میثم شکری ساز مدیر جوان و نخبه ایرانی

میثم شکری ساز، کارآفرین، مشاور کسب‌وکار، بیزنس من برتر ایرانی در سال‌های اخیر در حوزه فعالیت‌های اقتصادی و کارآفرینی نقش‌های اساسی در فضای کسب‌وکار ایران ایفا کرده است. میثم شکری ساز تنها در 10 سال گذشته توانست با ایجاد چندین کسب‌وکار و شغل‌های متنوع گوشه‌ای از معضل بیکاری در ایران را برطرف کند. در سال‌های اخیر مسئله بیکاری به خودی خود مشکلات زیادی برای جوانان ایرانی ایجاد کرده است. تنها زمانی که بیماری کرونا در ایران شدت گرفته بود و بسیاری از کسب‌وکارها در ورطه نابودی رفتند و هزاران نفر بیکار شدند، میثم شکری ساز با راه‌اندازی هوشمندانه کسب‌وکار و مشاغل مختلف نه تنها باعث بیکاری فردی نشد بلکه در این ایام چند صد نفر را در پوزیشن‌های مختلف شغلی استخدام نمود. اگر می‌خواهیم میثم شکری ساز کارآفرین برتر ایرنی را بشناسید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.
 

میثم شکری ساز
 

فهرست مطالب

زندگینامه میثم شکری ساز

دکتر میثم شکری ساز کارآفرین برتر ایرانی در فروردین سال 1365 متولد شد. وی پس از سپری کردن دوران ابتدایی و راهنمایی و سپس ورود به دانشگاه و مجامع علمی از دانشگاه آزاد اسلامی دکترای کارآفرینی، از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و کارشناسی ارشد MBA و کارشناسی مهندسی صنایع امیرکبیر تهران فارغ‌التحصیل شد.

میثم شکری ساز در یک خانواده متوسط از نظر مادی به دنیا آمد. به‌عنوان مثال پدر ایشان فردی ارتشی و وطن‌پرست بود که در جبهه‌های جنگ علیه کشور عراق می‌جنگید.  پدر میثم شکری ساز، پس از تولد وی، برای ادامه خدمت خود به شهر بوشهر اعزام شده و همراه با خانواده خود در شهر بوشهر سکونت کردند. ازاین‌رو میثم شکری ساز تا 15 سالگی در شهر بوشهر و به دور از زادگاه خود زندگی کرد. او مانند بقیه کودکان هم‌سن خود به مدرسه رفت و همیشه در بین شاگردان باهوش و فعال کلاس می‌درخشید. 

پدر میثم شکری ساز در در بوشهر به دلیل جراحات سنگینی که متحمل شد مجبور به بازنشستگی زودهنگام شد و از این رو خانواده میثم شکری ساز از شهر بوشهر به اصفهان نقل مکان کردند. پدر میثم شکری ساز از جانبازان جنگ به شمار می‌رود که با ایثار و ازخودگذشتگی توانست در برابر دشمن از میهن خود دفاع کند.

پس از عزیمت از بوشهر به اصفهان، میثم شکری ساز تحصیلات دبیرستان خود را در شهر اصفهان ادامه داد. میثم شکری ساز با شرکت در کنکور سراسری و پذیرش در رشته مهندسی صنایع کارشناسی و طی کردن دوران کارشناسی موفق شد در این رشته فارغ‌التحصیل شود. 

میثم شکری ساز سپس در رشته مدیریت MBA از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شد. ایشان علاوه برداشتن مدرک کارشناسی ارشد در این رشته به کشور آلمان رفت و در همین رشته مدیریت MBA از دانشگاه Steinbeis Berlin مدرک کارشناسی ارشد گرفت. وی پس از سپری کردن دوران کارشناسی ارشد و اخذ مدرک در این رشته به ایران بازگشت و در رشته کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی مدرک دکتری گرفت.

فارغ‌التحصیلی در این رشته باعث شد میثم شکری ساز وارد فعالیت‌های کارآفرینی شود و نبوغ خود را در این زمینه محک بزند. همین امر باعث شد که ایشان کسب‌وکارهای زیادی را ایجاد کنند که در ادامه مهم‌ترین کسب‌وکارهای ایجاد شده توسط این کارآفرین برتر ایرانی را باهم مرور می‌کنیم.

کسب‌وکارهای میثم شکری ساز

میثم شکری ساز از همان دوران تحصیل در دانشگاه کار کردن را شروع کرد و از همان ابتدا رویای راه‌اندازی کسب‌وکارهای مختلف و ایجاد شغل را در سر داشت. وی با اخذ مدرک تحصیلی در رشته‌های مذکور خود را وارد دنیای بیزنس و فضای کسب‌وکار کرد. 

میثم شکری ساز در سال 1388 موفق شد اولین و جدی‌ترین کسب‌وکار خود را در حوزه تدریس و آموزش راه‌اندازی کند. این شرکت که هم‌اکنون در ایران شعبه‌های متعددی دارد به هولدینگ پارس پندار نهاد شهرت دارد. 

هولدینگ پارس پندار نهاد یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که توانست در ایام کرونا نقش به سزایی در تولید آموزش و مهارت‌های گوناگون داشته باشد. همین مرکز نه تنها در ایام کرونا باعث بیکاری فردی نشد بلکه با ایجاد پوزیشن های شغلی مختلف افراد بیکاری را با عناوین های شغلی مختلف جذب کرد. 

هولدینگ پارس پندار نهاد حوزه های متنوع دارد که هرکدام روشی نوین  را برای آموزش اتخاذ کرده‌اند. به‌طوری‌که میثم شکری ساز دوره های کارآفرینی و کتب آموزشی خود را در بخش‌های مختص هرکدام منتشر کرده است. 

هولدینگ پارس پندار نهاد در حال حاضر دارای چندین شعبه در اصفهان، تهران و تبریز است که در ماه های آینده در دیگر شهر های ایران شعبه‌های دیگر نیز تأسیس می‌شود و اقدام به جذب نیرو در پوزیشن های مختلف شغلی می‌کند و از این طریق بخشی از معضل بیکاری در ایران برطرف خواهد شد. هم‌اکنون در این مجموعه آموزشی بزرگ چند صد نیروی کار مشغول به کار هستند.

 

زندگی نامه میثم شکری ساز

 

کتاب های میثم شکری ساز 

میثم شکری ساز به‌واسطه تخصص و مدارک علمی که دارد درزمینهٔ تخصصی خود کتاب‌هایی را تألیف و ترجمه کرده است که در زیر همه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

 

کتاب های ترجمه شده میثم شکری 

در سال‌های اخیر کتاب های معروف فراوانی در حوزه کسب‌وکار، توسعه فردی و کار، خلق برند و برندینگ و .. در دنیا چاپ و منتشر شده است که میثم شکری ساز با توجه به علم و مهارتی که در این زمینه دارد توانست با ترجمه این کتاب‌ها خدمت بزرگی به این اکوسیستم کارآفرینی بکند. در زیر کتب ترجمه شده میثم شکری ساز را باهم می‌بینیم:

 • اسپکیولند، رابین (1389)، فراتر از استراتژی ( نقش مدیران در پیاده‌سازی موفقیت‌آمیز استراتژی )، مترجم: میثم شکری ساز،نقش مانا ، شابک :978-964-7418-84-3
 • کریس روی کرافت ویویس (1392)، تویی که ذهن برنده ای ، مترجم میثم شکری ساز، شهید فهمیده،  شابک : 978-964-218-129-2
 • پیتر ارس، جورج ترک، (1392)، رازهای بازاریابی قدرتمند ، مترجم میثم شکری ساز، شهید فهمیده،  شابک : 987-964-218-128-5
 • آلن و بارابرا پیس، (1395)، آسایش در آرامش، مترجم میثم شکری ساز، خاموش،  شابک : 978-600-95-874-2-1
 • اندرسون، تونی،(1395)  بازاریابی گوریلی، مترجم میثم شکری ساز، خاموش،  شابک : 978-600-04-6597-1
 • رابینز،آنتونی، (1396)،  استوار، مترجم میثم شکری ساز، نقش مانا،  شابک : 978-600-5956-52-8

 

کتاب های تألیفی میثم شکری ساز

میثم شکری ساز ضمن ترجمه کتاب های گوناگونی درزمینهٔ کسب‌وکار کارآفرینی و .. در همین حوزه ها کتبی را تألیف کرده که در زیر این کتاب های تألیفی را باهم می‌بینیم. لازم به ذکر است که میثم شکری ساز در حال حاضر در حال ترجمه و تألیف کتب دیگری است که در آینده نزدیک برخی از آن‌ها منتشر خواهد شد. در زیر کتب تألیفی میثم شکری ساز را باهم می‌بینیم:

 • شکری ساز میثم، (1396)،  بازاریابی نوگرا، نصوح،  شابک : 978-600-5088-56-4
 • شکری ساز میثم، (1396)، ناگفته های تاریخ تفکرات مدیریت، نصوح،  شابک :  978-600-5088-58-8
 • هیزلداین،سایمون، (1398) مذاکره با دستان خالی ،مترجم میثم شکری ساز،پارسیان دانش پندار،شابک:978-99712-0-8
 • شکری ساز میثم، (1397)بازاریابی وکسب وکار اسلامی، پارسیان دانش پندار،شابک:978-622-99614-1-4
 • شکری ساز میثم، روابط فرد و سازمان، در حال انتشار

 

تندیس‌ها و افتخارات میثم شکری ساز

دکتر [میثم شکری ساز] کارآفرین و بیزنس من برتر ایرانی از زمان فارغ‌التحصیلی از دانشگاه به پاس تلاش‌ها و فعالیت‌هایی که درزمینهٔ های مختلف کرده است موفق به دریافت افتخارات و تندیس های فراوانی شده است که در زیر به برخی از اصلی‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم. تندیس‌ها و افتخارات میثم شکری ساز به شرح زیر هستند:

 • برگزیده مدیر برتر فناوری اطلاعات در سال 1396
 • لوح سپاس منتخب پژوهشی و دانشجوی برتر از دانشگاه آزاد اسلامی
 • تقدیرنامه چهارمین جشنواره فروش رایانه و تجهیزات دیجیتال
 • تقدیرنامه اتحادیه صنف پوشاک
 • تقدیرنامه بانک صادرات ایران
 • لوح سپاس از دانشگاه پیام نور اصفهان
 • تندیس سپاس دستاورد برگزیده از سومین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور
 • تندیس سپاس نخستین سمینار فنگ شویی و چیدمان منزل
 • تندیس افتخار چهارمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال
 • تقدیرنامه دومین ستاد بزرگداشت روز جهانی گردشگری
 • گواهی شرکت در سمینار (استراتژی های تحول و موفقیت مدیریت سازمانی) از دانشگاه آزاد اسلامی
 • تقدیرنامه های سخنرانی (25 راز موفقیت) از دانشگاه صنعتی اصفهان
 • لوح سپاس سخنرانی ( تویی که ذهن برنده ای ) از دانشگاه آزاد اسلامی
 • تندیس همایش نگره های نوین آموزش در مهندسی حرفه ای از مرکز آموزش های تخصصی خانه صنعت و معدن ایران
 • تقدیرنامه حضور در همایش: سومین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور
 • تقدیرنامه حضور در همایش: چهارمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور
 • تندیس سپاس سخنرانی  ( مهندسی ارتباطات موثر ) دانشگاه اصفهان
 • تندیس سپاس شرکت در دومین سمینار روانشناسی فروش و بازاریابی
 • لوح سپاس سخنرانی  (تویی که ذهن برنده ای ) از دانشگاه اصفهان
 • سپاسنامه حضور در همایش اقتصاد مقاومتی دانشگاه اصفهان
 • گواهی شرکت در دوره ها و سمینارهای  برایان تریسی
 • گواهی شرکت در سمینارهای  آنتونی رابینز
 • گواهی شرکت در دوره های دکتر جان.اف دمارتینی
 • گواهی شرکت در دوره های تونی بوزان
 • تقدیرنامه آموزش الکترونیکی به شیوه نوین به‌عنوان دستاورد برگزیده در سومین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مورد تایید معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
 • لوح سپاس از سازمان فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری
 • لوح سپاس دستیابی به جایگاه مقام اول علم و فناوری از دانشگاه پیام نور اصفهان
 • تقدیرنامه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) جهت برگزاری  سمینار “بازاریابی ویژه شرکت های هواپیمایی کم هزینه”

 

بهترین سبک زندگی از دیدگاه میثم شکری ساز

میثم شکری ساز معتقد است ما می‌توانیم به صورت بهینه‌تری به موفقیت برسیم. منظور از این کلام این است که تا وقتی می‌توانیم الگوهای امتحان پس داده و تست شده‌ای که برای کارآفرینان و افراد موفق دیگر جواب داده است را به کار ببریم، چرا باید همه چیز را از صفر شروع کنیم؟

ایشان معتقد است بهترین سبک زندگی، آن سبکی است که الگوهایش را با استفاده از روش‌های به کار برده شده قبلی به دست آورده باشیم. درعین‌حال، باید بتوانیم این الگوها را مطابق با زندگی خود، شخصیتمان، امکاناتمان و همچنین جایگاه و اهدافمان بومی‌سازی کنیم.

برای دستیابی به این الگوها، باید چندین کارآفرین موفق و ترجیحاً ایرانی را انتخاب کنیم و با مطالعه عمیق زندگینامه‌های ایشان، به روش‌های موفقیتشان دست یابیم. چرا ترجیحاً ایرانی؟ چون آن‌ها در محیط اجتماعی ایران رشد کرده و موفق شده‌اند و ممکن است سبک زندگی کارآفرینان غیر ایرانی، به الگوی زندگی در ایران منطبق نباشد. نکته‌ای که ایشان می‌گویند، کلیدی است که شاید هرجایی نتوانید پیدایش کنید و هرکسی به شما نگوید.

 

دغدغه های اجتماعی میثم شکری ساز

اخیراً میثم شکری ساز در فضای مجازی با توجه به حواشی صورت گرفته در جامعه نظراتی را بیان کرده است که با استقبال زیادی از طرف کابران با مواجه شده است. این امر، نشان از دغدغه های اجتماعی یک کارآفرین دارد. برخی از این نظرت را در زیر باهم مرور می‌کنیم.

 

نظر میثم شکری ساز در مورد برجام

 میثم شکری ساز کارآفرین برتر ایرانی اخیراً  در مصاحبه‌ای که در مورد برجام و توافق هسته‌ای ایران داشتند ضمن تأکید بر درست بودن این توافق اظهار داشتند غربی‌ها در موارد زیادی عهدشکنی کردند و باوجود توافق دوجانبه طرف غربی برجام را نقض کرده است.

از طرفی طرفین غربی آنچنان مایل به اتفاق افتادن برجام نیستند چون در اتفاق نیفتادن آن آنچنان ضرری را متحمل نخواهند شد. و از طرفی در ایران گروهی مخالف اتفاق نیفتادن برجام هستند و می‌خواهند برجام تحت هیچ شرایطی رخ ندهد.

بنابراین درنهایت این مردم هستند که آسیب این بازی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ را می‌بینند و بهتر است برای این کار تدبیری ویژه انجام شود تا کشور از این تحریم‌ها خارج و مسیر برای فعالیت‌های اقتصادی هموار شود.
 

 

نظر میثم شکری ساز در مورد بیت کوین

میثم شکری ساز آینده بیت کوین را درخشان توصیف کرد. این کارآفرین برتر ایرانی گفت به دلیل کنترل دولت‌ها بر مردم افرادی به دنبال کاهش این فشارها هستند. با ظهور بیت کوین این طلای دیجیتال تا حدودی این ایده محقق شده است. میثم شکری ساز آینده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را درخشان توصیف کرده است و البته این تذکر را هم دادند که برای وارد شدن به بازار رمز ارزها با آموزش و علم کافی باید وارد شد.

 

جمع‌بندی

میثم شکری ساز کارآفرین و بیزنس من برتر ایرانی یکی از افراد موفق در سال‌های اخیر است که توانست با راه‌اندازی چندین کسب‌وکار در نقاط مختلف ایران بخش کوچکی از معضل بیکاری را حل کند و از عواقب عدم اشتغالزایی پیشگیری کند.

ایشان در فروردین سال 65 در اصفهان متولد شد و پس از تحصیلات در رشته‌های مدیریت MBA در دانشگاه های ایران و آلمان و اخذ مدرک دکترای کارآفرینی و فعالیت جدی در این حوزه توانست نقش شگرفی در اکوسیستم کارآفرینی ایفا کند.

 

سوالات متدوال


1- میثم شکری ساز کیست؟

[میثم شکری ساز] کارآفرین برتر ایرانی است که دارای چندین کسب وکار در زمینه های مختلفی است.


2- میثم شکری ساز متولد چه سالی است؟

میثم شکری ساز متولد سال 65 در اصفهان است.


3- بهترین کتاب های میثم شکری ساز کدام اند؟

بازریابی نوگر، استوار، تویی که ذهن برنده ای

نظر شما

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است

close