***دوره زبان اسپانیایی

***دوره زبان اسپانیایی

 • person مدرس دوره
 • cast_for_education نوع برگزاری دوره حضوری
 • scheduleمدت دوره ۳۵۰ ساعت
 • verifiedگواهینامه پایان دوره سازمان وزارت علوم
 • attach_moneyشهریه ۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان
 • categoryدسته بندی زبان های خارجی

ثبت نام

***دوره زبان اسپانیایی

درباره دوره

زبان اسپانیایی چه کاربردهایی دارد؟ زبان اسپانیایی، زبان متفاوت و متمایزی است اما کاربرد ها و کارایی آن تا حدودی مشابه دیگر زبان ها است. اولین و مهمترین کاربرد این زبان برای افرادی است که قصد دارند، در این کشور تحصیل کرده و برای مدت چند سال باید در این کشور زندگی کنند. این دانشجویان ملزم هستند تا...
مشاهده بیشتر
خدماتی که شما در این دوره دریافت میکنید
 • بسته آموزشی مالتی مدیا
  بسته آموزشی مالتی مدیا
 • گواهینامه پایان دوره معتبر
  گواهینامه پایان دوره معتبر
 • لوح ویژه گواهینامه
  لوح ویژه گواهینامه
 • کتاب کامل محتوای دوره
  کتاب کامل محتوای دوره

امکان پرداخت اقساطی این دوره:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.


تمام جلسات این دوره به صورت محتوای ویدئویی آموزشی در اختیار شما قرار میگیرد

 • 1  زبان اسپانیایی (5 ساعت)

   

  • مقدمه‌ای بر حروف الفبا - حروف دارای آکسانت
  • مقدمه‌ای بر تلفظ حروف
  • حروف تعریف
  • جنسیت اسامی
  • نحوه جمع بستن اسامی
  • ضمایر فاعلی
  • نحوه خطاب نمودن افراد – آقا / خانم
  • سوالی نمودن جملات
  • منفی نمودن جملات
  • مختصر نمودن حرف تعریف
  • ضمایر ملکی - کتاب من
  • معرفی صفات
  • صرف فعل بودن  Ser/ estar
  • ضمایر اشاره – این، آن، آن‌ها
  • افعال با قاعده
  • فعل استمراری
  • کلمات سوالی: چه؟ چه کسی؟
  • ضمایر مالکیت
  • اعداد
  • بیان زمان
  • بیان ماه‌ها و فصول
  • بیان روزهای هفته

زبان اسپانیایی چه کاربردهایی دارد؟

زبان اسپانیایی، زبان متفاوت و متمایزی است اما کاربرد ها و کارایی آن تا حدودی مشابه دیگر زبان ها است. اولین و مهمترین کاربرد این زبان برای افرادی است که قصد دارند، در این کشور تحصیل کرده و برای مدت چند سال باید در این کشور زندگی کنند. این دانشجویان ملزم هستند تا حدودی بر زبان اسپانیایی نوشتاری تسلط پیدا کنند تا بتوانند در کلاس های درس شرکت کرده و مفهوم و معنی کلمات را درک کنند.

زبان اسپانیایی یک زبان متفاوت است

علاوه براین، مهاجرین نیز جز افرادی هستند که باید با زبان اسپانیایی نوشتاری و گفتاری آشنایی داشته و بعد از مدتی بر آن مسلط شوند زیرا آن کشور محل اصلی زندگی آنها خواهد بود و آنها باید توانایی و مهارت ارتباط با افراد اسپانیایی زبان را داشته باشند. به طور معمول، این افراد باید پیش از مهاجرت در آزمون DELE (آزمونی که پیش از مهاجرت گرفته میشود ) شرکت کرده و میزان تسلط شان بر این زبان را بیازمایند. این زبان، در 6 سطح (دو سطح مقدماتی، دو سطح متوسط و دو سطح پیشرفته) برگزار میشود و البته، برای بسیاری از موسسات مهاجرتی داشتن مدرک سطح متوسط کافی به نظر میرسد. 
علاوه بر کاربردهای ذکر شده، این امکان نیز وجود دارد که افراد صرفا به دلیل افزایش اطلاعات خود ، شروع به یادگیری زبان اسپانیایی کرده و سپس، وارد حیطه های کاری متفاوتی مانند ترجمه و تدریس شده و یا با استفاده از دانسته های خود ، کار خلاقانه ای را در پیش بگیرند. 

همین حالا در دوره زبان اسپانیایی شرکت کنید

زبان اسپانیایی چند حرف الفبا دارد؟ 

زبان اسپانیایی، یک زبان عاشقانه غربی است که ریشه در منطقه ای به نام "کاستیل" در اسپانیا دارد و در حال حاضر، صدها نفر از بومی های این زبان در آن سکونت دارند. این زبان، بعد از زبان چینی، دومین و مهمترین زبان گفتاری جهان محسوب میشود. این زبان، از گروه زبان های عاشقانه ایبریایی است که از چندین لهجه زبان لاتین و بعد از بین رفتن حکومت امپراطوری رم در قرن 5  حاصل شده است. علاوه بر این، قدیمی ترین متن های لاتینی که ردپای زبان اسپانیایی در آنها مشاهده شده متعلق به قرن 9میلادی بوده و اولین نوشته های سیستماتیک این زبان در قرن 13 میلادی یافت شدند.
قابل ذکر است که، 75 درصد از زبان اسپانیایی مدرن از لاتین گرفته شده و آثار آن در حروف زبان اسپانیایی نیز مشخص است. علاوه بر این، کلمات این زبان با کلمات زبان عربی هم مرتبط بوده  و 8 درصد آنها عربی است و به همین جهت، بعد از زبان لاتین، دومین زبان تاثیر گذار است. همچنین، از دیگر زبان ها شامل فرانسوی، پرتغالی، ایتالیایی، کاتالان و اکسیتان  نیز کلماتی وارد این زبان شده اند. زبان اسپانیایی، ششمین زبان رسمی ملل متحد و زبان مورد استفاده اتحادیه اروپا است. 
الفبای زبان اسپانیایی، مشابه حروف الفبای زبان انگلیسی بوده و توسط الفبای اسپانیایی لاتین نوشته شده و دارای 27 حرف است. علاوه بر این، همه حروف دارای یک اسم مشخص رسمی بوده و حروف k  و w  آن، فقط برای برخی از کلمات وام گرفته شده از دیگر زبان ها کاربرد دارد و برخی از حروف این زبان هم دوتایی (ch ,ll) هستند. این زبان ، یک زبان فونتیک است به این معنا که، ارتباط مستقیمی میان نحوه نوشتن کلمات و تلفظ آنها وجود دارد و میتوان تلفظ کلمه را با توجه به اسپل آن متوجه شد. همچنین، این زبان فاقد کاما، علامت تعجب و علامت سوال است و کلمات کمتر با حرف بزرگ نوشته میشوند.
در زبان اسپانیایی، برای حروف صدا دار از استرس استفاده شده و برای تشخیص کلماتی که از نظر صوتی مشابه هستند ، کاربرد دارد . علاوه بر این ، یکی دیگر از نشانه های این زبان علامت مد است که روی حرف n گذاشته شده و معنی آن با  n تفاوت دارد. علاوه براین، این زبان دارای یک وجه رسمی و قوانین زبانشناسی است که آموختن آن میتواند به شناخت ویژگی ها و کاربرد این زبان کمک کند. 

چه کشورهایی به زبان اسپانیایی صحبت میکنند؟

زبان اسپانیایی، زبان بومی و اصلی بیش از 437 میلیون نفر در جهان بوده و به نوعی دومین زبان جهان محسوب میشود. نکته جالب این زبان، زبان اصلی حدود 477 میلیون نفر بوده و 572 میلیون نفر نیز میتوانند آن را به عنوان زبان دوم انتخاب کنند. علاوه بر این، فیلیپینی ها از سال 947 تا میلادی 1277 به این زبان صحبت کرده و در اتحادیه اروپا نیز، زبان مادری 8 درصد از افراد است و البته دومین زبان مهم وام گرفته شده در ایالات متحده محسوب میشود.  بر طبق پیش بینی های انجام شده، تعداد افرادی که به زبان اسپانیایی صحبت میکنند به 39 تا 43 میلیون میرسد.  البته این زبان رسمی بوده و حداقل جمعیت هر ملت به زبان اسپانیایی صحبت میکنند.
در حال حاضر، پرو، آرژانتین، مکزیک، شیلی، کوبا، کلمبیا، اکوادر، ونزوئلا، بولیوی، نیکاراگوئه، سالوادور، هندوراس، پاناما، کاستاریکا به زبان اسپانیایی صحبت میکنند. علاوه بر این،  41 میلیون نفر در ایالات متحده، از زبان اسپانیایی به عنوان زبان اول خود استفاده کرده و روز به روز بر تعداد آنها افزوده میشود. همچنین، این زبان ، زبان دوم 12 میلیون از افراد دو زبانه بوده و از این نظر، بعد از مکزیکو، دومین کشوری است که از زبان اسپانیایی استفاده میکند. 
علی رغم، افراد زیادی در ایالات متحده، اروپا و آمریکای لاتین به زبان اسپانیایی صحبت میکنند، اما کلمبیا نسبت به دیگر کشورها بهترین و طبیعی ترین لهجه اسپانیایی را دارد.  از جمله دلایلی که موجب این برتری شده این است که، دیگر کشورها و زبان ها تاثیر زیادی بر این کشور نداشته اند. دلیل دیگر این است که این لهجه، در هر کدام از بخش های خود کشور اسپانیا هم به طور متفاوتی صحبت میشود اما این کشور توانسته بهترین وضعیت را انتخاب کند. علاوه بر این، این تقلید لهجه در افراد تحصیل کرده و افرادی که با این لهجه آشنایی بیشتری دارند، قابل مشاهده است. 

در ایالات متحده، از زبان اسپانیایی به عنوان زبان اول خود استفاده می کنند

آیا میتوان در ایران از زبان اسپانیایی کسب درآمد کرد؟

زبان اسپانیایی، دومین زبان گفتاری جهان بوده، افراد زیادی به این زبان صحبت میکنند و از این جهت، طرفداران زیادی هم دارد. به طور معمول، افرادی که در رشته زبان اسپانیایی تحصیل کرده باشند، با زبان انگلیسی هم آشنایی دارند زیرا ساختار گرامری این دو زبان شباهت های بیشماری با هم داشته و میتوان از زبان انگلیسی به عنوان الگو برای یادگیری زبان اسپانیایی استفاده کرد. 
غالبا، افرادی که به ساختار این زبان تسلط کافی داشته و قبلا هم در این زمینه تجربه کافی کسب کرده باشند، میتوانند به عنوان استاد در موسسات معتبر به آموزش مشغول شده و یا به عنوان مترجم شفاهی در جلسات رسمی کشورها انجام وظیفه کرده و حقوق خوب و قابل توجهی هم دریافت کنند. علاوه بر این، این افراد میتوانند در صورت آگاهی کافی از عبارات و اصطلاحات این زبان، به کار ترجمه کتبی متون اسپانیایی نیز روی آورده و از این طرق کسب درآمد کنند. 
قابل ذکر است که گستردگی این زبان میتواند شانس یافتن مشاغل مرتبط را افزوده و زمینه اشتغال سریع را برای افراد کارجو فراهم کند. شرکت در دوره آموزش زبان اسپانیایی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان به افراد علاقمند و مستعد یادگیری این زبان امکان میدهد تا در کمترین زمان ممکن با این زبان آشنا شده و با دریافت مدرک زبان اسپانیایی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، بتوانند از آن برای اشتغال سریع خود بهره ببرند. 

شرایط استخدام افرادی که دوره زبان اسپانیایی را گذرانده اند چگونه است ؟

زبان اسپانیایی، یکی از ساده ترین زبان های جهان بوده که علاقمندان، میتوانند بعد از زبان انگلیسی شروع به آموختن آن کنند. در ایران، زبان اسپانیایی در مقایسه با زبان هایی مانند انگلیسی و فرانسه، جایگاه بهتر و بالاتری داشته و تعداد دانش آموختگان و فارغ التحصیلان آن هم کمتر است. 
علاوه بر این، در حال حاضر، کشور ما ارتباطات تجاری گستره ای با کشور اسپانیا داشته و به مترجم های زبان اسپانیایی و افرادی که دوره زبان اسپانیایی را گذرانده اند، نیاز دارد زیرا وجود این افراد تا حد زیادی میتواند، به پیشرفت کار و عقد قرارداد همکاری با شرکت های اسپانیایی کمک کند. با این حال، شرایط استخدامی هر کدام از این مترجم ها به نوعی ، متفاوت بوده و داشتن تحصیلات و تجارب مرتبط با این زبان، صرفا یکی از الزامات آن محسوب میشود. 
همچنین، فارغ التحصیلان رشته زبان اسپانیایی میتوانند به عنوان راهنمای توریست و یا تور لیدر در شرکت های توریستی انجام وظیفه کرده و در مورد آداب و رسوم و مناطقی که توریست ها از آنها اطلاعاتی در دست ندارند، توضیحات جامع و صحیحی ارایه دهند. البته، امکان دارد که این توریست ها و تور لیدر ها اطلاعات شان را با هم به اشتراک بگذارند.
علاوه بر این، افرادی که دوره زبان اسپانیایی را گذرانده و در این زمینه تجربه کاربردی به دست آورده باشند میتوانند ، در برخی از سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی، وزارت امور خارجه، وزارت نفت، انواع بانک ها، شرکت های صادرات و واردات موفق مشغول به کار شوند. البته، امکان دارد که شرایط کاری هر کدام از این شرکت ها با دیگری متفاوت باشد و مترجم ها و یا اساتید زبان اسپانیایی با شرایط دشوارتری پذیرفته شوند زیرا شرایط کاری و موقعیتی هر کدام متفاوت به نظر میرسد.

چرا زبان اسپانیایی را در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان میگذارنیم ؟

خدمات آموزشی انواع زبان توسط موسسات معتبر بیشماری ارایه میشود، اما دوره آموزش زبان اسپانیایی ارایه و معرفی شده توسط موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان اعتبار و مزیت بیشتری داشته و همین موضوع موجب شده تا روزانه افراد زیادی برای ثبت نام در این موسسه آمادگی نشان داده و از دوره های آن نهایت بهره را ببرند. 
دانش پذیرانی که به زبان اسپانیایی علاقمند هستند میتوانند با شرکت در این دوره، در کمترین زمان ممکن،  با این زبان آشنایی پیدا کرده و بر اساس حجم و نوع آموخته های خود ، از میان مشاغل موجود انتخاب کنند. علاوه بر این، به همه علاقمندانی که این دوره را با موفقیت بگذرانند، گواهینامه زبان اسپانیایی ارایه میشود که، میتواند بر اعتبار دانش و آموخته ها افزوده و روند یافتن شغل مناسب را تسهیل کند. قابل ذکر است که این مدارک قابل ترجمه بوده و مورد تایید سازمان ارزشیابی وس است.   
همچنین، در صورتی که این دانش پذیران در مورد دوره و نحوه ارایه آنها سوال و یا ابهامی داشته باشند، میتوانند با مشاوران ارتباط برقرار کرده و با آنها مشورت کنند تا بتوانند دوره را با موفقیت پشت سر گذاشته و از مزیت های دریافت مدرک و گواهینامه این دوره بهره مند شوند. 

مدرک زبان اسپانیایی بعد از آزمون مربوطه اعطا می شود

افرادی که دوره زبان اسپانیایی را در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان میگذرانند، در چه مشاغلی میتوانند فعالیت کنند؟

با توجه به اینکه، زبان اسپانیایی از نظر ساده بودن و میزان طرفداران تا حدودی با دیگر زبان های خارجی تفاوت دارد بنابراین، فارغ التحصیلان آن هم در کشور ما ایران و هم در کشورهای دیگر، از جایگاه بهتری برخوردار هستند و داشتن مهارت های بیشتر به استخدام سریعتر آنها در موقعیت های شغلی بهتر کمک شایانی خواهد کرد. علاوه بر این ، افرادی که علاوه بر زبان اسپانیایی به زبان دیگری مانند انگلیسی و یا فرانسه هم مسلط باشند، برای استخدام در این زمینه در اولویت قرار میگیرند.  
افرادی که دوره زبان اسپانیایی را در کلاس های موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان گذرانده و  بر زبان اسپانیایی تسلط کافی دارند میتوانند، در موقعیت های شغلی مانند متخصص فروش، مجری قانون، کارمند ، نویسنده، بانکدار ، معاون اجرایی و پزشک انجام وظیفه کنند. البته، همه این موارد در صورتی امکان پذیر است که فرد در محیط اسپانیایی زبان قرار گرفته ، توانایی و مهارت کافی برای کار در چنین مشاغلی وجود داشته و البته مشاغلی از این گروه هم فراوان باشند.
علاوه بر این، این افراد میتوانند به عنوان مترجم در شرکت های خصوصی انجام وظیفه کرده و البته در صورت لزوم باید بتوانند به کشورها و شهرهای مختلف سفر کنند. همچنین، افراد دو زبانه میتوانند به عنوان نیروی انسانی در شرکت های خارجی واقع در ایران و یا خارج از کشور به کار مشغول شوند. 

یادگیری زبان اسپانیایی چقدر طول میکشد؟

علی رغم اینکه، زبان اسپانیایی، یکی از زبان های ساده با گرامر ساده است اما قطعا باید برای یادگیری آن وقت کافی صرف کرده و ابتدا باید متوجه شباهت ها و تفاوت های آن با دیگر زبان ها شد تا برخی از کلمات و ساختارها و تلفظ ها با هم اشتباه گرفته نشود و در نهایت ، بتوان زبان اسپانیایی را با لهجه ساکنان خود این کشور صحبت کرد. با این حال، برخی از فاکتورها میتوانند بر این روند یادگیری تاثیر گذاشته و آن را کندتر نموده و یا تسریع کند که عبارتند از:

 •  روان صحبت کردن : در صورتی که بخواهیم زبان اسپانیایی را روان صحبت کنیم، باید ابتدا خودمان را در آن موقعیت صحبت کردن تصور نموده و شروع به تماشای فیلم ها و یا برنامه هایی با زبان اسپانیایی کنیم تا بتوانیم جملات احتمالی را پیش بینی کنیم. 
 • علاقه به زبان اسپانیایی : هر چه افراد به یادگیری زبان اسپانیایی بیشتر علاقه نشان دهند، دشواری های آن را کمتر دیده و یادگیری آنها کارآمد تر شده و مراحل آموختن سریعتر به پایان میرسند. 
 • شباهت لهجه اسپانیایی شما به اسپانیایی : زبان اسپانیایی به زبان های پرتغالی و یونانی و البته انگلیسی  شباهت زیادی دارد بنابراین، باید در فراگیری اصوات، گرامر و لغات توجه کافی داشته باشیم تا زبانی که می آموزیم تا حد امکان به زبان اسپانیایی شبیه باشد.  
 • جلسات منظم یادگیری: غالبا، افرادی میتوانند در یادگیری زبان های دوم و یا سوم، سریعتر پیشرفت کرده و به آن تسلط پیدا کنند، به طور پیوسته و منظم در کلاس های آموزشی شرکت کرده و مطالب آموخته شده را برای خود و در موقعیت های واقعی تمرین کنند. 
 • زمان صرف شده : هر چه میزان وقت صرف شده برای یادگیری زبان بیشتر باشد، میتوان با دقت بیشتری همه کلمات و گرامر را بررسی کرده و در نهایت به شناخت درستی از زبان اسپانیایی دست پیدا کرد. 
 • صحبت با افرادی که همزمان به شما در حال یادگیری زبان اسپانیایی نیز هستند ، نیز میتواند به یادگیری سریعتر این زبان کمک کنند زیرا اشکالات طرف مقابل را گوشزد کرده و جمله صحیح را جایگزین میکنند و به این ترتیب،  ساختار در ذهن  تثبیت میشود. 
 • آشنایی با افراد اسپانیایی زبان : آشنایی و زندگی با افراد اسپانیایی زبان به افرادی که علاقمند به یادگیری این زبان هستند امکان میدهد تا با تمام اصطلاحات و عبارت های خاص موجود در زبان گفتاری و نوشتاری آن آشنا شده و به دانش وسیعی از این زبان دست پیدا کنند. 

چه شباهت ها و تفاوت هایی میان گرامر زبان اسپانیایی و زبان فارسی وجود دارد؟

گرامر زبان اسپانیایی صرف شده و بسیار پیچیده بوده و زمان، حالت، شخص، تعداد و جنس در آن لحاظ میشود. فعل ها در زبان اسپانیایی دارای سه زمان گذشته، حال و آینده بوده و به سه دسته اخباری، شرطی و دستوری تقسیم بندی میشوند اما فرم های پایه فعل شامل مصدر، جراند و وجه وصفی هستند. علاوه بر این ، افعال این زبان میتوانند حالت و یا حرکت را نشان دهند و این موضوع نیز در افعال انگلیسی قابل مشاهده است. 
 اسم های این زبان نیز مانند زبان انگلیسی، دارای دو جنس بوده و با توجه به تعداد، تغییر کرده و نشان دهنده گروه، اشیا، کیفیت، احساس و اسامی انتزاعی هستند. علاوه بر این، اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش بوده اما تشخیص آنها کمی دشوار به نظر میرسد. به طور معمول، تمام صفات و ضمیر ها میتوانند از طریق ارجاع، جنس اسم را مشخص کنند. علاوه براین، در ضمایر هم مواردی مانند تعداد، افراد و جنس در نظر گرفته شده و در کل سیستم ضمایر این زبان بسیار ساده هستند. 

یادگیری زبان اسپانیایی جذاب می باشد صفت های موجود در زبان اسپانیایی همانند صفت های زبان هند و اروپایی بوده و با جنس و تعداد آنها در جمله متناسب است. علاوه بر این، این صفت ها به دو گروه تقسیم میشوند؛ صفت هایی که فرم پایه آنها بهo  ختم شده و صفت هایی که به  oمنتهی نمیشود. قابل ذکر است که، فرم اول، برای هر دو جنس و اعداد کارایی داشته در حالی که نوع دوم، صرفا برای اعداد به کار می رود. نکته جالب در مورد زبان اسپانیایی این است که ترتیب اجزا جمله در آن ، مشابه زبان انگلیسی بوده و حتی انعطاف پذیر تر از زبان انگلیسی به نظر میرسد و گاهی میتوان به منظور تاکید بر فعل و یا مفعول، ترتیب کلمات را تغییر داد. 
در زبان اسپانیایی، غالب هایی وجود دارد که میتوان بر اساس آنها جملات مشابهی ساخت. علاوه بر این، در زبان اسپانیایی، جای صفت و موصوف عوض شده و از این نظر با زبان انگلیسی تفاوت دارد. علاوه بر این قوانین دستوری که در مورد هر بخش از زبان اسپانیایی وجود دارد، مجموعه ای از قوانین کلی هم وجود دارد که آموختن آنها به یادگیری سریعتر این زبان کمک میکند و عبارتند از : 

 • برای منفی کردن جمله، باید no را بلافاصله بعد از ضمایر شخصی اضافه کنید. 
 • ضمایر مفعولی انسانی پیش از ضمایر مفعولی مرتبط با اشیا می آیند. 
 • بین دو بخش فعل، نباید هیچ کلمه ای قرار داد. 
 • ضمایر شخصی در این زبان اجباری نبوده اما، در اول جمله آورده میشوند.

زبان اسپانیایی به چه زبانی شبیه تر است؟

علی رغم اینکه آموختن زبان اسپانیایی ساده به نظر میرسد، اما با توجه به شباهت هایی که بین این زبان و زبان های دیگر وجود دارد، گاهی فرا گرفتن آن دشوار میشود و از این نظر، بهتر است که افراد علاقمند، دوره زبان اسپانیایی را در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان که دارای اعتبار بیشتر بوده و به دانش پذیران مدرک زبان اسپانیایی معتبر اعطا میکند، بگذرانند.  
قابل ذکر است که زبان اسپانیایی از نظر لغات ، تلفظ کلمات و گرامر به زبان انگلیسی، پرتغالی و یونانی شباهت هایی دارد ، و البته تفاوت هایی هم میان آنها قابل مشاهده است،  که هر کدام را به صورت مختصر توضیح میدهیم : 
زبان انگلیسی: شباهت زیادی میان این زبان و زبان اسپانیایی وجود دارد زیرا اکثر لغات آنها از زبان لاتین گرفته شده و البته یادگیری لغات جدید و ترکیب کلمات و ساختن واژگان جدید کمی دشوار و وقت گیر است. همچنین، الفبای هر دو زبان رومی بوده و ساختار جمله تقریبا مشترک است.
 از طرف دیگر، تفاوت میان این دو زبان این است که ، کلمات زبان اسپانیایی دارای فونتیک و اسپل متفاوتی بوده و  نسبت به انگلیسی آوا های کمتری دارد بنابراین، به نظر میرسد که کلمات این زبان شبیه هم باشند. علاوه بر این، ساختار نشان دادن مالکیت در این زبان با زبان انگلیسی تفاوت داشته،  کلمات این زبان دارای جنسیت هستند و صفت ها نیز ، بعد از اسم مورد نظر قرار میگیرند. 
زبان پرتغالی : شباهت زیادی میان کلمات و گرامر این زبان و زبان اسپانیایی وجود داشته اما از نظر آوایی با هم تفاوت دارند. علاوه براین، اسپانیایی زبان ها میتوانند زبان پرتغالی را به سرعت متوجه شده و آن را شدید تر تلفظ کنند. همچنین، فونتیک این زبان ، مشابه زبان اسپانیایی بوده و گرامر آن دارای بخش های نوآورانه ای است که، در زبان های رومنس وجود ندارد.
تفاوت این زبان با زبان اسپانیایی در این است که، نحوه تلفظ و آوای کلمات این کلمات متفاوت بوده و امکان دارد که دو کلمه با ظاهری مشابه، معنای متفاوتی داشته باشند. 
زبان یونانی : شباهت های زیادی میان تلفظ کلمات این زبان با زبان اسپانیایی وجود دارد اما لغات و گرامر آنها متفاوت است. علاوه بر این، حتی با آموختن سریع تلفظ ها ، باید برای یادگیری زبان یونانی زمان زیادی صرف کرد. 
به منظور تشخیص تفاوت ها و شباهت های بین زبان اسپانیایی و دیگر زبان ها، باید توضیحات موجود در مورد زمان ، اشخاص و .... این زبان را با وجود ناکافی بودن خوانده و به اصوات آن گوش داد تا به ساختار آن عادت کنید و مغز بتواند تفاوت ها را شناسایی کند. 
علاوه بر این، کمک گرفتن و صحبت کردن با افرادی که این زبان را به عنوان زبان اول و اصلی خود انتخاب کرده اند، میتواند به شناخت بیشتر ساختار جملات خاص این زبان کمک کرده و روند آموختن این زبان را به نوعی برای همه افرادی که آن را به عنوان زبان دوم و یا سوم انتخاب نموده اند، تسهیل کند.  

آیا تفاوتی میان زبان اسپانیایی نوشتاری و گفتاری وجود دارد؟

زبان اسپانیایی نیز مانند دیگر زبان ها دارای فرم نوشتاری و گفتاری متمایز و متفاوت بوده که البته لازمه هر زبانی است و در اینجا به چند مورد از آنها اشاره میکنیم. به طور معمول، فرم نوشتاری رسمی بوده و از آن برای آموزش در محیط های رسمی مانند دانشگاه ها و مدارس ها استفاده میشود. علاوه بر این، افرادی که مایل به یادگیری زبان اسپانیایی هستند ، ابتدا باید آموزش را با عبارات و جملات رسمی شروع کرده و مرحله به مرحله با جملات و ساختارهای نوشتاری نیز آشنا شوند. ویژگی های زبان نوشتاری عبارتند از :  

 • برای نوشتن روزه و ماه، از حروف بزرگ استفاده نمیشود. 
 • در شروع جملات تعجبی، از i استفاده میکنند. 
 • از حرف k ،صرفا برای کلمات خارجی استفاده میشود. 
 • در شروع جملات پرسشی، از علامت سوال استفاده میشود. 
 • همه حروف الفبا به نوعی مونث هستند. 
 • از نقطه به جای کاما استفاده میشود. 
 • A، نشان دهنده کلمات، اعداد و حروف مونث است. 

قابل ذکر است که، فرم گفتاری این زبان هم با فرم نوشتاری آن کمی تفاوت داشته و در صورتی میتوان از آن استفاده کرده و بر کارایی آن مسلط شد که پیشتر، بر فرم نوشتاری آن تسلط پیدا کرده باشید. افراد علاقمند به زبان اسپانیایی میتوانند به این منظور، از منابع رایگانی که در دسترس دارند استفاده کرده و یا اقدامات زیر را انجام دهند : 

 • آشنایی با فرهنگ مردم اسپانیا 
 • تماشا کردن و گوش دادن موسیقی های زبان اسپانیایی
 • دقت کردن به تلفظ کلمات و در نظر داشتن تفاوت آنها با کلمات مشابه 
 • اشتباه کردن در ساختار جمله و تصحیح آن
 • آموختن گرامر و موارد استثنایی آن
 • نکته برداری کردن از موارد مهم 
 • آشنایی با اسپل انواع کلمات 

البته، افراد علاقمند به این زبان میتوانند با توجه به محیط و مخاطب خود ، زبان گفتاری را به نوشتاری ، یا برعکس، تغییر داده و منظور خود را انتقال دهند. علاوه بر این، آنها میتوانند با اساتید و افرادی که این زبان را به عنوان زبان اصلی شان انتخاب کردند، مشورت کرده و در مورد موقعیت استفاده از این ساختارها با آنها صحبت کنند. 

 

همین حالا در دوره زبان اسپانیایی شرکت کنید

 

مزیت های زبان اسپانیایی نسبت به دیگر زبان ها چیست؟

به طور قطع، یادگیری زبانی که تعداد زیادی از افراد به آن صحبت میکنند، بسیار جالب بوده و میتواند مزیت هایی را برای فرد به همراه بیاورد مخصوصا اگر یادگیری زبان در خود کشور فرد اتفاق بیفتد. علاوه بر این، به طور قطع، اولین مزیت این زبان میتواند گسترش ارتباط بین افراد مختلف و بهبود شناخت ملل از یکدیگر باشد. در اینجا، به چند مورد از این مزیت ها اشاره میکنیم : 

 • به شناخت تفاوت های فرهنگی کمک میکند. 
 • میتوان از آن برای ملحق شدن به فعالیت های جهانی استفاده کرد. 
 • یادگیری این زبان مفرح است. 
 • با استفاده از آن میتوان به دیگران کمک کرد. 
 • تعداد افرادی که به این زبان صحبت میکنند، روزانه افزایش پیدا میکند. 
 • با استفاده از این زبان میتوان به کشورهای مختلف سفر و مشاغل مختلف را انتخاب کرد. 
 • به آشنایی با افراد جدید و افزایش ارتباطات و شناخت جهان کمک میکند. 
 • یادگیری این زبان همراه دیگر زبان ها شانس یافتن کار مناسب  را افزایش میدهد. 
 • میتوان از آن برای کسب و کار استفاده کرد. 
 • میتواند تجارب سفر متفاوتی را رقم بزند.
 • میتوان از آن برای سفر به کشورهای مختلف بهره برد. 
 • یادگیری آن ، بر جهان بینی افراد تاثیر میگذارد.

حداقل مزیتی که یادگیری این زبان میتواند داشته باشد این است که، یک زبان خارجه است که میتوان از آن برای کسب درآمد و ارتقا جایگاه اجتماعی و شغلی و یافتن شغل های متفاوت استفاده کرد. علاوه بر این، میتوان آن را به دیگران نیز آموزش داده و تجارب ارزنده ای در این زمینه به دست آورد. 
شرکت در دوره زبان اسپانیایی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان به همه علاقمندان به این زبان امکان میدهد تا این زبان را به شیوه متفاوتی آموخته و از آن برای انجام فعالیت های عادی و یا خلاقانه استفاده کنند. علاوه بر این، مدت زمان لازم برای آموختن این زبان هم کوتاه بوده و میتوان در کنار آن به تمرین و مطالعه بیشتر پرداخت. 
همچنین، این موسسه به هر کدام از این افراد علاقمند و یا دانش پذیران مدرک زبان اسپانیایی معتبر ارایه میدهد که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تایید شده و میتوان از آن برای تسریع روند یافتن شغل دلخواه و اشتغال بهره کافی برد. قابل ذکر است که مدارک ارایه شده توسط این موسسه، قابل ترجمه بوده و میتوان از آن برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور نیز استفاده کرد. 


زبان اسپانیایی به صورت پیشرفته در فن پردازان برگزار می شود

 

آیا یادگیری زبان اسپانیایی برای فارسی زبان ها دشوار است ؟

در کل، میزان سختی و دشواری یادگیری زبان اسپانیایی، بعد از زبان ها چینی و روسی، در جایگاه سوم قرار میگیرد. این زبان به دلیل داشتن لغات لاتین، با زبان انگلیسی مشابهت های فراوانی داشته و ما فارسی زبان ها میتوانیم آن را همراه با زبان انگلیسی فرا بگیریم. علاوه بر این، در این مسیر، میتوان شباهت ها و تفاوت های این دو زبان را در نظر داشت و سپس، فرم صحیح گرامر را به خاطر سپرد. علاوه بر این، میتوان از شباهت های این زبان با زبان هایی مانند پرتغالی نیز برای تسریع روند یادگیری بهره برد. 
نکته مهم در یادگیری انواع زبان این است که در کل، سرعت و میزان موفقیت در یادگیری زبان ها به میزان علاقه به آن زبان، وقت و زمان مشخصی که هر فرد به آن اختصاص میدهد و تلاش برای آموختن صحیح آن وابسته است. علاوه بر این، همراه بودن با افرادی که زبان اسپانیایی زبان اصلی و بومی شان بوده ، استفاده از فیلم هایی که به زبان اسپانیایی رسمی هستند و ارتباط با افرادی که با این زبان آشنایی کافی دارند ، نیز میتواند به یادگیری سریع و موثر و کارآمد این زبان کمک چشمگیری کند.
علاوه بر این، سفر کردن به کشورها و مناطقی که به زبان اسپانیایی صحبت میکنند و بررسی فرهنگ و آداب و رسوم آنها نیز میتواند برای فارسی زبان هایی که مجدانه در حال تلاش برای یادگیری انواع کلمات و ساختار زبان اسپانیایی هستند، کمک کننده بوده و حتی آنها میتوانند کلماتی که بین این زبان و دیگر زبان ها مشترک هستند را بیابند. 
همچنین، این افراد میتوانند منابعی مانند مجلات و کتاب های اسپانیایی زبان را مطالعه کرده و از این طریق به ادبیات این کشور و قواعد دستوری این زبان آن در جملات پی برده و از آنها برای ارایه مطالب به دوستان و مخاطبان خاص استفاده کرد. 

 

زبان اسپانیایی چه جذابیت هایی دارد؟

زبان اسپانیایی، یک از زبان های منحصر به فردی است که برای هر کدام از علاقمندان به آن دارای جذابیت های خاصی است و از این جهت، امکان دارد که هر کدام، برای انجام کار و یا شغل متفاوت و مشخصی از آن استفاده کنند. علاوه بر این، بسیاری از زبان آموزان و علاقمندان به زبان اسپانیایی، برای انتخاب این زبان دلیلی دارند که میتواند یکی از موارد زیر باشد :

 •  با استفاده از آن میتوان با زمان گذشته و دیگر زبان ها ارتباط برقرار کرد. 
 • در این زبان، از کلمات مثبت فراوان استفاده شده است.
 • این زبان، یک زبان شاعرانه بوده و گاهی جملات آن بلند هستند. 
 • زبان غالب در غرب محسوب میشود. 
 • یکی از مناسب ترین زبان ها برای کسب و کار است. 
 • دومین زبانی است که تحقیقات مفصلی در مورد آن انجام شده است. 
 • تعداد افرادی که به این زبان صحبت میکنند از تعداد افرادی که به زبان انگلیسی صحبت میکنند ، بیشتر است.
 • در زبان لاتین ریشه دارد. 
 • این زبان، زبان رسمی بسیاری از کشورهای اروپایی است. 
 • ایالات متحده تا سال 2050، بزرگترین کشوری است که ملتش، به این زبان صحبت میکند. 
 • روزانه، بر تعداد مشتاقان یادگیری این زبان افزوده میشود. 
 • راحت ترین زبان برای افرادی است که زبان انگلیسی زبان اولشان است. 
 • یک زبان جهانی است و افراد کشور های میتوانند از آن برای ارتباط با یکدیگر بهره ببرند. 
 • زبان فونتیکی محسوب میشود. 
 • مدت زمان لازم برای تسلط براین زبان بسیار کوتاه است. 
 • زبان عربی، بر این زبان تاثیر گذاشته است. 

علاوه بر این جذابیت ها، یادگیری این زبان میتواند به ارتقا موقعیت اجتماعی افراد و انتخاب مشاغل متفاوت و کلیدی در کشور منتهی شود. همچنین، میتوان از آن برای ارتباط با دوستان و اشخاصی که زبان اول و اصلی شان اسپانیایی است ، استفاده کرد.  

از چه روش های میتوان زبان اسپانیایی را فرا گرفت ؟

زبان اسپانیایی در ایران ، زبان دوم و یا سوم محسوب شده و افرادی که قصد دارند آن را در مدت زمان مشخصی آموخته و از آن استفاده کنند ، باید روش هایی را پیش بر گزینند که موفقیت آن تضمین شده  و بتوان آنها را برای اهدافی که در پیش دارند آماده کند. این روش های میتوان شامل :

 • باید یادگیری زبان انگلیسی را به طور کل متوقف کرده و فقط واژگان و ساختارهای زبان اسپانیایی را فرا بگیرید.
 • این زبان را با کمک اساتید حضوری فرا بگیرید. 
 • میتوان کلمات این زبان را یادداشت کرده و در فواصل معین تکرار کرد. 
 • آموزش زبان اسپانیایی را درست از زمانی که تصمیم به یادگیری آن کردید، شروع کنید. 
 • میتوان این زبان را با فردی که به آن تسلط کافی داشته تمرین کرده و نوع گفتاری و نوشتاری آن را تمرین کرد. 
 • میتوان به محل هایی که افرادی با زبان های مختلف صحبت میکنند، مراجعه کرده و زبان اسپانیایی را تمرین کرد. 
 • میتوان دوره های این زبان را در دانشگاه ها گذرانده و با استفاده از این دانش، ادبیات و فرهنگ این کشور را بررسی کرده و تفاوت های موجود را مقایسه کرد.  
 • میتوان در چالش های این زبان شرکت کرده و در این زمینه مهارت و تجربه کافی به دست آورد. 
 • برای یادگیری این زبان، میتوانید از انواع فایل های صوتی کمک گرفته و با گوش دادن به آنها، با اصطلاحات و نحوه تلفظ آنها آشنایی پیدا کنید. 

اینفوگرافی آمار استفاده از زبان های جهان

به طور معمول، زبان اسپانیایی در آموزشگاه ها در 6 سطح کلی ارایه میشود که عبارتند از :
A1   و A2 : مکالمه هایی که در این دو سطح انجام میشود در حد ابتدایی است و دانش پذیران این سطح، فقط متوجه حرف های مخاطب شده و کمتر میتوانند به آنها پاسخ دهند. 
B1  و B2: این سطح، سطح مکالمه و یا متوسط بوده که برای مکالمه ها ی ساده مناسب است. 
C1  و C 2: این سطوح، مخاطب را به نوعی وارد مرحله روانی کلام کرده و فرد میتواند مانند افراد بومی به زبان اسپانیایی صحبت کند. 
افرادی که در پایان این دوره ها مدرک زبان اسپانیایی دریافت کنند، میتوانند با توجه به دیگر توانایی های خود در جایگاه و سمت های شغلی متفاوتی از استاد تا مترجم زبان اسپانیایی انجام وظیفه کنند. 
علاوه بر این، افراد علاقمند به این زبان میتوانند در کلاس های زبان اسپانیایی شرکت کرده و بعد از پشت سر گذاشتن آموزش زبان اسپانیایی، مدرک DELE که نشان دهنده روانی کلام و مهارت فرد در زبان اسپانیایی است. را دریافت نمایند.  غالبا، افراد این دیپلم را به منظور اثبات توانایی ارتباط برقرار کردن دریافت کرده و البته از نظر بین المللی نیز قابل پذیرش بوده و قابل ذکر است که افراد بومی کشور اسپانیا نمیتوانند این دیپلم را دریافت کنند مگر با حصول شرایطی. علاوه بر این، این مدرک زبان اسپانیایی دارای مزیت هایی است که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
•    تاریخ انقضا ندارد
•    همه جنبه های زبان اسپانیایی را در بر میگیرد
•    امتیاز خوبی برای رزومه محسوب میشود
•    نشان دهنده تسلط به زبان اسپانیایی است 
•    از نظر جهانی قابل پذیرش و معتبر است
 

در کل، یادگیری این زبان مزیت های فراوانی داشته و میتواند در محیط کار حالت رقابتی ایجاد کند. علاوه بر این، با توجه به اینکه اکثر افراد یکه به زبان اسپانیایی تسلط دارند، زبان انگلیسی را از قبل آموخته ا ند، بنابراین میتوانند با افراد انگلیسی زبان نیز ارتباط موثر برقرار کرده و با فرهنگ و آداب و رسوم و ادبیات افراد انگلیسی زبان نیز آشنا شوند.

نکته پایانی این که، زبان اسپانیایی، دومین زبان گفتاری جهان است که به زبان انگلیسی شباهت داشته و از این لحاظ یادگیری آن راحت است. این دوره، برای افرادی که قصد ادامه تحصیل و یا تجارت و یا مهاجرت به کشور اسپانیا را دارند مناسب بوده و فارسی زبان ها میتوانند آن را همراه با زبان انگلیسی آموخته و به طور قطع جذابیت های این زبان ، میتواند یادگیری آنها را تسریع کند. علاوه بر این، علاقمندان به یادگیری این زبان میتوانند از آن برای انجام مشاغل مختلف و کسب و کارهای موفق بهره ببرند.

این دوره دارای 0 ساعت فیلم آموزشی و 0 صفحه محتوی متنی می باشد.

همین حالا در دوره زبان اسپانیایی شرکت کنید

دوره های مرتبط
 • Spanish Language
 • Spanish Language
 • Spanish Language
 • Spanish Language
 • Spanish Language
 • Spanish Language
نظر شما

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است

close