***زبان چینی(ترمیک-فشرده)

***زبان چینی(ترمیک-فشرده)

 • person مدرس دوره
 • cast_for_education نوع برگزاری دوره حضوری
 • scheduleمدت دوره ۳۰۰ ساعت
 • verifiedگواهینامه پایان دوره سازمان وزارت علوم
 • attach_moneyشهریه ۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان
 • categoryدسته بندی زبان های خارجی

ثبت نام

دوره ***زبان چینی(ترمیک-فشرده)

درباره دوره

دوره زبان چینی (ترمیک-فشرده) چه دوره ای است؟ اهمیت یادگیری زبان چینی چیست؟ شباهت های بین زبان چینی و فارسی چیست؟ آیا یادگیری زبان چینی سخت است؟ موقعیت های شغلی زبان چینی چیست؟ مزایای شرکت در دوره زبان چینی مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ دوره زبان چینی (ترمیک-فشرد...
مشاهده بیشتر
خدماتی که شما در این دوره دریافت میکنید
 • بسته آموزشی مالتی مدیا
  بسته آموزشی مالتی مدیا
 • گواهینامه پایان دوره معتبر
  گواهینامه پایان دوره معتبر
 • لوح ویژه گواهینامه
  لوح ویژه گواهینامه
 • کتاب کامل محتوای دوره
  کتاب کامل محتوای دوره

امکان پرداخت اقساطی این دوره:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.


تمام جلسات این دوره به صورت محتوای ویدئویی آموزشی در اختیار شما قرار میگیرد

 • 1 زبان چینی (10 ساعت)

  یادگیری الفبای زبان چینی
      آشنایی با آواهای صدادار و بی صدا
      ساختار خواندن و نوشتن حروف
      آشنایی با جنسیت اسامی در زبان چینی
      آشنایی با حروف تعریف معین و نامعین
      آشنایی با انواع اتصال در تلفظ
      اسم ها در زبان چینی
      آشنایی با انواع اسم ها
      شیوه مونث کردن و جمع بستن اسم ها
      شیوه مونث کردن و جمع بستن صفت ها
       صفت ها در زبان چینی
      معرفی صفاتی که الزاما پس از اسم می آیند
      آشنایی با صفات ملکی
      شیوه ساخت قید با استفاده از صفت
      ضمایر در زبان چینی
      آشنایی با ضمایر فاعلی
      آشنایی با ضمایر اشاره
      آشنایی با ضمایر تاکیدی
      آشنایی با افعال گروه اول در زبان چینی
      آشنایی با افعال گروه اول
      آشنایی با افعال دو ضمیره و کاربردهای آن
      آشنایی با فعل پرکاربرد "نامیده شدن"
      نحوه سلام، احوالپرسی و خداحافظی کردن
      آشنایی با نسبت های خانوادگی
      بیان فعالیت های روزمره
      مکالمه و تمرین
      آشنایی با افعال گروه دوم و سوم در زبان چینی
      نحوه منفی کردن جملات
      شیوه ساخت جملات امری
       آشنایی با فعل کمکی "بودن" و کاربردهای آن
      صرف فعل کمکی "بودن"
      صفت ها و کاربرد آن ها در فعل "بودن"
      آشنایی با روزهای هفته، ماه های سال و فصل ها
      آشنایی با فعل کمکی "داشتن" و کاربردهای آن
      صرف فعل "داشتن"
      آشنایی با اعداد
      بیان شماره تلفن خود و پرسیدن شماره تلفن دیگران
      بیان سن خود و پرسیدن از دیگران
      آشنایی با اشیا و استفاده از آن ها به همراه فعل "داشتن"
      آشنایی با ساعت و زمان
      جملات پرسشی
      آشنایی با ساختار انواع جملات سوالی
      آشنایی با انواع کلمات پرسشی (چه کسی، چه زمانی، چه ساعتی، کجا …)
       صرف فعل "رفتن" و کاربردهای آن
      صرف فعل "رفتن" و حرف اضافه آن
      حروف اضافه شهرها و کشورها
      آشنایی با نام کشورها، ملیت ها و شیوه ساخت مذکر و مونث آن ها
      بیان محل سکونت خود و دیگران
      آشنایی با مکان های مختلف در شهر
      آشنایی با وسایل حمل و نقل و حروف اضافه آن ها
      توصیف کردن
      آشنایی با لباس ها
      صرف فعل "پوشیدن"
      آشنایی با رنگ ها و شیوه ساخت مذکر و مونث آن ها
      آشنایی با اسامی حیوانات
      آشنایی با فعل "انجام دادن" و کاربردهای آن
      صرف فعل "انجام دادن"
      آشنایی با آب و هوا
      آشنایی با شغل ها و شیوه ساخت مذکر و مونث آن ها
      نحوه پرسیدن حرفه دیگران
      آشنایی با فعالیت های ورزشی

   

دوره زبان چینی (ترمیک-فشرده) چه دوره ای است؟

زبان چینی یکی از شش زبان رسمی است که در سازمان ملل متحد (سازمان ملل) به کار می رود. هم چنین زبان چینی زبان 1.2 میلیارد از افراد در دنیا است. دوره زبان چینی (ترمیک-فشرده) دوره ای است که به یادگیری زبان انگلیسی به صورت کاربردی می پردازد. محتوا و سرفصل های این دوره به صورت کاملا تخصصی و زیر نظر اساتید برتر و مجرب طراحی و ارائه شده است. در این دوره، علاقه مندان به زبان چینی می توانند مهارت های زبانی خود را تقویت کنند و از آنها به طور عملی در مکالمات و نوشتار خود استفاده کنند و برای اهداف مختلف مانند به دست آوردن شغل، مسافرت، تحصیلات آکادمیک، کسب و کار و غیره آماده شوند.

همین حالا در دوره زبان چینی شرکت کنید

اهمیت یادگیری زبان چینی چیست؟

امروزه زبان چینی در سراسر جهان بسیار گسترده شده است و در زمینه تجارت و کسب و کار هم بسیار تأثیر گذاشته است و از این رو اهمیت یادگیری زبان چینی را بسیار بالا می برد. همانطور که قبلا بدان اشاره شد زبان چینی زبان بیش از 1.2 میلیارد از افراد در دنیا است و در رتبه اول در دنیا قرار دارد. هم چنین زبان چینی سومین زبانی است که در ایالات متحده صحبت می شود. علاوه بر این، کشورهای آمریکا و انگلیس، زبان چینی را یکی از دروس اختیاری در مدارس خود قرار داده اند. گذشته از این، زبان چینی فقط در چین کاربرد ندارد بلکه در کشورهای تایوان و سنگاپور هم کاربرد دارد. یادگیری زبان چینی دارای دلایلی است که عبارتند از:

تقویت رزومه کاری: امروزه ، اکثر کارفرمایان هنگام استخدام نیروهای جدید به این مورد توجه می کنند که فرد علاوه بر تخصص خود، دارای مهارت های زبان های خارجی مانند زبان انگلیسی یا چینی هستند. در برخی از شرکت ها حتی شرکت های بین المللی بزرگ افرادی که مسلط به زبان چینی هستند کم است. همانطور که قبلا در مورد آن ذکر شد، زبان چینی در تجارت و کسب و کار بسیار مهم است و دانستن زبان چینی باعث می شود کارفرما جذب شما شود. اگر زبان چینی را یاد بگیرید، کارفرما شما را به عنوان یک فرد ارزشمند برای سازمان/شرکت خود به حساب می آورد.

دستور زبان ساده: زبان چینی از آنچه فکر می کنید، بسیار منطقی تر است. در زبان چینی هیچ اصطلاح پیچیده ای وجود ندارد. به طور کلی، ساختار دستوری نسبت به بسیاری از زبان‌های رومی‌تبار ( فرانسوی، اسپانیایی، پرتغالی، رومانیایی، مولداویایی، کاتالان و سیسیلی) نسبتا ساده است. این بدان معنا نیست که یادگیری تمام دستور زبان چینی آسان باشد، اما هنگامی که تنها چند نکته کلیدی را هنگام یادگیری زبان چینی مدنظر قرار دهید، از الگوی آن می توانید برای ساخت جملات مختلف استفاده کنید.

اقتصاد رو به رشد چین: آیا می دانستید که جمعیت چین در سال های اخیر بسیار رو به رشد بوده است و این به این معنی است که اقتصاد و محبوبیت چین هم در دنیا رشد کرده است. کشور چین نه تنها بزرگترین اقتصادها را در جهان دارد بلکه، اخیرا یادگیری افراد به فرهنگ کشور چین (مانند فنگ شویی، طب سوزنی، غیره) هم افزایش یافته است. شرکت ها و سازمان های مختلف هم برای اینکه از این رشد عقب نمانند باید به ابزار ارتباطی یعنی زبان چینی مجهز باشند. از این رو افرادی را استخدام می کنند که به زبان چینی مسلط باشند. زبان چینی علاوه بر چین، در چندین کشور ( تایوان، مالزی، سنگاپور، اندونزی، تایلند، برونئی، فیلیپین و مغولستان) صحبت می شود و یکی از شش زبانی است که در سازمان ملل متحد صحبت می شود.

تقویت حافظه و مغز: مطالعات و پژوهش ها نشان می دهد که یادگیری زبان چینی نسبت به زبان های دیگر، بخش های بیشتری از مغز را درگیر می کند. همانطور که بین یادگیری زبان چینی و زبان انگلیسی تفاوت هایی از قبیل لحن صدا و کاراکترها وجود دارد ، اعتقاد بر این است که یادگیری چینی قدرت بیشتری از مغز را می طلبد! در حالی که کسانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند تنها از لوب گیجگاهی چپ استفاده می کنند، افرادی که به زبان چینی صحبت می کنند از هر دو لوب گیجگاهی استفاده می کنند. علاوه بر این، یادگیری نوشتن کاراکترها می تواند به مهارت های حرکتی کمک کند و یادگیری تصویری کاراکترها باعث هشیاری ذهن می شود.

زبان بین المللی برای تجارت و کسب و کار: مارک زاکربرگ (مدیر عامل اجرایی فیسبوک)، یکبار مخاطبین خود را با صحبت کردن به زبان چینی بسیار هیجان زده کرد به ویژه مدیران عامل در شرکت های چینی را شگفت زده کرد. در واقع مدیران عامل بسیاری در شرکت های بزرگ در دنیا وجود دارند که به زبان چینی صحبت می کنند. چه علتی دارد که این افراد به زبان چینی صحبت می کنند در حالیکه زبان بین المللی زبان انگلیسی است؟ علت آن بسیار واضح است و آن اینست که این کار باعث جذب سرمایه گذاران و تجار چینی زبان می شود. این کار یکی از استراتژی هایی است که مدیران برتر در دنیا برای توسعه کسب و کار خود انجام می دهند. یادگیری زبان چینی برای کسب و کار یک مزیت مهم به حساب می آید. در دنیای تجارت بین الملل، کارفرمایان ترجیح می دهند افرادی را استخدام کنند که به چندین زبان مسلط هستند.

کاراکترهای متنوع در زبان چینی: سیستم نوشتاری زبان چینی کاملا چالش بر انگیز است، اما این خود دلیلی برای یادگیری این زبان است! علی رغم دشوار بودن، یادگیری خواندن و نوشتن زبان چینی ، قدرت تحلیل و تفکر ذهنی شما را بالا می برد. زیبایی واقعی زبان چینی در نوشتن آن تجلی پیدا می کند. هزاران کاراکتر چینی وجود دارد که به صورت تصادفی ساخته نمی شوند. یک سیستم برای طراحی و ساخت آنها وجود دارد و درک این سیستم باعث می شود تا کاراکترهای جدید را یاد بگیرید.

یادگیری زبان چینی برای مسافرت و یادگیری فرهنگ جدید: آیا می دانستید که حتی اگر کمی زبان چینی یاد بگیرید، می توانید به کشورهای چینی زبان مسافرت کنید. کشور چین از نظر وسعت به اندازه ایالات متحده آمریکا است و استان های زیبا و شگفت انگیزی برای دیدن و مسافرت دارد. بسیاری از افراد با فرهنگ بومی و تاریخ چین آشنایی دارند. با این حال، به دلیل ماهیتی که کلیه زبان ها دارند، با یادگیری زبان چینی، می توانید به راحتی با فرهنگ مردم چین هم آشنا شوید. تمام ساختارهای دستور زبانی مختلف نشان دهنده منطقی است که مردم چینی به آن فکر می کنند. تمام عبارات و اصطلاحات نشان می دهد که چینی ها چگونه فکر می کنند. بنابراین، اگر می خواهید در چین کار کنید، دانستن زبان چینی به راحتی می تواند شوک فرهنگی را از بین ببرد و اقامت خود را در چین هموار کنید.

افزایش هوش: دو زبانه یا چند زبانه بودن باعث می شود تا باهوش تر شوید. یادگیری زبان جدید می تواند تأثیر عمیقی روی مغز شما داشته باشد که مهارت های شناختی غیر زبانی را هم افزایش می دهد و از زوال عقل در سنین بالا جلوگیری می کند. یادگیری زبان جدید مغز را وادار می کند تا از لحاظ روانشناختی تعارضات درونی را حل کند و سلول های مغز را تمرین می دهد تا ذهن و هوش را تقویت کند.

شباهت های بین زبان چینی و فارسی چیست؟

زبان فارسی و چینی دارای شباهت های جالبی هستند. این دو زبان از لحاظ واژگانی و دستوری به هم شبیه هستند. تاریخ روابط ایران و چین باعث شده است که شباهت هایی بین دو زبان بوجود آید که در بخش های زیر به بررسی این شباهت ها می پردازیم.

 • جنس دستوری: زبان فارسی به مانند زبان چینی جنسیت دستوری ندارد بدین معنی که برخی از افعال ضمایر و اسامی به صورت مذکر و مؤنث نیستند. به عنوان مثال برای ضمیر سوم شخص" او"(مؤنث و مذکر) به مانند فارسی یک کلمه به کار می رود یعنی " Tā". در زبان چینی تلفظ ضمیر شخص سوم "او" به این صورت " Tā" تلفظ می شود و فرقی بین مذکر و مؤنث در تلفظ ندارد. از این رو یادگیری این زبان را آسان تر می کند. تنها در سیستم نوشتاری، زبان چینی، تفاوت هایی از لحاظ جنس دستوری دارد.
 • شباهت واژگانی: برخی از کلمات چینی هستند که شباهت با کلمات فارسی دارند مانند bāzhā (بازار)، bādànmù (بادام)، shīzi (شیر). هم چنین برخی از کلمات در زبان چینی به مانند فارسی ساخته می شوند و ترتیب یکسانی دارند. به عنوان مثال وقتی می خواهیم به زبان چینی بگوییم "این جا" کلمه همانطور به مانند فارسی ساخته می شود یعنی "Zhi" به معنی "این" و "li" به معنی "جا" است یا " na li " به معنی "آنجا " هم به همین ترتیب ساخته می شود.
 • ترتیب کلمات: در زبان فارسی وقتی می خواهیم جهت را به کسی بگوییم، به این صورت بیان می کنیم : "از این طرف". در زبان چینی هم ترتیب کلمات به همین صورت است یعنی " cong zhege fangxiang" که "cong" به معنی "از"، zhege"" به معنی "این" و " fangxiang" به معنی " طرف" است.
 • کلمات پرسشی: برخی از کلمات پرسشی در زبان چینی به مانند زبان فارسی است. به عنوان مثال کلمه پرسشی "چقدر" یک معادل در زبان چینی دارد یعنی 'ji'. از این کلمه در دو زبان برای پرسیدن سؤال "چقدر" استفاده می شود که برای پرسیدن تعداد چیزها در هر دو زبان استفاده می شود.

آیا یادگیری زبان چینی سخت است؟

یادگیری یک زبان جدید می تواند دلهره آور باشد. به ویژه هنگامی که آن زبان کاملا هیچ شباهتی به زبان فعلی شما نداشته باشد. بسیاری از افراد این تفکر را دارند که یادگیری زبان چینی ترسناک و دلهره آور است. ولی در واقع، برعکس این قضیه صدق می کند. یادگیری زبان چینی علی رغم تصور عموم و داشتن کاراکترهای زیاد، آسان است. یادگیری زبان چینی واقعاً سرگرم کننده است و هنگامی که شروع به یادگیری آن می کنید، درمی یابید که یادگیری زبان چین، آن چنان هم که تصور می کردید، سخت نیست. برای اینکه درک کنید که یادگیری زبان چینی تا چه اندازه آسان است، در بخش های زیر می خواهیم به بررسی دلائل آسان بودن یادگیری این زبان بپردازیم.

اعداد در زبان چینی به طور کارآمد استفاده می شوند: در زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، غیره، ابتدا اعداد را یاد می گیریم و سپس ماه ها و روزهای هفته را یاد می گیریم. در زبان چینی ، زمانیکه اعداد را حتی بدون شناختن آنها را یاد گرفتید، ماه ها و روزهای هفته را هم یاد می گیرید. به عنوان مثال، طریقه ساختن ماه های سال در زبان چینی بدین صورت است: عدد+ 月 ( yuè ). زمانی که کلمه " yuè" را یاد گرفتید و اعداد را هم بشناسید، به طور خودکار ماه ها را هم یاد می گیرید! به همین سادگی: 星期 ( xīngqī )+ شماره 周 ( zhōu )) + عدد. به عنوان مثال دوشنبه به زبان چینی بدین صورت می شود: xīng qī yī که در آن xīng qī به معنی هفته است و yī به معنی 1 است، زیرا اولین روز در هفته در تقویم چینی با دوشنبه شروع می شود.

ضمایر او/آن در زبان چینی یکسان هستند: یادگیری کلمات یکسان به نظر می رسد کمی عجیب و غریب باشد و یادگیری آن دشوار باشد. با این حال ، در زبان چینی، این مسئله باعث یادگیری بهتر لغات و واژگان جدید شده است. در زبان چینی ممکن است او (مؤنث) را به جای او (مذکر) هم بیاورید و این مسأله به طور شگفت انگیز در زبان چینی رایج است و باعث می شود که یادگیری این زبان آسان تر شود. زبان چینی، آهنگ کلمات (لحن صدا) متفاوتی برای هر کلمه ای دارد ولی برای ضمایر او (مؤنث) و او (مذکر)، آهنگ کلمات یکسان است.

دوره زبان چینی

واژگان زبان چینی به مانند بلوک های ساختمان هستند: زبان چینی زبانی شگفت انگیز و منطقی است و صدها نمونه وجود دارد که می توان به آن ها اشاره کرد و به عنوان مثال در مبحث الکتریک کلمه "الکتریکی" به زبان چینی "电" می شود که به صورت " Diàn" تلفظ می شود. به عنوان مثال می توانید کلمه "رایانه" را به طور تحت الفظی به مغز الکتریکی در چینی ترجمه کنید و کلمه "فیلم" را به طور تحت الفظی به سایه الکتریکی در زبان چینی ترجمه می شود. اگرچه ترجمه مستقیم کلمات به نظر عجیب می آید، ولی این باعث می شود تا یادگیری زبان چینی آسان شود.

بیشتر کاراکترهای چینی به همان صورت که نوشته می شوند، همان معنی را دارند: اگرچه زبان چینی بیش از 20000 کاراکتر دارد و برخی از آنها به ظاهر پیچیده به نظر می رسند، در واقع، هر کاراکتر به کاراکترهای کوچکتری تقسیم می شود. هم چنین کاراکترهای بیشتری وجود دارند که واقعاً به همان صورت که نوشته می شوند، همان معنی را هم دارند. به عنوان مثال واژه "آتش" در زبان نوشتار چینی به صورت huǒ تلفظ می شود را در نظر بگیرید. کاراکتر آن در زبان چینی به مانند فردی می ماند که در حال دویدن است و بازوی آن در حال آتش گرفتن است : 火. این باعث می شود تا کلمه دیگری را هم به سادگی یاد بگیریم یعنی "شخص". کاراکتری که برای کلمه "شخص" در زبان چینی است به مانند فردی است که در حال دویدن است : 人 (شخص). با این تفاسیر، با کمک نقاشی ها و تصاویر، یادگیری زبان چینی بسیار ساده تر می شود. به عنوان مثال واژه "درخت" در زبان چینی بسیار شبیه به خود درخت است: 树. کاراکتر 口 در زبان چینی بیانگر یک دهان باز است که معنی دهان است و به صورت kǒu تلفظ می شود. مثال دیگری که درباره زبان چینی جالب است اینست که کاراکتر 犬 به معنی واژه "سگ" است که اگر کمی به آن دقت کنید می توانید ببینید که این کاراکتر شبیه به بینی سگ است. یعنی سیستم نوشتاری آنها به گونه ای ارتباط تصویری با خود شیئ یا موجود زنده دارد.

دستور زبان: در زبان چینی هیچ صرف فعلی وجود ندارد. هر فعل تنها یک شکل دارد و به همین دلیل بر خلاف زبان انگلیسی ، زبان چینی هیچ فعل بی قاعده ای ندارد. نکته قابل ذکر در مورد این زبان اینست که در صورتیکه عملی در زمان گذشته، حال یا آینده رخ دهد، شکل فعل در زمان تغییر نمی کند. علاوه بر این در زبان چینی، اسامی شمارش که قبل از اسم یا در متن می آیند، به آسانی نشان می دهند که درمورد جمع یا مفرد صحبت می کنیم. نکته جالب دیگر راجع به دستور زبان چینی اینست که به دلیل اینکه هیچ حرف تعریفی در این زبان وجود ندارد و اسم ها به هیچ وجه قابل تغییر نیستند، در این زبان حالت سببی یا اضافی وجود ندارد. هم چنین به مانند زبان فارسی در زبان چینی، کلمات مذکر و مؤنث ندارند.

موقعیت های شغلی زبان چینی چیست؟

همانطور که قبلا در مورد آن توضیح دادیم، زبان چینی اولین زبانی است که در دنیا، صحبت کننده بیشتری دارد. هم چنین به دلیل اقتصاد رو به رشد چین و فضای رو به رشد کسب و کار کشورها با چین، اهمیت یادگیری ایمن زبان بیشتر شده و در نتیجه فرصت های شغلی بیشتری برای آن بوجود آمده است. در بخش زیر می خواهیم به بررسی فرصت های شغلی زبان چینی بپردازیم.

مدرک زبان چینی

مدرس زبان چینی: مدرس زبان چینی به دانش آموزان در آموزشگاه های مختلف زبان، آموزش زبان می دهد. آنها فعالیت های تحصیلی و امتحانات زبان آموزان را نظارت می کنند، و حتی کلاس های فوق برنامه برای یادگیری بهتر زبان چینی برگزار می کنند. معلمان زبان چینی می توانند هم در کشور و هم خارج از کشور مشغول به کار شوند . کار مدرسان زبان چینی علاوه بر آموزش زبان، یاد دادن فرهنگ چینی هم می باشد. آنها به عنوان یک معلم، میزان پیشرفت زبان آموز را با روش هایی همچون آزمون گرفتن، کار در خانه، کار در کلاس، ارائه مطلب در کلاس بررسی می کنند و از زبان آموزان بازخورد دریافت می کنند تا میزان پیشرفت آنها را ارزیابی کنند. میزان درآمد مدرس زبان چینی به طور متوسط برابر با 47973 دلار در ایالات متحده آمریکا بوده است.

مترجم: ترجمه یک پیوند ضروری بین افرادی است که به زبان های مختلف صحبت می کنند. اساسا، مترجم ارتباطات نوشتاری بین دو یا چند نفر که به زبان های مختلف صحبت می کنند و ارتباط مستقیمی با آنها ندارند را تسهیل می کند. برخی از مترجمان به صورت کتبی اغلب بر روی اسناد و مدارک ،ترجمه کتب، بروشورها، تولید محتوا و تبلیغات کار می کنند. با این حال، مترجم کاری بیش از ترجمه انجام می دهد، غالبا به مشتریان خود در مورد تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم و موضوعاتی که قرار است ترجمه کنند، اطلاعاتی را ارائه می دهند. با دانش فرهنگی-اجتماعی که مترجم دارد به او کمک می کند تا مفاهیم متن مبدأ را به متن مقصد انتقال دهد. هم چنین مترجمان، فهرست اصطلاحات و واژه نامه های تخصصی، کتاب های راهنما ، کتابچه ها را ترجمه می کنند و برای همین باید درک و دانش عمیقی از آن حوزه ای که ترجمه می کنند داشته باشند. علاوه بر این، مترجمان می توانند به صورت مترجم شفاهی هم مشغول به کار شوند. بر اساس آخرین آمار، حقوق سالیانه مترجمان شفاهی به اندازه 66903 دلار بوده و کمترین حقوق برابر با 19928 دلار بوده است. قابل ذکر است میزان درآمد آن دسته از افرادی که زبان انگلیسی را به چینی ترجمه می کنند، بیشتر است که برابر با 74.92 دلار در ساعت است.

کارشناس تولید محتوا: امروزه شغل کارشناس تولید محتوا یکی از مشاغلی خوب و درآمد زایی است. داشتن تسلط روی یکی از زبان های رایج دنیا به ویژه چینی یک مزیت فوق العاده به حساب می آید. کارشناسان تولید محتوا زبان چینی مسئول ایجاد، نوشتن و ویرایش انواع مختلفی از مطالب هستند. آنها برای حوزه های مختلف مانند بازاریابی یا زمینه های فنی کار می کنند. وظیفه ی معمولی که به کارشناسان تولید محتوا اختصاص داده می شود، یک موضوع است و آنها یک سری از مراحل را برای تولید محتوای دقیق، مرتبط و خوب نوشته شده دنبال می کنند. این مراحل شامل تحقیق، تجزیه و تحلیل مسئله برای تولید ایده ها و به دست آوردن حقایق مربوطه است. نوشتن و همکاری با نویسندگان دیگر برای تهیه پیش نویس و بازبینی، ویرایش و اصلاح محتوا برای اطمینان از کیفیت یکی از وظایفی است که کارشناسان تولید محتوا دارند. آنها در مواردی باید طیف وسیعی از محتوا تولید کنند که ممکن است شامل تبلیغات، ایمیل، وب سایت ها، نوشته های وبلاگ، مقالات، پُست ها یا رسانه های اجتماعی باشد. دیگر وظایف کارشناس تولید محتوا عبارتست از: نوشتن، ویراستاری و انتشار محتوا برای وب، ایمیل ها و به صورت فرمت هادی دیگر، نظارت و بازنویسی محتوا، نوشتن محتوای بازاریابی به طور اصولی برای جذب مخاطبین بیشتر برای سایت، وبلاگ با شبکه اجتماعی، غیره. بر اساس میزان تجربه کاری و یا محل کار، میزان حقوق و دستمزد کارشناس تولید محتوا با سابقه کمتر از 1 سال برابر با 35989 دلار و کارشناسان تولید محتوا با سابقه بیش از 1 سال حقوقی بین 41654 دلار تا 60367 دلار دریافت می کنند.

متخصص بازاریابی بین الملل: بازاریابی بین الملل طور فزاینده مهم است، به ویژه هنگامی که محصولات/خدمات خود را بخواهید به اطراف جهان صادر کنید. متخصص بازاریابی بین المللی شبیه به یک تحلیلگر پژوهشی است که باید آنالیز و تحقیق را انجام دهد. با این وجود، یک متخصص بازاریابی بیشتر به منظور بهتر شدن نام تجاری (برند) خاص در سایر کشورها، از جمله چین کار می کند. اگر یک شرکت یا نام تجاری در حال تلاش برای فروش محصول خود در چین باشد، نیاز به فردی دارد که متخصص بازاریابی بین الملل و مسلط به زبان چینی باشد. بازاریابی قوی، طراحی، مدیریت و مهارت های مالی نیز مورد نیاز این شغل است. ممکن است حتی به چین سفر کنید تا یک تیم بازاریابی تشکیل داده و روی آن نظارت داشته باشید، بنابراین مهارتهای نوشتاری و گفتاری چینی لازمه این کار است. اگر مهارتهای مدیریتی و بازاریابی قوی دارید و به دنبال فرصتی برای سفر هستید، متخصص بازاریابی بین الملل یکی از مشاغلی است که می توانید پس از یادگیری زبان چینی در نظر داشته باشید که بسیار پر در آمد است.

همین حالا در دوره زبان چینی شرکت کنید

مزایای شرکت در دوره زبان چینی مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با سابقه ای طولانی که در ارائه دوره های آموزشی مختلف به ویژه دوره های آموزشی زبان داشته است، افتخار دارد که دوره زبان چینی را پس از بررسی های تخصصی انجام شده توسط کارشناسان و اساتید آموزشی، برگزار کرده است که دارای مزایای زیر است:

 • یکی از مزایای مهم شرکت در این دوره و اخذ گواهینامه زبان چینی اینست که مدرک صادر شده از سوی این مؤسسه مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور بوده و از این رو ارزش و اعتبار مدرک را بسیار بالا می برد.

 • اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید به کشورهای خارجی مهاجرت کنید یا در آن کشورها کار کنید، گواهینامه زبان چینی صادر شده از سوی این مؤسسه دارای مهر وزارت امور خارجه است.

 • کلیه مدارک صادر شده از سوی این مؤسسه مورد تأیید سازمان بین المللی ارزیابی مدارک یعنی WES کانادا است که این خود ارزش و اعتبار مدرک را بسیار بالا می برد.

 • ارائه منابع دیداری-شنیداری همراه با بسته های آموزشی

 • استفاده از اساتید برتر و مجرب در زمینه آموزش زبان چینی

 • امکان رفع مشکلات دانش پذیران در طول دوره

 • ارسال بسته های آموزشی به کلیه نقاط کشور

این دوره دارای 0 ساعت فیلم آموزشی و 0 صفحه محتوی متنی می باشد

دوره های مرتبط
 • Chinese language(intensive-termic)
 • Chinese language(intensive-termic)
 • Chinese language(intensive-termic)
 • Chinese language(intensive-termic)
 • Chinese language(intensive-termic)
 • Chinese language(intensive-termic)
نظر شما

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است

close