مدیریت کسب و کار عمران و سازه (DBA)

دوره DBA عمران و سازه


مهندسی سازه  مهندسی سازه (Structural engineering) بخشی از مهندسی عمران، و مهندسی هوافضا است. در مهندسی عمران، مهندسی سازه در مورد ساختارهای انتقال بار از اجزاء یک ساختمان یا بنا به محل تکیه‌گاهی آن مانند پی سازه صحبت می‌کند.اگر مهندسی سازه را متشکل از دو بخش تحلیل و طراحی بدانیم، سرسلسله روابط تحلیلی تئوری الاستیسیته و مرجع بخش طراحی استانداردها و قضاوت‌های مهندسی است. درتئوری الاستیسیته از جبر تانسورها استفاده می‌شودو با استفاده از قانون هوک، دستگاه معادلات دیفرانسیل...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

مهندسی سازه 

مهندسی سازه (Structural engineering) بخشی از مهندسی عمران، و مهندسی هوافضا است. در مهندسی عمران، مهندسی سازه در مورد ساختارهای انتقال بار از اجزاء یک ساختمان یا بنا به محل تکیه‌گاهی آن مانند پی سازه صحبت می‌کند.اگر مهندسی سازه را متشکل از دو بخش تحلیل و طراحی بدانیم، سرسلسله روابط تحلیلی تئوری الاستیسیته و مرجع بخش طراحی استانداردها و قضاوت‌های مهندسی است. درتئوری الاستیسیته از جبر تانسورها استفاده می‌شودو با استفاده از قانون هوک، دستگاه معادلات دیفرانسیل جزئی تعادل و سازگاری تشکیل می‌شوند. مشهورترین روش حل عددی این دستگاه معادلات، روشی است به نام اجزا محدود.

مهندسی سازه گرایشی از مهندسی است که با طراحی سیستم‌های سازه‌ای به هدف باربری و مقاومت در برابر نیروهای گوناگون وارد بر سازه سروکار دارد.مهندسی سازه عمدتاً با طراحی ساختمان‌ها و سازه‌های غیر ساختمانی سر و کار دارد و همچنین نقش ضروری در طراحی ماشین آلات در جاهایی که یکپارچگی سازه‌ای بر روی ایمنی و اطمینان پذیری ماشین تأثیر دارد بازی می‌کند. ساخته‌های دست بشر، از مبلمان تا تجهیزات پزشکی، از خودرو و ... نیاز به حضور مهندس سازه دارد.

یک مهندس سازه باید در هنگام طرح یک سازه به دو مسئله توجه کند: مسئلهٔ اول بررسی مقاومت سازه در برابر بارها ی وارد بر سازه که شامل بارهای زنده، بار باد، برف، انسان، اشیا و بار مرده و بار زمین لرزه و... است که با طراحی سیستم باربر ومحاسبه و کنترل مقاومت کافی اعضای سازه در برابر این بارها است. مسئلهٔ دوم بررسی کارایی سازه است یعنی سازه باید فاقد مواردی مانند لرزش و تغییر شکل‌های خارج از اندازهٔ مجاز آیین نامه باشد. زیرا این موارد در کاربری سازه مشکل زا هستند و باعث مشکلی مانند ترس در کاربران سازه و یا مواردی مانند ترک خوردن دیوارها و نازک کاری‌ها می‌شوند

مهندسی عمران چیست ؟
مهندسی عمران به عنوان قدیمی ترین رشته مهندسی مطرح شده است . مهندسی عمران شامل برنامه ریزی ، طراحی ، ساخت  ساز ، تعمیر و اجرای زیربناهایی می شود که ما را احاطه کرده اند و شالوده جامعه ما هستند . زیربناهای ما شامل جاده ها ، فرودگاه ها ، ساختمان ها ، پل ها ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب ، شبکه فاضلاب شهری ، زهکشی ، کنترل سیل ، تأمین آب و خیلی امکانات دیگر می شود . بیش از هر چیز مهندسین عمران در زندگی ما تأثیر دارند .
وقتی شما صبح بیدار می شوید و دوش می گیرید و دندانهایتان را مسواک می کنید ، آب به واسطه شبکه لوله کشی از نیروگاه تصفیه آبی می آید که به وسیله مهندسین عمران طراحی شده است . آب آلوده به وسیله شبکه فاضلاب (اگو) از خانه شما خارج می شود و به نیروگاه فاضلابی ختم می شود که به وسیله مهندسین عمران طراحی شده است ؛ جایی که فاضلاب ها تصفیه و در یک نهر یا رودخانه نزدیک رها می شود . وقتی شما به مدرسه یا محل کار می روید ، جاده ها و راههایی که روی آن ها رانندگی می کنید و پلهایی که ممکن است از آنها عبور کنید ، توسط مهندسین عمران طراحی شده اند .
آبگذرهای ورودی در امتداد پیاده روها و جوی ها که آب باران را منتقل می کنند به دست مهندس های عمران طراحی شده اند . سازه و اسکلت ساختمانی که به خوبی فندانسیون آنهاست که شما کلاس هایتان را در آن برگزار یا در آن کار می کنید ، طراحی شده توسط مهندسین عمران هستند . حتی برقی که شما استفاده می کنید ، بر فراز خطهای انتقال دهنده ای برای شما آورده شده که برج دکل های آن توسط مهندسین عمران طراحی شده اند . زباله ای که شما در سطل زباله انداخته اید ، به محل های بهداشتی دفن زباله ای انتقال یافته که به وسیله مهندس های عمران طراحی شده اند . مثال های خیلی بیشتری وجود دارد که مهندسی عمران چطور در زندگی روزانه ما وارد شده است .

مهندس عمران کیست ؟
در کل ، مهندس ها افرادی هستند که از رقابت حل مسائل لذت می برند و کسانی هستند که دوست دارند ترجیحاً کارها را انجام بدهند تا اینکه بخواهند درباره آنها فقط صحبت کنند . آن ها می خواهند که قسمتی از راه حل باشند و از کار کردن با افراد در قالب یک تیم لذت می برند . برای مبتدیان ، میل ذاتی و استعداد در ریاضی و و علوم ، مفید است ولی نکته مهم  توانایی کار کردن با بقیه مردم و خوب صحبت کردن و خوب نوشتن و نشان دادن مهارت های رهبری کردن می باشد . مهندسهای عمران در تیم هایی با دیگر مهندسین ، تکنسین ها و کارمندان دفتر کار می کنند . آنها ممکن است با اقتصاددانان ، دانشمندان اجتماعی ، زمین شناسان ، زیست شناسان ، شیمی دانان و خیلی از اهالی حرفه های دیگر کار کنند . مهندسین عمران نسبت به انواع دیگر مهندسی ، با جامعه عمومی در یک درجه بهتر و بالاتری کار می کنند . خیلی از پروژه ها سرمایه عمومی هستند و نیاز به درآمد عمومی همچنین ملاقات ها و گزارش های عمومی دارند . این به این معناست که مهندس باید اطلاعات تکنیک برقراری راحت و روشن ارتباط با مشتری ها و ارباب رجوع ها و جامعه عمومی را یاد بگیرد . همچنین یاد بگیرد که روی پاهای خودش بایستد و زیر فشار ، شاداب باشد و دوام بیاورد.

مهندسین عمران کجا کار می کنند ؟
بیشتر مهندسین عمران برای شرکت های مشاوره ( که پروژه ها را طراحی می کنند و نقشه ها و مشخصات را برای ساختن آنها تهیه می کنند ) و آژانس های دولتی ( به ترتیب از شهرها تا دولت فدرال ) کار می کنند . بعضی ممکن است به ارتش بپیوندند یا برای سازنده ها کار کنند ( مثل سازنده های پمپ ، لوله یا ساختمان فولادی ) . در ابتدا ، بیشتر مهندس ها روی طراحی کار می کنند ولی معمولا وقتی که مسئولیت بیشتری پیدا می کنند ، آنها پروژه ها را اداره می کنند و کمتر طراحی مهندسی انجام می دهند . عرصه های دیگری که مهندسی عمران در آن کار می کنند شامل فروش ، آموزش و پژوهش می شود .
 

مهندسی ساختمان چیست ؟
مهندسی ساختمان ( ساخت و ساز ) مربوط می شود به برنامه ریزی مدیریت ساخت و ساز بناها مثل بزرگراهها ، پل ها ، فرودگاهها ، راه آهن ها ، ساختمان ها ، سدها و مخازن آب . ساخت و ساز این قبیل پروژه ها به دانش مهندسی و اصول و قوانین مدیریت و رویه های تجارت ، اقتصاد و رفتار انسانی نیاز دارد . مهندسین ساختمان عهده دار طراحی بناهای سریع ، تخمین هزینه ، طرح ریزی و برنامه ریزی ، تهیه مواد ، انتخاب تجهیزات و کنترل هزینه هستند .
مهندسین ساختمان چه کاری انجام می دهند ؟
با مدرک مهندسی ساختمان ممکن است شما در طراحی یک پروژه جدید ، سازمان دهی پرسنل کار ، ترتیب دادن برنامه ها و رسیدگی کردن به موضوعات ایمنی مشغول شوید . شما ممکن است مشغول شوید در برنامه ریزی مالی ، کار کردن با پیمانکاران فرعی ، مقابل شدن با مشتری ها در یک زمینه همیشگی و دائمی . با کسب تجربه و اجرای پروژه های متعدد ، شما ممکن است به واسطه مدیریت ارتقا پیدا کنید و مسئولیت بیشتری برای پروژه کلی داشته باشید . برخی از مهندسین ساخت و ساز که تجربه زیادی دارند تصمیم می گیرند تا شرکت ساخت و ساز خودشان را تشکیل بدهند .
مهندسی ساختمان شغل ایده آل است اگر شما به دنبال موقعیت های شغلی سریع و متمایل به مردم هستید . علاوه بر این ، این رشته یک صف وسیع از موقعیت های حرفه ای را پیش روی شما قرار می دهد .
  
چرا ساخت و ساز ؟
صنعت ساخت و ساز به پیشرفت و توسعه استاندارد زندگی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به وسیله افزایش محیط زندگی ساخته شده شامل زیربناها و ساختمان ها و محافظت محیط زیست طبیعی به وسیله محصولات سبز و سرویس های قابل جبران کمک مطلوبی می کند . ساخت و ساز یک عنصر کلیدی اقتصاد ملی است .
حرفه ای های ساخت و ساز یک خوشنودی عمیق فردی از اجراهای فردی و تیمی در کارشان بدست می آورند . پروژه های ساخت و ساز و شرکت ها ، جنبه های جالب و رقابتی مهندسی ، مدیریت و تجارت را با یکدیگر پیوند می دهند . رقابت های مدیریتی و تکنیکی ساخت و ساز ، موقعیت های مختلف زیادی برای مسیرهای موفق شغلی فراهم می آورد .
پروژه های ساخت و ساز افراد خوبی را که در گروه های مؤثر و کارآمد کار می کنند را وارد می کند . رقابت های طرح ریزی ، برنامه ریزی ، سازمان دهی ، نظارت و هدایت و کنترل این پروژه ها فرصت های بی نظیری برای پیشرفت حرفه ای فراهم می کنند .
تجربه در ساخت و ساز ، دانش و پیشرفت فنی و دانش مادام العمری را  از رقابت های دیسیپلین چندگانه به ارمغان می آورد . این زمینه بسیار بااهمیت است برای همه حرفه هایی که با امکانات در ارتباط هستند از جمله توسعه ، طراحی ، ساخت و ساز یا بهره برداری .
فزونی و حرکت ، نوآوری را مخصوصاً در طراحی و ساخت و ساز می طلبد که این بدعت و نوآوری فرصت های شغلی و رشته ای خوبی برای کارگشایی و ساختنِ زیاد ، مهیا می کند .
مدیریت ساخت چیست ؟
در مفاد یک پروژه ساخت و ساز ، یک مدیر ساخت یا تیم مدیریت برای هماهنگ ساختن فرآیندها و برنامه های زمانی که برای تکمیل پروژه نیاز است ، تربیت شده است . این فرد ها یا تیم ها در بین مالکان ، طراحان ، پیمانکاران و کارپردازان واقع شده اند .
نقش مدیریت ساخت چیست ؟
یک مدیر ساخت ذاتاً یک مدیر سطح بالاست که روی نیازهای مختلف یک پروژه در یک مقیاس بزرگ تمرکز می کند . بخصوص ، مدیر ساخت مسئول ادامه رابطه و همکاری بین پیمانکاران اصلی و فرعی می باشد تا روان بودن و تکمیل به موقع یک پروژه تضمین شده باشد .
مهمترین جنبه این شغل ، تعریف کردن پروژه تیم مدیریت و تعیین کردن مسئولیت های هر عضو تیم است . در آن سو ، مدیر ساخت روابط بین پیمانکاران تجاری و طراحان پروژه را که با جنبه های مخصوص پروژه در ارتباط است را مرتب و مراقبت و حمایت می کند ؛ که این شامل تنظیم برنامه های زمانی برای تکمیل قسمت های مطمئن پروژه و از بین بردن تضادها و ناسازگاری ها  وقتیکه آن ها به وجود می آیند ، می شود .
علاه بر هماهنگ ساختن کارگران و عاملان داخلی پروژه ، مدیر ساخت بخاطر سر و کار داشتن با نگرانی های خارجی ، باید نقشه ها و برنامه ها را توسعه و بسط دهد ؛ که این ها سر و کار داشتن با تجهیزات و مواد تدارکاتچی ها و کارپردازان ، توسعه برنامه ها و نقشه ها با امور غیرمنتظره مکانی و تجهیزات آتش نشانی برای امنیت درون سایت پروژه و مدیریت خطر را شامل می شود .
.
 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این بسته آموزشی به همراه پکیج DBA ارسال می شود

فصل اول     

 • دینامیک سازه     
 • ابنیه مهم و بارگذاری دینامیکی وارد     
 • هدف: تطبیق و سازگاری تحلیل با رفتار واقعی (دینامیکی)     
 • نیرو و درصد میرایی در سیستم های مرتعش     
 • محاسبه سختی یک قاب خمشی     
 • ارتعاش آزاد SDOF      
 • انرژی ارتعاش آزاد      
 • واکنش سیستم های SDOF در بارگذاری هارمونیک      
 • پاسخ سیستم SDOF به بارگذاری پریودیک Periodic Excitation      
 • تحلیل دینامیکی SDF در بارگذاری اختیاری و کلی (انتگرال دو هامل)      
 • طیف جواب برای بارگذاری فوق      
 • تهیه طیف پاسخ بارگذاری نصف سینوسی      
 • ارزیابی پاسخ دینامیکی سیستم SDF به روش عددی      
 • روش عددی گام به گام WILSON-      
 • پایداری و خطاهای محاسباتی در روش های عددی      
 • خطا در تحلیل غیرخطی دینامیکی سیستم ها      
 • معادلات سیستم های پیوسته با جرم و سختی گسترده      
 • تحلیل دینامیکی سیستم پیوسته به روش مودال      
 • سیستم هایی چند درجه آزادی      

فصل دوم      

 • تئوری الاستیسیته      
 • تحليل تنش      
 • تانسور تنش      
 • انواع کميت ها:      
 • مؤلفه هاي تنش در يک صفحه با راستاي اختياري      
 • تنش هاي اصلي و صفحات اصلي (  Principal Planes &Principal Stresses )      
 • کرنش محوري (Axial Strain)       
 • کرنش زاويه اي يا برشي       
 • تانسور کرنش و خواص آن:       
 • تغییر شکل کشسان (الاستیک)       
 • رفتار الاستیک غیر خطی       
 • رفتار الاستیک-مقیاس اتمی       
 • مدول الاستیسیته       
 • غیر کشسانی       
 • ضریب پواسون       
 • مواد همسانگرد و غیر همسانگرد       
 • رفتار پلاستیک       
 • تغییر شکل پلاستیک در مقیاس اتمی       
 • تسلیم-Yielding       
 • استحکام تسلیم       
 • پديده نقطه تسليم       

فصل سوم       

 • تعریف نقشه برداری و نقشه       
 • تقسيم بندی کلی نقشه برداری       
 • مختصات نقشه برداری       
 • فعاليت‌های نقشه برداری       
 • عمران و ساختمان:       
 • نقشه برداری در ايران       
 • نقشه برداری زمینی       
 • نقشه برداري مسطح       
 • مساحي ( Geodetic Surveying )       
 • عمليات زميني و کارهاي دفتري       
 • خطاها و اشتباهات ، دقت عمليات:       
 • اصول کلي نقشه برداري       
 • نقشه برداري زميني ( بخش دوم )       
 • بيان موقعيت نقاط در سطح زمين       
 • مختصات نقطه در نقشه       
 • مقياس       
 • انواع مقياس ها       
 • سطح مبنا       
 • توجيه نقشه       
 • شمال جغرافيايي يا شمال حقيقي       
 • شبکه بندي نقشه       
 • اختلاف شمال شبکه و شمال جغرافيايي       
 • گرا يا   Azimut       
 • گراي مغناطيسي       
 • گراي شبکه       
 • زواياي بين سه شمال نسبت به هم       
 • ترازيابي       
 • سطح تراز مبنا       
 • نقشه برداري زميني ( بخش سوم )       
 • مسير تابش و بازتاب در گونياي آينه اي       
 • شيب سنج  (Clinometer)       
 • شاخص مدرج       
 • شرح انواع ترازيابها و تنظيم آنها       
 • وسيله اندازه گيري زاويه  (Theodolite)       
 • اندازه گيري مسافت       
 • نقشه برداري زميني ( بخش چهارم )       
 • نقشه برداري زميني ( بخش پنجم )       
 • بررسي خطاهاي اندازه گيري مسافت       
 • اندازه گيري مسافت با تاکئومتر در مناطق مسطح       
 • سيستم هاي پارالاکتيک       
 • اندازه گيري طولهاي بزرگ با استادياي انوار       
 • نقشه برداري زميني ( بخش ششم )       
 • تلورومتر(Telluremeter)       
 • ژئوديمتر( Geodimeter)       
 • ترازيابي       
 • روش تعيين اختلاف ارتفاع بين دو نقطه بوسيله ترازيابي       
 • طريقه هاي مختلف ترازيابي       
 • موارد استفاده ترازيابي       
 • رسم پروفيل       
 • نيمرخ عرضي       
 • نمايش فرم زمين به وسيله نقاط رقوم دار       
 • نقشه برداري زميني ( بخش هفتم )       
 • اصول نقشه برداري با زنجير       
 • برداشت عوارض نسبت به امتداد       
 • روش کار در نقشه برداري با زنجير       
 • اندازه گيري فواصل با استفاده از نوار فلزي مدرج       
 • طرز عمل با گونياي مساحي       
 • برداشت عوارض       
 • نقشه برداري زميني ( بخش هشتم )       
 • نقشه برداري با تئودوليت و تاکئومتري       
 • استقرار تئودوليت در ايستگاه (قائم نمودن محور اصلي)       
 • اندازه گيري زواياي بين دو امتداد (زواياي سمتي)       
 • اندازه گيري زاويه يک امتدا با شمال مغناطيسي       
 • اندازه گيري زواياي ارتفاعي (زاويايي که در صفحه قائم قرار دارند)       
 • دايره مدرج قائم در تئودوليت و طرز قرائت تقسيمات آن       

فصل چهارم       

 • سازه های بتن آرمه       
 • بتن آرمه       
 • سازگاری بتن و فولاد       
 • مزایا و معایب بتن آرمه       
 • بتن مسلح       
 • کاربرد بتن مسلح       
 • تقویت با فولاد       
 • عملکرد بتن مسلح       
 • زوال بتن مسلح: خوردگی       
 • بتن تقویت شده بدون فولاد، بتن تقویت شده با الیاف       
 • بتن تقویت شده با الیاف شیشه‌ای       
 • بتن تقویت شده با الیاف فولادی       
 • بتن تقویت شده با الیاف طبیعی       
 • بتن تقویت شده با الیاف پلی‌پروپیلن       
 • الیاف آزبست       
 • الیاف کربن       
 • طراحی سازه‌های بتن آرمه       
 • روش تنش مجاز       
 • روش مقاومت نهایی       
 • ‌روش طراحی بر مبنای حالات حدی       
 • اجرای اسکلت بتنی       
 • مراحل اجرائی پی       
 • مراحل اجرای ستون       
 • مراحل اجرای تیر       
 • مراقبت های خاص اسکلت های بتنی در حین اجرا       
 • تقسیم بندی پی های بتنی       
 • پـي هـاي سطحي       
 • پي هاي نـواري زيـر ديـوار:       
 • فونداسيـون هـاي منفـرد:       
 • پي هـاي مرکـب :       
 • پــي هاي عميــق       
 • شمــع هـاي منفــرد:       
 • شناژهــاي بتنــي       

فصل پنجم       

 • سازه های فولادی       
 • طراحی ساختمانهای فولادی       
 • طراحی روش مهاربندی       
 • طراحی اجزای تشکیل دهنده فضاهای داخلی ساختمان       
 • سازه های سبک فولادی سرد نورد شده       
 • مزایای سازه های LSF       
 • مزایای مقاطع فولادی جدار نازک:       
 • مقایسه اسکلت فلزی جوشی و پیچ و مهره       
 • انواع بارهاي وارد بر سازه       
 • بار مرده     Dead Load ‐DL       
 • بار زنده Live Load ‐DL       
 • بار برف Snow Load ‐S       
 • بار باد Wind Load ‐W       
 • بار زلزله Earthquake Load ‐E       
 • انواع فولادها       
 • اجزاي تشکيل دهنده فولاد       
 • روش توليد فولاد در کارخانه ذوب آهن       
 • نقاط قوت و ضعف فولاد       
 • يادآوري تست – تنش – کرنش فولاد       
 • نمودار تنش – کرنش فولاد معمولي       
 • طبقه بندي فولادها براساس علامت اختصاري فولاد       
 • اجزاء تشکيل نمودار تنش – کرنش فولاد       
 • ضريب فنريت و طاقت فولاد       
 • انواع مقاطع فولادي و کاربرد آنها       
 • مقطع گرم نورد شده تکي       
 • مقطع ترکيبي از پروفيلهاي گرم نورد شده       
 • انواع سيستمهاي رايج ساختمان       
 • مزاياي قاب فولادي ساده       
 • قاب خمشي       
 • مزاياي قاب خمشي       
 • قاب دوگانه يا ترکيبي       
 • ضرورت استفاده از سيستم هاي چند گانه :       
 • انواع روشهاي طراحي سازه فولادي       
 • مزاياي روش ضرايب بار و مقاومت       
 • مهمترين تفاوتهاي روش تنش مجاز و روش ضرايب بار و مقاومت       
 • مروري بر تئوري هاي تسليم       
 • مقاطع رايج در اعضاي کششي       
 • سطح مقطع موثر       
 • برون محوري اتصال       
 • طول اتصال       
 • اثر سوراخ هاي نا منظم       
 • برش قالبي يا بلوک برشي       

فصل ششم       

 • طراحی پل       
 • اصطلاحات  مرتبط با ساخت پل       
 • مديريت پل - اصل سه S       
 • برنامه ريزي بهينه       
 • عدم کفايت پل       
 • ١.عدم کارايي :       
 • ٢. افت و خراب شدن سازه اي:       
 • گردش کار مديريت پل ها       
 • تعويض پل       
 • فعاليت هاي اصلي مديريت نگهدار پل       
 • ويژگي هاي اساسي و لازم براي تصميم گيري و سامان دهي فعاليت ها       
 • سطوح و درجات نگهداري بر اساس پيچيدگي فعاليت هاي نگهداري       
 • سطوح و درجات نگهداري بر اساس تخصص مورد نياز       
 • اطلاعات در مورد عمر مفيد اعضاي مختلف پل       
 • بازرسي       
 • درجات مختلف دقت و وسعت بازرسي       
 • پيشرفت خرابي در پل ها       
 • گزينه هاي تعمير و بهسازي و نگهداري       

فصل هفتم       

 • طراحی تونل       
 • آشنایی با انواع تونل و حفر تونل       
 • پروفیل طولی تونل:       
 • فاصله قبل و بعد از تونل       
 • روش انفجار در حفر تونل:       
 • روش‌های مکانیزه در حفر تونل:       
 • دستگاه کله گاوی برای حفر تونل       
 • روش‌های عددي در طراحی تونل       
 • مراحل مدل‌سازی تونل:       
 • انتخاب محدوده مناسبی از توده‌سنگ:       
 • انتخاب مدل رفتاری مناسب و تعیین پارامترهای آن:       
 • اعمال شرایط مرزی و تنش های اولیه       
 • حل مدل تا رسیدن به تعادل قبل از حفاري       
 • حفر تونل و حل مدل تا رسيدن به تعادل       
 • اعمال ترخيص تنش       
 • تخمين سيستم نگهداري       
 • بررسي پايداري فضاي حفاري تا قبل از نصب پوشش اوليه       
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان