دوره 6 ماهه مدیریت کسب و کار DBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی

دوره DBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی


دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی چه دوره ای است؟ چرا باید در دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کرد؟ برای ورود به بازار کار آرایشگری و مدیریت مراکز زیبایی از کجا شروع کنیم؟ آرایشگر یا مدیر مراکز زیبایی چه مهارت هایی باید داشته باشند؟ دانش پذیران برای ورود به شغل آرایشگری و مدیریت مراکز زیبایی چه وظایفی دارند؟ مخاطبان دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی چه کسانی هستند؟ آینده شغلی DBA آرایشگران و مراکز زیبایی چگونه است؟ چرا دریافت مدرک DBA آرایش...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی چه دوره ای است؟

آرایشگری یکی از رشته های هنریست که همیشه مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرد. هر ساله تعداد بسیار زیادی از علاقه مندان به بحث زیبایی و آرایشگری در دوره های آموزشی آرایشگری شرکت می کنند. اکثر این افراد قصد دارند پس از `این دوره ها مرکز زیبایی و آرایشی خود را افتتاح کرده و یا در مراکز زیبایی مشغول به کار شوند. مهم ترین نکته ای که ممکن است به آن توجه نشود نیاز به دانش و مهارت های لازم برای مدیریت یک مرکز آرایشی و زیبایی است. زیرا یکی از عوامل موفقیت افراد در تمام رشته ها به خصوص آرایشگران و مدیران مراکز، یادگیری تکنیک های مدیریتی است.
جالب است بدانید طبق دیده ها و تجربه، اکثر کسب و کارهایی که با شکست مواجه می شوند از مهارت های مدیریتی هیچ اطلاعاتی نداشته و درصدد یادگیری آن ها نیز نبوده اند. دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی موسسات آموزشی با هدف تربیت مدیران و آرایشگران در سطح عالی برگزار می شود. دانش پذیران این دوره آموزشی با شرکت در کلاس های حضوری مدیریت عالی کسب و کار ابتدا با مباحث مدیریتی آشنا شده سپس در دوره های مجازی آرایشگری شرکت می کنند. حال که با اهمیت مدرک مدیریت عالی کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی آشنا شدید بهتر است به طور مختصر اطلاعاتی درباره آرایشگری و مراکز زیبایی نیز داشته باشید تا بهتر بتوانید برای شرکت در این دوره پرطرفدار تصمیم بگیرید.

زیبایی و آراستگی همیشه مورد توجه تمامی افراد بوده و خواهد بود. ظاهر افراد تا حد زیادی نشان دهنده شخصیت آن ها می باشد و تاثیر بسیاری در ارتباطات اجتماعی دارد. پوشاندن عیب های موجود در پوست و مو یکی از دلایل اصلی اهمیت آرایش برای افراد است. آرایشگری فن و هنری است که به زیباتر جلوه دادن ظاهر افراد می پردازد. آرایش به معنی اضافه کردن و پیرایش به معنای کم کردن است. بنابراین درست این است که از واژه ی آرایش برای خانم ها و پیرایش برای آقایان استفاده شود.

 

در جهان از آرایشگری حرفه ای به عنوان یک علم یاد شده که اصول خاص خودش را دارد. شما برای آشنایی کامل با این اصول می بایست در دوره های DBA آرایشگران و مراکز زیبایی شرکت کرده تا علاوه بر یادگیری فوت و فن اداره ی یک مرکز زیبایی با مباحث و اصول آرایشگری نیز آشنا شوید. به عنوان مثال در مورد کوتاهی مو، آرایشگر حرفه ای، با تجربه ای که دارد فرم صورت را از لحاظ استخوانی یا گوشتی بودن، جنس مو، اندازه گردن، اشکال هندسی سر و سایر گزینه ها را در نظر گرفته و سپس تصمیم می گیرد که مو را چگونه اصلاح کند اما متاسفانه در کشور ما که این شغل عموما به صورت حرفه ای نمی باشد، مشتری دستور می دهد که چه مدل مویی داشته باشد.
علاقه مندان به رشته آرایشگری و یا حتی افرادی که در حال حاضر در این رشته فعالیت داشته ، نیز می توانند برای کسب مهارت بیشتر در این زمینه در دوره های موجود شرکت نمایند. اگر شما قصد دارید که به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شده و یا مدیر خبره ی یک مرکز آرایش و زیبایی شوید باید علاوه بر دانشی که کسب می کنید از مهارت های ارتباطی خوبی نیز بهره مند شوید تا به بهترین شکل به مشتریان خود خدمات ارایه دهید. برخورد اجتماعی درست و داشتن صبر و حوصله در برابر خواسته های مشتریان، مهم ترین چیزی است که یک آرایشگر حتما باید آن را دارا باشد. در غیر این صورت فرد هم مشتری های خود را از دست می دهد و هم خودش به مرور دچار خستگی می شود.

آرایشگر برای رسیدن به این مرحله باید با روحیات مردم آشنایی داشته باشد و طرز برخورد با اخلاق های متفاوت را بداند و براساس آن کارش را انجام دهد. کارآفرینان موفق حوزه ی آرایشگری در این مورد می گویند: "ظاهر یک آرایشگر نیز برای جلب نظر مشتری اهمیت دارد. خود آرایشگر باید ظاهری آراسته و علاوه بر این از مدل ها و سبک های روز آرایشگری آگاهی داشته باشد و بر اساس آن فعالیت کند. علاوه بر این مهم است که یک آرایشگر به حرفه ی آرایشگری علاقه داشته باشد و برای آن وقت بگذارد. چرا که بسیاری از مشتریان جذب آرایشگرانی می شوند که به کار خود بها داده و برای آن وقت می گذارند و سرسری از کنار آن رد نمی شوند. آرایشگرانی که به کار خود علاقه دارند، به غیر از این که درآمد زایی برایشان یک انگیزه است آن را یک هنر می دانند. به همین دلیل تلاش می کنند این هنر را به بهترین شکل پیاده سازند.

دوره آموزش مدیریت کسب و کار DBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی

چرا باید در دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کرد؟

معمولا دوره های آموزشی مدیریت عالی کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی شامل کلاس های حضوری و دوره های مجازی هستند که در موسسات مجاز و تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شوند. با توجه به بازار داغ این حرفه و استقبال علاقه مندان از این دوره ها برخی موسسه های غیر مجاز اقدام به اخذ هزینه های زیاد و برگزاری دوره های آموزشی غیر مجاز کرده و از دانش پذیران سوء استفاده نموده اند، به همین دلیل به کلیه علاقه مندان توصیه می شود در انتخاب موسسه آموزشی بسیار دقت کرده و دوره های آموزشی DBA آرایشگران و مراکز زیبایی را تنها در موسسات مجاز و معتبر بگذرانند. با شرکت در دوره های آموزشی موسسات نامعتبر وقت و هزینه ای که دانش پذیران صرف کرده اند، کاملا تلف شده آن هم بدون هیچ گونه کسب دانش و مهارت جدید در این حوزه.

موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان یکی از موسسات مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور است که با ارایه بسته های آموزشی آرایشگری و اصول آن همچنین برگزاری کلاس های حضوری، افرادی که علاقه ورود به این حرفه را دارند یاری می نماید. علاقه مندان با استفاده از این بسته های آموزشی می توانند علاوه بر کسب دانش، مهارت و توانایی های لازم برای ورود به این حرفه ، موفق به اخذ مدرک معتبر DBA آرایشگران و مراکز زیبایی شوند. این موسسه ی آموزشی اطمینان را به تمام دانش پذیران این دوره می دهد که علاوه بر کسب دانش آرایشگری و مهارت های مدیریتی در این بخش ، موفق به دریافت گواهینامه ی معتبر با تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز شوند .

شرکت در دوره مدیریت عالی کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی موسسه آموزشی فن پردازان علاوه بر مزایایی که به آن اشاره شد، این امکان را به علاقه مندان می دهد که با دریافت گواهینامه ای معتبر، با اطمینان کامل وارد بازار کار شوند. زیرا همان طور که گفتیم موسسات بسیاری این دوره را برگزار می کنند اما نمی توان گفت که تمام گواهینامه های اعطایی آن ها مانند گواهینامه پایان دوره موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

مدرک DBA به تنهایی می تواند امتیاز خوبی برای افرادی باشد که قصد مهاجرت به کشور های دیگر و کار در آن ها را دارند. اما اکثر متقاضیان ثبت نام در دوره های مدیریت عالی کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی موسسه آموزشی فن پردازان با دریافت گواهینامه ی پایان دوره ای که امکان ترجمه رسمی در سر برگ دادگستری با مهر وزارت امور خارجه را داشته روند راه اندازی کسب و کار خود در کشور های دیگر را آسان تر می کنند. به همین دلیل همیشه این دوره آموزشی مورد استقبال آرایشگران و علاقه مندان به مباحث آرایشی و مدیریت مراکز زیبایی قرار می گیرد. همچنین این مدرک توسط سازمان بین المللی ارزیابی مدارک یعنی WES کانادا تایید شده که این خود یک ویژگی فوق العاده برای این افراد است.

با توجه به تایید مدرک DBA آرایشگران و مراکز زیبایی توسط سازمان بین المللی WES دانش پذیران می توانند پس از شرکت در دوره ی آموزشی این موسسه و دریافت گواهینامه مدیریت عالی کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی معتبر از این مرکز برای فعالیت در بازارهای بین المللی نیز این حوزه اقدام نمایند. این مزیتی است که باعث می شود فرد در مقایسه با سایر متقاضیان از شرایط بهتری برخوردار شده و در اولویت استخدام قرار گیرد .

مسلما برایتان سوال پیش می آید که این مباحث چگونه و توسط چه کسانی ارایه می شود. تمامی مطالب آموزشی این دوره توسط اساتید برتر کشور تهیه و اجرا شده است. این موسسه آموزشی به دلیل سال ها همکاری با اساتید خبره و به نام حوزه آرایشگری موفق به برگزاری دوره های آموزشی مدیریت عالی کسب و کار با بالاترین کیفیت و بالاترین سطح در این حوزه آموزشی شده است. محتوای آموزشی این دوره کاملا متناسب با نیاز های روز بازار جهانی بوده و در فواصل معین زمانی به روز رسانی می شود، این خود یکی از مزایای دوره های آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان به شمار می رود. همچنین دانش پذیران می توانند در صورت بروز سوال یا مشکلی از مشاوره های کاملا تخصصی در تمام طول برگزاری دوره ها مدیریت عالی کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی این موسسه بهره مند شوند.

برای ورود به بازار کار آرایشگری و مدیریت مراکز زیبایی از کجا شروع کنیم؟

امروزه هنر آرایشگری بیش از قبل مورد استقبال افراد و علاقه مندان قرار می گیرد. یکی از مهم ترین دلایل آن میزان درآمد بالای آن است. البته همان طور که در بخش قبل توضیح داده شد، تنها گذراندن یک دوره آموزشی موجب موفقیت و کسب درآمد بالا نمی شود؛ استعداد و مهارت نیز لازمه ی موفقیت این افراد است. شما باید گواهینامه ی معتبر تخصص خود را از مراکز آموزشی برتر دریافت کنید حتی اگر در این حرفه ماهر باشید. چرا که در این دوره های آموزشی حتما نکات قابل توجه حرفه ای ، بهداشتی ، مدیریتی و… خواهید آموخت، به علاوه این که وجود این مدارک باعث جلب اعتماد مشتری خواهد شد.
مدیریت سالن های زیبایی یا آرایشگری حرفه ای است که نیاز به آموزش و کسب مهارت دارد و هر آرایشگر باید پروانه مربوط به کار خود را داشته باشد. علاقه مندان به حرفه آرایشگری باید ابتدا در دوره های آموزشی مانند دوره های موسسه آزاد فن پردازان که در حوزه آرایشگری برگزار می شود شرکت کرده، سپس با اخذ گواهینامه ی معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در دست داشتن آن به واحد صنفی مربوطه مراجعه کنند.

از آن جا که این حرفه با توجه به سلایق ، علایق و توقعات مختلف مشتریان از حساسیت ویژه ای برخوردار است به کلیه علاقه مندان ورود به این حرفه توصیه می شود پس از گذراندن دوره ی آموزشی و تخصصی مدیریت عالی کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی مدتی را در کنار یک آرایشگر حرفه ای به کارآموزی و کسب تجربه بپردازند .

آرایشگر یا مدیر مراکز زیبایی چه مهارت هایی باید داشته باشند؟

آرایشگری یا مدیریت یک مرکز زیبایی حرفه ی پر زحمتی است که با انتظارات افراد دیگر (یعنی مشتری ها) سروکار دارد و از طرفی با آگاهی کامل در این زمینه نیاز دارد. به طور کلی می توان گفت که شما قبل از شروع حرفه آرایشگری، بهتر است موارد زیر را در خود بررسی کرده تا ببینید می توانید یک آرایشگر حرفه ای شوید یا خیر؟ جالب است بدانید که اگر بیشتر این موارد را داشته باشید، احتمالا شما یک آرایشگر ذاتی هستید. با بررسی شیوه کار آرایشگران موفق می توان به راحتی چند اصل مهم را دریافت که همه آن ها کاملا رعایت کرده اند، اما متاسفانه بسیاری از آرایشگران نه چندان مطرح، هرچند که این اصول را بدانند اما عمدتا آن ها را انجام نمی دهند. به همین دلیل در کار خود با شکست مواجه می شوند. مهارت های لازم این حرفه که تمام آرایشگران می بایست آن ها را کسب کنند، عبارت است از:

 • میل به آموختن در زمینه زیبایی (بهداشت و مراقبت های زیبایی تخصصی و...) و آشنایی با ابزار و لوازم آرایشی گوناگون.
 • قدرت یادگیری سریع.
 • داشتن قدرت خلاقیت، تجسم و قوه خیال قوی.
 • داشتن ظرافت در انجام کارهای دستی.
 • ارتباط برقرار کردن با دیگران و قدرت فهم دقیق از خواسته های آن ها.
 • تحمل فشار کار (بیشتر شغل آرایشگری به صورت ایستاده است که باید بتوانید مدت طولانی سرپا بایستید).
 • میل زیاد برای به روز بودن و دریافت آموزش های جدید و جدیدتر (تقریبا هر روزه) تا از دنیای مد عقب نمانید.

اینفوگرافیک دوره DBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی

دانش پذیران برای ورود به شغل آرایشگری و مدیریت مراکز زیبایی چه وظایفی دارند؟

افرادی که بدون هیچ پیش زمینه ای از هنر آرایشگری و دانش مدیریتی در دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی شرکت کرده و دانش و مهارت لازم در این زمینه را کسب می کنند پس از دریافت مدرک پایان دوره ی معتبر می توانند به عنوان یک آرایشگر تازه کار وارد بازار کسب و کار شده و وظایف زیر را به درستی انجام دهند:

 • خوشامد گویی به مشتریان
 • شستن موهای مشتریان
 • کوتاهی های ساده
 • اطمینان از تمیز و آماده بودن لوازم کار و حوله ها
 • تمیز و مرتب کردن سالن
 • نوبت دادن به مشتریان و تحویل پول از آن ها

بسیاری از افرادی که در دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی شرکت می کنند، مدیران مراکز زیبایی و آرایشگرانی هستند که در حال حاضر نیز مشغول به فعالیت هستند اما برای پیشرفت در کار خود در این دوره ثبت نام می کنند. این افراد باید به عنوان یک آرایشگر ماهر با مشتریان در مورد نوع کاری که می خواهند صحبت کرده و مشاوره های لازم را به آن ها داده و جدید ترین روش ها و مدل ها را به اطلاع شان برسانند. به طور کلی کار یک آرایشگر ماهر عبارتند از:

 مدرک مدیریت کسب و کار DBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی

 • کوتاه کردن و مدل دار کردن مو
 • فر کردن، رنگ کردن یا صاف کردن مو
 • دادن مشاوره در خصوص مشکلات پوست و مو
 • انجام اصلاح ابرو و صورت
 • انجام آرایش های صورت، پاکسازی پوست و طراحی ناخن ها (در آرایشگاه های زنانه)
 • رعایت کامل اصول بهداشتی در کار
 • تهیه مواد و وسایل لازم برای آرایشگاه

 

مخاطبان دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی چه کسانی هستند؟

مدرک DBA یکی از معتبر ترین مدارک مدیریت کسب و کار در سطح عالی می باشد که افراد بسیاری قصد دریافت آن را دارند اما نمی دانند که چگونه می توانند این گواهینامه را اخذ کنند. در این میان بسیاری از آرایشگران و مدیران مراکز زیبایی یا حتی علاقه مندان به این حوزه قصد دارند که علاوه بر کسب دانش و اصول آرایشگری با فوت و فن های مدیریت مراکز آرایشی و زیبایی نیز آشنا شوند. همان طور که ذکر شد تنها راه آسان برای کسب این مهارت ها شرکت در دوره های آموزشی DBA آرایشگران و مراکز زیبایی است که در موسسات بسیاری از جمله موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان برگزار می شود.
افرادی که در این دوره آموزشی شرکت می کنند، شامل:

 • مدیران آرایشگاه
 • آرایشگران
 • مراکز زیبایی
 • دانشجویان رشته های مرتبط
 • کلیه علاقه مندان به این حوزه

می باشند.

یکی از مزیت های این شغل که موجب می شود به تعداد به متقاضیان شرکت در این دوره افزوده شود، تنوع آن است و علاقه مندان و آرایشگران می توانند در زمینه گریم و میکاپ، کار با مواد، ناخن، پوست و یا مو و ... فعالیت کنند. البته این حرفه برای آقایان تنوع کمتری دارد و از آن جایی که اکثر آقایان تنها برای کوتاهی موهای خود به آرایشگاه ها مراجعه می کنند، آرایشگران مرد باید مهارت خود را بیشتر در زمینه کوتاهی و مدل های مختلف مو بالا ببرند.

آینده شغلی DBA آرایشگران و مراکز زیبایی چگونه است؟

بیشتر افرادی که دوره های آموزشی را گذرانده و قصد دارند به تازگی وارد حرفه ی آرایشگری شوند می توانند ابتدا به عنوان دستیار یا همکار در آرایشگاه های مختلف کار کرده و با آرایشگرانی که تجربه ی بیشتری دارند فعالیت کنند. علاقه مندان در این نوع کار معمولا به صورت درصدی و توافقی با صاحب آرایشگاه کار کرده و در صورت داشتن تجربه لازم و سرمایه مورد نیاز، می توانند مستقل شده و برای خود آرایشگاهی راه اندازی کنند. در صورتی که شما سرمایه کافی ندارید، می توانید با چند آرایشگر دیگر به صورت مشترک، آرایشگاهی تاسیس کنید.
با توجه به این که حوزه فعالیت های آرایشگری مردانه و زنانه با یکدیگر تفاوت دارد، درآمد و نحوه آموزش و یادگیری این شغل هم در آن ها متفاوت است. در حوزه آرایشگری مردانه، بیشتر پیرایش و حالت دادن و رنگ کردن موها، مراقبت از پوست و مو آموزش داده می شوند اما در حوزه زنانه، وسعت فعالیت های آرایشگری بیشتر است و به آرایش، پاکسازی، ناخن کاری و ... نیز مربوط می شود.

مدرک مدیریت کسب و کار dba مراکز زیبایی

از آن جایی که امروزه مردم به زیبایی و آراستگی خود بیش از پیش اهمیت می دهند و به صورت یکی از نیازهای اصلی آنها درآمده است، وضعیت بازار کار مناسبی برای این شغل وجود دارد و روند رو به رشدی را نیز در سال های آتی می توان برای آن پیش بینی کرد.
از شغل آرایشگری یا مدیریت سالن های زیبایی به عنوان یک شغل زود بازده یاد می شود. شما می توانید پس از شرکت در دوره های آرایشگری و دیدن آموزش های لازم، در مدت زمان کوتاهی درآمد کسب کنید. درآمد آرایشگران بسیار متفاوت است. میزان توانمندی، مهارت، به روز بودن و تجربه آرایشگر و میزان رضایت مشتری در موفقیت آرایشگر و کسب درآمد بیشتر او بسیار مهم و موثر می باشد.

در مجموع آرایشگری درآمد مناسبی دارد. آرایشگرانی که مراکز زیبایی یا آموزشگاه آرایشگری مستقل دارند، درآمد بالاتر و گاهی بسیار بیشتری نسبت به سایر افراد در این حوزه دارند. البته به شرطی که همیشه خدمات مطلوب و مناسبی به مشتریان ارایه دهند. معمولا بسیاری از آرایشگاه های زنانه چون در کنار آرایشگری خدمات بهداشتی، زیبایی و پوستی بیشتری نسبت به آرایشگاه های مردانه ارایه می دهند، درآمد بالاتری دارند. همان طور که گفته شد برای این شغل با توجه به مهارت، نام آشنایی و سابقه فعالیت، می توان از ماهی 1/000/000 تومان تا 5/000/000 تومان و حتی بیشتر، درآمد در نظر گرفت. به طور کلی آینده شغلی را می توان با توجه به علاقه، فعالیت و سرمایه ای که هر فرد دارد، کمی متفاوت در نظر گرفت.

چرا دریافت مدرک DBA آرایشگران و مراکز زیبایی اهمیت دارد؟

در عصر حاضر داشتن گواهینامه در زمینه آرایشگری و مدیریت سالن های زیبایی که در سطح بالا باشد برای موقعیت شغلی و درآمد بهتر، بسیار پر اهمیت است. مدرک DBA آرایشگران و مراکز زیبایی در بالاترین سطح مدارک مدیریتی قرار دارد که دارای مزایای زیر است:

امنیت شغلی: از آن جایی که حرفه آرایشگری روز به روز گسترده تر می شود، می توان با رعایت چند نکته در کار آرایشگری یا حتی مدیریت مراکز زیبایی امنیت شغلی داشت. همان طور که در بخش های قبل ذکر شد شغل آرایشگری یک حرفه ی کاملا تخصصی است و کسب دانش در این زمینه بسیار نیاز است. همچنین افراد با دریافت گواهینامه ی مدیریت عالی کسب کار می توانند تکنیک های مدیریتی را به خوبی فرا گرفته، آینده و امنیت شغلی خود را تامین کنند. دانش پذیرانی که در دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی شرکت می کنند بیشتر از آرایشگران معمولی مورد توجه افراد دیگر قرار می گیرند. اگر شما فردی تازه کار باشید و مدرک DBA را دریافت کنید مسلما برای شروع کار خود در کنار سالن داران و آرایشگران دیگر از مزیت های بیشتری نسبت به افراد دیگر برخوردارید.

تنوع: شغل مدیریت سالن های زیبایی و آرایشگری بسیار متنوع است. دانش پذیران با شرکت در دوره های آموزشی با مباحث کاملی در این زمینه آشنا می شوند. به طور کلی این مباحث شامل مشاوره و پذیرش مشتری و نحوه برخورد مناسب با آن، آشنایی کامل با رشته آرایش و پیرایش مردانه و زنانه می شود. همچنین مباحث مدیریت عالی کسب و کار نیز به دانش پذیران دوره آموزش داده می شود.

مسافرت کاری: در صورتی که پس از شرکت در دوره های آموزشی آرایشگران و مراکز زیبایی، اخذ گواهینامه ی مدیریت عالی کسب و کار و کسب تجربه ی لازم در این زمینه به آرایشگری حرفه ای و ماهر تبدیل شوید می توانید در سطح کشور یا حتی بین الملل نیز فعالیت کنید. بسیاری از آرایشگران حرفه ای در شهر های دیگر نیز مشتریان خاص خود را دارند. حتی جالب است بدانید که شما می توانید در سمینارها یا نمایشگاه های مختلف کشورهای دیگر نیز شرکت کنید.

درآمد بهتر: اخذ مدرک در زمینه آرایشگری فرصت های زیادی برای به دست آوردن حقوق بالا فراهم می آورد. دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی به افراد کمک می کند تا مهارت های لازم را کسب کرده و به عنوان یک مدیر سالن زیبایی و آرایشگر حرفه ای وارد بازار کار شوند و به مرور زمان درآمد خود را در این راه افزایش دهند. متاسفانه در ایران آمار دقیقی از میزان درآمد آرایشگران وجود ندارد، با توجه به تجربه و سابقه ی آن ها میزان درآمدشان نیز افزایش می یابد.

چگونه با شرکت در دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی موفق شوید؟

دوره های آموزشی مدیریت عالی کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی که در موسسات مختلف از جمله موسسه برتر آموزش عالی آزاد فن پردازان برگزار می شود تنها کمکی به علاقه مندان این حرفه است که با یادگیری مباحث جامع آرایشگری و مدیریت و دریافت مدرک DBA بتوانند خود را برای ورود به بازار کار آماده نمایند. بسیاری بر این باورند که فقط با دریافت این مدرک می توانند یک آرایشگر حرفه ای شوند و درآمد ماهانه ی میلیونی داشته باشند، این بزرگترین اشتباه افراد است، زیرا این دوره آموزشی و مدرک پایان دوره ی آن به شما کمک می کند با اصول مدیریت و آرایشگری آشنا شوید. عوامل بسیاری در کنار آموزش لازم است تا شما به یک آرایشگر حرفه ای و مدیر سالن زیبایی ماهر تبدیل شوید. در ادامه عواملی که به شما کمک می کند تا در این حرفه موفق شوید آورده شده است:

کسب تخصص های لازم: بارها و بارها به این موضوع اشاره کردیم که برای موفقیت در حرفه آرایشگری شما باید بتوانید تخصص های لازم را در این حرفه را کسب کنید. برای این کار می توانید به مراکز آموزشی معتبر، همچون مراکز فنی و حرفه ای مراجعه کنید و در دوره های آموزشی که این مراکز برگزار می کنند، شرکت کنید. از طرفی با شرکت در این دوره ها و اخذ مدرک، شما می توانید اعتبار خود را به میزان زیادی افزایش دهید و از این طریق اعتماد مشتریان را بیشتر به سمت خود جلب کنید.

تمرین و ممارست: اگر در ابتدای راه هستید و تازه کار، باید در این حرفه تمرین و ممارست فراوانی داشته باشید. برای این کار می توانید از دوستان و آشنایان خود بخواهید برای شما مدل شوند. به این طریق که شما به صورت رایگان مدل های گوناگونی را روی این افراد پیاده می کنید و از این طریق مهارت های خود را کامل می کنید.

آیا شخصیت شما مناسب شغل آرایشگری است؟

اگر می خواهید در آینده قادر باشید از گواهینامه ای که کسب کرده اید بهتر بهره مند شده و به موفقیت و رضایت کاری دست یابید ، حتما پیش از انتخاب شغل ، به تناسب میان احساسات خود و کاری که قرار است انجام دهید ، توجه کنید . این سوالات را از خود بپرسید که آیا شخصیت خود را می شناسید ؟ و می دانید کدام شغل با روحیات تان سازگارتر است ؟
عوامل مختلفی مانند ارزش ها، علایق، مهارت ها، ویژگی های شخصیتی، شرایط خانوادگی و جامعه و غیره در انتخاب یک شغل مناسب و درست برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. ویژگی های شخصیتی مهم ترین عاملیست که در این انتخاب باید به آن توجه شود. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به زمان و تخصص کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

آموزش مدیریت کسب و کار DBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی

به طور کلی همیشه از تیپ های شخصیتی مختلف، افراد موفقی در شغل های متفاوت هستند. به گونه ای که نمی توان دقیقا اعلام کرد فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند. یکی از آزمون هایی که افراد را در شناخت ویژگی های شخصیتی و تناسب آن با شغل های مختلف کمک می کند ، آزمون شخصیت شناسی مایرز بریگز (Myers - Briggs) است . برخی از شخصیت های مناسب شغل آرایشگری بر اساس تست شخصیت شناسی MBTI عبارت است از:

ESFJ: افراد داری این تیپ شخصیتی از کارهای خدماتی لذت برده و دوست دارند با مردم در تماس باشند و به آن ها کمک کنند. ESFJ ها اشخاصی خون گرم و معاشرتی بوده و از روابط اجتماعی بالایی برخوردارند. آن ها دوست دارند که مورد نیاز باشند و از کارشان تقدیر و تشکر شود. این افراد به نیازهای دیگران بیش از نیازهای خود بها می دهند . ESFJ ها به معیار های اجتماعی توجه بسیاری دارند.

ISFP: این تیپ شخصیتی از ارایه خدمات به دیگران و رفع نیاز های آن ها لذت می برد. ISFP ها افرادی راحت و دوست داشتنی هستند آن ها معتقدند که زندگی کن بگذار که دیگران هم زندگی کنند. آن ها اغلب ساکت ، محافظه کارو فروتن هستند. برای افراد دارای این تیپ روابط هماهنگ شده از اهمیت بسیاری برخوردار است. این اشخاص صمیمی آرام و مهربان هستند و اغلب نیاز های دیگران را مقدم بر نیاز های خود می دانند.

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این پکیج  شامل بسته آموزشی DBA هم می باشد.

فصل اول

 • مدیریت کسب و کار
 • چگونه هدف تعیین کنیم ؟
 • چشم انداز چیست، ماموریت چیست؟
 • پیامدهای چشم انداز
 • فواید طراحی چشم انداز مناسب و اثربخش
 • رهبران كارآفرین
 • چشم انداز درمقابل مأموریت
 • ماموریت  (Mission)
 • جمع بندی
 • تحلیل swot
 • تعاریف نقاط قوت و ضعف و فرصتها و تهدیدات
 • قواعد حاکم بر ماتریس تحلیلی SWOT :
 • اکانت تجاری یا بیزینس پروفایل اینستاگرام چیست؟
 • جمع‌بندی
 • بهترین روشهای تولید محتوا برای اینستاگرام
 • بهترین شیوه های تبلیغات اینستاگرام
 • خرید فالوور اینستاگرام
 • مزایای خرید فالوور اینستاگرام
 • تفاوت بازاریابی محتوا با داستان برند
 • رپورتاژ آگهی چیست ؟
 • سئو و مزایای آن
 • اوايل شروع سئو
 • اهداف سئو چیست ؟
 • سئو بیرون صفحه چیست ؟ (Off Page SEO)
 • سئو کلاه - سفيد چیست ؟ (White Hat)
 • سئو کلاه - سیاه چیست ؟ (Black Hat)
 • مفهوم خلاقيت چیست؟
 • تفاوت نوآوري يا ابداع با خلاقيت

فصل دوم

 • آرایشگری یک شغل پردرامد
 • آرایشگری شادترین شغل دنیا میباشد
 • آموزش آرایشگری حرفه ای هنری دارای تاریخچه
 • وظایف آرایشگر
 • مهارت و دانش مورد نیاز آرایشگری – مسیر ایرانی
 • آرایشگری زنانه شامل چه خدماتی می شود؟
 • پردرآمدترین خدمات آرایشگری کدام است؟
 • نحوه ورود به شغل آرایشگری
 • شغل‌های پردرآمد مرتبط با آرایشگاه
 • بازار کار آرایشگری چگونه است؟
 • هزینه راه اندازی آرایشگاه زنانه
 • وظیفه یک آرایشگر در سالن چیست؟
 • معایب این شغل

فصل سوم

 • نیروی انسانی موردنیاز برای آرایشگاه‌های مدرن
 • اقتصاد
 • تغییرات جمعیتی
 • ۱۷ شیوه در مورد جذب مشتری برای سالن زیبایی
 • روش های اصولی  برای تبلیغات سالن زیبایی
 • ارائه ی خدمات ویژه به مشتریان دائم جهت تبلیغات سالن زیبایی
 • طرح توجیهی هنر ارایشگری  جهت تاسیس
 • آموزشگاه مراقبت و زیبایی
 • نمونه ای از طرح های توجیهی اموزشگاه ارایشگری
 • سخنی با ارایشگران
 • عوامل موثر در پاسخ سوال چگونه آرایشگر موفقی باشیم؟
 • کسب تخصص‌های لازم
 • تمرین و ممارست
 • طرز برخورد خوب
 • سالن داری و آرایشگری
 • رعایت نکات بهداشتی
 • دقت در انتخاب سالن آرایشگاه
 • تبلیغات
 • کسب مجوزهای لازم
 • وسواس در انتخاب همکار
 • برقراری عدالت بین همکاران
 • ایجاد همکاری و تعامل بین همکاران
 • شرکت در سمینارهای آموزشی
 • ارزش گذاری به وقت مشتری
 • برخورداری از بهداشت فردی و آراستگی ظاهری
 • ارائه خدمات بهداشتی در کنار خدمات آرایشی
 • کار با ابزار و لوازم آرایشی گوناگون
 • همگامی با دنیای مُد و به روز بودن
 • طراحی و دکوراسیون مناسب سالن آرایشی و زیبایی
 • ارائه خدمات با قیمت‌های منصفانه
 • ارائه خدمات منحصر به فرد

فصل چهارم

 • انتخابات اشتباه ارایشگران
 • پرداخت دستمزد بالا
 • انتخاب نامناسب آرایشگر
 • استخدام آرایشگر خیلی باتجربه
 • استخدام آرایشگر بدون آزمون
 • مکان نامناسب
 • مدیریت ضعیف
 • عدم تبلیغات در صفحات نیازمندی روزنامه
 • تبلیغات بی‌تاثیر
 • نادیده گرفتن تاثیر تبلیغات کامپیوتری
 • اهمیت ندادن به پرسنل

فصل پنجم

 • پیشنهادات و ترویج ها
 • تخفیف های مبتنی بر زمان
 • فهرست کردن کسب وکار موجود در دایرکتوری ها
 • کارت های وفاداری
 • بازاریابی از طریق ایمیل
 • مدیریت سالن زیبایی
 • منابع انسانی
 • انتخاب منشی
 • ایجاد انگیزه در پرسنل
 • راه های جذب مشتری
 • برندسازی
 • عناصر هویت برند
 • رنگ برند
 • آگهی تبلیغاتی
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان