*** دوره CCIE

*** دوره CCIE

 • person مدرس دوره
 • cast_for_education نوع برگزاری دوره حضوری
 • scheduleمدت دوره ۴۰۰ ساعت
 • verifiedگواهینامه پایان دوره سازمان وزارت علوم
 • attach_moneyشهریه ۴,۵۵۰,۰۰۰ تومان
 • categoryدسته بندی شبکه و کامپیوتر

ثبت نام

*** دوره CCIE

درباره دوره

  دوره آموزشی CCIE چه دوره ای است؟ چرا گواهینامه CCIE اهمیت دارد؟ پیش نیاز گواهینامه CCIE چیست؟ آینده ی شغلی CCIE چیست؟ میزان درآمد مشاغل مربوط به CCIE چیست؟ مزایای شرکت در دوره آموزشی CCIE مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ انواع گواهینامه های CCIE چیست؟ دوره آم...
مشاهده بیشتر
خدماتی که شما در این دوره دریافت میکنید
 • بسته آموزشی مالتی مدیا
  بسته آموزشی مالتی مدیا
 • گواهینامه پایان دوره معتبر
  گواهینامه پایان دوره معتبر
 • لوح ویژه گواهینامه
  لوح ویژه گواهینامه
 • کتاب کامل محتوای دوره
  کتاب کامل محتوای دوره

امکان پرداخت اقساطی این دوره:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.


تمام جلسات این دوره به صورت محتوای ویدئویی آموزشی در اختیار شما قرار میگیرد

 • 1 ccie (10 ساعت)

  • LANSwitching
  •   Ethernet Basics 
  •   Virtual LANs and VLAN Trunking 
  •   Spanning Tree Protocol 
  • IP Networking
  •   IP Addressing 
  •   IP Services 
  • IP IGP Routing
  •   IP Forwarding (Routing) 
  •   RIPv2 and RIPng 
  •   EIGRP 347 9 OSPF 
  •   IS-IS 
  •   IGP Route Redistribution, Route Summarization, Default Routing, and Troubleshooting 

 

گواهینامه ccie

دوره آموزشی CCIE چه دوره ای است؟

دوره آموزشی CCIE دوره ای است که بررسی موضوعاتی همچون  پیکربندی های ATM، VPN، امنیت شبکه، خدمات شبکه، مدیریت سیستم، حل کردن مشکلات لایه های شبکه  و مسائلی از این قبیل می پردازد.  مطالب این دوره 400 ساعت به صورت  بسته آموزشی از طریق کتاب و سی دی مالتی مدیا ارائه می گردد که پس از شرکت در آزمون تخصصی ویژه این دوره ارزشیابی صورت میگیرد و موفق به دریافت مدارک معتبر ویژه این دوره می شوید. گواهی تخصصی بین شبکه ای سیسکو یا CCIE، یک گواهینامه فنی ارائه شده توسط سیستم های سیسکو است. گواهینامه های بین المللی (CCIE) و گواهینامه تخصصی طراحی سیسکو یا Cisco Certified Design Expert (CCDE) برای کمک به صنعت در تشخیص صلاحیت بالای کارشناسان اینترنت در سراسر جهان و ارزیابی مهارت های طراحی شبکه در سطح تخصصی در سطح جهان ایجاد شده است. این گواهینامه ها در سراسر جهان به عنوان معتبر ترین گواهینامه های شبکه در صنعت پذیرفته شده است. انجمن CCIE و CCDE پیشگام در دانش فنی شبکه ها بوده است. این برنامه صدور گواهینامه تخصصی به طور مداوم و به روزرسانی می شود ابزار و روشهای تست خود را برای اطمینان و حفظ کیفیت برنامه به کار می گیرد. از طریق یک آزمون کتبی دقیق و مبتنی بر عملکرد، این برنامه های صدور گواهینامه تخصصی، مجموعه استانداردهایی را برای تخصص بین اینترنتی تعیین می کند. CCIE بالاترین سطح صدور گواهینامه سیسکو است. سیسکو طیف گسترده ای از گواهینامه های حرفه ای را بر اساس سطوح و تکنولوژی های مختلف در اختیار دارد. سیسکو،  CCNA را به عنوان سطح نیمه جرفه ای، CCNP را به عنوان سطح حرفه ای و CCIE را به عنوان گواهینامه سطح تخصصی ارائه می دهد. در حال حاضر سیسکو این سطوح را در تکنولوژی های مختلف مانند مسیریابی ؛ سوئیچینگ، امنیت، همکاری، بی سیم، مرکز داده، ارائه دهنده خدمات و طراحی، ارائه می دهد. 

 

همین حالا در دوره CCIE شرکت کنید

 

چرا گواهینامه CCIE اهمیت دارد؟ 

گواهینامه CCIE معتبر ترین، پرمتقاضی ترین و یکی از بالاترین گواهینامه های IT در سراسر جهان است. آیا می دانید حدود 45،000 مهندس مجرب CCIE در سراسر جهان وجود دارد و تقاضای برای آن حداقل 10 برابر بیشتر از گواهینامه ها است؟ مهندسان CCIE یکی از مهم ترین منابع انسانی در صنعت شبکه هستند. اگر هیچ کس نتواند مشکل شبکه را حل کند، باید آن را به یک مهندس CCIE بسپاریم. از 5 سال گذشته، تقاضای مهندسان CCIE به شدت افزایش یافته است، خواه به صورت CCIE مسیریابی و سوئیچ کردن دامنه، امنیت یا بی سیم باشد. آیا می توانید باور کنید که CCIE قبلا فقط به معنای مهندسین با تجربه بود، زیرا این یک گواهی بسیار مهمی است و تنها شرکای طلایی سیسکو برای استخدام مهندسین CCIE اقدام می کنند. اما اکنون دنیا روز به روز پیشرفت می کند و با تکامل فن آوری اینترنت، تقاضای CCIE به شدت افزایش یافته است. بی شک CCIE همچنان بالاترین گواهینامه سیسکو را دارد. این گواهینامه،   طراحی، پیاده سازی و عیب یابی زیرساخت های پیچیده شبکه بسیاری از سازمان ها را آموزش می دهد. آمارها نشان می دهند که نیاز به متخصصین CCIE در سراسر جهان رو به رشد است.

متخصصان شبکه معمولا به دنبال صدور گواهینامه CCIE برای کمک به افزایش حقوق خود و یا گسترش فرصت های شغلی در زمینه تخصصی خود می باشند. تمرکز و تلاش اضافی مورد نیاز برای آماده سازی امتحانات CCIE مورد نیاز است که عموما مهارت های فردی را در این زمینه افزایش می دهد. جالب اینست که زمانی که مهندسان CCIE را ثبت می کنند، سیسکو الویت را به پشتیبانی فنی کلاینت ها می دهد. اهمیت صدور گواهینامه CCIE از کل دانش گنجانده شده در برنامه بدست می آید. مسیر حرفه ای گواهی CCIE برای این در نظر گرفته شده است تا فراگیران را به سطح تخصصی ارتقاء دهد. برای دریافت گواهی، متقاضیان باید درک فنی گسترده ای از فن آوری ها و مفاهیم شبکه داشته باشند. شهرت عالی مهندسان CCIE در طول سال ها نیز مرتبط با حفظ اهمیت صدور گواهینامه در بازار فناوری اطلاعات است. مدیران استخدام از پیچیدگی امتحان CCIE اطلاع دارند و گذراندن امتحان یا رد شدن در آن در هنگام ارزیابی متقاضیان شغل، یک گزینه غربالگر ضروری به حساب می آید. بر اساس گواهینامه های Cisco CCIE، کمتر از 3 درصد از کلیه ی متخصصان سیسکو و کمتر از 1 درصد از متخصصان شبکه در سراسر جهان دارای این گواهی هستند. بنابراین افراد دارای گواهینامه CCIE ، دارای سطح بسیار بالایی از مهارت های مهندسی شبکه هستند. مسیر به دست آوردن گواهینامه CCIE نیاز به گذر از طریق گواهینامه های پایه شبکه سیسکو مانند CCNA و CCNP می باشد. گواهینامه CCIE یک چالش شخصی برای برخی است و باعث می شود مهندسان فرصتی برای نشان دادن دانش حرفه ای در زمینه مهارت های شبکه خود را نشان دهند. هم چنین CCIE دارای اهمیت های دیگری است که عبارتند از:

 

دوره CCIE

 

وارد شدن به کار شبکه و بدست آوردن فرصت های بیشتر:
در حال حاضر شبکه  IT دارای محدوده وسیع است، اما به عنوان کسی که به تازگی وارد بازار کار شده است ،چگونه می توانید شغل خوبی پیدا کنید؟ این مهم ترین سوال است. پاسخ به آن آسان است: اگر دارای مدرک تحصیلی و علاقه به شبکه هستید. کافی است از آنجا که سیسکو یک پیشرو در دستگاه های شبکه است، بهتر است برای آموزش و امتحانات گواهینامه سیسکو آماده شوید. این گواهینامه ها مهارت های شما را به عنوان یک متخصص شبکه اثبات می کند. یکی از دلایلی که مهندسین برای امتحان CCIE مطالعه می کنند امید به یک کار بهتر است که به شما این امکان را می دهد که امنیت شغلی داشته باشید چون این گواهینامه قطعا درب در بالاترین سطح قرار دارد. باید شما خود را به عنوان یک مهندس خوب ثابت کنید و این امتحان شما را به مهندسی حرفه ای در زمینه ی CCIE تبدیل خواهد کرد و این به خودی خود آینده ی کاری شما را بهبود خواهد بخشید.

درآمد خوب:

متخصصان CCIE سیسکو، متخصصان فناوری اطلاعات  بالاترین میزان حقوق در جهان در حوزه ی شبکه و سیسکوهستند. این حوزه ی کاری و دیگر زمینه های مربوط به آن با دیگر زمینه های فنی بسیار متفاوت است. افرادی که به عنوان یک CCIE در حوزه ی IT کار می کنند، به طور متوسط به میزان 152،862 دلار در سال یا 851 دلار (1٪) بیشتر از میانگین حقوق سالانه ملی  یعنی 152،011 دلار در ایالات متحده آمریکا در آمد دارند. CCIE یکی از معدود گواهینامه هایی است که تقریبا حقوق و دستمزد جذاب را حتی در ابتدای کار دارا است. تنها چیزی که نیاز به آن دارید، گذر از آزمون CCIE کتبی و عملی در آزمایشگاه است. در واقع، حقوق و مزایای آن به اندازه کافی  وسوسه انگیز است که وضعیت مالی شما در مدت زمان کم تغییر می دهد.

آینده شغلی در سطح بین الملل:

تقریبا تمام کارآموزان و متخصصان با تجربه آرزوی کار کردن در سطح بین المللی هستند. گواهینامه CCIE سریع ترین راه برای انجام این کار است. پس از صدور گواهینامه، امنیت ویزای کاری و اشتغال در هر جای دنیا، بسیار ساده تر می شود. همانطور که در مبحث شبکه احتمالات بسیاری وجود دارد ، نمی توانید آسیب پذیری برخی از زیرساخت های شبکه در برابر نواقص و همچنین ارتباطات است را نپذیرید. این نوع هشدارها به طور کلی شامل نرم افزارهای ناخوشایند یا بد نرم افزارها، هکرها و نواقصی است که در تلاش برای گرفتن اطلاعات شرکت خصوصی و اطلاعاتی  از قبیل حقوق مالکیت معنوی می کند.  صدور گواهینامه تخصصی بین شبکه ای سیسکو (CCIE) به عنوان یک دروازه برای باز کردن فرصت های شغلی به شمار می رود. مسیر صدور گواهینامه CCIE برای توسعه دانش سطح متخصص در دنیای شبکه طراحی شده است. برای کسب این گواهی، شما باید یک دانش فنی عمیق از فن آوری ها و مفاهیم شبکه داشته باشید.

حرفه ی خود را با گواهینامه امنیت CCIE شروع کنید:

یکی از متمایز ترین گواهینامه ها در IT و CCIE، گواهینامه ی امنیت CCIE است و این روزها بسیار مورد نیاز است. شبکه های ایمن سرتاسری یک جزء جدانشدنی از یک شرکت فناوری اطلاعات است. بنابراین نیاز به حرفه ی امنیت شبکه در بازار بالا است. شما ممکن است شگفت زده شوید که تعداد متخصصان امنیتی خبره در بازار بسیار کم هستند. بنابراین مشاغل امنيتی CCIE بین مشاغل پر درآمد در زمينه شبکه هستند.

ارتقاء سریع:

حقیقت این است که کارشناسان CCIE همیشه از دیگر متخصصان فناوری اطلاعات مانند CCNP و CCNA پیشی می گیرند. شرکت های فناوری اطلاعات اعتماد بیشتری به متخصصان CCIE دارند، زیرا از لحاظ فنی بهتر آموزش دیده اند تا شبکه را بهتر پیش درک کنند و پروژه را پیش ببرند. بر خلاف مهندسان سطح CCNA و CCNP، دارنده گواهی CCIE که با سطح 1 را شروع می شود، می تواند به راحتی به مدت 3 تا 4 سال به سطح 3 برسد.

قابلیت دسترسی CCIE برای آزمون دهندگان:

قبلا، به دلیل اینکه مربیان گواهی دار به تعداد کافی نبودند و سرمایه گذاری بسیاری روی آزمایشگاه های CCIE نشده بود، این آزمون دشوار بود.ولی اکنون می توانید برای امتحان آماده شوید و گواهینامه ی خود را از مربیان و اساتید دارای گواهی، دریافت کنید.

اعتبار بالا:

CCIE به عنوان یکی از معتبرترین مدارک در صنعت شبکه محسوب می شود و اخذ گواهینامه به عنوان یک مزیت حرفه ای برای مهندسان که مایل به موقعیت شغلی شغلی خود هستند، به حساب می آید. صدور گواهینامه CCIE دارای برنامه های کاربردی عملی است و افراد دارای گواهینامه CCIE اغلب می توانند خود را به عنوان رهبر در صنعت شبکه باشند. گواهینامه CCIE یک چالش شخصی برای برخی است و باعث می شود مهندسان فرصتی برای نشان دادن دانش حرفه ای خود در زمینه مهارت های شبکه پیدا می کنند. اگرچه این آزمون از لحاظ هزینه کمی گران است ولی ارزش و اعتبار گواهی CCIE آن بسیار خوب است و پس از اخذ گواهی ، فرصت های شغلی بسیاری را می توانید پیدا کنید.

آزمون تخصصی:

هنگامی که بحث بر سر سطح دشواری پیش می آید، بدون شک CCIE دارای . این اعتبار سنجی در سطح تخصصی به شدت برای افرادی که حداقل سه تا پنج سال پیش زمینه ی سیسکو دارند، توصیه می شود. به دلیل تخصصی بودن آزمون، آزمون کتبی و عملی آن سخت است. اما با  آماده سازی و مطالعه مناسب، می توانید قطعا این آزمون را بدون هیچ بگذرانید. در نتیجه، به دلیل زمینه های گسترده و ارزشمند انجام شده برای آماده شدن برای امتحان، اکثر مدیران شبکه های مقدماتی ، زمان زیادی را برای انجام وظایف روزانه خود در طراحی، کنترل و عیب یابی تنظیمات پیچیده صرف می کنند.

پیش نیاز گواهینامه CCIE چیست؟ 

در پاسخ به این سؤال می توان گفت که هیچ پیشنیازی برای صدور گواهینامه CCIE وجود ندارد.  این امر مفید است زیرا آزمون دهندگان  فرصت درک مطالب CCIE کتبی و امتحان عملی آزمایشگاه CCIE را پیدا می کنند. امتحان CCIE مستلزم آن است که آزمون دهنده گان به دلیل پیچیدگی و سطح آن به طور کامل آماده شوند. گواهینامه CCIE همچنین مستلزم آن است که داوطلبان در این زمینه فعالیت های زیادی داشته باشند و اینجاست که گذراندن دوره های CCIE حائز اهمیت می شود. دوره ی  CCIE تضمین می کند که آزمون دهندگان قبل از تلاش برای امتحان CCIE تجربه لازم را کسب کنند.

برای اخذ CCIE ، ابتدا باید امتحان کتبی را بگذرانید. پس از امتحان کتبی، برای جدول زمانبندی واجد شرایط می شوید و در یکی از ده آزمایشگاه  Cisco CCIE امتحان می دهید. آزمايشگاه دستيابي امتحان آزمون سيسكو را براي دانش و مهارت هاي عيب يابي شبکه تست مي کند. به همین دلیل توصیه می شود که بدون آگاهی و گذراندن دوره ی تخصصی، در این امتحان شرکت نکنید  زیرا داوطلب آزمون CCIE پس از واجد شرایط شدن، هزاران دلار خرج می کند و 18 ماه زمان برای آن زمان خواهد گذاشت. اگر یک داوطلب آزمون عملی  را قبول نشود، باید ظرف سه ماه مجددا در آن امتحان قبول شود. گذراندن دوره CCIE به این دلیل مفید است که آزمون دهندگان با مواد آزمون آشنا شوند.

آزمون گواهینامه CCIE در دو مرحله انجام می شود: امتحان کتبی دو ساعته که شامل 90-110 سوال است. پس از گذراندن امتحان اول ، یک آزمون عملی 8 ساعته در آزمایشگاه برگزار می شود و سپس به آزمون دهنده گواهي اعطا می شود. 

 

دوره آموزش ccie

 

همین حالا در دوره CCIE شرکت کنید

 

آینده شغلی CCIE چیست؟

یکی از دلایلی که مهندسین برای این امتحان مطالعه می کنند فرصت بهتر شغلی است که به شما این امکان را می دهد که امنیت شغلی داشته باشید. برای CCIE موقعیت های شغلی وجود دارند که عبارتند از: 

مهندس ارشد شبکه:

مهندسان ارشد شبکه ، طراحی و ایجاد شبکه های کامپیوتری در یک سازمان و تضمین درست کار کردن آنها را بر عهده دارند. در بعضی موارد، آنها همچنین شبکه هایی را برای کلاینت های های شخص ثالث تعمیر می کنند. شبکه باید متوازن باشد در نتیجه به خوبی کار می کند و داده ها به راحتی در جریان هستند. هنگامی که شبکه ها به درستی کار نمی کنند، مهندس شبکه باید مهارت های حل مشکل را برای یافتن یک راه حل به کار گیرد. همچنین پشتیبان گیری از سیستم ها مهم است، بنابراین می توان آنها را به آسانی بازیابی کرد.

بعضی از مهندسان شبکه ارشد مسئول پیاده سازی سیستم های امنیتی برای شبکه ها هستند تا اطلاعات به خطر نیافتد. این کار عمدتا در یک دفتر انجام می شود و گاهی اوقات بازدید از شعب مختلف اداری برای نصب سخت افزار برای شبکه ضروری می شود. مهارت های پیشرفته کامپیوتر در این عنوان شغلی مهم هستند، و دانش نرم افزار و سخت افزار سرور ضروری است. مهارت های مدیریت بودجه نیز مهم است، زیرا مهندس شبکه ممکن است داخل بودجه ی تعیین شده کار کند. هم چنین مهندس وظایفی دارد که عبارتند از: نصب، پیکر بندی و حل مشکل معماری شبکه، نظارت و کنترل مسائل عملکردی در معماری شبکه، طراحی و اجرای راه حل های کسب کار با استفاده از تجهیزات شبکه، طراحی، نوشتن و به روز رسانی مستند سازی سیستم و نمودارهای شبکه است. 

معمار شبکه:

معماران شبکه مسئول هستند که به طور موثر طراحی و بررسی نیازهای شبکه و قابلیت های سازمان خود را انجام دهند. آنها مسئول اعتبار سنجی برنامه های طراحی در سطح بالا برای پیاده سازی شبکه هستند. معماران شبکه باید افرادی سازمان یافته باشند که به جزئیات توجه بسیاری می کنند تا از بروز مشکلات جلوگیری کنند. آنها پیشرفت و مسائل را به مدیر شبکه یا سرپرست بخش خود در صورت نیاز گزارش می دهند. یکی از ابزارهای اصلی آنها شامل رایانه شخصی برای بررسی تنظیمات شبکه و الزامات امنیتی با استفاده از نرم افزار تخصصی برای بررسی نقص امنیتی و مزاحم های احتمالی است. علاوه بر این، معماران شبکه با نصب و نگهداری مناسب سخت افزار و ابزارهای نرم افزاری، یکپارچگی شبکه را بررسی می کنند.

آنها فناوری های جدید برای طراحی شبکه ارائه می دهند و بر اساس الزامات پروژه خاص، عملکرد شبکه را نظارت می کنند. هم چنین برای شبکه های محلی و بی سیم پیچیده، پشتیبانی فنی و راهنمایی ارائه می دهند. یکی از وظایف اصلی آنها شامل مدیریت انتظارات مشتری با پیروی از استانداردها و پروتکل های شبکه است. معماران شبکه همچنین معماری مورد نیاز سیستم های موجود کامپیوتر را تعیین می کنند. آنها همچنین باید یک گزارش دقیق برای جلوگیری از مشکلات اتصال شبکه، ارائه دهند.

مهندس ارشد سیستم:

مهندسین ارشد سیستم (شبکه های کامپیوتری / IT) عموما مسئول مدیریت و نگهداری سیستم های کامپیوتری و ابزار هستند؛ یافتن و رفع مسائل درون سیستم؛ و پیاده سازی، نظارت و ایجاد ابزارهایی است که وظایف تکراری را برای به حداقل رساندن اشتباهات و جلوگیری از خرابی شبکه به طور خودکار در می آورند. آنها با استفاده از ابزارهایی مانند Chef و Puppet ، چارچوب های اتوماسیون را توسعه می دهند و به طور کلی باید با سیستم های کنترل نسخه مانند git، پایگاه های ارتباطی مانند اوراکل و MySQL، سرورهای وب (Apache و NGINX) و برنامه های کاربردی CMS (دروپال یا وردپرس) آشنا باشند. دانش لینوکس و / یا سولاریس ضروری است. آنها همچنین باید حداقل یک زبان برنامه نویسی مانند Ruby، Python، Perl یا PHP را داشته باشند.

آنها باید قادر به استفاده از مایکروسافت ورد، اکسل، Outlook باشند و باید با استفاده از vi به راحتی بتوانند با خط فرمان (Command line) کار کنند. به طور کلی، مهندسین ارشد سیستم باید بتوانند در یک محیط تیمی کار کنند، مهارت های مدیریت زمان قوی و مهارت ارتباطی داشته باشند. آنها معمولا در ساعات کاری منظم کار می کنند، اگرچه بسیاری از مهندسین ارشد سیستم به طور چرخشی با شرکت در تماس هستند تا پشتیبانی 24 ساعته برای رفع مشکلات، مانند قطع یا اصلاحات مورد نیاز را ارائه دهند. هم چنین آنها با مهندسین ارشد سیستم های دیگر کار می کنند و ممکن است مهندسین مبتدی را نظارت کنند. آنها معمولا به مدیر یا مدیر گروه گزارش می دهند. آنها توسط در تمامی حوزه های صنعتی کار و با صاحبان کسب و کار و توسعه دهندگان نرم افزار کار می کنند.

مهندس شبکه:

کار مهندسان شبکه ، طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری کارفرمایان است. آنها به طور کلی در دفاتر مشغول به کار هستند تا مشکلات مربوط به شبکه را برطرف کنند و اطمینان حاصل کنند امنیت سیستم ها و نرم افزار فایروال آنها به روز باشد. مهندسان شبکه باید از انواع فناوری های شبکه، مانند مسیریابی، تونل زدن رمزنگاری، دیوار آتش و مسائلی از این قبیل آگاه باشند. مهندسان شبکه همچنین باید در برنامه های مایکروسافت آفیس (ورد، اکسل، پاورپوینت و Outlook) مهارت داشته باشند و بتوانند مشکلات شبکه و سیستم های کامپیوتری را شناسایی کنند.

آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که شبکه های کامپیوتری کارفرمایان، بهینه و کارآمد هستند. مهارت های ارتباطی قوی  کلامی و نوشتاری و توانایی کار در محیط تیمی در این شغل مهم هستند و باید با تلفن و یا شخصا با استفاده از کاربران مختلف شبکه در ارتباط با مسائل مربوط به شبکه های کامپیوتری شرکت خود، به طور واضح صحبت کنند. آنها همچنین سوابق مشکلات سیستم را با استفاده از پایگاه داده ها و یا نرم افزارهای مشابه نگهداری می کنند و گزارش هایی را برای مدیران و مدیران ارائه می دهند. آنها همیشه باید با فناوری روز حرکت کنند و به طور مداوم مهارت های جدیدی را با حضور در کلاس ها، کارگاه ها، کنفرانس ها ی مربوطه یاد بگیرند.

مهندس امنیت شبکه:

مهندس امنیت شبکه بخش مهمی از یک تیم IT در کسب و کارهای بزرگ و متوسط هستند. مهندس امنیت شبکه در تهیه، راه اندازی، پیکربندی و مدیریت بسیاری از قطعات مختلف سخت افزار و نرم افزار مربوط به شبکه و امنیت مشارکت دارد. این شامل دیوارهای آتش، مسیریاب ها، سوئیچ ها، ابزارهای مختلف نظارت بر شبکه و VPN ها (شبکه های خصوصی مجازی) می باشد. این مهندسان همچنین مرتبا ارزیابی ریسک های امنیتی مبتنی بر شبکه را انجام می دهند و همانطور که شرکت گسترش می یابد، گاهی اوقات به طراحی راه حل های زیرساخت های جدید کمک می کنند و یا معماری سیستم آن را عوضمی کنند.

در حالی که اکثر مهندسان امنیت شبکه در یک محل ثابت می کنند، بعضی موقعیت هایی شغلی نیز وجود دارد که نیاز مسافرت دارد و ثابت نیست؛ این موقعیت های شغلی به طور کلی مربوط به شرکت هایی است که راهکارهای امنیتی شخص ثالث را برای شرکت های دیگر پیاده سازی می کنند. وظایف مهندسین امنیت شبکه عبارتند از حفظ دیوار آتش، شبکه خصوصی مجازی، وب و برنامه های امنیتی وب، پروتکل ها و امنیت است. هم چنین مهندسین امنیت شبکه، موارد و رخدادهای امنیتی را نظارت و گزارش می کنند و میزان عملکرد شبکه را پیگیری می کنند. 

 

مدرک ccie

 

میزان درآمد مشاغل مربوط به CCIE چیست؟

با توجه به توضیحاتی که در بالا ذکر شد، هر کدام یک از این مشاغل دارای درآمد خاص به خود هستند. در بخش های زیر می خواهیم ب برسی درآمد این مشاغل به طور جداگانه بپردازیم.

 

 مهندس ارشد شبکه:
در این مورد می توان گفت که میزان درآمد مهندس ارشد شبکه رو به بالا است. یک مهندس ارشد شبکه با تجربه کمتر از 5 سال می تواند به طور کلی درآمد متوسط برابر با 87،000 دلار بدست آورد. البته بسته به نوع سازمان، شرکت، پاداش و پرداخت اضافه کاری این میزان متغییر است. یک مهندس ارشد شبکه با تجربۀ با تجربه 5 تا 10 ساله می تواند متوسط 97،000 دلار حقوق داشته باشد. هم چنین، مهندسین ارشد شبکه با میزان تجربه ی بالای 10 سال می تواند به طور متوسط 103،000 دلار درآمد داشته باشد. 

 معمار شبکه:
میزان حقوق پرداختی در این شغل دارای روند مثبتی است. یک معمار شبکه با تجربه کمتر از 5 ساله می تواند 85000 دلار بر اساس 47 حقوق و دستمزد داشته باشد. معمار شبکه با تجربه کاری بین 5 تا 10 سال تجربه ، به طور کلی درآمد متوسط برابر با 107000 دلار دارد. یک معمار شبکه با تجربه بیش از 10 سال به بالا به طور متوسط درآمدی برابر با 122000 دلار دارد. هم چنین معماران شبکه با تجربه بیش از 15 سال به بالا، درآمدی به طور متوسط برابر با 127000 دلار می توانند داشته باشند. 

 

مهندس ارشد سیستم:
یک مهندس ارشد سیستم  (شبکه های کامپیوتری / IT) با تجربه کاری کمتر از 5 سال می تواند حقوقی برابر با 81000 دلار دریافت کند. هم چنین، مهندس ارشد سیستم (شبکه های کامپیوتری / فناوری اطلاعات) با تجربه کار 5 تا 10 سال می تواند به اندازه 92000 دلار به طور متوسط در آمد داشته باشد. علاوه بر این، اگر وی دارای 10 تا 20 سال تجربه کاری باشد، متوسط درآمد وی برابر با103 هزار دلار است. 

مهندس شبکه:
یک مهندس شبکه تجربه کمتر از 5 سال ، درآمدی برابر با  60،000 دلار دارد. هم چنین وی اگر دارای 5 تا 10 سال تجربه ی کاری باشد، می تواند مبلغ بالغ بر 74000 دلار داشته باشد. برای مهندسین شبکه یا سابقه بیش از 10 سال، حدود 82،000 دلار است و بیش از 15 سال برابر با 89000 دلار به طور متوسط است.

مهندس امنیت شبکه:
مهندس امنیت مبتدی با تجربه کمتر از 5 سال می تواند درآمدی برابر با 73000 دلار داشته باشد. هم چنین مهندسین با تجربه 5 تا 10 ساله می تواند درآمد 89000 دلار داشته باشد. مهندسین امنیت شبکه با تجربه بیش از 10 سال به طور کلی درآمد بالغ بر 102،000 و بیش از 15 سال می تواند مبلغی برابر با 117000 دلار داشته باشند. 

 

مزایای شرکت در دوره آموزشی CCIE موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

شرکت در دوره آموزشی CCIE این مؤسسه از مزایایی برخوردار است که عبارتند از:

 • مدارک توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور مورد تأیید هستند.
 • محتوای جامع و به روز مطابق با استانداردهای جهانی
 • امکان ارزیابی مدارک توسط سازمان WES آمریکا و کانادا
 • امکان ترجمه رسمی مدارک با مهر وزارت امور خارجه برای ارائه به شرکت ها و سازمان های خارج از کشور
 • ارائه ی منابع چند رسانه ای همراه با بسته های آموزش
 • ارسال بسته های آموزشی به سراسر کشور 

انواع گواهینامه های CCIE چیست؟

CCIE دارای چندین گواهینامه است که به شاخه های مختلف تقسیم می شوند که عبارتند از: 

 • CCIE همکاری:CCIE همکاری برای معماران و مهندسان متخصص در امور ارتباطات صوتی، تصویری و یکپارچه طراحی شده است. داوطلبان باید امتحان کتبی دو ساعته را در مورد همکاری سازمانی سیسکو و امتحان عملی هشت ساعته را بگذرانند. موضوعات این گواهینامه شامل پیکربندی، عیب یابی و ادغام هستند.
 • CCIE مرکز داده: CCIE مرکز داده برای متخصصانی طراحی شده است که در زمینه ی طراحی، برنامه ریزی و اجرای زیرساخت های مرکز داده کار می کنند. داوطلبان باید قبل از تکمیل آزمون عملی دو قسمتی و هشت ساعته که مهارت های تشخیص و عیب یابی توپولوژی های مرکزی داده ها را بررسی می کند، یک امتحان کتبی دو ساعته درباره ی زیرساخت مرکز داده بگذرانند.
 • CCIE مسیریابی و سوئیچینگ: در این گواهینامه، مفاهیم شبکه در یک امتحان کتبی تحت پوشش قرار می گیرند، پس از آن داوطلبان باید آزمون عملی هشت ساعته را که مسیریابی و تعویض تجهیزات را تنظیم می کنند، بگذراند. این گواهینامه برای متخصصین مهندسی در سطح بالا طراحی شده است.
 • CCIE امنیت: گواهینامه امنیتی CCIE، مهندسان را برای معماری، مهندسی و حل مشکلات فناوری های امنیتی Cisco آماده می کند. برای گذراندن آزمون عملی، مهندسان باید ظرف هشت ساعت یک شبکه امن را کاملا پیکربندی کنند.
 •  ارائه دهنده خدمات CCIE: این گواهینامه برای مهندسین شبکه برای ارائه ی خدمات طراحی نشده است، داوطلبان باید یک آزمون عملی هشت ساعته را بگذرانند که تجهیزات ارائه دهنده ی خدمات را پیکر بندی کنند.
 • CCIE بی سیم: با هدف سنجش دانش شبکه های بی سیم محلی (WLAN ها) و مفاهیم نظری شبکه های بی سیم، داوطلبانی که این گواهینامه را کسب می کنند، یک آزمون عملی هشت ساعته را می گذرانند که شبکه های بی سیم را پیکربندی می کنند.

این دوره شامل 0 ساعت فیلم آموزشی و 0 صفحه محتوی متنی می باشد.

همین حالا در دوره CCIE شرکت کنید

دوره های مرتبط
 • CCIE
 • CCIE
 • CCIE
 • CCIE
 • CCIE
 • CCIE
نظر شما

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است

close