دوره مدیریت گردشگری

دوره مدیریت گردشگری


  دوره مدیریت گردشگری چه دوره ای است؟ آیا مدیریت گردشگری برای من لازم است؟ مزایای مدیریت گردشگری چیست؟ موقعیت های شغلی مدیریت گردشگری چیست؟ تأثیر گردشگری بر اقتصاد چیست؟ مزایای شرکت در دوره مدیریت گردشگری مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ تأثیر مدیریت گردشگری بر جامعه چیست؟ پس از گذراندن دوره مدیریت گردشگری چه تأثیری بر صنعت گردشگری می گذارید؟ دوره مدیریت گردشگری چه دوره ای است؟ مدیریت گردشگری دوره ای است که به تعریف مفاهیم گردشگری، بررسي و ارزيا...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

دوره مدیریت گردشگری چه دوره ای است؟

مدیریت گردشگری دوره ای است که به تعریف مفاهیم گردشگری، بررسي و ارزيابي وضعيت صنعت گردشگري، تبيين ابعاد اقتصادي گردشگري، ماهیت اثرات گردشگری، مقاصد سفر و بازارهای گردشگری، سازمان های مربوط به گردشگری و مسائل مدیریت گردشگری و مسائلی از این قبیل می پردازد. مدیریت گردشگری دارای موضوعاتی مختلفی از قبیل هتلداری، بازاریابی و مدیریت کسب وکار می شود تا دانش پذیران بتوانند با مسائل مختلف مدیریتی گردشگری آشنا شوند. اگر بخواهیم به صورت مختصر این دوره را تعریف کنیم، به تعریف مدیریت گردشگری می پردازیم.

مدیریت گردشگری نظارت بر تمام فعالیت های مربوط به صنایع گردشگری و هتلداری است. مدیریت گردشگری یک زمینه ی تحصیلی بین رشته ای است که افراد علاقه مند به این حوزه را برای موقعیت های مدیریتی صنعت گردشگری آماده می کند. مدیریت گردشگری ممکن است شامل شرکت ها، انجمن ها و مقامات دولتی باشد که خدمات گردشگری را به گردشگران بالقوه بازار می دهد. مدیریت گردشگری شامل سه حوزه ی اصلی می شود:

 • فعالیت های اجرایی کسب و کار شامل از قبیل امور مالی، منابع انسانی و بازاریابی
 • نظریه های و اصول مدیریت
 • موضوعات صنعت گردشگری مانند مسافرت، عوامل محیطی و سازمان های گردشگری. اگر علاقه مند به دوره مدیریت گردشگری هستید، همراه ما باشید.

 

همین حالا در دوره مدیریت گردشگری شرکت کنید

 

آیا مدیریت گردشگری برای من لازم است؟

سفر و گردشگری یکی از بزرگترین صنایع جهان است. به گفته سازمان گردشگری جهانی سازمان ملل، صنعت گردشگری "از صادرات نفت، محصولات غذایی و یا اتومبیل ها برتری جسته است". گردشگری داخلی رشد اقتصادی یک اقتصاد منطقه را افزایش می دهد در حالیکه پتانسیل بالایی برای حمایت از ایجاد شغل را هم فراهم می کند. گردشگری خارجی به منزله ی ترویج درک متقابل بین فرهنگی و حسن نیت است. به گفته مارک تواین، "سفر مرگ هرگونه تبعیض، تعصب و کوته فکری است.

مدیریت گردشگری دروازه ای مناسب برای شخصی است که می خواهد قالب زندگی روزمره را بشکند و مهارت های ارزشمندی را کسب کند. تنها چیزی که نیاز است داشته باشید عشق به سفر، مهارت های سازمانی خوب و لذت بردن از کار با دیگران است. در قسمت ذیل به بررسی لزوم مدیریت گردشگری می پردازیم.

 

اثرات مثبت گردشگری: در بحث اثرات اقتصادی مثبت، ایجاد شغل بسیار مهم است. گزارش تأثیر اقتصادی سال 2017 شورای جهانی سفر و گردشگری نشان می دهد که این صنعت یکی از 10 شغل برتر در سرتاسر جهان را ایجاد کرده است که طی شش سال متوالی در اقتصاد جهانی رشد کرده است. این گزارش همچنین نشان می دهد که در میان مشاغل جدید، موقعیت شغلی در این زمینه به اندازه یک در پنج است.

فرصت های بین المللی: صنعت گردشگری یکی از سریع ترین حوزه های رو به رشد شغلی در جهان است. به عنوان مثال، در استرالیا، دولت راهنمای سفر اشتغال گردشگری و خدمات مشاوره مشاغل گردشگری جدید را برای کمک به کسب و کار کسب و کار و استخدام، حفظ و یادگیری مهارت های جدید راه اندازی کرده است. برای مدیریت گردشگری نه فقط در استرالیا  بلکه در هر نقطه از جهان فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد. 

مهارت های قابل انتقال: مدیریت گردشگری به افراد علاقه مند درباره مدیریت کسب و کار، مبانی بازاریابی، منابع انسانی، مدیریت پروژه، پایداری، آگاهی متقابل فرهنگی و خیلی ار مسائل دیگر آموزش می دهد. دانش و مهارت های به دست آمده از مدیریت گردشگری برای انواع حرفه ها هم می تواند ضروری و مفید باشد و بتوانند در جوانب مختلف کسب و کار خود موفق باشند. 

تأثیرگذاری: به عنوان فرد علاقه مند به زمینه مدیریت گردشگری، با مفاهیم اساسی گردشگری و اینکه  چگونه می توانید تاثیرات منفی سفر را روی محیط زیست کاهش دهید، آشنا خواهید شد. همانطور که هر ساله افراد بیشتر و بیشتر مسافرت می کنند، درک تاثیر این مسافرت ها بر فرهنگ ها، جوامع و کشورها، مهم می باشد. گردشگری دارای پتانسیل است که منافع اقتصادی مختلفی به بار می آورد. یاد بگیرید چگونه می توانید از طریق ایجاد شغل با دستمزد منصفانه و حفاظت از محیط زیست کمک کنید.

تنوع: به طور کلی ، صنعت گردشگری فرصت های متنوعی را ارائه می دهد. این که آیا شما می خواهید در هتل، ویلا، کشتی کروز، هواپیما کار کنید – بستگی به شما دارد. افرادی که وارد حرفه ی مدیریت گردشگری می شوند فرصت ها و موقعیت های شغلی متنوعی دارند.

تفریح: آیا تا به حال توجه کرده اید که افرادی که در صنعت گردشگری کار می کنند همیشه درحال لبخند زدن هستند. این به دلیل این است که این حرفه حالتی تفریحی دارد. زمانی که هر روز با افراد و فرهنگ های جدید سراسر جهان آشنا می شوید، زندگی برای شما به مانند یک داستان ماجراجویی و متنوع می شود. مسافرت بهترین راه نه تنها برای درک جهانی است که در آن زندگی می کنیم بلکه برای درک خود ما هم به حساب می آید.

درآمد بیشتر: تحقیقات اخیر انجمن مسافرت ایالات متحده آمریکا نشان داده است که در کل آمریکایی هایی که کار اولشان در صنعت گردشگری بوده است، به طور متوسط در آمدی برابر با 81،900 دلار را به دست آوردند و تقریبا 40٪ از کارکنان که کار خود را در این صنعت آغاز کردند، حقوق سالانه بیش از 100،000 دلار داشتند. در راستای آموزش و گسترش دانش در زمینه گردشگری و همچنین فرصت های شغلی موجود در این زمینه، مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شروع به برگزاری دوره های مدیریت گردشگری کرده است تا افراد علاقه مند در این زمینه بتوانند آینده ی شغلی بهتری داشته باشند.  

مدیریت گردشگری

 

مزایای مدیریت گردشگری چیست؟

صنعت گردشگری برای منافعی که به ارمغان می آورد و به دلیل نقش آن به عنوان یک فعالیت تجاری که باعث ایجاد تقاضا و رشد برای بسیاری از صنایع دیگر می شود، بسیار حائز اهمیت است. مدیریت گردشگری نه تنها به فعالیت های اقتصادی بیشتری کمک می کند، بلکه باعث افزایش اشتغال، درآمد و توسعه می شود. در ادامه به بررسی تک تک اهمیت های مدیریت گردشگری می پردازیم.

 

مدیریت گردشگری تقاضا ایجاد می کند:

آیا تا به حال این سؤال به ذهنتان خطور کرده است که صنعت چیست؟ صنعت گروهی از شرکت هایی هستند که محصولات و خدمات برای مصرف تولید می کنند. این بدین معناست که در این میان تقاضایی وجود دارد که صنایع باید آن را برآورده کنند. گردشگری صنعتی است که ابتدا تقاضا ایجاد می کند. این به این دلیل است که گردشگری یک فعالیت فردی و تجاری است. مدیریت گردشگری به این صنعت کمک می کند تا این تقاضا ایجاد شود.

مدیریت گردشگری تقاضا را برآورده می کند:

گردشگری به عنوان یک صنعت، نیاز و تقاضای گردشگری را به عنوان یک فعالیت ایجاد می کند. در حال حاضر، گردشگری، همانطور که در تعریف صنعت ذکر شده، نیز گروهی از شرکت ها است و نه گروهی از صنایع. تقاضای ایجاد شده، ارزش یا زنجیره تامین صنعت گردشگری را ایجاد می کند که نیاز به مدیریت دارد. مدیریت گردشگری این نیازها و تقاضاها را برآورده می کند. این باعث رشد اقتصادی می شود زیرا مزایایی از قبیل اشتغال زایی و درآمد دارد.

مدیریت گردشگری توسعه به همراه دارد:

این دلیلی است که شاید مدیریت گردشگری را نسبت به بخش های دیگر مهم تر می کند و شاید این بهترین مزیت به حساب آید. در واقع، صنعت گردشگری به توسعه  و رفاه مردم یک کشور کمک می کند. برای جذب مستمر گردشگران، باید یک بازار داخلی و خارجی ایجاد شود. تا رشد صنعت گردشگری با رشد و توسعه ی کشور همراه است. مدیریت گردشگری می تواند با استفاده از راه خل هایی که در بازار ارائه می دهد باعث رشد و توسعه ی اقتصادی کشور شود.

 

مدیریت گردشگری مصرف بوجود می آورد:

همانطور که قبلا درباره آن صحبت کردیم، گردشگری ایجاد تقاضا می کند یعنی تعداد مصرف کنندگان را افزایش می دهد. به دلیل ماهیتی که صنعت گردشگری دارد، مصرف خدمات و محصولات را افزایش می دهد. اولین دلیل اینست که صنعت گردشگری متشکل از فعالیت هایی است که شامل ارائه ی محصولات و خدمات می شود. دومین دلیل اینست که تا حد زیادی گردشگری به معنی لذت بردن، کشف و تجربه ی مکان های جدید است. مدیریت گردشگری بر ارائه ی خدمات و محصولات گردشگری نظارت می کند. فرض کنید که برای مسافرت به محلی خاص برنامه ریزی کرده اید و می خواهید از امکانات رفاهی و تسهیلاتی آن محل استفاده کنید مثلا از فروشگاه های محلی آنجا خرید کنید(غذا، پوشاک، غیره). این مکان ها نیاز به سازمان ها و متولیان مدیریت و سیاست گذاری گردشگری دارد که توسط مدیریت گردشگری برنامه ریزی می شود.

مدیریت گردشگری با استانداردهای جهانی مطابقت دارد:

مهم ترین چیز درباره مسافرت و گردشگری که بسیار حائز اهمیت است اینست که گردشگران که به گونه ای مصرف کنندگان این صنعت به حساب می آیند، جهانی هستند و زمانیکه بحث بر سر میزان مصرف گردشگری و خدمات آن پیش می آید، یک سری از استانداردهای جهانی باید رعایت شوند. به دلیل اینکه گردشگر به مناطق مختلف سفر می کند از مجموعه ای از خدمات را در مقاصد مختلف استفاده می کنند. این خود باعث می شود تا گردشگر به دنبال کیفیت خدمات بالا باشد که بین المللی و از استانداردهای جهانی پیروی می کند. مدیریت گردشگری بستری را فراهم می کند تا زیرساخت ها و امکانات گردشگری مطابق با استانداردهای جهانی باشد.

 

مدیریت گردشگری

 

موقعیت های شغلی مدیریت گردشگری چیست؟

اگر به آخرین تعطیلات که داشتید فکر کنید، مهمترین مواردی که به یاد می آورید چیست؟ اتاق هتل بزرگ با منظره دریا یا گردش های بیرون شهری؟ یا غذای خوشمزه در رستوران فانتزی که به آن سفر کرده اید؟ افراد زیادی پشت صحنه گردشگری هستند تا شما از تعطیلات خود لذت ببرید، از بلیط مسافرتی که پرواز و محل اقامت خود را رزرو کردید، خانه یا هتل، و راهنمای سفر محلی که راه را به شما نشان می دهند.اگر به دنبال فرصت های حرفه ای هیجان انگیز در این حوزه ی کاری هستید، با ما همراه باشید. در اینجا 10 فرصت شغلی برتر در مدیریت گردشگری را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

مدیر کشتی کروز :

مدیر کشتی کروز به نظر می رسد شغل رویایی باشد، این طور نیست؟ در حالی که این شغل دارای مزایای زیادی است، این یکی از مشاغل مدیریتی گردشگری است که 24 ساعت شبانه روز درگیر آن هستید.  شما به عنوان یک مدیر، باید کلیه ی حواس خود را روی مدیریت بگذارید. با این حال، این یک عرصه هیجان انگیز برای حرفه ای مدیریت گردشگری است. شما مسئول برنامه ریزی رویدادها، سازماندهی عملیات روزمره، کار های اداری، کارهای اجرایی و مراقبت از مهمانان در کروز خواهید بود. مدیر کشتی کروز مسئولیت های بسیار زیادی دارید. از این رو، میزان حقوق دریافتی بسته به کارفرما دارد.

مدیر هتل:

مدیران هتل به تمام جنبه های اجرای هتل نظارت دارند - از اداره و نگهداری عمومی تا مدیریت بودجه و بازاریابی هتل. اگر حرفه ی مدیر هتل را در آینده در نظر دارید، به مهارت های بین فردی عالی، تجربه در صنعت هتلداری و تجربه چند ساله در مدیریت کارکنان احتیاج خواهید داشت. در این شغل، شما مسئول اجرای روزانه هتل می باشید از جمله استخدام، آموزش و نظارت بر کارکنان. مدیریت بودجه؛ کار تعمیر و نگهداری هتل؛ رسیدگی به شکایات مشتریان؛ نظارت بر رزرو؛ تبلیغ و بازاریابی هتل؛ و اطمینان از اینکه هتل مطابق با مقررات بهداشتی و ایمنی است.

مدیر اسپا:

مدیران اسپا مسئول اجرای کارهای روزانه بهداشت و درمان مکان های اسپا هستند. آنها منابع مالی، کارکنان و خدمات آبگرم را مدیریت می کنند. بسیاری از وظایف این شغل مرتبط با کسب و کار می باشند و می تواند شامل نگهداری سوایق، شرکت در کمپین تبلیغاتی، نگهداری موجودی و مدیریت حقوق و دستمزد باشد. مدیران اسپا معمولا برنامه های کاری هفتگی دارند، بر نگهداری وضعیت عمومی مکان اسپا نظارت می کنند، کارمندان جدید را آموزش می دهند و کارگاه های آموزشی کارکنان را در صورت نیاز برای آنها برگزار می کنند. هنگام نامزد شدن برای این پست شغلی، تجربه ی مدیریتی ضروری است.

راهنمای تور:

راهنمای تور در صنعت گردشگری کار می کند و تورهای هدایت شده را به گروه های بازدید کننده / گردشگران می دهد. راهنمای تور باید دارای دانش تخصصی در زمینه های خاص، از جمله ویژگی های طبیعی، سایت های تاریخی، موزه ها و دیگر نقاط توریستی باشد. راهنماهای تور ممکن است تورهای پیاده روی، تورهای اتوبوس یا حتی تورهای قایقی را ارائه دهند. اگر می خواهید راهنمای تور باشید، احتمالا این شغل تجربه ی جذابی خواهد بود. برای این کار باید مهارتهای ارتباطی عالی داشته باشید - و صحبت کردن به بیش از یک زبان خارجی قطعا یک مزیت مثبت به حساب خواهد آمد.

 

برگزار کننده تور:

برگزار کننده تور  معمولا ترکیبی از تور و اجزای مسافرت برای ایجاد بسته های تعطیلاتی است. او با ارائه دهندگان خدمات مختلف، از جمله شرکت های حمل و تقل اتوبوسی، خطوط هوایی و هتلداران در تماس است. برگزار کننده های تور، برنامه های سفر را برای مقصد های مختلف آماده می کنند و اغلب مسیرهای مورد علاقه مسافرین خود را مرور می کنند تا بسته های تعطیلاتی جذاب را برای مشتریان قرار دهند. برگزار کنندگان تور به طور عمده با آژانس های مسافرتی در تماس هستند، در حالی که آژانس های مسافرتی با مردم در ارتباط هستند. برگزار کنندگان تور اغلب مقصد را بررسی می کنند تا بررسی کنند که آیا باید آن مقاصد را در بسته های مسافرتی خود قرار دهند یا خیر. اگر از مسافرت لذت می برید، این شغل برای شما ایده آل خواهد بود.

برگزار کننده کنفرانس و رویدادها:

سازماندهی هر رویداد یا کنفرانس وقت گیر است، بنابراین برگزار کننده کنفرانس و رویدادها که با جزئیات دقیق تر رویدادها را برنامه ریزی می کند، مورد نیاز است. این عنوان شغلی حالت عملی دارد و اغلب با بخشی از یک تیم بزرگتر کار می کند. برگزار کنندگان رویداد و کنفرانس جزئیات جلسات و کنفرانس ها، سخنرانانی ها، و مکان های ملاقات ، مواد تبلیغاتی ، تجهیزات صوتی و تصویری را هماهنگ می کنند. اگر شما علاقه مند به این شغل هستید ، باید بتوانید به طور به درستی فکر کنید، به جزئیات توجه کنید، با مشتریان و تأمین کنندگان برخورد کنید، و در کمترین زمان برنامه های خود را انجام دهید. هم چنین اگر علاقه مند به این شغل هستید باید ساعات طولانی کار کنید تا کنفرانس و رویداد را به طور موفقیت آمیز به سرانجام برسانید.

مدیر روابط عمومی:

یک مدير روابط عمومی، شهرت برند (نام تجاری) را مدیریت می كند، و برنامه ریزی، توسعه و اجرای استراتژی های خاصی را برای ایجاد و حفظ نام تجاری و شهرت آن برند انجام می دهد. اغلب مدیر روابط عمومی نیز به عنوان سخنگوی شرکت عمل می کند. در حوزه گردشگری ، یک مدیر روابط عمومی ممکن است برای هتل، یک شرکت یا آژانس مسافرتی کار کند. کار روابط عمومی شامل نوشتن و انتشار مطبوعات در مورد نام تجاری، تنظیم رویدادهای هتل (از جمله کنفرانس های مطبوعاتی، نمایشگاه ها و تورها) و ارتباط با عوامل تاثیرگذار در صنعت خواهد بود. مدیران روابط عمومی نیز باید با شرایط بالقوه بحران مقابله کنند. اگر شما علاقه مند به مدیر روابط عمومی هستید، باید مهارتهای ارتباطی و حل مسائل عالی داشته باشید.

آژانس مسافرتی:

آژانس های مسافرتی، سفرها و بلیط های افراد و گروه ها را رزرو می کنند. اگر چه افراد درباره ی سفر و بلیط خود تحقیق می کنند و برنامه سفر خود را به صورت آنلاین تعیین می کنند، معمولا استفاده از یک آژانس مسافرتی آسان تر است، زیرا آنها سال ها تجربه و دانش در زمینه ی گردشگری و مسافرت دارند. آنها می توانند با رزرو پرواز، انتخاب هتل، ترتیب دادن انتقال مسافر و فعالیت های تفریحی به افراد کمک کنند. اگر قصد کار در آژانس مسافرتی دارید یا می خواهید آژانس خود را داشته باشید ، به مهارت های سازمانی عالی، توجه به جزئیات و توانایی فکر کردن و مستقل بودن نیاز دارید. دوره ی مدیریت گردشگری مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان این فرصت را برای شما فراهم می آورد.

 

مدیر فعالیت های رفاهی-تفریحی:

مدیران فعالیت های رفاهی و تفریحی معمولا برای استراحتگاه ها و هتل های زنجیره ای کار می کنند. آنها افرادی هستند که اطمینان حاصل می کنند که فعالیت های برنامه ریزی شده هموار است و طبق برنامه پیش می رود. آنها همچنین مسئول جوانب مدیریت روزانه یک مرکز تفریحی، سازماندهی برنامه های بهداشتی و تناسب اندام، ترویج و بازاریابی کسب و کار و تعامل با مهمانان هستند. برای تبدیل شدن به یک مدیر فعالیت های رفاهی-تفریحی، به مهارت های بین فردی عالی نیاز دارید زیرا بیشتر وقت خود را با مهمانان صرف می کنید.

مدیر عملیات:

به عنوان مدیر عملیات، مسئولیت های زیادی خواهید داشت. شما نظارت و اداره بخش های مختلف شرکت خود را به دست می گیرید و اطمینان حاصل می کنید که نیازهای مشتریان به طور کامل برآورده می شود. بودجه ها، استراتژی ها، قوانین، مقررات، ایمنی، آموزش، مشاوره، و سایر کارهای دیگر تحت نظر شما خواهد بود. این موقعیت شغلی نیاز به مهارت های رهبری، مدیریتی و بین فردی دارد.

 

همین حالا در دوره مدیریت گردشگری شرکت کنید

 

تأثیر گردشگری بر اقتصاد چیست؟

این روزها مرسوم است که  افراد تعطیلات خود را به خارج از شهر یا کشور می روند. مردم در سراسر جهان در تابستان و زمستان از مکان های مختلف بازدید می کنند. به عنوان مثال می توانید در طول تعطیلات به مکان های مختلف بروید. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید که یک کشور تا چه اندازه از صنعت گردشگری  درآمد می تواند کسب کند. گردشگری بخش مهمی از اقتصاد است و درآمدی که از آن بدست می آید برای کلیه ی افراد منفعت دارد. براساس گزارش سالانه سازمان جهانی گردشگری (WTO) در سال 2014، با توجه به درآمد صادرات، بخش گردشگری (1.409 تریلیون دلار) در رتبه ی چهارم قرار گرفت . علاوه بر این، درآمد حاصل از تعداد گردشگران که به مدت یک شب در یک محل در سال 2014 اقامت داشتند، 1 میلیارد 135 میلیون و 1 تریلیون و 245 میلیارد دلار بود. هنگامی که به بخش گردشگری در اقتصاد جهانی نگاه می کنیم، می بینیم که 30٪ از بخش خدمات را تشکیل می دهد،

6٪ صادرات جهان را فراهم می کند، هر یک نفر از11 نفر را استخدام می کند و 10٪ از درآمد جهانی به وضوح اهمیت بخش گردشگری را در اقتصادهای ملی و جهانی نشان می دهد. هم چنین گردشگری اثراتی دارد که در زیر به  آنها می پردازیم:
 • گردشگری برای افراد کشور اشتغال زایی می کند.
 • گردشگری آگاهی فرهنگی ایجاد می کند و به حفظ فرهنگ و سنت ها کمک می کند.
 • پول بدست آمده از گردشگری را می توان برای توسعه ی زیرساخت و خدماتی از قبیل احداث جاده ها و فرودگاه های جدید استفاده کرد.
 • از ارز خارجی که وارد کشور می شود می توان برای کمک به بودجه و بخش های مختلف کمک کرد.
 • درآمد بدست آمده از گردشگری را می توان برای حفاظت از جاذبه های گردشگری به کار برد.
 • گردشگری تبادل ارز بوجود می آورد.
 • گردشگری مجموعه ی بسیاری از مالیات ها و درآمدهای حاصل از آن را ایجاد می کند.

 

مزایای شرکت در دوره مدیریت گردشگری مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

مؤسسه آموزش عالی فن پردازان همواره در تلاش است تا در جهت استانداردهای جهانی آموزشی گام بردارد. این موسسه در راستای آموزش مدیران و علاقه مندان به حوزه گردشگری اقدام به ارائه دوره مدیریت گردشگری  نموده است. به دلیل اینکه این مؤسسه  مجوز رسمی از وزارت علوم فناوری تحقیقات اخذ کرده است، مدارک آن اعتبار بالایی دارد.

هم چنین اگر قصد کار در سازمانها/شرکت های خارج از کشور دارید، امکان ترجمه ی رسمی مدارک در این مؤسسه وجود دارد که  دارای مهر وزارت امور خارجه برای ارائه به شرکت ها و سازمان های خارج از کشور است و این خود مزیتی عالی برای استخدام و رزومه کاری برای کار خارج از کشور به حساب می آید.

با استفاده از روش ها و اصول جدید آموزش و استاندارد های روز، محتواهای آموزشی استانداردی را ارائه می دهد که برای عموم فراگیران علاقه مند به زمینه ی مدیریت گردشگری به نحوی طراحی شده است که دارای سرفصل های جامع در عین حال ساده برای یادگیری دانش پذیران است. هم چنین امکان ارزیابی مدارک توسط سازمان WES وجود دارد که برای کسانی که می خواهند به خارج از کشور برای تحصیل یا مهاجرت مسافرت کنند، یک نوع مزیت به حساب می آید.

مؤسسه آموزش عالی فن پردازان با استفاده از اساتید برتر و مجرب متخصص در زمینه ی مدیریت گردشگری پس از تحقیق در مورد  نیاز افراد به اطلاعات در این زمینه و نیز انطباق آن با نیازهای بازار بسته ی دوره آموزشی مدیریت گردشگری را طراحی کرده است که همراه با بسته ها، منابع دیداری و شنیداری مربوطه هم برای دانش پذیر ارسال می شود. قابل ذکر است که در صورت وجود مشکل برای دانش پذیران، امکان رفع مشکل توسط اساتید و هم چنین مشاوره تخصصی وجود دارد. 

تأثیر مدیریت گردشگری بر جامعه چیست؟

ارتباطات اجتماعی بین گردشگران و افراد محلی ممکن است از طریق درک، فهم و آگاهی به گسترش و تعامل بین فرهنگ ها کمک کند. همانطور که گردشگری به پیشرفتهای سودمند در بخش هایی نظیر آموزش و پرورش کمک می کند، می تواند روی جامعه هم بسیار تأثیرگذار باشد؟. جنبه انسانی برای موفقیت خدمات و محصولات گردشگری بسیار مهم است. گردشگران از صحبت با مردم محلی و بالعکس، لذت می برند و در این بین گفتمانی را بین این دو قشر ایجاد می کند که تبادل فرهنگی بوجود می آورد. 

 اگر فرهنگ محلی پایه ای برای جذب گردشگران به منطقه باشد، انگیزه بیشتری برای حفظ سنت ها و صنایع دستی محلی که در این منطقه معمول است، پدید می آید. گردشگران در مکان های خاص ، به طور قابل توجهی به حفظ صنایع دستی محلی و همچنین نگهداری از آثار مهم تاریخی و ساختارها کمک می کنند. گردشگری ، سازمان های مربوطه را به سمت حفظ منابع و آثار تاریخی و میراث فرهنگی می کشاند. برای به حداکثر رساندن اثرات مثبت اجتماعی، گردشگران و مردم محلی باید به طور یکسان آموزش ببینند. مردم محلی باید آگاهی داشته باشند که باید مراقب اموال و محیط اطراف خود باشند و به فرهنگ های دیگر احترام بگذارند تا محل گردشگری خود را جذاب تر کنند. از سوی دیگر، گردشگرها باید باید آموزش ببینند تا اطمینان حاصل کنند که به سنت ها، فرهنگ ها و محیط جوامع میزبان احترام می گذارند. از سوی دیگر، گردشگری اغلب به جوامع نسبتا محافظه کار کمک می کند تا دید خود را به دنیا بازتر کنند. مثلا در برخی مناطق مثل کشور لیبی نمونه هایی وجود دارد که در آن رهبران به دنبال توسعۀ مناطق اکو توریستی بوده اند. با این حال، ارائه فرهنگ به گردشگران نه تنها به حفظ فرهنگ بومی کمک کند، همچنین می تواند آن را بهتر کنند. بنابراین، جوامع محلی باید سنت های خود را به طور خالص و به نحو احسن نشان دهند. 

 

مدرک گردشگری

 

پس از گذراندن دوره مدیریت گردشگری چه تأثیری بر صنعت گردشگری می گذارید؟

گردشگری یک حوزه کاربردی است و مطالعات مربوط به گردشگری دانش را با کارهای عملی ترکیب می کند. یادگیری عملی خلأ بین دانشگاه و صنعت را پر می کند و افراد یاد می گیرند که چگونه به طور کارآمد کار کنند. با افزایش تعدادی شرکت های مسافرتی و آژانس های مسافرتی، شما به عنوان فردی که دوره مدیریت را فراگرفته است می توانید تأثیر مثبتی در صنعت گردشگری داشته باشید. علاوه بر این، سفر و گردشگری یک بخش خدماتی است که نشان می دهد که نیاز به مهارت های عملی و عملی هر دور مورد نیاز این صنعت است. برای افراد فراگیر قبل از ورود به این صنعت مهارت های عملی بسیار مهم است. 

به دلیل محبوبیت در حال رشد تدریس و یادگیری دانش و افزایش صلاحیت فنی-عملی در کنار مسائل نظری، تأثیر مدیریت گردشگری هم در صنعت گردشگری هم بسیار حائز اهمیت شده است. شما به عنوان فردی که مهارت های دوره مدیریت گردشگری را فراگرفته اید،  تمرکز اصلی خود را رو بازدید از مناطق گردشگری خارجی یا داخلی برای یادگیری در مورد فرهنگ، تورهای تحصیلی، یا کار و اعمال مهارت های آموخته شده در کلاس درس در محیط های مختلف می گذارید که می تواند به پیکره ی دانش صنعت گردشگری چیزی اضافه کند. آموزش و تحصیل در زمینه ی مدیریت گردشگری یکی از سریع ترین حوزه های  رو به رشد دز زمینه ی گردشگری است که اغلب توسط افراد فعال در این حوزه نادیده گرفته می شود.  گردشگری خود یک نوع آموزش است. هم چنین آموزش مدیریت گردشگری نقش مهمی در آماده سازی افراد برای به دست آوردن مهارت های حرفه ای و عملی مورد نیاز صنعت گردشگری است. با توجه به این که صنعت گردشگری یک بخش کارآفرین است، غیر قابل انکار است که آموزش عملی هم به اندازه  آموزش نظری نیز مهم است. در بخش مدیریت گردشگری، آموزش حرفه ای برای فراگیران این امکان را فراهم می کند تا فرصت استفاده از آنچه که به صورت عملی آموخته اند را در صنعت گردشگری به کار گیرند  و مهارت ها و توانایی های شخصی خود را در زمینه ی صنعت گردشگری شکوفا سازند. 

 

همین حالا در دوره مدیریت گردشگری شرکت کنید

 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

فصل اول

 • تاریخچه ، تعاریف و مفاهیم سفر
 • و گردشگری
 • مفاهیم اصلی
 • تاریخچه گردشگری
 • گردشگری
 • تعریف گردشگری با تاکید بر تقاضا(گردشگر)
 • تعریف گردشگری با تاکید بر عرضه(مقصد و ساکنان)
 • صنعت گردشگری
 • گونه شناسی گردشگری
 • مفهوم سفر
 • انواع گردشگری

فصل دوم

 • گردشگری
 • مقدمه
 • اهمیت گردشگری
 • تعاریف فنی گردشگری
 • ارتباط بین گردشگری و اوقات فراغت
 • گونه شناسی گردشگران
 • آثار اجتماعی فرهنگی توسعه گردشگری
 • آثار محیطی توسعه گردشگری
 • عوامل بروز اثار گردشگری
 • منشور جهانی اخلاقیات برای گردشگران
 • فرهنگ وگرشگری
 • منشور بین المللی گردشگری فرهنگی
 • اهداف گردشگران
 • بخش بندی بازارگردشکری
 • پژوهش در گردشگری
 • گردشگری در قرن بیست و یکم
 • گردشگری پایدار و آینده

فصل سوم

 • بررسي و ارزيابي وضعيت صنعت گردشگري
 • در ايران و جايگاه آن در جهان
 • توسعه صنعت توريسم
 • وضعيت گردشگري ايران
 • نگاهی به وضعیت گردشگری در ایران و جهان
 • نقش دولت در توسعه صنعت گردشگری
 • روابط متقابل سازمانهاي گردشگري
 • جايگاه سازمان گردشگري در نظام مديريتي كشورها
 • سازمانهاي ملي گردشگري در كشورهاي پيشرو
 • ضروریت گردشگری برای اقتصاد ایران
 • تاثیر گردشگری الکترونیک بر صنعت توریسم
 • آینده گردشگری ایران و جهان
 • صنعت گردشگری و تولید ملی
 • عوامل توسعه صنعت گردشگری

فصل چهارم

 • تبيين ابعاد اقتصادي گردشگري
 • و تأثير آن بر توسعه اقتصادي
 • رشد و توسعه اقتصادی
 • ابعاد اقتصادي صنعت گردشگري در جهان
 • دیپلماسی گردشگری
 • تنگناهای صنعت گردشگری در ایران
 • موانع اقتصادی
 • نقش صنعت گردشگری بر متغیرهای اقتصادی
 • رویکردهای کلان اقتصادی در صنعت توریسم
 • نقش صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی ایران و راههای گسترش آن
 • ارزش و اهمیت صنعت جهانگردی

فصل پنجم

 • اثرات اقتصادی، اجتماعی
 • و فرهنگی گردشگری
 • ماهیت اثرات گردشگری
 • اثرات اقتصادی گردشگری
 • اثرات اجتماعی و فرهنگی گردشگری
 • راهکارهای خنثی سازی اثرات منفی اجتماعی- فرهنگی گردشگری
 • اثرات زیست محیطی گردشگری
 • طراحی پایدار در راستای اهداف توسعه‌ی پایدار
 • اصول طراحی پایدار

فصل ششم

 • عناصر و بخش‌های مختلف تشکیل دهنده
 • خدمات سفر و گردشگری
 • منابع طبیعی
 • محیط انسان ساخت
 • بخش‌های عملیاتی
 • غذا و نوشیدنی
 • خدمات جانبی
 • حمل و نقل
 • آژانس مسافرتی
 • انواع بیمه وخدمات آن در مسافران گردشگری
 • خدمات تفریحی وگردشگری
 • اخلاق گردشگری
 • پارک جاذبه های گردشگری
 • خدمات بانکی و تسهیلات

فصل هفتم

 • مقاصد سفر و بازارهای گردشگری
 • انگیزه سفر
 • عوامل انگیزشی و کششی
 • الگوهای رفتاری گردشگری
 • انواع تورهای گردشگری
 • انواع تورهای مسافرتی سازمان یافته
 • بخش بندی بازار
 • بخش بندی روان نگارانه بازار
 • بازاریابی مشترک
 • بازاریابی اینترنتی

فصل هشتم

 • مدیریت، برنامه ریزی و توسعه گردشگری
 • برنامه ریزی گردشگری
 • برنامه ریزی و نقش آن در توسعه‌ی گردشگری
 • سطوح برنامه ریزی گردشگری
 • رویکردهای برنامه ریزی گردشگری
 • رویکرد توسعه پایدار
 • مدیریت راهبردی (استراتژیک) گردشگری
 • فرآیند مدیریت راهبردی گردشگری
 • سطوح مدیریت راهبردی
 • مدیریت بازاریابی گردشگری
 • اصول بنیادین بازاریابی صنعت گردشگری
 • برنامه ریزی راهبردی بازاریابی گردشگری
 • تحقیقات و سیستم های اطلاعات بازاریابی
 • رفتار مصرف کننده گردشگری
 • بخش بندی بازار و تعیین بازار هدف گردشگری
 • آمیخته ی بازاریابی گردشگری
 • مشتری مداری و مدیریت ارتباط با مشتری
 • ایجاد اشتغال رقابتی و فرصت های شغلی
 • سازمان ها و متولیان مدیریت و سیاست گذاری گردشگری
 • اهداف دولت از مداخله در امر گردشگری
 • سیر تحول دخالت دولت در گردشگری
 • اشکال مختلف مشارکت دولت در مدیریت گردشگری
 • مدیریت گردشگری پایدار
 • بیانیه اسلو پیرامون طبیعت گردی

فصل نهم

 • آشنایی با تاریخچه سازمانهای بین المللی،
 • سایت ها و اتحادیه های مرتبط با صنعت گردشگری
 • سازمان توسعه و همکاری اقتصادی OECD
 • سازمان بین المللی هواپیمایی کشور (ایکائو ICAO)
 • اتحادیه بین المللی هواپیمایی (یاتا IATA)
 • شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)
 • بانک بین المللی ترمیم و توسعه (IBRD)
 • سازمان جهانی تجارت (WTO)
 • پیشینه و ساختار سازمان گردشگری در ایران
 • ساختار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران
 • سازمان های بین المللی
 • شورای جهانی مسافرت و گردشگری
 • سازمان بین المللی اسکال
 • انجمن بین المللی مسافرت هوایی
 • سازمان بین المللی هواپیما کشوری
 • سازمان های توسعه ای (ملی و بین المللی)
 • سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی
 • سازمان های بین المللی منطقه ای
 • سازمان های ملی
 • کمیسیون گردشگری کانادا
 • سازمان گرشگری استرالیا
 • سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران
 • مجامع شهری و دفاتر امور بازدید کنندگان
 • انجمن بین المللی بازاریابی مقصد
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان