دوره یکساله مدیریت مالی (DBA)

دوره DBA مدیریت مالی


دوره DBA مدیریت مالی چه دوره ای است؟ ضرورت اخذ مدرک DBA مدیریت مالی چیست؟ آینده شغلی DBA مالی چیست؟ مدیر DBA مالی به چه مهارت هایی نیاز دارد؟ اهداف ما از برگزاری دوره DBA مالی چیست؟ وظایف مدیر DBA مالی چیست؟ مزایای شرکت در دوره DBA مالی مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ دوره DBA مدیریت مالی چه دوره ای است؟ دوره DBA مدیریت مالی یا DBA مالی دوره ای است که مباحث پیشرفته و در سطح بالای کسب و کار از قبیل آشنایی با مدیریت مالی، پیش بینی مالی و برنامه ریزی و بودجه بن...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره DBA مدیریت مالی چه دوره ای است؟

دوره DBA مدیریت مالی یا DBA مالی دوره ای است که مباحث پیشرفته و در سطح بالای کسب و کار از قبیل آشنایی با مدیریت مالی، پیش بینی مالی و برنامه ریزی و بودجه بندی، مدیریت سرمایه در گردش، ریسک ،بازده و ارزیابی اوراق بهادار، ریسک ،بازده و ارزیابی اوراق بهادار را پوشش می دهد. شروع یک کسب و کار نیاز به درک کامل و دقیق از مدیریت پول دارد، و DBA مدیریت مالی می تواند به شما کمک کند تا به این هدف برسید. تمرکز این دوره بر روش تهیه بودجه، انواع هزینه ها، اهداف و مزایای بودجه ریزی عملیاتی و تامین مالی بلند مدت است. این دوره دارای مطالب کامل و جامعی در حوزه DBA مدیریت مالی است که مبانی نظری و عملی مدیریت مالی را در زمینه کسب و کار در اختیار دانش پذیران قرار می دهد. این دوره روش های تحقیق نوین کمّی و کیفی را در اختیار افراد قرار می دهد تا بتوانند در کسب و کار خود مدیریت مالی مؤثر داشته باشند.

ضرورت اخذ مدرک DBA مدیریت مالی چیست؟

دوره آموزش DBA مدیریت مالی

یکی از ضرورت های اخذ مدرک DBA مدیریت مالی اینست که مدیران امور مالی می توانند مهارت های حرفه ای خود را از طریق دانش بدست آمده از این دوره افزایش دهند. ادامه ی تحصیل و دریافت گواهینامه های مرتبط برای مدیران مالی ضروری و حائز اهمیت است . روش های جدید در حوزه مدیریت مالی ، پیچیدگی های تجارت جهانی و امور مالی باید مورد توجه مدیران امور مالی قرار گیرد تا از این طریق بتوانند شرایط را جهت پیشرفت خود مهیا سازند . به همین دلیل، اغلب سازمانها فرصت هایی برای کارمندان خود فراهم می کنند تا سطح دانش و معلومات خود را افزایش دهند و در جهت بهره وری و پیشرفت جایگاه شغلی قدم بردارند . هم چنین اخذ مدرک DBA مدیریت مالی فرصت های شغلی زیادی را فراهم می کند. به عنوان مثال می توانید به عنوان تحلیگر بودجه، مدیر مالی ، مدیر ارشد مالی، اقتصاد دان، مدیر حسابداری، استاد دانشگاه مشغول به کار شوید. هم چنین این مدرک افراد را برای پست های ارشد و عالی رتبه آماده می کند. علاوه بر این، افرادی که آموزش DBA مدیریت مالی را می گذرانند، می توانند در سازمان ها یا شرکت های حسابداری پست های مدیریتی بالا را بر عهده بگیرند. هم چنین می توانید با داشتن این مدرک مدیر کسب و کار و امور مالی خود باشید.

DBA مدیریت مالی به شما کمک می کند تا که به مدیرعالی در کسب و کار خود تبدیل شوید، مدیری که دانش کافی در زمینه امور مالی داشته و می تواند مسئولیت های بزرگ را بر عهده بگیرد. به عهده گرفتن این مسئولیت های خطیر شما را برای دنیای رقابتی کسب و کار آماده می کند. علاوه بر این ، با اخذ این مدرک می توانید با استفاده از دانش عمیقی که بدست آورده اید، بتوانید تصمیم گیری های مالی را بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها اتخاذ کنید. گاهی اوقات تصمیم گیری های مهم ، حیات و آینده شرکت را رقم می زند. با استفاده از مهارت ها و دانشی که از این دوره کسب می کنید، می توانید برای شرکت یا کسب و کار خود مفید واقع شوید و به شما کمک می کند تا به پست های بالاتری ارتقاء یابید و از دیگران متمایز باشید. موفقیت شما، موفقیت ما هم به حساب می آید، از این رو مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان بستری را فراهم کرده است تا علاقه مندان به مدیریت مالی در سطح عالی، موضوعات و روش های نوین در امور مالی و کسب و کار، مهارت های مدیریت امور مالی و استراتژی های کسب و کار را فراگیرند. هم چنین به دلائل زیر، اخذ مدرک DBA مالی حائز اهمیت است.

 

همین حالا در دوره مدیریت مالی DBA شرکت کنید

 • تسلط روی موضوع: مدرک DBA مالی نشان می دهد که شما در حوزه تخصصی خود دارای شایستگی بالایی هستید، زیرا در دوره DBA مالی، فراگیران درک عمیق و جامعی از مطالب بدست می آورند که می توانند روی مباحث مالی تسلط داشته باشند. علاوه بر این، پژوهش و تحقیق که در زمینه امور مالی انجام می دهید، باعث می شود تا ذهن شما باز تر شده و قدرت تحلیل شما بالاتر رود و مشکلات کسب و کار و امور مالی خود را به نحو احسن حل کنید.
 • تقویت مهارت ها: مدرک DBA مالی به شما کمک می کند تا مهارت های مورد نیاز مدیریت مالی را به صورت عملی بدست آورید. به دلیل ماهیتی که این مدرک دارد، افرادی که این مدرک را اخذ می کنند، مهارت هایی از قبیل روش تهیه بودجه ، تامین مالی از طریق حسابهای دریافتنی، تعیین نقطه سر به سر و مديريت سرمايه در گردش در مرحله عمل را فرا می گیرند.
 • موقعیت و آینده شغلی بهتر: افرادی که مدرک DBA مالی را دریافت می کنند باید توجه داشته باشند که طیف وسیعی از موقعیت های شغلی و درآمد بهتری برای آنها وجود دارد. بررسی ها نشان داده اند که افراد دارای این مدرک می توانند حقوق سالانه بین 48،000 تا 72،000 دلار در ابتدای کار داشته باشند. با بالا رفتن سوابق کاری، میزان حقوق و دستمزد شما به 87،650 دلار هم می رسد. اگر شما مدیر DBA مالی را انتخاب کردید، می توانید پس از چند سال تجربه و سابقه کاری، حقوق و دستمزد خود را به 103،910 دلار هم برسانید. هم چنین می توانید به عنوان یک تحلیلگر مالی، می توانید حقوق و دستمزد متوسط حدوداً برابر با 74،350 دلار داشته باشید. برای آشنایی بهتر با آینده شغلی گواهینامه DBA مالی، با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری درباره این زمینه به شما ارائه دهیم.

آینده شغلی DBA مالی چیست؟

زمنیه DBA مالی شامل طیف گسترده ای از مهارت ها و دانش ها می شود که مباحثی از قبیل درک اصول اساسی از امور مالی و سرمایه گذاری را در بر می گیرد تا فراگیران با آخرین مقررات و روند بازار به روز شوند. در واقع، DBA مالی در سال های اخیر یکی از مدارکی بوده است که به دلیل بالا بودن سطح و تخصص آن در زمینه امور مالی و کسب و کار گزینه ها و فرصت های شغلی خوبی را ارائه می دهد.

 • تحلیلگر ارشد مالی: عنوان شغلی تحلیلگر ارشد مالی نیاز به مهارت های بالا در تجزیه و تحلیل داده های حسابداری، تعیین ریسک های مالی، علم آمار و ارائه راه حل برای مشکلات دارد که منجر به اتمام موفقیت آمیز پروژه ها می شود. ممکن است تحلیلگران ارشد مالی تیم های مختلف مالی را مدیریت کنند که شامل اختصاص وظایف، بررسی گزارش، تعیین ریسک ، تعیین پاداش و مزایا کارمندان، جمع آوری داده ها و سازماندهی اطلاعات برای مدیریت بالاتری می شود. تحلیلگران ارشد مالی همچنین ممکن است مسئول آموزش اعضای تیم برای آموزش مهارت های جدید و یا تقویت مهارت های قبلی خود باشند. در این عنوان شغلی ، گاهی اوقات بسته به محلی که در آن کار می کنید، سفر می کنید و شعب مختلف را بررسی کنید. وظایفی که تحلیلگر ارشد مالی بر عهده دارد عبارتست از ارائه تحلیل ها و گزارش های مالی دقیق ، آماده سازی بودجه مالی سالیانه، ارائه پیش بینی های مالی ماهیانه. میزان متوسط حقوق دریافتی افراد در این شغل بر اساس سوابق کاری و محل کار متفاوت است. اگر فرد سابقه کاری کمتر از 5 سال داشته باشد، میزان متوسط حقوق دریافتی وی همراه با پاداش و مزایا وی برابر با 76000 دلار بوده است. اگر فرد سابقه کاری بین 5 تا 10سال داشته باشد، حقوقی متوسط برابر با 83000 دلار در سال دریافت می کند. تحلیلگران ارشد مالی با سوابق کاری بیش از 10 سال، حقوق متوسطی بین 86000 تا 89000 دلار دریافت می کنند.
 • مدیر امور مالی: مدیران امور مالی، بودجه بخش های مختلف را نظارت می کنند. مدیران مذکور، گزارش های مالی مربوط به شرکت خود را ارائه می دهند و با مدیران خود برای تعیین بودجه آینده شرکت در تعامل هستند. دپارتمان های زیر نظر آنها، هزینه های جاری را پیگیری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بیش از بودجه تعیین شده، هزینه نداشته باشند. زمانیکه هزینه های دپارتمان های مختلف شرکت بیش از بودجه تعیین شده بالا رود، مدیر امور مالی از مدیران هر دپارتمان می خواهد تا هزینه های خود را شفاف سازی کنند. میران امور مالی مسئول گزارش دقیق و به موقع از هزینه های جاری و بودجه هستند. هم چنین مدیران مذکور، پروژه های مختلف را در شرکت بر عهده می گیرند و وظایفی را به افراد خود اختصاص می دهند. آنها پیشرفت پروژه را پیگیری می کنند، از این رو باید اطمینان حاصل کنند که پروژه ها در بازه زمانی و بودجه تعیین شده تکمیل شود. میزان حقوق متوسط این موقعیت شغلی نیز بر اساس سوابق کاری متفاوت است. اگر فرد دارای سابقه کاری بیش از کمتر از 10 سال باشد، حقوقی متوسط بین 72000 و 95000 دلار دریافت می کند و اگر سابقه وی بیش از 10 سال باشد، حقوق متوسطی بین 95000 تا 99000 دلار دریافت می کنند.
 • مدیر حسابداری: مدیر حسابداری مسئول تمام گزارش های مالی و رعایت اصول و شیوه های حسابداری و اطمینان حاصل از ارائه اظهارنامه های مالیاتی دقیق و به موقع است. مدیر حسابداری، کارمندان بخش حسابداری را نظارت می کند. مدیر حسابدار باید از دقت گزارش های مالی سالیانه اطمینان حاصل کند و قادر به انجام امور مربوط به حسابرسی باشد. هم چنین مدیر حسابداری با وکیل مدافع شرکت در تماس است تا مسائل حقوقی شرکت را حل کند. متوسط حقوق مدیران حسابداری برابر با 88،160 دلار بوده است که این مقدار فقط به صورت میانگین بوده است و بر اساس محل و سابقه کاری فرد متفاوت خواهد بود.
 • همین حالا در دوره مدیریت مالی DBA شرکت کنید

 • مدیر امور اعتبارات: کار مدیر امور اعتباری به طور عمده ، جمع آوری پول برای شرکت است، حال به صورت ارائه خدمات یا محصولاتی خاص باشد، یعنی به طوری برای شرکت اعتبار تأمین می کند. زمانی که فردی نتواند بدهی خود را پرداخت کند، مدیر امور اعتبارات روند حقوقی خاصی را طی می کند و به پرداخت دیون فرد کمک می کند . علاوه بر این، مدیر اعتبارات نقش مهمی در مذاکره گزینه های پرداخت دارد، که می تواند شامل برنامه های باز پرداختی دیون به نحوی باشد که فرد توانایی پرداخت آن را در طولانی مدت داشته باشد. مدیر اعتباری همچنین مسئول پیگیری حساب های خاص شرکت و دیون پرداخت نشده است. بسته به اندازه شرکت ، مدیر اعتباری ممکن است وظایف مختلفی داشته باشد که عبارتند از تحلیل اعتبارات جاری و اظهارنامه های مالی و آماده سازی گزارش ها برای تصمیم گیری های مهم مالی. حقوق متوسطی که مدیر امور اعتبارات دریافت می کند بر اساس سوابق کاری متفاوت است. مدیر امور اعتبارات با سابقه کمتر از 10 سال حقوقی بین 48000 تا 57000 دلار و مدیر امور مالی با سابقه بیش از 10 سال حقوق متوسطی بین 65000 تا 6700 دریافت می کند.
 • مشاور مالی: مشاورین مالی به افراد کمک می کنند تا طیف وسیعی از تصمیمات برنامه ریزی مالی کوتاه مدت و بلند مدت را اتخاذ کنند. مشاورین مالی که گاهی اوقات برنامه ریز مالی هم نامیده می شوند، در مورد هر چیزی سرمایه گذاری های شخصی (مانند سهام، وجوه متقابل و طرح های بازنشستگی) ، برنامه ریزی املاک و مستغلات ، وام مسکن مشاوره ارائه می دهند. اگر به فعالیت های مختلف مالی و ارائه مشاوره مالی علاقه مند هستید، این شغلی آینده دار برای شما به حساب می آید. به عنوان مشاور مالی، مسئولیت شما شامل مذاکره با مشتریان و تعیین اهداف مالی است و باید اطمینان حاصل کنید که آنها از فرصت های مالی به خوبی بهره مند می شوند. مشاورین مالی زمان زیادی صرف بازرسی سوابق مالی مشتریان خود ( مانند دارائی های منقول و غیر منقول) می کنند تا برنامه مالی جامعی را ارائه دهند. رشد شغلی این زمینه تا سال 2026 تا 15 درصد رشد خواهد داشت. بر اساس اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا، متوسط حقوق سالیانه مشاورین مالی در ماه مه 2018 برابر با 88890 دلار و حقوق ساعتی آنها برابر با 42.73 دلار بوده است.
 • تحلیلگر بودجه: تحلیلگر بودجه مسئول ارائه تحلیل بودجه طی فرآیند ارائه بودجه است. تحلیگر های بودجه به عملکرد گذشته سازمان را از نظر تخصیص بودجه بررسی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بودجه های کنونی و آینده برای تخصیص منابع شرکت مناسب و کافی است یا خیر. تحلیلگر بودجه باید به صورت دوره ای و به طور مداوم بودجه را بررسی می کند تا هزینه و مخارج شرکت را دقیقا ارزیابی کند. این بررسی باید شامل ارائه و استفاده از سنجش های کمّی باشد تا بتوان وضعیت بودجه را به درستی ارزیابی کرد. تحلیلگر بودجه نیز باید بتواند این اطلاعات را به مدیران اجرایی و ارشد و سایر اعضای به طور واضح و جامع ارائه دهد. هم چنین تحلیلگر بودجه باید پیش زمینه قوی در حسابداری و امور مالی داشته باشد. هم چنین درک کامل از اصول و مبانی امور مالی لازمه این کار است زیرا تحلیل بودجه نیازمند استفاده از اصول امور مالی و پیاده سازی آنها برنامه ریزی بودجه است. بر اساس اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا، رشد شغلی تحلیلگر بودجه تا سال 2026 به اندازه 7 درصد رشد خواهد داشت. هم چنین بر اساس گزارش این اداره، میزان دستمزد متوسط تحلیلگر بودجه در سال 2018 برابر با 76220 دلار بوده است و کمترین دستمزد برابر با 49860 و بیشترین دستمزد برابر با 116300 دلار بوده است.

مدیر DBA مالی به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

آموزش DBA مدیریت مالی

یک مدیر DBA مالی مسئول راهنمایی و حمایت ازکارمندان بخش مالی است تا تصمیمات صحیح در کسب و کار اتخاذ کنند. به عنوان مدیر مالی، باید بتوانید با ارقام و اعداد به خوبی کار کنند و روش ها و سیستم های مالی را به خوبی درک کنید. در محیط کاری سریع امروزه، مدیران DBA مالی باید مهارت های فردی خود را علاوه بر مهارت های تخصصی که دارند، تقویت کنند. کارفرمایان به دنبال مدیران DBA مالی هستند که مهارت های ارتباطی شفاهی و کتبی خوب، شمّ اقتصادی بالا و توانایی کار تیمی بالایی دارند. علاوه بر مهارت های مذکور، مهارت های ذیل برای مدیر DBA مالی ضروری است:

 • آشنایی با فناوری: فناوری های نوین پردازش حجم عظیمی از اطلاعات مورد نیاز امور مالی و حسابداری را ممکن و آسان می سازد. بخشی از عدم کارایی کافی در امور مالی اینست که از فناوری برای امور مالی خود استفاده نمی کنید. از آنجایی که ابزارهای و فناوری موجود در علم حسابداری مانند نرم افزارها و سیستم های مدیریتی روز به روز در حال تغییر هستند، باید مهارت های خود را در این زمینه به عنوان مدیر DBA مالی ارتقاء دهید.
 • مهارت های تحلیلی: امروزه شرکت ها به دنبال استخدام مدیران DBA مالی هستند که می توانند تفکر انتقادی، توانایی تجزیه و تحلیل سناریوها و مهارت های تحلیلی را در کار خود اعمال کنند. مدیران DBA مالی که به دنبال موفقیت در امور مالی هستند، باید توانایی های تجزیه و تحلیل مسائل مختلف مالی را در دنیای واقعی داشته باشند.
 • توانایی رهبری افراد: به عنوان مدیر DBA مالی ، نقش مدیریت شما محدود به نظارت بر یک تیم نمی شود، باید عملکرد تیم های مختلف را ارزیابی کنید. رهبری و مدیریت افراد مقوله ای فراتر از نظارت و بررسی است. به عنوان یک مدیر مالی، باید به افراد زیردست خود احترام بگذارید. بسیاری از تصمیم گیری ها بر عهده شما خواهد بود و تیم مالی شما تنها زمانی رشد خواهد کرد که افراد زیر دست خود را به خوبی بشناسید و آنها به شما اعتماد کنند زیرا اعتبار، یکی از اصول مهم در مدیریت است.
 • توانایی سازگاری با شرایط: در دنیای امروزه، استانداردها و مقررات دائما در حال تغییر هستند. مدیر DBA مالی موفق باید با این تغییرات سازگار شود و تحقیقات لازم را برای سازگاری خود با شرایط و قوانین جدید مالی انجام دهد. مدیران مذکور می توانند این کار را بوسیله گذراندن دوره های آموزشی مربوطه انجام دهند تا با مقررات و شرایط جدید آشنا شوند. به عنوان مدیر DBA مالی باید بتوانید اطلاعات جدید را در کار خود به کار برید و تعامل خوبی با همکاران خود داشته باشید. این به این معنی است که علاوه بر اینکه خودتان با شرایط جدید سازگار می شوید باید افراد زیر دست خود را هم برای سازگاری با محیط آموزش دهید.
 • مهارت ارائه گزارش مالی: هیچ فردی این موضوع را انکار نمی کند که مهارت های ارائه گزارش مالی یکی از پیش نیازهای اصلی مدیر DBA مالی است. با وجود این، مدیرانی که دارای مهارت های ارائه گزارش بالایی هستند، شانس بهتری برای استخدام دارند. هم چنین مدیران DBA مالی که به دنبال ارتقاء شغلی هستند، باید مهارت ارائه گزارش مالی آنها قوی باشد، یعنی گزارش های مالی را به طور دقیق و با جزئیات کامل ارائه دهند.
 

اهداف ما از برگزاری دوره DBA مالی چیست؟

مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با بیش از 10 سال سابقه در زمینه ارائه دوره های مختلف آموزشی، بسته آموزشی DBA مالی را برای دانش پذیران طراحی کرده است تا بر موضوعات مختلف در زمینه مدیریت عالی کسب و کار مالی مسلط شوند. هدف ما از برگزاری این دوره، آشنایی افراد با مهارت هایی است که در دنیای واقعی کسب و کار با آن دست و پنجه نرم می کنند. با فراگیری این مهارت ها و دانش بدست آمده از این دوره می توانید مدیر امور مالی کسب و کار خود باشید و بر کسب و کار خود را نظارت داشته باشید. یکی دیگر از اهداف ما از برگزاری این دوره، افزایش دانش افراد در مورد مفاهیم پایه مدیریت مالی از قبیل ماهيت سرمايه در گردش ، آشنایی با عناصر اصلی ریسک، تئوری ساختار سرمایه است تا بتوانند آنها را به طور عملی در کسب وکار خود به کار برند. یادگیری این مفاهیم افراد را قادر می سازد تا تصمیم گیری های مهم مالی و سرمایه گذاری را در شرایط بحرانی اتخاذ کنند. هم چنین این دوره به مدیران مالی کمک می کند تا نحوه کار و جریان امور مالی یک شرکت را به خوبی درک کنند. به دلیل اینکه مسائل مالی شرکت ها اعم از بودجه بندی، روشهای برآورد هزینه ها، حسابهای دریافتنی، تنظیم اظهار نامه های مالی و ارائه گزارش های مالی دقیق بسیار حائز اهمیت هستند، نیاز به مدیریت و داشتن دانش مدیریت آن است. هدف ما از برگزاری این دوره ارائه مطالب و موضوعات درسی مربوط به DBA مالی است تا افراد بتوانند امور مالی کسب و کار خود را در سطح بالا مدیریت کنند. هم چنین هدف از برگزاری این دوره، آشنایی مدیران عالی مالی با پژوهش/تحلیل در زمینه مدیریت مالی است.

اینفوگرافیک مدیریت مالی dba

وظایف مدیر DBA مالی چیست؟

مدیر DBA مالی فعالیت های مدیران مالی را نظارت می کند و از طریق ارائه خدمات مالی ، کسب و کار را پشتیبانی می کند. وظیفه اصلی مدیر DBA مالی به ویژه در کسب و کارهای امروزی علاوه بر نظارت بر امور مالی ، تحلیل داده ها و ارائه مشاوره در مورد سود و زیان شرکت است. این مدیران معمولا به صورت تیمی کار می کنند. علاوه بر این، مدیران مالی باید از قوانین و مقررات ویژه مالیاتی که بر صنعت آنها تاثیر می گذارد، آگاه باشند. علاوه بر این مدیران DBA مالی وظایف زیر را بر عهده دارند.

 • برنامه ریزی برای سود: برنامه ریزی برای سود یکی از اولویت های اصلی هر سازمان است. سود آوری برای بقا و حفظ هر سازمان مهم است. برنامه ریزی برای سود به استفاده مناسب از سود بدست آمده از کسب و کار است. سود به دلیل عوامل متعددی نظیر قیمت گذاری، رقابت صنعت، وضعیت اقتصادی، مکانیسم عرضه و تقاضا، هزینه و تولید، افزایش می یابد. به همین دلیل، ترکیبی از عوامل متغیر و ثابت تولید می تواند منجر به افزایش سودآوری شرکت شود و مدیر DBA مالی باید برای آن برنامه ریزی کند.
 • مدیریت مالی: مدیر DBA مالی نقش عمده ای در تیم مالی یک کسب و کار ایفاء می کند و این کار را بوسیله اجرای استانداردهای روز در مواردی همچون عقد قراردادها، مسائل تخصصی مالی، هماهنگی با صاحبان سرمایه، نظارت بر تنظیم اظهار نامه مالیاتی و تعیین سیاست های حسابداری کسب وکار انجام می دهد. علاوه بر این، مدیر DBA مالی درباره مسائل تخصصی حسابداری پژوهش انجام می دهد و در صورت لزوم، پرسنل دپارتمان را آموزش می دهد تا قوانین و مقررات حسابداری را رعایت کنند. هم چنین قوانین و مقررات حسابداری را بر اساس اعضای هیأت مدیره شرکت ارزیابی می کند و آنها را به روز می کند.
 • ارائه مشاوره مالی: مدیر DBA مالی، در موارد تخصصی مرتبط با امور و تراکنش های مالی، نکات و راه حل هایی را ارائه می دهد. این نکات جامع بوده و شامل بازبینی اظهارنامه های مالیاتی، لیست خرید و فروش، برنامه بودجه و غیره می شود. هم چنین در مورد پروژه های مختلف مربوط به کسب و کار، مشاوره های تخصصی ارائه می دهد و استراتژی های مالی برای شرکت ارائه می دهد.
 • مدیریت بودجه: مدیریت بودجه یکی از اصول اساسی DBA مالی است که باید رعایت شود. مدیر DBA مالی به عنوان سرپرست باید جریان نقدینگی را پیش بینی و بررسی کند و اطمینان حاصل کند که وجوه کافی برای پروژه های و سرمایه گذاری های شرکت وجود دارد. یک مدیر DBA مالی مدیریت بودجه خوبی دارد و بودجه شرکت را در جهت اهداف شرکت طوری تعیین می کنند که سود آور باشد. هم چنین برای مدیریت بودجه بهتر، تحلیل سود و هزینه انجام می دهد و در قیمت گذاری محصولات و خدمات شرکت، نقش مهمی ایفاء می کند. هم چنین برای جذب سرمایه بیشتر، از طریق وام، انتشار اوراق قرضه ، برای شرکت تأمین اعتبار می کند. این کار خود به مدیریت کارآمد بودجه بسیار کمک می کند.
 • نظارت بر دارایی ها: مدیران مالی برای به حداکثر رساندن استفاده کارآمد از دارایی های شرکت مانند سرمایه گذاری ها و نقدینگی، آنها را ارزیابی می کند. آنها فروش، هزینه ها و روند اقتصادی را تحلیل می کنند و گزارش های مالی و آماده می کنند. سپس از اطلاعات بدست آمده از آنها برای ارائه راهکارهای سود آور و حفظ موقعیت شرکت در بازار استفاده می کنند. وظایف نظارتی آنها بر اساس محل کار متفاوت است. به عنوان مثال، مدیران DBA در بیمارستان باید بر مسائل مالی مربوط به بیمه بیمار( تأمین اجتماعی، درمان تکمیلی، غیره) تسلط کافی داشته باشد و قوانین و مقررات مالی مربوط به بیمه اطلاع کافی داشته باشند.
 • ارائه تراکنش های مالی دقیق: مدیران DBA مالی گزارش های مالی مربوط به شرکت را به رئیس و اعضای هیأت مدیره به صورت مفصل ارائه می دهند و آنها را در جلسات تعیین بودجه مطرح می کنند. این جلسات ممکن است شامل تغییر بودجه ماهیانه، سه ماه یا سالیانه شرکت باشد. آنها باید گزارش های مالی خود را تنظیم کنند و آنها را با قوانین و مقررات مالیاتی تطبیق دهند. ارائه این گزارش ها بسیار حائز اهمیت هستند زیرا مدیر DBA مالی باید به دقت این گزارش ها را آماده کند و از هر گونه خطا یا اشتباه در این گزارش ها پرهیز کند زیرا یک اشتباه کوچک باعث می شود، شرکت زیر سؤال رود و کسب و کار دچار مشکل شود.
 • نظارت بر تیم مالی: مدیران امور مالی عموما مسئول نظارت بر تیم مالی هستند که حساب های مربوط به هزینه ها، حقوق و دستمزد بخش های مختلف کنترل می کنند. زمانی که مدیران DBA مالی می خواهند اظهارنامه های مالیاتی را تنظیم کنند، باید تیم خود را به نحوی رهبری و مدیریت کنند که اظهارنامه های مالیاتی به موقع تنظیم شود. هم چنین برای نظارت بر تیم مالی، مدیران DBA مالی، افراد زیر دست را خود را به خوبی می شناسند و بر اساس شخصیت و توانایی های فردی آنها، مسئولیت های مختلف را به عهده آنها می گذارد.
 

مدرک DBA مدیریت مالی

مزایای شرکت در دوره DBA مالی مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

به دلیل اینکه ، مدیران DBA مالی باید دارای مدرک معتبر در زمینه مدیریت مالی باشند و باید آن را از موسسه ی آموزشی معتبری دریافت کرده باشند تا راه های ورود به بازار کار مطمئن تری برای خود بگشایند . از این رو، شرکت در دوره های آموزشی DBA مالی در مراکز آموزشی نا معتبر نتیجه ای غیر از اتلاف زمان و هزینه برای فراگیران در به دنبال نخواهد داشت. شرکت در دوره DBA مالی مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان دارای مزایایی است که عبارتند از:

 • مهم ترین مزیت شرکت در این دوره اینست که دانش پذیران می توانند پس از اتمام دوره ، مدرک DBA مالی را دریافت کنند که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور است و این اعتبار مدرک را بسیار بالا می برد.

   

 • قابل ذکر است که آن دسته از دانش پذیرانی که قصد مهاجرت و یا کار در خارج از کشور را داشته باشند، امکان ترجمه رسمی مدارک با مهر وزارت امور خارجه وجود دارد و این ارزش مدرک را بالا می برد.
 • آیا می دانستید با شرکت در دوره DBA مالی این مؤسسه، مدرک صادر شده مورد تأیید سازمان بین المللی WES کانادا را دریافت می کنید که این مزیتی بسیار عالی به حساب می آید و ارزش مدرک را بالا می برد.
 • محتوا و سرفصل های استفاده شده در این دوره در عین حال که جامع و کامل بوده و بر اساس استانداردهای آموزشی طراحی شده اند، به نحوی تهیه و تدوین شده اند که ساده بوده و یادگیری دانش پذیران را بهتر می کند.
 • استفاده از اساتید برتر و مجرب در طراحی بسته های آموزشی
 • امکان حل مشکلات دانش پذیران طی دوره
 • ارسال بسته های آموزشی به سراسر کشور
 • ارائه فیلم های دوبله شده آموزشی به زبان فارسی همراه با بسته های آموزشی برای درک آسان دانش پذیران
برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این دوره به همراه پکیج DBA ارائه میگردد.

فصل اول    

 • توانايي تشخيص مفاهيم بازارهاي مالي  
 • مقدمه    
 • آشنايي با بازار سهام(Stock)   
 • آشنايي با بازار كالاها    
 • آشنايي با اوراق بهادار   
 • آشنايي با بازار تبادلات ارزي   
 • خرید / فروش    
 • سیستم استعلام نرخ بازار   
 • شناسايي اصول مقايسه انحصاري بورس هاي بين المللي  
 • روشهای بررسی بازارهای مالی  

فصل دوم    

 • بررسی مفهوم مدیریت مالی    
 • آشنایی با مدیریت مالی    
 • نقش کلیدی مدیر مالی   
 • وظایف مدیر مالی    
 • تاریخچه مدیریت مالی   
 • نقش مدیران مالی در شرکت ها  
 • دامنه تحليل مالي    
 • مدل تحلیل صورت‌های مالی    
 • مدل استوارت   
 • چهار مدل از صورت های مالی   
 • ارتباط بین صورت های مالی   
 • آشنایی با تحلیل  بنیادین   
 • قدم به قدم با ارزش گذاری بنیادین   
 • دور نمای اقتصادی    
 • انتخاب بخش صنعتی    
 • کشف شرکت های پیشرو در صنعت منتخب 
 • مدل کسب و کار    
 • تحلیل صورت های مالی شرکت    
 • روندهای بلند مدت    
 • تعیین ارزش    
 • تجارت هوشمند    
 • تفکیک صنایع   
 • نقاط ضعف تحلیل بنیادین   
 • شاخصه های صنعت/شرکت   
 • ذهنیت های فردی   
 • شخصیت تحلیل گر و جهت گیری   

فصل سوم   

 • سازمانهای پولی و مالی   
 • انواع سازمانهای پولی و مالی بین المللی : 
 • بانک بین المللی ترمیم و توسعه ( بانک جهانی )  
 • بانک بین المللی ترمیم و توسعه    
 • سازمانهای پول یا بازارهای مالی    
 • فعالیتهای عمده سازمانهای پولی و مالی   
 • پس انداز   
 • انواع اوراق قرضه    
 • محدودیتهای عمومی و کلی بانک    
 • مبانی پرداخت وام   
 • نهادهای مالی اتحادیه اروپا ( اتحادیه اقتصادی پولی اروپا )  
 • سیاستهای پولی مالی اتحادیه اقتصادی اروپا   
 • مناسبات ایران با سازمانهای پولی مالی بین المللی    
 • سوالات مربوط به صندوق بین المللی پول    
 • سوالات مربوط به برتن وودز    
 • نهادهای پولی – مالی وابسته به بانک جهانی ( گروه بانک جهانی ) 
 • موسسات پولی مالی در ایران    
 • ابزارهای تاثیر گذار بر این کنترل    
 • انتقادات وارد شونده بر سازمان تجارت جهانی    
 • انواع اتحادیه اقتصادی و سیاسی    

فصل چهارم   

 • مدیریت ریسک    
 • آشنایی با ریسک   
 • فرآیند مدیریت ریسک   
 • انواع ريسک  
 • عناصر اصلي ريسك:  
 • فرايند مديريت ريسک پروژه  
 • افزايش ريسک   
 • ثبت ريسک   
 • تخصيص عوامل ريسک  
 • اجراي عوامل ريسک    
 • مفاهيم پايه اي مديريت ريسک پروژه:  
 • فعالیتها و خروجيه ریسک   
 • سمت‌هاي ريسک   
 • تعيين کننده ريسک   
 • مدير پروژه   
 • گروه بازبيني پروژه   
 • تيم پروژه:   
 • مستندات ريسک    
 • :فرم ثبت ريسک  
 • :فرم ريسک   
 • نرم افزار مديريت ريسک پروژه ها 
 • ارتباط با ساير سيستمها   
 • انجام محاسبات و اتخاذ تصميمات   
 • شش گام در فرآیند مدیریت ریسک   
 • مساعدت‌های مدیریت ریسک    
 • مساعدت به خانواده و جامعه   
 • اهداف مدیریت ریسک    
 • شناسایی ریسک:    
 • ریسک‌های نیروی انسانی  

فصل پنجم   

 • معرفی تکنیک‌های ارزیابی ریسک  
 • روش چه میشود اگر(WHAT IF METOD) :    
 • روش زیر سیستم (SSHA  ) Sub System Hazard Analysis:   
 • روش System Hazard Analysis (SHA):    
 • روش O&SHA    
 • ارزیابی درخت خطا FTA    
 • روش خطرات نرم افزار SWHA    
 • روش شناسایی کانون خطرات FMEA   
 • روش غفلت مدیریت و درخت ریسک MORT
 • روش ردیابی انرژی و ارزیابی حفاظها ETBA     
 • روش Aden.S.L.J.Heat   
 • روش Kroner 
 • روش William Fine    
 • روش M.Toak   
 • روش Robert N.Anderson    
 • روش یا الگوی سازمان HSE انگلستان    
 • روش Rolin Geronsin   
 • روش Sue cox وRobin Tait   
 • روش Nick w.hurst    
 • روش Milery w.merkhofer,Vinceent T.Covello    
 • روش Lars Harms – Ringdahl    

فصل ششم    

 • برنامه ريزي پاسخگويي به ريسك 
 • اطلاعات لازم براي پاسخ گويي به ريسك    
 • ضرورت تعيين راهبرد (استراتژي) پاسخ گويي به ريسك   
 • راهبردهاي( استراتژيهاي) متداول براي پاسخگويي به ريسك    
 • استراتژي اجتناب    
 • انتخاب راهبرد (استراتژي)   
 • تخصيص متولي ريسك   
 • ارزيابي اثر بخشي پاسخها    
 • برنامه بازبيني و ریسک های ثانویه   

فصل هفتم   

 • انتخاب تکنیک‌های  ارزیابی ریسک  
 • روش HAZOP  
 • انتخاب تيم كارشناسي  
 • تعيين اهداف طراحي گره ها    
 • شناسايي پارامترهاي عملياتي هر گره  
 • Hazop فرآيندي   
 • Hazop انساني   
 • Hazop دستورالعملي   
 • برگه كار Hazop   
 • مزايا و معايب Hazop    
 • روش چه میشود اگر(WHAT IF METOD) :    
 • روش زیر سیستم (SSHA  ) Sub System Hazard Analysis:    
 • روش System Hazard Analysis (SHA):   
 • روش O&SHA    
 • ارزیابی درخت خطا FTA   
 • رويدادهاي نقص اصلي    
 • مزاياي FTA در ارزيابي خطر  
 • محدوديتهاي تكنيك تجزيه و تحليل درخت خطا  
 • روش خطرات نرم افزار SWHA   
 • روش شناسایی کانون خطرات FMEA :    
 • كاربرد FMEA    
 • مراحل تهيه FMEA    
 • فوايد اجراي FMEA    
 • انواع FMEA    
 • روش غفلت مدیریت و درخت ریسک MORT   
 • روش ردیابی انرژی و ارزیابی حفاظها ETBA  
 • روش Aden.S.L.J.Heat    
 • روش Kroner    
 • روش William Fine    
 • روش M.Toak    
 • روش Robert N.Anderson    
 • روش یا الگوی سازمان HSE انگلستان    
 • روش Rolin Geronsin    
 • روش Sue cox وRobin Tait    
 • روش Nick w.hurst    
 • روش Milery w.merkhofer,Vinceent T.Covello    
 • روش Lars Harms – Ringdahl    
 • تحلیل کمی ریسک   
 • تحلیل کمی ریسک براساس روش تصمیم گیری چندشاخصه ساده وزن دهی شده فازی    

فصل هشتم    

 • بانکداری سرمایه گذاری در مدیریت مالی    
 • آشنایی با بانکداری سرمایه‌گذاری    
 • تعریف بانک سرمایه‌گذاری ( بانک های سرمایه گذاری)    
 • تعریف شرکت تامین سرمایه از نظر قانون اوراق بهادار    
 • ساختار سازمانی بانکداری سرمایه‌گذاری    
 • خدمات بانک های سرمایه گذاری    
 • نقش بانک های سرمایه گذاری در تسهیل تامین مالی شرکت ها‍:    
 • نقش بانکهای سرمایه گذاری در تشکیل سرمایه    
 • نقش بانک های سرمایه گذاری در واگذاری:    
 • نقش بانکهای سرمایه گذاری در افزایش کارایی اطلاعات بازارهای مالی    
 • نقش بانک های سرمایه گذاری در حوزه خرداقتصاد(شرکتها)    

فصل نهم    

 • بودجه بندی سرمایه‌ای در مدیریت مالی   
 • تعریف بودجه بندی سرمایه ای   
 • توضیحات مدیر مالی در مورد بودجه بندی سرمایه ای    
 • طبقه بندي بودجه    
 • نظام آمارهاي مالي دولت GFS    
 • طبقه بندي بودجه در ايران    
 • فرایند بودجه بندی سرمایه ای    
 • روشهای ارزیابی طرحهای سرمایه گذاری    
 • مقایسه سرمایه گذاریهای با عمر مفید متفاوت    
 • جیره بندی سرمایه ای    
 • درآمدهاي اختصاصي    
 • درآمدهاي‌ مالياتي‌    
 • کمک‌هاي اجتماعي    
 • کمک‌هاي بلاعوض    
 • درآمدهاي‌ اموال و دارايي‌ها    
 • طبقه بندي واگذاري دارايي هاي سرمايه اي    
 • طبقه بندي واگذاري دارايي هاي مالي    
 • روشهای ارزیابی پروژه های سرمایه ایی    
 • معکوس دوره بازگشت سرمایه    
 • خالص ارزش فعلی    
 • نرخ بازده داخلی (IRR)    
 • شاخص نرخ سودآوری    
 • اجاره بلند مدت    
 • مزایای اجاره بلندمدت    
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان