دوره معامله گر بورس و اوراق بهادار

دوره معامله گر بورس و اوراق بهادار


  دوره معامله گر بورس و اوراق بهادار چه دوره اي است ؟ بازارهاي بورس چگونه بازارهايي هستند و از چه زمان به وجود آمدند ؟ سرمايه گذاري در بازارهاي بورس از چه زماني در ايران رواج پيدا کرد ؟ تفاوت هاي بازار بورس با ساير بازارها چيست ؟ تاثيرات رونق بازار بورس بر رشد اقتصاد چيست؟ مزاياي سرمايه گذاري در بورس چيست ؟ تاثيرات رونق بازار بورس بر مبحث کار آفريني چيست ؟ معامله گر بورس کيست ؟ چرا باید دوره آموزش معامله گر بورس و اوراق بهادار را بگذرانیم؟ چرا دوره های آموزش معام...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

 

دوره معامله گر بورس و اوراق بهادار چه دوره ای است ؟

دوره معامله گر بورس و اوراق بهادار دوره اي است که فراگيران را با کليه اصول ، مباني ، قوانين و مقررات بازارهاي بورس آشنا مي کند. فراگيران دوره هاي معامله گر بورس و اوراق بهادار علاوه بر اين که مي توانند به واسطه دانش و تخصصي که در اين دوره هاي آموزشي کسب کرده اند براي سرمايه گذاري در بازار بورس اقدام کنند مي توانند به عنوان مشاور بورس به افرادي که قصد سرمايه گذاري در بازار بورس را دارند و دانش و تخصص کافي در اين حوزه ندارند کمک نمايند و علاوه بر برخورداري از سود سرمايه گذاري در بازار بورس از طريق ارائه مشاوره نيز به کسب درآمد بپردازند . در ادامه در مورد دوره هاي آموزشي معامله گر بورس بيشتر توضيح خواهيم داد.

 

همین حالا در دوره معامله گر بورس و اوراق بهادار شرکت کنید

 

بازارهاي بورس چگونه بازارهايي هستند و از چه زمان به وجود آمدند؟

 

بازارهاي بورس بازارهايي هستند که در آن سهامي شرکت هاي خصوصي و دولتي بر اساس قوانين و مقررات مصوب معامله مي شوند . بازارهاي بورس محلي براي جمع آوري پس انداز ، نقدينه گي و سرمايه هاي بخش خصوصي و سرمايه گذاري در روند اجراي پروژه هاي کوتاه و بلند مدت است . بازار بورس از طريق به کار انداختن سرمايه هاي بخش خصوصي کمک شاياني به گردش چرخ هاي اقتصاد کشورها و دولت هاي مي کند ، همچنين سرمايه گذاران نيز مي توانند با خيالي آسوده علاوه بر مشارکت در امر رونق بخشيدن به اوضاع اقتصادي کشور از مزاياي مالي آن نيز استفاده کنند . بازارهاي بورس به دليل قيمت گذاري منطقي و کنترل شده سهام و اوراق بهادار نقش مهمي در روند کنترل و نظارت بر نوسانات قيمت ها در بازار ايفا خواهند کرد همچنين بازارهاي بورس نقش موثري در روند ترويج فرهنگ صرفه جويي ، پس انداز و سرمايه گذاري در اجتماع ايفا مي کنند . 
به زبان ساده تر بازار بورس بازاري است که مشتريان و فروشنده گان آن را سرمايه گذاران و متقاضيان سرمايه تشکيل داده اند . متقاضيان خريد سهام افرادي هستند که تمايل دارند پس انداز و سرمايه خود را در پروژه معتبر سرمايه گذاري نمايند و فروشندگان سهام نيز شرکت ها ي خصوصي و دولتي هستند که به منظور توسعه پروژه هاي در دست اقدام و يا پروژه هاي جديد خود به منظور تامين سرمايه به دنبال تامين کننده و سرمايه گذار هستند .
بازارهاي بورس تا رسيدن به شکل و شمايل امروزي راه درازي را طي کرده اند . اولين مکاني که با نام بورس شناخته شد محل اجتماع و داد و ستد صرافان در شهر بروخه يا بروژ در کشور بلژِيک بود . صرافان  اين شهر به منظور داد و ستد و خريد و فروش در محلي ثابت در نزديکي منزل شخصي فردي با نام واندر بورس که از افراد سر نشين و به نام شهر بود جمع مي شدند و همين روند منجر به نام گذاري بازارهاي بورس به اين نام شد .
بازار بورس نه دقيقا با شکل و شمايل  امروزي  آن اما با عملکردي بسيار  مشابه بازار هاي بورس امروزي و با اهدافي مشابه بازار هاي بورس امروزي براي نخستين بار در اواخر قرن 14 ميلادي در کشور هلند برپا شد و متاسفانه به دلايل متعدد نتوانست آنچنان که بايد و شايد فعاليت اقتصادي  خود ادامه دهد . 
پس از بازار بورس هلند اولين بازار رسمي بورس دنيا در حدود دو قرن پيش آغاز به کار کرد و اين رويه تا به امروز ادامه پيدا کرده و نتيجه آن فعاليت اقتصادي قابل توجه بازار هاي بورس امروزي مي باشد . 

معامله گر بورس و اوراق بهادار

 

سرمايه گذاری در بازارهای بورس از چه زمانی در ايران رواج پيدا کرد؟

تاريخچه تاسيس بازارهاي بورس در ايران  به سال 1315 شمسي بازمي گردد . در آن زمان دولت  وقت ايران با همکاري فردي با نام وان لوترفلد که اصالتا  بلژيکي تبار بود به تحقيق  و تفحص  پيرامون تاسيس بازار بورس و شرايط و قوانين مورد نياز براي آن پرداختند و نهايتا توانستند در سال 1345 شمسي قوانين مرتبط به بورس و اوراق بهادار را در مجلس ايران به  تصويب برسانند و بعد از آن در تاريخ  پانزدهم بهمن ماه سال 1346شمسي  بازار بورس ايران نيز به صورت رسمي کار و فعاليت خود را آغاز کرد و نخستين پروژه سهام مورد معامله در بازار بورس ايران سهام بانک صنعت و معدن ايران بود و اين روند سرمايه گذاري تا امروز نيز ادامه پيدا کرده است .
انواع بازارهاي بورس کدامند ؟
بازارهاي بورس جهاني به طور کلي با توجه به نوع کالاهاي مورد خريد و فروش و معامله به چند دسته مختلف تقسيم بندي مي شوند . انواع بازارهاي بور بر در تقسيم بندي بر اساس کالاهاي مورد معامله عبارتند از :

 • بازار بورس کالا
 • بازار بورس ارز 
 • بازار بورس اوراق بهادار

 

بازار بورس کالا : 
بازار بورس کالا بازاري است که در آن کالا هايي مشخص و با ارزش معين به صورت دائمي در حال خريد و فروش هستند، کالاهايي که در بازار بورس کالا به معرض خريد و فروش قرار مي گيرند مي تواند شامل هر نوع کالايي باشد اما به غالبا اين اقلام  شامل حال کالاهايي مي شوند که به عنوان مواد اوليه در ساير صنايع مورد استفاده و بهره برداري قرار مي گيرند. از انواع مختلف و پر استفاده در اين بازار ها  مي توان به اقلامي مانند نفت ، طلا، گندم و غيره اشاره کرد .
در بازار بورس بازار بورس هر کالا را به نام خود آن کالا نامگذاري مي کنند ، به طور مثال بازار بورس نفت ، بازار بورس طلا ، بازار بورس گندم و غيره و غيره .

انواع کالا

کالا ها را با توجه به  نوع موجوديت و ميزان ارزش آن ها به دو دسته کلي تقسيم بندي مي کنند . اولين دست از کالاها کالاهاي  واقعي هستند . کالاهاي واقعي عبارتند از کالا هايي که قابل رويت بوده و داراي موجوديت فيزيکي هستند. از اين قبيل کالاها مي توان به زمين ، ماشين ، ساختمان و طلا و هر گونه کالايي که قابل رويت باشد اشاره کرد . 
دسته دوم کالا ها را کالاهاي کاغذي مي نامند . اين کالا ها که موجوديت فيزيکي نداشته و قابل رويت نيستند در برگيرنده  اقلامي از قبيل اوراق و اسناد بهادار و سهام و اوراق مشارکت مي باشند .

بازار بورس ارز:

در بازار بورس ارز همانطور که از نام آن نيز مشخص است خريد و فروش پول انواع کشورهاي دنيا يا همان به اصطلاح ارز انجام مي شود ، اين شاخه از بازارهاي بورس که در ساير کشور هاي دنيا به شدت پر رونق و پر منفعت است در ايران به دلايل شرايط ويژه سياسي  و اقتصادي وجود ندارد .

بازار بورس اوراق بهادار :

بورس اوراق بهادار نيز همانطور که از نامش مکاني براي خريد و فروش انواع دارايي هاي مالي افراد از قبيل اوراق مشارکت ، اوراق و اسناد سهام  و غيره مي باشد  .

 

شاخص بورس چيست؟

يکي از مهمترين و پر کاربرد ترين اصطلاحات بسيار متداول در بازار بورس اصطلاح شاخص بورس است . اصطلاح شاخص معادل  که کلمه انگليسي index است به طور کلي  به مفهوم نشانگر و نمايانگر است . کلمه شاخص در حوزه بورس به منزله نشانگر تغيير و تحولات ارزش و  وضعيت بهاي يک کالا در بازه هاي زماني مختلف مي باشد .

شاخص قيمت چيست؟

شاخص قيمت نيز از ديگر اصطلاحات پر کاربرد ،  رايج و متداول در حوزه بازار بورس است . عدد شاخص قيمت نمايان گر  ميزان افزايش و کاهش ارز بورس تمامي شرکت ها و سازمان هايي است که سهام آن هار در بورس اوراق بهادار پذيرفته شده و مورد تائيد مي باشد.

 

دوره معامله گر بورس و اوراق بهادار

 

 

تفاوت هاي بازار بورس با ساير بازارها چيست ؟

بازارهاي بورس به واسطه نوع فعاليت و روند متفاوت انجام معاملات در آن ها با بازارهاي معمول تفاوت هايي دارند که اين بازارها را در مقايسه با بازارهاي سنتي متمايز مي نمايد . در ادامه به برخي از مهم ترين اين تفاوت ها اشاره خواهيم کرد.

 

رسميت بازارهاي بورس:
بر خلاف بازارهاي سنتي بازارهاي بورس بازارهايي کاملا رسمي هستند و تمامي خريد و فروش ها و معاملات انجام شده در اين بازارها به صورت کاملا سازمان يافته و بر مبناي قوانين و مقررات مصوب انجام مي شود و به ثبت مي رسد . يکي از دلايل ضريب بالاي امنيت معاملات  در بازار هاي بورس همين روند ثبت رسمي اطلاعات مي باشد .

شفافيت بازارهاي بورس:
از ديگر تفاوت هاي بازار هاي بورس که اين بازار ها را در مقايسه با ساير بازار ها متمايز کرده است شفافيت ، وضوح و دسترسي آسان به کليه اطلاعات شرکت هايي است که سهام آن ها مورد تائيد بازار بورس قرار گرفته است مي باشد . متقاضيان خريد سهام مي توانند به سادگي و تنها از طريق دسترسي اينترنتي به کليه اطلاعات مورد نياز دسترسي پيدا کرده و از صحت و سلامت روند کاري شرکت مورد نظر و ميزان اعتبار آن اطمينان حاصل نمايند و سپس با طيب خاطر و با اطلاع از همه جزئيات در مورد سرمايه گذاري در اين حوزه تصميم گيري نمايند و براي سرمايه گذاري و خريد سهام اقدام نمايند . اين در حالي است که  در بازارهاي سنتي در بسياري از موارد به دليل عدم شفافيت کافي زمينه تخلفات بسياري فراهم مي شود .

برخورداري از پشتوانه قانوني:
يکي ديگر از تفاوت هاي بازارهاي بورس با ساير بازار ها برخورداري از پشتوانه قانوني است . فعالان و سرمايه گذارن در بازارهاي بورس به واسطه اهميت بسيار زياد بازارهاي بورس در اقتصاد کشور مورد حمايت و پشتيباني مراجع قانوني قرار مي گيرند . اين حمايت و پشتيباني قانوني که منجر به افزايش ضريب اطمينان ، کاهش احتمال سوء استفاده و در نهايت کاهش احتمال بروز ضرر و زيان براي سرمايه گذاران مي شود نيز يکي ديگر از وجه تمايزات بازارهاي بورس با ساير بازارهاي فعال در حوزه اقتصاد به شمار مي رود.


با توجه به تفاوت هاي بازارهاي بورس و برتري آن ها در مقايسه با بازارهاي سنتي به نظر مي رسد سرمايه گذاري در بازار بورس علاوه بر کمک به روند رشد اقتصادي کشور مي تواند مزايا و منافع شخصي بسيار زيادي نيز براي سرمايه گذاران به دنبال خواهد داشت که از جمله مهم ترين آن ها مي توان به برگشت و تضمين سرمايه و امنيت بالا در روند سرمايه گذاري اشاره کرد.

 

تاثيرات رونق بازار بورس بر رشد اقتصاد چيست؟

سرمايه گذاري اص.لي و حساب شده در بازارهاي  بورس  مي‌تواند تاثيرات مثبت به سزايي درروندرشد و رونق اقتصادي کشورها به دنبال داشته باشد. سرمايه گذاري در بازارهاي بورس منابع مالي موردنياز بنگاه‌هاي اقتصادي مختلف به منظور رشد و توسعه فعاليت‌هاي اقتصادي آن ها را تأمين مي کند  و در نتيجه رونق کسب ‌و کار، اشتغال‌زايي و رشد و شکوفايي اقتصادي براي کشورها  به دنبال خواهد داشت. 
در بسياري موارد کسري بودجه  و کمبود منابع مالي دولتي براي تامين بودجه سرمايه گذاري در حوزه هاي مختلف با استفاده از سرمايه گذاري بخش خصوصي در بازارهاي بورس جبران شده است و همين امر منجر به رونق بيش از پيش اقتصاد کشورها و جوامع مورد نظر شده است.

 

مزايای سرمايه گذاری در بورس چيست؟

همانطور که پيش تر نيز به آن اشاره شد سرمايه گذاري در بازارهاي بورس نتايج و پيامدهاي چشمگير بسياري براي اقتصاد جوامع به دنبال خواهد داشت اما در اين بخش مي خواهيم به بررسي مزايا و منافع شخصي سرمايه گذاران در بازارهاي بورس بپردازيم. در ادامه به برخي از مهم ترين مزاياي سرمايه گذاري در بازارهاي بورس براي سرمايه گذاران اشاره خواهيم کرد.

 •  کسب درآمد
 •  امنيت سرمايه گذاری
 •  حفظ ارزش سرمايه
 •  قابليت نقد شوندگی

 

کسب در آمد: کسب در آمد يکي از مهم ترين اهداف سرمايه گذران محسوب مي شود . در حوزه بازارهاي بورس نيز اولين و مهم ترين هدف سرمايه گذاران کسب در آمد مي باشد . اين هدف در بازار هاي بورس به دو روش تامين مي شود . در وهله اول دريافت سود نقدي به صورت ماهيانه و در وهله دوم به واسطه افزايش ارزش سهام که در گذر زمان علاوه بر ممانعت از افت ارزش سرمايه اوليه منجر به ايجاد ارزش افزوده براي سرمايه اوليه سرمايه گذاران نيز خواهد شد.

امنيت در سرمايه گذاري: يکي از مهم ترين دغدغه هاي ذهني سرمايه گذاران مبحث امنيت و بازگشت  اصل  سرمايه در گذر زمان مي باشد . مبحث امنيت تا جايي حائز اهميت است که در بسياري موارد سرمايه گذاران به واسطه برخورداري از امنيت و تضمين بازگشت اصل سرمايه به ميزان سود کمتري رضايت مي دهند . يکي از مهم ترين مباحث در سرمايه گذاري بورس برخورداري از حمايت و پشتيباني قانوني است و همين امنيت يکي از بزرگترين دلايل افراد براي سرمايه گذاري در بازار بورس است . مراجع قانوني کليه شرکت هاي متقاضي ورود به بازار بورس را ملزم به شفاف سازي و ارائه کليه مدار ک و اطلاعات موردنياز کرده است.

حفظ ارزش سرمايه: حفظ ارزش سرمايه در مقابل تورم نيز يکي ديگر از مزاياي سرمايه گذاري در بازارهاي بورس براي متقاضيان و سرمايه گذاران محسوب مي شود . يکي از بزرگترين دغدغه هاي سرمايه گذاران پس از امنيت و تضمين سرمايه کاهش ارزش سرمايه خود در گذر زمان است به اين منظور که متقاضيان و سرمايه گذاران علاوه بر دريافت سود ماهانه مي خواهند سرمايه مورد نظر خود را نيز در گذر زمان ارزش داده و از کاهش ميزان ارزش آن ممانعت به عمل آورند.

سرمايه گذاری در بازارهاي بورس علاوه بر کسب درآمد هاي مورد انتظار نيز سرمايه گذاران که در قالب سود هاي روزشمار و به صورت ماهانه به حساب آن ها واريز مي شود مي تواند به واسطه افزايش ارزش سهام در گذر زمان ارزش سرمايه آن ها را نيز تضمين نمايد . به اين صورت که شرکت ها با تلاش براي افزايش روند گردش مالي خود تلاش مي کنند تا ارزش سهام خود را درگذر زمان حفظ نمايند و سود اين روند به صورت غير مستقيم شامل حال سرمايه گذاران نيز خواهد شد.

قابليت نقد شوندگی: يکي ديگر از ويژگي هاي بسيار مطلوب سرمايه گذاري در بازار بورس که متقاضيان را براي سرمايه گذاري در اين حوزه ترغيب مي کند قابليت تبديل سهام به وجه نقد در کوتاه ترين زمان ممکن مي باشد. از اين رو سرمايه گذاران دغدغه تبديل سهام به پول نقد را نيز نخواهد داشت . 

 

معامله گر بورس و اوراق بهادار

 

تاثيرات رونق بازار بورس بر مبحث کارآفرينی چيست؟

مبحث کار آفريني يکي از مهم ترين و قابل تامل ترين مباحث در حوزه اقتصادي است و عدم توجه به اين مبحث مي تواند علاوه بر پيامد ها و تبعات اقتصادي نا مطلوب تبعات اجتماعي و فرهنگي بسيار نا مطلوبي نيز براي جوامع و کشور ها به دنبال داشته باشد. رونق بازارهاي بورس به منزله  سرمايه گذاري در صنايع و مشاغل مختلف مي باشد که اين امر به رشد ، توسعه و خلق فرصت هاي شغلي متعدد و متنوع در جوامع منجر خواهد شد . با توجه به اين که عدم اشتغال و بيکاري در جوامع مختلف تبعاتي از قبيل رشد فقر و فساد به دنبال خواهد داشت . از اين رو رشد و رونق اقتصادي و ايجاد فرصت هاي شغلي در جوامع علاوه بر رفع و مشکلات اقتصادي و بهبود سطح رفاه اجتماعي  مي تواند به کاهش جرم و جنايت و ايجاد زمينه رشد فرهنگي جوامع شود .

معامله گر بورس کيست؟

معامله گران افرادي هستند که با هدف و انگيزه بهره مند شدن از منافع مالي به خريد و فروش انواع و اقسام کالاها براي خود ديگران مي پردازند . روند تجارت و فعاليت اقتصادي معامله گران با افراد سرمايه گذار تفاوت دارد . سرمايه گذاران افرادي هستند که با سرمايه گذاري طولاني مدت به دنبال کسب منافع و مزاياي مالي بزرگ و قابل توجه هستند اما معامله گران با سرمايه گذاري هاي کوچک تر و در مدت زمان کوتاه تر به دنبال کسب نتايج و منافع مالي کوچک تر هستند . به عبارت ديگر معامله گران تنها به دنبال سرمايه گذاري هاي ايمن ، کوتاه مدت و زودبازده مي باشند . 
معامله گران بورس نيز کساني هستند که با سرمايه گذاري در بازار بورس و يا ارائه مشاوره براي سرمايه گذاري در بازار بورس با استفاده از سرمايه گذاري هاي به نسبت کم و کوتاه مدت علاوه بر کسب درآمد ماهانه از مزاياي ارزش افزوده سرمايه گذاری خود نيز بهره مند مي شوند

 

همین حالا در دوره معامله گر بورس و اوراق بهادار شرکت کنید

 

چرا باید دوره آموزش معامله گر بورس و اوراق بهادار را بگذرانیم؟

بازارهاي بورس يکي از روش هاي سرمايه گذاري بسيار پر منفعت هستند و همه افراد با رعايت اصول و مباني و قوانين مصوب بازار بورس و هر ميزان سرمايه مي توانند از منافع سرمايه گذاري در اين بازار ها بهره مند شوند . نکته حائز اهميت در حوزه سرمايه گذاري در بازار هاي بورس آشنايي به روند ثبت نام و سرمايه گذاري در اين حوزه مي باشد . روند ثبت نام در بازار هاي بورس روند چندان پيچيده اي نيست و شايد برخي افراد متقاضي ثبت نام بتوانند به صورت مستقل اين کار انجام دهند اما در مورد سرمايه گذاري در بازارهاي بورس و انتخاب سهام شرکت هاي مختلف به منظور سرمايه گذاري افراد قطعا نيازمند بر خورداري از سطح دانش ، تخصص و تجربه در اين حوزه مي باشند ، چه بسا که سرمايه گذاري و خريد سهام هاي مختلف بدون برخورداري از دانش ، تخصص و تجربه مورد نياز نه تنها منافعي براي افراد به دنبال نداشته باشد که ضرر و زيان مالي نيز به دنبال داشته باشد . نيازم مبرم متقاضيان سرمايه گذاري در بازارهاي بورس به برخورداري از مشاوره هاي تخصصي در اين حوزه منجر به ايجاد فرصت هاي شغلي متعدد براي معامله گران بورس و اوراق بهادار شد ه است ، همچنين اين افراد به دليل دانش ، تخصص ، توانايي ، مهارت و قابليت هايي که به واسطه شرکت در کلاس معامله گر بورس و اوراق بهادار کسب مي کنند مي توانند با سرمايه هاي اندک خود نيز براي سرمايه گذاري در اين حوزه اقدام نمايند و از هر دو روش کسب درآمد از طريق مشاوره و کسب در آمد از طريق سرمايه گذاري آينده حرفه اي خود را تامين نمايند.

از اين رو به کليه افرادي که قصد سرمايه گذاري در بازارهاي بورس را دارند به شدت توصيه مي شود که يا از طريق شرکت در دوره هاي آموزشي معامله گر بورس و اوراق بهادار دانش ، تخصص ، توانايي و مهارت مورد نياز براي ورود و فعاليت و سرمايه گذاري در بازارهاي بورس را کسب نمايند  و يا از طريق مشاوره با افراد متخصص و کارشناس در حوزه بورس براي سرمايه گذاري در بازارهاي بورس اقدام نمايند .
با توجه به افزايش تمايل عمومي در جوامع بر اي سرمايه گذاري د ر بازارهاي بورس و برخورداري از منافع مالي و اقتصادي آن به واسطه مزاياي متعددي که پيش تر نيز به آن ها اشاره کرديم و همچنين افزايش ميزان سطح آگاهي مردم نسبت نياز به دانش ، تخصص و تبحر مرتبط براي سرمايه گذاري در اين حوزه تعداد متقاضيان شرکت در دوره هاي آموزش معامله گر بورس و اوراق بهادار افزايش قابل توجهي داشته است . 
شرکت در دوره هاي آموزشي معامله گر بورس مي تواند زمينه فعاليت همه جانبه در اين حوزه را براي متقاضيان و علاقه مندان فراهم آورد  ، از اين رو شرکت در دوره هاي آموزشي معامله گر بورس به کليه علاقه مندان به فعاليت در حوزه بازارهاي بورس به شدت توصيه مي شود.

نکته قابل توجه براي شرکت در دوره هاي آموزشي معامله گر بورس و اوراق بهادار تحقيق ، بررسي و انتخاب يک مرکز آموزشي معتبر و به نام در حوزه برگزاري دوره هاي آموزشي معامله گر بورس و اوراق بهادار مي باشد زيرا شرکت در دوره هاي آموزشي برگزار شده توسط مراکز  و موسسات آموزشي غير معتبر پيامدي به جز اتلاف زمان ، انرژي و هزينه به دنبال نخواهد داشت .

 

چرا دوره های آموزش معامله گر بورس و اوراق بهادار موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان را بگذرانیم؟

در سال هاي اخير با روند رو به رشد بازارهاي بورس، تلاش دولت به منظور ايجاد رشد و رونق اقتصادي از طريق گسترش فرهنگ سرمايه گذاري در بورس موقعيت ها و فرصت هاي  شغلي مرتبط با حوزه سرمايه گذاري در بورس نيز افزايش قابل توجهي پيدا کرده است  و همين روند منجر به افزايش قابل توجه تعداد متقاضيان شرکت در دوره هاي آموزشي معامله گر بورس و اوراق بهادار در مراکز آموزشي مختلف شده است . افزايش چشمگير قابل توجه تعداد متقاضيان شرکت در دور هاي آموزشي معامله گر بورس و اوراق بهادار  بعضي موسسات و  مراکز آموزشي سود جو،  فرصت طلب و نا معتبر  را بر آن داشته است تا بدون کسب مدارک و مجوزهاي لازم به منظور برگزاري اين دوره هاي آموزشي  و تنها با انگيزه کسب منافع شخصي اقدام به برگزاري کلاس معامله گر بورس و اوراق بهادار نمايند.

همان طور که پيشتر نيز به اين مهم اشاره کرديم  شرکت در دوره هاي آموزشي و کلاسي هاي معامله گر بورس و اوراق بهادار  برگزار شده توسط موسسات و مراکز بي اعتبار نتيجه اي به غير از اتلاف زمان ، انرژي و بودجه براي فراگيران  به همراه نخواهد داشت و انتخاب يک موسسه آموزشي معتبر و به نام در حوزه برگزاري دوره هاي معامله گر بورس و اوراق بهادار مي باشد ، در اين بخش به برخي از مهم ترين دلايلي که موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان را به علاقه مندان و متقاضيان شرکت در دوره هاي آموزشي معامله گر بورس و اوراق بهادار توصيه مي کنيم اشاره خواهيم کرد.

معامله گر بورس و اوراق بهادار

 • موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازن با کسب کليه مدارک و مجوزهاي مورد نياز از سوي وزارت علوم که يکي از معتبر ترين مراکز ذيصلاح در حوزه صدور مجوزهاي آموزشي مي باشد اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي معامله گر بورس و اوراق بهادار و صدور گواهينامه معامله گر بورس و اوراق بهادار معتبر کرده است . 
 • اين موسسه آموزشي به واسطه سال هاي فعاليت در حوزه برگزاري دوره هاي آموزشي معامله گر بورس و اوراق بهادار و  کسب اعتبار به يکي از برترين هاي اين حوزه تبديل شده است . 
 • اين موسسه آموزشي به واسطه همکاري با اساتيد برتر و به نام حوزه معامله گر بورس و اوراق بهادار موفق به برگزاري دوره هاي آموزشي با بهترين کيفيت در اين حوزه آموزشي شده است . 
 • فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي اين موسسه علاوه بر کسب دانش، تخصص ، توانايي ، مهارت و قابليت هاي مورد نياز براي فعاليت در حوزه سرمايه گذاري در بازارهاي بورس در پايان اين  دوره موفق به اخذ مدرک  معامله گر بورس و اوراق بهادار معتبر و قابل استعلام خواهند شد . لازم به ذکر است کليه مدارک صادر شده از سوي اين موسسه آموزشي مورد تائيد وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري مي باشد که از درجه اعتبار بالايي برخوردار است و مدرک معامله گر بورس و اوراق بهادار نيز از اين قاعده مستثني نيست . 
 • با توجه به اعتبار مدرک معامله گر بورس و اوراق بهادار صادر شده از سوي اين مرکز آموزشي افراد شانس بيشتري براي احراز فرصت هاي شغلي اين حوزه در مقايسه با ساير متقاضيان پيدا خواهند کرد. 
 • از ديگر مزاياي شرکت در دوره هاي آموزش معامله گر بورس و اوراق بهادار تائيد مدرک معامله گر بورس و اوراق بهادار صادر شده از سوي اين مرکز توسط مرکز ارزيابي مدارک تحصيلي آمريکا و کانادا WES مي باشد . 
 • با توجه به تائيد مدرک معامله گر بورس و اوراق بهادار توسط سازمان بين المللي WES  فراگيران مي توانند پس از شرکت در دوره هاي آموزشي اين موسسه و اخذ مدرک معامله گر بورس و اوراق بهادار معتبر از اين مرکز براي فعاليت در بازارهاي بورس بين المللي اقدام نمايند . با توجه به اين مساله مهم که بازارهاي بورس از قوانين يکسان پيروي مي کنند شرکت در اين دوره هاي آموزشي فراگيران را با  دانش ، تخصص، توانايي ، مهارت و قابليت هاي مورد نياز براي فعاليت در حوزه مشاوره و سرمايه گذاری در بورس در سراسر دنيا آشنا خواهد کرد.

 

با توجه به مزايا و منافعي که براي شرکت در دوره هاي آموزش معامله گر بورس و اوراق بهادار موسسه آموزشي عالي آزاد فن پردازان ارائه شد به کليه متقاضيان و علاقه مندان توصيه مي شود با شرکت در دوره هاي آموزشي اين مرکز به طور همزمان از کليه اين مزايا و منافع برخوردار شوند و زمينه ورود و فعاليت خود در اين حوزه را فراهم آورند.

 

همین حالا در دوره معامله گر بورس و اوراق بهادار شرکت کنید

 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

فصل اول

 • معامله گر بورس
 • چگونه یک معامله‌گر موفق باشیم
 • اسرار معامله در بورس
 • ‏تفاوت معامله‌گر با سرمایه‌گذار در بازار بورس
 • هنر سهامداري در بورس
 • تحلیلگر بورس یا معامله گر
 • معامله گر بورس چه ویژگی برتری دارد
 • تحلیل تکنیکال سهام و یک اتفاق روان‌شناختی
 • ساختار ذهنی یک معامله‌گر موفق در بازار بورس

فصل دوم

 • بازار بورس چیست
 • سهم چیست ؟
 • سهام ممتاز
 • چه سهمی بخریم
 • توصیه هایی به سرمایه گذاران
 • عوامل رشد قیمت سهام
 • ۵ عامل مهم افت بازار بورس چیست؟
 • بازار اولیه چیست؟
 • بازار ثانویه چیست؟
 • قیمت اسمی سهم چیست
 • کارگزار کیست؟
 • حق تقدم خرید چیست؟
 • P/E چیست؟
 • شاخص چیست؟
 • افزایش سرمایه چیست؟
 • سود تقسیمی (ِِDPS) چیست
 • به مجمع رفتن سهام

فصل سوم

 • تحلیل تکنیکال
 • تحلیل تکنیکال چیست ؟
 • سه محور اصلی تحلیل تکنیکی
 • همه چیز در نوسان قیمت خلاصه می شود
 • قیمت در یک روند
 • انواع قیمت در بازار
 • انواع نمودار در تحلیل تکنیکال
 • تایم فریم یا بازه زمانی
 • برخی از اصطلاحات تحلیل تکنیکال
 • اساس تحلیل فنی

فصل چهارم

 • الگوها در بازار
 • مقاومت در تحلیل تکنیکال ( Resistance)
 • سطوح مقاومت و حمایت
 • نقطه ورود به بازار
 • روند چیست ؟
 • خط روند
 • مزایای استفاده از خط روند
 • کانال
 • پولبک ( Pull Back )
 • الگو های کلاسیک برگشتی
 • الگو های کلاسیک ادامه دهنده:
 • تکنیکهاي مورد استفاده تحلیلگران فنی
 • میانگین متحرك
 • پشیمانی سهامداران

فصل پنجم

 • اصول های کاری
 • کنج
 • پرچم
 • مستطیل
 • فیبوناچی
 • اصول کار با فیبوناچی
 • اصول کار با فیبوناچی Retracement و نحوه رسم
 • اصول کار با فیبوناچی Extension و نحوه رسم
 • اصول کار با فیبوناچی Projection و نحوه رسم
 • الگوهای هارمونیک
 • اصول استفاده از الگوی گارتلی و نحوه رسم و کاربرد
 • اصول استفاده از الگوی پروانه و نحوه رسم و کاربرد
 • اصول استفاده از الگوی خفاش و نحوه رسم و کاربرد
 • اصول استفاده از الگوی خرچنگ و نحوه رسم و کاربرد
 • الگو های شمعی ژاپنی
 • الگوهای بازگشتی شمعی

فصل ششم

 • تحلیل بازارهای مالی
 • تعریف اندیکاتور
 • مووینگ اوریج ( Moving Average )
 • انواع مووینگ اوریج
 • کراس و برخورد مووینگ
 • باند بولینگر
 • اسیلاتور چیست ؟
 • کاربردهای اسیلاتور MACD
 • اندیکاتور RSI
 • اندیکاتور حجم معاملات ( Volume )
 • سیگنال های حجم معاملات
 • اندیکاتور استوکاستیک stochastic
 • سیگنال استوکاستیک واگرایی
 • انواع واگرایی
 • سیستم معاملاتی ایچی موکو کینکو هیو
 • تعادل در یک نگاه
 • سیگنال های ایچی موکو
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان