دوره 6 ماهه فناوری اطلاعات (DBA)

دوره DBA فناوری اطلاعات


دوره DBA فناوری اطلاعات چه دوره ای است؟ فناوری اطلاعات چیست؟ چرا دوره ی DBA فناوری اطلاعات را برای تحصیل انتخاب می کنیم؟ استانداردهای اولیه فناوری اطلاعات چیست؟ کاربرد DBA فناوری اطلاعات در تجارت الکترونیک چیست؟ مدرک DBA چیست و چه تاثیری بر آینده شغلی افراد دارد؟ چرا باید دوره DBA فناوری اطلاعات را در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان بگذرانیم؟   دوره DBA فناوری اطلاعات چه دوره ای است؟ دوره های DBA کلیه ی رشته ها در واقع گنجینه ای از دانش، مهارت و شیوه های کاربر...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

مدرک فناوری اطلاعات DBA از فن پردازان

 

دوره DBA فناوری اطلاعات چه دوره ای است؟

دوره های DBA کلیه ی رشته ها در واقع گنجینه ای از دانش، مهارت و شیوه های کاربردی جدید مدیریتی به منظور حل مسایل و کلیه ی چالش های مدیریتی که حین کار رخ داده و رفع آنها به مدیر دید و تجربه ی برتر نسبت به فرآیندهای مدیریت اعطا می نماید .
دوره DBA فناوری اطلاعات ، دوره ی منحصر به فرد و در عین حال جذاب ترین مباحثی است که این روزها طرفداران بسیاری در جهان دارد . این مبحث (it) مبحث بسیار پر طرفداری است که شما هم می توانید با شرکت در کلاس های دوره های DBA فناوری اطلاعات ،می توانید آموزش دیده و در لیست افراد پر درآمد جهان قرار بگیرید. اگر نیم نگاهی به لیست افراد ثروتمند جهان داشته باشید مطمئنا به این موضوع پی خواهید برد . پس چندان هم دور از ذهن نیست که بسیاری از افراد علاقه داشته باشند که در دوره ی DBA فناوری اطلاعات شرکت  کرده و بسیار فعال و پویا وارد بازار کسب و کار داخلی و خارجی می شود . حال با توجه به جذابیت این موضوع و علاقمندان بسیاری که آموزش فناوری اطلاعات دارد بیشتر به این مبحث پرداخته و ببینیم که فناوری اطلاعات چیست و چرا تا این اندازه طرفدار دارد .

 

همین حالا در دوره DBA فناوری اطلاعات شرکت کنید

 

فناوری اطلاعات چیست؟

IT همواره به عنوان یک زیر مجموعه از فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است. در سال 2002 تمامی سطوح فناوری اطلاعات مشتمل بر وجه مشترک فناوری اطلاعات ،انواع تسهیل کننده های ارتباطات دیجیتالی است. معمولا این اصطلاحات به عنوان کلمات هم معنی کامپیوترها و شبکه های کامپیوتری استفاده می شود اما تکنولوژی های دیگر مانند تلویزیون ، تلفن ها را در بر می گیرد. صنایع مختلفی مانند نرم افزار ، سخت افزار ، نیمه رساناها، اینترنت ، تجهیزات مخابراتی ، تجارت الکترونیک و .... با فناوری اطلاعات همکاری می کنند. انسان ها همواره از زمان سامریان که تقریبا 3000 سال پیش از میلاد خط را اختراع کردند تا حال همواره در حال بازیابی ، ذخیره ، ارتباط و تغییر اطلاعات بوده اند . اما اصطلاح فناوری اطلاعات از سال 1958 در نشریه ای به نام هاروارد منتشر شد . نویسندگان این مقوله اظهار داشتند که فناوری جدید آنها اسم واحدی ندارد و بهتر است آنرا فناوری اطلاعات بنامیم.

تعریف آنها شامل سه قسمت می شود : متدهای پردازش اطلاعات ، استفاده از روش های ریاضی و آماری ( آنالیز اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن ) و شبیه سازی فکری بواسطه ی برنامه های کامپیوتری.
یک متخصص it بایستی همواره توانایی های لازم با ابزارهای متنوع و گسترده ی رایانه را داشته و از پس اداره و مدیریت آنها به خوبی برآید . شاید گاها لازم باشد که برای سازمان و یا کسب و کار خود وب سایتی راه اندازی کرده و یا برنامه ای برای ارائه ی گزارش کار های خود و کارکنان سازمان طراحی کنید و یا نهایتا اینکه برنامه ریزی های مربوط فناوری اطلاعات شرکت تان را انجام دهید . در این مورد باید بگویم که it  یعنی زندگی با برنامه و دارای چهار چوب در دنیای مدیریت و تکنولوژی.

همانطور که در بالا ذکر شد ، پیچیدگی های کاری در حوزه ی فناوری اطلاعات وجود دارد که کار کردن و فعالیت در این حوزه را با چالش هایی همراه کرده است اما آنچه که با وجود سختی های آن افراد را به دوره ی DBA فناوری اطلاعات علاقمند کرده چیزی نیست جز علاقه ی خاص به دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات با چاشنی مدیریت .
قبلا گفتیم که تمامی مشاغل پر درآمد دنیا با فناوری و تکنولوژی در ارتباط بوده و افراد بیشماری در سراسر دنیا از این حوزه کسب درآمد می کنند .

 

گواهینامه فناوری اطلاعات DBA

 

چرا دوره ی DBA فناوری اطلاعات را برای تحصیل انتخاب می کنیم؟

بسیار از علاقمندان دنیای تکنولوژی تمایل دارند که در رشته ی فناوری اطلاعات ادامه ی تحصیل داده و به دنبال علایق خود بروند . گرایش آی تی بیشتر بر کاربران تکنولوژی و استفاده از آن در کسب و کار و مدیریت تمرکز دارد . لازم به ذکر است که بدانید اولین عامل موفقیت و حرفه ای شدن در دوره فناوری اطلاعات ، علاقه و اشتیاق شما به دنیای تکنولوژی و فناوری می باشد . گاها خودتان نیز باید به مطالعات جانبی و خاص در این زمینه پرداخته و اطلاعات خود را به روز نگه دارید .
اگر در هر زمینه ای مشغول به فعالیت هستید ، می توانید وارد دنیای آی تی شوید . دنیای آی تی به قدر گسترده است و در تمامی زمینه ها قابل استفاده است که هر فردی می تواند وارد آن شود . فقط کافیست که بدانید آیا از برنامه نویسی لذت می برید یا خیر ؟ به طراحی وب سایت ها علاقه دارید ؟ آیا دوست دارید تجارت الکترونیک یاد بگیرید ، آیا تمایل دارید که کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید ؟ پس در هر جا و هر زمینه ی فعالیتی که باشید فناوری اطلاعات it به مدد شما میاید.
در زمینه ی فناوری اطلاعات (it) می توانید در موارد زیر فعالیت کنید:

 • طراحی وب سایت ها
 • برنامه نویسی
 • مدیریت سایت ها
 • کار با شبکه های رایانه ای
 • سیستم های اطلاعاتی امنیتی سازمان
 • راه اندازی تجارت الکترونیک و راه اندازی کسب و کار

این ها تنها قسمت کوچکی از مباحث آی تی هستند ، این مباحث و دنیای فناوری اطلاعات ( it) به قدری گسترده است که این لیست هرگز به پایان نمی رسد بلکه با پیشرفت تکنولوژی و تغییر تقاضای کاربران ، همواره در حال تغییر و گسترش می باشد .

آیا تا کنون حرفه ی خود را از طریق حضور در محل ادامه داده اید و یا خواهان ادامه ی کسب و کار خود به صورت آنلاین می باشید؟ آیا به عنوان کارمند در سازمانی مشغول به فعالیت هستید؟
در هر دو صورت باید بر این موضوع وقوف داشته باشید که می توانید به راحتی کسب و کارتان را در فضای مجازی راه اندازی کرده و در آمد تان را افزایش دهید. اگر دانش جو ، خانه دار ، بیکار ، هنرمند ، محقق ، فروشنده و ..... هستید و می خواهید از دنیای فناوری اطلاعات برای خود  در آمد کسب کنید ، می تواند در دوره ی DBA فناوری اطلاعات شرکت کرده و از کلاس های فناوری اطلاعات نهایت استفاده را ببرید و به کسب در آمد بپردازید.اما اگر به دنبال این هستید که وب سایت راه اندازی کرده و آنرا خودتان طراحی کنید ، باز شرکت در دوره فناوری اطلاعات DBA  دوره ی it را به شما پیشنهاد خواهیم داد. با شرکت در دوره DBA فناوری اطلاعات ، تمامی اطلاعات خود را به روز کرده و حرفه ای شوید.

فناوری اطلاعات (Information technology) به طور کلی به معنای استفاده کردن از کامپیوتر به منظور نگهداری ، به کارگیری ، مطالعه ، مخابره ، بازیابی و ایجاد تغییر در اطلاعات است ، که معمولا در تجارت و یا اکثر کسب و کارها به کار گرفته می شود . IT همواره به عنوان یک زیر مجموعه از فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است. در سال 2002 تمامی سطوح فناوری اطلاعات مشتمل بر وجه مشترک فناوری اطلاعات ،انواع تسهیل کننده ها ی ارتباطات دیجیتالی است . معمولا این اصطلاحات به عنوان کلمات هم معنی کامپیوترها و شبکه های کامپیوتری استفاده می شود اما تکنولوژی های دیگر مانند تلویزیون ، تلفن ها را در بر می گیرد. صنایع مختلفی مانند نرم افزار ، سخت افزار ، نیمه رساناها، اینترنت ، تجهیزات مخابراتی ، تجارت الکترونیک و .... با فناوری اطلاعات همکاری می کنند.انسان ها همواره از زمان سامریان که تقریبا 3000 سال پیش از میلاد خط را اختراع کردند تا حال همواره در حال بازیابی ، ذخیره ، ارتباط و تغییر اطلاعات بوده اند . اما اصطلاح فناوری اطلاعات از سال 1958 در نشریه ای به نام هاروارد منتشر شد . نویسندگان این مقوله اظهار داشتند که فناوری جدیدآنها اسم واحدی ندارد و بهتر است آنرا فناوری اطلاعات بنامیم. تعریف آنها شامل سه قسمت می شود: متدهای پردازش اطلاعات، استفاده از روش های ریاضی و آماری ( آنالیز اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن ) و شبیه سازی فکری بواسطه ی برنامه های کامپیوتری.
تاریخچه فناوری کامپیوتر: دستگاههایی که هزاران سال قبل برای انجام محاسبات در دنیا استفاده می شده است ، در ابتدا به شکل چوب خط بوده اند . اوایل قرن اول قبل از میلاد ، از ماشین های چرخ دنده ای استفاده می شد و تا سال 1654 که اولین ماشین حساب مکانیکی اختراع شد ، ادامه داشت. بعد از آن محاسبه گرهای الکترونیکی به وجود آمدند . بعد از آن در سال 1964 میلادی ، رایانه ی انیاک به عنوان یک کامپیوتر همه منظوره پا به عرصه ی فناوری اطلاعات گذاشت. بعد از آن ماشین آزمایشی منچستر ssem نیز اولین محاسبه گر دیجیتالی بود که قابلیت ذخیره ی اطلاعات در حافظه را دارا بود. بعد از آن در اواخر دهه چهل میلادی ، در آزمایشگاه بل ، مقدمات ساخت نسل جدیدی از کامپیوترهای کم مصرف فراهم شد . در آن زمان اولین کامپیوتری که قادر بود برنامه ها را در حافظه ی اطلاعاتی خود ذخیره کند ساخته شد . اولین کامپیوتر ترانسیزتوری در دانشگاه منچستر انگلیس ساخته شد که مدل نهایی آن 150 وات برق مصرف میکرد .

دوره فناوری اطلاعات

 

استانداردهای اولیه فناوری اطلاعات چیست؟

در سالهای اخیر مدیریت فناوری اطلاعات در کلیه ی سازمانها و ادارات خصوصی و غیر خصوصی با توجه به گستردگی و تنوع فناوری ها و همچنین گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات در زمینه های مختلف کسب و کار به مسئله ای غامض تبدیل شده است .
از سوی دیگر اهمیت فناوری اطلاعات و همچنین استفاده از آن در زمینه های مختلف کسب و کار در سازمانهای مختلف افزایش یافته است .
اهمیت و پیچیدگی فناوری اطلاعات در سازمانها باعث شده است که مدیریت اصولی و موثر آن جز یکی از اولویت های مدیریت ارشد هر سازمانی اعم از خصوصی و غیر خصوصی باشد .
تبعیت و پیروی از استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات و چهار چوب های تعیین شده ی آن یکی از راهکارهایی می باشد که بواسطه ی آن می توان این دغدغه را کاهش داد.
در حال حاضر ، استانداردها و چهار چوب های مختلفی برای مدیریت فناوری اطلاعات ارایه شده است که هریک از آنها از یک جنبه ی خاص به موضوع مدیریت فناوری اطلاعات نگاه می کند و به منظور رفع نیازی خاص ارایه شده اند. با توجه به دسترسی های موجود و نیازهای اداره کل فناوری اطلاعات و دانشگاه مرکزی ، پنج مورد از این استانداردها ، حدود 90 درصد از نیازهای افراد را پوشش داده و قابل دسترس می باشند که در ذیل به آنها اشاره خواهیم کرد .

 

ISO 27001:
استاندارد بین المللی ذکر شده ، تمامی الزامات ایجاد ، بکارگیری ، حفظ ، بازنگری و توسعه ی isms را در سازمان ها مشخص می کند .
این استاندارد به منظور ضمانت انتخاب ناظر های امنیتی طراحی شده و حفاظت از کلیه ی اطلاعات را بر عهده دارد . هنگامیکه یک سازمان موفق به اخذ گواهینامه ی  ISO27001 میشود بدین معنا است که سازمان مذکور موفق به تامین امنیت در زمینه ی اطلاعاتی خود با بهترین روش ممکن شده است . این نوع استاندارد بسیار مناسب برای پیاده سازی در سازمانهای کوچک ، بزرگ ، دولتی و خصوصی می باشد. در ایران بعد از پذیرفته شدن این ایزو ، کلیه نهادها موظف به انجام و پیاده سازی آن بودند و در واقع اکثر سازمانها در صنایع مختلف ملزم به پیاده سازی آن شدند .علاوه بر این موارد این استاندارد مضاف بر اینکه حاوی کنترل های امنیت و تضمین آن در سازمان می باشد ، همچنین به عنوان بستر مناسبی جهت پیاده سازی کنترل های امنیتی در استانداردهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد .

COBIT:
گواهینامه ای است که توسط ISACA در سال 1996 به وجود آمد. این استاندارد به عنوان چهار چوبی برای مدیریت فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است . در واقع با استفاده از رویکردی فرآیند گرا در 34 فرآیند و چهار دامنه در زمینه ی ارزیابی فناوری اطلاعات تدوین شده است .
این گواهینامه ی حاوی مجموعه ای از شاخص ها ، فرایند ها ، سنجه ها و... را برای مدیران و کاربران فناوری اطلاعات ارایه می دهد . کوبیت دارای پنج زمینه ی متمرکز بر IT است ، تحویل ارزش ، مدیریت ریسک ، تنظیم استراتژیک ، مدیریت منابع ، پیاده سازی و اندازه گیری .
بکارگیری آن در سازمانها ، چهار چوبی را ارایه می دهد که مدیران بتوانند با کمک ان نرم افزارها ، سخت افزارها ، کنترل عملکرد سیستم های IT سازمان خود را طراحی کنند و با کمک گرفتن از این ابزارهای یادشده به سرمایه گزاری ها و تصمیم گیری ها در مورد it بپردازند.

 

Iso/IEC 20000:
در سالیان گذشته ،نیاز به یک استاندارد جهانی به منظور مدیریت فناوری اطلاعات بسیار آشکار بود با رشد و توسعه ی فناوری اطلاعات ، ارایه ی خدمات در این زمینه با کیفیتی بهتر و مناسبتر به عنوان مزیت رقابتی بین شرکتها در نظر گرفته شد .  بعد از آن استاندارد انگلستان با اشراف کامل بر این موضوع و استفاده از تجارب موجود ، اولین استاندارد فناوری اطلاعات ر ارایه داد که این استاندارد مبنایی بر توسعه و گسترش جهانی آن شد .در حال حاضر این استاندارد ، اولین استاندارد جامع بین المللی است که به طور کاملا واضح و مشخص به موضوع مدیریت فناوری اطلاعات می پردازد .
این استاندارد مشتمل بر مجموعه ای از متدهای مدیریتی یکپارچه و همگون است که به منظور ارایه ی خدمات با کیفیت و موثر به مشتریان و کسب و کارهای مختلف ارایه شده است . و یا به عبارت دیگر رویکردی فرآیند گرا و مکمل مجموعه ای به نام ITIL می باشد . بخش اول این استاندارد ، الزامات رسمی سازمانها به منظور ارایه ی خدمات مدیریت به مشتریان  با کیفیت مناسب می باشد و قسمت بعدی راهنمای کاربردی و ارایه ی بهترین تجارب برای مدیریت خدمات است و برای سازمانها، راهنمای عملی مناسبی است.

استاندارد آموزش ISO 10015:
استاندارد آموزش با هدف کمک و راهنما به اعمال فعالیت های آموزشی در کلیه سازمانها ، در تلاش است که رهنمودهایی را در مورد مؤلفه های اصلی آموزش یعنی طراحی و برنامه ریزی ، تحلیل نیازها ، اجرای آموزش ، ارزشیابی ، و نظارت مستمر بر بهبود فرآیند آموزش در چهارچوب استانداردها به کارشناسان و مسئولین آموزش ارایه می نماید .
امروزه ، برداشت مدیران سازمانهای یکه تاز و پیشرو از مکانیسم های آموزش و بهسازی نیروی انسانی ، راهبردی و آینده ساز است که میتواند به شکلی کاملا آگاهانه برای بهبود مداوم سازمانها بکار رود .
این استاندارد از جمله استانداردهایی می باشد که راهنمایی و طرح ریزی فرآیند آموزش در سازمانها را بر عهده دارد .
پایه گزاری فرآیند آموزش بر اساس این استاندارد ، می تواند موثر ترین روش در خصوص اندازه گیری اثر بخش فرآیند آموزش باشد . در این استاندارد ، طرح ریزی یک فرآیند مشتمل بر نیاز سنجی ، اجرا ، ارزیابی اثر بخش آموزش می باشد .
اجر و پیاده سازی اثر بخش سیستم مدیریت در آموزش سازمانها نیازمند تعهد مدیریت ، تعهد آموزش دهندگان ، و همچنین تعهد آموزش گیرندگان می باشد.


استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001: این استاندارد یک استاندارد مدیریتی عمومی می باشد که توسط کمیته ی ISO/TC176  تدوین و منتشر شده است . این سیستم بر هر نوع سازمانی فارغ از نوع فعالیت و اندازه آن قابل اجرا و تعمیم می باشد. این استاندارد نشان می دهد که سازمان مورد نظر سیستم مدیریت کیفیتی مطابق بر نیاز و خواسته مشتری پیاده سازی کرده است .البته استانداردهای بسیار زیادی وجود دارد که این پنج نمونه بسیار رایج بوده و تقریبا استفاده ی بسیاری از آن می شود.

 

دوره آموزش فناوری اطلاعات DBA

 

کاربرد DBA فناوری اطلاعات در تجارت الکترونیک چیست؟

تجارت الکترونیک با استعانت از شبکه های رایانه ای ، معاملات تجاری را در مسیرهای گوناگون آن مانند طراحی ، تولید ،خرید و به شکل کلی هر گونه تعامل های مدیریتی را آسان کرده و به آن سرعت می بخشد . تجارت الکترونیک یکی از مهمترین مباحثی است که به وسیله ی فناوری اطلاعات شکل می گیرد . استفاده از فناوری اطلاعات در کسب و کار مورد تایید کارشناسان بوده و به سرعت در حال جانشینی تجارت سنتی می باشد بسیاری از کشورهای پیشرفته استفاده از تکنیکهای فناوری اطلاعات را در بازرگانی و تجارت مقدم می دانند.

  دوره DBA فناوری اطلاعات ،افرادی  با مهارتهای خلاق و دانش فنی خاصی خلق می کند تا بتوانند از پتانسیل های فراوان بازاریابی اینترنتی  در شبکه های مختلف رایانه ای بهره برداری کنند .

 

همین حالا در دوره DBA فناوری اطلاعات شرکت کنید

 

مدرک DBA چیست و چه تاثیری بر آینده شغلی افراد دارد؟

مدرک DBA یا همان Doctor of Business Administrationبه گواهینامه ای اطلاق می شود که  مشخص کننده ی تسلط و مهارت عالی دارنده آن به مباحث مدیریتی یک کسب و کار است.
امروزه این دوره آموزشی در بسیاری از کشور ها ی توسعه یافته و در حال توسعه  مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و به صورت بسیار کاربردی و اجرایی داوطلبان شرکت در دوره آموزشی را با تکنیک ها و مهارت های مدیریت کسب و کار آشنا می کند. حال اینکه اگر بخواهید راه اندازی  کسب و کاری را بر عهده بگیرید و یا اینکه بخواهید در یک شرکت مشغول به کار شوید اخذ مدرک DBA به عنوان یک مزیت عالی برای شما محسوب می شود . اما بسیاری از افراد معمولی  از محتوای کلاس آموزشی DBA و چگونگی گذراندن این دوره آموزشی اطلاعات زیادی ندارند.
اصلا فرقی ندارد مدرک کارشناسی شما در چه زمینه ای باشد . هنر خوانده باشید  یا مدرک رشته مهندسی را اخذ کرده باشید. حتی امان دارد پزشکی خوانده باشید و به عنوان تاجر حرفه ای وارد بازار کار شده باشید ، در هر دو صورت  در خواسته یا ناخواسته به مهارتهای مدیریتی  به منظور اداره ی کار خود نیاز خواهید داشت.
 بسیاری از افراد معمولی گمان می کنند که پس از اتمام  دوره تحصیلات خود بدون آشنایی با بازار و شیوه مدیریت کسب و کار، وارد بازار کار شده و گمان می کنند که نیازی به گذراندن دوره های مدیریتی و کسب دانش و مهارت های مدیریتی مربوطه را ندارند، اما این تصور بسیار اشتباهی  است.
حتی اگر شما بهترین پزشک و یا معمار فارغ التحصیل با اخذ عالی ترین رتبه باشید ،بازهم هرچند که شما بهترین معمار یا بهترین پزشک فارغ التحصیل با عالی ترین رتبه باشید در حال حاضر علم مدیریت پیچیدگی های بسیار خاصی دارد که لزوما نیاز به افزایش مهارت و یادگیری دارد.
چندین  سال پیش یکی از دوستان نزدیکم از رشته ی تربیت بدنی فارغ التحصیل شده بود و در رشته ی ورزشی خودش عناوین و مدالهای بسیار خوبی را کسب کرده بود اقدام به راه اندازی یک باشگاه ورزشی در ایالت  خود نمود.
متاسفانه بعد از گذشت مدت زمان نه چندان طولانی ، به علت عدم جذب مشتری به میزان کافی و برنامه ریزی مناسب و همینطور بروز مشکل با شرکای  کاری مجبور به تعطیلی باشگاه گردید. این مثال بارزی از این موضوع است که داشتن مهارتهای تخصصی فقط در یک زمینه ی بخصوص ، تضمینی بر موفقیت کسب و کار شما نیست. حال باید بررسی کرد که  این فرد به چه مهارتهایی برای مدیریت کسب و کار خود  نیاز داشت ؟

 • مهارت پیش بینی موقعیت بازار در منطقه
 • مهارت تدوین راهکارهای کسب و کار
 • مهارت مدیریت کار گروهی
 • مهارت تدوین و بازاریابی برنامه تبلیغاتی موثر مناسب
 • مهارت ارتباط با مشتریان
 • مهارت کنترل سیستم حقوقی و مالی

نداشتن مهارتهای ذکر شده  باعث می شود که در مدیریت و کنترل کسب و کارتان به مشکلات زیادی برخورد کنید و یا در بهترین شرایط میزان بهره وری شما کاهش پیدا کند.از آنجایی  که یادگیری ،بکارگیری و اجرای این موارد در هر یک از بخش های  سازمان ها موجب بهبود عملکرد و افزایش بازده می گردد از این جهت  مدیران ارشد کلیه ی سازمان ها اعم از دولتی و خصوصی در بکارگیری منابع انسانی دارا بودن مدرک DBA را به عنوان مزیت مهم به شمار آورده و اولویت کلیه ی استخدام های شان  را برای دارندگان مدرک DBA در نظر می گیرند.

خوشبختانه در حال حاضر دوره DBA توسط موسسات آموزش عالی معتبر مانند موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان به صورت کاملا مفید و کاربردی ارایه می شود و یکی از مزایای فوق العاده و خاص این دورهDBA  فناوری اطلاعات  به نسبت دوره های کارشناسی و یا کارشناسی حرفه ای مدیریت، کاربردی و عملیاتی بودن این دوره است .
شاید مدیران سنتی و فرد بازاری  در حوزه ی کسب و کار مهارتهای تجربی مفیدی کسب کرده باشد اما دارا بودن  تفکر سیستمی و علمی که قادر باشد تمامی بخش های کسب و کار را به صورت به سیستماتیک و به هم پیوسته اداره نماید امروزه تبدیل به علم مختص کسب و کار شده و آشنایی کامل با نحوه ی اجرای سیستم های مدیریت، جایگزین کردن سیستم های سنتی و قدیمی  به سیستم های قابل تحلیل و فرآیند محور مدیریتی، می تواند متضمن موفقیت شما در کسب و کار باشد.

 

دوره فناوری اطلاعات

 

 

کلیه ی کلاس های DBA فناوری اطلاعات ، می تواند تکنیک های رهبری و همچنین اصول و فنون مذاکره را به قابلیتهای مدیریتی افراد اضافه کرده و او را در رهبری تیمی و تیم سازی به شکل قابل توجهی ارتقا دهد. از این جهت با شرکت در دوره DBA فناوری اطلاعات می توانید تکنیک های رهبری را فرا گرفته و اصول و فنون مذاکره را یاد بگیرید . با شرکت در کلاس های DBA فناوری اطلاعات به شکل قابل توجهی به قابلیتهای مدیریتی خود افزوده و رهبری تیمی را بر عهده بگیرید .
با ایجاد تیم های کاری و کسب مهارتهای مورد نیاز مدیریتی سهم بیشتری از سودهای بازار را به خود اختصاص داده و یا یک استارت آپ های فوق العاده راه اندازی نمایید .
اما نکته ی مهمی که برای گذاراندن دوره DBA فناوری اطلاعات به آن نیاز دارید :

 

 • همواره مد نظر داشته باشید قبل از انتخاب موسسه آموزشی  برای گذراندن دوره DBA  فناوری اطلاعات حتما به نکات مهم و قابل تذکر زیر توجه کنید تا مزایای بیشتری از دوره و مدرک DBA فناوری اطلاعات ببرید.
 • موسسه آموزش ارایه دهنده ی دوره DBA  فناوری اطلاعات ، حتما جز موسسات معتبر و مورد تایید وزارت علوم باشد.
 • جزوات دوره حتما بوسیله نفرات زبده و برجسته تدوین شده باشند.
 • سرفصل های دوره استاندارد بوده و  بر اساس دو عامل تدوین شده باشند : منابع به روز بین المللی و نیاز های بومی
 • ترجیحا مدرک DBA فناوری اطلاعات ،قابل ترجمه رسمی دادگستری بوده تا امکان فعالیت در شرکت های بین المللی  را دارا شوید .

 

موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با دارا بودن کلیه ی موارد بالا و اعمال آن در دوره های آموزشی یکی از بهترین و معتبرترین موسسات آموزشی ایران می باشد که به صورت حضوری دوره DBA فناوری اطلاعات را ارایه می دهد و سطح مهارتی و شغلی شما و همچنین موقعیت اجتماعی شما را افزایش می دهد و نهایتا در پایان دوره به کلیه ی فراگیران مدرک DBA فناوری اطلاعات مورد تایید وزارت علوم فناوری تحقیقات قابل ترجمه رسمی دادگستری اعطا می کند .

 

چرا باید دوره DBA فناوری اطلاعات را در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان بگذرانیم ؟

موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با سابقه درخشان و برخورداری از اساتید زبده و با تجربه در کلیه زمینه های آموزشی یکی از بهترین و معتبرترین مراکز آموزشی می باشد که دوره های آموزشی را به طور تخصصی برگزار می کند.این موسسه با استعانت از تجربه اساتید زبده و بنام و به کارگیری تمامی روش های جدید و متدهای نوین علمی آموزشی و همچنین آموزش مدرن دوره ها،اقدام به برگزاری این دوره کرده است. یکی از مزایای شرکت در این دوره اینست که افراد پس از اتمام دوره، مدرکی را دریافت می کنند که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور و سازمان WES کانادا است که برای ارائه به شرکت ها و سازمان های خارج از کشور دارای اعتبار بالایی است.کلیه دانش پذیران متقاضی دوره DBA فناوری اطلاعات با شرکت در دوره های آموزشی این موسسه ،علاوه بر کسب توانایی و  مهارت و همچنین قابلیت های موجود مورد نیاز برای فعالیت در این زمینه ،می توانند از تمامی متدهای نوین فروش استفاده کرده و موفقیت روز افزون در کسب و کار و آینده کاری خود کسب کنند. 

 

 

همین حالا در دوره DBA فناوری اطلاعات شرکت کنید

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این دوره به همراه پکیج آموزشی DBA ارائه میشود.

فصل اول

 • اصول و مبانی مدیریت    
 • تعریف مدیریت‏    
 • وظایف اصلى مدیران    
 • طبقه‌بندی مدیران‏    
 • مدیران عملیاتى‏    
 • مدیران میانى‏    
 • مدیران عالى‏    
 • مهارت‌های مدیران‏    
 • سیر تاریخى مدیریت‏    
 • نظریه‏هاى جدید مدیریت    
 • تعریف سیستم‏    
 • طبقه بندى سیستم ها    
 • نظریه اقتضایى    
 • نظریه نقش‏هاى مدیرى‏    
 • اصول مدیریت    
 • برنامه‏ریزى‏    
 • اهمیت برنامه‌ریزى‏    
 • ویژگى‏هاى برنامه‌ریزى موفّق‏    

فصل دوم    

 • مدیریت فناوری اطلاعات    
 • آشنایی با فناوری اطلاعات    
 • تعریف فناوری اطلاعات    
 • اطلاعات چیست    
 • مدیریت فناوری اطلاعات    
 • تاریخچه فن آوری اطلاعات    
 • مدیریت فناوری های ارتباطات و اطلاعات(ITs ) در سازمان:    
 • مهارت‌های عمومی مدیریتی    
 • مهارت‌های مرتبط با IT    

فصل سوم    

 • سیستم‌های مرتبط با فناوری اطلاعات    
 • تعریف سیستم‌های اطلاعات    
 • سیستم‌های اطلاعات سازمانی    
 • انواع معمول سیستم‌های اطلاعات سازمانی عبارتند از    
 • سیستم های اطلاعات مدیریت    
 • مفهوم سیستم اطلاعات مدیریت :    

فصل چهارم    

 • نقش فناوری اطلاعات در سازمان‌های امروزی و عملکرد سازمان‌ها    
 • الف) فشارهای بازار    
 • ب) فشارهای فناوری    
 • پ) فشارهای اجتماعی    
 • واکنش‌های سازمانی به فشارهای کسب و کار و پشتیبانی فناوری اطلاعات    
 • مزیت رقابتی و سیستم‌های اطلاعات استراتژیک    
 • مدل نیروهای رقابتی Porter    
 • ERP چگونه قادر است عملكرد تجاري يك شركت یا سازمان را بهبود بخشد ؟    
 • بكارگيريERP براي يك كسب و كار چه مزيتهايي راميتواند به همراه داشته باشد ؟    
 • آيا ERP با فرايندهاي موجود در شركت یا سازمان تطابق دارد يا خير؟    
 • ERP چه نوع هزينه هايي ميتواند به همراه داشته باشد؟    
 • ERP چگونه با تجارت الكترونيكي تطابق پيدا می‌کند؟    

فصل پنجم    

 • بررسی ارتباط میان مدیریت تحول، تکنولوژی اطلاعات و کسب‌وکار‏    
 • تعاريف تحول در سازمان    
 • فرهنگ سازماني؛ اصل اوليه در تحول سازماني    
 • پنج گامي که روي مديريت تغيير تأثیر می‌گذارد‏    
 • گام : درک آنچه نياز به تغيير دارد    
 • گام: شفاف کردن فرايندهاي تغيير    
 • گام : تخصيص بهينه منابع    
 • گام: به کارکنان توجه کنيد    
 • گام : از بالا رهبري کنيد    
 • عاملان تغيير و مقاومت در برابر تغيير    
 • مدل‌های تغيير    
 • فناوري اطلاعات و کسب و کار‏    
 • مديريت تحول، ‏IT‏ و کسب و کار‏    
 • نتیجه‌گیری:‏    
 • آشنایی با فرآیندها و فرآیند محور    
 • مروري بر مفهوم فرآيند    
 • هدف از BPM چيست؟    
 • چرخه حيات BPM    

فصل ششم    

 • اقتصاد اطلاعات    
 • استراتژی قیمت‌گذاری اطلاعات کالا و خدمات اطلاعاتی    
 • اهداف قیمت‌گذاری    
 • فناوری اطلاعات و تأثیر آن بر بنگاه‌های اطلاعاتی    
 • مفهوم سواد اطلاعاتی    
 • مباني نظري سواد اطلاعاتي    
 • محدودیت‌های ناشي از توسعه فناوري اطلاعات    
 • کاربرد تکنیک‌های مالی و اقتصادی در پروژه فناوری اطلاعات    
 • چرخه زندگي پروژه‌هاي‌ فناوري اطلاعات    
 • رويکردهاي نوين ارزيابي سرمايه‌گذاري پروژه‌هاي ICT    
 • کارت امتيازي متوازن    

فصل هفتم    

 • کسب و کار هوشمند    
 • روشهای نوین داده کاوی در کشف و استنتاج داده‌ها    
 • هوشمندی کسب و کار و مدل های کسب وکار    
 • اهداف اصلی هوشمندی کسب و کار    
 • مدلهاي كسب و كار    
 • يك سيستم منابع مناسب و موفق چگونه است؟    
 • مدلهاي سوددهي براي شركتهاي آنلاين چه هستند؟    
 • خودکار سازی فرآیندهای کسب وکار    
 • ابزارها و تکنیک های هوشمندسازی کسب و کار    

فصل هشتم    

 • مدیریت خدمات فناوری اطلاعات    
 • مدیریت خدمات در فناوری اطلاعات    
 • متدولوژی ها و چهارچوب های مدیریت فناوری اطلاعات    
 • معرفي استانداردهاي و چهارچوب‌ها    
 • مقايسه چهارچوب‌ها و استانداردها    
 • کتابخانه،زیرساخت فناوری اطلاعات(ITIL)    
 • ITIL((IT Infrastructure Library    
 • كامپونت‌ها و اهداف    
 • مزيت پياده سازيITIL در سازمان    
 • چهارچوب مدیریت خدمات فناوری اطلاعات ITIL چیست؟    
 • مدیریت تغییر در فناوری اطلاعات    
 • ماهیت فناوری اطلاعات    
 • روش سیستم های نرم    
 • مدل های تغییر تکنولوژیک    
 • مدل پیشنهادی    
 • میزان شناخت مراجعان و سرویس دهندگان از IT    
 • SERVQUAL:    
 • مراحل جمع آوری اطلاعات و تجربه و تحلیل آن‌ها:    

فصل نهم    

 • استراتژی توسعه کسب و کار الکترونیک    
 • مدل های توسعه کسب و کار الکترونیکی    
 • مشخصات خاص فضای web    
 • استراتژی کسب و کار الکترونیکی    
 • رسالت تجارت الكترونیك    
 • الگوهای کسب و کار الکترونیک (تجارت الکترونیک)    
 • تعریف مدل کسب و کار    
 • مدل های کسب و کار موفق در ایران    

فصل دهم    

 • پردازش تراکنش، برنامه‌های کارکردی و یکپارچه سازی    
 • سیستم های اطلاعات کارکردی: Functional Information Systems    
 • سیستم های پردازش تراکنش یا Transaction Processing systems (TPS)    
 • سیستم پردازش تعاملات Transaction Processing System    
 • اهداف TPS    
 • برخی ویژگی های اصلی TPS    
 • اهداف اتوماسیون    
 • برنامه ریزی استراتژیک فناوری اطلاعات    
 • برنامه ريزي استراتژيك    
 • معماري سازماني    
 • برنامه ريزی فناوری اطلاعات  و سيستمهای اطلاعاتی(IT/ISP)    
 • دستاوردهاي برنامه ريزي استراتژيك فناوري اطلاعات    
 • رويكرد هاي ‌برنامه‌ريزي ‌استراتژيك ‌اطلاعات‌    
 • شبكه‌ استراتژيك‌ مك ‌فارلان‌ و مك‌كني‌    
 • استراتژي‌ ارتباط‌ پارسونز    
 • عوامل‌ موفقيت‌ بحراني‌    
 • تحليل‌ استراتژي‌ سرمايه‌گذاري‌    
 • مدل چهار مرحله ای IT/ISP    
 • ديدگاه هاي موجود براي طرح كلان    
 • رويکرد معماري سازماني براي تدوين برنامه کلان ICT    
 • اهداف اصلي معماري سازماني    
 • هرم معماري سازماني    

فصل یازدهم    

 • کسب و کار الکترونیکی و تجارت الکترونیکی    
 • آشنایی با کسب و کار الکترونیک    
 • معرفی کسب و کار الکترونیک    
 • تجارت الکترونیک    
 • تفاوت کسب و کار الکترونیک و تجارت الکترونیک    
 • انواع کسب و کار الکترونیک    
 • معایب کسب و کار الکترونیک    
 • چهارچوب تحلیلی    
 • شیوه‌های کسب و کار الکترونیک    
 • استراتژی کسب و کار الکترونیکی    
 • مدل رایج کسب و کار الکترونیکی    
 • آشنایی با مفهوم استراتژیک    
 • تفکر استراتژيک چيست؟    
 • الگوي مفهومي    
 • تفکر استراتژيک - برنامه ريزي استراتژيک    
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان
پشتیبانی آنلاین
کیفیت پاسخگویی:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
سلام روزتون بخیر چطور می تونم کمکتون کنم؟
{{comment.message}}
{{comment.message}}