مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر

دوره مدیریت بازاریابی


دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر چیست؟ اهمیت بازاریابی طلا و جواهر چیست؟ چرا باید در دوره بازاریابی فروش طلا و جواهر شرکت کنیم؟ چه افرادی می توانند در این دوره شرکت کنند؟ مزایای آشنایی با شیوه های مدیریتی بازاریابی فروش طلا و جواهر چه می باشد؟ چرا باید در دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر موسسه آموزش عالی فن پردازان شرکت کنیم؟ اصول فروش موفق طلا و جواهرات چه می باشد؟ دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر چیست؟ دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جو...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر چیست؟

دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر تمرکز خود را روی استراتژی های طراحی و نحوه برنامه ریزی برای بازاریابی موثر و موفق جواهرات گذاشته است. دانش پذیران در این دوره می توانند با شیوه های بازاریابی جهت فروش طلا و جواهرات خود ساخته یا جواهرات دیگر سازندگان، آشنا شوند. موضوعات این دوره بیشتر شامل تحقیق، ارائه طراحی ها، توسعه مفاهیم طراحی، تشخیص و پشتیبانی از ایده های خلاقانه و اصلاح اموری که احتمالا مانع فعالیت های بازاریابی شما می شود، می باشد. دانش پذیران در این دوره یاد می گیرند چطور برای جواهرات خود در فضای مجازی و حقیقی محصولات خود را تبلیغ کنند و مشتریان بیشتری جذب کنند.

دوره آموزش مدیریت بازاریابی فروش طلا و جواهر

دانش پذیران این دوره با جایگاه بازاریابی اینترنتی آشنا می شوند و یاد می گیرند چطور در این فضا محصولات خود را به مشتری های هدف شان معرفی کنند. همچنین آن ها با انواع جواهرات و استراتژی های بازاریابی هر کدام آشنا می شوند. بعد از پایان این دوره می توانید نسبت به فروش جواهرات شان به طور حرفه ای اقدام کنند و سایت ها و کانال های تبلیغاتی خود را راه اندازی کنند. با آشنایی با انواع جواهرات در این دوره می توانید تکنیک های خاص بازاریابی را درست، به جا و هدفمند به کار گیرید. علاوه بر این می آموزید چطور و بر چه اساسی باید بستر فروش جواهرات خود را انتخاب کنید.

برای حضور در این دوره تنها باید آشنایی نسبتا خوبی با اینترنت داشته باشید و اهداف کسب و کاری تان را بتوانید به وضوح مشخص کنید. علاوه براین باید مشتاق یادگیری و موفقیت در این حوزه باشید تا بتوانید در پایان این دوره آموخته های خود را به کار گیرید. برای موفقیت بیشتر لازم است با شبکه های اجتماعی هم آشنایی داشته باشید تا بتوانید تکنیک های آموزشی این دوره را جهت بازاریابی اینترنتی به کار گیرید. علاقه مندی به نرم افزار ها نیز در این رشته اهمیت دارد، زیرا با استفاده از نرم افزار هایی خاص می توانید فروش آنلاین محصولات و جواهرات خود را آغاز کنید.

 

اهمیت بازاریابی طلا و جواهر چیست؟

جواهرات شامل آیتم های تزئینی می شود که افراد آن ها را با اهداف شخصی استفاده می کنند مانند حلقه ها، گوشواره ها، النگو، گردنبند و غیره. جواهرات ممکن است روی لباس و یا حتی در بدن، استفاده شود. اولین شواهد استفاده از جواهرات در انسان در افریقا دیده شده است که بیشتر از صدف های دریایی ساخته شده بودند. امروزه نیز انسان ها تمایل زیادی به استفاده از زیور آلات دارند و به همین دلیل طراحان طلا و جواهر هر روز با توجه به گرایش و سلیقه متنوع مشتری ها، مدل های مختلفی را برای انواع طلا و جواهرات طراحی می کنند. بعد از مرحله طراحی آنچه برای جواهر فروشان از اهمیت ویژه بر خوردار است، فروش و جذب مشتری های بیشتر می باشد.

روش های فروش زیادی برای طلاها و جواهرات وجود دارد اما شاید یکی از به روز ترین آن ها و سودآور ترین شان، فروش اینترنتی می باشد. با حضور در دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهرات می توانید روش های فروش و بازاریابی موفق طلا و جواهرات را هم در اینترنت و هم به صورت حضوری، فرا گیرید. حتما با جست و جویی در اینترنت، متوجه سایت هایی شده اید که یک سری اصول و راهکار هایی برای فروش بیشتر جواهرات به شما ارائه می دهند؛ اما قطعا این ها تمام آن چیزی نیست که شما برای موفقیت در زمینه فروش جواهرات به آن نیاز دارید. با حضور در این دوره می توانید از دانش و مهارت های متخصصین این رشته بهره مند شوید ضمن اینکه می توانید تمام مهارت های مورد نیاز برای فروش و بازاریابی جواهرات را در این دوره به دست آورید که با توجه به زمانی که برای آن صرف می کنید، بسیار ارزشمند می باشد.

چرا باید در دوره بازاریابی فروش طلا و جواهر شرکت کنیم؟

یک کسب و کار موفق در زمینه فروش جواهرات تنها به استعداد شما در طراحی مدل های خاص و ناب وابسته نمی باشد، بلکه برای موفقیت بیشتر باید با مهارت های بازاریابی و بازرگانی نیز به خوبی آشنا باشید. دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر به گونه ای شما را برای ورود به بازار طلا و جواهر آماده می کند، که در این میدان رقابتی می توانید یک سر و گردن از دیگر رقبای خود بالاتر باشید. حتما متوجه شده اید که برای ایجاد این تمایز با دیگر رقبا، باید ویژگی منحصر به فردی داشته باشید. ما به شما در ایجاد این تمایز کمک می کنیم؛ زیرا در پایان این دوره با روش های بازاریابی آشنا شده اید که کمتر کسی می تواند آن را به شما آموزش دهد. در بیشتر موارد نمونه های طراحی شده جواهرات با مدل هایی که دیگران طراحی کرده اند ممکن است شباهت های زیادی داشته باشند، اما آنچه باعث می شود یک طراح فروش بیشتری داشته باشد مهارت در ارائه محصولات خود در فضای مجازی می باشد. بازاریابان موفق می دانند که فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، امروزه بهترین مکان برای معرفی کالا ها و اجناس شان می باشد.

یکی از دلایلی که بازاریابان موفق امروزه بیشتر روی فروش اینترنتی تمرکز می کنند این است که این فضا پتانسیل های نا محدودی دارد و مهم تر از آن برای برپایی یک فروشگاه اینترنتی به سرمایه مالی زیادی نیاز نمی باشد و به راحتی می توانند برند جواهرات خود را در شبکه های اجتماعی به مشتریان هدف خود معرفی کنند. بسته به هدف و البته تلاش تان می توانید مخاطبین و مشتری های های زیادی برای خود جذب کنید و درآمد خود را تا حد زیادی بالا ببرید.

همین حالا در دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر شرکت کنید

پس اگر به دنبال موفقیت و درآمد بیشتر در فروش جواهرات می باشید باید در این دوره شرکت کنید تا با آموزش های این دوره بتوانید جایگاه خود را تثبیت کنید همچنین زمانی که به خوبی آموزش دیدید، می توانید با اطمینان بیشتری کار خود را آغاز کنید و کمتر دچار خطا و اشتباه شوید. در نتیجه حضور در این دوره می تواند یک مسیر میانبر برای موفقیت شما در فروش جواهرات باشد.

چه افرادی می توانند در این دوره شرکت کنند؟

هر کسی که تمایل دارد وارد بازار جواهرات و فروش طلا شود و علاقه مند به فروش اینترنتی نیز می باشد، می تواند در این دوره شرکت کند. همچنین اگر می خواهید با مواد سازنده جواهرات و روش های ساخت آن ها آشنا شوید و به دنبال بازاری برای فروش جواهرات طراحی شده تان می باشید، باید در این دوره شرکت کنید. این دوره برای صاحبان کسب و کار های کوچک و متوسطی مناسب است که یا به تازگی کار خود را آغاز کرده اند و یا تا به حال تبلیغات مجازی نداشته اند و اکنون می خواهند در زمینه تبلیغات و فروش اینترنتی هم فعالیت کنند. در این دوره می توانند با فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی به عنوان بستری برای تبلیغات و فروش آشنا شوید و با مفاهیم فروش آنلاین برای هر نوع خاص از جواهرات آشنا شوید. برای شروع کار نیازی نیست در تمام این مهارت ها حرفه ای باشید، بلکه با یک اطلاعات کلی از آن ها می توانید کار خود را آغاز کنید و به سوی موفقیت در فروش تجارت الکترونیک حرکت کنید اما قطعا به تلاش و پشتکار خودتان هم بستگی دارد.

در پایان این دوره دانش آموختگان می توانند در یکی از مشاغل زیر مشغول به کار شوند:

 • مدیر نمایشگاه جواهرات
 • دستیار مدیر فروش طلا و جواهرات
 • مدرس آموزش فروش و بازاریابی جواهرات

مزایای آشنایی با شیوه های مدیریتی بازاریابی فروش طلا و جواهر چه می باشد؟

به عنوان یک جواهر فروش، هدف شما باید افزایش تعداد مشتریانی باشد که در نهایت از شما خرید کنند و احتمالا مشتری دائمی شما شوند. چه طلا فروشی داشته باشد و چه از طریق اینترنت نسبت به فروش محصولات خود اقدام کنید، همیشه به دنبال راهی برای جذب مشتریان خود باید باشید. یکی از روش های افزایش شهرت و اعتبار طلا فروشی یا فروش اینترنتی استفاده از روش تبلیغاتی به نام بازاریابی محتوایی می باشد. اما بازاریابی محتوایی چیست و چرا باید برای جواهر فروش ها در اولویت باشد؟

بازاریابی محتوایی همانطور که از نامش پیدا است، به معنای بازاریایی از طریق محتوا می باشد. معمولا بازاریابی محتوایی شامل تولید محتوای منحصر به فرد در وب سایت ها و وب لاگ ها می باشد و هدف آن جذب خواننده و مشتریان به آن محصول و خدمات می باشد. محتوا در بازاریابی محتوایی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. ممکن است یک پست ساده در یک وب لاگ باشد یا اینفوگرافی های پر محتوا تر. بازاریابی محتوایی شامل آیتم هایی مانند کتاب الکترونیک، ویدئو ها و استفاده از شکل های مختلف می باشد.

هدف نهایی بازاریابی محتوایی ترغیب مشتریان احتمالی به خرید محصولات و خدماتی خاص می باشد. محتوا، معمولا اولین معرفی نامه شما و کسب و کارتان به مشتری می باشد و ممکن  است تا زمانی که مشتری ترغیب به خرید شود، کمی زمان ببرد. با این وجود با بازاریابی محتوایی شانس بهتری در معرفی خود به آن ها خواهید داشت و می توانید رابطه عمیق تری با مشتریان خود بر قرار کنید.
بیشتر برند های معروف دریافتند که بازاریابی محتوایی برای کسب و کارشان تاثیر گذاری شگرفی دارد. اما چرا؟ چند دلیل می توان برای آن عنوان کرد. اما یکی از مهمترین دلایلی که کسب و کار ها به سراغ بازاریابی محتوایی می روند این است که نرخ بازگشت سرمایه بالایی، به دلیل هزینه های اندک، در بر دارد. از آن جایی که کارمندان فعلی هم می توانند محتوا تولید کنند و در روی وب سایت های کنونی شرکت تان قرار دهند، برای شروع کار به سرمایه محدودی نیاز خواهید داشت. بازاریابی محتوایی همچنین راهی برای بر قراری ارتباطی عمیق تر نسبت به روش های فروش و بازاریابی سنتی می باشد. تصور کنید که در استفاده از یک دستگاهی مشکل دارید، می توانید وارد سایت فروشنده آن شده و به دنبال رفع اشکال خود باشید. اگر سایت آن محصول اطلاعات کافی درباره آن محصول برای شما فراهم کرده باشد، می توانید به راحتی پاسخ مشکل خود را بیابید و دیگر نیازی نیست با آن ها تماس بر قرار کنید.

دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر

اکنون که متوجه شدید تاثیر گذاری و اهمیت بازاریابی محتوایی چقدر است باید بدانید به عنوان یک جواهر فروش هم باید از این استراتژی در روند تبلیغات و بازاریابی خود استفاده کنید. در ادامه به دلایل استفاده از این روش تبلیغاتی می پردازیم:

محتوای معتبر برای شما در رتبه بندی، یک مزیت است: جایگاه وب سایت شما در نتایج جست و جو، در موتور های جست و جو برای لغات یا عباراتی که به با کسب و کار شما نزدیک است، بسیار اهمیت دارد. اگر می خواهید در جست و جو های اینترنتی در رتبه های اول ظاهر شوید، باید از بازاریابی محتوایی استفاده کنید.

به اشتراک گذاری دانش و مهارت های تان در حوزه تخصصی تان برای شما اعتبار به همراه می آورد: بیشتر بازاریابی های محتوایی به دلیل اینکه می تواند پاسخ صریحی برای نیاز های مشتری فراهم کند، در میان مشتری ها از اهمیت بیشتری بر خوردار است، زیرا دیگر مجبور نیستند با تبلیغات خشک و خسته کننده رو به رو باشند. همین جذابیت برای مشتری می تواند برای شما سود آور باشد.
می توانید خود را در موقعیتی قرار دهید که سخاوتمندانه دانش و اطلاعات خود را برای مشتریان خود به اشتراک گذارند. در کل اگر بتوانید به گونه ای بنویسید که برای خواننده مشخص باشد نسبت به آنچه نوشته اید اطلاعات کافی دارید و متخصص این زمینه هستید، بیشتر می توانید به فروش و جذب مشتریان امیدوار باشید.
برای مثال فرض کنید محتوایی درباره نحوه نگه داری از گل های آپارتمانی می نویسید که برای خیلی از افراد یک موضوع متداول می باشد. اگر بتوانید پاسخ سوال هایی که خودتان درباره این موضوع به دنبال آن هستید را در این محتوا ارائه دهید، قطعا برای خوانندگان تان هم محتوایی پربار می باشد. علاوه براین اگر محتوای تبلیغاتی شما کیفیت عالی داشته باشد، می تواند در دیگر سایت ها هم لینک شود و بازدید از وب سایت شما را افزایش دهد و البته در رتبه بندی جست و جوی گوگل نیز در شرایط بهتری قرار می گیرید.

بازدیدکنندگان می توانند از محتوای شما لذت برند: بازاریابی محتوایی برای جواهرفروشان به شدت می تواند موقعیت سایت شما در رتبه بندی جست و جوی گوگل بالا ببرد و البته اعتبار تان را نیز تا حد زیادی افزایش می دهد. اما یک مزیت دیگر هم برای شما به همراه دارد و آن هم رضایت و لذت خواننده و مشتری احتمالی شما می باشد. به همان مثال قبلی بر می گردیم. فرض کنید نکات کاربردی برای پرورش گیاهان آپارتمانی را در محتوای خود ارائه کرده اید و در آن از کود و سم و خاک خاصی هم صحبت کرده اید. ممکن است با همین متن ساده با نظرات و ایمیل های زیادی از سوی خواننده ها مواجه شوید زیرا جذب محتوای شما شده اند و می خواهند درباره محصولاتی که برای تقویت پرورش گیاهان آپارتمانی از آن ها صحبت کرده اید، بیشتر بدانند. پس احتمال خرید خواننده ای که تجربه مثبتی از محتوای شما به دست می آورد بسیار بیشتر از افراد دیگر می باشد. یک محتوای شاد و جذاب می تواند حال خواننده شما را نیز شادتر و سر حال تر کند. همین باعث می شود افراد تمایل داشته باشند متن جذابی که خوانده اند را با دیگران به اشتراک گذارند و طولی نمی کشد که محتوای شما در اکثر شبکه های اجتماعی باز منتشر می شود و لینک آن در وب سایت های زیادی اضافه می شود.

چرا باید در دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر موسسه آموزش عالی فن پردازان شرکت کنیم؟

موسسه آموزش عالی فن پردازان با بهره مندی از متخصصان مجرب این رشته توانسته است بستر آموزشی منحصر به فردی برای دانش پذیران علاقه مند به فروش و بازاریابی طلا و جواهر فراهم کند. با توجه به اهمیت بازاریابی در دنیای اقتصادی امروز، تمام مشاغل باید برای کسب موفقیت در فروش محصولات و خدمات شان، تکنیک های بازاریابی و فروش و فرا گیرند و همیشه دانش خود را درباره این تکنیک ها به روز رسانی کنند. طلا فروشان و جواهر فروشان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید با حضور در دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر نسبت به کسب مهارت ها و دانش مورد نیاز برای فروش اقدام کنند. گواهینامه مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر مزایای زیر را برای دانش آموختگان این دوره به همراه دارد:

همین حالا در دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر شرکت کنید

 • این مدرک قابل ترجمه رسمی با تایید دادگستری می باشد که یک مزیت برای افرادی است که قصد دارند در خارج از کشور در این حوزه فعالیت کاری شان را آغاز کنند.
 • همچنین این مدرک مورد تایید وزارت علوم و فناوری می باشد که می تواند یک نمره مثبت در رزومه کاری شما به حساب آید.
 • علاوه براین، این مدرک مورد تایید سازمان بین المللی ارزیابی مدارک WES کانادا می باشد و برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، یک مزیت بزرگ به حساب می آید.
 • در این دوره سعی بر این شده است که از روش های آموزشی دیداری، شنیداری و عملی در کنار هم استفاده شود تا دانش پذیران با یک تجربه خاص آموزشی، نکات ضروری این رشته را فرا گیرند.
 • در هر شهری که باشید می توانید بسته های آموزشی این موسسه را خریداری کنید و درب منزل خود دریافت کنید.
 • ضمن اینکه در تمام مراحل آموزش، دانش پذیران می توانند از حمایت و پشتیبانی تیم آموزشی و مشاوره ما بهره مند شوند.

اصول فروش موفق طلا و جواهرات چه می باشد؟

اکنون که با اهمیت بازاریابی برای فروش طلا و جواهرات آشنا شدید، باید نکات مهم آن را نیز بدانید. با حضور در این دوره می توانید به طور کامل با تمام نکات و اصول بازاریابی و فروش طلا و جواهر آشنا شوید، اما در این جا ما به ذکر چند نکته مهم و کاربردی اکتفا می کنیم:

 • اولین موردی که باید در نظر بگیرید فروش است ، اما برای مشتریان که به محتوای شما اعتماد کرده اند تا پاسخ پرسش های خود را در آن بیایند در نهایت آن چه از اهمیت بر خوردار است، کاربردی بودن محتوا یا خدمات و کالا های شما می باشد.
 • املا، دستور زبان و شیوایی کلام شما در محتوا هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر مهارت های نوشتاری تان ضعیف است می توانید در این دوره با تکنیک های نوشتاری مفیدی آشنا شوید و از آن ها در نگارش محتوای خود استفاده کنید.
 • همیشه سعی کنید درباره محتوایی بنویسید که رابطه مستقیمی با کسب و کار شما یا همان صنعت طلا و جواهر داشته باشد. محتوای نا مرتبط می تواند رتبه شما را در گوگل ارتقا دهد اما به شما در زمینه فروش و جذب مشتری کمکی نمی کند. مثلا، کسی که به دنبال بهبود وضعیت گل های آپارتمانی اش است، نمی خواهند از شما یک حلقه طلا بخرد!
 • از ایده پردازی برای محتوا خسته شده اید؟ سعی کنید در محتوا پاسخ سوالات احتمالی مشتریان را بنویسید. این کار یکی از بهترین روش های محتوا نویسی می باشد و همچنین به دلیل اینکه مبتنی بر سوالات واقعی افراد می باشد، بسیار سودمند است.
 • هرگز متنی را از یک سایت دیگر در وب سایت خود کپی نکنید. در حالی که محتوای کپی شاید تاثیر منفی روی کسب و کار شما نداشته باشد، اما قطعا نمی تواند به شما در زمینه فروش کمک کند. پس سعی کنید برای موفقیت بیشتر محتوایی جدید بنویسید.

تا اینجا با اهمیت بازاریابی و تا حدودی با اصول اولیه آن آشنا شدید، پس می توانید کار خود را شروع کنید، اما این تمام چیزی نیست که برای موفقیت و حرفه ای شدن در زمینه بازاریابی طلا و جواهر به آن نیاز دارید، بنابراین تردید نکنید و هم اکنون جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر، با تیم مشاوران ما تماس حاصل کنید و هرچه سریع تر نسبت به ثبت نام در این کلاس اقدام کنید.

ایده های بازاریابی و فروش طلا و جواهر باید چگونه باشد؟

با توجه به اهمیت و تاثیری که بازاریابی می تواند بر فروش کالا ها و خدمات بگذارد، مدیریت این روش ها از اهمیت بسیار ویژه ای بر خوردار است. به همین منظور باید بدانید ایده های بازاریابی و فروش خود را چگونه و بر چه اصولی پایه ریزی کنید. در ادامه به این نکات می پردازیم:

مدرک مدیریت بازاریابی و فروش طلا و جواهر

داستانی خلق کنید که احساسات مشتری را هدف قرار دهد: خلق داستانی احساسی درباره کسب و کارتان می تواند تاثیر گذاری زیادی داشته باشد. احساسات می توانند هر چیزی را به فروش رسانند، خصوصا خرید طلا و جواهر که برای مشتری ها به شدت بار احساسی دارد. پس باید درباره علت و اهداف کاری مجموعه خود صحبت کنید و می تواند شامل این جملات باشد: طراحی حلقه های زیبا برای عشاق، طراحی های منحصر به فرد و خاص برای هدیه دادن به عزیزانتان که به موفقیت های خاص رسیده اند و غیره.

اهداف بازاریابی خود را در روز های خاص ارائه کنید: اگر قرار است طراحی های خود را به فروش برسانید، توصیه ما این است که در روز های خاص که رویدادی مهم در آن اتفاق افتاده است، جواهرات تان را به نمایش گذارید و برای آن برنامه ریزی منظم داشته باشید تا مشتریان شما عادت کنند، در یک روز خاص از سال یا ماه برای مشاهده طراحی های جدید به شما مراجعه کنند.

از فضای مجازی غافل نشوید: برای موفقیت در فروش جواهرات خود باید به فضای مجازی اعتماد کنید. امروزه بیشتر مشتری ها در شبکه های اجتماعی به دنبال طرح ها و مدل های خاص جواهرات خود می باشند، بنابراین باید سعی کنید با اصولی که در این دوره فرا می گیرید، همیشه مقابل چشمان مشتری های خریدار قرار گیرید. ضمن اینکه می توانید با مرور بر کامنت های مشتری ها در فضای مجازی نسبت به سلیقه های آن ها اطلاعات کاملی جمع آوری کنید و با تکیه بر آن ها به طراحی جواهرات بپردازید و از سود و فروش بیشتری بهره مند شوید.

از بازاریابی محتوایی بهره ببرید: یکی از روش های بسیار سودآور در زمینه تبلیغات استفاده از بازاریابی محتوایی می باشد که در بالا به آن اشاره کردیم. در کنار استفاده از شبکه های اجتماعی و طراحی تصاویر زیبا در اینستاگرام و تلگرام، همچنان افرادی هستند که مشتاق خواندن و کسب اطلاعات بیشتر درباره یک محصول و خدمات می باشند. این نیاز مشتریان احتمالی خود را، می توانید با بازاریابی محتوایی برطرف کنید. با نگارش محتوایی جامع، جذاب و هدفمند می توانید ضمن افزایش بازدید از وب سایت و محصولات تان، شانس فروش بیشتری برای خود فراهم کنید.

به طراحی وب سایت خود توجه ویژه داشته باشید: طراحی های منحصر به فرد طلا و جواهر تان نیازمند بستری زیبا، برای نمایش می باشند. با یک طراحی زیبا از وب سایت می توانید این بستر را برای آن آماده کنید به گونه ای که زمانی مشتری وارد سایت شما می شود، ابتدا جذب طراحی سایت شود و بعد از اینکه در محیط وب سایت احساس راحتی داشت، بتواند محصولات شما را نیز با دقت بررسی کند.

بازار هدف خود را مشخص کنید: اولین گام برای جذب مخاطبین، مشخص کردن بازار هدف، اهداف بازاریابی و تفاوت میان مخاطبین می باشد. باید مشخص کنید چه افرادی احتمال دارد مشتریان شما باشند و ارزش آن ها به عنوان مصرف کننده کالا های شما، در چیست. سپس مشخص کنید وجه تمایز شما نسبت به دیگر رقبای تان در چیست؛ حالا می توانید محتوایی مناسب با بازار هدف خود فراهم کنید. بعد از آن برای هزینه ها و بودجه تبلیغات و بازاریابی تان هم برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

خدمات مشتریان را با کیفیت عالی ارائه دهید: خدمات مشتریان مطلوب می تواند به شهرت و اعتبار شما کمک کند. زمانی که مشتری ها از شما خرید می کنند می خواهند بهترین و با کیفیت ترین محصول را انتخاب کنند. آن ها از فروشنده نه تنها انتظار دارند در مورد محصولات اطلاعات کاملی داشته باشد، بلکه باید بتواند خدمات بیشتری به مشتری ارائه دهد. این خدمات می تواند شامل بر خورد محترمانه، توجه به نیاز و توان مالی مشتری، ایجاد فضای دوستانه و صمیمی و پشتیبانی و ضمانت پس از خرید باشد. بنابراین به منظور ارائه یک خدمات مشتری عالی، باید همیشه با خوش رویی در مقابل مشتری های خود حاضر شوید تا مشتری در اولین بر خورد با شما احساس خوشایند داشته باشد. استراتژی فروش شما باید به گونه ای باشد که در وهله اول راحتی را برای مشتری فراهم آورد تا بتواند در شرایطی متعادل و آرام نسبت به خرید محصولات شما اقدام کند.

به مشتریان جدید توجه خاصی داشته باشید: هر مشتری جدیدی به شما مراجعه می کند، پتانسیل این را دارد که در صورت رضایت از خدمات مشتریان شما و کیفیت محصولات تان، شما را به دیگر دوستان و اقوام خود معرفی کند. یکی از روش های حفظ ارتباط تان با مشتریان این است که شماره موبایل آن ها و یا ایمیل شان را دریافت کنید و به صورت ماهیانه فروش ویژه و یا محصولات جدید و همچنین بر گزاری گالری ها و نمایش ها را از آن طریق به اطلاع آن ها برسانید. برای برقراری روابط بهتر و نزدیک تر با مشتری ها می توانید فضایی برای آن ها فراهم کنید که در آن احساس راحتی کنند. این فضا را می توانید با دمای مناسب، تهیوه مطبوع، ویترین های شیک و چشم گیر، دسته بندی متناسب جواهرات و حتی پذیرایی با یک فنجان چای یا قهوه برای آن ها فراهم کنید و مطمئن باشید با این کار قلب مشتری خود را هدف گرفته اید و او را جذب فروشگاه خود کرده اید.

اصول دیجیتال مارکتینگ را فرا گیرید: بودجه بازاریابی خود را تعیین کنید و نسبت به فراگیری اصول دیجیتال مارکتینگ اقدام کنید. با داشتن دانش و مهارت های دیجیتال مارکتینگ می توانید به صورت حرفه ای در تمام شبکه های اجتماعی و به طور کلی فضای مجازی فعالیت بازاریابی خود را شروع کنید.

دیدگاه شفافی درباره تصویر سازی برند خود داشته باشید: پاسخ به پرسش من که هستم؟ می تواند به شما در برند سازی کمک کند. برند، راهنمای شما در تمام فعالیت های بازاریابی و انتخاب محصول می باشد. در کسب و کاری مانند طلا فروشی و جواهر فروشی، برند از اهمیت بسیار زیادی بر خوردار است؛ زیرا برند می تواند میزان فروش و سود شما را مشخص کند. پس سعی کنید با ارائه محصولات با کیفیت و نظم کاری و معرفی خود در فضای مجازی رفته رفته برای برند خود اعتبار و شهرت فراهم کنید.

 
برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

فصل اول     

 • مفهوم بازاریابی     
 • تعريف بازاريابي     
 • اﺑﻌﺎد ﮔﻮﻧﺎﮔﻮن ﻣﺎرﮐﺘﯿﻨﮓ     
 • مدیریت بازاریابی     
 • فلسفه های مدیریت بازاریابی      
 • آشنایی با بازاریابی و هدف از فعالیت های بازاریابی      
 • آشنایی با بازارهای مورد نظر      
 • شناسایی اصول جذب و نگهداری خریدار      
 • شناسایی اصول محیط مورد بازاریابی      
 • شناسایی اصول محیط اقتصادی بازار و قدرت خرید      
 • شناسایی اصول محیط فیزیکی و طبیعی      
 • شناسایی اصول عوامل تکنولوژی      
 • شناسایی اصول محیط فرهنگی      
 • شناسایی اصول سیستم اطلاعاتی جهت بازاریابی و بررسی بازار      
 • آشنایی با بازار صنعتی و مفهوم آن      

فصل دوم      

 • تجزیه و تحلیل رقبا و تقاضا در بازار طلا      
 • سیستم بازار      
 • ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ ﻣﺤﯿﻂ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ      
 • تجزیه و تحلیل بازار رقبا      
 • آشنایی با مفهوم تقاضا      
 • انواع تقاضا      
 • آشنایی با مفهوم اندازه گیری تقاضا      
 • پیش بینی تقاضای آینده      
 • شناسایی کشش پذیری تقاضا در مقابل تغییر قیمت      
 • شناسایی مقاطع بازار و انتخاب بازار هدف      
 • شناسایی اصول برنامه ریزی استراتژیک      
 • هدفهای سازمان و منابع آن      
 • تجزيه و تحليل محيط      
 • عوامل محيط خارجي سازمان      
 •     عوامل اقتصادي      

فصل سوم      

 • آشنایی با طلا و جواهر      
 • دسته بندی گوهرها      
 • تاریخچه طلا و جواهر در ایران      
 • ایران قبل از اسلام      
 • خواص سنگ‌های قیمتی      
 • فهرستی از گوهرها، جواهرات و سنگ‌های قیمتی:      
 • سنگ‌های قیمتی در گذر تاریخ      
 • جواهر و آویز طلای اسپانیایی      
 • طلا و جواهرات      
 • آشنایی با جواهر آلات و انواع آن      
 • مقایسه پلاتین و طلای سفید      
 • مقایسه تیتانیوم و طلای سفید      
 • دانستنی هایی در هنگام خرید طلا و جواهر      
 • همه چیز درباره استفاده صحیح از جواهر      
 • پاکیزه نمودن جواهرات و زیورآلات      
 • چگونگی شناخت طلا      
 • نحوه عمل شناخت طلا      

فصل چهارم      

 • بازاریابی طلا و جواهر      
 • بازاریابی و فروش در حوزه هنر صنعت جواهر و سنگهای قیمتی      
 • ۱۰۰ ایده بازاریابی برای تجارت طلا و جواهر      
 •  ایده های کلی      
 •  بازار هدف      
 •  توسعه محصول      
 •  آموزش، منابع و اطلاعات      
 •  قیمت گذاری و پرداخت      
 •  ارتباطات بازاریابی      
 •  رابطه با رسانه ها      
 •  خدمات مشتری و رابطه با مشتری      
 •  شبکه رابط ها و تبلیغ دهان به دهان      
 • تبلیغات      
 •  رویدادهای ویژه      
 •  ایده های فروش      
 • بررسی آمیخته‌های بازاریابی در جواهر فروشی (مطالعه موردی)      
 • ۱) تعیین آمیخته بازاریابی مناسب در جواهری مورد نظر با تکنیک AHP با رویکرد برنامه ریزی استراتژیک      

فصل پنجم      

 • توانایی بازاریابی مستقیم      
 • آشنایی با اصول واهمیت بازاریابی مستقیم      
 • رشد بازاريابي مستقيم      
 • آشنایی با نحوه پیدا کردن خریدار       
 • شناسایی اصول مشخصات فروش شخصی       
 • آگاهی از عکس العمل خریدار و درک اطلاعات وی       

فصل ششم       

 • آشنایی با تحقیقات بازاریابی       
 • مفهوم تحقیقات بازاریابی       
 • تحقیقات بازار       
 • دامنه تحقیقات بازاریابی       
 • مدیریت فروش       
 • انواع تحقیقات بازاریابی از لحاظ محتوا       
 • انواع تحقیقات بازاریابی از لحاظ فرم       
 • تمایز میان تحقیقات بازاریابی و بازاریابی مستقیم       

فصل هفتم       

 • مدیریت محصولات       
 • موضع یابی       
 • ﺗﻮﺳﻌﻪ‌ی اﺳﺘﺮاﺗژي ﻫﺎي ﻣﻮﺿﻊ ﯾﺎﺑﯽ ﻣﺤﺼﻮل       
 • درک موضع محصول:       
 • مدیریت آمیخته محصول       
 • ﻣﺮاﺣﻞ اﺻﻠﯽ اﯾﺠﺎد و ﻋﺮﺿﻪ‌ی ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺟﺪﯾﺪ       
 • منحنی عمر محصول       
 • ﻧﺎﻣﮕﺬاري وﻣﺎرك ﻣﺤﺼﻮل:       
 • اﺳﺘﺮاﺗژﯾﻬﺎي ﻣﺎرك ﮔﺬاري:       
 • منابع       
   
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان