دوره یکساله مدیریت عالی کسب و کار DBA

دوره DBA


  دوره DBA چه دوره ای است؟ هدف اصلی دوره DBA چیست؟ اهمیت و ضرورت مدیریت کسب و کار در روال استانداردهای زندگی امروزی چیست؟ انواع گرایش دوره های مدیریت کسب و کار کدامند؟ معتبرترین مدرک DBA در ایران کدام است؟ چرا در دوره های DBA موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کنیم؟ چرا باید مدرک DBA داشته باشم؟   دوره DBA چه دوره ای است؟ دوره DBA مخفف عبارت (Doctor of Business Administration) می باشد، که رتبه کارشناسی عالی در زمینه مدیریت کسب و کار در رشته...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

 

دوره DBA چه دوره ای است؟

دوره DBA مخفف عبارت (Doctor of Business Administration) می باشد، که رتبه کارشناسی عالی در زمینه مدیریت کسب و کار در رشته تجارت به شمار می رود. از اوایل قرن بیستم، سازمانهای معتبر بین المللی سنجش به منظور ارزیابی و بررسی و تحلیل این دوره ها احداث شد که با توجه به محتوا، نوع این دوره ها سنجش و استاندارد سازی شوند. دوره DBA مدیریت کسب و کار ، در ابتدا در اوایل قرن 19 در ایالات متحده آمریکا طرح ریزی شد که محصول صنعتی شدن ایالات متحده و دیدگاه رویکرد کاملا علمی و تخصصی به مدیریت بود.

دوره DBA به شکلی تدوین و دسته بندی شده که دانشپذیران و فراگیران این دوره عالی را با جنبه های مختلف مدیریت کسب و کار DBA مانند حسابداری، بازاریابی، برنامه های استراتژیک، مدیریت عملیات، مدیریت تبلیغات و مدیریت منابع انسانی آشنا کرده و به شکل کاملا جامع و واضح توضیح مفصلی در مورد انها ارایه شود.
اکثر دانشجویان و دانش پذیران دوره  مدیریت کسب و کار / دوره DBA یکی از گرایش های خاص  تخصصی این رشته را انتخاب کرده و به طور تقریبی دانش پذیران یک سوم تمامی واحدهای درسی خود را در این زمینه انتخاب کرده و آموزش می گیرند. به عنوان مثال دانش پذیرانی که دوره ی مدیریت کسب و کار / دوره DBA با گرایش استراتژی را انتخاب می کنند، کلیه واحدهای دروس مدیریت کسب و کار در سطح حرفه ای و دوره های خاصی را که بر دروس و سر فصل های مدیریت استراتژیک تمرکز دارند، انتخاب می کنند . 
مدیریت کسب و کار و یا مدیریت راهبردی کسب و کار، دوره DBA شامل کلیه مهارت های جدید ، دانش و علوم کاربردی مدیریت به منظور حل مسئله و چالش های مدیریتی می باشد که مفهوم و افق دید بسیار وسیعی به مفهوم مدیریت می بخشد.

 

همین حالا در دوره مدیریت عالی کسب و کار DBA شرکت کنید

 

هدف اصلی دوره DBA چیست؟

هدف اصلی و مهم دوره DBA تعلیم و پذیرش و تربیت فارغ التحصیلان کلیه ی رشته ها و دوره های تحصیلی خصوصا رشته ها و دوره هایی به جز مدیریت می باشد که قادر باشند در آینده  در کلیه زمینه های مختلف شغلی مشغول به کار شده و از تخصص خود استفاده بهینه کنند.

اداره و مدیریت کارآمد و موثر سازمان ها  یا بخشی از زیر مجموعه های کلی سازمان ها ی دولتی و غیر دولتی  ، متحول کردن بخش های تخصصی و زیر مجموعه ی سازمان ، طراحی ، هدایت ،مدیریت و  راهبری برنامه های تخصصی و هماهنگ شده بعد از کسب تجارب تخصصی و علمی در مدیریت ، ایجاد شغل های خاص و جدید و همچنین  کار آفرینی در درون سازمانها  با ایجاد زیر بخش های خاص ، ارایه ی خدمات مشاوره ای و مطالعاتی در زمینه های مختلف مدیریتی به مدیران اجرایی سازمانها تقریبا قسمتی از  وظیفه ی مدیران کسب و کار در هر سازمان اداری می باشد که بعد از گذراندن دوره های آموزشی و کسب تجارب خاص عملی و علمی در حین کار می توانند از عهده ی آنها به خوبی برایند.

برای رشته تخصصی و یا دوره مدیریت کسب و کار تقریبا 30 گرایش گوناگون در سطح بین المللی تعریف شده است ، اما می توان اذعان کرد که 4 گرایش آن که تقریبا در تمامی دانشگاهها، موسسات آموزشی و کشورها ارایه شده و تخصص لازم مدیران سازمانی آنها می باشد به شرح زیر است :

 • (finance) مدیریت موسسات مالی و مدیریت مالی
 • ( marketing) مدیریت فروش و بازاریابی 
 • ( operation ) مدیریت سیستم های تولید و پروژه ها و مدیریت تولید 
 • ( human resources) مدیریت منابع انسانی 

مدیریت عالی کسب و کار

در سال های اخیر یک گرایش بسیار خاص و مورد لزوم در کسب و کارهای بزرگ و کوچک امروزی ایجاد شده است که گرایش تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات نام گرفته و حاکی از نیاز روزافزون  و انعطاف بالای این رشته و گرایش مدیریتی است.  

تمامی فراگیران و دانش پذیران این دوره های مدیریتی  بعد از کسب تخصص ،دانش و مهارت در زمینه های گرایش مورد نظر خود ، قادر خواهند بود در زمینه های زیر فعالیت کنند:

 • اداره و مدیریت و کنترل سازمان های اجتماعی ، تولیدی و واحدهای ستادی و گروهی در راستای کمک، تربیت و آموزش به مدیران اینگونه سازمان ها به منظور اداره و مدیریت موثر تر سازمانهای مرتبط 
 • رهبری ، مدیریت و کنترل موثر و کارآمد یک واحد تخصصی یا سازمان تولیدی و اجتماعی نظیر قسمت های توسعه ، تولید ،مالی ، اطلاعات ، منابع انسانی ، فروش ، اطلاعات و پرسنلی 
 • ایجاد تغییر و تحول در بخش های تخصصی سازمان با تغییر خط مشی ها ، تشکیلات و شیوه های رسیدگی اداری بخش های مختص آن
 • ایجاد کار آفرینی های خاص و فرصت های شغلی در سازمان ها و موسسات اداری به منظور شروع فعالیت های خاص جدید و مدیریت و راهبری این سازمان های نو پا و تازه تاسیس
 • متحول کردن تمامی بخش های سازمانی، واحد های کوچک اداری  و هدایت و رهبری تحولات پیاده شده در سازمان ها  بعد از کسب تمامی تجربیات و مهارت های خاص مدیریتی 

 

اهمیت و ضرورت مدیریت کسب و کار در روال استانداردهای زندگی امروزی چیست؟

ارتقا سطح استانداردهای زندگی امروزی و توسعه ی کشور ها و همچنین پیشرفت تکنولوژی ،مستلزم ارتقا و بهبود کیفیت شیوه های  مدیریت در سازمان های اجتماعی، اقتصادی و اداری می باشد . با بهبود و ارتقا سطح کیفی مدیریتی در کلیه ی سازمان ها است که می توان بهره وری و پیشرفت  در سطح کلان را افزایش داد و از ظرفیت های تولید و امکانات موجود حداکثر استفاده را نمود و کالا ها ی بیشتر، مرغوب تر  و یا خدمات بهتری ارایه کرد و ظرفیتهای ویژه و خاص بیشتری را به وجود آورد.

ارتقا سطح مدیریتی و بهبود شیوه های اجرایی آن در تمامی زمینه های شغلی مستلزم آگاهی ، تسلط و اطلاع کافی از دانش مدیریت می باشد . امروزه مبحث مدیریت و موضوعات مرتبط با آن  به عنوان یکی از زمینه های  رشدی معرفت بشر ، رشد و پیشرفت زیادی داشته است و بالطبع تحقیقات ،آموزش و پژوهش های بسیاری در این زمینه انجام شده است . با توجه به اهمیت و مرکزیت این عنصر کلیدی ( مدیریت ) در ارتقا سطح کیفی کشورها خصوصا نظام های آموزشی عالی کشور، موسسات آموزشی  ، تحقیق ، آموزش و تعلیم در حوزه ی مدیریت را در تمامی جوانب و زیر شاخه های مدیریتی به سرعت توسعه و گسترش داده اند .
یکی از موارد پر اهمیت و زمینه های خاص مدیریتی در توسعه ی آموزش و تعلیم رشته DBA در کشورهای مختلف در سطح بین الملل می باشد. ایجاد این رشته در کشورهای سطح جهان با استقبال بسیاری روبرو شد .

این رشته ی تحصیلی و آموزشی ابتدا در آمریکا و سپس در کشورهای صنعتی و در حال توسعه به شدت گسترش یافت.

همانطور که قبلا عنوان شد ، تمامی فارغ التحصیلان و دانش پذیران  رشته های مختلف دوره های کارشناسی از جمله تمامی رشته های علوم انسانی ، زبان عمومی ، خصوصا رشته های مدیریت  می توانند وارد این رشته تخصصی شده و در دانشگاهها  و یا موسسه های آموزشی و آموزشگاه های معتبر طی یک دوره آموزشی فشرده حضوری یا مجازی به فراگیری دانش و علوم مدیریتی و فنون و تکنیک های آن بپردازند. ترکیب کسب دانش و تحقیقات تخصصی در دوره های کارشناسی و همچنین تسلط و آگاهی به تکنیک ها و فنون مدیریت در کلیه دوره های مدیریت کسب و کار دوره DBA، از فراگیران این دوره ها ، مدیران بسیار موثر و موفقی  می سازد که در افزایش میزان رشد و ارتقا کارآیی سازمانهای اجتماعی و اقتصادی تاثیر بسیار ویژه ای دارند.
به واسطه کسب قابلیت های مدیریتی است که در سه دهه گذشته تقاضای شرکت در دوره های مدیریت کسب و کار DBA در کشورهای مختلف و رو به رشد جهان به شدت افزایش یافته ودر بعضی موارد نیز  ظرفیت موسسات آموزشی و دانشگاههای دولتی و غیر دولتی پاسخگوی میزان تقاضای زیاد دوره DBA نمی باشد . مثلا در حال حاضر در آمریکا حدود 740 موسسه آموزش عالی و دانشگاه دوره مدیریت کسب و کار DBA را ارایه می دهند.

امروزه در ایران نیز دانشگاه ها ، آموزشگاه ها  و موسسات آموزشی بیشماری به پذیرش دانشجو در این رشته تحصیلی مبادرت ورزیده اند.

اما این رشته تحصیلی برای اولین بار به کوشش دکتر علی نقی مشایخی در دانشگاه صنعتی شریف ارایه و تدریس شد. دانشگاه مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف ، اولین دانشکده ای است که با هدف آموزش علوم و تکنیک های مدیریتی با رویکردی کاملا جدید در ارایه و تدریس این رشته به صورت کاملا فعال عمل کرد. نیاز مبرم ادارات و سازمانها ی کشور به منابع انسانی که در رشته ی مدیریت کسب و کار تحصیل کرده و همچنین  به افرادی که مضاف بر دانش تخصصی خود ، به علم مدیریت نیز آگاهند باعث شد که همواره خلائی در سازمانها احساس شود که تنها توسط مدیران ارشد کسب و کار پر شود . لذا با توجه به الزامات و همچنین نبود منابع انسانی کافی و همچنین پایین بودن ظرفیت پذیرش مناسب دانشگاه ها ، موسسات آموزشی معتبر نیز در این زمینه وارد شده و شروع به فعالیت کردند . موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان ، یکی از این موسسات معتبر آموزشی می باشد که دوره های DBA و همچنین دوره های مدیریت ارشد کسب و کار  MBA را برگزار می کند . موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان  با بکارگیری اساتید مجرب  و به نام در رشته های مدیریتی ، علم جامع مدیریت و دانش اختصاصی را در زمینه های مختلف در اختیار دانشپذیران قرار داده و افراد حرفه ای و خاص در زمینه ی مدیریت را پرورش می دهد.

 

مدیریت عالی کسب و کار

 

انواع گرایش دوره های مدیریت کسب و کار کدامند؟

گرایش عمومی ، گرایش بازاریابی ، گرایش خدمات ، گرایش استراتژی ، گرایش منابع سازمانی و رفتار سازمانی ، گرایش سازمانهای پروژه محور ( مدیریت پروژه )، گرایش عملیات ، گرایش فناوری اطلاعات IT

 

گرایش استراتژی

هدف از ارایه دوره مدیریت کسب و کار با گرایش استراتژی ، ارایه ی دانش و علوم جامع  مربوط به مدیریت استراتژیک کسب و کار ، ارایه و بیان  چگونگی عملکرد موفق تر سازمانها و همچنین بسیار پایدار تر و چگونگی دستیابی به این اهداف است . دانش پذیران  و دانشجویان مدیریت کسب و کار با گرایش استراتژی می آموزند که چرا و چگونه بعضی از شرکت ها و یا سازمانهای خصوصی و دولتی به عملکرد برتر و مزیت رقابتی پایدار و همچنین جایگاه خاص تر می رسند . همچنین در طول برگزاری دوره های مدیریت کسب و کار ، دانش پذیران چگونگی استفاده، بکارگیری  و اجرای آموزه های تکنیک های مدیریت استراتژیک برای سازمان ها را آموزش می بینند. یادگیری نظریه های پیشرفته ی و تئوریهای اصولی  مدیریت گرایش استراتژی و همچنین آگاهی از این نظریه ها و تسلط کامل بر انواع متدهای متنوع مدیریتی این حوزه از اهداف اصلی و اساسی این گرایش می باشد . آشنایی و تسلط بر مفاهیم و نکات  اصولی و بنیادین مدیریت استراتژیک مانند( ماموریت ، چشم انداز ، ارزش ) ، انواع برنامه ریزی های راهبردی  و روش های تحلیل و آنالیزفنون و تکنیک های تفکر استراتژیک و کلیه ی فرامین آن ، بکارگیری استراتژی ها ، مدیریت تحولات بنیادین و اساسی ، تنظیم ،کنترل و بودجه بندی ، تصمیم گیری های آنی استراتژیک و فوری در زمان های سریع و شرایط عدم اطمینان ، چگونگی  و نحوه ی مدیریت استراتژیک در ادارات و سازمانهای هولدینگ و چند کسب و کاره ، چگونگی مدیریت و استفاده از تکنیکهای استراتژیک مدیریت در سازمان ها و ادارات  خصوصی ، دولتی و غیر انتفاعی تمامی مباحثی هستند که در سرفصل های این گرایش گنجانده شده اند.

گرایش عمومی

یکی از اهداف عمده ی ایجاد گرایش عمومی مدیریت کسب و کار ، افزایش توانمندیها و قابلیت های مدیریتی  افراد در زمینه های مختلف کسب و کار می باشد . درس های کاملا متنوع و تخصصی در گرایش عمومی مدیریت کسب و کار ارایه می شود که با استفاده از این آموزش ها ، افراد متقاضی دوره می توانند بنا به نیاز شغلی خویش و فرا خور علاقه شخصی  اشان در زمینه ی مدیریت  و یا مشاوره ی کسب و کار در سازمان ها و شرکت های مختلف اعم از خدماتی یا تولیدی ، مهارت های لازم را کسب کنند .
این افراد همچنین قادر خواهند بود که مهارت های ایجاد تحول و کارآفرینی در  تمامی سازمان ها و یا بخش های مختلف سازمان را بیاموزند . علاوه بر تمامی موارد ذکر شده امکان افزایش دانسته های دانشپذیران در زمینه ی مورد علاقه ی آنها وجود دارد . در ضمن مدیریت کسب و کار با گرایش عمومی این قابلیت  را برای دانش پذیران  و دانشجویان فراهم می کند که تمامی حوزه ها و مفاهیم مدیریت حوزه ی مورد علاقه ی خود را پوشش دهند چراکه تمامی دروس مدیریتی به نحو مفید و مختصر و تقریبا مکفی در آن ارایه شده است.

گرایش بازاریابی

در این گرایش مدیریتی ، دانش پذیران توانایی احاطه و شناخت کامل و کلی پیچیدگی های رفتار ها و عکس العمل های مشتریان و شرایط و چند و چون  بازار را کسب می کنند. دانش پذیران این دوره ها می توانند علاوه بر اینکه اندازه و مشخصات یک بازار مفروض را تخمین بزنند ، میزان سود دهی مناسب و ایده ال آنرا محاسبه کنند. دوره ی مدیریت با گرایش بازاریابی نوعی شیوه ، فرآیند ، رویکرد و نگاه خاص است که به واسطه ی آن علاوه بر ارایه ی خدمات و کالا ،به تامین نیازهای مشترک مشتریان و کسب سود پرداخته می شود ،به شکلی که سود دهی و منفعت یک پروژه برای یک گروه ، الزاما به ضرر گروه دیگر ذینفعان ماجرا نباشد. در مدیریت بازاریابی ، همواره قسمتهایی از بازار به عنوان بهترین و فعالترین  بازار هدف شناخته می شوند که سازمان و یا شرکت ها توانایی ارایه ی خدمات و کالا را به آنها داشته باشد.
درمدیریت کسب و کار با گرایش اصلی  بازاریابی، موضوعات مهمی  مانند بازاریابی محصول ،   بازاریابی خدمات ، مدیریت برند، بازاریابی بین الملل، ارتباطات بازاریابی ، رفتارهای مصرف کننده و تعیین نرخ و قیمت گذاری و بازاریابی بین بنگاهی پرداخته می شود.

 

مدیریت کسب و کار با گرایش خدمات

ارایه خدمات و موارد مرتبط با آن  به شکل مطلوب امروزی به عنوان بخشی وسیع و گسترده در مراودات و معاملات  تجاری و اقتصاد محسوب می شود . میزان پیشرفت و گستردگی  اقتصاد یک کشور و همچنین سهم صنایع خدماتی مهم  و پیشرفت در کشور نسبت مستقیم دارد . بدین شکل که متناسب با میزان پیشرفت کشور ، سطح چگونگی ارایه ی خدمات و استانداردهای آن نیز افزایش می یابد . در کشور ما نیز ارایه ی انواع خدمات نقشی عظیم در اقتصاد کشور ایفا می کند . در گرایش خدمات مدیریت کسب و کار ،دانشپذیران با تمامی انواع صنایع خدماتی و مفاهیم مدیریتی مانند سیستم های مدیریت خدمات ، سیستم های خدمات و توسعه ی خدمات آشنا می شوند.

مدیریت کسب و کار با گرایش منابع انسانی

نیروی انسانی هر سازمان به منزله ی قلب آن سازمان محسوب می شود ، از اینرو احاطه و شناخت انسان و رفتارهایش برای مدیریت کارآمد و اثر بخش بسیار ضروری و حیاتی است. گرایش منابع انسانی مدیریت کسب و کار به منظور ارتقا قابلیت های سازمانی و منطبق شدن با شرایط محیطی و سازگاری و انعطاف پذیری در قبال آن ، تاکیدی خاص بر منابع انسانی در دسته های گروهی و فردی دارد . دانش پذیران این گرایش می توانند کمک شایانی به بهره وری و بهبود کارآیی سازمان ها و نتیجتا دستیابی به اهداف خاص انسانی و جامعه کنند . دستیابی به این اهداف حاصل نمی شود مگر با ایجاد روابط برتر و ارزش افزوده برای ذینفعان سازمان . این حوزه در مدیریت کسب و کار می تواند در تامین و ایجاد شرایط پایدار و برقراری تعاملات فردی و سازمانی به شکلی عمل کند که بهبود عملکرد و کارآیی هر دو طرف را تضمین کند . در این حوزه از مدیریت کسب و کار به موضوعاتی مانند روانشناسی ، علوم رفتاری ، سازمان های یادگیرنده، جذب آموزش و استعداد یابی ، دستمزد و حقوق فردی ،تعاملات سازمانی ، نیروهای دانشی ، مدیریت استعدادهای نو ظهور ، تقویت کارهای گروهی و تیمی  ، راهبردهای منابع انسانی ، شیوه های مختلف و رفتارهای سازمانی ، توسعه ی شغلی ، بهبود سازمانی ، و توسعه ی فرهنگی در سازمان پرداخته می شود.

مدیریت کسب و کار با گرایش مدیریت پروژه

در این گرایش مدیریت کسب و کار ، دانش پذیران و دانشجویان  با مفاهیم کلی و عمومی در مباحث مدیریت پروژه آشنا شده و همچنین با سازمانهای پروژه محور آشنا می شوند . پروژه ،به طور کلی  به تلاش و سعی موقتی گفته می شود که به منظور ارایه ی خدمات ، تولید محصول و یا گرفتن نتیجه ی منحصر به فردی انجام می شود .مدیریت پروژه در واقع در مفهوم تکنیکی خود ، به فرآیندی اطلاق می شود که در جهت حفظ و کنترل مسیر درست پروژه به منظور دستیابی به موازنه ی اقتصادی توجیه شده بین سه عامل  هزینه ، کیفیت و زمان است . کلیه ی فراگیران با یادگیری کلیه ی روش های مناسب ، متدهای نوین و استفاده از ابزارهای مدیریتی ، می توانند پروژه ها و طرح های برنامه ریزی شده  را در کوتاهترین زمان ممکن و کمترین هزینه و همچنین با بهترین کیفیت ارایه کنند. در این مباحث به موضوعات کلیدی و مهمی مانند برنامه ریزی ، امکان سنجی انجام پروژه ، کنترل و اجرای پروژه ها ،تامین و تدارک مالی  هزینه ها ، مدیریت سازمانها و قسمتهای اداری پروژه محور ، مدیریت کیفیت انجام پروژه ، مدیریت ریسک ، مدیریت منابع انسانی در ادارات پروژه محور ، حل مذاکرات و مسائل مربوط به پروژه و انواع کسب و کارهای پروژه ای پرداخته می شود .

 

مدیریت کسب و کار با گرایش فناوری اطلاعات

در این گرایش مدیریت کسب و کار ، تمامی دانش پذیران با مفاهیمی مانند فناوری اطلاعات  IT و سیستم های اطلاعاتی آشنا می شوند . 
فناوری اطلاعات به مطالعه ی مدیریت سیستمها و پشتیبانی از آنها  ، طراحی ، پیاده سازی ، توسعه و مدیریت سیستم های اطلاعاتی می پردازد . در دنیای کنونی به دلیل توسعه ی تکنولوژی و پیشرفت ،بر اهمیت و ضرورت فناوری اطلاعات در جهان کسب و کار روز به روز افزوده می شود . اخذ مزیت های رقابتی و عملکردهای خاص در محیط های پویا و رقابتی کسب و کار امروزی ،مستلزم تسلط و احاطه ی کامل بر فناوری اطلاعات و سیستم های تبلیغاتی است . در این گرایشات ،تولید منابع اطلاعاتی سریع و با کیفیت ، ارتقا سطح مدیریتی در سطوح مختلف ، اجرای پروژه های فناوری اطلاعات در قسمتهای مختلف و ارایه ی روش های کسب و کار نوین بر پایه ی فناوری اطلاعات تحقیق و بررسی می شوند.

مدیریت کسب و کار با گرایش زنجیره ی تامین و عملیات

هدف اصلی از مدیریت کسب و کار گرایش زنجیره ی تامین  ،آشنایی با موضوعات مختلف، مسایل مدیریت و زنجیره ی تامین است . ماحصل برنامه ریزی ،تحلیل ،برنامه ریزی عملیاتی خاص و زنجیره تامین ، طراحی و تطابق کلیه ی نیازهای متقاضیان کالا و خدمات ، توانمندیهای سازمان و فرآیندهای سازمانی  یا شبکه ای از سازمانها است . در راستای این اهداف بایستی مجموعه ای از روش ها ،قوانین ، قواعد هم سو با سطح راهبردی و کلان تا سطوح خرد و جزیی و اجرایی را به کار گمارد. بنابراین در این گرایش خاص مدیریت کسب و کار ، موضوعات مهمی مانند مدیریت استراتژیک زنجیره تامین ، تحلیل و طراحی سیستم های تولید و مدیریت موجودی انبارها ، ارتباط با تامین کنندگان کالا  و مدیریت ریسک طرح می شوند.

مدیریت کسب و کار با گرایش فناوری

این گرایش  خاص از مدیریت کسب و کار به بررسی و تحلیل مفاهیم ، روش ها و نظریه های موجود در زمینه ی مدیریت فناوری و حوزه های مرتبط با آن  می پردازد که یکی از فاکتورهای اساسی و مهم در خلق ثروت است . 
در این گرایش از مقوله ی مدیریت کسب و کار به بررسی و تحلیل کامل سیستم های پیشرفته ی مدیریتی که به ایجاد کسب و کارهای خاص و جدید  و استفاده از فناوری های جدید و بروز  پرداخته می شود . همچنین در این گرایش مدیریت کسب و کار ، وظایف اصلی و خاص مدیریت فناوری در سطح بنگاه ها ی موجود بررسی می شود .در این گرایش ،محافظت  و بهره برداری از فناوری های خاص در بخش موضوع های مهم و اصلی قرار می گیرند .

 

مدیریت کسب و کار با گرایش مالی 
در این گرایش دانشجویان یا دانش پذیران  با نظریه های مدیریت مالی و سرمایه گزاری و کاربردهای اصولی و مهم آن آشنا می شوند. با استفاده از استراتژی های خاص به منظور توسعه ی سرمایه گزاری ، گام های مهمی برای رفع مشکلات خاص اقتصادی برداشته می شود . گرایش مالی مدیریت کسب و کار به مدیریت موثر و کارآمد وجوه مالی می پردازد به نحوی که باعث تحقق اهداف خاص بنگاه ها شود. در این گرایش، با تکیه بر پژوهش و داده های علمی بدست آمده از تحقیق، مشکلات مالی یک سازمان با استفاده از یک راه حل عملی و کاربردی حل می شود. البته این کار بر اساس نظریه های ارائه شده و بر اساس چارچوب علمی خاص انجام می شود. در این گرایش، دانشپذیران روش تحقیق برای کسب و کار، مهارت های مدیریت امور مالی، استراتژی ها و روش های لازم تصمیم گیری در امور بحرانی و دانش لازم را برای نظارت بر امور مالی شرکت را فرا می گیرند. دانشپذیران این گرایش، مهارت هایی را می آموزند که برای یک مدیر عالی کسب و کار ضروریست و آنها را برای موفقیت در بازار کار آماده می کند. همچنین در این گرایش، دانشپذیران  مرحله به مرحله با عملکردهای دقیق مدیریت امور مالی آشنا می شوند

 

مدیریت کسب و کار با گرایش کار آفرینی

موضوع اصلی و مهم  این گرایش ، خلق ارزش های افزوده  ،با توجه به فرصت ها و منابع موجود ، راه اندازی کسب و کارهای خاص و جدید و کارآفرینی می باشد .یک فرد کارآفرین به منظور تحقق و عینیت بخشیدن به ایده های جدیدش ، فاکتورها و عوامل مورد نیاز را فراهم می آورد . وی با استفاده از توانمندیهای خاص خود و اطرافیان ، قدرت تصمیم گیری سریع بی نقص  و همچنین استعدادهای فردی درونی اش ، ایده های خاص ذهنی و تصورات خود را به شکل یک کسب و کار خاص و جدید به اجرا در می آورد . اهمیت کار آفرینی و عینیت بخشیدن به ایده های ذهنی  به اندازه های مهم تلقی می شود که کشورهای توسعه یافته و پیشرفته از آن به عنوان موتور رشد اقتصادی و فعال کننده ی اقتصاد کشور یاد می کنند .در این گرایش به موضوعات مهمی مانند بررسی فرصت های کار آفرینی و ایجاد فرصت های جدید  ، شرایط خاص و موجود به منظور کار آفرینی و کمک به اقتصاد کشور  ، مطالعات و تحقیق کار آفرینی ، پرداخته می شود .

مدیریت کسب و کار با گرایش کسب و کار بین المللی

گرایش کسب و کار بین المللی به بررسی و تفحص در تمامی کسب و کارهای بین المللی ، معاملات کالاها (صادرات و واردات )، و یا ارایه ی خدمات در سطح بین المللی می پردازد . معاملات کالاها در سطح بین الملل برای شرکت های خصوصی ، دولتی و ...  به واسطه ی سود و منفعت های کلان و یا منفعت های سیاسی بسیار حایز اهمیت و تمرکز است . 

در گرایش کسب و کار بین المللی ، به موضوعاتی مانند سیستم های کلان اقتصادی ،سیاسی ، سیستم های حقوقی ، استانداردهای صورت های مالی و حسابداری ، فرهنگ های محلی و بومی ، بازارهای ارزی ، مقررات صادرات و واردات ، و تعرفه ها پرداخته می شود.

مدیریت کسب و کار با گرایش نوآوری و توسعه ی خدمت و محصولات

این گرایش مدیریت کسب و کار  دانشجویان و دانش پذیران را با مفهوم فرآیندهای توسعه و نوآوری محصول آشنا می کند . نوآوری و اجرایی کردن ایده های خلاقانه ی جدید ، به شکل محصول ،خدمات ، فرآیند ظاهر می شود که منجر به رشد و توسعه ی اقتصاد ملی کشور می شود . نوآوری پدیده ای خاص است که به صورت مستمر از زمان توسعه ی ایده تا کاربردی  و اجرایی شدن آن رخ می دهد . ایده های نو اشاره به نیازهای جدید و به وجود آمده ی مشتریان و یا روش های جدید تولید دارد . همیشه ایده های نو و خاص با بکارگیری دیدگاه های  کارآفرینانه و خلاق توسعه می یابند . 
دانش پذیران و دانشجویان این گرایش با دسته بندی رایج نوآوری ، ایده های جدید و انواع آن ، مدیریت روابط مشتری و تعاملات ،استقرار کسب و کار جدید ، مدیریت روابط مشتری ، فرآیندهای کسب و کار و رفتار مصرف کننده در سطوح مختلف سرو کار دارند.

 

 

معتبرترین مدرک DBA در ایران کدام است؟

از آنجایی که مسئولیت بررسی و اعتبار و همچنین ارزیابی مدارک علمی بر عهده ی وزارت علوم فناوری تحقیقات می باشد . تمامی موسساتی که مدارک مورد تایید وزارت علوم فناوری تحقیقات را ارایه می دهند از اعتبار و ارزش والائی برخوردارند ، موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان ، با ارایه ی دوره های مدیریت کسب و کار (ارشد مدیریت حرفه ای ) با گرایشات مختلف و همچنین برگزاری آزمون مدیریت کسب کار به دانش پذیران این دوره ها مدرک معتبر مدیریت حرفه ای مورد تایید وزارت علوم ، فناوری ، تحقیقات ، اعطا می کنند.

مدیریت عالی کسب و کار

 

چرا در دوره های DBA موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کنیم؟

موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با بکارگیری اساتید خبره و مجرب در دوره  MBA و همچنین سابقه ی درخشان در برگزاری دوره های DBA ، همواره پیشتاز در ارایه ی دوره های مدیریت کسب و کار با گرایشات مختلف می باشد ، این موسسه با چندین سال سابقه ی درخشان و تجربه در مورد آموزش فنون و تکنیک های خاص مدیریتی در گرایش های مختلف کسب و کار همواره راه را برای افرادی که مایل به شرکت در این کلاس ها می باشند ، هموار ساخته است . با توجه به اینکه مدرک کلیه ی دوره های کسب و کار DBA در موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان مورد تایید وزارت علوم ، فناوری و تحقیقات می باشد . بسیاری از افراد تمایل دارند که در دوره های مدیریت کسب و کار موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کرده و مدرک معتبر کسب و کار را دریافت کنند . 
پس همین حالا اقدام کنید و در دوره های مدیریت کسب و کار DBA  موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کنید .

چرا باید مدرک DBA داشته باشم؟

امکان دارد که هر شخصی بارها این سوال در ذهنش پیش آمده باشد که آیا شغلی که در حال حاضر مشغول به آن هستم ، بهترین گزینه برای من است ؟آیا می توانم ارتقا شغلی بگیرم ، آیا اخذ مدرک خاصی می تواند به پیشرفت شغلی من کمک کند ؟

به منظور یافتن شغل بهتر و ارتقا جایگاه فعلی شغلی هر فرد کسب چه مهارت هایی می تواند کمک کننده باشد ؟
یکی از را حل های خاص به منظور کسب پیشرفتهای شغلی ، بدست آوردن مهارت های مدیریتی کسب و کار در گرایشات مختلف و همچنین اتخاذ تصمیم های استراتژیک مدیریتی می باشد که این مهم حاصل نمی شود مگر با شرکت در دوره های DBA. اگر می خواهید جایگاه شغلی خود را ارتقا بخشید و یا در زمینه های خاص مدیریتی مشغول به کار شوید ، زمان آن فرارسیده است که مهارت های مدیریتی DBA  را فرا گرفته و در دوره های مدیریت کسب و کار شرکت کنید.

اگر حس می کنید که در جایگاه شغلی فعلی خود هیچ پیشرفت و ارتقایی نداشته اید ، اگر هر روز به طور مداوم ، کارهای تکراری می کنید و هیچ پویایی خاصی در زمینه ی کاری خود ندارید و تصور می کنید که امکان پیشرفت شغلی شما وجود ندارد اگر فکر می کنید که شغل های مدیریتی و جذاب تنها با سابقه ی طولانی در کار به شما سپرده می شود ، همین حالا در دوره های DBA مدیریت کسب و کار شرکت کنید و مدرک معتبر مدیریت کسب و کار را دریافت کنید.

 

همین حالا در دوره مدیریت عالی کسب و کار DBA شرکت کنید

 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

کتاب اول: روش تحقیق در مدیریت

 • فصل اول        
 • مدیریت موفق        
 • مدیریت چیست        
 • وظایف مدیران        
 • نقش های مدیران        
 • استانداردهای مدیریت        
 • انواع مدیریت            
 • مدیریت استراتژیک            
 • انواع دانش            
 • مدل SECI            
 • اجتماعی کردن            
 • بیرونی کردن            
 • ترکیب            
 • درونی کردن            
 • مدیریت برای تولید دانش فراتر از مدیریت دانش            
 • فصل دوم            
 • توانایی طراحی و بهینه سازی ساختار سازمان            
 • ساختار سازمانی            
 • پنج جایگزین برای تخصیص شغل            
 • رهبری سازمان            
 • سبک های رهبری            
 • تعریف مذاکره            
 • ویژگی مذاکره            
 • سیستم پاداش            
 • انواع پاداش            
 • سیستم های پاداش            
 • مدیریت پاداش            
 • تعریف فرهنگ            
 • ویژگی‌های فرهنگ            
 • مفهوم فرهنگ سازمانی            
 • تعریف فرهنگ سازمانی            
 • یادگیری سازمانی            
 • تعریف یادگیری سازمانی            
 • تحول سازمانی            
 • انواع تحول            
 • استراتژی مسیر شغلی شخصی            
 • فصل سوم            
 • انواع تحقیقات در سازمان و مدیریت            
 • مقدمه            
 • انواع تحقیقات مدیریتی            
 • تحقیق اکتشافى            
 • تحقیق توصیفى            
 • تحقیق تبیینى            
 • تئوري ساخت تحقیق            
 • نظریه آزمون تحقیق            
 • تحقیقات مسئله محور و کاربردي            
 • ترکیب انواع تحقیقات مدیریتی            
 • تمایز بین چیستی و چرایی            
 • فرایند تحقیقات مدیریتی            
 • فصل چهارم            
 • شیوه هاي تجزیه و تحلیل کیفی داده ها            
 • مقدمه اي بر روش هاي تحقیق کیفی            
 • چارچوب گزارش یک تحقیق کیفی            
 • شیوه تجزیه و تحلیل کیفی            
 • فعالیت هاي اصلی تجزیه و تحلیل کیفی            
 • تخلیص داده ها            
 • عرضه داده ها            
 • نتیجه گیري و تایید            
 • گروه کانونی            
 • نظریه برخاسته از داده ها            
 • زیست نگاري یا تاریخ شفاهی            
 • اقدام پژوهی            
 • پدیدار شناسی            
 • قوم نگاري            
 • مطالعه موردی            
 • تحلیل کمی داده ها            
 • تجزيه و تحليل با استفاده از آمار توصيفی            
 • تجزيه و تحليل با استفاده از آمار استنباطی            
 • تحلیل کمی پارامتریک و ناپارامتریک            
 • فصل پنجم            
 • تصمیم گیری در مدیریت            
 • تصمیم گیری            
 • فرایند تصمیم گیری            
 • مهارت هاي لازم براي اجراي مراحل الگوي عقلايي تصميم گيري            
 • استفاده از مدل در تصمیم گیری            
 • انواع مدل ها            
 • انتخاب مدل مناسب            
 • انتخاب معیار یا ملاک درتصمیم گیری            
 • طبقه بندی تصمیم ها            
 • تصمیم‌گیری در مدیریت            
 • انواع تصمیم گیری و ارتباط آن با سطوح مدیریت                
 • تصمیمات از حیث مراحل و چگونگی اخذ آن‌ها                
 • مشخصه‌های تصمیم گیری مؤثر و کارآمد در مدیریت غربی                
 • فصل ششم                
 • اصول تصمیم گیری در سازمان ها                
 • تصمیم گیری درمدیریت                
 • مشارکت درتصمیم گیری                
 • چالش های تئوری بومی مدیریت درایران                
 • شبیه سازی در تصمیم گیریهای مدیریتی                
 • عوامل اساسي در تصميم گيري مدیران سازمانها                
 • خصوصيات تصميم گيري موثر در سازمان                
 • مشكلات تصميم گيري در سازمانها                
 • راهكارهاي ايجاد انگيزش براي اخذ تصميمات مناسب مدیران و كاركنان                
 • فرصتهاي رشد در تصمیم گیری                
 • تصميم گيري در كميته تخلفات ستاد سازمانها                
 • تصميم گيري در شرايط مبهم و بي نظم در سازمانها                
 • تصميم گيري و برآيند اقدامات تصادفي در سازمانها                
 • تصميم گيريهاي اجتماعي                
 • انتصابات و تصمیم گیری            

کتاب دوم:   کارآفرینی ،اشتغالزایی و کسب وکار بین الملل

 • فصل اول        
 • عناصر و مفهوم كارآفريني        
 • انواع بنگاه کسب و کار        
 • مفهوم و گستره كاربرد "جسارت در ايجاد بنگاه كسب وكار"            
 • ویژگی های افراد جسور            
 • مهارتهای خودمدیریتی            
 • گام های تصمیم گیری            
 • بارش فکری درتصمیم گیری            
 • فصل دوم            
 • توانايي خلق ايده هاي كسب و كار و سازماندهی کسب و کار            
 • خلاقیت            
 • خلاقیت در کسب و کار            
 • شناسايي ايده های کارآفرینی            
 • فرصت های کسب و کار            
 • شناخت اطلاعات بازار            
 • شناخت رقبا            
 • بررسی عوامل مربوط به محل کسب و کار            
 • انواع مالكيت تجاري به لحاظ قانوني            
 • تأمين سرمايه براي آغاز بنگاه كسب و كار            
 • راه دستیابی به ایده های کسب و کار ناب            
 • خرید کسب و کار مناسب            
 • نقش مدیریت منابع انسانی در بهبود فضای کسب‌ و کار            
 • مدیریت زمان در کسب و کار            
 • مدیریت فروش            
 • اصول بازاریابی و فروش در کسب و کارهای کوچک            
 • فناوري در كسب و كارهاي كوچك            
 • مدیریت سرمایه در گردش            
 • صورتهای مالی            
 • ساختار طرح کسب و کار            
 • تفسیر و توجیه طرح های کسب وکار            
 • طرح تجاری            
 • دلایل نوشتن طرح کسب و کار                
 • قالب‌های ارائه طرح کسب و کار                
 • اهداف کسب و کار                
 • مدیریت طرح کسب و کار                
 • فصل سوم                
 • توانايي برقراري ارتباطات اثربخش در جهت ارتقا ويژگيهاي شخصي كارآفرينانه                
 • رهبری کارآفرینانه                
 • اصول مذاكره                
 • اهميت ارتباطات                
 • مهارت گوش دادن                
 • فصل چهارم                
 • توانايي انتخاب مسير شغلي كارآفرينانه                
 • چرخه عملكرد اقتصادي کارآفرینی                
 • نقش كارآفريني درجامعه                
 • مزایا و معایب خود اشتغالی                
 • محدودیت های کار کردن برای خود                
 • نقاط قوت و ضعف بنگاه های کوچک                
 • عوامل اصلی موفقیت در راه اندازی یک کسب و کار کوچک                
 • تصمیم گیری برای کار آفرین شدن                
 • فصل پنجم                
 • کارآفرینی بین‌المللی                
 • مفهوم کارآفرینی بین الملل                
 • مزیت‌های کارآفرینی بین المللی                
 • اهمیت کارآفرینی بین‌المللی                
 • اهمیت کارافرینی بین المللی برای سازمانها                
 • فرصت های کارآفرینی بین الملل                
 • مقایسه شاخصهای توسعه کارآفرینی در کشورهای منتخب (با تاکید بر ایتالیا و مالزی)                
 • فصل ششم                
 • مدیریت تجاری بین المللی                
 • مفهوم مدیریت تجاری بین المللی                
 • تبلیغات بین المللی                
 • صدور پرفرم اینویس                
 • اصطلاحات بازرگانی و گمرکی                
 • مسائل مرتبط با پرداخت های بانکی                
 • اعتبارات اسنادی                
 • پرداخت T/T                
 • فصل هفتم                
 • بازاریابی در عصر جهانی                
 • اهمیت بازاریابی در عصر جهانی شدن                
 • روش های نوین بازاریابی بین الملل                
 • استراتژی قیمت گذاری در بازاریابی بین الملل                
 • ملودی بازاریابی در دنیای تجارت                
 • تصمیم گیری برای انتخاب بازار خارجی                
 • ایدئولوژی در بازاریابی                
 • سیستم اطلاعات بازاریابی عملیاتی در صادرات                
 • عوامل فرهنگی مؤثر بر بازاریابی بین الملل                
 • فصل هشتم                
 • استراتژی در کسب و کارهای بين المللی                
 • نقش استراتژی در کسب و کارهای بین المللی                
 • استراتژیهای ناشی از چارچوب یکپارچگی- پاسخگویی                
 • استراتژی تکرار داخلی                
 • استراتژی جهانی                
 • استراتژی بین کشوری                
 • استراتژی ورود به  بازاریابی بین الملل                
 • استراتژی های رشد و توسعه در بازاریابی بین الملل                
 • قوانین و مقررات اینکوترمز (INCOTerms)                
 • مفهوم و کاربرد فرانچایز  

کتاب سوم :مدیریت سرمایه گذاری و ریسک و تحلیل مدل های مالی

فصل اول        

 • توانايي تشخيص مفاهيم بازارهاي مالي        
 • مقدمه        
 • آشنايي با بازار سهام(Stock)        
 • آشنايي با بازار كالاها        
 • آشنايي با اوراق بهادار        
 • آشنايي با بازار تبادلات ارزي        
 • خرید / فروش        
 • سیستم استعلام نرخ بازار        
 • شناسايي اصول مقايسه انحصاري بورس هاي بين المللي        
 • روشهای بررسی بازارهای مالی        

فصل دوم        

 • مدیریت سرمایه گذاری        
 • سرمایه گذاری و سرمایه گذاران            
 • انواع سرمایه گذاران            
 • ماهیت اصلی تصمیمات سرمایه گذاری:            
 • رابطه ریسک و بازده برای سرمایه گذاران            
 • سرمایه گذاری مستقل خارجی:            
 • سرمایه گذاری مشترک            
 • سرمایه گذاری مستقیم مشترک سهامی            
 • مزایای قانونی تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی            
 • موانع و مشکلات قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی:            
 • دارایی های غیر قابل معامله:            
 • انواع سرمایه گذاریهای مشترک از نظر ترکیب مالکیت سرمایه            
 • مزایای قانونی تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی:            
 • بازارهای معامله اوراق بهادار            
 • شاخص سودآوری (Profitability Index)            
 • دوره بازگشت سرمایه            
 • اصول مدیریت خطر            

فصل سوم            

 • اصول و فنون مديريت سرمايه            
 • شناسایی و استفاده از اصول احتمالات در معاملات            
 • آشنايي با اندازه گيري بازگشت از زيان            
 • شناسايي اصول استفاده از نسبت سود به زيان            
 • شناسایی اصول محاسبه حداکثر میزان ضرر بر اساس سرمایه            
 • آشنایی با اشتباهات رایج معاملگران مبتدی            
 • مراحل اصولی انجام یک معامله            

فصل چهارم            

 • مدیریت تحلیل مدل های مالی            
 • مدیریت مالی            
 • نقش کلیدی مدیر مالی            
 • وظایف مدیر مالی            
 • تاریخچه مدیریت مالی            
 • نقش مدیران مالی در شرکت ها            
 • دامنه تحليل مالي            
 • مدل تحلیل صورت‌های مالی            
 • مدل استوارت:            
 • چهار مدل از صورت های مالی            
 • ارتباط بین صورت های مالی            
 • آشنایی با تحلیل  بنیادین            
 • قدم به قدم با ارزش گذاری بنیادین            
 • دور نمای اقتصادی            
 • انتخاب بخش صنعتی            
 • کشف شرکت های پیشرو در صنعت منتخب            
 • مدل کسب و کار            
 • تحلیل صورت های مالی شرکت            
 • روندهای بلند مدت            
 • تعیین ارزش            
 • تجارت هوشمند            
 • تفکیک صنایع            
 • نقاط ضعف تحلیل بنیادین            
 • شاخصه های صنعت/شرکت            
 • ذهنیت های فردی            
 • شخصیت تحلیل گر و جهت گیری            
 • فصل پنجم            
 • مدیریت ریسک            
 • آشنایی با ریسک            
 • فرآیند مدیریت ریسک            
 • انواع ريسک            
 • عناصر اصلي ريسك:            
 • فرايند مديريت ريسک پروژه            
 • افزايش ريسک            
 • ثبت ريسک            
 • تخصيص عوامل ريسک            
 • اجراي عوامل ريسک            
 • مفاهيم پايه اي مديريت ريسک پروژه:            
 • فعالیتها و خروجيه ریسک            
 • سمت‌هاي ريسک:            
 • تعيين کننده ريسک:            
 • مدير پروژه:            
 • گروه بازبيني پروژه            
 • تيم پروژه:            
 • مستندات ريسک            
 • :فرم ثبت ريسک            
 • :فرم ريسک            
 • نرم افزار مديريت ريسک پروژه ها            
 • ارتباط با ساير سيستمها            
 • انجام محاسبات و اتخاذ تصميمات            
 • شش گام در فرآیند مدیریت ریسک            
 • مساعدت‌های مدیریت ریسک            
 • مساعدت به خانواده و جامعه:            
 • اهداف مدیریت ریسک:            
 • شناسایی ریسک:            
 • ریسک‌های نیروی انسانی:            

فصل ششم            

 • برنامه ريزي پاسخگويي به ريسك            
 • اطلاعات لازم براي پاسخ گويي به ريسك            
 • ضرورت تعيين راهبرد (استراتژي) پاسخ گويي به ريسك            
 • راهبردهاي( استراتژيهاي) متداول براي پاسخگويي به ريسك            
 • استراتژي اجتناب            
 • انتخاب راهبرد (استراتژي)            
 • تخصيص متولي ريسك            
 • ارزيابي اثر بخشي پاسخها            
 • برنامه بازبيني و ریسک های ثانویه                
 • فصل هفتم                
 • تکنیک‌های متداول ارزیابی ریسک                
 • روش HAZOP :                
 • انتخاب تيم كارشناسي                
 • تعيين اهداف طراحي گره ها                
 • شناسايي پارامترهاي عملياتي هر گره:                
 • Hazop فرآيندي                
 • Hazop انساني                
 • Hazop دستورالعملي                
 • برگه كار Hazop                
 • مزايا و معايب Hazop                
 • روش چه میشود اگر(WHAT IF METOD) :                
 • روش زیر سیستم (SSHA  ) Sub System Hazard Analysis:                
 • روش System Hazard Analysis (SHA):                
 • روش O&SHA :                
 • ارزیابی درخت خطا FTA :                
 • رويدادهاي نقص اصلي                
 • مزاياي FTA در ارزيابي خطر:                
 • محدوديتهاي تكنيك تجزيه و تحليل درخت خطا                
 • روش خطرات نرم افزار SWHA                
 • روش شناسایی کانون خطرات FMEA :                
 • كاربرد FMEA                
 • .مراحل تهيه FMEA                
 • .فوايد اجراي FMEA                
 • انواع FMEA                
 • روش غفلت مدیریت و درخت ریسک MORT:                
 • روش ردیابی انرژی و ارزیابی حفاظها ETBA :                
 • روش Aden.S.L.J.Heat :                
 • روش Kroner                
 • روش William Fine                
 • روش M.Toak                
 • روش Robert N.Anderson                
 • روش یا الگوی سازمان HSE انگلستان                
 • روش Rolin Geronsin                
 • روش Sue cox وRobin Tait                
 • روش Nick w.hurst                
 • روش Milery w.merkhofer,Vinceent T.Covello                
 • روش Lars Harms – Ringdahl                
 • تحلیل کمی ریسک                
 • تحلیل کمی ریسک براساس روش تصمیم گیری چندشاخصه ساده وزن دهی شده فازی                
 • فصل هشتم                
 • انواع مدل هاي قيمت گذاري سهام                
 • مدل هاي عمومي                
 • مدل ارزشگذاري MVA                
 • مدل گوردن                
 • مدل ميلر وموديگلياني                
 • مدل كامبل- شيلر                
 • مدل كرنل                
 • مدل گلاسمن- هاست                
 • مدل والتر                
 • مدل ارزشيابي سهام با استفاده از نسبت قيمت به درآمد سهم                
 • همه چیز درباره تامین مالی جمعی (Crowdfunding)                
 • انواع مدل های تامین مالی جمعی                
 • فصل نهم                
 • توانايي استفاده از تحليل تكنيكي و فني                
 • آشنايي با انواع نمودارها                
 • آشنايي با انواع نمودارها – چارت                
 • نمودارهاي ميله اي – بار چارت (BarChart)                
 • نمودارهاي خطي – لاین چارت (Line Chart)                
 • نمودارهاي شمعي – کندل استیک چارت (CandleStick Chart)                
 • آشنايي با تعريف ساپورت و رزیستانس S&R                
 • شناسايي اصول تشخيص ساپورت و رزیستانس S&R                
 • اصول استفاده از ساپورت و رزیستنس Support & Resistances                
 • اصول درجه اهميت ساپورت و رزیستنس S&R                
 • استفاده ازتعويض نقش و شکسته شدن ساپورت و رزیستنس S&R                
 • آشنايي با محدوده هاي S&R Zone                
 • اصول کاربا ساپورت و رزیستنس S&R                
 • اصول استفاده از گپ ها و کاربردشان به عنوان S&R                

 کتاب چهارم:  مدیریت استراتژیک

 • فصل اول        
 • آشنایی با مدیریت استراتژیک        
 • مدیریت استراتژیک        
 • تاریخچه و مفاهیم مدیریت استراتژیک        
 • اهداف استراتژی ها        
 • تعریف اهداف استراتژیک:        
 • انواع استراتژی ها        
 • نسبی بودن توصیه های انتخاب استراتژی ها            
 • استراتژی‌های نظامی نوین            
 • انقلاب صنعتی            
 • دوران تولید انبوه            
 • دوران جنگ جهانی دوم و پس از آن            
 • عصر فراصنعتی            
 • آشنایی با استراتژی            
 • ضرورتهای استفاده از مدیریت استراتژیك            
 • فرایند مدیریت استراتژیك            
 • موانع و مشكلات طراحي برنامه‌هاي استراتژيك            
 • بررسي موانع اجراي برنامه‌هاي استراتژيك            
 • ضرورت استفاده از مدیریت استراتژیک            
 • مزایای مدیریت استراتژیک            
 • تدوین استراتژی            
 • اجرای استراتژی            
 • ارزیابی استراتژی            
 • بررسی و انتخاب استراتژی            
 • چارچوبی جامع برای تدوین استراتژی            
 • استراتژی و برنامه            
 • ساختار تحلیلی استراتژی            
 • راه یابی استراتژیک            
 • تکوین استراتژی            
 • استراتژی اثربخش            
 • اصطلاحات و مفاهیم کلیدی مدیریت استراتژیک            
 • هفت اصل کلیدی در تفکر استراتژیک            
 • الگوی جامع مدیریت استراتژیک            
 • فصل دوم            
 • تحلیل استراتژیک            
 • تحلیل SW-T            
 • چهارچوب تحلیلی ساختار،رفتار و بازدهی            
 • ماتریس ADL :            
 • تحلیل پنج نیروی رقابتی مایکل پورتر (P-rter’s Five C-mpetitive F-rces)            
 • تحلیل منحنی های هزینه صنعت(Industry C-st Curves)            
 • ماتریس ارزیابی موقعیت و اقدام استراتژیک            
 • تحلیل PEST            
 • تحلیل اندازه و سهم بازار (Market Size and Market Share Analysis)            
 • تحلیل ارزش چرخه عمر (Cust-mer Life Time Value Analysis):            
 • منحنی عرضه و تقاضا (Supply and Demand Curves):            
 • نقشه گشت و گذار مشتری (Cust-mer J-urney Map):            
 • تحلیل زنجیره ارزش (Value Chain Analysis):            
 • تحلیل افق های سه گانه (Three H-riz-ns):            
 • ماتریس سیاست های جهت دهی            
 • ماتریس گروه مشاوران بوستون (B-st-n C-nsulting Gr-up Matrix):            
 • ماتریس استراتژی رشد آنسوف (  Ans-ff Gr-wth Strategy Matrix):            
 • ماتریس هم خانوادگی (Familiarity Matrix):            
 • فصل سوم            
 • برنامه‌ريزي استراتژيك منابع انساني با اهداف استراتژيك سازمان            
 • تجزيه و تحليل نيازهاي منابع انساني            
 • ارزيابي و مديريت عملكرد            
 • ارتقاء فرهنگ سازماني            
 • پيوند ميان برنامه ريزي استراتژيك و منابع انساني            
 • برنامه‌ريزي استراتژيك منابع انساني            
 • استراتژي منابع انساني            
 • فعاليتهاي كليدي HRM            
 • مدل‌هاي تدوين استراتژي منابع انساني            
 • مدل فيليپس            
 • مدل نقاط مرجع استراتژيك            
 • مدل LENS            
 • مدل مديريت استراتژيك مزيت كاركنان (تئوري سيستم‌ها)            
 • مدل مبتني بر فرهنگ سازماني            
 • الگوهاي استراتژيك منابع انساني            
 • عناصر الگوي برنامه ريزي استراتژيك منابع انساني            
 • مفهوم طرحريزي استراتژيك منابع انساني            
 • مزاياي طرحريزي استراتژيك            
 • پيوند استراتژي منابع انساني با استراتژيهاي كلي و كلان سازمان            
 • برنامه ريزي استراتژيک در بخش دولتي            
 • فصل چهارم            
 • مدیریت بحران و استراتژیک            
 • آشنایی با بحران‌            
 • جو حاکم‌ در شرايط‌ بحراني‌                
 • تصميم‌گيري‌ در بحران                
 • تجسم‌ و پيش‌بيني‌ بحران‌                
 • مديريت‌ بحران‌                
 • کنترل‌ برنامه‌ريزي‌ شده‌ بحران‌                
 • نمونه‌اي‌ از بحرانها                
 • پيشنهادات ممکن در بحران                
 • مدیریت بحران ، رهیافتی استراتژیک                
 • مديريت در آشوب و پيچيدگي                
 • شيوه هاي مديريت بحران                
 • تعريف بحران                
 • تعريف بحران سيستماتيك                
 • برخي تعاريف بحران                
 • ديدگاه هاي  بحران                
 • دلايل نگرش مثبت به بحران                
 • مشخصه هاي موقعيت بحراني                
 • مشخصه هاي بحران                
 • تفاوت بحران و فوريت                
 • طبقه بندي انواع بحران                
 • انواع بحران از نظر هدايت و كنترل                
 • اهداف مديريت بحران                
 • پيشگيري قبل از بحران                
 • موقعيتهاي بحراني در سازمان                
 • برنامه ريزي و مديريت بحران                
 • مديريت بحران و سازمانها                
 • ارتباطات و استراتژي در مديريت بحران                
 • مفهوم مديريت بحران                
 • آسيب شناسي رفع بحرانها                
 • تفاوتهای مدیریت استراتژیک و مدیریت بحران                
 • شباهتهای مدیریت استراتژیک و مدیریت بحران                
 • فصل پنجم                
 • مدیریت استراتژیک فناوری اطلاعات                
 • مدیریت                
 • استراتژی یک مفهوم چند بعدی                
 • فناوری اطلاعات در سازمان                
 • سیستم های اطلاعات                
 • مدیریت دانش                
 • .سیستم های مدیریت  پشتیبانی تصمیم                
 • بکارگیری فناوری اطلاعات به عنوان مزیت استراتژیک                
 • تاتیرات it                
 • هماهنگی استراتژیک                
 • .مدیریت استراتژیک تهمین امنیت فناوری اطلاعات.                
 • مدیریت استراتژیک فناوری اطلاعات                
 • بررسی انواع متدولوژی های برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعات                
 • روش مک لین و سدن برای برنامه‌ریزی IT                
 • متدولوژی یکپارچه برنامه‌ریزی استراتژیک فناوری اطلاعاتی مین و همکاران                

     کتاب پنجم:مدیریت بحران

 • فصل اول        
 • آشنایی با مفهوم  بحران        
 • تاریخچه مدیریت بحران:        
 • آشنایی با بحران        
 • ویژگی های بحران        
 • شناخت بحران:        
 • انواع بحران و شرايط هركدام        
 • خصوصيات بحران:        
 • مكعب بحران:            
 • مفهوم بحران:            
 • اثرات جانبي مثبت بحران:            
 • بحرانهاي حاد و مزمن:            
 • تعریف بحران از دیدگاه سیستمی            
 • تعریف سیستم            
 • عوامل مهم در تعریف و تشخیص بحران            
 • طبقه بندی وضعیتهای بحرانی            
 • بحرانهای شدید             
 • بحرانهای نوظهور بدعتی             
 • بحرانهای کند (بطئی)            
 • بحرانهای ویژه (موردی)            
 • بحرانهای انعکاسی            
 • بحرانهای برنامه ای             
 • بحرانهای عادی            
 • بحرانهای اداری             
 •  ساعت اول بحران            
 • موقعیتهای که اجرای برنامه بحران را ضرورت می بخشد            
 • اقدامات هنگام وقوع بحران            
 • طبقه بندی بحرانها از نظر شدت            
 • طبقه بندی بحران از نظر زمان            
 • عوامل موثر بر افزایش آسیب پذیری            
 • تقسيم بندي بلاياي طبيعي            
 • مدیریت کاهش خطر            
 • بحران و ریسک هاي مدیریتی            
 • انواع بلايا            
 • موارد بحران مورد اتفاق در كشور ما            
 • مراحل      گانه مدیریت بحران            
 • کارگروه های          گانه در بحران            
 • موقعیت های بروز حادثه(Situation)            
 • فصل دوم            
 • بررسی مبانی مدیریت بحران            
 • آشنایی با مديريت بحران            
 • ضرورت مدیریت بحران            
 • مدلهای مدیریت بحران            
 • اهداف کلی مدیریت بحران            
 • برنامه مديريت بحران (Crisis Management Plan)            
 • اجزاي برنامه مديريت بحران :            
 • تهية برنامة‌ مديريت بحران :            
 • گروه مديريت بحران :            
 • اولويت بندي بحران ها:            
 • وظايف مديريت بحران :            
 • مديريت بحران در هفت نكتة‌ كليدي:            
 • مدير بحران (Crisis Manager) و رسانه ها            
 • ویژگیهاي مدیریت بحران :            
 • مديريت بحران و راهبردهاي ارتباطات            
 • موارد مربوط به مديريت بحران :            
 • چگونگي رويارويي و مقابله با بحران :            
 • خصوصيات اعضاي ستاد مبارزه با بحران :            
 • فصل سوم            
 • آشنایی با بحران سازمانی            
 • تعریف بحران سازمانی            
 • مدیریت بحران سازمانی            
 • تعریف بحران سازمانی            
 • اقدامات سازمانی برای مقابله با بحران            
 • ساختار ویژگی هاي ستاد مقابله با بحران            
 • تفاوت میان مدیریت ریسک با سایر مدیریت ها در سازمان :            
 • مبانی مدیریت تغییر سازمانی            
 • مدیریت تغییر            
 • استفاده از مدل آدکار (ADKAR) برای مدیریت تغییر سازمانی            
 • انواع مدل‌های مدیریت بحران سازمانی            
 • بحران، سازمان‌ها و گام‌های اجرایی مدیریت بر آن            
 • فصل چهارم            
 • تلفیق مدیریت بحران در راهبردهای سازمان            
 • اهمیت و ضرورت موضوع            
 • فرایند مدیریت استراتژیک            
 • تفاوتهای مدیریت استراتژیک و مدیریت بحران            
 • شباهتهای مدیریت استراتژیک و مدیریت بحران            
 • فرایند مدیریت بحران            
 • ارائه یک مدل یکپارچه            
 • حسابرسی بحران سازمانی:            
 • مفهوم شناسي بحران در سازمان امنيتي:            
 • فصل پنجم            
 • مدیریت بحران در کسب و کار            
 • آشنایی با مفهوم مدیریت بحران در کسب و کار            
 • حمايت از كارمندان            
 • عوامل موفقيت            
 • نظارت بر عملكرد شركت و كاركنان            
 • نظارت راهبردي            
 • توسعه شغل            
 • سطح مهارت            
 • برآورد نيروي فروش            
 • راهکارهای مدیریت بحران در کسب و کار            
 • مدیریت موثر بحران در کسب و کار            
 • مدیریت کار در بحران اقتصادی            
 • ویژگی شرایط بحرانی :            
 • تصمیم گیری در بحران و شرایط رکود :            
 • فصل ششم            
 • مدیریت بحران جامعه محور            
 • مدیریت جامعه محور            
 • مفاهیم کلیدی شرايط خطر            
 • آسيب رساني            
 • ظرفيتها(توانائیها)            
 • معيارهاي كاهش خطر            
 • اجتماع            
 • پروژه            
 • برنامه ريزي پروژه            
 • ارزیابی مشارکت محلی            
 • ارزيابي احتمال خطر مشاركت در بحران:            
 • كنترل            
 • ارزيابي            
 • مديريت احتمال خطر بحران بر اساس پايه گروهي            
 • گروه :            
 • فصل هفتم                
 • مدیریت بحران در بازاریابی                
 • برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی                
 • ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ ﮐﻼن ﺷﺮﮐﺖ                
 • ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ و ارزﯾﺎﺑﯽ وﺿﻌﯿﺖ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاري ﻫﺎ                
 • روش گروه مشاوران بوستون                
 • بازاریابی در شرایط بحران                
 • فرآیند ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ                
 • آمیخته بازاریابی                
 • ﻣﺎﻫﯿﺖ و ﻣﺤﺘﻮاي ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ                
 • فصل هشتم                
 • نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدیریت بحران                
 • نقش سیستم&
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان