دوره یکساله مدیریت کسب و کار (DBA) با تاکید بر آموزه های قرآن و حدیث

دوره DBA با تاکید بر آموزه های قرآن و حدیث


دوره مدیریت حرفه ایی کسب وکارآموزه های قرانی و حدیث(DBA)  پیشرفت سریع و زودهنگام  انسان معاصر در زمینه های مختلف  از علوم، سرآغاز بوجود آمدن ابزارهایی شده که درشعاع آن سطح زندگی انسان ها  نسبت به گذشته تغییر پیداکرده است. ورود به جهان الکترونیکی در زمینه های بهداشت ، آموزش، اقتصاد و... بر کیفیت عمر انسان ها  افزوده است. در چنین پیشرفت هایی فاصله‌های شهرها و کشورها  بسیار کم شده و همه افراد به واسطه اینترنت و دنیای مجازی در دهکده جهانی جای گرفته اند که معروف به...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره مدیریت حرفه ایی کسب وکارآموزه های قرانی و حدیث(DBA) 
پیشرفت سریع و زودهنگام  انسان معاصر در زمینه های مختلف  از علوم، سرآغاز بوجود آمدن ابزارهایی شده که درشعاع آن سطح زندگی انسان ها  نسبت به گذشته تغییر پیداکرده است. ورود به جهان الکترونیکی در زمینه های بهداشت ، آموزش، اقتصاد و... بر کیفیت عمر انسان ها  افزوده است. در چنین پیشرفت هایی فاصله‌های شهرها و کشورها  بسیار کم شده و همه افراد به واسطه اینترنت و دنیای مجازی در دهکده جهانی جای گرفته اند که معروف به همسایگانی جهانی شده اند. با تشکیل سازمان های مالی و غیر مالی دارای منافع مشترک جهانی مرزهای بین کشورها حذف شود و به رابطه بین افراد در بازار جهانی دست پیدا کنند.
ولی این پیشرفت‌های علمی همزمان روزنه های  عمیقی در ملت ها و جوامع مختلف بوجود آورده و محیط فراوانی برای ایجاد استرس، دلهره و اضطراب انسان معاصر ایجاد کرده است.. این شرایط آنها  را درشرایطی قرار داده که نظام­های طبقاتی و فقر اجتماعی در کنار  ثروت زیاد و قدرت خودنمایی ­کند. این وضعیت نشان می دهد که اخلاق ارتباطات و بهداشت روان اساسی ترین نیاز عصر حاضر به حساب می آید. منشأ نگرانیها و دلواپسی­ها انسان معاصر نا آشنایی او با خدا می باشد که تصویر مبهمی از  رستگاری فضای زندگی او را شامل شده است. اولویت اخلاق در دین داری است و تفکر در آموزه‌های قرآنی و احادیث  مهم ترین دستورالعملی است که اگر  انسان ها ان را اجرایی نکنند با دگرگونی حیات ورفتار معنوی مواجه می شوند.
با توجه به قابلیت های ویژه مدیریت حرفه ای کسب وکار با تاکید بر آموزه های قرآن و حدیث و دامنه وسیع کاربرد آن، در این میان موسسه آموزش عالی فن پردازان یکی از معتبرترین مراکزی است که باارائه بسته های آموزشی  مدیریت حرفه ای کسب وکار با تاکید بر آموزه های قرآن و حدیث علاقه مندان را در راستای رسیدن به اهدافشان یاری می نماید . علاقه مندان واجد شرایط می توانند با گذراندن  این دوره آموزشی و کسب دانش و مهارت مورد نیاز علاوه بر اخذ مدرک  مدیریت حرفه ای کسب وکار با تاکید بر آموزه های قرآن و حدیث با مهر و تایید وزارت علوم و تحقیقات فناوری از مزایای این دوره نیز بهره مند شوند .

سبک زندگی اسلامی بر اساس آموزه های قرآن(DBA) 
امامان معصوم(ع) در دوقرن حضور خود در جامعه اسلامی تمام سعی خود رابه  این اصل  معناکرده اند که روش زندگی اسلامی را تعیین کرده و با توجه به وضغیت  هر عصری سبک خاصی از زندگی اسلامی را توضیح دهند. مجموعه ای که در حال حاضر  از سنت و سیره امامان برای ما وجود دارد  که به درستی نشان می دهد که آن ها سبک های مختلف زندگی برای زمان هاو مکان ها ارایه دادند که بر پایه شیوه زندگی اسلامی می باشد.
کارشناسی  فرهنگی که امامان(ع) برای عرضه سبک های مختلف زندگی بر اساس شیوه زندگی  اسلامی  انجام دادند،  مجموعه ای علمی و عملی است که باید به عنوان الگو  مورد استفاده در جامعه امروز اسلامی شکل گیرد..
شیوه زندگی اسلامی، در جوامع قرآنی بیان شده است ووظیفه ما است تا  با مراجعه و عرضه پرسش ها براساس قرآن پرداخته و از او بخواهیم تا راه حل هایی را برای ما در همه زمینه های فکری و علمی و عملی نشان دهد.
در ادبیات اسلامی با نظام هایی روبه رو هستیم که نمایانگر سبک های متفاوت زندگی در قالب زندگی اسلامی هستیم. برای مثال زی طلبگی به مفهوم  سبک خاصی از زندگی  اسلامی برای طلبه های حوزه علمیه می باشد. در این مدل از  زندگی اسلامی گفته می شودکه یک طلبه به چه صورت باید در جامعه رفتار کند. زی طلبگی به مفهوم زندگی  در چارچوب معیارهای خاص زندگی دانشجوی اسلامی ، که  همه حوزه های رفتاری را شامل می شود. به افراد یاد می دهد  چی بخورد ؟ چی بپوشد؟ چه اندازه بخورد؟ چگونه در جامعه حضور پیدا کند ؟ و خیلی دستور العمل رفتاری که در سبک زیست طلبگی گفته می شود.
در ادبیات اسلامی ما با سبک زندگی هایی روبرو هستیم که نشان دهنده چگونگی رفتار یک فرد بازاری یا یک وکیل ، یا مامور انتظامی است..از این دید،کارشناسی فرهنگ عمومی در سبک زندگی به خودی خود  کافی نیست، بلکه بر اساس آموزه های اسلامی باید اضافه بر تعریف  مفاتیح الحیات و شیوه زندگی ، چگونگی رفتارهای جزیی که در چارچوب آداب بیان شده را آموزش داد. پس لازم است که کارشناسی هایی که  در فرهنگ قشر های متفاوت جامعه بر اساس سبک زندگی کلی و شیوه زندگی صورت گیرد.
هم چنین هر جامعه ای از جوامع اسلامی باید در آگاهی از روش زندگی خود براساس  شرایط زمانی و مکان عمل کند تاخود را از مشکلات فرهنگی و رفتاری ، روش ها و سبگ زندگی غیر اسلامی محافظت کند  و هم بتواند از فن آوری های جدید علوم در زندگی اجتماعی بهره مند شود.در سبک های زندگی همه جزئیات بررسی می شود و بایددر چارچوب شیوه زندگی اسلامی، الگوهایی برای همه مسائل ارایه شود. پس توجه به جزئیات کوچک مانند معماری، پوشش، انواع غذا، خودرو، سرگرمی ها، جشن ها، رفت و آمدها، ارتباطات، استفاده از فن آوری هایی چون تلفن، موبایل صوتی و تصویری، ماهواره، تلویزیون، اینترنت و ...  بیان کرد.
اگربه  این مدل سبک زندگی و مهندسی آن فکر نکنیم  در نتیجه جامعه با تناقض رو به رو می شود به شکلی که  باعث عوامل افزایش استرس هاس درونی به خاطر احساس گناه، تاریک اندیشی، نابهنجاری و ...می شود. در جوامع اسلامی همانند جامعه ایرانی مواجه با اندیشه های متناقض است که در روش و سبک زندگی  در آن گرفتار شده اند. بحران موجود در جوامع اسلامی و عدم سلامت روانی و اجتماعی در جامعه و سرخوردگی ها و هنجار های  و مانند آن ریشه در همین اندیشه های متناقض دارد؛ به این خاطر از یک طرف ایمان به خدا و آخرت و آموزه های قرآنی و احادیث و از سمتی دیگر تفکرات و اندیشه های غربی با تکنولوژی پیشرفته آن، باعث شده که ایرانی ها گرفتار  نوعی نابسامانی در هویت شخصیتی خود بشوند و نتواند خود را آن چیزی  که هست شناسیی کنند و تعریف کند وجایگاه و هدف خود را مشخص کند . این بلاتکلیفی حاضر در جامعه اسلامی به خاطر عدم کارشناسی فرهنگی در کلیات و جزئیات از طریق رهبران سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جامعه است ؛ زیرا مردم به رهبران خود نگاه می کنند و آنها را  را  سرمشق خود قرار می دهند، و در صورت عدم رهبری نگاه به دیگر الگوها می اندازند که با  افکار و دیدگاههای آن ها تناقض کامل دارد ا و این خود به افزایش بحران اضافه می کند.
شناخت کامل و دقیق از قرآن مختص نبی اکرم(ص) و اهل بیت ایشان(ع) است، اما به هرحال باید در قرآن بررسی کرد از قرآن فرا گرفت  و همه مسائل را با شاخص های  قرآن قیاس کرد ، در بسیاری از آیات، قرآن نظر خود را به روشنی معرفی کرده است  و این بلاغت برای اکثر افراد  قابل فهم است و در  بعضی قسمت ها نیازمند به تفسیر و تفکراست.


مزایا احادیث و آموزه های قرآن (DBA) 
در کنار آیات قرآن، احادیث و روایات به افراد می تواند کمک قابل توجهی بکند برای آراسته شدن به اخلاق قرآنی باید به آموزه های دینی توجه کنیم و از آن در زندگی خود استفاده کنیم. احادیث و روایات امامان معصوم(ع) مطمعنا راهگشای مومنین و مسلمانان بوده و مجموعه دعاها، زیارت نامه ها، احادیث و روایات و دیگر منابع اسلامی که بیشتر آنها وابسته  به اهل البیت(ع) است برای فهم و درک درست آیات راهنمای خوبی بحساب می آیند.


هدف از آموزه های قرآنی و حدیث(DBA) 
اصلی ترین و مهمترین عملکرد قران هدایت انسان های به سوی کمال است . هر چند که این نقش به طور طبیعی در کسانی که خود اهل پرهیز هستند به سادگی و خوبی انجام می شود و زمینه و بستر بهتری برای اجرای آن در چنین افرادی است ولی این کارکرد قرآن ویژه مومنان نیست ، زیرا قرآن هدایت عموم مردمان است. بنابراین در بهره گیری از قرآن و اثر گذاری آن تفاوتی میان مسلمان و پرهیزگار و غیر مسلمان نیست. از این رو اگر قرآن در زندگی ما به خوبی اجرا شود دل های دیگران نیز به سوی قرآن کشیده می شود و قرآن بدون هزینه اضافی در جهان توسعه پیدا می کند؛ زیرا فطرت های پاک در همه جهان به سمت حق کشیده می شوند. 
قرآن کتاب راهنمایی  و هدایت است. این موضوع را می توان از نخستین آیات سوره بقره در کرد که می فرماید: ذلک الکتاب لاریب هدی للمتقین؛ قرآن کتابی است که در آن ابهامی راه پیدا نمی کند و برای هدایت صالحان می باشد.

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

فصل اول    

 • مبانی بینشی و ارزشی کار از منظردینی    
 • مبانی بینشی کار اقتصادی    
 • مبانی ارزشی کار    

فصل دوم    

 • اهداف ،انگیزه ها و آثار کار    
 • -اهداف و آثار فردی کار در زندگی دنیا    
 • - اهداف و آثار اجتماعی کار در زندگی دنیا    

فصل سوم    

 • انواع کار در متون دینی    
 • مشاغل واجب    
 • تامین هزینه زندگی    
 • تامین نیازهای اولیه جامعه    
 • حفظ نظام جامعه.    
 • مشاغل مستحب    
 • مشاغل مکروه    
 • مشاغل حرام    
 • مشاغل مباح    

فصل چهارم    

 • ویژگی های کارفرما و نیروی کار و آداب آن    
 • شرایط عمومی نیروی کار    
 • بایسته های کارفرما    
 • فصل پنجم    
 • حقوق کار    
 • آزادی انتخاب در شغل به عنوان    
 • روانشناسی کار    
 • نور و روشنایی    
 • روانشناسی رنگ ها    
 • کاربرد رنگ در عرصه ی کالا و خدمات    
 • آثار عمومی و فیزیولوژیک رنگها    
 • برنامه کار انعطاف ناپذیر    
 • کار در خانه    
 • کار و استراحت    
 • تاثیر برنامه‌های کاربر انسان    
 • آثار فیزیولوژیکی    
 • آثار روانی    
 • آثار اجتماعی    
 • آثار عملکردی    
 • گفتاری در کار آفرینی    
   
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان