دوره یکساله مدیریت بازاریابی فروش (DBA)

دوره DBA بازاریابی فروش


دوره DBA بازاریابی فروش چه دوره ای است ؟ DBA بازاریابی چیست و چه اهمیتی دارد ؟ دوره DBA بازاریابی فروش چه مزایایی دارد ؟ چرا باید در دوره DBA بازاریابی فروش موسسه آموزش فن پردازان شرکت کرد ؟ مخاطبان دوره DBA بازاریابی و فروش چه کسانی هستند ؟ موقعیت های شغلی DBA بازاریابی فروش چیست ؟ مدیران بازاریابی و فروش به چه مهارت هایی نیاز دارند ؟ مدیران بازاریابی و فروش چه وظایفی دارند ؟ آیا برای بازاریابی و فروش به گواهینامه DBA نیاز دارید ؟ آیا شخصیت شما مناسب شغل مدیر بازاریابی...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره DBA بازاریابی فروش چه دوره ای است ؟

DBA بازاریابی فروش همان سطح عالی تحصیلات کاربردی است که برای افراد حرفه ای در کسب و کار ، با هدف توسعه ی بازار ایجاد شده است ، تا با تمرکز بر سطح پیشرفته ی دروس بازاریابی به افزایش کارایی شرکت و درجات بالاتر از سمت های اجرایی و رهبری که در طول تحصیل می آموزند ، دست یابند. در این دوره آموزشی تمرکز ویژه ای بر روی مدیریت همه خدمات و کالا ها می شود تا از بین روش های سنتی و قدیمی بازاریابی که جنبه های اخلاقی و قانونی دارند ، روشی جدید را کشف کند .

دوره DBA بازاریابی فروش مهارت های زیادی را برای گذر از سختی ها و پیچیدگی های بازاریابی جهانی به افراد می آموزد و به این امر می پردازد که چطور این مهارت ها می توانند در نتایج کسب و کار تاثیر بگذارند و فارغ التحصیلان را برای فرصت های شغلی در دانشگاه ها ، مدیریت و یا مشاوره در بخش های تحقیقات بازار ، خدمات مشتری ، فروش ، بازاریابی مستقیم و ارتباطات آماده می نماید .

 

با توجه به این که دنیای کسب و کار ، سال هاست وارد عصر «بازاریابی و برند» شده است اما این مفهوم هنوز در ایران در حال رشد است ؛ مدیران پیشرو بیشتر از دیگران و شرکت ها ، کسب و کارهای خود را با کمک مهارت های مدیریت بازاریابی ارتقا می دهند و به موفقیت نزدیک تر می کنند . بنابراین در دوره مدیریت عالی کسب و کار بازاریابی و فروش ؛ از برترین اساتید ، متخصصان و مشاوران این حوزه برای پرورش مدیران و مشاوران حرفه ای به صورت کاملا کاربردی و به روز استفاده می شود .

حضور در این دوره تخصصی که یکی از مهم ترین گرایش های امروز در جهان محسوب می شود به کلیه مدیر عامل ها ، مدیران ارشد ، کارآفرین ها ، مدیران فروش و مشاوران بازاریابی و برند و همه فعالان و علاقمندان در حوزه بازاریابی توصیه می شود . افراد علاقه مند به مدیریت عالی کسب و کار بازاریابی فروش در این دوره آموزشی با مباحثی مانند :

 • آشنایی با بازاریابی و هدف از فعالیتهای بازاریابی
 • شناسایی اصول جذب و نگهداری خریدار
 • آشنایی با مفهوم تقاضا
 • شناسایی اصول برنامه ریزی استراتژیک
 • توانایی تشخیص دوره عمر کالا
 • آشنایی با طبقه بندی کالا
 • سیستم و مدیریت توزیع
 • مراحل طراحی کانال توزیع
 • تصمیمات بازاریابی در خرده فروشی
 • وظایف اصلی مدیریت توزیع فیزیكی
 • شناسایی اصول ابزار ترویج و فروش
 • آشنایی با نحوه پیدا کردن خریدار
 • آگاهی از عکس العمل خریدار و درک اطلاعات وی
 • آشنایی با مراحل قیمت گذاری
 • شناسایی اصول مزایای ورود به بازار بین المللی
 • آشنایی با منطقه آزاد بازرگانی
 • آشنایی با فرآیند مدیریت فروش
 • انواع روش های فروش

و... آشنا می شوند.

DBA بازاریابی چیست و چه اهمیتی دارد ؟

واژه ی DBA برگرفته از عبارت Doctorate of Business Management بوده که عملا عالی ترین سطح حرفه ای مدیریت کسب و کار برای مدیران فعال در کسب و کار های مختلف است . دوره مدیریت کسب و کار بازاریابی و فروش را می توان یک دوره کاملا کاربردی و مهارتی برای افرادی که نیاز های علمی جهت ایجاد تحول در محیط کسب و کاری برای آن ها به خوبی شفاف و واضح شده است ، دانست .
مدیریت بازاریابی تلاش آگاهانه ای برای به دست آوردن نتایج مثبت در مبادله با بازار های هدف است . اما به طور کلاسیک ، مدیریت بازاریابی به وظایف آن دسته از کارکنان سازمان گفته می شود که با فروش محصولات و خدمات نهایی سر و کار دارند ؛ مانند مدیر فروش ، مدیر تبلیغات و فروشندگان .
اگر از افراد بخواهیم بازاریابی را تعریف کنند هر کس یک تعریفی بر اساس درک خود در رابطه با بازاریابی ارایه می دهد . بعضی افراد معتقدند بازاریابی زمانی روی می دهد که محصولی را نیاز ندارید ولی فروشنده آن را به اصرار به شما می فروشد . بعضی دیگر از افراد معتقدند بازاریابی همان آگهی های تلویزیونی است . هر یک از این تعاریف تا حدودی می تواند درست باشد اما تعریف رسمی و قدیمی از بازاریابی در سال 2004 توسط انجمن بازاریابی آمریکا AMA (The American Marketing Association) ارایه شد .
آن ها بازاریابی را فرآیند برنامه ریزی و اجرا کردن مفهوم پردازش کالا ها ، خدمات و انجام مبادلاتی برای ارضای هدف های فردی (مصرف کننده) و سازمانی می دانند. همچنین می توان بازاریابی را بر اساس هدف های نهایی کسب و کار نیز تعریف کرد ؛ این هدف همراه با به دست آمدن سود برای کسب و کار ، از طریق راضی کردن و حفظ مصرف کنندگان می باشد . بازاریابی و فروش دارای نقاط غیر همسانی هستند اما مکمل یکدیگر می باشند .
به طور مثال بازاریابی شامل تمامی فرایند های مربوط به شناخت مشتری ، کسب رضایت مشتری از طریق برآورده کردن نیازها و انتظارات آن ها و ... می باشد و در کنار آن بخش فروش ، وظیفه قراردادن بستن و تحویل و توزیع محصولات را بر عهده دارد . در صورتی که تمامی مراحل فرآیند های بازاریابی به صورت کامل و صحیح صورت گیرد ، فعالیت های فروش نیز به آسانی انجام می شود . بازاریابی بر محور تامین نیاز ها می چرخد . تامین نیازهای ذینفعان یکی از بخش های مهم بازاریابی است . ممکن است برایتان سوال پیش بیاید منظور از ذینفعان چه کسانی هستند ؟ اصطلاح ذینفعان به تمامی خریداران ، فروشندگان ، شهروندان کشورهایی که کالا ها و خدمات در آن جا تولید یا فروخته می شود و یا به عبارتی سهمی در پیامد ها و نتایج دارند گفته می شود .
مصرف کننده به عنوان کاربر نهایی کالا یا خدمات به عنوان یکی از ذینفعان اصلی می باشد . تمامی افراد یا شرکت ها ، دولت ها ، اعضا باشگاه های ورزشی یا موسسه های خیریه و غیره هر کدام به نحوی می توانند مصرف کننده باشند . اگر چه مصرف کننده را پادشاه در نظر می گیرند اما فروشنده هم نیازهایی از قبیل کسب سود ، بقای کسب و کار و افزایش حداکثری سهم بازار را دارد . بنابراین می توان گفت محصولات برای این که هم نیاز های مصرف کننده و هم نیاز های بازاریاب را تامین کند ، فروخته می شوند . در واقع بازاریابی یک مسیر دوطرفه است . و کار بازاریاب ها تامین نیازهاست . امروزه تمامی شرکت های موفق از بازاریابی استفاده می کنند . به این صورت که قبل از تولید محصولات به شناسایی نیازهای مصرف کنندگان می پردازند و سپس محصولاتی را تولید می کنند که در بلند مدت علاوه بر تضمین سود آوری برای سازمان ، نیاز های ناشناخته مشتریان را برآورده می کند .
بسیاری از مدیران به دنبال تغییراتی هستند که به وسیله آن کسب و کار خود را ارتقا بخشند و یا از طوفان های روزمره محیطی نجات یابند ؛ این افراد به خوبی می دانند که همیشه انجام امور کاری به وسیله برون سپاری جواب نمی دهد . با توجه به تغییرات سریع محیطی ، شرکت ها باید چابک شوند و قادر به عملکرد و واکنش سریع در برابر تغییرات باشند . این شرایط نیازمند یک مدیریت حرفه ای و مسلط به مسائل علمی به روز شده و جدید است که بتواند به طور کامل شرایط را درک کرده و در زمان های مورد نیاز نسخه های لازم برای سازمان و اعضای آن را تجویز کند . فعالیت های بازاریابی شرکت ها تحت مفاهیم پنجگانه ای اداره می شوند :

مفهوم تولید

در مفهوم تولید فرض بر این است که مشتریان نسبت به کالا هایی نظر مساعد خواهند داشت که اولا موجود بوده و ثانیا دارای قیمت بسیار مناسبی باشند . بنابراین مدیریت وظیفه ی بهبود تولید و توزیع را برعهده دارد. این مفهوم یکی از قدیمی ترین فلسفه های راهنمای فروشندگان محسوب می شود

مفهوم کالا

براساس مفهوم کالا مشتریان خواهان کالا هایی هستند که از بهترین کیفیت و کارآیی برخوردار باشند . بر مبنای این اصل ، سازمان باید منابع خود را به بهبود مداوم کالا اختصاص دهد.

مفهوم فروش

براساس مفهوم فروش ، مصرف کنندگان به میزانی که باید ، کالا های تولید یک شرکت را نخواهند خرید تا زمانی که شرکت به میزان وسیع برای فروش و ترویج کالا های خود تلاش نکند . این مفهوم عملا در مورد کالا های ناخواسته تجربه شده است ، کالا هایی که خریداران به طور معمول به خرید آن ها نمی اندیشند ، کالا هایی چون دایره المعارف و قبر.

مفهوم بازاریابی

در مفهوم بازاریابی ، اعتقاد بر این است که رسیدن به اهداف سازمانی به تعیین و تعریف نیازها و خواسته های بازار های هدف و تامین رضایت مشتریان به نحوی مطلوب تر و موثرتر از رقبا بستگی دارد . جالب این است که این مفهوم یک فلسفه نسبتا جدید اقتصادی است . در مفهوم بازاریابی آمده است که با قدرت هرچه تمام تر پول مشتری را مملو از فایده ، کیفیت و رضایت می کنیم.

مفهوم بازاریابی اجتماعی

مفهوم بازاریابی اجتماعی بر این پایه استوار است که هر سازمان باید ابتدا نیازها ، خواسته ها و منافع بازار های هدف خود را تعیین کند ؛ سپس در مقایسه با رقبا این نیاز ها و خواسته ها را به صورت کارآمد تر و موثرتری تامین کند ، به نحوی که بقا و بهبود رفاه مشتری و جامعه هر دو فراهم شود . مفهوم بازاریابی اجتماعی ، جدیدترین مفهوم از مفاهیم پنجگانه فلسفه مدیریت بازاریابی است.

همین حالا در دوره DBA بازاریابی فروش شرکت کنید

آموزش مدیریت بازاریابی فروش DBA

دوره DBA بازاریابی فروش چه مزایایی دارد ؟

امروزه اهمیت مدیریت بازاریابی در دنیای کسب و کار به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و به یکی از ارکان اساسی و اجتناب ناپذیر تبدیل شده است ، چرا که با رشد و توسعه دنیای تجارت و کسب و کار و رونق گرفتن تجارت جهانی که منجر به از بین رفتن مرز های موجود برای تجارت و کسب و کار شده است ، استفاده از روش های مختلف بازاریابی با توجه به شرایط و مقتضیات زمانی یکی از مهم ترین فاکتورهای کسب موفقیت محسوب می شود.
همچنین متخصصان در این زمینه ، سرمایه های بسیار خوبی در ایجاد استراتژی های کسب و کار و بازار و همینطور کاهش هزینه های اضافی هستند . بر همین اساس دوره DBA بازاریابی و فروش برای تمام علاقه مندانی که دارای مدرک MBA هستند ، بهترین فرصت برای کسب مهارت های لازم جهت ارتقای شغلی و یا راه اندازی کسب و کاری جدید در زمینه بازاریابی و فروش می باشد .
بسیاری از مخاطبان این نوع از دوره های آموزشی افرادی هستند که تحصیلات دانشگاهی ندارند . شاید بپرسید چطور ممکن است بدون تحصیلات دانشگاهی وارد این عرصه شد ؟ بهتر است بدانید برای شروع کار جدید در این حوزه مدرک تحصیلی نمی تواند تضمین کننده ی موفقیت افراد باشد . مهم ترین عاملی که به پیشرفت و موفقیت در این زمینه کمک می کند ، داشتن مهارت و دانش کافی است . موسسات معتبر نیز با هدف آموزش مهارت های مدیریت فروش و بازاریابی به دانش پذیران ، دوره های آموزشی را برگزار می کنند . یکی از این موسسات معتبر ، موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان است که با همکاری اساتید برتر ، به آموزش مباحث بازاریابی و فروش می پردازد .
افراد با شرکت در این کلاس ها ، از مزایای بسیاری بهره می برند . گواهینامه ی پایان دوره اعطایی به دانش پذیران مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است . علاقه مندان علاوه بر کسب دانش لازم و مهارت های مدیریت بازاریابی فروش در این دوره ، با دریافت گواهینامه ای معتبر که امکان ترجمه در سر برگ وزارت خارجه را نیز دارد ، می توانند به کشور های دیگر مهاجرت کرده و برای استخدام یا ایجاد کسب و کاری جدید از این گواهینامه استفاده کنند .

چرا باید در دوره DBA بازاریابی فروش موسسه آموزش فن پردازان شرکت کرد ؟

در مورد مزایای دوره مدیریت عالی کسب و کار بازاریابی فروش و داشتن مدرک آن در بخش قبل صحبت کردیم . این که چرا باید در دوره های DBA بازاریابی و فروش این موسسه شرکت کنید ، لازم است توضیحاتی در این باره داده شود . موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان یکی از معدود موسسات معتبری است که پس از اخذ کلیه مجوز های لازم از سوی مراجع مربوطه اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مختلف از جمله دوره DBA بازاریابی و فروش کرده است . محتوای این دوره تحت نظر اساتید برتر و مجرب تهیه و طراحی شده است که مطابق با استانداردهای روز به صورت حضوری به دانش پذیران ارایه می شود . محتوای درسی این دوره با بررسی دقیق و بر اساس نیازهای افراد علاقه مند در زمینه بازاریابی و فروش طراحی شده است .
علاوه بر این مزایا ، شرکت در دوره مدیریت عالی کسب و کار بازاریابی و فروش این موسسه مزایایی را به همراه دارد که عبارتند از :
• ارایه مدرک معتبر و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری
• امکان ارزیابی مدارک توسط سازمان ارزشیابی بین المللی WES کانادا
• در صورتی که دانش پذیر قصد مهاجرت یا کار در کشورهای خارجی را داشته باشد ، امکان ترجمه رسمی مدارک با مهر وزارت امور خارجه وجود دارد
• ارایه ی منابع دیداری ، شنیداری دوبله شده به زبان فارسی همراه با بسته های آموزشی
• امکان رفع مشکل دانش پذیران طی دوره
• ارایه مشاوره تخصصی از ابتدا تا انتهای دوره

مخاطبان دوره DBA بازاریابی و فروش چه کسانی هستند ؟

کلاس های حضوری مدیریت عالی کسب و کار بازاریابی فروش موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با هدف آشنایی مدیران با مفاهیم بازاریابی فروش ، ترکیب بازاریابی محصولات و خدمات ، ساختار واحد بازاریابی و افزایش مهارت های تحلیل بازاریابی و فروش در سازمان برگزار می شود . مخاطبان این دوره آموزشی علاوه بر علاقه مندان به این حوزه ، مدیران ، کارشناسان فروش ، بازاریاب ها و دانشجویان رشته های مرتبط می باشند . یکی از مهم ترین دلایل استقبال این افراد از دوره DBA بازاریابی فروش این است که بازاریابی و فروش به عنوان قلب هر شرکتی شناخته می شود . با پیشرفت های تکنولوژی روند بازاریابی در جهان تغییر کرده و تقویت شده است . جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل آن ها نیز به بازاریاب ها کمک می کند تا مشتریان خود را قبل از هر زمان درک کنند . همچنین این اطلاعات به آن ها کمک می کند تا محتویات تبلیغاتی دقیق و هدفمندی را به افراد و بخش های تخصصی بازار ارایه دهند .
DBA بازاریابی فروش به مدیران بازاریابی و فروشندگان کمک می کند تا به نیاز و نارضایتی های مشتریان خود در سریع ترین زمان رسیدگی کنند و یا اشتباهات خود را درست کنند. همچنین مدیریت عالی کسب و کار بازاریابی و فروش به بازاریاب ها کمک می کند تا بازار محصولات و خدمات خود را که در بخش هایی از بازار از دست داده اند ، دوباره به دست بگیرند . یکی از مزایای اصلی این دوره که موجب شده است افراد بسیاری در آن شرکت کنند حتی مدیران بازاریابی این است که ، علاوه بر مهارت هایی که در این دوره یاد می گیرند ، می توانند شبکه حرفه ای فروش و بازاریابی خود را بیشتر از قبل گسترش دهند . حتی این شبکه حرفه ای می تواند متشکل از افراد نزدیک ، دوستان و آشنایان آن ها باشد.

موقعیت های شغلی DBA بازاریابی فروش چیست ؟

اگر از مهارت های سازماندهی و خلاقیت برخوردار هستید و به برقراری ارتباط علاقه دارید ، شغل مشاوره یا مدیریت بازاریابی فروش مناسب شما است . علاقه مندان پس از دریافت مدرک پایان دوره موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان می توانند به عنوان :
• مدیر اجرایی بازاریابی و تبلیغات
• مدیر بازاریابی
• مدیر ارشد بازاریابی و فروش
• مدیر توسعه کسب و کار
• برنامه ریز تبلیغات
• مدیر برند
مشغول به کار شوند .
به عنوان مدیر بازاریابی فروش باید به ترویج محصولات یا خدمات خود و افزایش آگاهی مشتریانتان بپردازید . برای این کار نیاز به راه های خلاقانه برقراری ارتباط با مشتریان از طریق روش هایی مانند تلویزیون ، رادیو ، روزنامه ، ایمیل ، پیام کوتاه و ... دارید . در این شغل باید کار تیمی خوب ، اعتماد به نفس بالا و شم تجاری قوی داشته باشید .
شما باید بهترین راه برای ترویج محصولات و خدمات کارفرما یا شرکت خود را برنامه ریزی کنید . برای این کار باید مهارت های مدیریتی برای هدایت و انگیزش تیم های کاری و توانایی تحمل فشار کاری زیاد را داشته باشید . برای رسیدن به این پست باید مدتی به عنوان کارشناس بازاریابی کار کنید .
شغل بازاریابی و فروشندگی با هم تفاوت بسیاری دارند ، حتی در شرکت های بزرگ معمولا واحد فروش از واحد بازار یابی نیز مجزا می باشد . به عبارت بهتر تیم بازاریابی به بررسی و جمع آوری اطلاعات بازار از راه های مختلف پرداخته و بر اساس تحلیل های بدست آمده اقدام به طراحی سیاست های تبلیغاتی ، طراحی محصول ، نحوه توزیع و ... می کند و به مدیرعامل در این حوزه مشورت ارایه می دهد . در صورتی که تیم فروش بر اساس سیاست های تنظیم شده در بخش بازاریابی نسبت به برقراری ارتباط با مشتریان ، برگزاری جلسات مذاکره فروش ، ارایه پیشنهاد قیمت و در نهایت تنظیم و عقد قرارداد اقدام می نماید . ساعت کاری این افراد به صورت تمام وقت است . محل کار آن ها معمولا در دفاتر کاری بوده ولی گاهی برای ملاقات با مشتریان و یا شرکت در سمینارها و نمایشگاه ها باید به سفر کاری بروند .

اینفوگرافیک بازاریابی فروش DBA

مدیران بازاریابی و فروش به چه مهارت هایی نیاز دارند ؟

• مهارت های ارتباطی عالی ، به منظور ارتباط با صاحبان سود ، مشتریان و مدیران شرکت های تبلیغاتی و ... . مدیران بازاریابی از این مهارت به صورت روزانه استفاده می کنند . آن ها در ابتدا باید توانایی ترغیب افراد به خرید و استفاده از محصولات و خدمات شان را داشته باشند . این مهارت تا حدی دشوار است اما کسب آن غیر ممکن نیست . خجالتی نباشید ، از همین امروز شروع کنید ، سعی کنید با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنید .
• مهارت های گفتاری و نوشتاری خوب ، به منظور برقراری ارتباط مناسب با طرف مقابل و تهیه گزارش های مناسب در این حوزه جهت ارایه به مدیریت ارشد سازمان لازم است . بین نوشتن و خوب نوشتن تفاوت محسوسی وجود دارد ، به خصوص برای یک مدیر بازاریابی . خوب نوشتن باعث می شود مخاطبان را با خود همراه کنید و از طریق واژه ها منظور خود را به بهترین نحو برسانید . همچنین لازم است بدانید چه نوع نوشته ای از نظر دستور زبان درست یا غلط است .
• مهارت های برنامه ریزی و سازماندهی ، برای هدایت تیم بازاریابی (مدیر بازاریابی) و انسجام بخشیدن به تحلیل ها و گزارش های بدست آمده از بازار (کارشناس بازاریابی) .
• مهارت های پیشرفته کامپیوتر ، آفیس Office)) یکی از اساسی ترین مهارت های کامپیوتری است که به عنوان مدیر بازاریابی باید دارا باشید ، چرا که گزارش نویسی یکی از وظایف اصلی مدیران بازاریابی است . عدم توانایی در تایپ سریع و استفاده از نرم افزارهای مختلف جهت ارایه اطلاعات به نحوی جالب توجه به مرور زمان شما را دچار مشکل خواهد کرد. یادگیری این مهارت ها واقعا آسان است ، در این مورد می توانید از فیلم های آموزشی هم استفاده کنید .
• توانایی کار تیمی ، چون معمولا واحدهای بازاریابی که در شرکت های بزرگ شکل می گیرد ترکیبی از افراد مختلف است که با یکدیگر کار می کنند و نیاز است برای موفقیت کارشان همکاری مناسب داشته باشند . مدیریت بازاریابی کاری نیست که به تنهایی از عهده انجام آن بر بیایید ، باید توانایی همکاری با دیگران و کار در قالب تیم را داشته باشید . ملاقات با مشتریان و کارکنان و مدیران سایر بخش ها بخشی از فعالیت های هر روزه ی شما خواهد بود .
• انگیزه و اشتیاق ، چرا که در شغل بازاریابی مانند شغل فروش ، فرد از آینده فعالیت خود اطلاع کاملی در اختیار ندارد و ممکن است اقدامات او به توسعه بازار، افزایش تقاضا و فروش بیشتر منجر شود یا نشود . به همین دلیل نیاز است فرد شاغل دارای اشتیاق و انگیزه بالا برای انجام کار خود باشد تا احتمال موفقیت او در فعالیت هایش افزایش یابد . اگر می خواهید در محیط کار خود راحت باشید ، باید بتوانید با دیگران ارتباط مسالمت آمیز و دوستانه ای برقرار کنید . محیط کاری باید کارآمد و در عین حال لذت بخش باشد ، به این صورت افراد انرژی بیشتری برای کار کردن دارند . مثبت اندیش بودن سبب می شود با انرژی مثبت به انجام کارهای خود بپردازید و به دیگران هم روحیه دهید ، چراکه همان طور که می دانید بازاریابی شغلی 24 ساعته و در 7 روز هفته است و همواره باید هوشیار باشید .
• توانایی تحمل فشار کاری زیاد ، مخصوصا در زمان هایی که فروش واقعی از بودجه فروش کمتر است و شرایط اقتصادی نامطلوب باشد .
• اعتماد به نفس ، به منظور تاثیر گذاری بر طرف های مقابل و پیشبرد استراتژی های بازاریابی و فروش .
• دقت و توجه به جزییات ، زیرا عدم دقت و توجه به جزییات از طرف کارشناس یا مدیر بازاریابی ممکن است یک برنامه یا استراتژی بازاریابی را با شکست روبرو کند .
• شم تجاری ، به منظور شناخت دقیق از بازار و شکار فرصت های به وجود آمده در بازار .
• خلاقیت ، به منظور تدوین و ارایه برنامه های بازاریابی خلاقانه و جدید و تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطبان بازار هدف .

مدیران بازاریابی و فروش چه وظایفی دارند ؟

مدیران بازاریابی و فروش خلاق ، مسئول تصورات برنامه ریزی شده و نشده ی کارفرمایان خود هستند . موارد برنامه ریزی شده شامل تبلیغات ویدیویی ، درگیری های مربوط به صحبت های روابط عمومی ، تحسین و افتخارات و بررسی ادبیات کپی رایت و … مربوط به شرکت است . موارد برنامه ریزی نشده در شرایط مختلفی رخ می دهد ، به عنوان مثال زمانی که نماینده ی شرکت در مقابل اذهان عمومی اشتباهی مرتکب می شود ، وظیفه مدیر بازاریابی است که به سرعت شرایط را کنترل کند و جلوی خسارت را بگیرد ، یا زمانی که شرکت از طریق نیرو های خارجی ، مانند فردی که پس از خروج از سازمان قصد خرابکاری دارد ، مورد حمله قرار گرفته است ، و یا زمانی که ایرادات محصول تا زمانی که وارد چرخه مصرف شود ، مشخص نشده باشد .
مدیران بازاریابی حرفه ای ، نظرات بدون فکر و اندیشه را خنثی می کنند و به مصرف کنندگان شرکت اطمینان می دهند که شرکت تمام تلاش خود را برای شناسایی ایرادات محصول انجام می دهد و به زودی این مشکلات را برطرف می کند . از طریق تبلیغات و انتخاب بیانیه هایی که به درستی تنظیم شده اند ، مدیران بازاریابی مردم و نگرانی های آن ها را آرام می کنند و اطمینان پیدا می کنند که اعتبار شرکت خدشه دار نشود .
مدیران بازاریابی با اعضای سایر تیم ها کار می کنند تا کمپین های تبلیغاتی ساده و پیچیده خلق کنند . حتی ممکن است پس از مشخص کردن بودجه بازاریابی در مورد قرارداد انواع مختلف تبلیغات مذاکره کنند . آن ها با اعضای سایر تیم ها کار می کنند تا با به کارگیری مدل های بازاریابی بهترین و خلاقانه ترین راه را برای تبلیغات محصول و برند خود شناسایی کنند. حتی ممکن است لازم شود ایده های خود را برای شرکت یا مشتری نهایی ارائه دهند تا موافقت آن ها را جلب کنند .
مدیران بازاریابی همچنین توان بازار را برای محصول یا خدمات جدید بررسی می کنند . آن ها سطح علاقه مصرف کنندگان در مورد محصول یا خدمات جدید را می سنجند . همچنین با تعامل با سایر بخش ها قیمت و جایگاه محصول را تعیین می کنند . آن ها به دنبال بازارهای جدیدی هستند که ممکن است به محصولات و خدمات شرکت نیاز داشته باشند . مدیران بازاریابی تحقیقات بازار گسترده ای را برای محصولات انجام می دهند ، که شامل اطلاعات کامل محصول ازجمله نقاط قوت و ضعف آن می شود . تحقیقات بازار معمولا قبل از ارایه محصول به بازارهای غیر سنتی انجام می شود .

آیا برای بازاریابی و فروش به گواهینامه DBA نیاز دارید ؟

در بخش قبل درباره موقعیت های شغلی DBA بازاریابی فروش صحبت کردیم ، شاید این سوال ذهنتان را درگیر کند که آیا برای فروش و بازاریابی محصول یا خدمات خود هم به مدرک DBA نیاز دارید ؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که علاوه بر مزیت رقابتی در بازار کار، مدیریت عالی کسب و کار مهارت های افراد حرفه ای را که در بخش فروش و بازاریابی فعالیت می کنند را بهتر می کند . این مهارت ها در فعالیت های روزمره مدیر فروش یا بازاریابی اعم از مشاوره در مورد مسائل فنی مشتریان ، نظارت بر کارکنان ، حل و فصل شکایات یا مشکلات مشتری ، پذیرش انتقادات و پیشنهادات مشتری و کاهش هزینه های سازمانی پدیدار می شوند .
با درک پیشرفته از مفاهیم و شیوه های کسب و کار که از گواهینامه ی DBA بدست می آورید می توانید به وضوح تفاوت بین موفقیت و شکست در مدیریت فروش را درک کنید . حتی بازاریاب ها و فروشندگان حرفه ای هم نیاز به داشتن این مدرک را دارند چرا که روش های علمی بدست آمده از مدرک DBA را می توانند با تجربیات خود ترکیب کرده و فروش خود را بیشتر کنند . این مدرک به شما مهارت هایی را می آموزد که در فروش و بازاریابی خود موفق باشید . این مهارت ها شامل حسابداری ، شیوه های نوین کسب و کار ، مدیریت فروش ، تفکر استراتژیک و رهبری است و شانس شما را برای موفقیت در دنیای تجارت افزایش می دهد .
اگر شما علاقه مند به تحصیل در مدیریت عالی کسب و کار بازاریابی فروش هستید ، می توانید در دوره DBA بازاریابی فروش شرکت کنید . در این راستا ، موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان اقدام به برگزاری دوره DBA بازاریابی فروش کرده است تا علاقه مندان به زمینه ی بازاریابی و فروش مهارت های خود را تقویت کرده و فروش خود را افزایش دهند .

مدرک مدیریت بازاریابی فروش DBA

همین حالا در دوره DBA بازاریابی فروش شرکت کنید

آیا شخصیت شما مناسب شغل مدیر بازاریابی و فروش است ؟

عوامل مختلفی مانند ویژگی های شخصیتی ، علایق ، ارزش ها ، مهارت ها ، شرایط جامعه ، شرایط خانوادگی و ... در انتخاب شغل درست و مناسب تاثیر دارد و برای هر فرد توجه به آن ها مهم و حیاتی است . یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد . شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده است که به زمان و تخصص نیاز دارد . البته هر فردی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد ، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند ، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند .
به طور کلی همیشه در تمام مشاغل ، افراد موفقی با تیپ های شخصیتی متفاوتی وجود دارند و نمی توان گفت که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در شغلی به موفقیت می رسند . اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند ، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند .

با انجام آزمون شخصیت شناسی مایرز بریگز (Myers-Briggs Type Indicator) مشخص می شود شخصیت شما به کدامیک از 16 تیپ مختلف موجود در این تست نزدیک است . افراد با تیپ های شخصیتی زیر برای شغل مدیر بازاریابی و فروش مناسب هستند :

ENFJ: افراد دارای این تیپ شخصیتی در برقراری ارتباط بسیار ماهر هستند. به سرعت روابط خوبی با مشتریان یا مراجعان برقرار کرده و معمولا صحبت کردن را به نوشتن ترجیح می دهند.
INFJ: آن ها عموما رابطه خوبی با حوزه بازرگانی و تجارت ندارند اما در برخی از زمینه ها از جمله بازاریابی ایده ها و خدمات (نه کالا) می توانند موفق باشند.
ENFP: این افراد دارای دید بلند مدت بوده و اثرات احتمالی برنامه ها و ایده های مختلف روی دیگران را به راحتی می توانند ارزیابی کنند. آن ها نیاز دیگران را به خوبی درک و در برنامه های خود لحاظ می کند . ENFP ها عاشق یافتن راه های خلاق هستند و از دنیای متغیر و چالشی بازاریابی و فروش لذت می برند.
ENTJ: افراد دارای این تیپ شخصیتی از دنیای تجارت و بازرگانی لذت می برند و می خواهند در موقعیت اقتدار و رهبری باشند. آن ها دارای اندیشه های بلند مدت برای برنامه ریزی می باشند و دوست دارند با افراد مستقل و نتیجه گرا (که کمتر نیاز به سرپرستی مستقیم دارند) کار کنند . همچنین این افراد توان تاثیر گذاری خوبی بر دیگران دارند .
ENTP: این تیپ شخصیتی دوست دارد با سایر اشخاص خلاق درگیر و همکار باشد. او از دنیای متغیر و در حال تحول تبلیغات و بازاریابی لذت می برد و از مهارت های ارتباطی خوب خود در کارش بسیار بهره می برد .

 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این دوره همراه با پکیج MBA ارائه میگردد.

فصل 1.    مفاهیم و موضوعات    

 • 1. مبانی اجتماعی بازاریابی    
 • مدیریت بازاریابی    
 • مفهوم بازاریابی    
 • مفهوم بازاریابی اجتماعی    
 • اهداف نظام بازاریابی    
 • پذیرش سریع بازاریابی
 • 2. برنامه‌ریزی استراتژیک و نقش بازاریابی در سازمان    
 • نگرش کلی به برنامه‌ریزی    
 • مزایای برنامه‌ریزی    
 • شیوههای برنامه ریزی    
 • برنامه‌ریزی استراتژیک    
 • تعیین رسالت شرکت    
 • تعیین اهداف شرکت    
 • تعیین ترکیب فعالیتها    
 • تهیه خطمشی‌های رشد    
 • بازاریابی و سایر واحدها    
 • فرایند مدیریت بازاریابی    
 • تجزیه و تحلیل فرصت‌های بازار    
 • انتخاب مصرف‌کنندگان هدف    
 • اندازه‌گیری تقاضا و پیشبینی آن    
 • تقسیم بازار    
 • هدف گیری در بازار    
 • جایگاه یابی در بازار    
 • تهیه ترکیب عناصر بازاریابی    
 • مدیریت تلاش های بازاریابی    
 • خطمشی های بازاریابی رقابتی    
 • وظایف مدیریت بازاریابی    

فصل 2.    انواع بازاریابی    

 • انواع بازاریابی    
 • ویژگی های امور خدماتی    
 • مدیریت بازاریابی خدمات    
 • آمیخته بازاریابی خدمات    
 • آینده خدمات
 • بازاریابی در سازمان های غیرتجاری
 • وسعت بازاریابی غیرتجاری    
 • مفهوم مبادله و بازاریابی در سازمان های غیرتجاری    
 • بازارهای موجود در سازمان های غیرتجاری    
 • اهمیت بازاریابی غیرتجاری    
 • طرز تفکر سازمان های غیرتجاری نسبت به بازاریابی    
 • ایجاد برنامه استراتژیک برای بازاریابی غیرتجاری    

فصل 3.    اینترنت و بازاریابی    

 • بازاریابی و اینترنت    
 • تعریف بازاریابی اینترنتی    
 • اشکال مختلف بازاریابی اینترنتی    
 • محاسن و معایب بازاریابی اینترنتی    
 • تأثیر اینترنت برآمیخته بازاریابی(4P)    
 • تکنیک های تشویق کننده در اینترنت    
 • بازاریابی و دیدگاه‌های متفاوت    
 • فعالیتهایی که به ضرر مصرف کنندگان می‌انجامد    
 • فعالیتهایی که به ضرر جامعه است    

فصل 4.    شناخت بازار    

 • درک بازار، تقاضای بازار و محیط بازاریابی    
 • حمایت از تصمیمات بازاریابی در سایه‌ی اطلاعات، آگاهی و تحقیق    
 • تحقیقات بازاریابی    
 • سیستم پشتیبان تصمیم گیری بازاریابی    
 • مروری بر روش های پیش بینی و اندازه گیری تقاضا    
 • کدام بازار را باید اندازه گیری کرد؟    
 • برآورد تقاضا    
 • تقاضای شرکت و پیش بینی فروش    
 • برآورد تقاضای کنونی    
 • کل توان بالقوه بازار    
 • حوزه بازار بالقوه    
 • شناسایی نیروها و روندهای موجود در سیستم اقتصاد کلان و نشان دادن واکنش در برابر آن‌ها    
 • عامل فرهنگی- اجتماعی    
 • بخش بندی بازار    
 • سطح بخش بندی بازار    
 • بخش بندی بازار: روش ها    
 • بخش بندی بازارهای مصرف و تجاری    
 • مبنای بخش بندی بازارهای مصرف    
 • بخش بندی بازار بر مبنای مناطق جغرافیایی
 • بخش بندی بازار برحسب ترکیب جمعیت    
 • بخش بندی بازار بر مبنای روان نگاری    
 • بخش بندی بازار بر مبنای رفتار خریداران    
 • بخش بندی بازار بر مبنای ترکیب ویژگی ها    
 • مبنای بخش بندی بازارهای تجاری    
 • بخش بندی بازار به شیوه های اثربخش    
 • استراتژی های مبتنی بر هدف قرار دادن بازار    
 • ارزیابی بخش های مختلف بازار

فصل 5.    MIS    

 • سنجش در تحقیقات بازاریابی    
 • سنجش طبق تعریف    
 • سنجش و واقعیت    
 • اندازه گیری و مفاهیم    
 • مقیاس های سنجش    
 • سنجشهای اسمی    
 • سنجش های رتبه ای    
 • سنجش های فاصله ای    
 • سنجش های نسبی    
 • مؤلفه های سنجش ها    
 • انعکاس دیگر ویژگی های پایدار    
 • خصوصیات موقتی پاسخگو    
 • ویژگی های موقعیتی    
 • ویژگی های فرایند سنجش    
 • ویژگی های ابزار سنجش    
 • ویژگی های تحلیل    
 • دقت سنجش    
 • ساخت سنجه    
 • سیستم اطلاعات بازاریابی و سیستم پشتیبان تصمیم گیری    
 • سیستم اطلاعاتی بازاریابی    
 • ماهیت سیستم اطلاعات بازاریابی    
 • انواع اطلاعات موجود در MIS    
 • سیستم های اطلاعات بازاریابی ویژه    
 • سیستم های پشتیبان تصمیم گیری بازاریابی    
 • پیش بینی فروش محصولات صنعتی جدید و راهبرد شروع MDSS    
 • بودجه بازاریابی    
 • سیستم های خبره    

فصل 6.    تحقیق کیفی    

 • مصاحبه های عمقی    
 • مصاحبه های عمقی فردی    
 • مصاحبه های گروه کانون    
 • مزایای گروه های کانون    
 • معایب مصاحبه های گروه کانون    
 • گروهک ها    
 • تکنیک های فرافکنی    
 • تکنیک های تداعی    
 • تکنیک های تکمیل    
 • تکنیک های ساخت    
 • تکنیک های بیانگر    
 • مشکلات و دورنمای تکنیک های فرافکنی    

فصل 7.    اهداف فروش    

 • مدیریت فروش    
 • خط مشی نیروهای فروش    
 • ساختار منطقه ای فروشندگان    
 • ساختار کالایی فروشندگان    
 • ساختار بازار فروشندگان    
 • ساختار مختلط فروشندگان    
 • حقوق و مزایای کارکنان فروش    
 • چهار جزء تشکیل دهنده حقوق و مزایا    
 • مدیریت چیست؟    
 • مهمترین وظایف مدیریت نیروی فروش    
 • انتخاب نمایندگان فروش    
 • روش های استخدام    
 • انتخاب بهترین ها از بین متقاضیان استخدام    
 • نظارت بر عملکرد نیروهای فروش    
 • ایجاد انگیزش در نیروهای فروش    
 • ارزیابی و کنترل نیروهای فروش    
 • 1- گزارش های نیروی فروش    
 • 2- مشاهده مستقیم نیروی فروش    
 • 3- ارزیابی نیروهای فروش از طریق دریافت نامه و شکایت از مشتریان    
 • 4- تحقیق پیمایشی از مشتریان در مورد رضایت از عملکرد فروشندگان    

فصل 8.    اصول فروش    

 • نگرش مثبت
 • تنظیم اهداف    
 • شراکت و معاشرت با اشخاص هدف گذار    
 • موارد ضروری و لازم برای یک طرح کسب و کار
 • تفاوت بین مشتری و اربابرجوع    

فصل 9.    چاشنی فروش    

 • انواع چاشنی های فروش
 • چاشنی های فروش ویژه مشتریان    
 • ارائه نمونه های رایگان
 • مزایا و محدودیت های استفاده از نمونه های رایگان    
 • روشهای توزیع نمونه های رایگان    
 • ارائه کوپن    
 • مزایا و محدودیت های ارائه کوپن    
 • روشهای توزیع کوپن    
 • ارائه مزایا        
 • مسابقه ها و قرعه کشی ها    
 • مسائل و مشکلات اجرای مسابقه‌ها و قرعه‌کشی‌ها    
 • بازپرداخت و استرداد وجه    
 • ارزیابی ارائه بازپرداخت و استرداد وجه    
 • بسته‌های پاداش    
 • تخفیف قیمتی    
 • بسته محتوی چند کالا با یک قیمت    
 • برنامه‌های ایجاد وفاداری    
 • چاشنی‌های فروش تجاری    
 • مسابقه‌ها و برنامه‌های انگیزشی    
 • تخفیفهای تجاری    
 • مشکلات ارائه تخفیفهای تجاری    
 • پوسترها و استندها در محل خرید    
 • برنامه های آموزش نیروهای فروش    251
 • نمایشگاههای تجاری
 • تبلیغات مشترک    
 • چاشنی های فروش خرده فروشان    
 • تبلیغات نمایشی    
 • استندها در محل خرید    
 • تخفیف قیمتی    
 • مارک گذاری خصوصی    
 • فروش آنلاین    

فصل 10. مذاکره فروش    

 • نمایی از یک فروشنده صنعتی    
 • اهداف مذاکره فروش    
 • اعتبارسازی    
 • رعایت نکات اساسی در یک مذاکره فروش    
 • فروش موقعیتی    
 • استراتژیهای موقعیتی    
 • نمایی از یک فروشنده دورنویس    
 • نوشتن یک پروپوزال رسمی فروش    

فصل 11.خاتمه فروش    

 • چگونه با مشتری تماس برقرار کنیم؟    
 • مراحل برقراری تماس    
 • فنون خاتمه فروش    
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان