مدیریت استراتژیک با دکتر ماکان آریا پارسا

کاربر گرامی ،‌توجه داشته باشید ، مقالات موجود در وبسایت ، از بستر اینترنت و جستجو در سایت های اینترنتی ( بصورت خودکار) جمع آوری شده اند، لذا لطفا جهت یافتن منابع اصلی انتشار دهنده از موتورهای جستجو کمک بگیرید.

مدیریت استراتژیک با دکتر ماکان آریا پارسا

یک کسب‌وکار بدون تعیین اهداف بلند‌مدت نمی‌تواند جهت خود را مشخص کند، تلاش‌هایش را متمرکز سازد و به یک مزیت رقابتی دست یابد. اما سازمان‌هایی که مدیریت استراتژیک را به کار می‌گیرند، نه‌تنها می‌توانند در بازار دوام بیاورند، بلکه می‌توانند پیشرفت بیشتری را کسب کنند. ما در اینجا به شما خواهیم گفت که چرا مدیریت استراتژیک می‌تواند عملکرد بهتری را در سازمانتان ایجاد کند و به شما آموزش می‌دهیم که چگونه آن را در کسب‌وکار خود پیاده‌سازی کنید.

مدیریت استراتژیک چیست؟

مدیریت استراتژیک عبارت است از مدیریت منابع یک شرکت به منظور دستیابی به اهداف و مقاصد موردنظرش. این یک برنامه عملیاتی است و هدفش این است که تضمین کند که عملکردهای موردانتظار یک سازمان برآورده می‌شوند و کسب‌وکارش همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. مدیریت استراتژیک با تدوین برنامه‌ها و سیاست‌هایی که برای دستیابی به اهداف سازمان طراحی شده‌اند، یک جهت کلی به سازمان می‌بخشد. در نهایت، وظیفه مدیریت استراتژیک این است که یک مزیت رقابتی را برای سازمان موردنظر به ارمغان بیاورد تا آن سازمان بتواند با رقبای خود مبارزه کرده و آن‌ها را شکست دهد.
اندازه‌ی یک سازمان هیچ تأثیری بر پیاده‌سازی مدیریت استراتژیک در آن ندارد، زیرا حتی کوچکترین سازمان‌ها نیز باید بدانند که چقدر در صنعت خود مؤثر هستند و اقدامات مناسب را برای دستیابی به نتیجه دلخواه خود انجام دهند.


مدیریت استراتژیک با دکتر ماکان آریا پارسا

 

مدیریت استراتژیک برای دستیابی به یک مزیت رقابتی

امروزه به طور مداوم شاهد ظهور تکنولوژی‌های جدید هستیم و این نوآوری‌ها می‌توانند روال روزمره شرکت‌ها را بهم بزنند، اما مدیریت استراتژیک می‌تواند کلید دستیابی به یک نتیجه عالی باشد. 
ماکان آریا پارسا معتقد است که آن‌دسته از مدیرانی که درک کاملی از محصولات یا خدمات سازمان خود دارند و می‌دانند که رقبای اصلی‌شان در آینده چه کارهایی را انجام خواهند داد، می‌توانند تصمیمات تجاری خود را به موقع پیش‌بینی کرده و برای آن برنامه‌ریزی کنند. این بدین معنی است که آن‌ها می‌توانند خودشان را برای فرصت‌های و خطرات بالقوه آینده آماده کنند.
پیاده‌سازی مدیریت استراتژیک، مستلزم درک گرایش‌های جهانی، چشم‌انداز رقابتی و انتظارات ذی‌نفعان است. هنگامی که یک شرکت می‌داند که ماموریتش چیست، می‌تواند منابع مناسب را برای دستیابی به آن برنامه اختصاص دهد.
مدیریت استراتژیک علاوه بر اینکه می‌تواند برای شرکت سودآوری داشته باشد، می‌تواند انگیزه منابع انسانی در محل کار را نیز افزایش دهد. تعیین اهداف مؤثر برای کارکنان و مشارکت آن‌ها در اهداف سازمانی می‌تواند عملکرد کلی آن‌ها را بهبود بخشد. 
اما صرفاً ایجاد و اجرای یک برنامه مدیریت استراتژیک برای موفقیت شرکت شما کافی نیست. بلکه آن‌دسته از شرکت‌هایی که نتایج حاصل از رویکرد استراتژیک خود را به طور مداوم مورد ارزیابی و بازبینی قرار می‌دهند، می‌توانند به موفقیت دست یافته و عملکرد مالی خود را بهبود بخشند. پس شما باید دائماً رویکردهای مدیریت استراتژیک خود را مورد ارزیابی قرار دهید تا ببینید که آیا آن‌ها بر طبق طرح‌های شرکتتان عمل می‌کنند و می‌توانند نیازهای در حال تغییر بازار را سریعاً برآورده سازند یا نه. استراتژی‌های مدیریتی شما باید همواره بتوانند شرکتتان را در مسیری که برایش ترسیم کرده‌اید، به حرکت درآورند.

4 مرحله برای اجرای مؤثر مدیریت استراتژیک 

مراحل متعددی در فرآیند مدیریت استراتژیک وجود دارد. اگرچه که هدف از پیاده‌سازی مدیریت استراتژیک در هر کسب‌وکار با کسب‌و‌کار دیگر متفاوت است و این استراتژی‌ها در هر کسب‌وکار به نتایج متفاوتی منتهی می‌شوند، اما ماکان آریا پارسا مراحل ساده‌ای را برای پیاده‌سازی این استراتژی‌ها معرفی کرده است که تمام سازمان‌ها می‌توانند آن‌ها را دنبال کنند.
مرحله 1: هدف استراتژیک
 تعیین یک هدف استراتژیک برای سازمان، به منزله‌ی یک نقطه آغازین برای اجرای مدیریت استراتژیک است. شما در این مرحله باید اهداف سازمانی را تعیین کرده و آن‌ها را به عنوان معیاری برای سنجش عملکرد و پیشرفت سازمان در نظر بگیرید. چشم‌انداز و جهت یک سازمان باید مشخص، قابل‌اجرا و قابل‌اندازه‌گیری باشد. شرکت‌ها در این مرحله، نقطه‌ی تمرکز کسب‌وکار خود در آینده را مشخص می‌سازند.

مرحله 2: تدوین استراتژی
 مرحله بعدی شامل تدوین استراتژی است و این امر نیاز به بررسی سلامت سازمانی دارد. شرکت‌ها در این مرحله باید محیطی که در آن فعالیت می‌کنند را چه به صورت داخلی و چه به صورت خارجی، مورد بررسی قرار دهند. این بررسی استراتژیک، بیشتر بر نقاط قوت و ضعف و فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی سازمان تمرکز دارد. یک سازمان با کمک این فرایند می‌تواند بفهمد که چه کارهایی را بهتر از رقابت خود انجام می‌دهد، چه چیزی را باید بهبود بخشد و رقبایش چه مزیت‌هایی نسبت به خودش دارند. بدین ترتیب آن‌ها می‌توانند بفهمند که چگونه باید از رقبای خود پیشی بگیرند و به نیازهای متغیر بازار پاسخ دهند. همچنین شرکت‌ها در این مرحله تعیین می‌کنند که کجا هستند و می‌خواهند به کجا بروند. 
مرحله 3: اجرای استراتژی
حالا نوبت عمل فرا رسیده است. شما برای اطمینان از بقا، رشد و توسعه شرکت خود، باید استراتژی‌های مدیریتی‌تان را عملی کنید. تخمین زده می‌شود که بیش از 60 درصد از استراتژی‌های مدیریتی با موفقیت اجرا نمی‌شوند. اجرای موفقیت‌آمیز این استراتژی‌ها، در گرو موارد زیر است:

  •  توسعه ساختارها و سیستم‌ها
  •   تخصیص منابع 
  •  نظارت بر مدیریت تغییرات
  •  راه‌اندازی استراتژی‌های مدیریت ریسک 
  •  توسعه فرآیندهای تصمیم‌گیری 
  •  توسعه قابلیت‌های مدیریت پروژه 
  • تقویت قابلیت‌های رقابتی 
  • استراتژی‌های ارتباطی 
  • مدیریت منابع انسانی از طریق همسو‌سازی نقش‌های فردی با اهداف عملکرد سازمانی
  • و پاداش‌دهی به عملکرد

مرحله 4: ارزیابی استراتژی

آخرین مرحله از مدیریت استراتژیک این است که نتایج بدست آمده از این فرایند را مورد تجزیه‌و‌تحلیل قرار دهید. یک سازمان با ارزیابی عملکرد استراتژی‌های خود می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا باید در همین مسیر باقی بماند یا نیاز است که اصلاحاتی را در جهت سازگاری با نیازهای متغیر بازار انجام دهد. این یک فرایند مداوم است که به سازمان‌ها این فرصت را می‌دهد تا معیارهای عملکرد خود را مرور کرده و در صورت لزوم، مداخلات لازم را انجام دهند. شرکت‌ها حتما باید به صورت دوره‌ای، استراتژی‌های مدیریتی خود را مرور کنند تا ببینند که چه چیزی برایشان جواب می‌دهد و چه چیزی بی‌فایده است.
مهارت‌های مورد نیاز برای مدیریت استراتژیک موفق چیست؟
مدیریت استراتژیک مستلزم برخورداری از مهارت‌های رهبری و متقاعد‌سازی است، زیرا این فرایند شامل تصمیم‌گیری‌های کلیدی، غلبه بر موانع و استفاده از فرصت‌ها است. مدیران استراتژیک نه تنها به مهارت‌های تحلیلی بسیار قوی نیاز دارند، بلکه باید از توانایی تعامل با ذینفعان و ایجاد انگیزه در کارکنان نیز برخوردار باشند. 

برچسب ها :

نظرات و دیدگاه ها