زبان اسپانیایی
دوره زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی  زبان اسپانیایی  که به آن  کاستیلی هم  گفته می شود از خانواده زبانهای رومی می باشد که جزء زیر شاخه¬های  زیانهای هند و اروپا به حساب می آید.  زبان اسپانیایی بعد از زبان چینی ماندرین و زبان انگلیسی  از پرگویش ترین زبانها دنیا می باشد. در سال 2014 میلادی طی آمارها گرفته  شده مشخص شد که زبان اسپانیایی با جمعیتی بالغ بر 470 میلیون نفر به عنوان زبان مادری، دومین زبان پرصحبت در دنیا شناخته شده است. سال 1999 میلادی،  جمعیتی بالغ بر 35...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

زبان اسپانیایی 
زبان اسپانیایی  که به آن  کاستیلی هم  گفته می شود از خانواده زبانهای رومی می باشد که جزء زیر شاخه¬های  زیانهای هند و اروپا به حساب می آید.  زبان اسپانیایی بعد از زبان چینی ماندرین و زبان انگلیسی  از پرگویش ترین زبانها دنیا می باشد. در سال 2014 میلادی طی آمارها گرفته  شده مشخص شد که زبان اسپانیایی با جمعیتی بالغ بر 470 میلیون نفر به عنوان زبان مادری، دومین زبان پرصحبت در دنیا شناخته شده است. سال 1999 میلادی،  جمعیتی بالغ بر 358 نفر و در مجموع 417 میلیون نفر به زبان اسپانیایی سخن می گفتند، ولی در زمان حال این ارقام به 400 و 500 میلیون نفر افزایش یافته است.  در حدود 16 درصد جمعیت آمریکا به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. برای همین زبان اسپانیایی به عنوان دومین زبان در آمریکا شناخته می شود. زبان اسپانیایی، زبان رسمی 20 کشور ( همچون کوبا، آرژانتین، مکزیک، شیلی و ...)  در  جهان می باشد. زبان اسپانیایی که  در کشور اسپانیا صحبت می¬شود بسیار متفاوت¬تر  از زیان اسپانیایی هست که در آمریکای لاتین  صحبت می شود. اسپانیا به عنوان تنها کشوری مطرح است که از حالت جمع غیر رسمی استفاده می کنند و  اسپانیایی‌ها به مراتب بیشتر از مردم  آمریکای لاتین از  نسخه¬ی غیررسمی you (tú)  استفاده می¬کنند؛ و اینکه اسپانیایی¬ها  معروف هستند به افرادی که تند صحبت می¬کنند.  افرادی که در کشورهای امریکای لاتین به اسپانیایی صحبت می کنند، باید عادت و سنت  استفاده از tú و vosotros برای عموم را از سر بیرون کنند.  مسئله خاص و منحصربفرد تلفظ نوک زبان c و z می¬باشد که  در مورد حرف sها چنین چیزی وجود ندارد. مردم در شهرهای بزرگ¬تر اسپانیا عاشق زندگی شبانه هستند. یک عامل مهم و تاثیرگذار برای انتخاب شما در یادگیری زیان اسپانیایی،  داخل کشور اسپانیا نزدیکی آن به دیگر کشورهای اروپایی است. یک دوره زبانی در کشور اسپانیا می¬تواند نقطه شروع خوبی  برای جستجوی در رابطه با فرهنگ ها در قاره سبز باشد.  

تاریخچه زبان اسپانیایی
در اواخر قرن  سوم قبل از میلاد بود که زبان اسپانیایی بوسیله رومی ها وارد شبه جزیره ایبری شد؛ بعد از مدتی بیشتر زبانهایی که در آن منطقه وجود داشتند (زبان های  بومی) باسکی را کنار زد.  این زبان که از گروه  زبانهای لاتین یا ایتالیک می باشد  از  طریق سیاستهای استعماری پادشاهی اسپانیا در  قرنهای گذشته به  سرزمینهایی  چون  آمریکای لاتین و برخی نقاط قاره آفریقا و آسیا   که در مستعمره اسپانیا بود، کشیده شد.   
اولین رمان شناخته شده   در سرتا سر  جهان را دن کیشوت  می دانند که یک  اثر اسپانیایی تحت عنوان سروانتس در قرنهای گذشته می باشد. این زبان که زمان زیادی تحت فشار  زبان عربی بود کلمه های بسیاری را از زبان عربی گرفته است. 

اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی
دلیل یادگیری زیان اسپانیایی به  خاطر  وسعت آن می باشد. این زبان به غیر از کشور اسپانیا که به عنوان کشور مادر به حساب می آید، کشورهای دیگری چون  فیلیپین در قاره آسیا تا کشورهایی در قاره آفریقا و مناطقی از آمریکا مرکزی و جنوبی را  شامل می شود.   بعد از زبان انگلیسی،  زیان اسپانیایی رتبه دوم را در سطح بین المللی دارد و از لحاظ جمعیت متکلم پس از کشورهایی همچون انگلیسی و چین ماندارین قرار دارد. در بین زبانهایی غیر انگلیسی در قاره سبز، زبان اسپانیایی تنها زبانی است که در کشور ایران شبکه تلویزیونی دارد و با توجه  به تبادلا سیاسی، فرهنگی ، کسب وکار  و ...... که بین کشور ما و بسیاری از کشورهای  اسپانیایی زبان همچون کشورهای آمریکای لاتین، شرایط شغلی مناسبی  برای افرادی که به این زبان تسلط دارند ایجاد شده است.  
اگر  ادبیات و فرهنگ غنی، پیشرفت در ورزش پرطرفداری همچون فوتبال،  پیشینه تاریخی  و سایر عوامل را در نظر بگیریم اهمیت یاد گرفتن این زیان بیش از بیش  روشن میگردد.  
در  سال 1392 یک سری مذاکرات  بین کانون زبان ایران و  مرکز  سروانتس انجام گرفت، و قرار بر این شد که  کانون زبان ایران به عنوان  نخستین و تنها سازمان رسمی ایران همزمان با بیش از صد کشور در سرتا سر جهان آزمونی بین¬المللی در سطوح A1 تا C2 در دو نوبت برگزار کند. گویش زبان آرژانتینی بدون اشتباه است.  حرف  ll  که در دیگر کشورهایی که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند y تلفظ می‌شود ولی در کشور آرژانتین   zh تلفظ می‌شود و نحوه صحبت کردن هم بسیار شبیه ایتالیایی ها می باشد.  در ابتدای قرن 19 میلادی، حدود یک چهارم جمعیت بوینوس آیرس متولد کشور ایتالیا بودند، و به طور متوسط 60% کشور آرژانتین، دارای ریشه ایتالیایی هستند و  کلا  به نسبت ایتالیایی¬های در لهجه های ایتالیایی روان تر صحبت می کنند.  
موسسه آموزش عالی فن پردازان همواره در تلاش است تا در جهت استانداردهای جهانی آموزشی گام بردارد. موسسه آموزش عالی فن پردازان به امید پیشرفت سطح علمی کشور و با هدف کمک به این امر، دوره آموزشی  زبان اسپانیایی  را به صورت پکیج آموزش مجازی طراحی و در اختیار علاقمندان قرار داده است. این موسسه در راستای آموزش مدیران و علاقه مندان به حوزه زبانهای خارجه  اقدام به ارائه دوره  آموزشی زبان اسپانیایی   نموده است.  برخی از امکاناتی که در هر دوره آموزشی قرارداده می¬شوند عبارتند از:
استفاده از فیلم¬های آموزشی روز دنیا و دوبله توسط موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
•    به روز رسانی محتوای آموزشی هر دوره متناسب با بازارجهانی
•    محتوا یکتا و سرفصل¬های جامع
•    مشاوره تخصصی از ابتدا تا انتهای دوره
•    محتوای ساده و روش آموزشی شفاف
محتوایی که در این دوره آموزشی ارائه می شود، محتوایی با استانداردهای روز جهانی است که اغلب سرفصل های این دوره ، چه به صورت جامع و چه بصورت تک درس بدون شک در هیچ کجای کشور عزیزمان ارائه نمی شود ؛ مجموعهموسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان افتخار دارد که محتوای آموزشی این مجموعه را تماما بصورت مولتی مدیا(صدا ، تصویر و فیلم) در اختیار شما قرار داده است. آموزش آنلاین دوره ی زبان اسپانیایی: در این نوع آموزش شرکت کنندگان با دسترسی آنلاین به محتوای دوره ی آموزشی امکان استفاده از آن را در هر ساعت از شبانه روز، دارند که این ویژگی را می توان برتری بارزی نسبت به آموزش های حضوری دانست. همچنین در پایان دوره دانشپذیران میتوانند به صورت آنلاین و بدون حضور در مجموعه در آزمون دوره شرکت کنند و ارزشیابی شوند.
 بنابراین این دوره بسیار کاربردی و با هدف افزایش تخصص در زمینه  دوره  آموزشی زبان اسپانیایی  روش¬ها و تکنیک¬های نوین را به صورت کاملا علمی مورد بررسی قرار می¬دهد. هدف این دوره بالا بردن تخصص و توانایی دانشپذیران در آشنایی  با مباحث دوره زبان اسپانیایی است. تنها با داشتن اطلاعات پایه الفبــای زبـان اسپانیایی و دانش عمومی تقریبا هر کسی میتواند در دوره شرکت نماید. . ضمنا دانشپذیران با گذراندن این دوره آموزشی امکان اخذ مدرک  دوره زبان اسپانیایی  دارای مهر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را دارا می باشند.

چشم انداز زبان اسپانیایی
•    آشنایی با گویش مهم اسپانیایی استاندارد (گویش معیار)
اهداف  دوره  آموزشی زبان اسپانیایی 
هدف از این دوره آموزشی ارتقای سطح دانش دانشپذیران دوره  آموزشی زبان اسپانیایی  است.  مهم¬ترین مباحثی که با گذراندن این دوره به آن¬ها دست خواهید یافت شامل موارد زیر می¬باشد: 
•    آشنایی با گویش مهم زبان اسپانیایی
•    آشنایی با انواع فعل های زبان اسپانیایی
•    آشنایی با انواع اسم های زبان اسپانیایی   
•    آشنایی با انواع حرف های اضافه زبان اسپانیایی

مخاطبینی که می¬توانند از دوره  آموزشی زبان اسپانیایی استفاده کنند شامل موارد زیر است:
•    دانشجویان رشته¬های مرتبط
•    کلیه علاقه¬مندان به این حوزه


 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان