طراحی مدرن با یادگیری نرم افزار طراحی دکوراسیون داخلی

کاربر گرامی ،‌توجه داشته باشید ، مقالات موجود در وبسایت ، از بستر اینترنت و جستجو در سایت های اینترنتی ( بصورت خودکار) جمع آوری شده اند، لذا لطفا جهت یافتن منابع اصلی انتشار دهنده از موتورهای جستجو کمک بگیرید.

طراحی مدرن با یادگیری نرم افزار طراحی دکوراسیون داخلی

یکی از رشته های مورد علاقه بسیاری از جوانان امروزه، طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. آنچه باعث جذابیت هرچه بیشتر این رشته شده است، نرم افزار هایی است که در سال های اخر وارد بازار شده است. این نرم افزار ها به دلیل قابلیت بالایی که در طراحی، سه بعدی سازی و ملموس تر کردن پروژه ها دارند، در میان کاربران مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند. از همین روی، به دلیل نیاز جامعه جهت آشنایی با این نرم افزار ها موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، اقدام به برگزاری دوره نرم افزار طراحی و دکوراسیون داخلی کرده است، تا از طریق آن تمامی علاقه مندان به این رشته، صرف نظر از داشتن تحصیلات آکادمیک در این زمینه، بتوانند به هدف خود که کسب مهارت در حوزه طراحی دست یابند.

دوره نرم افزار طراحی و دکوراسیون داخلی

معرفی رشته طراحی داخلی

طراحان داخلی فضا های داخلی خانه ها، اداره ها و هر فضای دیگر را با خلاقیت و دید هنری خود طراحی می کنند تا یک فضایی امن و گرم برای شما به ارمغان آورند. این افراد تمامی نیازهای مشتری یا کاربر آن فضا را در نظر می گیرند و به سلایق او درباره رنگ، نور و مواد به کار رفته اهمیت ویژه ای می دهند. به طور کلی می توان گفت طراحان وظایف زیر را بر عهده دارند:

 • جست و جو و پیشنهاد پروژه های جدید
 • تعیین اهداف کاربر و مشتری و نیازهای او در پروژه
 • در نظر گرفتن کاربری فضا و اهداف استفاده کاربران از آن فضا
 • طراحی نقشه های اولیه
 • تعیین مواد اولیه و مبلمان و اثاثیه، مانند ابزارهای نور پردازی، کف پوش ها و دیوار پوش ها
 • آماده سازی نقشه های نهایی به کمک نرم افزار های طراحی
 • تعیین یک برنامه زمانی برای طراحی پروژه و تخمین هزینه های آن پروژه
 • سفارش مواد اولیه و نظارت بر نصب و استفاده از آنها
 • بازدید از پروژه برای کسب اطمینان از اینکه مشتری به تمام آنچه انتظار داشته، رسیده است

کار طراحان داخلی به معماران بسیار نزدیک است و این دو با هم ارتباط نزدیکی دارند. علاوه بر معماران مهندسان ساختمان، مهندسین فنی و پیمانکاران نیز نقش مهمی در کار طراحی، طراحان داخلی دارند. طراحان داخلی باید دستورالعمل های ساختمانی را دقیق بخوانند و از کد های اجرایی در ساختمان ها اطلاع کامل داشته باشند. برخی از طراحی ها و نقشه ها می توانند به صورت دستی طراحی شوند، اما امروزه بسیاری از طراحان تمایل دارند که از نرم افزار های کامپیوتری استفاده کنند. به طور کلی در عصر جدید کمتر طراح و معماری است که برای نقشه کشی و طراحی ها از کاغذ و فلم استفاده کند. با پیشرفت روز افزون صنایع و سرعت بالای کارها، استفاده از نرم افزار های به روز، معقول تر می باشد.

در این میان نرم افزار اتوکد یکی از پرطرفدار ترین برای نقشه کش ها، 3D Max و رویت برای طراحان داخلی و طراحان دکوراسیون بیشتر به کار می رود. بسیاری از طراحان تخصص طراحی خود را در یک زمینه دریافت می کنند، مثلا خانه، بیمارستان یا هتل. حتی در حوزه طراحی داخلی خانه می توانند در طراحی سرویس های بهداشتی و یا آشپزخانه کار کنند. برخی از طراحان در تهیه اثاثیه منزل به مشتریان خدمات می دهند و به آنها کمک می کنند بهترین وسایل را مطابق با خواست و نیاز های شان تهیه کنند.

در این میان برخی از طراحان نیز وظیفه طراحی، برنامه ریزی و نقشه کشی ساختمان ها و تجهیزات نصبی آن ها را دارند که می تواند شامل نقشه کشی طبقات،  تجهیزات الکترونیکی و برقی باشد. در همین راستا طراحان باید ابتدا پروژه های خود را مقیاس کوچکتر و در نرم افزار های کامپیوتری مدل سازی کنند تا بعد از آزمون و خطا نمونه ها را در اندازه های واقعی طراحی کنند. در ادامه چند حوزه تخصصی طراحان را معرفی می کنیم.

تخصص های مختلف طراحان دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی می تواند شاخه های مختلفی داشته باشد. مانند موارد زیر:

 • طراحی پایدار

در این نوع طراحی، طراحان از استراتژی هایی برای بهینه سازی انرژی و صرفه جویی در مصارف منابع طبیعی و بهبود کیفیت آب و هوای فضا استفاده می کنند. در این نوع طراحی، بیشتر از محصولات دوستار محیط زیست استفاده می شود مانند چوب های بامبو. این طراحان باید گواهینامه معتبر پیشرو در طراحی محیطی و انرژی (LEED) را داشته باشند. با این گواهینامه طراح ثابت می کند که طراحی انجام شده دوستار محیط زیست است و از منابع طبیعی به شکل صحیح استفاده کرده است، به گونه ای که منابع طبیعی را برای نسل های آینده نیز حفظ کرده باشد و آسیبی به محیط زیست نرساند.

 • طراحان همگانی

طراحان همگانی از فضا ها به صورتی استفاده می کنند که کارایی بیشتر برای کاربران آن داشته باشد. معمولا این طراحی ها برای افراد مسن و یا افرادی که نیاز های خاصی دارند، استفاده می شود. برای مثال فردی که از ویلچر استفاده می کند، نیازمند طراحی خاصی در محیط خانه و محل کارش می باشد، وظیفه این کار بر عهده طراحان همگانی است.

 • طراحان سرویس های بهداشتی و آشپزخانه

این طراحان در زمینه سرویس های بهداشتی و آشپرخانه مهارت دارند و می توانند کابینت ها، قفسه ها و تجهیزات مورد نیاز این بخش ها را به گونه ای خلاقانه و مدرن، طراحی کنند.

 • طراحان نورپردازی

طراحان نورپردازی بیشتر روی نورپردازی خانه ها، اداره ها و دفاتر تمرکز دارند. برای مثال این طراحان می توانند به طراحی استیج ها و صحنه های سالن های همایش و گالری ها و یا موزه ها فعالیت کنند تا بهترین نورپردازی برای اثرگذاری هرچه بیشتر برنامه ها و نمایش ها حاصل شود.

آموزش نرم افزار های طراحی و دکوراسیون داخلی

حال که تا حدودی با رشته طراحی داخلی آشنا شدید، حتما متوجه شده اید که آنچه مورد نیاز این طراحان می باشد، نرم افزار های خاص و کاربردی می باشد. از همین روی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، این دوره را برای علاقه مندان به این حوزه برگزار کرده است که با شرکت در این دوره می توانید از اعتبار مدرک آن استفاده کنید. زیرا تمامی مدارک این موسسه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران می باشد و علاوه بر این سازمان ارزیابی مدارک کانادا نیز (WES) این مدارک را تایید کرده است.

نرم افزار های پر کاربرد در حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون موارد زیر می باشند:

 • SketchUp
 • AutoCAD
 • Revit
 • 3Ds Max
 • Maya
 • Blender

گواهینامه دکوراسیون داخلی

بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی، از میان این لیست برای طراحی های خود انتخاب می کنند. دو مورد از این موارد، بیشتر از بقیه مورد توجه طراحان قرار گرفته است: 3Ds Max و Revit. در دوره آموزش نرم افزار طراحی و دکوراسیون داخلی موسسه فن پردازان می توانید صفر تا صد این نرم افزار ها را فرا گیرید و کسب و کار طراحی خود را مطابق با نیاز های روز جامعه پیش ببرید. به کمک این دو نرم افزار می توانید به طراحی طبقات، فضا های داخلی خانگی و اداری بپردازید. همچنین این نرم افزار ها امکان دو بعدی و سه بعدی سازی دارند و رندر گیری در این دو نرم افزار به سرعت و یا کیفیت بالایی انجام می شود. اما به دلیل تنوع زیاد نرم افزار ها معمولا طراحان با چالش انتخاب بهترین نرم افزار مواجه می شوند. با اخذ مدرک نرم افزار طراحی و دکوراسیون داخلی، می توانید بر این چالش فائق آیید و نحوه استفاده و کاربرد دو مورد از بهترین نرم افزارها را فرا گیرید.

نظرات و دیدگاه ها

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان