دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی

دوره مدیریت پول و سرمایه


  دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی چه دوره ای است ؟ رشته مدیریت ثروت چه رشته ای است ؟ چگونه میتوان از دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی درآمد کسب کرد ؟ چرا دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی را در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان میگذرانیم ؟ آینده شغلی افرادی که دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی را گذرانده اند ، چگونه پیش بینی میشود؟ برای افرادی که دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی را گذرانده...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز

 

دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی چه دوره ای است ؟

دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی، یکی از دوره های آموزشی و خدماتی است که به مدیران و افراد علاقمند به مدیریت پول کمک میکند تا ابتدا اهداف مالی خود را تعیین کرده و سپس، با شیوه های افزایش سرمایه و برنامه ریزی های مالی برای سرمایه گذاری آشنا شده و از آنها در جهت ایجاد شغل و کار آفرینی استفاده کنند. علاوه بر این، مدیران و افرادی که این دوره را بگذرانند، میتوانند به دیگر مدیران در مورد انواع سرمایه گذاری ها و تصمیمات استراتژیک مالی کمک کنند.

همین حالا در دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی شرکت کنید

 

رشته مدیریت ثروت چه رشته ای است؟

مدیریت پول روند بودجه بندی، پس انداز، سرمایه گذاری و نظارت بر سرمایه های افراد مختلف است و به مدیریت سرمایه گذاری و مدیریت اشاره دارد در حالی که مدیریت سرمایه، یک استراتژی مالی است که هدف به حداکثر رساندن جریان های نقدی یک شرکت را دنبال میکند. این هدف در زمان راه اندازی کسب و کار به مدیران کمک میکند تا بتوانند راهکاری را برای تامین نیازهای روزانه خود و عمل به تعهدات مالی کوتاه مدت شان بیابند. 
نکته جالب در مورد مدیریت سرمایه این است که به منظور بهبود کارایی و درآمد و بر اساس تجزیه و تحلیل دارایی ها پیش میرود. علاوه بر این، امکان دارد که بهبود وضعیت مالی یک شرکت از طریق حذف هزینه های غیر ضروری و افزایش درآمد به واسطه اجرای تغییرات جزئی در حیطه های اصلی کسب و کار انجام شود. همچنین، هنگامی که مدیریت سرمایه به درستی انجام شود، شرکت باید شاهد افزایش و بهبود سطح مالی باشد مگر اینکه، از قبل کارایی مورد نظر را نشان داده باشد بنابراین، تمرکز روی بخش های اصلی شرکت و کاهش کارهای متفرقه از اهمیت دو چندان  برخوردار است.

رشته مدیریت ثروت، یک رشته مشاوره ای سرمایه گذاری است که حیطه ها و مباحثی مانند برنامه ریزی مالی، مدیریت سرمایه گذاری، بانک ها، برنامه ریزان مالی و بانک های کوچک را با هم تلفیق و ترکیب میکند.

در واقع، دانشجویان این رشته در طی تحصیلات خود، با مفاهیم تئوریک و دانش عملی سرمایه گذاری آشنایی پیدا کرده و با کار در بیمه، بانک و  سازمان بورس، برای انجام برنامه ریزی های مالی و مدیریت ثروت آماده میشوند. 
علاوه بر این، فارغ التحصیلان این رشته باید بتوانند در طی  فرآیندهای اجرا و کنترل و نظارت بر استراتژی های سرمایه گذاری، دانش و تجربه را به نحو موثری با هم ترکیب کنند. این افراد میتوانند به افراد مختلف در زمینه سرمایه گذاری ، شامل فروش ، خرید و مالکیت، مشاوره حقوقی داده و از این طریق به سرمایه گذاری های پر ریسک،  ایجاد تعادل بین سرمایه گذاری ها و سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمک کنند.  همچنین، مدیریت ثروت شامل مدیریت دارایی های مالی افراد از طریق مشاوره، هدایت و راهنمایی افراد است.

مدیریت ثروت میتواند تاثیر چشمگیری در میزان فعالیت های اقتصادی ایجاد کند زیرا، موجب میشود تا همیشه فعالیت هایی که قرار است انجام دهید را در ذهن مرور کرده و بر اهداف خود بیش از قبل متمرکز شوید، موفقیت های مالی خود را پیش بینی نموده و به این منظور در مسیر خاصی قدم بردارید و البته، تغییرات مثبت یا منفی در برنامه های مالی ایجاد کنید که به افزایش یا کاهش سرمایه می انجامد. 


چگونه میتوان از دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی درآمد کسب کرد؟ 

افرادی که دوره پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی را گذرانده اند میتوانند، مدیریت فعالیت ها و عملیات هایی مانند مدیریت وام ها و کنترل پس انداز را بر عهده گرفته و اطمینان حاصل کنند که، روش ها و شیوه های انتخابی مطابقت دارند. علاوه بر این ، این افراد میتوانند به عنوان رئیس بانک، در مورد توسعه و افزایش بودجه و تصمیمات استراتژیک تصمیم گیری نموده و از این طریق کسب درآمد کنند. 
علاوه بر این ، افرادی که در زمینه مدیریت مالی و پس انداز تجربه عملی و کافی داشته باشند نیز میتوانند به عنوان متخصص امور مالی، به مدیران و دیگر افراد مشاوره مالی و پولی داده و به آنها در حفظ سرمایه هایشان کمک کنند. همچنین، آنها میتوانند نحوه مدیریت کردن پس اندازها و استفاده از سرمایه و منابع مدیر مالی را به مدیران آموخته و تجربیات و دانش و اطلاعات تخصصی خود را در اختیار بگذارند و یا برای سرمایه گذاری و یا ثروت آفرینی و راه اندازی کسب و کارهای موثر و درآمد زا ، راهکارهایی را ارایه دهند.

همچنین ، مدیران و افرادی که در حیطه مدیریت ثروت تحصیل کرده باشند میتوانند در صورت وجود مشکلات مالی و پولی و یا مشکلات موجود برای نحوه پس انداز سرمایه، روند کسب و کارهای مورد نظر را تجزیه و تحلیل نموده و علت وجود موانع را بررسی کرده و شیوه های صحیح و زود بازدهی را برای استفاده از سرمایه های بالقوه به آنها ارایه دهند.

چرا دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی را در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان میگذرانیم؟

افرادی که به مدیریت پول و پس انداز و استفاده عملی از آن علاقمند هستند میتوانند در دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی که توسط موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان برگزار شده شرکت نمایند. این دوره، به تمام علاقمندان به سرمایه گذاری و پول امکان میدهد تا در بازه زمانی کوتاه، با شیوه های ثروت آفرینی و پس انداز آشنا شوند و بتوانند آن را برای کسب و کار خود و دیگر کسب و کارها استفاده کنند. 
علاوه بر این، این موسسه در پایان دوره به همه دانش پذیران مدرک مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی اعطا میکند که مورد تایید سازمان ارزشیابی "وس" و البته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و میتوان از آن برای، آموزش به دیگر افراد و اثبات و تایید دانش و اطلاعات در این زمینه و یافتن فرصت های شغلی بهتر و مناسب تر استفاده کرد. 
همچنین، افراد که قصد دارند این مدرک را برای تحصیل در خارج از کشور ارایه دهد، میتوانند آن را ترجمه کرده و سپس این مدرک معتبر را ارایه دهند. قابل ذکر است که در صورتی که علاقمندان به این مبحث تمایل به گذراندن دوره های مشابه داشته باشند میتوانند با مشاوره های مرکز مشاوره مشورت نموده و بعد از تعیین هدف خود، دوره را خریداری کرده و بعد ار مطالعه و آزمون، مدرک معتبری برای آن را دریافت کنند.

 

آینده شغلی افرادی که دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی را گذرانده اند، چگونه پیش بینی میشود؟

خوشبختانه، بحث مدیریت پول و پس انداز و سرمایه از جمله مباحثی است که همیشه ادامه دار بوده و اولین و مهمترین مبحث برای راه اندازی هر کسب و کاری محسوب میشوند و به نظر نمیرسد که افرادی که در این زمینه تخصص کافی داشته و یا به طور دایم کار میکنند، با مشکل کمبود و یا فقدان کار مواجه شوند از این جهت، آینده کاری این افراد مثبت و روشن پیش بینی شده است . علاوه بر این، درصورتی که این افراد از شیوه های مدرن سرمایه گذاری اطلاع داشته باشند، میتوانند آنها را در اختیار سازمان و شرکت های بزرگ گذشته و با فراهم کردن زمینه پیش رفت آنها، به آینده شغلی خود نیز کمک کنند.
از طرف دیگر، تکنولوژی های جدید به این حیطه نیز نفوذ کرده و پلت فرم ها و الگوهای کسب و کار جدیدی را برای انواع مدیریت مالی ایجاد کرده که کار کردن و کسب تجربه در آنها مستلزم، اطلاع از آیین نامه ها و قوانین  است. این الگوهای جدید به نوعی دیجیتالی بوده و نیازمند سرمایه گذاران خاصی است که بر برنامه ریزی و سرمایه گذاری نتیجه محور متمرکز هستند. علاوه بر این، برای مدیریت پول و سرمایه و پس انداز، پنج روند توضیح داده شده که شامل :

 • قوانین موجود در مورد ممانعت از تقلب و جعل
 • بررسی نمودار جمعیت شناسی که نشان دهنده دارایی بیشتر زنان است
 • رقابت با پلت فرم های مدیریت دیجیتال و سازمان های غیر مالی
 • بهبود روابط جمعی با تکنولوژی های دیجیتال 
 • تغییر انتظار مشتریان و شفاف و کنترل کردن مدیریت ثروت 
دوره مدیریت پول و سرمایه

که با استفاده از آنها میتوان میزان آمادگی شرکت ها برای استفاده از انواع منابع و سرمایه و در نهایت سرمایه گذاری های دایم و یا کوتاه مدت و پرسود را بررسی کرد. 
در هر حال، وجود متخصصین مدیریت پول و سرمایه در هر سازمانی الزامی است زیرا تنها این افراد میتوانند از عهده سیستم های مدیریتی و الگوهای کسب و کار جدید برآمده و با به کارگیری انواع تکنولوژی، شیوه های پس انداز و مدیریت پول و سرمایه را به کار گیرند. افراد علاقمند به مبحث پول و سرمایه میتوانند درکلاس های موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان ثبت نام کرده و این دوره خوب را بعد از خریداری کردن، مطالعه و از مطالب آن عملا استفاده کنند.

 

برای افرادی که دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی را گذرانده اند، چه مشاغلی مناسب است؟

غالبا، افرادی که دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی را میگذرانند، مهارت ها و دانش و اطلاعاتی به دست می آورند که برای همه زمینه ها اقتصادی و مالی مناسب بوده و میتوان از آنها برای انواع کسب و کارهایی که نیاز به سرمایه گذرای، مدیریت سرمایه و تولید ثروت و پول دارند، بهره برد زیرا اساس تشکیل هر موسسه و کسب و کاری میزان بودجه و نحوه به کارگیری و استفاده به موقع از آن است. 
اما در کل، مشاغلی مانند متخصص امور مالی، مدیر مالی، مشاور مالی، تحلیل گر کسب و کار، مشاور مدیریت مالی و استراتژیست سرمایه گذاری برای این افراد مناسب بوده و با آموخته های آنها هماهنگی بیشتری دارد. علاوه بر این، مشاغلی مرتبط با این موارد مانند مشاور مدیریت ثروت و مدیریت ثروت نیز از عهده این افراد برآمده و آنها میتوانند مسئولیت آنها را نیز بر عهده بگیرند.
علی رغم اینکه، این مدیران میتوانند طیف وسیعی از مشاغل را به طور همزمان انجام دهند اما، مهمترین مساله در این زمینه این است که آنها باید راهکار های زیربنایی را به سازمان ها و شرکت ها بیاموزند تا آنها نحوه ایجاد و پس انداز سرمایه های کوچک و بزرگ را آموخته و بتوانند از هر کدام از آنها در حیطه خاصی استفاده کنند. علاوه بر این، مدیران کسب و کار باید، به صورت دوره ای به این مشاوران و مدیران مراجعه کرده و مورد شیوه های جدید استفاده بهینه از سرمایه ها و پس اندازها و چگونگی ثروت آفرینی جستجو و سوال کنند.

همین حالا در دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی شرکت کنید

 

گذراندن دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی، چه مزیت هایی برای مدیران شرکت ها و سازمان ها به همراه دارد ؟

به طور قطع، مدیران و افراد علاقمندی که بتوانند دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی را در موسسات معتبر گذرانده و از مطالب آموزنده و جامع آن برای بهبود وضعیت اقتصادی و پولی و سرمایه ای سازمان و یا شرکت خود استفاده کند، در کار خود موفق تر بوده و میتوانند سهم بیشتری از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند. علاوه بر این، آگاهی از انواع مدیریت پول و سرمایه و شیوه های ثروت آفرینی میتواند مزیت های زیر را برای مدیران به همراه داشته با

 • با مشخص و واضح شدن اهداف مالی، درک و شناخت مالی افزایش پیدا کرده و تاثیر این تصمیمات قابل بررسی هستند. 
 • برنامه ریزی مناسب میتواند بر اهداف، موقعیت ها و میزان تحمل ریسک تاثیر بگذارد. 
 • ارزش واقعی دارایی ها مشخص میشود هر چند که هر دارایی به معنای ایجاد مسئولیت های جدید است.
 • به واسطه بودجه بندی صحیح و دقیق میتوان برای پرداخت مالیات ها برنامه ریزی کرد. 
 • داشتن سرمایه کلان به سازمان ها امکان میدهد تا با امکانات بیشتری برنامه ریزی کنند. 
 • با افزایش جریان نقدی، میزان سرمایه نیز افزایش یافته و میتوان از آن برای بهبود وضعیت مالی کلی استفاده کرد. 
 • برای اهداف آموزشی میتوان، از سرمایه گذاری هایی با نقدینگی بالا استفاده کرد. 
 • میتوان برای دستیابی به اهداف، از یک مشاور مالی مشورت گرفت. 
 • میزان جریان نقدی را از طریق کنترل و نظارت بر الگوهای هزینه افزایش میدهد.

 

علاقمندان به دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی میتوانند با شرکت در کلاس های موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، به تکنیک ها و اصولی که برای مدیریت مالی و پولی یک سازمان مورد نیاز است ، دست پیدا کرده و از این طریق کنترل و نظارت بر آن را بر عهده بگیرند. بعد از اتمام دوره، مدیران قادر هستند به دیگر مدیران مشورت داده و خود به تنهایی در مورد مسایل مالی و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد تصمیم گیری کنند.

 

علاوه بر این، این موسسه در پایان دوره به همه دانش پذیران و شرکت کننده ها، گواهینامه مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی اعطا میکند که بیانگر میزان مهارت و کارآزمودگی دانش پذیران مورد نظر و اعتبار موسسه ای است که در آن کسب دانش کرده اند.  به طور معمول، مدارکی که ای موسسه اعطا میکند مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و نوآوری بوده و میتوان آن را به منظور تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور ترجمه استفاده کرد که به نوعی روند ثبت نام را تسهیل و تسریع نمود.

 

دوره مدیریت پول و سرمایه

 

مدیران ثروت آفرین باید چه مهارت ها و خصوصیاتی داشته باشند؟

به طور معمول، مدیران ثروت آفرین با سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی همکاری داشته و از این نظر، باید مهارت ها و ویژگی های خاصی داشته باشند تا بتوانند از موقعیت ساده ، درآمد زایی کرده و در مدتی کوتاه ثروت ایجاد کنند. علاوه بر این، این مدیران میتوانند در سازمان های متعددی مانند شرکت های تولیدی، شرکت های صنعتی، سازمان های بهداشتی، شرکت های فناوری اطلاعات، انواع شرکت های بیمه، دانشگاه ها و شرکت های مهندسی کار کنند. مهارت هایی که مدیران ثروت آفرین باید داشته باشند عبارتند از:

 • توانایی انجام تحلیل های و کمک به برنامه ریزی استراتژیک
 • مهارت استفاده از مدل های کسب و کار جدید و ارزیابی ریسک ها 
 • آماده کردن گزارش ها، بودجه بندی و ارایه صورت های مالی  
 • توسعه مهارت ها و شیوه های مدیریت سیستم های مالی 
 • نشان دادن راهکارهای جدید برای کسب درآمد از منابع در دسترس
 • برنامه ریزی کردن برای انجام کسب و کارهای طولانی مدت
 • در نظر گرفتن رقبا و حیطه های مورد علاقه آنها 
 • توانایی بازاریابی و برند سازی برای محصولات پرفروش
 • در نظر گرفتن اهداف مشخص و برنامه ریزی برای دستیابی به آن
 • ارایه محصولات جدید با تکنولوژی های جدید

 

مدیرانی که ثروت آفرین باشند، نه تنها میتوانند به مجموع منابع مالی یک سازمان و یا شرکت اضافه کنند بلکه میتوانند از شیوه های سرمایه گذاری متفاوتی نیز بهره گرفته و حتی علاوه بر کار فعلی خود، استارت آپ هایی را راه اندازی کرده و به نحوه کار و امور مالی آنها نظارت و کنترل داشته باشند. علاوه بر این، این مدیران میتوانند با آموزش ترفند ها و تکنیک های اصولی ثروت آفرینی به دیگران، به افزایش درآمد کل کشور و در نتیجه بهبود اوضاع اقتصادی کمک چشمگیری کنند. 
علاوه بر مهارت های ذکر شده ، این مدیران باید دو مهارت اصلی داشته باشند که شامل :

 

 • توانایی های تفکری ( مانند خود شناسی و دیگر شناسی)
 • مهارت های فنی (مانند کار کردن با انواع نرم افزارهای موبایل به منظور انجام بازاریابی)

همچنین، این مدیران باید انگیزه، ابتکار عمل و خلاقیت، دانش و آگاهی تجاری و مهارت کار تیمی را از پیش کسب کرده باشند تا بتوانند این مسئولیت های متنوع و چالش برانگیز را بر عهده گرفته و برای یک شرکت و یا سازمان خاص، ثروت های هنگفت بیافرینند. 

 

آیا مدیریت ثروت و سرمایه برای همه سازمان ها الزامی است ؟

یکی از مهمترین مقوله هایی که میتواند آینده مالی یک سازمان را رقم بزند، مدیریت ثروت و سرمایه است که با استفاده از آن میتوان، بازده و کارایی و البته نقدینگی یک شرکت را برای دوره زمانی مشخص افزایش داد. در زیر، به لزوم و اهمیت مدیریت ثروت و دانش در سازمان هایی با سرمایه های مختلف و متنوع اشاره میکنیم:

 • میتوان با استفاده از آن گزارشی تهیه کرد که ممکن است بیمه گران به آن نیاز داشته باشند. 
 • برای ارزیابی میزان دقیق استهلاک کارایی دارد. 
 • به شرکت و یا سازمان امکان میدهد تا در مواقع خاص، پس انداز کند. 
 • سازمان میتواند بعد از شناسایی ثروت، به قابلیت های سرمایه گذاری های آن ثروت پی ببرد. 
 • به مدیران امکان میدهد تا از میزان ثروت و دارایی، نوع و محل استفاده آنها مطلع شوند. 
 • با استفاده از آن میتوان صحت صورت های مالی را تایید کرد. 
 • مدیریت ثروت و سرمایه، در بر گیرنده مدیریت ریسک بوده و به واسطه آن میتوان، برنامه های اجرایی ریسک را عملی کرد. 
 • عملیات های کار را بهینه کرده و به سازان در درک و شناخت توانمندی های سرمایه و کارایی آنها به شیوه موثر کمک میکند. 
 • مدیریت سرمایه ها و ثروت های خاص به شرکت امکان میدهد تا عملیات های خود شامل استفاده از منابع، برنامه ریزی و اجرای برنامه مدیریت را بهینه کنند.

علاوه بر این، نقش مشاوران هم در این بخش از مدیریت سرمایه اهمیت فوق العاده ای دارد زیرا باید بتوانند با توجه به اهداف خاصی که یک سازمان انتخاب میکند و میزان ریسکی که متحمل میشوند، تجارب و دانش موجود را با استراتژی ها سرمایه گذار با هم تلفیق و ترکیب کرده و بر آنها کنترل و نظارت داشته باشند. قابل ذکر است که این مشاوران نیز باید توانمندی ها ی تخصصی داشته باشند تا از عهده مسئولیت هایی که به آنها واگذار میشوند به خوبی برآیند.
در این راستا، این مشاوران در برابر مدیران ثروت و سرمایه، وظایفی را برعهده دارند که عبارتند از:

 • بررسی میزان سود و زیان و تعیین اهداف واقعی و شخصی مدیران و سرمایه گذاران و برنامه هایی که باید در آینده انجام دهند.  
 • تشکیل جلسات کلی ، پرداختن به بهینه سازی منابع و افزایش بازدهی و در نظر داشتن اهداف کلی سرمایه گذارن و تمام افرادی که در این زمینه مشارکت دارند.
 • جمع آوری اطلاعات در مورد اهداف سرمایه گذار ها و در نظر گرفتن میزان ریسک و اختصاص دادن منابع به اهداف مختلف درآمد زا . 

یکی از راهکارهایی که موجب میشود تا یک سازمان بتواند به سهولت در زمینه هایی که نفع مالی دارد سرمایه گذاری کند این است که ، سرمایه و ثروتی که در طی سالیان اندوخته است را مدیریت و برنامه ریزی کرده و بعد از شناخت بازارها، آن را در حوزه های مختلف به کار گرفته و عملا سود قابل توجهی کسب کند. بنابراین، مدیریت سرمایه و البته سرمایه گذاری برای همه انواع سازمان ها سودمند بوده و به آنها امکان میدهد تا سرمایه خود را حفظ کرده و در دراز مدت آن را چند برابر کنند و به نوعی در بازارهای جهانی مطرح شده و در نهایت میزان فروش خود را افزایش دهند. 

همین حالا در دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی شرکت کنید

 

چه راهکارهایی برای ثروت آفرینی ساده وجود دارد؟

ثروت آفرینی ، یکی از مقوله هایی است که با توجه به وضعیت اقتصادی موجود کمی دشوار به نظر میرسد و در صورتی میتوان در این مهم موفقیتی کسب کرد که، شیوه ها و تکنیک های اصلی و کوتاه آن را آموخته و تناسب آن را با سازمان و یا شرکت خود بررسی کرده و سپس، آنها را به طور کامل به کار بگیرید. شیوه هایی که با استفاده از آنها میتوان ثروت آفرینی کرد برای افراد مختلف متفاوت بوده و امکان دارد یک روش برای یک فرد موثر و مفید و برای دیگری تاثیری نداشته باشد. در اینجا، به برخی از این روش ها اشاره میکنیم:

 • هدف و مسیر خود را مشخص کرده و در این زمینه ثابت قدم باشید تا بتوانید سریعتر از موعد به رویای خود دست پیدا کنید. 
 • شیوه های مختلف ایجاد ثروت را بررسی کرده و مواردی که با مهارت ها و خواست و میل شما مطابقت دارند، انتخاب کنید. 
 • در این مسیر ناشناخته، از شیوه های امتحان شده بهره برده و یا دنباله رو یک رهبر و هدایت کننده باشید. 
 • کارکردن در زمینه املاک هم میتواند گزینه خوبی برای کسب درآمد و تولید ثروت باشد. 
 • بخش از درآمدتان را پس انداز کرده و آن را برای خرید و یا سرمایه گذاری های بزرگ استفاده کنید. 
 • از تحصیلات خود برای کسب درآمد و ایجاد ثروت های پایدار استفاده کنید.
 • بازاریابی محصولات مختلف میتواند به ایجاد ثروت های هنگفت کمک چشمگیری کند. 
 • هر فردی میتواند کار آفرین بوده و همزمان سود قابل توجهی را نصیب خود و دیگران کند. 

قابل ذکر است که در صورتی که افراد، سرمایه اولیه کم یا قابل توجهی داشته و ثروت سازی را به صورت مستمر انجام دهند، روند ایجاد سرمایه سریعتر پیش رفته و فرد در مدت کوتاهی میتواند شروع به کارآفرینی و یا کارهای مشابه بکند. 
شرکت در دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی که توسط موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان برگزار میشود، فرصتی در اختیار علاقمندان به مدیریت سرمایه و ثروت آفرینی میگذارد تا دیدگاه جدیدی نسبت به پول و پس انداز آن پیدا کرده و بتوانند از دانش و اطلاعات خود برای حل معضلات مرتبط استفاده کنند. این دوره، به تمام علاقمندان به سرمایه گذاری و پول امکان میدهد تا در بازه زمانی کوتاه، با شیوه های ثروت آفرینی و پس انداز آشنا شوند و بتوانند آن را برای کسب و کار خود و دیگر کسب و کارها استفاده کنند.
علاوه بر این، این موسسه در پایان دوره به همه دانش پذیران مدرک مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی اعطا میکند که مورد تایید سازمان ارزشیابی "وس" و البته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و میتوان از آن برای، آموزش به دیگر افراد و اثبات و تایید دانش و اطلاعات در این زمینه و یافتن فرصت های شغلی بهتر و مناسب تر استفاده کرد.

 

آیا شیوه های ثروت آفرینی باید با نوع سازمان متناسب باشد؟

پیش از اینکه به تناسب شیوه های ثروت آفرینی در سازمان های مختلف بپردازیم، باید به این نکته اشاره کرد که سازمان ها باید ابتدا لزوم و اهمیت و دلیل ثروت آفرینی را درک کنند تا بتوانند شیوه های متناسب با نوع فعالیت شان را کشف کرده و بشناسند. در مرحله بعد، سازمان ها باید نوع درآمدهای خود را بررسی کرده و میزان درآمد ماهیانه یا سالیانه خود را ارزیابی کنند تا بتوانند با توجه به نوع سازمان خود سرمایه گذاری کنند. 
نوعا، درآمدهای سازمان ها به درآمدهای فعال (حاصل حضور فیزیکی و فعالیت مستقیم کارکنان است) و غیر فعال (حاصل فعالیت غیر مستقیم کارکنان است که میتوان آن را از طریق مشارکت با سرمایه داران، سرمایه گذاری مستقیم و راه اندازی کسب و کارهای بدون سرمایه به دست آورد ) تقسیم میشوند. 
در واقع، شرکت ها و سازمان ها باید بتوانند از شیوه های ثروت آفرینی استفاده کنند که با نوع فعالیت های سازمان هماهنگ و متناسب باشند و صرف ثروت آفرینی برای شرکت ها سود آور نبوده و میتواند در بلند مدت ، میزان کلی سرمایه را کاهش داده و یا آن را به طور کلی از بین ببرد.

کسب و کارها و  شرکت هایی که فعالیت گسترده داشته و به طبع سرمایه انبوه تر و بیشتری دارند باید، سرمایه خود را در زمینه کاری و یا مواردی مانند بورس، اوراق مشارکت، ارز و پس انداز در انواع بانک ها سرمایه گذاری کنند تا ثروت آفرینی در بلند مدت با موفقیت آنجام شود در حالی که شرکت های کوچک میتوانند، با شرکت های بزرگتر ارتباط برقرار کرده و از طریق ارایه انواع خدمات به آنها، سود و ثروت چشمگیر به دست آورند. 
قابل ذکر است که شرکت ها با توجه به وسعت کار و سرمایه خود از شیوه های متنوع ایجاد ثروتی استفاده میکنند اما امکان دارد با توجه به موقعیت و یا به اشتباه، از شیوه های متفاوتی کمک بگیرند که بازده و سود چندانی ندارد و در نهایت، با کاهش و یا از دست رفتن سرمایه های کلان می انجامد.

 

دوره مدیریت پول و سرمایه

 

چه تفاوتی میان شیوه های ثروت آفرینی در ایران و دیگر کشورها وجود دارد ؟

با توجه به تفاوت نوع اقتصاد و شرایط مالی کشور ایران با دیگر کشورها در طی سالهای گذشته، شیوه هایی که برای ثروت آفرینی استفاده میشده هم متفاوت بوده و حتی امکان داشت که شیوه های انتخابی ضرر و زیان به دنبال داشته باشند. پیش از این، کشورها و از جمله ایران ، با توجه به منابع و توانایی و ظرفیت خود از شیوه های مختلفی برای ثروت آفرینی استفاده میکردند و غالبا، معیار ارزیابی میزان ثروت هم وجود هم منابع مالی و پول و سرمایه و پس انداز بوده و بر همین اساس، جایگاه کشورها مشخص میشد.اما در حال حاضر، این ملاک ها و معیارها به قوانین اجتماعی و مالی، نیروی انسانی ، مهارت و توانایی ها و تفکر صحیح و سریع تغییر یافته و هر کشوری که بهره بیشتری از این ملاک ها برده باشد میتواند، در ثروت آفرینی موفق تر خواهد بود. بر این اساس، بانک جهانی طی اقدام هوشیارانه ای ، همه منابعی که میتوانند به ثروت آفرینی در ایران و دیگر کشورها کمک کنند را به سه گروه تقسیم بندی کرده است که شامل:

 • منابع فیزیکی : منابعی مانند کارخانجات و بنادر و راه ها را در بر میگیرد. 
 • منابع نا مشهود: مواردی مانند زیر ساخت های اجتماعی، منابع انسانی، قوانین و فرایند اجتماعی و اقتصادی را شامل میشود. 
 • منابع طبیعی: از منابع ارزشمندی جنگل، نفت و گاز، ذغال و زمین های کشاورزی تشکیل شده است. 

تحقیقات جالبی که بانک جهانی در این زمینه انجام داده حاکی از آن است که، علی غم وجود انواع شیوه های مختلف ثروت آفرینی که در ایران و دیگر کشورها مورد استفاده قرار گرفته، اما سهم عمده درآمدها به منابع نا مشهود مرتبط بوده و این موضوع بدین معنا است که، منابع اجتماعی، انسانی و اقتصادی بیش از دیگر منابع موجود برای ثروت آفرینی مورد استفاده قرار گرفته و البته کارایی و اثیر بیشتری هم داشته اند.

نکته قابل توجه دیگر در این زمینه این است که، میزان قابل توجهی از ثروت کشورهای ثروتمند و فقیر حاصل استفاده از منابع نا مشهود است در حالی که این آمار در کشورمان ایران کمی متفاوت به نظر میرسد.  علی رغم اینکه، سهم منابع طبیعی در کشور ما بیش از 50 درصد است اما درآمد تخمین زده شده حاصل از آن برابر 12 درصد بوده که در مقایسه با بسیاری از کشورها کم درآمد، بسیار کم است. قابل ذکر است که استفاده از منابع نا مشهود به هماهنگی و هوشمندی خاصی نیاز داشته و در صورتی که این دو فاکتور رعایت نشوند، نمیتوان ساختارهای اقتصادی را اصلاح و یا تعدیل کرد .
علاوه بر این، با توجه به تحقیقات انجام شده، سهم ثروت جهان در ایالات متحده برابر 10 درصد، در ژاپن 8 درصد و در کشورهایی مانند آلمان و ایتالیا حدود 5 درصد است که این موضوع نشان دهند میزان تمایل آنها برای  استفاده از منابع و توانایی شان در جلب رضایت دیگران و مشتریان است. 
افرادی که به نوعی به مقوله سرمایه و ثروت آفرینی علاقمند هستند، میتوانند در دوره مدیریت پول و پس انداز و که از طرف موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان برگزار میشود شرکت نمایند. این دوره، به تمام علاقمندان به سرمایه گذاری و پول امکان میدهد تا در بازه زمانی کوتاه، با انواع شیوه های ثروت آفرینی و مدیریت پول آشنا یی پیدا کرده شوند و از مطالب آموخته شده برای ایجاد کسب و کاری جدید استفاده کنند. 
علاوه بر این، این موسسه در پایان دوره به همه دانش پذیران، گواهینامه مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی اعطا میکند که با استفاده از آن میتوان فرصت های شغلی بهتر و مناسب تری را یافته و درآمد چشمگیری به دست آورد. علاوه بر این، با استفاده از این گواهینامه میتوان از آن برای، دیگران را در مورد لزوم مدیریت پول و سرمایه توجیه کرده و مطالب ارزشمند و مفیدی به آنها آموخت و البته دانش و اطلاعات در این زمینه اثبات و تایید کرد.

همین حالا در دوره مدیریت پول و سرمایه و پس انداز و ثروت آفرینی شرکت کنید

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

 

فصل اول

 • راز جذب ثروت    
 • راههای جذب قدرت پول و ثروت    
 • ۱۰ روش جذب ثروت و پولدار شدن با قانون جذب    
 • نکاتی برای تبدیل شدن به یک آهنربای پول    
 • قانون جذب ثروت    
 • استفاده از قانون جذب برای ثروت    
 • قانون جذب ثروت کار نمی‌کند    
 • پول را به خودتان بچسبانید    
 • راه سریع قانون جذب ثروت    
 • نگرانی و ثروت    
 • بازی جذب ثروت    

فصل دوم

 • روان‌شناسي پول:    
 • روانشناسی پول و رابطه پول و قدرت    
 • روانشناسی پول و رابطه پول و قدرت    
 • کسب و کاری برای میمونها    
 • روانشناسی پول و حسابداری ذهنی    
 • روانشناسی پول و رابطه پول و امنیت    
 • روانشناسی پول و بحث رابطه پول با تلاش و توانایی    
 • روانشناسی پول و وسواس پولی    
 • یادگیری اصولی در زمینه پول    
 • ۱. در مورد هر چیزی چانه بزنید    
 • ۲. پول در آوردن بهتر از خرج کردن آن است    
 • ۳. بهترین چیزها اغلب نزدیک و ارزان هستند    
 • ۴. بعضی وقتها بدون فکر و برنامه ریزی عمل کنید    
 • ۶. ریسک کنید   
 • ۶. بدانید که آن تغییر دشوار بوده و زمان می برد    
 • ۷. اگر چیزی نفهمیدید سوالات زیادی بپرسید   
 • ۸. بخشش و تقسیم کردن سخت ولی رضایت بخش است   
 • روانشناسی مالی  
 • آموزش ارزش پول و پس انداز کردن   
 • مدیتیشن جذب ثروت    
 • حسابهاي توانگري    
 • سه راه برای استفاده از قانون جذب   
 • هفت قانون ثروتمند شدن    

فصل سوم

 • ۸ مرحله برای ثروتمند شدن به کمک فنگ شویی    
 • • درخت پول    
 • تکنیک های فنگ شویی برای جذب ثروت    
 • رنگ‌هايي که با خود رفاه مي‌آورند    
 • نمادهاي ثروت را فراموش نکنيد    
 • با طبيعت گرايي ثروتمند شويد    
 • جادوي اسب‌های دونده    
 • افزايش دارايي با 8 ماهي قرمز    
 • زيورآلات پر انرژي    
 • زباله‌ها را تلنبار نکنيد    
 • تکنيک‌هاي هدر رفتن ثروت را بشناسيد    
 • از نگه‌داشتن گل‌هاي خشک پرهيز کنيد    
 • غم‌انگيزها را دور بريزيد    
 • خرابکارهای پول‌سوز    

فصل پنجم    

 • توليد ايده هاي جديد در کسب و کار    
 • خلق ایده کسب و کار    
 • ایده های جدیدراه اندازی کسب و کار با سرمایه کم    
 • ایده های کسب و کار برای خدمات فردی    
 • ایده های باری خود اشتغالی    
 • پشتیبانی کسب و کار    
 • خلق ایده کسب و کار  
 • نوآوری‌های چندگانه    
 • ایده کسب وکار جدید برای پخش کالا    
 • بوم مدل کسب و کار (BMC)    
 • بوم مدل کسب و کار آلفابت (گوگل)    
 • بوم مدل کسب و کار Coursera    
 • آموزش با زیرنویس فارسی    
 • مزیت های وب سایت Coursera    
 • بوم مدل کسب و کار Xing Events    
 • بوم مدل کسب و کار Burger King    
 • بوم مدل کسب و کار Valencia    
 • بوم مدل کسب و کار ابزاری نامناسب برای راهبری یک استارتاپ    
 • بوم مدل کسب و کار    
 • کافه بازار و بوم مدل کسب و کار    
 • بخش مشتریان (Customer Segment)    
 • ارزش پیشنهادی (Value Proposition)    
 • کانالها (Channels)    
 • ارتباط با مشتریان (Customer Relation)    
 • جریان درآمدی(Revenue Stream)    
 • منابع کلیدی (Key Resources)    
 • فعالیت های کلیدی (Key Activities)    
 • شرکای کلیدی (Key Partners )    
 • ساختار هزینه (Cost Structure)    
 • بوم ناب    

فصل پنجم

 • رویه های شناخت بازار مناسب    
 • انواع بنگاه های کسب و کار    
 • نقاط قوت و ضعف بنگاه هاي كسب وكار    
 • شناخت رقبا    
 • انتخاب رقبا براى حمله / گريز    
 • محل کسب و کار    
 • طبقه‌ بندی فرآيندهای کسب‌ و کار از نظر میزان ساختارمندی    
 • انواع مالکیت تجاری به لحاظ قانونی    
 • تاثیر مالکیت حقوقی بر دوام کسب و کار    
 • تاثیر ساختار حقوقی برنحوه مدیریت کسب و کار    
 • تاثیر ساختار حقوقی بر پرداخت مالیات ها    
   
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان