دوره 6 ماهه DBA بازرگانی

دوره DBA بازرگانی


دوره مديريت عالي کسب و کار بازرگاني چه دوره اي است؟ مفهوم بازرگاني چيست؟ رونق فعاليت هاي بازرگاني چه مزايايي براي جوامع به همراه خواهد داشت ؟ مزاياي سرمايه گذاري در بخش بازرگاني کدامند؟ مزاياي آشنايي با مديريت کسب و کار در گرايش هاي مختلف چيست ؟ مديريت عالي کسب و کار بازرگاني چه تاثيري بر روند تجارت خارجي کشورها خواهد داشت ؟ چرا باید دوره dba بازرگانی را بگذرانیم؟ فرصت هاي شغلي موجود براي مديريت عالي کسب و کار بازرگاني کدامند؟ چرا بهتر است دوره آموزشی DBA بازرگانی را در موسسه...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره مدیریت بازرگانی mba

 

دوره dba بازرگاني چه دوره ای است؟

دوره مديريت عالي کسب و کار بازرگاني دوره اي است که فراگيران را به صورت کاملا تخصصي براي ورود ، فعاليت و سرمايه گذاري در حوزه بازرگاني و تجارت آماده مي کند . شرکت در کلاس مديريت عالي کسب و کار بازرگاني فراگيران را براي مواجه با کليه مصائب و مشکلات موجود در مسير بازرگاني و تجارت آماده خواهد کرد به منظور آشنايي هر چه بيشتر با مفهوم بازرگاني و کليه اصول و مباني مرتبط با آن در ادامه به ارائه تعاريف مرتبط با اين حوزه خواهيم پرداخت .

 

همین حالا در دوره dba بازرگانی شرکت کنید

 

مفهوم بازرگانی چيست؟

بازرگاني مفهومي است که کليه فعاليت هاي حوزه بازارهاي داخلي و خارجي را در بر مي گيرد و به واسطه نوع فعاليت هاي اين حوزه که در راستاي تامين نيازهاي جوامع مختلف مي باشد يکي از ابتدايي ترين فعاليت هاي انسان ها در راستاي تامين نيازهاي اوليه زندگي خود بوده است. به اين صورت که افراد با مبادله پا يا پاي براي تامين نيازهاي روزمره خود اقدام مي کردند و در گذر زمان افرادي به منظور تامين نيازهاي مردم مناطق مختلف و جوامع مختلف اقدام به خريد و فروش انواع مختلف کالا و نقل و انتقال آن از يک منطقه به منطقه ديگر کردند و با اين روش در کنار تامين نيازهاي جوامع مختلف از منافع مالي و اقتصادي اين گونه فعاليت ها نيز برخوردار مي شدند اين افراد در گذر زمان بازرگان و اين گونه فعاليت ها بازرگاني نام گرفت . 
در گذر زمان فعاليت هاي بازرگاني به واسطه پيشرفت هاي تکنولوژي و افزايش نياز جوامع به تبادلات کالا هاي مختلف گسترش پيدا کرد و امروزه فعاليت هاي بازرگاني به يکي از فراگيرترين حوزه هاي کسب و کار تبديل شده است و امروزه در سراسر جهان بنگاه هاي اقتصادي کوچک و بزرگ زيادي مشغول به انجام فعاليت هاي اقتصادي در حوزه بازرگاني هستند . 
امروزه فعاليت هاي بازرگاني را با توجه به حوزه فعاليت هاي مورد نظر به دو دسته تقسيم بندي مي کنند .

بازرگاني داخلي : شامل جا به جايي و مبادله انواع کالا درون مرزهاي کشور است که منجر به تامين نيازهاي داخلي مردم در مناطق مختلف کشور خواهد شد و مانع کمبود نيازهاي مردم در مناطق مختلف که احتکار و گراني را به دنبال خواهد داشت مي شود .
بازرگاني خارجي : شامل واردات کالاهاي مورد نياز کشور و صادر کردن مازاد کالاهاي توليدي کشور مي باشد و با تامين نياز هاي داخلي از بروز هر گونه کمبود و به تبع آن احتکار ، بازار سياه و گراني جلوگيري مي کند و از طريق صادرات نيز منجر به وارد مردن ارز خارجي به کشور خواهد شد و رو نق اقتصادي کشور را به دنبال خواهد داشت .

رونق فعاليت های بازرگانی چه مزایایی برای جوامع به همراه خواهد داشت؟

پر واضح است که تامين نيازهاي جوامع به خودي خود مي تواند مانع  بروز مشکلات بسياري در جوامع  شود و به واسطه ايجاد آرامش  و امنيت زمينه ساير پيشرفت ها نيز براي جوامع مهيا خواهد شد . از اين رو غالبا جوامعي که از وضعيت اقتصادي مطلوب و ثبات اقتصادي برخوردار هستند و فعاليت هاي بازرگاني آن ها پر رونق است در ساير زمينه ها نيز جوامع رو به رشد و موفقي هستند . در ادامه به برخي از مهمترين مزاياي رونق فعاليت هاي بازرگاني براي جوامع اشاره خواهيم کرد .  
رونق بازرگاني در جوامع از بر هم خوردن تعادل ميان عرضه و تقاضا ، بروز کبود ، قحطي و تبعات ناخوشايند آن ها از قبيل بازار سياه ، گراني و گران فروشي و غيره و غيره جلوگيري مي نمايد و در حوزه بازرگاني خارجي علاوه بر تامين نيازهاي روز بازار داخلي از طريق واردات به واسطه صادرات مازاد محصولات توليد داخل زمينه  وارد کردن ارز خارجي به کشور و ايجاد بستر مناسب براي رونق اقتصادي را فراهم خواهد کرد .
در نهايت مي توان اين طور نتيجه گيري کرد که فعاليت هاي بازرگاني مزاياي و منافع قابل توجهي براي همه جوامع به دنبال خواهند داشت که در ادامه به مهم ترين آن ها اشاره خواهيم کرد :

 • ايجاد فرصت هاي شغلي متعدد و متنوع که به کاهش بيکاري و تبعات آن در جوامع منجر خواهد شد .
 • تامين کالاهاي مورد نياز جوامع و ممانعت از پيامدهاي نا مطلوب کمبود نيازهاي جوامع . 
 • وارد کردن ارز به کشور از طريق صادرات مازاد توليدات داخلي که منجر به ايجاد رونق اقتصادي جوامع خواهد شد .

پيامد هاي مثبت فعاليت هاي بازرگاني در جوامع ، امروزه بسياري از دولت ها را بر آن داشته تا با تشويق ، ترغيب و در نظر گرفتن تسهيلات و ايجاد بستر مناسب براي فعاليت هاي واحد هاي بازرگاني آن ها را در زمينه پيشبرد فعاليت هاي خود ياري نمايند . 

 

آموزش مدیریت بازرگانی dba

مزايای سرمايه گذاری در بخش بازرگانی کدامند؟

فعاليت در حوزه بازرگاني در مقايسه با فعاليت در حوزه ساير مشاغل از يک امتياز ويژه برخوردار است و اين امتياز ويژه مختص افرادي است که  به طور کاملا آگاهانه و از طريق آشنايي با  اصول و قواعد کاري اين حوزه و با استفاده از روش هاي تخصصي و مشاوره افراد متخصص ، متبحر و متعهد براي ورود ، فعاليت و سرمايه گذاري در اين حوزه اقدام نمايند در اين صورت اين افراد مي توانند  علاوه بر اين تبعات مثبت اقتصادي و فرهنگي بسياري که به واسطه فعاليت اقتصادي خود براي جوامع   به دنبال داشته باشند  از مزايا و منافع قابل توجهي نيز برخوردار شوند . در ادامه به برخي از مهم ترين منافع و مزاياي فعاليت هاي بازرگاني  براي فعالان و سرمايه گذاران اين حوزه اشاره خواهيم کرد .

 • برخورداري از تسهيلات ، مزايا و حمايت هاي دولتي به واسطه سرمايه گذاري و فعاليت در اين حوزه 
 • تضمين بازگشت سرمايه در مدت زمان برنامه ريزي شده و مشخص به واسطه سرمايه گذاري و فعاليت در اين حوزه 
 • برخورداري از سود به نسبت قابل توجه به واسطه سرمايه گذاري و فعاليت در اين حوزه  

 

مزايای آشنايی با مديريت کسب و کار در گرايش های مختلف چيست؟

رشته مديريت کسب و کار رشته اي است با گرايش هاي متعدد و متنوع خود  که در سال هاي اخير بسيار مورد توجه مخاطبان ، متقاضيان و علاقه مندان حوزه مديريت قرار گرفته است . رشته مديريت کسب و کار علاوه بر دوره هاي عمومي و تخصصي در سطح کارشناسي به صورت کاملا تخصصي در سطوح بالا تر اعم از کارشناسي ارشد و دکترا نيز براي فراگيران و علاقه مندان  ارائه مي شود . 
دوره هاي آموزشي مديريت کسب و کار توانسته اند جايگزين مناسبي براي سال ها کار آموزي و صرف زمان و انرژي در کسب و کار هاي مختلف شوند و در گذشته تنها را آشنايي با اصول و قواعد کسب و کارهاي مختلف به اصطلاح شاگردي کردن در مکتب پيش کسوتان حوزه مورد نظر به منظور استفاده از دانش و تجارب اين افراد بود . اين روند آموزشي علاوه بر اين که مستلزم صرف زمان و انرژي بسيار بود در نهايت فراگيران با حجم زيادي از آموخته هاي طبقه بندي نشده مواجه بودند . در اين روش قديمي علاوه بر معايب و مشکلات ذکر شد ميزان آموزش فراگيران به عواملي از قبيل ميزان دانش ، تبحر و توانايي انتقال اين موارد به فراگيران نيز بستگي داشت و در برخي موارد فراگيران پس از صرف سال ها زمان و انرژي در نهايت موفق به کسب دانش و تجربه موردنياز نمي شدند .
دوره هاي آموزشي کسب و کار با گرايش هاي مختلف جايگزين بسيار مناسبي براي روش سنتي آشنايي با کسب و کارهاي مختلف محسوب مي شوند و فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت کسب و کار با گرايش مورد نظر خود مي توانند با صرفه جوي در زمان ، انرژي و هزينه هاي خود در محيط هاي آموزشي استاندارد و به صورت کاملا آکادميک و طبقه بندي شده  با اصول و قوانين ورود به بازار کار در حوزه هاي مختلف و اصول و قوانين مديريت کسب و کار هاي مختلف آشنا خواهند شد و به واسطه کسب دانش ، تخصص ، توانايي ، مهارت و قابليت هاي مورد نياز براي ورود ، فعاليت و کسب موفقيت در حوزه هاي مختلف کسب کار مي توانند زمينه ساز موفقيت کسب و کار خود در حوزه مورد نظر باشند .  
به عبارت ديگر دوره هاي آموزشي مديريت کسب و کار در سطوح مختلف وبا گرايش ها متنوع به واسطه گرد آوري نکات آموزشي مهم و تاثير گذار و با ارائه روش ها و تکنيک هاي مديريت مورد نياز در روند کسب و کار فراگيران را براي ورود حرفه اي به دنياي کسب و کار آماده مي کنند . 
فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت کسب و کار علاوه بر صرفه جويي در زمان ، انرژي و هزينه هاي آموزشي به واسطه برخورداري از قابليت هاي مورد نظر آينده حرفه اي تضمين شده اي براي خود رقم خواهند زد .
در سال هاي اخير با توجه به استقبال قابل توجه مخاطبان از دوره هاي آموزشي مديريت کسب و کار و احساس نياز به گرايش هاي مختلف آن دوره هاي آموزش مديريت کسب و کار و دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار با گرايش هاي مختلف طراحي و به علاقه مندان و متقاضيان ارائه شده است.

از پر کاربرد ترين دوره هاي آموزشي مديريت کسب و کار و مديريت عالي کسب و کار مي توان به موارد زير اشاره کرد:

 • مديريت کسب و کار با گرايش بازرگانيmba بازرگاني – مديريت عالي  کسب و کار با گرايش بازرگانيdba بازرگاني
 • مديريت کسب و کار با گرايش بازاريابي mba بازاريابي – مديريت عالي کسب و کار با گرايش بازاريابيdba بازاريابي 
 • مديريت کسب و کار با گرايش مراکز بهداشتي mba مراکز بهداشتي – مديريت عالي کسب و کار با گرايش مراکز بهداشتي dba مراکز بهداشتي
 • مديريت کسب و کار با گرايش باشگاه ها و سالن هاي ورزشي mba باشگاه ها و سالن هاي ورزشي- مديريت عالي کسب و کار با گرايش سالن ها و باشگاه هاي ورزشي dba سالن ها و باشگاه هاي ورزشي dba سالن ها و باشگاه ها ورزشي
 • مديريت کسب و کار ويژه آرايش گران و مراکز زيباييmba آرايش گران و مراکز زيبايي – مديريت عالي کسب و کار ويژه آرايش گران و مراکز زيبايي dba آرايشگري و مراکز زيبايي
 • مديريت کسب و کار گرايش عمران mba عمران – مديريت عالي کسب و کار عمران dba عمران 
 • مديريت کسب و کار صنعتي mba صنعتي – مديريت عالي کسب و کار صنعتي dba صنعتي 
 • مديريت کسب و کار نفت گاز پتروشيمي  mba پتروشيمي – مديريت عالي کسب و کار نفت گاز پتروشيمي dba نفت گاز پتروشيمي
 • مديريت کسب و کار معماري mba معماري – مديريت عالي کسب و کار معماري dba معماري
 • مديريت کسب و کار شيلات و صنايع غذايي mba شيلات و صنايع غذايي –مديريت عالي کسب و کار شيلات و صنايع غذايي dba شيلات و صنايع غذايي 
 • مديريت کسب و کار حقوق بين الملل mba حقوق بين الملل – مديريت عالي کسب و کار حقوق بين الملل dba حقوق بين الملل 
 • مديريت کسب و کار ديجيتال مارکتينگ mba ديجيتال مارکتينگ – مديريت عالي کسب و کار ديجيتال مارکتينگ dba ديجيتال مارکتينگ

و گرايش هاي تخصصي  بسيار زياد ديگر که به منظور کمک به استارت آپ هاي حرفه اي در حوزه هاي مختلف ، سازمان دهي و کسب موفقيت در حوزه کسب و کار هاي مختلف براي متقاضيان و علاقه مندان طراحي و ارائه شده اند .علاقه مندان و متقاضيان به واسطه شرکت کردن در دوره هاي آموزشي مديريت کسب و کار عمومي و حضور در کلاس هاي دوره هاي تخصصي مديريت عالي کسب  و کار مي توانند آينده حرفه اي کسب و کار خود را تا حد زيادي تضمين نمايند و زمينه هاي کسب موفقيت در حوزه کسب و کار تخصصي خود را فراهم آورند . 

 

همین حالا در دوره dba بازرگانی شرکت کنید

 

مديريت عالی کسب و کار بازرگاني چه تاثيري بر روند تجارت خارجي کشورها خواهد داشت؟

تجارت خارجي يکي از زير مجموعه هاي بسيار مهم حوزه بازرگاني محسوب مي شود. زيرا اگرچه که تجارت در درون مرزهاي يک کشور نيز به طور حتم نياز به آشنايي و تسلط به اصول و قوانين بازرگاني و تجارت دارد اما آشنايي و تسلط بر مباحث حوزه بازرگاني در عرصه بين المللي  به واسطه حساسيت هاي بين المللي بيشتر مورد تائيد ئ تاکيد مي باشد و عدم آشنايي با اين اصول و قوانين در عرصه بين المللي مي تواند تبعات و عوارض ناگوار بيشتري براي افراد به دنبال داشته باشد. بازرگاني خارجي به دو بخش واردات و صادرات تبديل مي شود که در هر دو بخش به واسطه نياز به برقراري ارتباط با کشورها خارجي ملزم به آشنايي و تسلط با قوانين و اصول بازرگاني خارجي مي باشند در غير اين صورت به عنوان متخلفان اين حوزه در عرصه بين المللي  مورد پيگيري و پيگرد قانوني قرار خواهند گرفت و نه تنها نمي توانند از منافع فعاليت هاي اقتصادي خود برخوردار شوند بلکه به عنوان متخلفان اين حوزه مورد بازخواست هاي بين المللي قرار خواهند گرفت و به واسطه سوء سابقه ثبت شده در اين زمينه آينده کاري و حرفه اي آ ن ها نيز تحت تاثير قرار خواهد گرفت.

واردات و صادرات همانگونه که پيشتر نيز به اهميت آن ها اشاره کرديم يکي از مهم ترين فعاليت هاي اقتصادي محسوب مي شوند که از يک طرف به وسيله واردات کالاهاي مورد نياز جوامع و کشورهاي مختلف از ايجاد نا به ساماني، کمبود، احتکار، بازار سياه، قحطي و تبعات آن در جوامع پيشگيري مي کند و صادرات نيز از طريق صادر کردن مازاد توليدي داخل به وارد کرد ارز مورد نياز براي واردات کالاهاي مورد نياز به رونق بخشيدن و تامين نيازهاي جوامع و کشورها مي پردازد.

با توجه به اهميت بسيار زياد فعاليت هاي بازرگاني خارجي براي رونق بخشيدن و تداوم رونق اقتصادي کشورها کليه بازرگانان، تجار و فعالان عرصه اقتصاد بين الملل مي بايست حداکثر تلاش و دقت خود را در راستاي رعايت اصول و قوانين بين الملل به کار گيرند تا از خدشه دارد کردن وجه کشور خود ممانعت به عمل آورند تا مبادا به دليل بي اطلاعي ، بي تجربگي و غيره موجبات قطع روابط بازرگاني، تجاري و اقتصادي کشور با ساير کشورها را فراهم آورند و به همين دليل است که آشنايي و تسلط بر قوانين و مقرارت بازرگاني براي افرادي که قصد ورود، فعاليت و سرمايه گذاري در حوزه بازرگاني خارجي را دارند در مقايسه با افرادي که قصد که قصد ورود، فعاليت و سرمايه گذاري در حوزه بازرگاني داخلي را دارند از اهميت و حساسيت بيشتري برخوردار مي باشد.

 

دوره مدیریت بازرگانی

 

چرا باید دوره dba بازرگانی را بگذرانیم؟

فعاليت در حوزه بازرگاني و کليه کسب و کارهاي زير مجموعه اين حوزه به دليل گسترده گي ابعاد حوزه در زمره  پر ريسک ترين و پر مخاطره ترين حوزه هاي کاري در زمينه اقتصاد به شمار مي روند و به همين جهت ورود به اين حوزه ، فعاليت و سرمايه گذاري اقتصادي در اين حوزه به طور قطع نيازمند آشنايي با اصول ، قوانين ، روش ها و تکنيک هاي تخصصي اين حوزه اين حوزه مي باشد زيرا عدم آشنايي با اين اصول ، قوانين ، روش ها و تکنيک ها به صورت کاملا تخصصي مي تواند منجر به از بين رفتن سرمايه افراد و بر شکستگي حرفه اي آن ها شود.  به همين دليل به تمامي افرادي که قصد ورود ، فعاليت و سرمايه گذاري در حوزه بازرگاني را دارند به شدت  توصيه مي شود يا به صورت شخصي براي شرکت در دوره هاي مديريت عالي کسب و کار اقدام نمايند  و در صورتي که امکان شرکت در اين دوره هاي آموزشي براي آن ها فراهم نيست در دوره هاي آموزش مجازي مديريت عالي کسب و کار شرکت نمايند و در صورتي که هيچ از اين دو مورد براي آن ها ميسر نيست با همکاري متخصصان و کارشناسان اين حوزه و با استفاده از تخصص و مشاوره افرادي که از طريق شرکت در دوره هاي آموزش مديريت عالي کسب و کار بازرگاني دانش و تخصص لازم براي هدايت و سازمان دهي کسب و کار هاي حوزه بازرگاني را کسب کرده اند  آينده کاري و موفقيت کسب و کار خود را تضمين نمايند.

از جمله مواردي که منجر به واضح شدن اهميت هر چه بيشتر شرکت در دوره هاي آموزش مديريت عالي کسب و کار بازرگاني مي شود مي توان به حفظ سرمايه ، بازگشت سرمايه و سود دهي مناسب در کوتاه ترين زمان ممکن اشاره کرد.

اين موارد اهميت شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار بازرگاني و آشنايي با اصول و مباني اين حوزه را بيش از پيش مشخص مي کند، به اين معنا که هر چه مباحثي از قبيل حفظ سرمايه اوليه، بازگشت سرمايه  و سود دهي بالا در زمان مناسب براي سرمايه گذاران و فعالان اين حوزه اهميت بيشتري داشته باشد بيشتر به اهميت و اضطرار شرکت در دوره هاي آموزش مديريت عالي  کسب و کار بازرگاني | DBA بازرگانی پي خواهند برد زيرا شرکت کردن در کلاس DBA بازرگاني ضامن حفظ و بازگشت سرمايه ، سود دهي مناسب و در يک کلام موفقيت در کسب و کارهاي حوزه بازرگاني خواهد بود.

لازم به ذکر است يکي از مباحث بسيار حائز اهميت  و تاثير گذار در نتيجه نهايي دوره هاي آموزشي جستجو، بررسي، تحقيق و انتخاب يک مرکز آموزشي معتبر مي باشد و ثبت نام مي باش زيرا شرکت کردن در کلاس هاي آموزشي مراکز و موسسات بي اعتبار نتيجه اي به جز اتلاف وقت، انرژي و هزينه براي فراگيران همراه نخواهد داشت. به همين دليل است به کليه متقاضيان و افراد علاقه مند به شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار در کليه گرايش هاي و به خصوص مديريت عالي کسب و کار بازرگانی | DBA بازرگانی  توصيه مي شود در انتخاب مرکز آموزشي مورد نظر دقت و حساسيت لازم را به خرج دهند  تا در پايان دوره بتوانند کليه قابليت ها و شايستگي هاي مورد نياز را کسب نمايند و به واسطه اخذ مدرک يا گواهينامه مديريت عالي کسب و کار بازرگاني زمينه ورد خود به بازار کار اين حوزه را فراهم آورند.

 

فرصت های شغلی موجود برای مديريت عالي کسب و کار بازرگانی کدامند؟

کليه افرادي که از طريق شرکت کردن در دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار بازرگاني | DBA بازرگاني موفق به کسب دانش ، تخصص ، توانايي ، مهارت ، شايستگي و قابليت هاي مورد نياز براي ورود و  فعاليت در حوزه پرمخاطره بازرگاني شده اند فرصت ها و موقعيت هاي شغلي بسيار زيادي موجود است متقاضيان مي توانند به واسطه اثبات قابليت هاي خود در اين حوزه و ارائه مدرک مديريت عالي کسب و کار بازرگاني معتبر اين موقعيت ها  و پست هاي سازماني را احراز نمايند. در ادامه به برخي از اين موقعيت هاي شغلي و حرفه اي  اشاره خواهيم کرد .

 • مديريت بازرگاني شرکت هاي بازرگاني
 • مديريت فروش شرکت هاي بازرگاني 
 • مشاوره بازرگاني شرکت هاي بازرگاني 
 • مشاوره فروش و کارمند فروش شرکت هاي بازرگاني

افرادي که به واسطه شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار بازرگاني قابليت ورود و فعاليت در اين حوزه را پيدا کرده اند علاوه به موقعيت هاي شغلي ذکر شده مي توانند در بسياري مراکز و بنگاه هاي اقتصادي ديگر نيز مشغول به کار شوند . اين افراد همچنين مي توانند با توجه به ميزان سرمايه خود اقدام به  راه اندازي يک کسب و کار شخصي نمايند و با ثبت يک شرکت بازرگاني به نام خود  زمينه ورود به دنياي بازرگاني ، تجارت و کسب و کار  را براي خود فراهم آورند.

 

 

چرا بهتر است دوره آموزشی DBA بازرگانی را در موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان بگذرانیم؟

در مباحث قبلي نيز به اهميت انتخاب مرکز يا موسسه آموزشي مورد نظر براي شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار در گرايش هاي مختلف اشاره کرديم . شرکت در دوره ها و کلاس هاي آموزشي مراکز و موسسات آموزشي غير معتبر براي فراگيران پيامدي جز اتلاف وقت ، انرژي و هزينه براي فراگيران در پي نخواهد داشت . در ادامه به بعضي از مهم ترين دلايلي که شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار بازرگاني در موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان را به متقاضيان توصيه مي کنيم اشاره خواهيم کرد .

 • موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازن با دريافت تمامي مجوزها و مدارک مورد نياز از طرف وزارت علوم که يکي از معتبر ترين مراکز ذيصلاح در زمينه نظارت و صدور مجوزهاي آموزشي مي باشد اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار بازرگانی | DBA بازرگاني و صدور گواهينامه مديريت عالي کسب و کار بازرگاني | مدرک DBA بازرگاني معتبر و قابل استعلام نموده است .مجوز وزارت علوم تحقيقات و فن آوري دال بر اعتبار بسيار بالاي گواهينامه ها و مدارک صادر شده توسط موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان مي باشد .  
 • اين موسسه آموزشي به واسطه سال هاي سال  فعاليت و ارائه خدمات در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار در گرايش هاي مختلف و به صورت کاملا تخصصي  و  کسب اعتبار به يکي از برترين برند هاي آموزشي اين حوزه تبديل شده است و در مقايسه با ساير موسسات و مراکز آموزشي فعال در اين حوزه در زمره برترين هاي قرار گرفته است .  
 • اين موسسه آموزشي به دليل سال ها همکاري با اساتيد برتر و به نام حوزه مديريت عالي کسب و کار با گرايش بازرگاني موفق به برگزاري دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار با بالاترين کيفيت و بالاترين سطح در اين حوزه آموزشي شده است . 
 • برخوردار شدن از به روز ترين فيلم هاي آموزشي دنيا ، ارائه محتواي به روز رساني شده ، ارائه محتوا و سر فصل هاي تخصصي ، کامل و جامع و در نهايت  برخورداري از آموزش هاي شفاف با استفاده از روش هاي بسيار ساده و قابل فهم از ديگر مزاياي برخورداري از دوره هاي آموزشي اين موسسه محسوب مي شوند .
 • فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي اين موسسه علاوه بر کسب دانش، تخصص ، توانايي ، مهارت و قابليت هاي مورد نياز براي فعاليت در حوزه مديريت عالي کسب و کار بازرگاني در انتهاي اين  دوره موفق به اخذ مدرک مديريت عالي کسب و کار بازرگاني يا همان مدرک DBA بازرگاني معتبر و قابل استعلام نيز خواهند شد . لازم به ذکر است همانگونه که پيش تر نيز اشاره کرديم  کليه گواهينامه ها و مدارک صادر شده توسط اين موسسه آموزشي مورد تائيد وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري مي باشد که از درجه اعتبار بالايي برخوردار است و مدرک مديريت عالي کسب و کار بازرگاني نيز از اين قاعده مستثني نمي باشد. 
 • با توجه به اعتبار مدرک مديريت عالي  کسب و کار بازرگاني صادر شده از سوي اين مرکز آموزشي افراد شانس بيشتري براي احراز فرصت هاي شغلي اين حوزه در مقايسه با ساير متقاضيان ورود و فعاليت در اين حوزه پيدا خواهند کرد. 
 • برخوردار شدن از مشاوره هاي کاملا تخصصي در تمام طول برگزاري دوره هاي مديريت عالي کسب و کار  نيز از امتيازات شرکت در کلاس هاي آموزشي اين موسسه به شمار مي رود .
 • برخوردار شدن از محتواي آموزشي متناسب با نيازهاي روز بازارهاي جهاني  نيز يکي ديگر مزاياي دوره هاي آموزشي اين موسسه به شمار مي رود .
 • از ديگر مزاياي شرکت در دوره هاي آموزش مديريت عالي کسب و کار بازرگاني تائيد مدرک مديريت عالي کسب و کار بازرگاني صادر شده از سوي اين مرکز آموزشي معتبر  توسط مرکز بين المللي ارزيابي مدارک تحصيلي آمريکا و کانادا WES مي باشد . 
 • با توجه به تائيد مدرک مديريت عالي کسب و کار بازرگاني توسط سازمان بين المللي WES  فراگيران مي توانند پس از شرکت در دوره هاي آموزشي اين موسسه و اخذ مدرک مديريت عالي کسب و کار بازرگاني | مدرکDBA بازرگاني معتبر از اين مرکز براي فعاليت در اين حوزه در بازارهاي  بين المللي نيز اقدام نمايند و در مقايسه با ساير متقاضيان از شرايط بهتري برخوردار شده و در اولويت استخدام قرار گيرند . 

 

با توجه به مزايا و منافعي که به واسطه شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت عالي کسب و کار بازرگاني | DBA بازرگاني  موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان شامل حال فراگيران مي شود به کليه افرادي که براي ورود و فعاليت در اين حوزه برنامه ريزي مي کنند توصيه مي شود در دوره هاي آموزشي اين مرکز معتبر شرکت نمايند و آينده کسب و کار خود را به بهترين نحو تضمين نمايند.

 

همین حالا در دوره dba بازرگانی شرکت کنید

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

کتاب1:

منبع:کتاب سیاست بازرگانی و مدیریت استراتژیک
نویسنده:ویلیام.اف مترجم: دکتر سهراب خلیلی شورینی

فصل اول: فرآیند مدیریت استراتژیک

 • تصمیمات استراتژیک 
 • استراتژی
 •  فرآیند مدیریت استراتژیک
 •  استراتژیست و اتخاذ تصمیم 
 • مدیریت استراتژیک و زمان بندی

فصل دوم: عناصر مدیریت استراتژیک

 • رسالات و اهداف
 •  تعریف رسالات
 •  اهداف
 •  اهمیت تدوین اهداف
 •  صراحت رسالات و اهداف 
 • مراحل تکامل فرا گرد هدف گذاری
 •  استراتژیست ها (برنامه ریزان)

فصل سوم: تجزیه و تحلیل و تشخیص محیط

 • تعاریف
 • ضرورت تجزیه و تحلیل و تشخیص محیط 
 • عوامل محیط خارجی مؤسسه 
 • بخش اقتصادی اجتماعی
 • عوامل اقتصادی 
 • عوامل دموگرافیک 
 • عوامل جغرافیائی
 • عوامل اجتماعی
 •  بخش تکنولوژیکی 
 • بخش تأمین کنندگان
 •  بخش رقبا 
 • دولت
 • تجزیه و تحلیل محیط
 •  تکنیکهای تجزیه و تحلیل محیط
 •  تشخیص محیط خارجی مؤسسه

فصل چهارم: تحلیل و تشخیص مزیت های استراتژیک

 • تعریف
 •  عوامل مزیت های استراتژیک
 •  عوامل بازاریابی و توزیع 
 • عوامل پژوهش و گسترش مهندسی 
 • عوامل مدیریت تولید و عملیات
 •  منابع مؤسسه و نیروی انسانی
 •  عوامل حسابداری و امور مالی
 •  تجزیه و تحلیل مزیت ها
 •  جدول بخش های وظیفه ای
 • تشخیص مزیت های استراتژیک

فصل پنجم: تدوین استراتژی

 • استراتژی های مختلف و تعریف فعالیت موسسه
 • استراتژیهای اصلی
 • استراتژیهای ثبات
 • استراتژیهای توسعه
 • استراتژیهای کاهش
 • استراتژی های ترکیبی
 • روشهای استفاده از استراتژی های اصلی
 • روشهای داخلی و خارجی
 • روشهای مربوط و نامربوط
 • روشهای افقی و عمودی
 • روشهای فعال و انفعالی
 • استراتژی های مختلف و عملکرد
 • خلاصه فصل پنجم

فصل ششم: انتخاب استراتژیک

 • تعریف
 •  بررسی آلترناتیوها برای انتخاب
 •  راهنمائیهائی برای انتخاب استراتژیک

فصل هفتم: استراتژی اجرا، تخصیص منابع و سازمان

 • فرآیند اجرا
 •  تخصیص منابع
 • ابزارهای تخصیص منابع
 •  اجرای سازمان 
 • تکامل تدریجی بخش بندی

فصل هشتم: سیاستها و رهبری

 • سیاست های مالی و حسابداری
 •  سیاست های تولیدی و عملیات 
 • سیاست های تحقیق و توسعه 
 • سیاست های پرسنلی، قانونی و روابط عمومی 
 • ادغام و هم آهنگی سیاستها اجرای رهبری
 • انتخاب و انتصاب رهبر 
 • سبک و اقلیم رهبری
 •  پیشرفت شغلی 
 • توسعه سازمانی

فصل نهم: ارزیابی استراتژی

 • فرآیند ارزیابی و کنترل 
 • انگیزه ارزیابی 
 • معیار ارزیابی
 • معیارهای کمی
 • معیارهای غیر کمی
 •  اندازه گیری و بازخور 
 • ارزیابی و اقدامات اصلاحی 
 • مدیریت بر مبنای هدف

فصل دهم: کاربرد فرآیند مدیریت استراتژیک

 • روش افته
 • فرآیند بررسی افته
 •  مراحل تحليل افته
 •  راهنمایی هائی در تحلیل افته
 • تهیه گزارش
 •  افته شماره یک: عوامل مدیریت استراتژیک
 • تجهیزات کود شیمیائی داکوتا 
 • افته شماره دو: تجزیه و تحلیل و تشخیص استراتژیک
 • شرکت محصولات جانسون 
 • افته شماره سه: تدوین و انتخاب استراتژیک
 • وال دراگ 
 • افته شماره چهار: اجرا و ارزیابی استراتژی
 • شرکت بالدور الکتریک
   

کتاب 2:

منبع:کتاب مدیریت بازاریابی بین المللی 

نویسنده :دکتر حسن اسماعیل پور

 

فصل اول - مقدمه ای بر بازاریابی بین المللی

 •  مقدمه
 •  بازاریابی چیست؟ 
 • بازاریابی بین المللی
 • سطوح مختلف بازاریابی بین المللی
 • ارتباط بازاریابی بین المللی با سایر رشته ها

فصل دوم - محیط اقتصادی 

 • تجارت بین المللی 
 • سیاستهای حمایت گرانه و محدودیتهای تجاری
 • سیاست تجاری
 • سازمانهای تسهیل کننده فعالیتهای تجاری
 • گروه بندی بازارهای بین المللی
 •  رشد گروه بندی های رسمی بازارهای بین المللی 
 • اتحادیه اروپا
 • انجمن تجارت آزاد اروپا 
 • موافقتنامه تجارت آزاد بین ایالات متحده و کانادا
 •  موافقتنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی
 • سازمان همکاریهای اقتصادی
 • انجمن ملل جنوب شرقی آسیا - آسه آن
 • سایر گروههای منطقه ای
 •   بازارهای بزرگ جدید
 • سایر جنبه های اقتصادی
 • ثروتهای فیزیکی
 • فعالیتهای اقتصادی
 • ساختار زیربنایی (زیر ساخت) 

فصل سوم - محيط اقتصادی جهانی شدن و اقتصاد ایران 

 • مقدمه
 • شاخصهای اصلی جهانی شدن 
 • وضعیت گذشته و موجود ایران 
 • چالشها و فرصتها

فصل چهارم - محیط فرهنگی فرهنگ چیست؟

 • اجزاء فرهنگ 
 • سازمان اجتماعی
 • ویژگیهای فرهنگ در جوامع مختلف
 • فرهنگهای مونوکرونیک و فرهنگهای پلی کرونیک
 • فردگرایی در مقابل جمع گرایی 

فصل پنجم -مميط سیاسی - حقوقی

 • مقدمه 
 • محیط سیاسی
 • نیروهای سیاسی کشور میزبان
 • تصمیمات دولت میزبان
 • نیروهای سیاسی کشور خودی
 • گروههای فشار در کشور خودی
 • تغییر ناگهانی در جو سیاسی
 • ارزیابی ریسک سیاسی
 • اهداف نظام ارزیابی ریسک سیاسی
 •  سازمان نظام ارزیابی ریسک سیاسی
 • استراتژی کاهش ریسک
 • بیمه ریسک سیاسی 
 • محیط حقوقی 
 • قوانین خارجی و بازاریابی خارجی 
 • قوانین مربوط به علائم تجاری
 •  محافظت از علامت تجاری در برابر دزدی
 • حل اختلافات تجاری بین المللی 
 • داوری تجاری
 • دیوانهای داوری تجاری 

فصل ششم - استراتژی های ورود به بازارهای خارجی

 • مقدمه
 •  صادرات
 • صادرات غیر مستقیم 
 • صادرات مستقیم
 •  وظیفه مدیریت صادرات
 • انتخاب بازارهای خارجی 
 • روشهای صادرات مستقیم
 • کنترل نمایندگان 
 • توزیع فیزیکی و مدارک صادراتی
 • تولید در کشور خارجی به عنوان استراتژی ورود به بازار خارجی 
 •  فرنچایزینگ
 • سرمایه گذاری مشترک در بازارهای خارجی 
 • دلایل انتخاب استراتژی سرمایه گذاری مشترک
 • مالکیت کامل یک شرکت تولیدی در خارج
 • دلایل مالکیت کامل یک شرکت تولیدی در خارج توسط
 • فروش خدمات 
 • پروژه های اجرایی کلید در دست

فصل هفتم - تحقیقات بازاریابی بین المللی

 • مقدمه
 • نظام اطلاعاتی بازاریابی جهانی 
 • تحقیقات بازاریابی
 • اطلاعات ثانویه در بازارهای بین المللی
 • منابع اطلاعات ثانویه 
 • اطلاعات اولیه
 • مشکلات تحقیقات بازاریابی در بازار خارجی 
 • مشکلات فنی 
 • مشکل اطلاعات 
 • مشکل هزینه 

فصل هشتم - سازماندهی در بازاریابی بین المللی

 •  عوامل مؤثر در سازماندهی بازاریابی بین المللی 
 • انواع سازمانهای بین المللی 
 • بخش بین المللی
 • سازمان های جهانی 
 • ساختار سازمانی بر مبنای ناحیه جغرافیای 
 • ساختار سازمانی برحسب وظيفه
 •  ساختار سازمانی برحسب محصول 
 • ساختار سازمانی ماتریسی
 • واحدهای بازرگانی استراتژیک با مسوولیتهای جهانی 

فصل نهم - راهبرد محصول در بازارهای بین المللی

 • فروش در بازارهای خارجی
 • تعریف محصول
 • یکسان یا متفاوت
 • استراتژی بازاریابی جهانی
 • سیاست متحدالشکل نمودن محصولات در بازار بین المللی 
 • سیاست تطبیق محصولات با بازارهای بین المللی
 • محصولات جهانی
 • استانداردهای بین المللی 
 • برنامه ریزی محصول برای بازارهای بین المللی 
 • نام جهانی با نام خاص برای هر کشور 
 • تعداد نام و نشان 
 • محافظت از نام و نشان 
 • نوشته های مندرج در بسته بندی 
 • نمادها و تأثیر آن در محصول و بسته بندی 
 • سیاستهای ضمانت و خدمت
 • بازاریابی خدمات در بازارهای جهانی
 • راهبرد محصول در بازارهای بین المللی 

فصل دهم - راهبرد محصول در بازارهای بین المللی

 • مقدمه 
 •  منحنی عمر کالا
 • منحنی عمر محصول در تجارت بین المللی 
 • محدودیت نظریه منحنی عمر محصول در تجارت بین المللی 
 • استراتژیهای طراحی و ساخت
 • طراحی و ساخت محصولات برای بازارهای جهانی
 •  ایجاد ایده برای محصول جدید 
 • تجاری کردن محصول
 • مدیریت پژوهش و توسعه جهانی 
 • بازارهای پیشروی بین المللی و پژوهش و توسعه 
 • نقش شعبه های خارجی در پژوهش و توسعه
 •  خرید پژوهش و توسعه از کشورهای خارجی
 • دستیابی به محصول جدید از طریق خرید یک شرکت
 • دسترسی به محصولات جدید از طریق سرمایه گذاری مشترک
 • پیمانهای همکاری جهت طراحی و ایجاد محصول جدید 
 • هزینه تحقیق و توسعه در بین ملل مختلف 
 • انتشار محصولات جدید و پذیرش آنها در بازارهای جهانی 
 • تفاوتهای فردی در پذیرش نوآوری
 • تاثیر ویژگیهای محصول بر میزان پذیرش
 • انتشار محصولات جدید در بازارهای خارجی
 • استراتژی محصولات صنعتی در بازارهای بین المللی 
 • ویژگی تقاضا در مورد محصولات صنعتی
 • ویژگی محصول صنعتی 

فصل یازدهم - قیمت گذاری در بازارهای بین المللی

 • مقدمه 
 • عوامل مؤثر در قیمت گذاری بین المللی
 • عوامل بازار و محصول 
 • جایگاه سازی از طریق قیمت 
 • عوامل محیطی قیمت گذاری
 • نوسانات نرخ ارز
 • استراتژیهای قیمت گذاری
 • تعیین قیمت 
 • قیمت گذاری انتقالی در بازارهای بین المللی
 • اجاره و تجارت متقابل 
 • انواع تجارت متقابل
 • محاسن تجارت متقابل
 • تأمین مالی مبادلات بین المللی

فصل دوازدهم - راهبرد ارتباطات و تبلیغات در بازارهای بین المللی

 •  مقدمه 
 • مفهوم تبلیغات
 • ابزار تبلیغات و ارتباطات بازاریابی 
 • استراتژیهای تبلیغات بین المللی
 • فروش بین المللی
 • پیشبرد فروش
 • تأثير قوانین بر آگهی های تجارتی بین المللی
 • انتخاب پیام تبلیغاتی - یکسان یا متفاوت؟
 • شرایط لازم برای ارائه تبلیغات یکسان
 • سرزمین فروش ملایم : آگهی های تجاری در بازار ژاپن
 • آگهی های تجارتی در اروپای شرقی
 • آگهی های تجاری در آمریکای شمالی و اروپای غربی
 • آگهی های تجاری در کشورهای کمتر توسعه یافته
 • انتخاب رسانه
 • قابلیت دسترسی به رسانه ها 
 • انتخاب آژانسهای تبلیغاتی 

فصل سیزدهم - توزیع در بازارهای بین المللی

 •  مقدمه 
 • واسطه های بازاریابی
 • گزینه های مختلف در انتخاب کانال بازاریابی بین المللی
 • کانالهای توزیع محصولات صنعتی 
 • عوامل انتخاب کانال
 • توزیع فیزیکی در بازارهای بین المللی
 • بهینه کردن هزینه های توزیع

فصل چهاردهم - فناوری اطلاعات اینترنت و بازاریابی بین المللی 

 • مقدمه
 • اینترنت
 • وب 
 • تجارت الکترونیکی 
 • دسترسی جهانی به اینترنت 
 • محدودیتهای گسترش تجارت الکترونیکی در ایران 
 • آشنایی با برخی از اصطلاحات 
 • انواع تجارت الکترونیکی 
 • اتصال های جهانی
 • تأثیر اینترنت بر بازاریابی
 • قیمت گذاری بر روی اینترنت 
 • آیا از اینترنت می توان به همراه سایر کانالها استفاده کرد؟
 • آیا هر محصولی را می توان از طریق اینترنت بفروش رساند؟ 
 • بازاریابی B2B بر روی وب
 • زیرساختهای بازاریابی از طریق اینترنت
 • طراحی وب سایت
 • عرضه محصولات سفارشی و منطبق با مشتری
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان