دوره یکساله مدیریت حرفه ای کسب و کار (MBA)

دوره MBA


مدیریت حرفه ای کسب و کار (MBA) مخفف عبارت Master of Business Administration می باشد که رتبه کارشناسی ارشد در زمینه ی مدیریت کسب و کار در رشته تجارت محسوب می شود. از ابتدای قرن بیستم ، سازمانهای بین المللی سنجش برای بررسی و ارزیابی و تحلیل این دوره ها احداث شد که با توجه به نوع و محتوای این دوره ها سنجیده و استاندارد سازی شوند. دوره mba مدیریت کسب و کار ، برای نخستین بار در اواخر قرن 19 در ایالات متحده آمریکا طرح ریزی شد که محصول صنعتی شدن کشور آمریکا و دیدگاه رویکرد کاملا علمی به مدیریت بود....

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

مدیریت حرفه ای کسب و کار (MBA) مخفف عبارت Master of Business Administration می باشد که رتبه کارشناسی ارشد در زمینه ی مدیریت کسب و کار در رشته تجارت محسوب می شود. از ابتدای قرن بیستم ، سازمانهای بین المللی سنجش برای بررسی و ارزیابی و تحلیل این دوره ها احداث شد که با توجه به نوع و محتوای این دوره ها سنجیده و استاندارد سازی شوند. دوره mba مدیریت کسب و کار ، برای نخستین بار در اواخر قرن 19 در ایالات متحده آمریکا طرح ریزی شد که محصول صنعتی شدن کشور آمریکا و دیدگاه رویکرد کاملا علمی به مدیریت بود.

دوره های mba  کاملا به شکلی تدوین و دسته بندی شده اند که دانشجویان و فراگیران این دوره را با رویکردهای مختلف مدیریت کسب و کار mba مانند بازاریابی ، حسابداری ، مدیریت عملیات ، برنامه های استراتژیک ، مدیریت تبلیغات و مدیریت منابع انسانی آشنا کرده و به شکل کاملا جامع توضیح مفصلی در مورد انها ارایه شود.

اکثر دانشجویان مدیریت کسب و کار یا همان دوره MBA یکی از زمینه های تخصصی این رشته را انتخاب کرده و حدودا یک سوم تمامی واحدهای درسی خود را در این زمینه انتخاب کرده و آموزش می بینند. به عنوان مثال افرادی که دوره ی مدیریت کسب و کار با گرایش استراتژی را انتخاب می کنند ، تمامی واحدها و دوره های خاصی را که بر روی مدیریت استراتژیک تمرکز دارند، انتخاب می کنند. مدیریت کسب و کار و یا مدیریت راهبردی کسب و کار شامل کلیه مهارت های جدید و دانش کاربردی مدیریت به منظور حل مسائل و پشت سر گذاشتن چالش های مدیریتی می باشد که افق دید بسیار وسیعی به مفهوم مدیریت می بخشد.

 

هدف اصلی دوره مدیریت ارشد کسب و کار چیست ؟

هدف متمرکز و اصلی مدیریت کسب و کار ، پذیرش و تعلیم و تربیت فارغ التحصیلان کلیه رشته ها خصوصا رشته هایی به جز مدیریت می باشد که بتوانند در زمینه های مختلفی مشغول به کار شده و از تخصص خود استفاده کنند. راهبری و اداره کردن کارآمد و موثر سازمان یا یکی از زیر مجموعه های کل مجموعه ، متحول شدن بخش های تخصصی سازمان ، هدایت ، طراحی ، راهبری برنامه های تخصصی و مدیریت شده بعد از کسب تجارب علمی و تخصصی در مدیریت ، ایجاد شغل های خاص و کارآفرینی در درون سازمانها با ایجاد زیربخش های جدید، ارایه خدمات مطالعاتی و مشاوره ای در زمینه های مدیریتی به مدیران اجرایی سازمانها تقریبا شمه ای از مدیران کسب و کار در هر سازمانی می باشد که بعد از کسب تجارب خاص علمی و عملی در حین کار می تواند از عهده آنها به خوبی براید.

برای رشته تخصصی مدیریت کسب و کار تقریبا 30 گرایش مختلف در سطح بین الملل تعریف شده است، اما می توان اذعان داشت که 4 گرایش آن که تقریبا در تمامی کشورها و دانشگاهها ارایه شده و مورد لزوم  مدیران سازمانی آنها می باشد به شرح زیر است :

 • مدیریت موسسات مالی و مدیریت مالی (finance)
 • مدیریت فروش و بازاریابی ( marketing)
 • مدیریت سیستم های تولید و پروژه ها و مدیریت تولید ( operation )
 • مدیرت منابع انسانی ( human resources)

اخیرا یکی از گرایش های خاص و مورد لزوم در کسب و کارهای امروزی ایجاد شده است که گرایش تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات نام گرفته و نشان از نیاز روزافزون و انعطاف پذیری بالای این گرایش مدیریتی است. تمامی فراگیران این دوره ها بعد از کسب تخصص و دانش در زمینه های گرایش مورد نظر خود، می توانند در زمینه های زیر فعالیت کنند :

 • اداره و مدیریت سازمان های اجتماعی ، تولیدی و واحدهای ستادی در راستای کمک به مدیران اینگونه سازمان ها به منظور اداره ی و مدیریت موثر تر سازمانهای وابسته
 • رهبری و مدیریت موثر و کارآمد یک بخش تخصصی یا سازمان تولیدی و اجتماعی نظیر قسمت های تولید ، توسعه ، مالی ، فروش ، اطلاعات و پرسنلی
 • ایجاد تغییر و تحول در بخش های تخصصی سازمان با تغییر رویه ها ، تشکیلات و شیوه های اداری بخش های مختص آن
 • ایجاد شغل و کار آفرینی در سازمان ها به منظور شروع فعالیت های خاص جدید و مدیریت این سازمان های نو پا
 • متحول کردن تمامی قسمتهای سازمان و هدایت و رهبری تحولات پیاده شده در سازمان بعد از کسب تمامی تجربیات خاص مدیریتی

 

ضرورت و اهمیت مدیریت کسب و کار در استانداردهای زندگی امروزی چیست؟

ارتقا استانداردهای سطح زندگی امروزی و توسعه ی کشورها و پیشرفت تکنولوژی، مستلزم ارتقا و بهبود کیفیت مدیریت در سازمان های اجتماعی و اقتصادی است . با بهبود و ارتقا سطح مدیریت در سازمان ها می توان بهره وری در سطح کلان را افزایش داد و از ظرفیت های تولید و امکانات حداکثر استفاده را نمود و کالاهای بیشتر و یا خدمات بهتری ارایه کرد و یا ظرفیتهای ویژه بیشتری را به وجود آورد.

بهبود و ارتقا سطح مدیریت در تمامی زمینه ها مستلزم تسلط و آگاهی کافی از دانش مدیریت می باشد . امروزه مبحث مدیریت به عنوان یکی از زمینه های معرفت بشر، رشد و پیشرفت زیادی داشته است و بالطبع تحقیقات و آموزش بسیاری در این زمینه انجام شده است. با توجه به اهمیت این عنصر کلیدی (مدیریت) در ارتقا سطح کشورها خصوصا سازمان ها و نظام های آموزشی عالی کشور ، تحقیق و آموزش در حوزه مدیریت را در تمامی جوانب و زیرشاخه های مدیریتی به سرعت توسعه داده اند. یکی از موارد پر اهمیت و زمینه های خاص مدیریتی در توسعه آموزش مدیریت، مدیریت کسب و کار (mba) در کشورهای مختلف در سطح بین الملل می باشد . ایجاد این رشته در کشورهای سطح جهان با استقبال بسیاری روبرو شد. این رشته تحصیلی و آموزشی ابتدا در آمریکا و سپس در کشورهای صنعتی و در حال توسعه به شدت گسترش یافت.

همانطور که عنوان شد، تمامی فارغ التحصیلان رشته های مختلف دوره های کارشناسی از جمله تمامی رشته های علوم انسانی خصوصا رشته های مدیریت می توانند وارد این رشته شده و در دانشگاه و یا موسسات آموزشی معتبر طی دوره آموزشی فشرده مجازی و یا حضوری به فراگیری دانش مدیریتی و فنون و تکنیک های آن بپردازند. ترکیب کسب دانش و تحقیقات تخصصی در دوره های کارشناسی و همچنین تسلط و آگاهی به تکنیک ها و فنون مدیریت در دوره های مدیریت کسب و کار (MBA)، از فراگیران این دوره ها ، مدیران بسیار موثر و کارآمدی می سازد که در افزایش میزان رشد و کارآیی سازمانهای اجتماعی و اقتصادی تاثیر به سزایی دارند. به علت کسب این توانایی های مدیریتی است که در سه دهه گذشته تقاضای شرکت در دوره های مدیریت کسب و کار mba در کشورهای مختلف جهان به شدت افزایش یافته و گاها ظرفیت موسسات آموزشی و دانشگاهها پاسخگوی میزان تقاضای دوره MBA (مدیریت کسب و کار) نمی باشد . مثلا در آمریکا حدود 740 موسسه آموزش عالی و دانشگاه دوره mba را ارایه می دهند.

امروزه در ایران دانشگاه ها و موسسات آموزشی بیشماری به پذیرش دانشجو در این رشته مبادرت ورزیده اند . اما این رشته برای اولین بار به کوشش دکتر علی نقی مشایخی در دانشگاه صنعتی شریف ایجاد شد . دانشگاه مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف ، اولین دانشکده ای است که وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده که با هدف آموزش علوم و تکنیک های مدیریتی با رویکردی کاملا جدید تاسیس شده است. احساس نیاز مبرم ادارات و سازمانهای کشور در رشته مدیریت کسب و کار به افرادی که مضاف بر دانش تخصصی خود، به علم مدیریت نیز آگاهند باعث شد که همواره خللی در سازمانها حس شود که تنها توسط مدیران ارشد کسب و کار پر شود . لذا با توجه به  نیاز مبرم و همچنین نبود منابع انسانی و همچنین پایین بودن ظرفیت پذیرش کافی دانشگاه ها ، موسسات آموزشی معتبر نیز در این زمینه وارد شده و شروع به فعالیت کردند. موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان ، یکی از این موسسات معتبر می باشد که دوره های مدیریت ارشد کسب و کار mba را برگزار می کند . موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با بکارگیری اساتید زبده و به نام در رشته های مدیریتی ، دانش و علم جامع مدیریت را در زمینه های مختلف در اختیار دانشپذیران قرار داده و افراد حرفه ای در زمینه مدیریت را پرورش می دهد.

نیروی انسانی هر سازمان به منزله ی قلب آن سازمان محسوب می شود

همین حالا در دوره MBA شرکت کنید

انواع گرایش دوره های مدیریت حرفه ای کسب و کار چیست؟

دوره های مدیریت حرفه ای کسب و کار بر اساس نوعه درس و مطالب و همچنین موقعیت های شغلی که در آینده دارد، گرایشهای مختلفی دارد که عبارتند از: گرایش استراتژی ، گرایش عمومی ، گرایش بازاریابی ، گرایش خدمات ، گرایش منابع سازمانی و رفتار سازمانی ، گرایش سازمانهای پروژه محور ( مدیریت پروژه )، گرایش عملیات ، گرایش فناوری اطلاعات برخی از گرایش های مربوط به مدیریت کسب و کار می باشند. هر یک از این گرایش ها، اهداف و ویژگی های خاص خود را دارند که مقتضی با حیطه کاری خاصی طراحی شده اند. دربخش های بعدی می خواهیم به طور مفصل به بررسی این گرایش ها بپردازیم.

گرایش عمومی دوره MBA

یکی از اهداف ایجاد گرایش عمومی مدیریت کسب و کار، افزایش توانمندیها و قابلیت های افراد در زمینه های مختلف کسب و کار می باشد. درس های تخصصی و متنوعی در گرایش عمومی مدیریت کسب و کار ارایه می شود که به واسطه این آموزش ها ، افراد شرکت کننده در دوره می توانند بنا به نیاز خویش و فراخور علاقه شان در زمینه  مدیریت و یا مشاوره ی کسب و کار در سازمان ها و شرکت های مختلف اعم از تولیدی و یا خدماتی ، مهارت های لازم را کسب کنند .این افراد همچنین قادر خواهند بود که مهارت های ایجاد تحول و کارآفرینی در سازمان ها و یا بخش های مختلف سازمان را بیاموزند . علاوه بر تمامی اینها امکان افزایش دانسته های دانشپذیران در زمینه ی مورد علاقه ی آنها وجود دارد . در ضمن مدیریت کسب و کار با گرایش عمومی این امکان را به دانش پذیران می دهد که تمامی زمینه های مدیریت مورد علاقه ی خود را پوشش دهند چراکه تمامی دروس مدیریتی به نحو مفید و مختصر در آن ارایه شده است.

گرایش استراتژی دوره MBA 

هدف از ارایه دوره مدیریت کسب و کار با گرایش استراتژی ، ارایه دانش و علوم مربوط به مدیریت استراتژیک کسب و کار، بیان و ارایه چگونگی عملکرد برتر و موفق تر سازمانها و همچنین پایدارتر و چگونگی دستیابی به آنهاست. دانش پذیران مدیریت کسب و کار با گرایش استراتژی می آموزند که چگونه و به چه دلیل بعضی از شرکت ها و یا سازمانهای خصوصی و دولتی به عملکرد برتر و مزیت رقابتی پایدار می رسند. همچنین در مدت زمان دوره های مدیریت کسب و کار دانش پذیران چگونگی استفاده و بکارگیری آموزه های تکنیک های مدیریت استراتژیک برای سازمان ها را می آموزند. احاطه بر نظریه های پیشرفته مدیریت گرایش استراتژِیک و همچنین آگاهی از این نظریه ها و تسلط کامل بر انواع ابزارهای متنوع مدیریتی این حوزه از اهداف اصلی این گرایش می باشد. آشنایی و تسلط بر مفاهیم اصولی و بنیادین مدیریت استراتژیک مانند (ماموریت ، چشم انداز ، ارزش) انواع برنامه ریزی استراتژیک و روش های تحلیل، فنون و تکنیک های تفکر استراتژیک و فرامین آن ، بکارگیری استراتژی ها ، مدیریت تحولات بنیادین و اساسی ، کنترل و بودجه بندی ، تصمیم گیری های استراتژیک و فوری در زمان های سریع و شرایط عدم اطمینان ، چگونگی مدیریت استراتژیک در ادارات و سازمانهای هولدینگ و چند کسب و کاره ، چگونگی مدیریت و استفاده از تکنیکهای استراتژیک مدیریت در سازمان ها و ادارات دولتی و غیرانتفاعی تمامی مباحثی هستند که در سرفصل های این گرایش گنجانده شده اند.

گرایش بازاریابی دوره MBA

در این گرایش مدیریتی ، دانش پذیران توانایی احاطه و شناخت کلی پیچیدگی های رفتارها و عکس العمل های مشتریان و شرایط بازار را کسب می کنند . دانش پذیران می توانند علاوه بر اینکه اندازه و مشخصات یک بازار مفروض را تخمین بزنند ، میزان سود دهی  مناسب و ایده ال آنرا محاسبه کنند . دوره ی مدیریت با گرایش بازاریابی نوعی فرآیند ، رویکرد و نگاه خاص است که از طریق آن علاوه بر ارایه ی خدمات و کالا ،به تامین نیازهای مشتری و کسب سود پرداخته می شود ،به شکلی که سود دهی برای یک گروه الزاما به ضرر گروه دیگر ذینفعان نباشد . در مدیریت بازاریابی ، قسمتهایی از بازار به عنوان بهترین بازار هدف شناخته می شوند که سازمان و یا شرکت توانایی ارایه ی خدمات و کالا را به آنها داشته باشد. درمدیریت کسب و کار با گرایش بازاریابی ، موضوعاتی مانند بازاریابی خدمات ، مدیریت برند ، بازاریابی بین الملل ، ارتباطات بازاریابی ، رفتارهای مصرف کننده و تعیین نرخ و قیمت گذاری و بازاریابی بین بنگاهی پرداخته می شود.

گرایش خدمات دوره MBA

ارایه ی خدمات به شکل مطلوب امروزه به عنوان بخشی وسیع در مراودات تجاری و اقتصاد محسوب می شود . میزان پیشرفته بودن و وسعت اقتصاد یک کشور و همچنین سهم صنایع خدماتی و پیشرفتگی در کشور نسبت مستقیم دارد . بدین شکل که متناسب با میزان پیشرفتگی کشور ، سطح چگونگی ارایه ی خدمات نیز افزایش می یابد . در کشور ما نیز ارایه ی انواع خدمات نقشی عظیم در اقتصاد کشور ایفا می کند . در گرایش خدمات مدیریت کسب و کار ،دانشپذیران با تمامی انواع صنایع خدماتی و مفاهیم مدیریتی مانند سیستم های مدیریت خدمات ، سیستم های خدمات و توسعه ی خدمات آشنا می شوند.

گرایش منابع انسانی دوره MBA

نیروی انسانی هر سازمان به منزله ی قلب آن سازمان محسوب می شود ، از اینرو احاطه و شناخت انسان و رفتارهایش برای مدیریت کارآمد و اثر بخش بسیار ضروری و حیاتی است. گرایش منابع انسانی مدیریت کسب و کار به منظور ارتقا قابلیت های سازمانی و منطبق شدن با شرایط محیطی و سازگاری و انعطاف پذیری در قبال آن ، تاکیدی خاص بر منابع انسانی در دسته های گروهی و فردی دارد . دانش پذیران این گرایش می توانند کمک شایانی به بهره وری و بهبود کارآیی سازمان ها و نتیجتا دستیابی به اهداف خاص انسانی و جامعه کنند . دستیابی به این اهداف حاصل نمی شود مگر با ایجاد روابط برتر و ارزش افزوده برای ذینفعان سازمان . این حوزه در مدیریت کسب و کار می تواند در تامین و ایجاد شرایط پایدار و برقراری تعاملات فردی و سازمانی به شکلی عمل کند که بهبود عملکرد و کارآیی هر دو طرف را تضمین کند . در این حوزه از مدیریت کسب و کار به موضوعاتی مانند روانشناسی ، علوم رفتاری ، سازمان های یادگیرنده، جذب آموزش و استعداد یابی ، دستمزد و حقوق فردی ،تعاملات سازمانی ، نیروهای دانشی ، مدیریت استعدادهای نو ظهور ، تقویت کارهای گروهی ، راهبردهای منابع انسانی ، شیوه های مختلف رفتارهای سازمانی ، توسعه ی شغلی ، بهبود سازمانی ، و توسعه ی فرهنگی در سازمان پرداخته می شود .

گواهینامه مدیریت کسب و کار بعد از آزمون ارایه می شود

گرایش مدیریت پروژه دوره MBA

در این گرایش مدیریت کسب و کار دانش پذیران با مفاهیم کلی و عمومی در مدیریت پروژه آشنا شده و با سازمانهای پروژه محور آشنا می شوند . پروژه ، به تلاش و سعی موقتی گفته می شود که به منظور ارایه ی خدمت ، تولید محصول و یا گرفتن نتیجه ی منحصر به فردی انجام می شود .مدیریت پروژه در واقع ، به فرآیندی اطلاق می شود که در جهت حفظ و حرکت مسیر پروژه به منظور دستیابی به موازنه ی اقتصادی توجیه شده بین سه عامل ، هزینه ، کیفیت و زمان است . فراگیران با یادگیری کلیه ی روش های مناسب و استفاده از ابزارهای مدیریتی ، می توانند پروژه ها و طرح ها را در کوتاهترین زمان و کمترین هزینه با بهترین کیفیت اجرا کنند . در این مبحث به موضوعات مهمی مانند برنامه ریزی ، امکان سنجی ، کنترل و اجرای پروژه ها ،تامین و تدارک مالی مدیریت سازمانها و قسمتهای اداری پروژه محور ، مدیریت کیفیت پروژه ، مدیریت ریسک ، مدیریت منابع انسانی در ادارات پروژه محور ، حل مذاکرات و مسائل مربوط به پروژه و انواع کسب و کارهای پروژه ای پرداخته می شود.

گرایش مالی دوره MBA

در این گرایش دانشجویان با نظریه های مدیریت مالی و سرمایه گزاری و کاربردهای اصولی آن آشنا می شوند. با استفاده از استراتژی های خاص به منظور توسعه ی سرمایه گزاری ، گام های مهمی برای رفع مشکلات خاص اقتصادی برداشته می شود . گرایش مالی مدیریت کسب و کار به مدیریت موثر و کارآمد وجوه مالی می پردازد به نحوی که باعث تحقق اهداف خاص بنگاه ها شود. این گرایش ، چگونگی بودجه بندی ، تامین مالی ، اداره ی منابع کوتاه مدت دارایی ها و همچنین بدهی ها را بررسی کرده و دانش پذیران این رشته  از مدیریت حرفه ای کسب و کار می توانند علاوه بر مدیریت مالی ، تحلیل بازارهای مالی را نیز بر عهده بگیرد . بدین شکل که وضعیت مالی صنایع و سازمان ها را ارزیابی کنند و تصمیم های مهم مالی موثر بر سطح کیفی بنگاه ه ها  اتخاذ کنند . در این گرایش به موضوعات مهمی مانند مهندس مالی و طراحی ، ابزار های چگونگی مدیریت ریسک ، ارزش یابی اوراق بهادار ، قیمت گزاری های مالی ، مدیریت مالی بین المللی ، بانکداری  پرداخته می شود.

گرایش فناوری اطلاعات دوره MBA

در این گرایش مدیریت کسب و کار ، تمامی دانش پذیران با مفاهیمی مانند فناوری اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی آشنا می شوند .
فناوری اطلاعات به مطالعه ی پشتیبانی و مدیریت سیستمها ، طراحی ، پیاده سازی ، توسعه و مدیریت سیستم های اطلاعاتی می پردازد . در دنیای کنونی به دلیل توسعه ی تکنولوژی و پیشرفت ،بر اهمیت و ضرورت فناوری اطلاعات در جهان کسب و کار روز به روز افزوده می شود . دریافت مزیت های رقابتی و عملکردهای خاص در محیط های پویا و رقابتی کسب و کار امروزی ،مستلزم تسلط و احاطه ی کامل بر فناوری اطلاعات و سیستم های تبلیغاتی است . در این گرایشات ،تولید اطلاعات سریع و با کیفیت ، ارتقا سطح مدیریت در سطوح مختلف ، اجرای پروژه های فناوری اطلاعات در قسمتهای مختلف و ارایه ی روش های کسب و کار نوین بر پایه ی فناوری اطلاعات تحقیق و بررسی می شوند.

 

گرایش کار آفرینی دوره MBA

موضوع اصلی و مرکزی این گرایش ، خلق ارزش های افزوده ،با توجه به فرصت های موجود ، راه اندازی کسب و کارهای خاص و جدید و کارآفرینی می باشد .یک فرد کارآفرین به منظور تحقق ایده های جدیدش ، فاکتورهای مورد نیاز را فراهم می آورد . وی با استفاده از توانمندیها ، قدرت تصمیم گیری سریع و همچنین استعدادهای فردی اش ، ایده های خاص ذهنی خود را به شکل یک کسب و کار خاص و جدید به اجرا در می آورد . اهمیت کارآفرینی به اندازه های مهم تلقی می شود که کشورهای توسعه یافته از آن به عنوان موتور رشد اقتصادی یاد می کنند .در این گرایش به موضوعات مهمی مانند بررسی فرصت های کارآفرینی ، شرایط خاص و موجود به منظور کارآفرینی ، مطالعات و تحقیق کارآفرینی ، پرداخته می شود.

گرایش زنجیره تامین و عملیات دوره MBA

هدف اصلی از این گرایش مدیریت کسب و کار ،آشنایی با موضوعات ، مسایل مدیریت و زنجیره ی تامین است . ماحصل تحلیل ،برنامه ریزی عملیاتی و زنجیره تامین ، طراحی و تطابق کلیه ی نیازهای متقاضیان کالا و خدمات ،فرایندها و توانمندیهای سازمان و یا شبکه ای از سازمانها است . در راستای این هدف بایستی مجموعه ای از قواعد و روش های هم سو با سطح راهبردی و کلان تا سطوح خرد و جزیی و اجرایی را به کار گرفت . بنابراین در این گرایش موضوعات مهمی مانند مدیریت استراتژیک زنجیره تامین ، تحلیل و طراحی سیستم های تولید و مدیریت موجودی های انبار ، ارتباط با تامین کنندگان و مدیریت ریسک طرح می شوند.

گرایش کسب و کار بین المللی دوره MBA

گرایش کسب و کار بین المللی به بررسی  تمامی کسب و کارهای بین المللی ،معاملات کالاها ، و یا ارایه ی خدمات در سطح بین الملل می پردازد . معاملات کالاها در سطح بین الملل برای شرکت های دولت و خصوصی به واسطه ی سود و یا منفعت های سیاسی بسیار حایز اهمیت است. در این گرایش ، به موضوعاتی مانند سیستم های اقتصادی و سیاسی ، سیستم های حقوقی ، استانداردهای مالی و حسابداری ، فرهنگ های محلی ، بازارهای ارزی ، مقررات صادرات و واردات ، و تعرفه ها پرداخته می شود.

 

گرایش فناوری دوره MBA

این گرایش از مدیریت کسب و کار به بررسی مفاهیم ، روش ها و نظریه های موجود در زمینه ی مدیریت فناوری می پردازد که یکی فاکتورهای اساسی در خلق ثروت است .
در این گرایش مدیریت کسب و کار به بررسی کامل سیستم های پیشرفته ی مدیریتی که به ایجاد کسب و کار و استفاده از فناوری های جدید  پرداخته می شود . همچنین در این گرایش مدیریت کسب و کار ، وظایف اصلی و خاص مدیریت فناوری در سطح بنگاه ها بررسی می شود .در این گرایش ،محافظت  بهره برداری از فناوری در بخش موضوع های مهم و اصلی قرار می گیرند.

گرایش نوآوری و توسعه خدمت و محصولات دوره MBA

این گرایش دانشجویان را با مفهوم نوآوری و فرآیندهای توسعه محصول آشنا می کند . نوآوری و عملی کردن ایده ی جدید به شکل محصول ،خدمات ، فرآیند ظاهر می شود که منجر به رشد و توسعه ی اقتصاد ملی می شود . نوآوری پدیده ای است که به صورت مستمر از توسعه ی ایده تا کاربردی شدن آن رخ می دهد . ایده های نو اشاره به نیازهای جدید مشتری و یا روش های جدید تولید دارد . همیشه ایده های نو با بکارگیری دیدگاه کارآفرینانه توسعه می یابند .
دانش پذیران این گرایش با دسته بندی رایج نوآوری و انواع آن ، مدیریت روابط مشتری ، ،استقرار کسب و کار جدید ، مدیریت روابط مشتری ، فرآیندهای کسب و کار و رفتار مصرف کننده در سطوح مختلف سرو کار دارند .

 

 

مدرک معتبر مدیریت کسب و کار (mba) در ایران کدام است؟

از آنجایی که مسئولیت بررسی و اعتبار و همچنین ارزیابی مدارک علمی بر عهده ی وزارت علوم فناوری تحقیقات می باشد . تمامی موسساتی که مدارک مورد تایید وزارت علوم فناوری تحقیقات را ارایه می دهند از اعتبار و ارزش والائی برخوردارند ، موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان ، با ارایه ی دوره های مدیریت کسب و کار (ارشد مدیریت حرفه ای ) با گرایشات مختلف و همچنین برگزاری آزمون مدیریت کسب کار به دانش پذیران این دوره ها مدرک معتبر مدیریت حرفه ای مورد تایید وزارت علوم ، فناوری ، تحقیقات ، اعطا می کنند.

 

همین حالا در دوره MBA شرکت کنید

چرا در دوره های مدیریت کسب و کار موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کنیم ؟

موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان با بکارگیری اساتید مجرب و زبده در دوره ی حرفه ای مدیریت کسب و کار و همچنین سابقه ی درخشان در برگزاری دوره های mba ، همواره پیشتاز در ارایه ی دوره های مدیریت کسب و کار با گرایشات مختلف می باشد ، این موسسه با چندین سال سابقه ی درخشان و تجربه در مورد آموزش فنون و تکنیک های خاص مدیریتی در گرایش های مختلف کسب و کار همواره راه را برای افرادی که مایل به شرکت در این کلاس ها می باشند ، هموار ساخته است . با توجه به اینکه مدرک کلیه ی دوره های کسب و کار mba در موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان مورد تایید وزارت علوم ، فناوری و تحقیقات می باشد . بسیاری از افراد تمایل دارند که در دوره های مدیریت کسب و کار موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کرده و مدرک معتبر کسب و کار را دریافت کنند.

 

مدرک MBA یکی از بهترین و با اعتبارترین مدارک فن پردازان است

 

چرا باید مدرک مدیریت کسب و کار mba داشته باشم؟

امکان دارد که هر شخصی بارها این سوال در ذهنش پیش آمده باشد که آیا شغلی که در حال حاضر مشغول به آن هستم ، بهترین گزینه برای من است ؟آیا می توانم ارتقا شغلی بگیرم ، آیا اخذ مدرک خاصی می تواند به پیشرفت شغلی من کمک کند؟

به منظور یافتن شغل بهتر و ارتقا جایگاه فعلی شغلی هر فرد کسب چه مهارت هایی می تواند کمک کننده باشد ؟

یکی از را حل های خاص به منظور کسب پیشرفت های شغلی ، بدست آوردن مهارت های مدیریتی کسب و کار در گرایشات مختلف و همچنین اتخاذ تصمیم های استراتژیک مدیریتی می باشد که این مهم حاصل نمی شود مگر با شرکت در دوره mba . اگر می خواهید جایگاه شغلی خود را ارتقا بخشید و یا در زمینه های خاص مدیریتی مشغول به کار شوید ، زمان آن فرارسیده است که مهارت های مدیریتی mba  را فرا گرفته و در دوره های مدیریت کسب و کار شرکت کنید. اگر حس می کنید که در جایگاه شغلی فعلی خود هیچ پیشرفت و ارتقایی نداشته اید ، اگر هر روز به طور مداوم ، کارهای تکراری می کنید و هیچ پویایی خاصی در زمینه کاری خود ندارید و تصور می کنید که امکان پیشرفت شغلی شما وجود ندارد اگر فکر می کنید که شغل های مدیریتی و جذاب تنها با سابقه طولانی در کار به شما سپرده می شود، همین حالا در دوره های mba مدیریت کسب و کار شرکت کنید و مدرک معتبر مدیریت کسب و کار را دریافت کنید.

یکی از جایگزین های تجربه  و سابقه کار مدیریتی در اکثر ادارات و سازمانها اخذ مدرک mba می باشد. در تمامی موسساتی که دوره MBA , را ارایه می دهند قبل از دوره dba  بایستی دوره mba  را گذرانده و حداقل یک سال سابقه مدیریت در رده های شغلی داشته باشند. فرصت های شغلی بیشماری برای افراد با مدرک mba موجود می باشد. اگر به طور کلی از وضعیت شغلی فعلی خود ناراضی هستید و یا امیدی به ارتقا شغلی و پیشرفت آن ندارید، ممکن است به فکر شغل جدید باشید اما در بسیاری از فرصت های شغلی شاید به این عنوان برخورده باشید که داوطلبانی که مدرک mba  دارند در الویت هستند و یا گاها عنوان شده که داشتن مدرک mba برای انتساب این شغل الزامی است . پس درنگ نکنید و همین حالا در دوره های mba شرکت کنید . اگر درخواست شغلی خود را ارسال کرده اید اما به علت داشتن مدرک mba رقبایتان مردود شده اید ، شک نکنید که باید همین حالا در دوره mba شرکت کنید.

ممکن است که چندین بار در آزمون های استخدامی شرکت کرده باشید و یا رزومه ی شغلی خود را ارسال کرده باشید اما هر بار با رد در خواست خود مواجه شده اید ، یکی از دلایل مهم و عمده ی رد در خواست شما ، متقاضیان دارای مدرک mba هستند . از نظر تمامی کارفرمایان افرادی که دارای مدرک mba هستند برای تصدی هر شغلی ارجح بوده و در الویت قرار دارند . باز هم در اینجا به اهمیت دریافت  مدرک mba پی می بریم .
اگر مدت زمان زیادیست که به شغل خود مشغولید اما هیچ ارتقا شغلی چشمگیری نداشته اید ، وقت آن است که تعمق کنید ، اگر که مطمئنید مسیر فعلی شما درست است ، پس بایستی تغییر چشمگیری در آن ایجاد کنید تا فرصت ارتقا شغلی شما را افزایش دهد ، یادگیری مهارت های مدیریتی و سبک های رهبری  در دوره های نظیر mba  و dba می تواند راهگشای شما بوده و افق دیدتان را وسیعتر کند . تا با استعانت از این روش های مدیریتی بتوانید ارتقا شغلی خود را رقم بزنید .

 

آیا با اخذ مدرک مدیریت کسب و کار MBA می توانم درآمد خود را افزایش دهم؟

موقعیت شغلی شما بعد و قبل از دریافت مدرک mba تفاوت بسیار زیادی با هم خواهد داشت . اخذ مدرک mba  و مهمتر از آن کسب مهارت ها و تکنیک های مدیریتی می توانند یاری کننده ی شما در موفقیت کاری اتان باشد . اگر مدرک معتبر mba را دریافت کنید می توانید از مزایای اخذ این مدرک استفاده های بسیاری کنید ، بدین ترتیب که شانس خود را برای تصدی شغل بهتر از قبل افزایش داده و به تبع آن از درآمد و مزایای بیشتری بهره مند شوید .
درآمد رشته ی mba در خارج از ایران چگونه است ؟
از سال 2014 تا 2024 با رشد 18 در صدی تصدی شغل مدیریت ، تخمین شده است که میانگین استخدام این شغل بسیار بیشتر از دیگر شغل ها بوده و میانگین در آمد سالیانه ی دارندگان مدرک mba به مقداری حدود 151274 دلار می رسد.

 

آیا شرکت در دوره های MBA برای پیشرفت جنبه های شخصیتی شما نیز موثر است؟

از آنجایی که اداره ی زندگی شخصی هر فرد ، مدیریت وی را در تمامی مراحل زندگی می طلبد  ،یادگیری و کسب  اصول و مهارت های مدیریتی می تواند در پشت سر گذاشتن بحرانها و مشکلات هر فرد بسیار موثر واقع شده و در واقع به بهتر شدن زندگی وی بیانجامد . در تمامی مراحل زندگی خصوصا در دوران جوانی و میانسالی همه افراد به نوعی درگیر مشکلات خاص فردی در زندگی شخصی خود هستند ، انتخاب شغل ، انتخاب همسر ، گذشتن از مشکلات ، مشکلات خانوادگی ، اختلال در روابط خانوادگی و ... تمامی مشکلاتی هستند که افراد هر روزه  با آن دست و پنجه نرم می کنند ، شرکت در  دوره های mba و یا مدیریت کسب و کار می تواند تمامی مهارتهای مدیریتی و راهبری را به شما اموزش داده و در تمامی مراحل و مشکلات زندگی راه گشای شما باشد . پس درنگ نکنید و همین حالا در دوره های mba موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کنید و از مزایای آن بهره مند شوید و در پایان دوره با اخذ مدرک معتبر مدیریت کسب و کار ، به گزینه های بهره وری بیشتر خود بیافزایید . شرکت در دوره ی mba نه تنها می تواند یاری رسان شما در زندگی شغلی و فردی شما باشد بلکه می تواند تمامی جنبه های شخصیتی هر فرد را تحت تاثیر قرار داده و سازمان دهی ذهنی و بهبود جنبه های شخصی را برایتان به ارمغان آورد .

همین حالا در دوره MBA شرکت کنید

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

 • کتاب اول:1) کتاب اصول بازاریابی و فنون تبلیغات:شامل سرفصل های زیر:
 • فصل اول
 •  معرفی بازاریابی
 •     تعریف بازاریابی
 •     اﺑﻌﺎد ﮔﻮﻧﺎﮔﻮن ﻣﺎرﮐﺘﯿﻨﮓ
 •     مدیریت بازاریابی
 •     فلسفه های مدیریت بازاریابی
 • فصل دوم
 •   تجزیه و تحلیل رقبا و وضعیت بازار
 •     سیستم بازار
 •     ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ ﻣﺤﯿﻂ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ
 •     تجزیه و تحلیل بازار رقبا
 • فصل سوم
 •  برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی
 •     ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ ﮐﻼن ﺷﺮﮐﺖ
 •     فرآیند ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ
 •     آمیخته بازاریابی
 • فصل چهارم - نقش و اهمیت تحقیقات بازاریابی
 •     تعریف تحقیقات بازاریابی
 •     نقش تحقیقات بازاریابی
 •     ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻫﺎی اﻃﻼﻋﺎﺗﯽ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ
 •     فرآیند تحقیقات بازار
 • فصل پنجم
 •  رفتار مصرف کننده
 •     فرآیند تصمیم گیری رفتار مصرف کننده
 •     انواع حل مسأله خرید
 •     ﻋﻮاﻣﻞ مؤثر در فرآیند ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﯿﺮی ﺧﺮﯾﺪ
 •     ﻣﺸﺨﺼﺎت اﺻﻠﯽ ﺧﺮﯾﺪ ﻫﺎی ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ
 • فصل ششم
 • تقسیم بازار و تعیین بازار هدف
 •     معیارهای تقسیم بازار
 •     روش ها و متغیرهای تقسیم بازار
 •     انتخاب بازار هدف برای متمرکز کردن فعالیت
 •     استراتژی های مختلف برای انتخاب بازار هدف
 • فصل هفتم - ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ ﻓﺮوش
 •     ﺗﺨﻤﯿﻦ اﻧﺪازه و ﺳﻬﻢ ﺑﺎزار
 •     روش ﻫﺎی ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ ﻓﺮوش
 • فصل هشتم
 •  مدیریت محصولات
 •     موضع یابی
 •     مدیریت آمیخته محصول
 •     ﻣﺮاﺣﻞ اﺻﻠﯽ اﯾﺠﺎد و ﻋﺮﺿﻪ‌ی ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺟﺪﯾﺪ
 •     منحنی عمر محصول
 • فصل نهم
 •   ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻗﯿﻤﺖ
 •     واﺑﺴﺘﮕﯽ ﻣﺘﻘﺎﺑﻞ ﻗﯿﻤﺖ، ﻣﺤﺼﻮل، ﺗﺮﻓﯿﻊ وﺗﻮزﯾﻊ
 •     روش‌ها و استراتژی قیمت گذاری
 •     ﻗﯿﻤﺖ ﮔﺬاری دراﻧﻮاع ﺑﺎزارﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ
 •     فرآیند ﻗﯿﻤﺖ ﮔﺬاری
 • فصل دهم
 • تحقیقات بازاریابی
 • مفهوم تحقیقات بازاریابی
 • تحقیقات بازار    
 • دامنه تحقیقات بازاریابی   
 • انواع تحقیقات بازاریابی از لحاظ محتوا    
 • انواع تحقیقات بازاریابی از لحاظ فرم    
 • تمایز میان تحقیقات بازاریابی و بازاریابی مستقیم  
 • نقش تحقيقات بازاريابي    
 • ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻫﺎي اﻃﻼﻋﺎﺗﯽ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ   
 • فرآیند تحقیقات بازار  
 • محقق بازاریابی    
 • اهمیت تحقیقات بازاریابی 
 • نمونه گیری در تحقیقات بازاریابی   
 • نمونه گیری احتمالی و هدفمند    
 • داده های ثانویه در تحقیقات بازاریابی  
 • انواع روشهای جمع آوری داده ها   
 • مصاحبه رو در رو   
 • تکنیکهای سنجش نگرش   
 • مزایای استفاده از خدمات حرفه ای تحقیقات بازاریابی 
 • کتاب دوم:2)اصول وفنون مذاکرات تجاری:شامل سرفصل های زیر:  
 • فصل اول      
 • مذاکره..      
 • مذاکره چیست؟      
 • انواع مذاکره و سطوح آن      
 • سطوح مذاکره      
 • اهداف مذاکره      
 • اشکال مذاکره      
 • ویژگی‌های اصلی مذاكره      
 • فرایند مذاكره        
 • کارهای قبل از مذاکره        
 • فنون مذاکره        
 • نقش شخصیت در فرایند مذاکره        
 • اصول مذاکرات        
 • استراتژی‌های مذاکره        
 • عناصر مذاکره        
 • تاکتیک های مذاکره کنندگان        
 • مذاکره اصولی        
 • مهارت‌های مذاکره        
 • اخلاق در مذاکره        
 • فصل دوم        
 • ارتباطات        
 • انواع ارتباط        
 • انواع ارتباطات        
 • تیپ‌های شخصیتی مختلف        
 • روابط عمومی        
 • روانشناسی زبان        
 • زبان بدن        
 • روابط عمومی در قالب یک تخصص          
 • کارکردهای روابط عمومی          
 • فرایند ارتباط          
 • برنامه ریزی ارتباطات          
 • روانشناسی ارتباط          
 • ارتباط کلامی در سازمان‌ها          
 • فصل سوم          
 • سخنرانی          
 • تعریف سخنوری          
 • سخنرانی          
 • اهداف سخنرانی          
 • عوامل مؤثر در سخنرانی          
 • روش افزایـش قدرت بیان          
 • مدیریـت و فنون سخنرانی          
 • اعـجاز بیان          
 • نكاتي در باره نحوه ارائه سخنراني          
 • نکته های کاربردی مقابله با ترس ، کمروئی و اضطراب به هنگام سخنرانی          
 • تاثیر ارتباط چشمی در سخنرانی          
 • فصل چهارم          
 • مذاکره تجاری          
 • راه حل های دفاعی برای مذاکرات پرتنش          
 • گزینه های جانبی در مذاکرات تجاری          
 • ده گام برای شروع یک مذاکره اقتصادی          
 • موفقیت در یک مذاکره تجاری          
 • به حاشیه رفتن در مذاکرات          
 • استفاده از شیوه های مذاکره          
 • تفاوت فرهنگ در مذاکرات          
 • مدیریت مذاکره          
 • تفاوت مذاکره و مناظره          
 • فصل پنجم          
 • فنون مذاکرات تجاری          
 • اهمیت فنون مذاکرات تجاری          
 • درک اصول فنون مذاکرات          
 • برانگیختن رفتارانسانی          
 • زبان اشاره          
 • حفظ نوسانات روحی          
 • بکارگیری نیروهای فردی درمذاکره          
 • هدایت امواج موزون مذاکره          
 • فصل ششم          
 • به‌کارگيرى تاکتيک‌هاى مذاکره          
 • حمله غافلگيرانه          
 • بکارگيرى تاکتيک FAIT ACCOMPLI          
 • عبور از موانع با يک پرش          
 • نقض مفاد قرارداد          
 • ايجاد وقفه در مذاکره          
 • حفظ آبرو در مذاکرات غيررسمى          
 • اقدام به حمله          
 • در اختيار گرفتن کنترل دستور جلسه          
 • انعقاد قرارداد با توجه به حالات اشخاص          
 • مبارزه با عامل خستگى          
 • پیروی از رژیم غذائی مذاکره‌گران          
 • فصل هفتم          
 • طرح محيط فيزيکى مذاکره          
 • دکور          
 • دما و نور          
 • محل استقرار          
 • تصميم به ايجاد تغيير در محيط          
 • خصوصيات شخصى و کارى          
 • توفق‌يافتن بر محيط بيرونى          
 • تاثیر شرایط و عوامل موقعیتی بر مذاکره          

کتاب سوم:مدیریت پروژه

 • فصل اول       
 • آشنایی با مدیریت پروژه       
 • مفهوم پروژه       
 • معناي لغوي پروژه       
 • تعریف مدیریت پروژه       
 • تعريف برنامه‌ريزي پروژه       
 • تعريف كنترل پروژه       
 • تاريخچه مديريت پروژه       
 • مراحل انجام برنامه‌ریزی و كنترل پروژه       
 • مديريت پروژه در دهه  و  ميلادي       
 • كاركرد مديريت پروژه       
 • استانداردهاي مديريت       
 • حوزه‌هاي دانش مديريت          
 • قوانین طلایی مدیریت پروژه          
 • مقايسة پروژه با عمليات مستمر          
 • رويكرد هاي مديريت پروژه          
 • چرخة حيات پروژه          
 • حوزه‌هاي دانش مديريت          
 • فصل دوم          
 • آشنایی با   ارکان پروژه ها          
 • توانمندیهای مدیر پروژه          
 • مشخصه‌های اساسی پروژه‌ها          
 • مشخصه موقتی بودن در پروژه‌ها :          
 • مشخصه یكتا بودن پروژه‌ها :          
 • مشخصه تفصیل فزاینده :          
 • چرخه حیات پروژه          
 • ویژگیها ی اهداف پروژه          
 • محدودیتهای پروژه          
 • ساختار شكست كار (WBS)          
 • مهمترین رشته های تقسیم و تفكیك اقلام پروژه          
 • معیارهای تقسیم FWBS          
 • روش دلفی          
 • ويژگي فازهاي پروژه          
 • مراحل اولیه پروژه          
 • مدیریت کیفیت پروژه          
 • اهمیت مطالعات امکان سنجی در پروژه          
 • فصل سوم          
 • سازمان در پروژه          
 • سازمان          
 • تأثیرات سازمانی          
 • سیستمهای سازمانی          
 • فرهنگها و سبکهای سازمانی          
 • ساختار سازمانی          
 • اداره پروژه          
 • مهارت‌های کلیدی مدیریت عمومی          
 • رهبری          
 • برقراری ارتباط          
 • مذاکره          
 • حل مسأله          
 • تأثیرگذاری بر سازمان          
 • تأثیرات اجتماعی ـ اقتصادی ـ محیطی          
 • استانداردها و مقررات          
 • بین المللی سازی          
 • سازماندهي پروژه          
 • فرهنگ سازماني          
 • نارسايي‌ها و مزاياي به‌كارگيري اين روش          
 • فصل چهارم          
 • فرایندهای مدیریت پروژه و مدیریت یکپارچگی          
 • فرآیند هاي مديريت پروژه          
 • گروه فرآیندهاي مديريت پروژه          
 • بر هم كنش فرآیندهاي مديريت پروژه          
 • مروری بر گروه های فرآیندی پروژه‌ها          
 • مدیریت یکپارچگی پروژه          
 • تهيه منشور پروژه :          
 • تهيه برنامه مديريت پروژه          
 • هدايت و مديريت اجرايي پروژه :          
 • نظارت و كنترل كارهاي پروژه :          
 • كنترل تغيير يكپارچه          
 • خاتمه پروژه يا فاز          
 • فصل پنجم          
 • مدیریت هزینه پروژه          
 • مدیریت هزینه پروژه          
 • برنامه ریزی منابع          
 • ورودی های برنامه ریزی منابع          
 • خروجی های برنامه ریزی منابع          
 • برآورد هزینه          
 • ورودی‌های برآورد هزینه          
 • ابزارها و تکنیکهای برآورد هزینه          
 • خروجی‌های برآورد هزینه          
 • بودجه بندی هزینه          
 • ورودی های بودجه بندی هزینه          
 • ابزارها و تکنیکهای بودجه بندی هزینه          
 • خروجی‌های بودجه بندی هزینه          
 • کنترل هزینه          
 • ورودی‌های کنترل هزینه          
 • ابزارها و تکنیکهای کنترل هزینه          
 • خروجی‌های کنترل هزینه          
 • فصل ششم          
 • مدیریت ارتباطات در فرآیند مدیریت پروژه          
 • چگونگی ارتباطات در پروژه          
 • اهمیت مدیریت ارتباطات در پروژه          
 • برنامه ریزی ارتباطات             
 • ورودی‌های برنامه ریزی ارتباطات             
 • ابزارها و تکنیکهای برنامه ریزی ارتباطات             
 • خروجی های برنامه ریزی ارتباطات             
 • توزیع اطلاعات             
 • ورودی‌های توزیع اطلاعات             
 • ابزارها و تکنیکهای توزیع اطلاعات             
 • خروجی‌های توزیع اطلاعات             
 • گزارش دهی عملکرد             
 • ورودی‌های گزارش دهی عملکرد             
 • ابزارها و تکنیک های گزارش دهی عملکرد             
 • خروجی‌های گزارش عملکرد             
 • خاتمه‌ی اداری             
 • ورودی های خاتمه ی اداری             
 • ابزارها و تکنیک های خاتمه ی اداری             
 • خروجی های خاتمه ی اداری             
 • فصل هفتم             
 • ارزیابی ریسک پروژه             
 • تعريف ريسک             
 • مدیریت ریسک پروژه             
 • شناسايي ريسك ها             
 • انواع ريسک             
 • عناصر اصلي ريسك             
 • فرآیند مديريت ريسک پروژه             
 • خلاصه‌اي از فرآیند مديريت ريسک             
 • افزايش ريسک             
 • ثبت ريسک             
 • تخصيص عوامل ريسک             
 • اجراي عوامل ريسک             
 • مفاهيم پايه اي مديريت ريسک پروژه             
 • سمت‌هاي ريسک             
 • تعيين کننده ريسک             
 • گروه بازبيني پروژه             
 • تيم پروژه             
 • برنامه ريزي مديريت ريسك:             
 • تحليل كيفي ريسك             
 • تحليل كمي ريسك             
 • برنامه ريزي پاسخ هاي ريسك             
 • نظارت و كنترل ريسك             
 • گام های مدیریت ریسک و اتفاقات غیر منتظره در پروژه             
 • فصل هشتم             
 • زمان بندی پروژه             
 • زمان بندي و مفاهيم آن             
 • انتخاب مايلستون ها             
 • منطق برنامه ريزي شبكه اي             
 • وابستگي ها             
 • برآورد نيروي انساني مورد نياز             
 • ترسيم شبكه             
 • منافع روش برنامه ريزي دستي             
 • زمان شناوري             
 • مسير بحراني             
 • فشرده سازي برنامة زمان بندي             
 • تعيين استراتژي فشرده سازي برنامة زمان بندي             
 • تهية سند برنامة پروژه             
 • مدیریت زمان پروژه             
 • تخمين مدت زمان فعاليت ها           
 • تهيه برنامه زمان بندي            
 • كنترل برنامه زمان بندي             

کتاب چهارم :کتاب مدیریت رفتار سازمانی

 • فصل اول        
 • پیش درآمدی بر رفتار سـازمانی        
 • رفتار سازمانی        
 • روان شناسی        
 • جامعه شناسی        
 • مردم شناسی        
 • علوم سیاسی        
 • هدف های رفتار سازمانی        
 • بهبود کیفیت و بازدهی        
 • نیروی کار گوناگون        
 • تفویض اختیار        
 • نو آوری و ایجاد تغییر        
 • کم شدن وفاداری کارکنان        
 • نیروی کار دو گانه            
 • بهبود رفتار، از نظر اخلاقی            
 • فصل دوم            
 • رفتار سازمانی در سـطح جهانی            
 • کشورهای چند ملیتی            
 • قرار دادهای همکاری منطقه ای            
 • اتحادیه ی اروپا            
 • نفتا            
 • اروپای شرقی            
 • رویارویی با مسائل بین المللی            
 • کوته نظری            
 • فرهنگ های ملی            
 • تجزیه و تحلیل اختلافات فرهنگی            
 • رابطه با محیط            
 • توجه به زمان            
 • ماهیت فرد            
 • توجه به فعالیت            
 • فصل سوم            
 • مبانی رفتار فرد            
 • نگرش            
 • رضایت شغلی            
 • ناهمسانی شناختی            
 • رابطه ی بین نگرش و رفتار            
 • شخصیت            
 • تناسب شخصیت با شغل            
 • ادراک            
 • تئوری اسنادی            
 • یادگیری            
 • فصل چهارم            
 • مدیریت انگیزش            
 • انگیزش چیست ؟            
 • نخستین نظریه های انگیزش            
 • نظریه ی سلسله مراتب نیازها            
 • تئوری X و تئوری Y            
 • تئوری بهداشت – انگیزش            
 • تئوری های نوین انگیزش            
 • تئوری مبتنی بر نیازهای سه گانه            
 • نظریه ی تعیین هدف            
 • تئوری تقویت رفتار            
 • نظریه ی برابری            
 • نظریه ی انتظار            
 • تعدیل رفتار در رفتار سازمانی            
 • مشارکت کارکنان            
 • فصل پنجم            
 • تصمیم گیری فردی و گروهی            
 • تصمیم گیری            
 • خلاقیت در تصمیم گیری            
 • محدودیت های سازمانی            
 • مبنای رفـتار گروه            
 • تصمیم گیری گروه            
 • شناخت تیم              
 • تفاوت تیم با گروه            
 • رهبری و ساختار            
 • فصل ششم            
 • رهـــبری            
 • رهبری چیست؟            
 • تئوری های رهبری            
 • تئوری های شخصیتی            
 • تئوری های رفتاری            
 • مهم‌ترین وظایف رهبری سازمانی            
 • چالش‌های عمومی و دائمی رهبری سازمان‌ها            
 • مهم‌ترین وظایف رهبری سازمانی            
 • بازاندیشی در مقوله رهبری سازمانی            
 • سبک‌های رهبری سازمانی و کاربردهای آن            
 • فصل هفتم            
 • مدیریت استراتژیک و رفتار سازمانی            
 • تحلیل SWOT            
 • چهارچوب تحلیلی ساختار،رفتار و بازدهی            
 • ماتریس ADL :            
 • تحلیل پنج نیروی رقابتی مایکل پورتر (Porter’s Five Competitive Forces)            
 • تحلیل منحنی های هزینه صنعت(Industry Cost Curves)            
 • ماتریس ارزیابی موقعیت و اقدام استراتژیک            
 • تحلیل PEST            
 • تحلیل اندازه و سهم بازار (Market Size and Market Share Analysis)            
 • تحلیل ارزش چرخه عمر (Customer Life Time Value Analysis):            
 • منحنی عرضه و تقاضا (Supply and Demand Curves):                
 • نقشه گشت و گذار مشتری (Customer Journey Map):                
 • تحلیل زنجیره ارزش (Value Chain Analysis):                
 • تحلیل افق های سه گانه (Three Horizons):                
 • ماتریس سیاست های جهت دهی                
 • ماتریس گروه مشاوران بوستون (Boston Consulting Group Matrix):                
 • ماتریس استراتژی رشد آنسوف (  Ansoff Growth Strategy Matrix):                
 • ماتریس هم خانوادگی (Familiarity Matrix):                
 • مدیریت استراتژیک رفتار سازمانی                
 • فصل هشتم                
 • مديريت بحران و رفتار سازمانی                
 • آشنایی با مديريت بحران                
 • ضرورت مدیریت بحران                
 • مدلهای مدیریت بحران                
 • اهداف کلی مدیریت بحران                
 • برنامه مديريت بحران (Crisis Management Plan)                
 • اجزاي برنامه مديريت بحران :                
 • تهية برنامة‌ مديريت بحران :                
 • گروه مديريت بحران :                
 • اولويت بندي بحران ها:                
 • وظايف مديريت بحران :                
 • مديريت بحران در هفت نكتة‌ كليدي:                
 • مدير بحران (Crisis Manager) و رسانه ها                
 • ویژگیهاي مدیریت بحران :                
 • مديريت بحران و راهبردهاي ارتباطات                
 • موارد مربوط به مديريت بحران :                
 • چگونگي رويارويي و مقابله با بحران :                
 • خصوصيات اعضاي ستاد مبارزه با بحران :                
 • مدیریت سازمان در دوران رکود یا بحران                
 • فصل نهم                
 • مدیریت زمان و رفتار سازمانی                
 • تعریف مدیریت زمان                
 • ضعف در مهارت تصمیم گیری و اولویت بندی                
 • ضعف در تفویض اختیار                
 • کمال طلبی                
 • ضعف در هنر حل مسئله                
 • مشکل اهمال کاری                
 • ضعف در هنر نه گفتن                
 • مدیریت زمان و افزایش بهره وری                
 • مدیریت زمان در سازمان ها                
 • روش های سازمان دهی زمان                
 • مدیریت زمان، اولویت اول سازمان                
 • فصل دهم                
 • مدیریت رفتار سازمانی                
 • رفتار سازماني چيست                
 • هدف رفتار سازماني                
 • مباني علمي رفتار سازماني                
 • تفكر اقتضايي                
 • سازمانها به عنوان محيط کار                
 • هدف ، رسالت و استراتژيها                
 • هم افزايي                
 • انسانها و سيستمهاي کاري                
 • رفتار سازماني ومديريت                
 • چالشهاي مديريت و رفتار سازماني در دنياي امروز                
 • عناصر رفتار سازماني                
 • فصل یازدهم                
 • مبانی ساختار سازمانی                
 • ساختار سازماني                
 • مدلهاي رفتار سازماني                
 • مدل مراقبتي                
 • مدل حمايتي                
 • مدل مشارکتي                
 • سيستم هاي اجتماعي فرهنگ                
 • عوامل و اجزاء فرهنگ سازماني                
 • چگونگي شكل گيري و تداوم فرهنگ سازماني                
 • رفتار سازماني مثبت گرا                
 • تعارض سازماني                
 • جايگاه تعارض در مديريت               

کتاب پنجم:کتاب مدیریت مالی و سرمایه گذاری

 • فصل اول        
 • توانايي تشخيص مفاهيم بازارهاي مالي        
 • مقدمه        
 • آشنايي با بازار سهام(Stock)        
 • آشنايي با بازار كالاها        
 • آشنايي با اوراق بهادار        
 • آشنايي با بازار تبادلات ارزي        
 • خرید / فروش        
 • سیستم استعلام نرخ بازار        
 • شناسايي اصول مقايسه انحصاري بورس هاي بين المللي        
 • روشهای بررسی بازارهای مالی        
 • فصل دوم        
 • بررسی مفهوم مدیریت مالی        
 • آشنایی با مدیریت مالی            
 • نقش کلیدی مدیر مالی            
 • وظایف مدیر مالی            
 • تاریخچه مدیریت مالی            
 • نقش مدیران مالی در شرکت ها            
 • دامنه تحليل مالي            
 • مدل تحلیل صورت‌های مالی            
 • مدل استوارت:            
 • چهار مدل از صورت های مالی            
 • ارتباط بین صورت های مالی            
 • آشنایی با تحلیل  بنیادین            
 • قدم به قدم با ارزش گذاری بنیادین            
 • دور نمای اقتصادی            
 • انتخاب بخش صنعتی            
 • کشف شرکت های پیشرو در صنعت منتخب            
 • مدل کسب و کار            
 • تحلیل صورت های مالی شرکت            
 • روندهای بلند مدت            
 • تعیین ارزش            
 • تجارت هوشمند            
 • تفکیک صنایع            
 • نقاط ضعف تحلیل بنیادین            
 • شاخصه های صنعت/شرکت            
 • ذهنیت های فردی            
 • شخصیت تحلیل گر و جهت گیری            
 • فصل سوم            
 • سازمانهای پولی و مالی            
 • انواع سازمانهای پولی و مالی بین المللی :            
 • بانک بین المللی ترمیم و توسعه ( بانک جهانی )            
 • بانک بین المللی ترمیم و توسعه            
 • سازمانهای پول یا بازارهای مالی            
 • فعالیتهای عمده سازمانهای پولی و مالی            
 • پس انداز :            
 • انواع اوراق قرضه :            
 • محدودیتهای عمومی و کلی بانک            
 • مبانی پرداخت وام            
 • نهادهای مالی اتحادیه اروپا ( اتحادیه اقتصادی پولی اروپا )            
 • سیاستهای پولی مالی اتحادیه اقتصادی اروپا            
 • مناسبات ایران با سازمانهای پولی مالی بین المللی            
 • سوالات مربوط به صندوق بین المللی پول            
 • سوالات مربوط به برتن وودز            
 • نهادهای پولی – مالی وابسته به بانک جهانی ( گروه بانک جهانی )            
 • موسسات پولی مالی در ایران            
 • ابزارهای تاثیر گذار بر این کنترل :            
 • انتقادات وارد شونده بر سازمان تجارت جهانی            
 • انواع اتحادیه اقتصادی و سیاسی            
 • فصل چهارم            
 • مدیریت سرمایه گذاری            
 • سرمایه گذاری و سرمایه گذاران            
 • مفهوم سرمايه‏گذاري و تكنيكهاي آن در بازار سرمايه            
 • چرا سرمايه‏گذاري مي‏كنيم ؟            
 • ماهيت اصلي تصميمات سرمايه‏گذاري            
 • ساختار فرآيند تصميم‏گيري            
 • تجزيه و تحليل اوراق بهادار            
 • ديريت پرتفليو            
 • عوامل خارجي تأثيرگذار بر فرآيند تصميم‏گيري            
 • عرضه سرمايه‏گذاري جهاني            
 • سرمايه‏گذاريهاي بازار سرمايه            
 • انواع اوراق بهادار با سود ثابت            
 • بازارهاي سهام            
 • شناخت سهام عادي            
 • انواع سرمایه گذاران            
 • ماهیت اصلی تصمیمات سرمایه گذاری:            
 • رابطه ریسک و بازده برای سرمایه گذاران            
 • سرمایه گذاری مستقل خارجی:            
 • سرمایه گذاری مشترک            
 • سرمایه گذاری مستقیم مشترک سهامی            
 • مزایای قانونی تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی            
 • موانع و مشکلات قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی:            
 • دارایی های غیر قابل معامله:            
 • انواع سرمایه گذاریهای مشترک از نظر ترکیب مالکیت سرمایه            
 • مزایای قانونی تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی:            
 • بازارهای معامله اوراق بهادار            
 • مزاياى وجود بورس اوراق بهادار            
 • شاخص سودآوری (Profitability Index)            
 • دوره بازگشت سرمایه            
 • اصول مدیریت خطر            
 • ارزشيابي سهام عادي            
 • مباني تحليل تكنيكي در بازار سرمايه            
 • تحليل بنيادي            
 • تجزيه و تحليل اقتصاد            
 • تجزيه و تحليل صنعت            
 • تجزيه و تحليل شركت            
 • حاشيه سود خالص            
 • نسبتP/E            
 • ارزش دفتري هر سهم            
 • ارزشيابي قيمت سهام            
 • اصول بنيادي در تحليل سهام            
 • نقص بزرگ تحليل بنيادي            
 • اصول كلي تحليل تكنيكي            
 • آرايش‏هاي اصلي در تحليل تكنيكي            
 • نحوه ايجاد آرايش‏هاي مختلف در نمودار سهام            
 • خطهاي روند و كانالها            
 • كاربردهاي ميانگين‏هاي متحرك            
 • ميانگين متحرك ساده            
 • ميانگين متحرك موزون            
 • ميانگين متحرك نمايي            
 • تحليل قدرت نسبي            
 • فصل پنجم            
 • اصول سرمايه گذاری            
 • شناسایی و استفاده از اصول احتمالات در معاملات            
 • آشنايي با اندازه گيري بازگشت از زيان            
 • شناسايي اصول استفاده از نسبت سود به زيان            
 • شناسایی اصول محاسبه حداکثر میزان ضرر بر اساس سرمایه            
 • آشنایی با اشتباهات رایج معاملگران مبتدی            
 • مراحل اصولی انجام یک معامله            
 • سرمایه در گردش            
 • منابع و مصارف سرمايه در گردش            
 • مديريت سرمايه در گردش در مرحله عمل            
 • بازارهای سرمایه            
 • نقش بازارهاى دست اول            
 • نقش بازارهای دست دوم (ثانویه)                
 • بورس اوراق بهاءدار                
 • بازده سرمایه گذاری                
 • اجزاء بازده                
 • ريسك سرمايه گذارى                
 • منابع ريسك                
 • انواع ریسک                
 • انواع بازارهاى مالى بر حسب سررسيد اوراق بهادار                
 • انواع بازارهاى مالى برحسب نوع انتشار اوراق بهادار                
 • فصل ششم                
 • بانکداری سرمایه گذاری                
 • آشنایی با بانکداری سرمایه‌گذاری                
 • تعریف بانک سرمایه‌گذاری ( بانک های سرمایه گذاری)                
 • تعریف شرکت تامین سرمایه از نظر قانون اوراق بهادار                
 • ساختار سازمانی بانکداری سرمایه‌گذاری                
 • خدمات بانک های سرمایه گذاری                
 • نقش بانک های سرمایه گذاری در تسهیل تامین مالی شرکت ها‍:                
 • نقش بانکهای سرمایه گذاری در تشکیل سرمایه                
 • نقش بانک های سرمایه گذاری در واگذاری:                
 • نقش بانکهای سرمایه گذاری در افزایش کارایی اطلاعات بازارهای مالی                
 • نقش بانک های سرمایه گذاری در حوزه خرداقتصاد(شرکتها)                
 • فصل هفتم                
 • بودجه بندی سرمایه‌ای                
 • تعریف بودجه بندی سرمایه ای                
 • توضیحات مدیر مالی در مورد بودجه بندی سرمایه ای                
 • طبقه بندي بودجه                
 • نظام آمارهاي مالي دولت GFS                
 • طبقه بندي بودجه در ايران                
 • فرایند بودجه بندی سرمایه ای                
 • روشهای ارزیابی طرحهای سرمایه گذاری                
 • مقایسه سرمایه گذاریهای با عمر مفید متفاوت                
 • جیره بندی سرمایه ای                
 • درآمدهاي اختصاصي                
 • درآمدهاي‌ مالياتي‌                
 • کمک‌هاي اجتماعي                
 • کمک‌هاي بلاعوض                
 • درآمدهاي‌ اموال و دارايي‌ها                
 • . طبقه بندي واگذاري دارايي هاي سرمايه اي                
 • طبقه بندي واگذاري دارايي هاي مالي                
 • روشهای ارزیابی پروژه های سرمایه ایی                
 • معکوس دوره بازگشت سرمایه                
 • خالص ارزش فعلی                
 • نرخ بازده داخلی (IRR)                
 • شاخص نرخ سودآوری                
 • اجاره بلند مدت                
 • مزایای اجاره بلندمدت                
 • فصل هشتم                
 • اقتصاد مدیریت                
 • تعریف اقتصاد مدیریت:                
 • ارتباط اقتصاد مدیریت با نظریه اقتصادی:                
 • ارتباط اقتصاد مدیریت با رشته های کاربردی مدیریت بازرگانی :                
 • تئوری یا نظریه بنگاه:                
 • انواع بنگاه ها وواحدهای اقتصادی:                
 • تقسیم بندی واحدهای اقتصادی از نظر مالکیت                
 • تقسیم بندی واحدهای اقتصادی از نظر هدف فعالیت                
 • تقسیم بندی  واحدهای اقتصادی از نظر نوع فعالیت                
 • تقسیم بندی واحدهای اقتصادی                
 • تعریف بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط در برخی از کشورهای منتخب جهان                
 • دلیل وجود بنگاه ها و عملکرد انها:                
 • محدودیت های نظریه بنگاه                
 • وضعیت بنگاه ها در ایران                
 • نقش بنگاههای اقتصادی کوچک در توسعه اقتصادی                
 • نظریه سود مبتنی بر کارایی مدیران:                
 • نقش بنگاههای اقتصادی در جامعه:                
 • قیود دولتی (به عنوان نماینده جامعه)جهت بنگاهها اقتصادی:                
 • نظریه تقاضا                
 • انواع تقاضاها                
 • انواع تغییر در تقاضا                
 • تقسیم بندی انواع کالا (بر اساس تغییر در قیمت کالاهای وابسته)                
 • انواع مختلف بنگاهها                
   
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان