دوره مدیریت کسب و کار معماری بیونیک DBA

دوره DBA معماری بیونیک


دوره DBA معماری بیونیک چه دوره ای است؟ معماری بیونیک چیست؟ چرا به مدرک DBA معماری بیونیک نیاز داریم؟ موقعیت های شغلی DBA معماری بیونیک چیست؟ مهارت های مورد نیاز معمار بیونیک چیست؟ ضرورت شرکت در دوره DBA معماری بیونیک مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ اهداف ما از برگزاری دوره DBA معماری بیونیک چیست؟ رابطه معماری و بیونیک چیست؟ دوره DBA معماری بیونیک چه دوره ای است؟ دوره مدیریت عالی کسب وکار معماری بیونیک یا DBA معماری بیونیک درباره موضوعاتی از قبیل آشنایی با...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره DBA معماری بیونیک چه دوره ای است؟

دوره مدیریت عالی کسب وکار معماری بیونیک یا DBA معماری بیونیک درباره موضوعاتی از قبیل آشنایی با اصول اولیه معماری، معماری سبز و ارگانیک، سبک های معماری جهان، علم بیونیک، اصول طراحی بیونیک طراحی شده است. این دوره افراد علاقه مند به مبحث معماری بیونیک را آماده می کند تا در حوزه کسب وکاری خود یعنی معماری موفق باشند و دانش کافی در این زمینه کسب کنند. علم معماری بیونیک یا معماری زیست فنی علمی جدید است که به بررسی طراحی ساختمان های مجلل و زیبا با استفاده از خلاقیت و الهام از منابع طبیعی می پردازد. برای شناخت بهتر این دوره بگذارید به بررسی اینکه اصلا معماری بیونیک چیست، برویم.

معماری بیونیک چیست؟

 دوره مدیریت کسب و کار معماری بیونیک DBA

همانطور که از اسم آن بر می آید، معماری زیست فنی یا معماری بیونیک شاخه ای تقریبا نو از علم معماری است که از الگوهای طبیعی و زنده مانند انسان یا حیوانات مختلف برای طراحی و ساخت سازه های زیبا و چشمگیر استفاده می کند. بیونیک یک زمنیه بین رشته ای است که هدف آن ایجاد مدل هایی است که منشأ طراحی آنها موجودات زنده است و بر اساس آنها ساختمان ها طراحی می شوند به عنوان مثال آسمان نما کالاتراوا در اسپانیا که شبیه به چشم انسان ساخته شده است و نیمی از آن بالای آب قرار دارد و یا برج پیچنده در شهر مالمو سوئد که به صورت چندین مکعب روی هم ساخته شده اند و به مانند ستون فقرات بدن هنگام چرخیدن بدن است. طراحی بیونیک یک روند جالب در معماری معاصر است که توسط اشکال فضایی (مانند مکعب، هشت وجهی، پنج ضلعی، غیره) به صورت مشابه با موجودات زنده ساخته می شود. تجزیه و تحلیل احتمالات برای توصیف الگوهای طبیعی با استفاده از مدل های ریاضی که انتقال ساختارهای بیولوژیکی را به دنیای معماری امکان پذیر می سازد اهمیت خاصی دارد. الگوهای طبیعی پنجره های جدیدی را به سوی ساخت سازه ه های جدید باز می کند. سازه ها در معماری اشکال مختلف و متنوعی دارند. شکل دادن به اشکالی که «سازگار» با شرایط محیط باشند، یکی از عناصر طراحی سازه است که در معماری بیونیک بسیار حائز اهمیت است. یکی از طرحهای معماری بیونیک، نوسازی ساختمانی در کلیبورک در بیجل مرمر ، در منطقه آمستردام ، بود. نمای این ساختمان پوسته ای جدید از راهروهای متحرک میباشد. یکی از معضلات این ساختمان راهروهای طولانی و کریدورهای شبیه به هم آن بود . معماری به نام لین، برای حل این مشکلات لایه ای متشکل از آسانسورها و پله برقی ها را به این ساختمان اضافه کردو توانست فضای راهروهای قدیمی را بشکند و با نصب شیشه و باغچه آن را زیبا تر کند.

علاوه بر این، بیونیک یک رشته علمی است که به طور سیستماتیک بر پیاده سازی فنی و کاربرد طرح ها، فرآیندها و اصول توسعه موجود در سیستم های بیولوژیکی تمرکز دارد. بیونیک، با نامbiomimetics نیز شناخته می شود و زمینه های زیست شناسی و فن آوری را با هم ترکیب می کند و دو رویکرد مفهومی و کاربردی را در کنار هم قرار می دهد. این بدین معنی است که تحقیقات بیولوژیک بر پایه فناوری های، روشها و تجهیزات مدرن است و مفاهیم و یافته هایی را از شاخه علم زیست شناسی به حوزه معماری هم وارد می کند که بسیار کاربردی است. هم چنین، بیونیک شامل انتقال یافته های بیولوژیکی به حوزه فنآوری است. این روند انتقال مفاهیم به صورت خلاقانه رخ می دهد . به عبارت دیگر، با استفاده از نرم افزاری طراحی در معماری و هم چنین خلاقیت موجود در علم بیونیک، طرح های زیبا و چشم گیر از این علم خلق می شود. در واقع این زمینه تحصیلی بسیار جالب است زیرا زیست شناسی را با علم معماری ترکیب می کند. نمومه های علم بیونیک در علوم مهندسی شامل سونار (ردیاب زیردریایی)، پژواک ‌یابی در جانوران و تصویر برداری با امواج فراصوتی است. هم چنین کاربرد علم بیونیک در علوم کامپیوتری به صورت تولید شبکه عصبی مصنوعی، نورون های مصنوعی بوده است. آیا می دانستید که در سال های اخیر، پیشرفت های موجود در الکترونیک موجب تحولات جدید در بیونیک شده است. امروزه دستهای مصنوعی با حسگرهایی در نوک انگشتان ساخته می شوند که می توانند قدرت دست را کنترل و تنظیم کنند. در سال 2018، مهندسان شرکت IBM از یک رابط کاربری مغز رونمایی کردند که الگوریتم های یادگیری عمیق را با سیستم خاصی ترکیب می کند که یک بازوی رباتی را آموزش می دهد تا بوسیله مغز کار کند. هنر معماری عناصر و خلاقیت را با علم بیونیک تلفیق می کند و نتیجه آن معماری بیونیک می شود.

چرا به مدرک DBA معماری بیونیک نیاز داریم؟

از آنجایی که گذراندان دوره آموزشی DBA معماری بیونیک این مؤسسه به شما این امکان را می دهد تا در حوزه کسب و کار معماری بیونیک متخصص شوید، نه تنها مهارت های خود را از طریق تحقیق و پژوهش بدست آمده از آموزش DBA معماری بیونیک افزایش می دهید، بلکه یاد می گیرید که چگونه از این دانش و مهارت ها به طور کاربردی در زمینه کسب و کار خود به کار برید. این خود ضرورت اخذ مدرک DBA معماری بیونیک را بیشتر می کند، زیرا یاد می گیرید که چگونه از دانش بدست آمده در کسب و کار خود به طور سازمان یافته استفاده کنید. هم چنین ضرورت اخذ مدرک DBA به دلائل زیر است:

 • رشد زمینه معماری بیونیک: زمینه معماری بیونیک امروزه در کشور رو به رشد است و از این رو نیاز به افرادی که دارای مدارک مدیریتی در سطح بالا در این زمینه هستند، بیشتر می شود یعنی افرادی که می توانند با استفاده از مهارت ها و شمّ اقتصادی خود در زمینه کسب و کار معماری بیونیک موفقیت کسب کنند. روش ها و تکنیک های ارائه شده در دوره DBA معماری بیونیک می تواند به شما کمک کند تا علاوه بر خلق طرح های جدید و نمای بیونیک سازه، به جوانب کسب و کار خود هم توجه کنید.
 • مدیر کسب وکار خود باشید: پس از اینکه در زمینه دانش کافی را درباره مدیریت عالی کسب و کار کسب کردید، می توانید مدیر کسب وکار خود باشید. پس از گواهینامه DBA معماری بیونیک اصول طراحی بیونیک را در کنار مدیریت عالی کسب و کار فرا می گیرید که با استفاده از روش های جدید و هزینه کم می توانید در کسب وکار خود موفق باشید.
 • تنوع موقعیت های شغلی: بر خلاف سایر رشته ها، مدرکی را دریافت می کنید که موقعیت های شغلی و درآمد بهتری را بهتر می کند و می توانید در شرکت های بزرگ و کوچک به عنوان معمار پروژه، معمار طراح، و مدیر عالی کسب و کار معماری بیونیک مشغول به کار شوید. هم چنین حوزه کاری شما محدود به حیطه کاری خاصی نمی شود و می توانید در زمینه های دیگر مانند آثار تاریخی، نقش های مدیریتی مانند نظارت کارمندان، نظارت پروژه های عمرانی و حتی بازرسی ابنیه تاریخی را بر عهده داشته باشید.
 • تنوع موضوعات درسی: بر خلاف دیگر مدارک که گاهی ماهیتی خشک دارند و پر از اصول مدیریتی هستند، موضوعات درسی DBA معماری بیونیک به علت اینکه ترکیبی از علم مدیریت عالی کسب و کار با موضوعات علم بیونیک است، جذاب و هیجان انگیز است. هم چنین از سوی دیگر، موضوعاتی از قبیل معماری مدرن، معماری اسلامی، اصول معماری بیونیک خود دارای موضوعات و زیرشاخه های متنوعی هستند که افراد علاقه مند به این زمینه را بیشتر جذب خود می کند.
 • کار در خارج از کشور: بر اساس آمار ارائه شده توسط اداره آمار کار آمریکا، میزان حقوق متوسط سالانه معماران در سال 2018 بین 79380 تا 138120 دلار بوده است و پیش بینی می کند که این شغل تا سال 2026 رشد خوبی دارد. این نشان می دهد که موقعیت های شغلی خارج از کشور خوب و متنوع است. قابل ذکر است که مدرک DBA معماری بیونیک این مؤسسه قابل تأیید مرکز بین المللی WES کانادا است که شانس شما را برای درخواست شغل خارج از کشور افزایش می دهد.

اینفوگرافیک دوره آموزش مدیریت کسب و کار معماری بیونیک DBA

موقعیت های شغلی DBA معماری بیونیک چیست؟

معماری بیونیک که زمینه ای نو در شاخه معماری است، اخیرا بسیار رشد کرده است. افراد علاقه مند به زمینه معماری می توانند این حوزه تخصصی را به دلیل تنوع و جذابیتی که دارند دنبال کنند. اگر فردی هستید که تفکر خلاق و ذائقه هنری دارید و می خواهید با کسب و کار روز همراه شوید، موقعیت های شغلی خوبی در زمینه DBA معماری بیونیک وجود دارد که در قسمت زیر به بررسی آنها می پردازیم:

معمار طراح: معمار طراح عموما ساختمان ها یا سازه های دیگر مانند مجسمه ها و چشمه های آب را طراحی می کنند. آنها از ابتدا تا پایان طراحی پروژه ها، با مشتریان مشاوره می کنند و طرح ها و نقشه های معماری را آماده می کنند و یا آنها را ویرایش می کنند. معماران طراحی باید روی روند کار و اعضای تیم ساخت و ساز خود را در پروژه نظارت کنند و ممکن است به سایت های ساختمانی بروند و روند پیشرفت پروژه را از طریق ساخت و ساز دنبال کنند و در صورت لزوم، مشکلات را حل کنند. گاهی اوقات معماران طراحی پروژه های ساختمانی را هدایت می کنند که نیازمند هماهنگ کردن اعضای تیم طراحی و ساخت و ساز با یکدیگر است تا اطمینان حاصل شود که پروژه با موفقیت داخل بودجه و زمان تعیین شده تکمیل می شود. معماران طراحی باید با نرم افزاری های معماری همچون Autocad آشنایی کامل داشته باشند. وظایف معمار طراح عبارتست از کمک به تیم در توسعه و پیاده سازی مفاهیم طراحی برای طرح های داخلی ساختمان، نظارت روی کار آموزان و مهندسین تازه کار برای توسعه مهارت های طراحی، همکاری مشتریان در فاز پیش از طراحی سازه. بر اساس سوابق کاری معمار طراح، میزان حقوق و درآمد فرد متفاوت است. معمار طراحی با سابقه کاری بین 1 تا 10 سال حقوقی متوسط بین 50000 تا 62000 دلار دریافت می کند. معمار طراحی با سوابق کاری بیش از 10 سال هم حقوقی متوسط بین 75000 تا 93000 دلار در سال دریافت می کند.

معمار بهسازی و ساختمان سبز: ساختمان سبز یا ساخت و ساز سبز نوعی از ساخت و ساز است که در طراحی، ساخت و ساز یا عملیات آن، اثرات منفی روی محیط زیست را کاهش می دهد به عنوان مثال بهینه مصرف انرژی، استفاده از انرژی های تجدید پذیر و تمیز مانند انرژی خورشیدی، کاهش مواد دور ریز و آلودگی محیط اطراف ساختمان است. این رشته جدید اخیرا در ایران رشد کرده است و یکی از مشاغل آن معمار بهسازی و ساختمان سبز است. معمار بهسازی و ساخت و ساز سبز مسئول طراحی ساختمان هایی هستند که از آخرین فناوری برای کاهش مصرف انرژی و اثرات زیست محیطی استفاده می کنند و همچنین ساختمان های موجود را بهسازیمی کند تا آنها را با طرح های سبز مدرن تطابق دهد. برای رسیدن به این اهداف، بسته به کارفرما و نوع پروژه های، روش هایی که این معماران به کار می برند، متفاوت است. برای ساختمان های "سبز" جدید، این معماران می توانند تمام سیستم ها را از ابتدا تا انتها از لحاظ زیست محیطی (مانند، وسایل نور LED ، پانل های خورشیدی برای استفاده از نور طبیعی و تکنولوژی عایق مدرن) طراحی کنند. بهسازی ساختمان های موجود نیاز به معماری دارد تا هزینه های را برای بازسازی ساختمان ارزیابی کند؛ تحلیل هزینه-سود انجام دهند و سپس پیشنهادهایی را برای بهسازی ساختمان ارائه دهند. میزان درآمد معمار بهسازی و ساختمان سبز بر اساس سابقه کاری وی متفاوت است. معمار با سابقه کمتر از 5 سال حقوق متوسط برابر با 50000 دلار در سال دریافت می کند و در صورتیکه سابقه وی بیش از 5 سال باشد حقوقی بین 70000 تا 100000 دلار دریافت می کند.

مدرک مدیریت کسب و کار معماری بیونیک DBA

برنامه ریز شهری: برنامه ریزان شهیر در تصمیم گیری های کوتاه مدت و بلند مدت در ارتباط با توسعه اجتماعی تخصص دارند. هدف آنها نظارت بر توسعه جوانبی مانند کشاورزی، گردشگری و حمل و نقل برای بهینه سازی رشد شهر است. برنامه ریز شهر، حوزه کاری گسترده ای دارد و نیاز به یک طیف وسیعی از مهارت ها دارد. برخی از برنامه ریزان بر روی حوزه هایی خاص مانند توسعه مکان های تاریخی و یا مسائل محیط زیستی ساختمان ها با استفاده از اصول معماری بیونیک متمرکز هستند. وظایف مربوط به برنامه ریز شهری عبارتند از: مطرح کردن تقسیم بندی شهری با مقامات شهرستان/استان، شرکت در جلسات با پیمانکاران برای پروژه های مختلف شهری، ارائه طرح ها و برنامه ریزی برای اتمام آن در موعد مقرر. آنها هم چنین از برنامه های طراحی کامپیوتری (CAD) نیز استفاده می کنند. برنامه ریزان شهری معمولا به صورت تمام وقت در اداره ها و در ساعات کاری منظم کار می کنند، اما ممکن است گاهی اوقات برای انجام پروژه های خاصی اضافه کاری هم انجام دهند. میزان حقوق متوسط برنامه ریزان شهری بر اساس سابقه کاری آنها نیز متفاوت است. برنامه ریزان با سابقه کاری کمتر از 5 سال حقوقی برابر با 38000 دلار در سال و اگر سابقه آنها بین 5 تا 20 سال باشد، حقوقی متوسط بین 50000 تا 64000 دلار دریافت می کنند. این میزان به محل استخدام نیز بستگی دارد.

بازرس ساختمان های تاریخی: بازرسان ساختمان های تاریخی به ترویج حفاظت از بناهای تاریخی و حفاظت و ارتقاء این بناهای با اهمیت تاریخی کمک می کنند. در این شغل، از سایت های تاریخی برای بازرسی و بررسی آنها بازدید می کنید، بهترین روش نگهداری و حفظ بنای تاریخی را ارائه می دهید، و در پروژه های شرکت می کنید. برای این موقعیت شغلی باید علاقه شدید به دانش معماری تاریخی و قوانین مربوط به حفظ و مرمت بناهای تاریخی داشته باشید. وظایف آنها عبارتند از برنامه های بازسازی و ترمیم بافت های فرسوده تاریخی، برنامه ریزی و نظارت بر پروژه های محیط زیستی بلند مدت، تخمین هزینه های بازسازی و ترمیم ساختمان ها و هم چنین اطمینان حاصل از رعایت قوانین ساخت و ساز در بافت های تاریخی. بر اساس اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا میزان حقوق سالیانه متوسط بازرسین ساختمان و ساخت و ساز که بازرس ساختمان های تاریخی هم جزء آن می شوند، برابر با 59700 در ماه مه 2018 بود. هم چنین بالاترین مقدار حقوق دریافتی برابر با 97310 گزارش شد

طراحی داخلی و فضایی: این دسته از افراد نوسازی فضاهای داخلی ساختمان ، مبلمان، وسایل و اتصالات، روشنایی و ترکیب رنگ ها در یک ساختمان را انجام می دهند. در حالی که طراحان داخلی ممکن است در ساختمان های مختلفی کار کنند، وظایف شغلی آنها معمولا یکسان است. آنها نیازهای مشتریان را تجزیه و تحلیل می کنند، طرح ها و مشخصات را بررسی می کنند و اطمینان حاصل می کنند که یک پروژه با توجه به زمان و بودجه تعیین شده تکمیل شود. آنها باید اطمینان حاصل کنند که فضاهای خانه یا محل کار رنگ ، نورپردازی و دکوراسیون مناسب است. طراحان داخلی باید دستورالعمل های مشتری خود را دنبال کنند و به نیازهای خاص مشتریان خود توجه کنند. هم چنین باید دارای دانش کافی از استانداردهای طراحی داخلی باشند و خود رو با فناوری های موجود در طراحی داخلی به روز نگه دارند. بر اساس میزان سابقه کاری و محلی که فرد کار می کند میزان دریافت حقوق متوسط این افراد نیز متفاوت است. طراحان داخلی و فضایی با سابقه کاری کمتر از 5 سال میزان حقوقی دریافتی متوسط برابر با 41000 دلار دریافت می کنند. طراحان داخلی با سابقه بیش از 5 سال حقوق متوسطی بین 51000 تا 64000 دلار دریافت می کنند.

مهارت های مورد نیاز معمار بیونیک چیست؟

انتخاب معماری به عنوان شغل آینده، انخاب معقولانه و خوبی است زیرا درآمد و پیشرفت شغلی خوبی دارد. ولی هر کسی نمی تواند بدون داشتن مهارت های لازم، به عنوان معمار بیونیک، نقش خود را به خوبی ایفاء کند. در واقع، ترکیب مختلفی از مهارت ها را این شغل می طلبد. اگر می خواهید در این شغل موفق باشید باید دارای مهارت های ذیل باشید:

مهارت های عددی و مهندسی: اساس معماری بر اساس قوانین و مقررات ریاضی است؛ بنابراین، شما به یک درک قوی از اصول عددی، به ویژه در هندسه و جبر پیشرفته نیازمندید. برای طراحی ساختمان های ایمن و کارآمد باید کاملا با نقاط قوت، ضعف، و سایر ویژگی های مواد مختلف آشنا شوید و با عملکردها سازه های مختلف تحت بار و فشار آشنا باشید. . به یاد داشته باشید که باید برای طراحی ساخت سازه های های مقاوم در برابر زلزله یا دیگر حوادث طبیعی باید علاوه بر مهارت های عددی، دارای خلاقیت نیز باشید . به عنوان یک معمار بیونیک، نمی توان روی راه حل هایی اتکاء کرد که قبلا توسط افراد دیگر ارائه شده است.

قوانین و آیین نامه های ساختمان : قوانین و آیین های ساختمان در مورد نحوه، محل و نوع سازه است. بعضی از این آیین نامه مستقیما به کار معمار مربوط می شود، مانند آیین نامه هایی که تعداد و اندازه پنجره ها را برای ساختمان های مختلف به عنوان بخشی از ایمنی در برابر آتش نشان می دهد. بعضی از قوانین نیز، ساخت و ساز در برخی از مکان ها مانند در تالاب یا مناطق سیل خیز را ممنوع می کند. بعضی از مقررات و آیین نامه های ساختمانی هم مستقیما مربوط به معماری نیستند، ولی اگر آنها را رعایت نکنید، دچار مشکل یا نقص در ساخت و ساز می شوید.مهارت های ارتباطی: ، معماران باید با مشتریان، و پرسنل ساخت و ساز مانند مهندسان، کارگران و پیمانکاران ارتباط خوبی داشته باشد. برای تکمیل طراحی سازه به طور موفقیت آمیز معمار باید خوب به حرف های پرسنل مشغول در امر ساخت و ساز گوش دهد و نظرات و بازخورد های آنها را به خوبی دریافت کند. هیچ معمار نمی تواند به تنهایی روی یک سازه کار کند. یکی از مهمترین مهارت های معمار داشتن ارتباط خوب است. ارتباطات قوی و روابط عمومی بالا لازمه هر کار و حرفه ای است. معماران علاوه بر دریافت بازخوردهای پرسنل، باید دیدگاه و نظرات خود را هم بیان کنند. هم چنین باید توانایی کار تیمی بالایی داشته باشند.

مهارت های طراحی: همانطور که ایمنی و عملکرد در معماری بیونیک مهم است، زیبایی شناسی هم بسیار مهم است. به عنوان یک معمار حرفه ای باید با تاریخ معماری و جنبش های مختلف هنری در معماری آشنا باشید و در طراحی خود، خلاقیت به کار ببرید، زیرا خلاقیت یکی از عناصر اصلی در این زمینه است. ساخت ساز سبز که قبلا در مورد آن صحبت کردیم، نیاز به خلاقیت و الهام گیری از عناصر زنده طبیعت برای سازه های جذاب و چشمگیر دارید.

قدرت تجسم بالا: زمانیکه که طرح یک سازه به معمار بیونیک داده می شود، در ذهن خود، طرح و نقشه ای تجسم می کنند. قدرت تجسم مهارتی است که تمام حرفه ای های هنری و طراحی مانند معماری باید آن را داشته باشند. البته هنگامی که تغییراتی در طرح و نقشه ایجاد شد و عیوب آن بر طرف شد، نتیجه نهایی ممکن است متفاوت باشد. در این بین، قدرت تجسم به شما کمک می کند تا عیوب موجود در طرح و نقشه خود را برطرف کنید.

اعتماد به نفس: در کار معماری ممکن است با مشتریانی روبر و شوید که طرح ها و نقشه های خود را رد کنند و از کار شما انتقاد کنند. این در هر شغل و حرفه ای این امر عادی و طبیعی تلقی می شود و ضروریست که گاهی اوقات به انتقادات دیگران هم توجه کنید. برای پذیرش انتقادات دیگران باید به خود و کیفیت کاری که انجام می دهید، اعتقاد بسیاری داشته باشید و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. همیشه سعی کنید اعتماد به نفس خود را طوری نشان دهید که تعامل خوبی با پرسنل و هم چنین مشتریان ایجاد کنید تا بتوانید پروژه های معماری خود را به خوبی و موفقیت آمیز پیش ببرید.

سازماندهی: مهم نیست که در چه مرحله ای از ساخت و ساز قرار دارید، مهم اینست که در هر مرحله بتوانید امور را سازماندهی کنید. کارهای زیادی در فهرست کارهای شما به عنوان معمار وجود دارد که باید انجام دهید، از این رو باید امور خود را سازماندهی کنید. اگر فردی سازمان یافته نباشید، وقت آن رسیده است که این عادت خوب را در امور روزانه کاری خود به کار برید. برای این کار می توانید از یک دفتر یادداشت برای نوشتن برنامه ها و فهرست کارهای خود استفاده کنید.

ضرورت شرکت در دوره DBA معماری بیونیک مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان مفتخر است که با بیش از 10 سال سابقه کارو فعالیت در زمنیه ارائه دوره های آموزشی به دانش پذیران، اقدام به طراحی و تدوین دوره آموزشی DBA معماری بیونیک کرده است و آن را به صورت بسته های آموزشی به دانش پذیران ارائه کرده است. شرکت در دوره DBA معماری بیونیک دارای مزایای ذیل است که عبارتند از:

 • یکی از مزایای مهم این شرکت در دوره DBA معماری بیونیک این مؤسسه، تأیید مدارک توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور است که ارزش و اعتبار این مدرک را بسیار بالا می برد.
 • اگر جزء افرادی هستید که قصد مهاجرت یا کار در خارج از کشور را دارید، گواهینامه DBA معماری بیونیک که از این مؤسسه دریافت می کنید، امکان ترجمه رسمی مدارک با مهر وزارت امور خارجه وجود دارد.
 • امکان تأیید مدرک DBA معماری بیونیک توسط مرکز بین المللی ارزیابی مدارک یعنی WES کانادا وجود دارد که این باز هم یکی از مزایای شرکت در این دوره است که ارزش و اعتبار مدرک را بالا می برد.
 • استفاده از اساتید مجرب و برتر در زمینه DBA معماری بیونیک
 • ارائه منابع دیداری-شنیداری دوبله شده به زبان فارسی برای درک بهتر مطالب درسی
 • ارائه محتوا، سرفصل و مطالب درسی جامع
 • مشاوره تخصصی از ابتدا تا انتهای دوره به دانش پذیران
 • امکان رفع مشکل دانش پذیران توسط اساتید طی دوره

اهداف ما از برگزاری دوره DBA معماری بیونیک چیست؟

هدف ما از برگزاری این دوره، آماده سازی افراد برای انجام کارهای نوآورانه در زمینه مدیریت عالی کسب و کار معماری بیونیک و بدست آوردن دانش پایه در زمینه مطالعات معماری مدرن و اسلامی برای استفاده آن در کسب وکار خود است. این دوره به دنبال اینست که آموزش جامع و با کیفیت مطابق با استانداردهای روز به دانش پذیران ارائه دهد. همچنین این دوره دانش پذیران را برای پست های مدیریتی در بخش های دولتی و خصوصی آماده می کند. به عنوان مدیر عالی کسب و کار، معماری بیونیک مهارت های مهندسی، مدیریت و نظارت را می طلبد، که این مهارت ها را در این دوره می آموزید. فرآیند طراحی معماری بیونیک شامل طراحی نقشه های مقدماتی، بحث درباره پروژه با مشتریان، طرح های ساختمانی و بازدید از سایت های ساخت و ساز، استفاده از علم بیونیک برای طراحی خلاق سازه ها است که دانش خاصی در این زمینه را می طلبد. هدف ما از این دوره ارائه مفاهیم و اصول مربوط به معماری بیونیک و کسب و کار است. مفاهیمی که از این دوره می آموزید، به عنوان پایه و اساس ارائه رویکرد جامع درDBA معماری بیونیک هستند. هم چنین هدف ما از برگزاری این دوره، تربیت معمارانی است که با اصول معماری و ساخت و ساز سبز آشنا شوند که به حفظ محیط زیست بسیار کمک می کند، زیرا معماری سبز از اصول بهینه سازی مصرف انرژی مانند انرژی خورشیدی، پنجره های دو جداره ، غیره پیروی می کند.

رابطه معماری و بیونیک چیست؟

آموزش مدیریت کسب و کار معماری بیونیک DBA

در حوزه معماری، اشکالی که منشأ طبیعی دارند، بیشتر به چشم می خورند و با توجه به زیبایی شناسی جالبی که دارند، از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار هستند.. ساختارهای زیادی وجود دارد که جالب و چشمگیر هستند، اما هیچ ارزش زیبایی شناختی ندارند. ارتباط دادن یک طرح با اشکال و قوانین طبیعی می تواند از این نواقص جلوگیری کند و می تواند به معماران کمک کند که با توجه به نیازهای ساختاری واقعی و عملی، کیفیت و جلوه یک سازه را از لحاظ زیباشناختی بهتر کنند. معماران برای استفاده و تقلید از اشکال طبیعی، دو سبک را به کار می برند. در سبک اول، هدف از طراحی تنها تقلید ظاهری از اشکال طبیعی است به طوری که این ساختمان فقط زیبایی ظاهر محیط اطراف را بازتاب می کند. در سبک دوم ، معمار از اشکال طبیعی الهام بخشی می کند و طرحی جدید در ذهن خود خلق می کند و آن را با استفاده از کشیدن نقشه به صورت دستی یا رایانه، ایجاد می کند. با استفاده از طرح های معماری الهام گرفته از طبیعت؛ معماران بیونیک ، ساختارهایی را با طرح های منحصر به فرد و خلاقانه طراحی می کنند. جذابیت، زیبایی و آرامش برخاسته از سازه های بیونیک از عناصر مهم و قابل توجه این رشته معماری بیونیک است. سازه های ساخته شده از طریق معماری بیونیک از سازه های دیگر زنده تر هستند و پویایی و حیات در آنها دیده می شود.

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این بسته آموزشی به همراه پکیج آموزشی DBA موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان ارسال می شود.

فصل اول    

 • آشنایی با اصول اولیه معماری    
 • معماری چیست    
 • مهندسی معماری    
 • معماری داخلی    
 • معماری سازمانی    
 • معماری سبز    
 • معماری ارگانیک    
 • معماری بیونیک    
 • معماری پایدار    
 • نمونه فعالیت های مهندس معمار    
 • تفاوت کار مهندس عمران و مهندس معمار    
 • وظایف مهندس معمار    
 • معماری اسلامی    
 • آشنایی باپلان طراحی    
 • کانسپت    

فصل دوم    

 • سبک های معماری جهان    
 • معماری کلاسیک    
 • معماری گوتیک    
 • معماری باروک    
 • معماری روکوکو    
 • معماري چین    
 • معماری هند    
 • مکتب باوهاوس    
 • معماری مصر باستان    

فصل سوم    

 • معماری معاصر    
 • مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب    
 • معماری مدرن متأخر :    
 • معماری پیدایش کیهانی- غیرخطی :    
 • معماری برش کیهانی :    
 • معماری مدرن یا معماری معاصر    
 • طبقه بندی سبک های معماری معاصر    

فصل چهارم    

 • معماری بیونیک    
 • علم بیونیک    
 • مفهوم واژه ی بیونیک    
 • آشنایی با معماری بیونیک    
 • پیشگامان معماری بیونیک و نمونه های آن    
 • معنای معماری بیونیک    
 • معماری بیونیک    
 • طبیعت در معماری    
 • فلسفه سبک معماری بیونیک    
 • كاربرد بیونیک در تكنولوژی و معماری    
 • طبقه بندی معماری بیونیک    
 • اصول طراحی بیونیک    
 • منابع    
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان