دوره مدیریت کسب و کار ورزشی

دوره مدیریت کسب و کار ورزشی


دوره مدیریت کسب و کار ورزشی چه دوره ای است؟ مدیریت کسب و کار ورزشی یکی از حوزه هایی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه علاقه مندان به ورزش قرار گرفته است. دوره مدیریت کسب و کار ورزشی دوره ای است که به بررسی موضوعاتی همچون اصول و اهداف مدیریت، تحلیل رفتاری و مدیریت منابع انسانی، تاریخچه ورزش حرفه ای، مدیریت دوپینگ و سازماندهی حوادث ورزش، رابطه رهبری و مدیریت و مزایای ارزیابی کارکنان می پردازد. در این دوره یادگیری شما بر اساس اصول کسب و کار در ورزش متمرکز خواهد بود و با مسائل مهمی همچون مها...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره مدیریت کسب و کار ورزشی چه دوره ای است؟

مدیریت کسب و کار ورزشی یکی از حوزه هایی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه علاقه مندان به ورزش قرار گرفته است. دوره مدیریت کسب و کار ورزشی دوره ای است که به بررسی موضوعاتی همچون اصول و اهداف مدیریت، تحلیل رفتاری و مدیریت منابع انسانی، تاریخچه ورزش حرفه ای، مدیریت دوپینگ و سازماندهی حوادث ورزش، رابطه رهبری و مدیریت و مزایای ارزیابی کارکنان می پردازد. در این دوره یادگیری شما بر اساس اصول کسب و کار در ورزش متمرکز خواهد بود و با مسائل مهمی همچون مهارت های مدیران، ارتباطات در سازمان، دوپینگ داروئی، گفتگو و عقد قراردادها آشنا می شوید. در این دوره مطالب نظری را به طور کاملا کاربردی یاد می گیرید و درک کامل از جوانب مختلف کسب و کار ورزش را فرا می گیرید. ورزش یکی از بخش هایی است که رشد اقتصادی خوبی در سراسر دنیا دارد. این دوره دانش پذیران را برای این صنعت رو به رشد آماده می کند. طراحی و آماده سازی این دوره توسط کارشناسان مجرب و برتر آموزشی انجام شده است و مباحث کاربردی این دوره به نحوی آماده شده است که دانش پذیران را برای کار در زمینه ورزش آماده می کند. این دوره برای افرادی طراحی شده است که به دنبال گسترش کسب و کار در حوزه های مدیریتی بوده و یا می خواهند در شغل فعلی خود ارتقاء شغلی بگیرند و بنابراین، اهمیت اخذ مدرک تخصصی مربوط به این حوزه را دو چندان می کند. در ادامه می خواهیم به بررسی اهمیت اخذ مدرک مدیریت کسب و کار ورزشی بپردازیم.

اهمیت اخذ مدرک مدیریت کسب و کار ورزشی چیست؟

همانطور که قبلا درباره آن توضیح دادیم، حوزه مدیریت کسب و کار ورزشی در سال های اخیر بسیار رشد کرده است. در این بین، این صنعت نیاز به مدیران برجسته و برتری دارد که بتوانند کسب و کار در صنعت ورزش را مدیریت کنند. آیا می خواهید به عنوان مدیر عامل باشگاه، مدیر روابط عمومی در حوزه های ورزشی، تحلیلگر آماری ورزشی مشغول به کار شوید  یا پُست  های مدیریتی دیگر در بخش ورزش را بر عهده بگیرید و آینده شغلی بهتری داشته باشید. اگر به حوزه ورزش و کسب و کار در این زمینه علاقه مند هستید، باید دوره تخصصی مربوط به این دوره را بگذرانید و مدرک مرتبط با آن را اخذ کنید تا دانش و مهارت های مورد نیاز در این زمینه را کسب کنید. هم چنین به دلایل زیر اخذ مدرک مدیریت کسب و کار ورزشی بسیار مهم است:

 • روند رو به رشد صنعت ورزش: حوزه ورزش، زمینه ای است که کسب و کار در آن روز به روز در حال رشد است. به عنوان مثال صنعت ورزش در آمریکای شمالی در سال 2014 میلادی حدود 60.5 میلیارد دلار در آمد داشت. امروزه ورزش بخشی از فرهنگ شده است و نقش مهمی در زندگی روزمره ما ایفاء می کند و بخش بزرگی از اقتصاد هر کشور را شکل می دهد. مدیریت ورزش زمینه ای هیجان انگیز برای کار است زیرا طیف گسترده ای از حرفه ها و مسیرهای شغلی را ارائه می دهد. کار در این حوزه می تواند سخت باشد ولی در عوض  سود آور و هیجان انگیز است. حوزه ورزش فرصت های شغلی متنوعی با درآمد خوب به افراد ارائه می دهد. به عنوان مثال حقوق متوسط مدیران کسب و کار ورزشی در کالیفرنیا آمریکا تقریبا برابر با 128000 بوده است. هم چنین بر اساس اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا، استخدام مشاغل در زمینه ورزشی تا 10 درصد  تا سال 2026 افزایش می یابد که رشد آن سریع تر از مشاغل دیگر است. علاوه بر این محبوبیت روز به روز ورزش، به رشد مشاغل در زمینه ورزش کمک می کند. 

 • حقوق و درآمد بیشتر: طبق گزارش های اداره آمار کار ایالت متحده آمریکا( BLS)،  متوسط حقوق سالانه مدیران کسب و کار ورزشی برابر با 62،080 دلار بوده است  و بیشترین حقوق مدیران کسب و کار بیش از194،810 دلار بوده است. این میزان حقوق ممکن است بر اساس مدرک، محل کار، سابقه کاری و عوامل دیگر متفاوت باشد. هم چنین رشد اشتغال در این زمینه تا سال 2026 برابر با 7٪ پیش بینی شده است. از این رو اهمیت اخذ گواهینامه مدیریت کسب و کار ورزشی ضروری است.  

 • یادگیری مهارت های جدید: یکی دیگر از اهمیت های اخذ مدرک مدیریت کسب و کار ورزشی یادگیری مهارت های جدید و به روز مدیریتی در حوزه ورزش است. پس از اخذ این مدرک  با ابزارهایی آشنا می شوید که برای توسعه سازمان ها در حوزه کسب و کار ورزشی بسیار مهم هستند. تمرکز این دوره روی استفاده از روش های جدید، و ارائه راه حل های جدید برای توسعه کسب و کار است و از این طریق مهارت های شخصی خود را هم گسترش دهید. با یادگیری مهارت های جدید در این حیطه درهای پیشرفت و ترقی در کسب و کار را به سوی خود باز کنید. اگر می خواهید مدیر کسب و کار خود در حوزه ورزشی باشید یا مدیر هستید و می خواهید پرسنل خود را به طور کارآمد نظارت کنید باید دوره تخصصی مربوطه را بگذرانید و مجهز به مهارت ها و ابزارهای مدیریتی شوید. 

 • تنوع و هیجان در کار: اخذ مدرک مدیریت ورزشی برای افراد علاقه مند به حوزه ورزش در بخش های دولتی و خصوصی جذاب است، زیرا حوزه ورزش به دلیل ماهیت غیر قابل پیش بینی بودن نتایج، بسیار هیجان انگیز بوده و دارای تنوع است. این مدرک روی مهارت ها و شیوه های نوین مدیریتی متمرکز است و به موفقیت شما در حوزه کسب و کار کمک می کند. حوزه مدیریت ورزشی بر خلاف حوزه های دیگر مدیریتی دارای موضوعات متنوع و گسترده ای است. 

چرا باید در دوره مدیریت کسب و کار ورزشی شرکت کنیم؟

ماهیت پویای صنعت ورزش در بخش های خصوصی و دولتی نیازمند رویکرد جدید برای مدیریت کسب و کار ورزشی است. با شرکت در دوره مدیریت کسب و کار ورزشی با روش های آکادمیک و نوین کسب و کار در حوزه ورزش آشنا می شوید که بسیار برای موفقیت ضروری هستند. یکی از دلایلی که باید در این دوره شرکت کنیم علاوه بر آینده شغلی و درآمد خوب، توسعه مهارت ها و کسب دانش به روز در زمینه مدیریت ورزشی است. با گذراندن این دوره مفاهیم و نظریات مربوط به کسب و کار را فرا می گیرید و از آنها به طور کاربردی برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده می کنید و یاد می گیرید که چگونه استراتژی ها و راه حل های جدیدی ارائه دهید. این دوره به شما کمک می کند تا پس از گذراندن آن بتوانید با استفاده از دانش بدست آمده حتی کار آفرینی کنید و میزان اشتغال زایی را بالا ببرید. مدیریت کسب و کار ورزش بدین منظور طراحی شده است تا افراد بتوانند در زمینه های مختلف از جمله اقتصاد و برنامه ‌ریزی نیروی انسانی، ارتباطات در سازمان و لزوم سازماندهی در ورزش آشنا شوند تا به مدیرانی برتر در این زمینه تبدیل شوند. علاوه براین شرکت در این دوره دلایلی دارد که عبارتند از:

 • یادگیری دیگر جوانب حوزه ورزش: مدیریت کسب و کار ورزشی حوزه ای میان رشته ای است که به افراد دانش عمیقی از دیگر جوانب حوزه ورزش مانند مسائل حقوقی ورزش، نقش های مدیریت، سیاست و مدیریت منابع انسانی ارائه می دهد. اگر افراد می خواهند به عنوان مدیر در حوزه های تخصصی ورزشی موفق باشند باید با دیگر جوانب زمینه ورزش هم آشنایی داشته باشند. هم چنین مدیریت کسب و کار ورزشی فقط به مدیریت واحدهای ورزشی و افراد هم محدود نمی شود. به عنوان مثال، رابطه بین ورزش و رسانه بسیار حیاتی است. به عنوان مدیر کسب و کار در این زمینه، باید با روش های جدیدی برای ارتباط با رسانه آشنایی داشته باشید که این نیازمند گذراندن دوره آموزشی مدیریت کسب و کار ورزشی است. 

 • آمادگی برای استخدام: شرکت در این دوره ، دانش پذیران را برای استخدام و کار در زمینه کسب و کار ورزشی آماده می کند. به دلیل گستردگی و جامع بودن مطالب این دوره، افراد با مسائل مختلف تخصصی در این زمینه آشنایی می شوند و به آنها تسلط کافی پیدا می کنند. هم چنین افرادی که این دوره را می گذارند فقط به حوزه ورزش محدود نمی شوند و گزینه های شغلی مختلفی برای آینده کاری خود دارند. پس از این دوره افراد آماده می شوند تا پُست های مدیریتی مختلف را در این حوزه بر عهده بگیرند. مشاغل در زمینه مدیریت ورزش نیاز به دانش تخصصی مانند تفکر انتقادی و حل مسئله دارد که این تنها فقط از طریق گذراندن و شرکت در دوره مربوطه بدست می آید. 

 • زمینه تحصیلی جدید: در مقایسه با برخی از زمینه های تخصصی مدیریت دیگر که در حال حاضر از طریق مراکز آموزشی ارائه می شود ، مدیریت کسب و کار ورزشی، یک رشته ی نسبتا جوان است که به عنوان زمینه تحصیلی کاملا تخصصی و جامع است. مدیریت و اداره مکان ها و اداره های ورزش های آکادمیک و حرفه ای نیاز به تخصص دارد و مدیریت کسب و کار ورزشی این تخصص را فراهم می کند. 

 • تخصص در حوزه مدیریت: با شرکت در این دوره مسائل تخصصی مورد نیاز مدیریت ورزشی اعم از سبک های عمده رهبری، برنامه ریزی زمان مسابقه، مراحل بر نامه ریزی نیروی انسانی، اقدام حقوقی مدیران ورزشی پس از وقوع حادثه، غیره را فرا می گیرید. این دوره به شما کمک می کند تا ایده های جدیدی را کشف کنید و انعطاف پذیری، سازگاری و اعتماد به نفس شما را در کسب و کار بالا می برد. هم چنین در کنار مدیریت اماکن ورزشی، تیم های مختلف ورزشی هم نیاز به فردی دارند که تخصص در زمینه مدیریت کسب و کار ورزشی هم داشته باشند. 

 • جامع بودن سرفصل های دوره: یکی از راه های تشخیص اینکه شرکت در دوره خاصی برای شما ضروری است یا خیر یا آیا اصلا این دوره برای شما گزینه درستی است اینست که به سرفصل ها و مطالب درسی آن دوره توجه کنید. اینکه دوره خاصی به گسترش دانش و مهارت های شما در زمینه مدیریت کسب و کار ورزشی کمک می کند، بستگی به محتوا و مطالب آن دوره دارد. دوره مدیریت کسب و کار ورزشی با سرفصل های جامع و کاربردی که دارد، به یادگیری بهتر شما کمک می کند. 

آینده شغلی مدیریت کسب و کار ورزشی چیست؟

همانطور که قبلا در مورد آن توضیح داده شد، حوزه مدیریت ورزشی در سال های اخیر رشد خوبی داشته است. به مانند بقیه حوزه های مدیریتی، موقعیت های شغلی در مدیریت کسب و کار ورزشی متنوع و مختلف است و افرادی که آموزش مدیریت کسب و کار را می گذارند و مدرک مربوطه را کسب می کنند بر اساس علایق، توانایی ها، ارزش های کاری و تجربه در این حوزه، می توانند در بخش های مختلف مانند باشگاه های مختلف ورزشی، اماکن ورزشی، بازاریابی در زمینه ورزش، فروش و تبلیغات محصولات ورزشی، رسانه ورزشی و غیره مشغول به کار شوند. در حال حاضر مدیریت کسب و کار ورزشی به عنوان یکی از 4 صنعت بزرگ رو به رشد در ایالات متحده آمریکا است و نیاز به افرادی دارد که در این زمینه تخصص داشته باشند. با حقوق و دستمزد بالایی که مدیریت کسب و کار برای دارد، آینده شغلی خوبی را برای افرادی که مدرک مدیریت کسب و کار را دریافت می کنند، فراهم می کند. به دلیل اینکه این دوره پایه و اساس مفاهیم مدیریتی گسترده ای را در اختیار دانش پذیران می گذارد، بیشتر افراد حتی می توانند در حوزه های دیگر مدیریتی هم مشغول به فعالیت شوند. هم چنین فرصت های شغلی که پس از گذراندن این دوره می توانید کسب کنید عبارتند از:

 • مدیر کسب و کار ورزشی: مدیران کسب و کار ورزشی در زمینه فعالیت های تجاری در دنیای ورزش که شامل برنامه ریزی و تهیه بودجه، مشارکت در تبلیغات عمومی، عقد و مذاکره برای قراردادها است، کار می کنند. همچنین ممکن است با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی به فروش محصولات و بازاریابی کمک کنند. مدیران کسب و کار ورزشی ، کارمندان را ترغیب می کنند و تمام جوانب مالی و اقتصادی کسب و کار را بررسی و نظارت می کنند. بسته به محلی که این مدیران کار می کنند، وظایف شغلی آنها می تواند تا حد زیادی متفاوت باشد. این مدیران فرصت های مختلف کسب و کار را بررسی می کنند تا میزان سود آوری را بالا ببرند. همچنین ممکن است مدیران نام برده مسئول برنامه ریزی بازاریابی و کمپین های تبلیغاتی باشند. علاوه بر این، آنها با مشتریان خود با استفاده از استراتژی های کسب و کار، ارتباط خوبی بر قرار می کنند. بر اساس اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا (BLS)، رشد شغلی مدیران کسب و کار تا سال 2024 به اندازه 3 درصد رشد خواهد کرد. علاوه بر این، BLS گزارش می کند که میزان حقوق متوسط این مدیران در سال 2018 برابر با 90930 دلار بوده است. 

 • مدیر کل: این موقعیت شغلی نیازمند ویژگی های رهبری قوی و توانایی نظارت روی کسب و کار و کارکنان است. عنوان شغلی مدیر کل می تواند بر اساس حوزه کاری متفاوت باشد، زیرا هر حوزه کاری به وظایف مختلف مدیریتی نیاز دارد. مدیر کل در زمینه کسب و کار ورزشی مدیریت کل پرسنل و تعیین وظایف افراد را بر عهده دارد. کار ذهنی مدیر کل بالا است، زیرا استخدام فردی نا شایسته می تواند محیط کار را دچار مشکل کند. هم چنین مدیران مذکور مسئول آموزش کارکنان و اطمینان حاصل از اجرای درست پروژه ها هستند. وظایف مدیران کل در زمینه کسب و کار ورزشی برنامه ریزی، ارائه و پیاده سازی استراتژی ها و تاکتیک های عملیاتی، راهنمایی، کنترل و پیاده سازی روش های عملیات کلی کسب و کار و نظارت بر تبلیغات ورزشی و تأیید آن است. بر اساس محل و سوابق کاری مدیر کل نیز متفاوت است. مدیر کل در زمینه ورزش با سابقه کمتر از 5 سال حقوق و دستمزدی برابر با 39458 دلار و افراد با سابقه بیش از 5 سال حقوق متوسط سالیانه بین 44854 تا 69880 دلار دریافت می کنند. 

 • مدیر بازاریابی/مدیر برنامه های ورزشی: همانطور که عنوان شغلی نشان می دهد، مسئولیت اصلی این مدیر، بازاریابی نام تجاری ورزشکار یا مرکز ورزشی قرار دارد. ایجاد تصویری مناسب برای طرفداران تیم/باشگاه/ بازیکن یکی از وظایف اصلی این مدیر است. مشاغل مدیریتی در زمینه ورزش نیاز به توانایی در بودجه بندی و اقتصاد دارد و مدیر کسب و کار ورزشی هم از این قاعده مستثنی نیست. به منظور انجام این کار، مدیر بازاریابی باید با سایر بخش ها هماهنگ باشد و این زمانی بدست می آید که مدیر مربوطه دوره تخصصی را گذرانده باشد و به مهارت ها و دانش در این حوزه مسلط باشد. مدیر بازاریابی معمولا یک یا چند بازاریاب را نظارت می کند. ممکن است این مدیران تمام کمپین های تبلیغاتی را طراحی کنند. با این حال، این مدیران معمولا در مواقع مختلف، اعضای مختلف تیم بازاریابی خود را به منظور آشنایی با شعارهای تبلیغاتی انتخاب می کنند و تشکیل تیم می دهند. به طور معمول، در یک کمپین تبلیغاتی، مدیران یک محصول یا خدمات ورزشی را تعیین می کنند تا برای تبلیغ آن برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنند. وظایف این مدیران عبارتند از همکاری با مدیران خدمات/محصول برای پیاده سازی برنامه ها و ایده های جدید، نظارت و تحلیل عملکرد برنامه های بازاریابی ورزشی برای هدایت استراتژی های حال و آینده. حقوق دریافتی این مدیران بر اساس سوابق کاری متفاوت است. مدیر بازاریابی با سابقه کاری کمتر از 5 سال برابر با 46414 دلار است. مدیران بازاریابی ورزشی با سابقه بیشتر از 5 سال حقوق متوسط سالیانه بین 56303 تا 74814 دلار دریافت می کنند. 

 •  مدیر اماکن ورزشی: مدیران اماکن ورزشی به طور کلی مراکز تفریحی، ورزشگاه ها و یا سایر امکانات ورزشی نظیر زمین های ورزشی مانند زمین فوتبال، دو میدانی، استخرهای شنا، مراکز کوهنوردی و غیره را نظارت و اداره می کنند. وظایف مشترک این مدیران معمولا شامل تهیه گزارش مالی برای صاحب مکان ورزشی، مدیریت کارکنان و موجودی ، و همچنین تهیه سفارشات، تجهیزات و نگهداری یا برنامه ریزی برای تعمیرات برخی از وسایل ورزشی  می شود. بسته به اندازه مرکز ورزشی و تعداد کارکنان موجود، مدیران اماکن ورزشی همچنین ممکن است مسئول منابع انسانی باشند که شامل استخدام، آموزش، برنامه ریزی کارکنان و سایر وظایف مرتبط با کارکنان می شود. مدیران مذکور حتی ممکن است استراتژی های بازاریابی، تبلیغات، سیاست های قیمت گذاری را ارائه دهند تا بتوانند خدمات بهتری برای افراد مراجعه کننده به اماکن و مراکز ورزشی ارائه دهند. هم چنین مدیران نام برده مسئول پیاده سازی سیستم های امنیتی اماکن ورزشی؛ نظارت مسیرهای ورود و خروج افراد؛ نظارت بر تجهیزات ورزشی؛ و تنظیم حقوق کارمندان هستید. میزان حقوق و دستمزد میانگین مدیر اماکن ورزشی برابر با 57000 دلار است که بر اساس سابقه و محل کار این میزان متفاوت است. 

 • نماینده فروش محصولات/خدمات ورزشی: نماینده فروش داخلی در حوزه ورزش برای شرکت هایی کار می کند که مایل به فروش محصولات یا خدمات ورزشی خود هستند. این وظیفه نماینده فروش است تا فرآیند فروش را از ابتدا تا پایان به پایان برساند. این ممکن است از طریق تلفن و یا به صورت شخصی از طریق راه دور یا حضوری با مشتریان انجام شود. کار نمایندگی فروش ممکن است شامل پیگیری فروش و حفظ روابط با خریداران بالقوه است. یک نماینده فروش در بخش ورزشی باید با محصول و یا خدماتی که می فروشد، بسیار آشنا باشد. این کار ممکن است با شرکت در جلسات آموزشی، آزمایش نمونه هایی از محصول یا خدمات یا حتی خرید محصول به منظور استفاده از آن و آشنا شدن با آن انجام شود. نمایندگان فروش محصولات ورزشی معمولا سهم فروش را از طریق مدیریت دریافت می کنند. رسیدن به میزان فروش معین به صورت هفتگی یا ماهانه هدف نمایندگان فروش  است. هنگامی که فروش انجام می شود، نماینده فروش همچنین ممکن است مسئول اطمینان حاصل از محصول یا خدمات به موقع است، و همچنین پس از بررسی بیشتر در مورد رضایت مشتری تحقیق می کند. اینکه محصولات یا تبلیغات ورزشی یا کیفیت بالا ارائه شود یکی از وظایف نماینده فروش محصولات ورزشی است. بر اساس سابقه کاری و محل کاری، میزان حقوق متوسط این افراد متفاوت است. اگر مدیران نامبرده دارای سابقه کاری کمتر از 5 سال باشند، حقوق پایه ای برابر با 38983 دلار در سال دریافت می کنند. نمایندگان فروش با سابقه بیش از 5 سال حقوق متوسطی بین 40907 دلار تا 49718 دلار دریافت می کنند که این میزان بر اساس میزان فروش هم می تواند متفاوت باشد. 

وظایف مدیر کسب و کار ورزشی چیست؟

مدیران کسب و کار ورزشی طیف وسیعی از وظایف را بر عهده دارند. اگر بخواهیم به طور ساده تر بگوییم ، مدیران کسب و کار ورزشی مسئول مدیریت ورزشکاران، سازمان ها و یا اماکن ورزشی-تفریحی هستند. برخی از این افراد به طور مستقیم با کارکنان همکاری دارند در حالی که دیگران وظایفی دارند که مرتبط با پشت صحنه حوزه ورزش/ تفریح و سرگرمی است. در برخی موارد به عنوان مثال مدیران باشگاه ها در هر فصل بودجه را برنامه ریزی می کند و با در نظر گرفتن درآمد بالقوه، هزینه های عملیاتی و حقوق پرسنل را بررسی می کنند و یا به عنوان مثال بودجه برای سفر تیم، تجهیزات و لباس را تهیه و مدیریت می کنند. برخی دیگر از مدیران هم به بازاریابی یا فروش کالاهای ورزشی به مدیران فروش محصولات ورزشی کمک می کنند. مدیران کسب و کار به طور کلی دارای وظایفی هستند که در قسمت های زیر می خواهیم به بررسی آنها بپردازیم. 

 • منابع انسانی: وظایف استخدام و اخراج افراد در هر سازمان می تواند یک چالش باشد. حتی اگر افراد هم دارای رزومه کاری قوی و درخشانی باشند، زمانی که بحث بر سر استخدام پیش می آید، داشتن یک مدیر کسب و کار که منابع انسانی را مدیریت کند، بسیار حائز اهمیت است. وضعیت کلی پرسنل در سازمان اغلب به عنوان یک عامل مهم در موفقیت یا شکست یک تیم ورزشی بسیار مورد توجه بوده است. موفقیت یا شکست یک کسب و کار منوط به مدیریت کارآمد منابع انسانی است.

 •  بازاریابی و تبلیغات: اغلب مدیر ورزشی به عنوان عضو اصلی و سخنگوی سازمان یا مرکز ورزشی عمل می کند و باید مصاحبه ها و کنفرانس های مطبوعاتی را با رسانه ها ترتیب دهد. بعضی از مدیران به عنوان بازاریابان ورزشی عمل می کنند و حامی مالی جذب می کنند. مدیران ورزشی نیز به عنوان پرسنل روابط عمومی یا مدیران اطلاعات ورزشی نیز فعالیت می کنند و به عنوان رابطی بین رسانه ها، مردم و ورزش عمل می کنند. یک مدیر کسب و کار ورزشی می تواند به عنوان برنامه ریز رویدادهای ورزشی فعالیت کند و جشنواره ها و مراسم مختلف ورزشی را مدیریت کند. 

 • آموزش: به عنوان یک مدیر کسب و کار ورزشی، مسئولیت ارائه برنامه های آموزشی مناسب برای پرسنل خود را بر عهده دارید و باید اطمینان حاصل کنید که افراد به خوبی آموزش می بینند. هم چنین، به عنوان مدیر باید محتوای آموزشی پرسنل را به روز کرده تا در جهت ارتقاء سطح کیفی سواد و دانش آنها قدم بردارید. 

 • بودجه بندی: اگر به عنوان مدیر باشگاه در حوزه کسب و کار ورزشی کار می کنید، کاملا مسؤول استخدام پرسنل اداری جدید و امضای قرار داد بازیکنان جدید برای تیم خود را بر عهده دارید، و برای مدیریت کارآمد باید بودجه باشگاه را تعیین کنید به نحوی که در جهت اهداف سازمان باشد. هم چنین با استفاده از بودجه تعیین شده می توانید مربیان و بازیکنان مستعد را به کار گیرید به نحوی که برای باشگاه سود آور باشد. هم چنین مدیر باشگاه های ورزشی مسئول تعیین حقوق و دستمزد کارکنان بر اساس قانون هستند. 

مهارت هایی که مدیر کسب و کار ورزشی نیاز دارد چیست؟

آیا می دانید حوزه کسب و کار ورزشی یک صنعت پر درآمدی است که در سرتاسر جهان گسترش یافته است. آینده این حوزه برای افرادی که مدرک آنها مدیریت کسب و کار ورزشی است روشن است. برای موفقیت در این زمینه اگر می خواهید مدیر کسب و کار ورزشی موفقی باشید به مهارت هایی نیاز دارید که عبارتند از:

 • دانش کسب و کار: مدیران کسب و کار ورزشی موفق دارای دانش تخصصی هستند که مربوط به صنعت ورزش است. به عنوان یک مدیر کسب و کار ورزشی ، مفاهیم بازاریابی را مورد بررسی قرار می دهید و آنها را به طور عملی در کسب و کار به کار می برید و روی موضوعاتی مانند تبلیغات و روابط عمومی، رفتار مصرف کننده ورزشی، برنامه ریزی بازار استراتژیک و حمایت مالی مسلط هستید. علاوه بر این، در مورد مسائل مرتبط با تجارت ورزشی مانند رسانه های ورزشی، تحقیقات بازاریابی، تولید درآمد و رویدادهای زنده آشنایی باید داشته باشید.

 • مهارت های ارتباطی: داشتن مهارتهای ارتباطی خوب می تواند به شما کمک کند تا در مورد هر زمینه ای پیشرفت کنید، اما در مدیریت ورزشی بسیار ضروری تر است. به عنوان مثال، به عنوان یک مدیر ورزشی، ممکن است به عنوان برنامه ریز رویداد های ورزشی- تفریحی و سرگرمی و سایر رویدادهای خاص کار کنید. در این حین باید بتوانید ایده های خود را به گونه ای بیان کنید که نظرات دیگران را به خود جلب کنید و آنها را تشویق به شرکت در رویداد خود کنید.

 • مشتری محوری: مدیران ورزشی موفق می دانند که یک رهبر خدمتکار به چه معنی است. با در الویت قرار دادن نیازهای مشتریان خود، قادر به برقراری ارتباط و ایجاد روابط قوی با مشتری می شوید که می تواند به پیشرفت کسب و کار شما در زمان حال و آینده کمک کند. امروزه بسیاری از شهرت مدیران کسب وکار ورزشی به این بستگی دارد که به مشتریان خود بسیار توجه کنند  و برای انتقادات و پیشنهادات آنها اهمیت قائل شوند. مدیران ورزشی موفق به رضایت مشتری خود بسیار اهمیت می دهند. 

 • نوآوری: زمینه مدیریت کسب و کار ورزشی دائما در حال رشد است. مدیران کسب و کار ورزشی باید روند فعلی صنعت ورزش را بررسی کنند و ابداع و نوآوری داشته باشند. به طور کلی، نوآوری در مدیریت بسیار مهم است و حوزه مدیریت کسب و کار ورزش هم از این قائده مستثنی نیست. نوآوری در زمینه ورزش باعث می شود تا مدیران به مسائلی توجه کنند که برای افراد عادی اهمیتی نداشته باشد ولی مدیران موفق به این مسائل توجه می کنند و خلاقیت و نوآوری ایجاد می کنند. 

 • مهارت های سازمانی: مسلما این مهارت یکی از مهم ترین مهارت هایی است که یک مدیر ورزشی می تواند داشته باشد. به دلیل اینکه مدیران کسب و کار ورزشی به گونه ای با کلیه امور سازمانی درگیر هستند، باید بتواند چندین وظیفه را انجام دهد، برنامه ها را طبق جدول زمانبندی پیش برند و این نشانگر مهارت سازمانی مدیر کسب و کار ورزشی است. از آنجا که زمان در مدیریت بسیار مهم است، مدیران نامبرده باید قادر باشند تا از مهارت های سازمانی خود برای بهره وری بهتر استفاده کنند که این هنر مدیر را نشان می دهد. 

مزایای شرکت در دوره مدیریت کسب و کار ورزشی مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

همانطور که قبلا بدان ذکر شد، اخذ مدرک مدیریت کسب و کار ورزشی حائز اهمیت است. در این بین این سؤال پیش می آید که این مدرک را باید از کجا دریافت کرد که دارای ارزش و اعتبار بالایی باشد. مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان مفتخر است که با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی و ارائه دوره های آموزشی مختلف، اقدام به برگزاری دوره مدیریت کسب و کار ورزشی کرده است که از مزایای زیر برخوردار است:

 • یکی از مزایای برتری که شرکت در دوره کسب و کار ورزشی این مؤسسه برای دانش پذیران به همراه دارد اینست که مدرک صادر شده مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور است و ارزش و اعتبار مدرک را بسیار بالا می برد. 

 • مدرک صادر شده از سوی این مؤسسه دارای مُهر وزارت امور خارجه است که برای افرادی که می خواهند در خارج از کشور کار کنند یا قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند، بسیار حائز اهمیت است. 

 • کلیه مدارک صادر شده از سوی این مؤسسه دارای تأییده از سوی سازمان بین المللی ارزیابی مدارک یعنی WES کانادا است که باعث بالارفتن اعتبار مدارک می شود. 

 • مطالب و محتوای آموزشی این دوره مطابق با استانداردهای به روز طراحی و ارائه شده اند و دارای سرفصل های جامع و کاربردی هستند و باعث یادگیری بهتر دانش پذیران می شود. 

 • به کارگیری اساتید برتر و مجرب 

 • مشاوره اختصاصی از ابتدا تا انتهای دوره

 • امکان رفع مشکلات دانش پذیران طی دوره

 • ارسال بسته های آموزشی به تمامی نقاط کشور

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

فصل اول

 • اصول و اهداف مدیریت
 • تعاریف مدیریت
 • سطوح مدیریت
 • مهارت های مدیران
 • نقش های مدیریت
 • کارآیی و اثر بخشی
 • وظایف مدیران انگيزش
 • انگیزش در عمل
 • خصوصیات مطلوب شغلی
 • الگوی اقتضایی انگیزش
 • رهبری
 • رابطه رهبری و مدیریت
 • ویژگی های رهبر
 • سبک رهبری
 • سبک های عمده رهبری
 • سیستم های مدیریت لیکرت
 • شبکه مدیریت
 • نظریه های اقتضایی (ایجابی)
 • ارتباطات
 • فرآیند ارتباط
 • موانع ارتباطی
 • ارتباطات در سازمان
 • الگوهای ارتباط غیرررسمی

فصل دوم

 • تحلیل رفتاری و مدیریت منابع انسانی
 • ماهیت مدیریت منابع انسانی
 • وظایف مدیریت منابع انسانی
 • جایگاه مدیریت منابع انسانی در سازمان
 • برنامه‌ریزی نیروی انسانی
 • مراحل بر نامه ریزی نیروی انسانی
 • کارمندیابی
 • عوامل مؤثر بر انتخاب روش هاي كارمندیابی
 • آموزش و توسعه نیروی انسانی
 • مزایای آموزش
 • وظایف واحد آموزش
 • طراحی برنامه های آموزشی
 • تعیین اهداف آموزشي
 • ارزیابی عملکرد کارکنان
 • مزایای ارزیابی کارکنان
 • کاربردهای ارزیابی عملکرد
 • روش های ارزیابی کارکنان

فصل سوم

 • تاریخچه ورزش حرفه ای
 • دوران باستان
 • احیا مجدد در دوران مدرن
 • رشد
 • عضویت
 • مشکل‌های المپیک
 • جنگ
 • کشتار مونیخ
 • تروریسم
 • سیاست
 • تحریم
 • داروهای نیروزا
 • جنبش المپیک
 • جشن‌ه
 • رشته‌های ورزشی در المپیک
 • دوستاری و حرفه‌ای گری در المپیک
 • قهرمانان و مدال‌آوران المپیک
 • رده‌بندی مدال فردی در تمام دوره‌ها

فصل چهارم

 • مدیریت ورزشی
 • تعریف ورزش
 • تعریف کاربردی ورزش
 • تعریف مدیریت ورزشی
 • مدیریت مسابقه ورزشی
 • برنامه ریزی زمان مسابقه
 • گفتگو و عقد قراردادها
 • ایجاد هماهنگی لازم
 • اجرای مسابقه
 • مدیریت خطر
 • مدیریت مکانهای ورزشی
 • وظایف عمومی مدیریت ورزش”
 • سخنرانی در مجامع :
 • ورزش حرفه ای
 • مهارتهای مدیریت
 • نظریه های عمومی در مدیریت و رهبری
 • نظریه های رفتاری مدیریت و رهبری
 • نظریه اقتصادی در مدیریت و رهبری
 • سبکهای مدیریت و رهبری
 • مدیریت بین المللی
 • تاریخ ورزش بین الملل
 • مدیریت ورزشی از دیدگاه جهانی
 • حرفه ای شده مدیریت ورزشی

فصل پنجم

 • مدیریت دوپینگ و سازماندهی حوادث ورزش
 • دوپینگ چیست؟
 • شناخت افراد دوپینگ کرده
 • مطالعات اجتماعی
 • انواع دوپینگ
 • خطرات و عوارض دوپینگ خونی
 • دوپینگ داروئی
 • استروئیدهای آنابولیک
 • اقدام حقوقی مدیران ورزشی پس از وقوع حادثه
 • مسئولیت­های قانونی داوران
 • علت جرم نبودن حوادث ناشی از عملیات ورزشی
 • داروهای محرک سیستم اعصاب
 • داروهای ویتامین دار
 • بررسی کارت عضویت فدراسیون پزشکی ورزشی
 • حق عضویت
 • موارد استثنا در کارت عضویت فدراسیون پزشکی ورزش
 • میزان و پرداخت هزینه ها
 • سقف پرداخت هزینه درمان
 • لزوم سازماندهی در ورزش
 • لزوم رعایت تجانس در ورزش
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان