دوره مدیریت گردشگری

دوره مدیریت گردشگری

 • person مدرسین دوره
    نهال نقوی
    فریبا یوسفی
 • cast_for_educationنوع برگزاری دوره حضوری
 • scheduleمدت دوره ۱۲۰ ساعت
 • verifiedگواهینامه پایان دوره
 • attach_moneyشهریه ۴,۵۵۰,۰۰۰ تومان
 • categoryدسته بندی جهانگردی و گردشگری

ثبت نام

دوره مدیریت گردشگری

درباره دوره

گردشگری یکی از صنایع پردرآمد و البته پرطرفدار در همه کشورهای دنیا است. کسب درآمد از گردشگری تنها محدود به آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های هواپیمایی نمی‌شود. گسترش صنعت گردشگری می‌تواند به افزایش درآمد همه افرادی که به هر نحوی با مسافران و توریست‌ها در ارتباط هستند، منجر شود....
مشاهده بیشتر
خدماتی که شما در این دوره دریافت میکنید
 • بسته آموزشی مالتی مدیا
  بسته آموزشی مالتی مدیا
 • گواهینامه پایان دوره معتبر
  گواهینامه پایان دوره معتبر
 • لوح ویژه گواهینامه
  لوح ویژه گواهینامه
 • کتاب کامل محتوای دوره
  کتاب کامل محتوای دوره
مدرسین دوره
Tourism Management
نهال نقوی دکترای مدیریت هتلداری از دانشگاه تولوز (Université deTolouse) فرانسه مشاهده رزومه keyboard_backspace
Tourism Management
فریبا یوسفی دکتری جغرافیا-برنامه ریزی شهری از دانشگاه علوم و تحقیقات مشاهده رزومه keyboard_backspace

امکان پرداخت اقساطی این دوره:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.


تمام جلسات این دوره به صورت محتوای ویدئویی آموزشی در اختیار شما قرار میگیرد

 • 1 مدیریت گردشگری (40 ساعت)

   

  • آشنایی با  انواع گردشگری
  • آشنایی با تاسیسات صنعت گردشگری
  • آشنایی با صنایع دستی 
  • آشنایی با قوانین و مقررات صنعت گردشگری
  • آشنایی با بخش فرانت آفیس 
  • آشنایی با بخش رزرواسیون
  • آشنایی با بخش غذا و نوشیدنی 
  • آشنایی با انواع بازاریابی 
  • مدیریت بازاریابی خدمات
  • بازاریابی دیجیتال 
  • مدیریت برند ( برند شخصی – برند سازمانی )
  • مدیریت استراتژیک  در صنعت مهمان نوازی
  • مشتری مداری در صنعت گردشگری
  • مشتری مداری در صنعت هتلداری
  • نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری  
  • شناخت روحیات ملل 
  • ذکر نمونه های کاربردی
  • اصول و مبانی زنجیره تامین
  • مدیریت نوآوری و هوشمند سازی 
  • مدیریت هزینه و درآمد در صنعت گردشگری 
  • مدیریت هزینه و درآمد در صنعت هتلداری
  • اصول و فنون پذیرایی
  • مدیریت برگزاری رویداد 
  • مدیریت برگزاری مراسم ،همایش ها 
  • مدیریت برگزاری نمایشگاه های بین المللی
  • آشنایی با روش های آینده پژوهی
  • کاربرد روش های آینده پژوهی 
  • خلاقیت و کارآفرینی در صنعت گردشگری 
  • آشنایی با استارتاپ های صنعت گردشگری

گردشگری یکی از صنایع پردرآمد و البته پرطرفدار در همه کشورهای دنیا است. کسب درآمد از گردشگری تنها محدود به آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های هواپیمایی نمی‌شود. گسترش صنعت گردشگری می‌تواند به افزایش درآمد همه افرادی که به هر نحوی با مسافران و توریست‌ها در ارتباط هستند، منجر شود.

دوره مدیریت گردشگری دوره‌ای برای تربیت مدیران آگاه و بامهارت است که به رشد این صنعت کمک می‌کنند. خوشبختانه کشور ما پتانسیل گردشگری بسیار بالایی دارد و آموزش گردشگری می‌تواند به استفاده از این پتانسیل‌ها و رشد این صنعت کمک بسیار زیادی بکند.

 

هدف از دوره مدیریت گردشگری چیست؟

 

افرادی که در دوره مدیریت گردشگری شرکت می‌کنند، با مفاهیم گردشگری و روش‌های ارزیابی این صنعت آشنا می‌شوند. هدف اصلی از دوره گردشگری آشنایی با روش‌های مدیریت اقتصادی گردشگری، افزایش اثرات گردشگری، شناسایی مقاصد سفر و بازارهای هدف در گردشگری و مدیریت مسائل مربوط به این حوزه است. شرکت در این دوره می‌تواند فرد را آماده تبدیل شدن به مدیر فنی الف بکند.

مدیر فنی الف مدیری است که در دفاتر خدمات مسافرتی فعالیت می‌کند. این دوره برای مدیر فنی بند ب نیز مناسب است. مدیر فنی بند ب نیز مدیری است که می‌تواند در حوزه‌های مدیریت گردشگری و سیاست‌گذاری آن فعالیت کند. این مدیران معمولا دایره وظایف گسترده‌تری دارند و به همین دلیل تربیت آن‌ها مهم‌تر است.

 

وظایف یک تورلیدر

 

مزیت‌های ثبت ‌نام دوره تورلیدری

 

با ثبت‌ نام دوره تورلیدری تبدیل به فردی آماده برای حضور در عرصه‌های بین‌المللی خواهید شد. چراکه گردشگری یک صنعت بین‌المللی است و کشورهای مختلف سرمایه زیادی برای توسعه این صنعت اختصاص می‌دهند. برای گسترش فعالیت‌های خود در این حوزه کافی است مهارت‌های زبانی و ارتباطی خود را بالا ببرید تا بتوانید با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید. تورلیدری یک شغل جذاب است و شما می‌توانید از طریق آن با افراد مختلف از کشورهای دیگر آشنا شوید و تاریخ و فرهنگ کشور خود را به آن‌ها بشناسانید.

با ثبت‌نام دوره تورلیدری می‌توانید به مهارت‌های ارتباطی و دانش کافی برای برگزاری تورهای داخلی و بین‌المللی دست پیدا کنید.

 

این دوره به شما یاد می‌دهد که چگونه پتانسیل‌های گردشگری کشورهای مختلف را شناسایی کرده و از آن‌ها برای کسب درآمد استفاده کنید. برای به دست آوردن همه این مهارت‌ها تنها کافی است در دوره ثبت‌نام کنید و در طول دوره نیز دانش خود را درباره مناطق گردشگری و ارتباط با مشتریان بالا ببرید. این‌گونه می‌توانید پس از پایان دوره به یک تورلیدر پرطرفدار تبدیل شوید.

 

همین حالا در دوره گردشگری شرکت کنید

داشتن مدرک تورلیدری چه فایده‌ای دارد؟

 

در آموزش گردشگری به مهارت‌های تورلیدری اهمیت زیادی داده می‌شود. چراکه تورلیدرها در راس هرم گردشگری قرار دارند. این افراد کسانی هستند که می‌توانند گردشگران را به حضور دوباره در منطقه علاقه‌مند کرده و با ارائه اطلاعات جالب درباره هر منطقه لحظات خوشی را برای آن‌ها رقم بزنند. شرکت در دوره مدیریت گردشگری و داشتن مدرک تورلیدری یک مزیت مهم برای شما است. چراکه با داشتن این مدرک نشان می‌دهید که برای کسب مهارت‌ها وقت گذاشته‌اید و دانش کافی برای فعالیت در این حوزه را دارید.

 

تورلیدری یک شغل جذاب و تفریحی است. با داشتن مدرک تورلیدری و ورود به این حرفه لحظاتی لذت‌بخش را خواهید داشت و البته که درآمد خوبی نیز نصیبتان خواهد شد. دوره گردشگری به شما یاد می‌دهد که چگونه مهارت‌های خود را تقویت کرده و چطور از آن‌ها برای جذب مخاطب استفاده کنید. پس اگر فکر می‌کنید همین که می‌توانید خیلی خوب صحبت کنید و اطلاعاتی در زمینه گردشگری دارید کافی است، سخت در اشتباه هستید. چراکه مدرک تورلیدری تنها یک مدرک نیست. این مدرک عاملی برای جذب شما در آژانس‌های گردشگری است و به شما یاد می‌دهد که چگونه از مهارت‌های خود برای افزایش درآمدتان استفاده کنید.

 

نقشه خوانی در گردشگری

 

در کلاس گردشگری چه چیزی می‌آموزیم؟

 

دوره مدیریت گردشگری برای افراد مختلف با هدف‌های متفاوتی برگزار می‌شود؛ اما هدف اصلی از این دوره تربیت افراد متخصص برای گسترش حوزه گردشگری و درآمدهای مربوط به آن است. در دوره گردشگری می‌آموزید که چگونه باید تقاضا ایجاد کنید.

درواقع مهم‌ترین نکته برای گسترش گردشگری، جذب توریست داخلی و خارجی است. این همان چیزی است که تقاضا نامیده می‌شود و مدیران گردشگری باید یاد بگیرند که چگونه این تقاضا را ایجاد کنند.

در مرحله بعدی آموزش گردشگری افراد یاد می‌گیرند که چگونه باید این تقاضای ایجادشده را برآورده کنند. توجه کنید که بخش زیادی از گردشگران زمانی که به یک شهر یا کشور وارد می‌شوند، به‌جز دیدن مناظر طبیعی و سازه‌های سنتی نیازها و هدف‌های دیگری نیز دارند؛ بنابراین در دوره مدیریت گردشگری می‌آموزید که چگونه نیازهای مختلف افراد را شناسایی کرده و راه‌حل‌هایی برای رفع این نیازها و کمک به رشد اقتصادی ارائه دهید.

 

یکی دیگر از موارد مهمی که در دوره‌ مدیریت گردشگری به افراد آموزش داده می‌شود، مهارت تبدیل گردشگران به مصرف‌کننده است. مدیران گردشگری باید با فضاسازی مناسب محیط‌های گردشگری و عرضه کالاهای جذاب در این محیط‌ها گردشگران را برای خرید از افراد و استفاده از محصولات داخلی ترغیب کنند. این همان چیزی است که باعث رشد درآمد ارزی از گردشگری شده و هنرمندان و متخصصان کشور را برای فعالیت در این حوزه تشویق می‌کند. در فرایند آموزش گردشگری این مهارت‌ها بسیار مهم هستند و همه افرادی که به نحوی به این حوزه مربوط می‌شوند باید آن‌ها را یاد بگیرند و در طول دوره فعالیت نیز برای تقویت آن‌ها تلاش کنند.

 

درآمد گردشگری بعد از شرکت در دوره چه تغییری می‌کند؟

 

قبل از تصمیم‌گیری برای شرکت در هر دوره یکی از مهم‌ترین سوالات این است که آیا سرمایه‌ای که برای این دوره گذاشته می‌شود قابل‌برگشت است؟ باید بدانید که صنعت گردشگری صنعتی بی‌انتها است و تا زمانی که پتانسیل‌های طبیعی و تاریخی کشور ما در دسترس هستند، می‌توان از این صنعت کسب درآمد کرد؛ اما درآمد اصلی نصیب کسانی می‌شود که با هوشمندی و علم کافی می‌توانند به رشد خود در این حوزه کمک کنند.

 

دوره مدیریت گردشگری دروازه‌ای برای شروع رشد در محیط کاری و افزایش درآمد است. افرادی که قبلا در دوره گردشگری شرکت کرده‌اند، گزارش می‌دهند که درآمد آن‌ها نسبت به قبل چند برابر شده است. چراکه این افراد اکنون روش‌های اصولی مدیریت گردشگری و کسب درآمد از این حوزه را می‌شناسند و می‌دانند که چطور از آن‌ها در جهت رشد خود استفاده کنند. به‌علاوه این افراد بر روی مهارت‌های خود در حوزه خاصی از گردشگری کار کرده‌اند و می‌توانند با تمرکز بر این حوزه درآمد خود را افزایش دهند.

 

فرصت های شغلی گردشگری

 

آیا فرصت‌های شغلی گردشگری را می‌شناسید؟

 

گردشگری حوزه بسیار گسترده‌ای است. حتما تابه‌حال تجربه یک سفر خانوادگی به منطقه‌ای توریستی در داخل یا خارج از کشور را داشته‌اید. اگر به محل‌های توقف خود در طول مسیر دقت کرده باشید، می‌توانید فرصت‌های شغلی گردشگری را بیابید. دوره مدیریت گردشگری برای مدیریت همه این فرصت‌های شغلی و کمک به ایجاد و رشد آن‌ها برگزار می‌شود. بنابراین با شرکت در این دوره می‌توانید یک درآمد مانا و رو به رشد را برای خود رقم بزنید؛ اما اصلی‌ترین فرصت‌های شغلی گردشگری چیست؟

 

تورلیدری

دوره تورلیدری مخصوص کسانی است که دوست دارند با توریست‌ها و گردشگران در ارتباط مستقیم باشند و آن‌ها را برای پیمودن ادامه مسیر راهنمایی کنند. افراد شاغل در این حوزه باید اطلاعات کافی درباره مکان‌های مختلف گردشگری در مقصد سفر داشته باشند. این افراد همچنین باید به یک یا چند زبان زنده دنیا مسلط باشند تا بتوانند با گردشگران از کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این مهارت برقراری ارتباط با دیگران و مدیریت شرایط بحران در کنار خوب صحبت کردن از مهارت‌های لازم برای افراد شاغل در این حوزه است که در دوره‌های آموزش گردشگری آموزش داده و تقویت می‌شوند.

 

مدیر فنی بند الف

مدیر فنی بند الف درواقع همان مدیر آژانس‌های مسافرتی است که به‌عنوان صف اول ایجاد تقاضا و جذب مشتری وظایف مهمی دارد. به همین دلیل در دوره مدیریت گردشگری برای تربیت این مدیران بخش ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. مدیر فنی بند الف باید با ارائه خدمات جذاب و مناسب رضایت مشتریان را جذب کرده و آن‌ها را برای استفاده از خدمات آژانس در سفرهای بعدی راضی کند. به‌علاوه این مدیر باید با تربیت نیروهای متخصص مشتریان جدید را جذب کند و بر اساس قوانین گردشگری سفرهای جذابی را برای آن‌ها برنامه‌ریزی کند.

 

مدیر فنی بند ب

مدیر فنی بند ب وظایف گسترده‌تری دارد. این فرد باید به معنای واقعی کلمه مدیر باشد و توانایی‌های مدیریتی را در خود تقویت کند. منظور از توانایی‌های مدیریتی، توانایی برنامه‌ریزی و مدیریت نیروهای انسانی است. مدیر فنی بند ب باید با مدیران دفاتر هواپیمایی مختلف ارتباط داشته و نظارت موثری بر روی فعالیت‌های آن‌ها داشته باشد. در دوره مدیریت گردشگری به افراد شاغل به‌عنوان مدیر فنی بند ب آموزش داده می‌شود که چگونه بر روی فعالیت‌های آژانس‌های مسافرتی نظارت داشته باشند و در راستای تربیت کارکنان حرفه‌ای و افزایش مشتریان آن‌ها تلاش کنند.

 

مدیران گردشگری

یکی از اهداف اصلی برگزاری دوره مدیریت گردشگری، تربیت مدیرانی است که بتوانند به رشد همیشگی این حوزه کمک کنند. مدیران گردشگری در دوره آموزش گردشگری می‌آموزند که چگونه در سطح‌های کلان برنامه‌ریزی‌های بلندمدت یا کوتاه‌مدت انجام دهند. همچنین می‌آموزند که چگونه نیازهای حوزه گردشگری را شناسایی کرده و برای آن‌ها راهکار ارائه دهند. همچنین یاد می‌گیرند که چگونه باید از فرصت‌های موجود استفاده کرد و درآمد ارزی و ریالی گردشگری را افزایش داد.

 

ویژگی‌های دوره مدیریت گردشگری

 

دوره مدیریت گردشگری برای دانشجویان رشته‌های مرتبط با گردشگری و جهانگردی بسیار مفید است و آن‌ها را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند. این دوره برای افراد علاقه‌مند به این حوزه نیز می‌تواند کاربردی باشد. چراکه اصولی در طول این دوره آموزش داده می‌شوند که می‌توانند افراد علاقه‌مند را به افرادی حرفه‌ای تبدیل کنند. علاوه بر این دوره تورلیدری و گردشگری برای افزایش مهارت‌های شاغلین فعلی در این حوزه نیز مفید است. چراکه آن‌ها می‌توانند با افزایش دانش و مهارت‌های خود حوزه کاریشان را گسترش دهند و درنهایت به درآمدی رو به افزایش برسند.

 

همین حالا در دوره گردشگری شرکت کنید

 

دوره مدیریت گردشگری برای کلیه علاقه‌مندان به حوزه گردشگری که در این حوزه تحصیل کرده‌اند یا مشغول فعالیت هستند، برگزار می‌شود. مدت‌زمان این دوره حدود 120 ساعت است و کلیه جلسات آن به‌صورت حضوری برگزار می‌شود. در پایان دوره گردشگری به همه افرادی که بتوانند حدنصاب لازم در آزمون‌ها را به دست بیاورند، گواهینامه پایان دوره معتبر تعلق می‌گیرد. این گواهینامه از سوی وزارت علوم صادر می‌شود و بنابراین اعتبار کافی برای استخدام در سازمان‌ها و آژانس‌های گردشگری را دارد.

این دوره دارای 37 دقیقه فیلم آموزشی و 233 صفحه محتوی متنی می باشد.

دوره های مرتبط
 • Tourism Management
 • Tourism Management
 • Tourism Management
 • Tourism Management
 • Tourism Management
 • Tourism Management
نظر شما

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است

close