حسابدار خود باشیم

کاربر گرامی ،‌توجه داشته باشید ، مقالات موجود در وبسایت ، از بستر اینترنت و جستجو در سایت های اینترنتی ( بصورت خودکار) جمع آوری شده اند، لذا لطفا جهت یافتن منابع اصلی انتشار دهنده از موتورهای جستجو کمک بگیرید.

حسابدار خود باشیم

حسابدار خود باشیم | دوره حسابداری امروزه متقاضیان زیادی دارد و باعث پیشرفت هایی در حوزه های مختلف از جمله تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و فناوری بلاک چین است. حسابداران افراد حرفه ای هستند که اطمینان می دهند از پول شرکت ها، دولت ها، سازمان ها و افراد به خوبی استفاده می شود و این بدان معنی است که تا زمانی که پول وجود داشته باشد، ما به حسابداری نیاز داریم.

صورت های مالی تحت مجموعه خاصی از قوانین، معروف به چارچوب های حسابداری، جمع آوری می شوند که معروف ترین آن ها، اصول حسابداری پذیرفته شده عمومی (GAAP) و استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) است.  نتایج نشان داده شده در صورت های مالی بسته به چارچوب استفاده شده می تواند تا حدودی متفاوت باشد. چارچوبی که یک تجارت از آن استفاده می کند بستگی به این دارد که شخص دریافت کننده از صورت های مالی چه می خواهد.

دوره حسابداری

هدف از یادگیری حسابداری چیست؟

هدف از یادگیری حسابداری جمع آوری و گزارش اطلاعات مالی در مورد عملکرد، موقعیت مالی و جریان وجوه نقد یک تجارت است. این اطلاعات برای تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت مشاغل یا سرمایه گذاری یا وام دادن استفاده می شود. این اطلاعات در سوابق حسابداری با معاملات حسابداری جمع می شوند، که از طریق معاملات تجاری استانداردی مانند صورتحساب مشتری، فاکتورهای تأمین کننده یا از طریق معاملات تخصصی تر ثبت می شوند.

حسابدار ممکن است گزارش های دیگری را برای اهداف خاص، مانند تعیین سود فروش یک محصول یا درآمد حاصل از یک منطقه فروش خاص تولید کند. این ها معمولاً به عنوان گزارش های مالی صادر شده به خارج از کشور و گزارش های مدیریتی در نظر گرفته می شوند. بنابراین، هدف از حسابداری، جمع آوری و گزارش های اطلاعات مالی است.

وظیفه حسابدار چیست؟

بدیهی است که وظایف شغلی خاص به مشاغل خاص بستگی دارد، اما مهارت هایی وجود دارد که تقریباً برای همه مشاغل مورد نیاز هستند. بدیهی است که در حسابداری شما به درک عمیقی از ریاضیات نیاز دارید. هر حسابدار در هر سطح، علاوه بر درک پیچیده تر حوزه هایی مانند حسابرسی، حقوق و دستمزد، گزارشگری مالی و البته مالیات، باید درک کلی از حسابداری اساسی داشته باشد. حتی اگر شما به عنوان یک حسابدار در سمت های مدیریتی یا اجرایی کار کرده باشید، باز هم هر چه قدر بیشتر کار کنید رهبر بهتری خواهید شد. حسابداری مدرن بسیار تیم محور است. در حالی که حسابداران سهم خود را از کارهای فردی به دست می آورند، کار کردن به صورت تیمی بسیار چالش برانگیز و مهم است.

با شرکت در دوره حسابداری چه مهارت هایی را کسب می کنید؟

با آموزش حسابداری در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان مهارت هایی را کسب می کنید که عبارت هستند از:

 • برنامه ریزی مالی شرکت ها و سازمان ها
 • تصمیم گیری های حساس مالی
 • استفاده و تخصیص وجوه مالی
 • افزایش سوددهی
 • کاهش ضرر
 • افزایش ارزش کلی سازمان یا شرکت
 • مدیریت شرایط بحرانی اقتصادی

مشاغل پیش روی دوره حسابداری

امروزه در هر کسب و کاری برای مدیریت امور حسابداری و افزایش سود دهی به شغل حسابداری بسیار نیاز است. از آن جایی که با شرکت در دوره حسابداری موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان مهارت ها و دانش زیادی کسب می کنید، فرصت های شغلی زیادی برای شما وجود دارد. آموزش حسابداری در این دوره شما را از دیگر متقاضیان شغل جدا می کند و شما می توانید با مدرک حسابداری موسسه ما که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است در شرکت ها و ادارات دولتی در سمت های مختلف مشغول به کار شوید. در ادامه به معرفی مشاغل مربوط به حسابداری می پردازیم.

آموزش حسابداری

اگر به تدریس علاقه دارید می توانید از دانش خود در این زمینه برای آموزش به دیگران استفاده کنید. همچنین می توانید در آموزشگاه ها به تدریس خصوصی یا تدریس عمومی بپردازید.

مدیر ارشد مالی  (CEO)

مدیر ارشد مالی در میان شغل های مربوط به حسابداری بیشترین اختیارات و مسولیت ها را به عهده دارد. برای این که بتوانید این سمت شغلی را داشته باشید باید بالاترین سطح تخصص و تجربه را داشته باشید. همچنین سابقه کار طولانی برای یک مدیر ارشد مالی بسیار مهم است. هرچه یک سازمان بزرگتر باشد نقش مدیر ارشد مالی مهم تر است. زیرا همه چیز بر محور پول می چرخد.
یک مدیر ارشد مالی وظایف متعددی بر عهده دارد که عبارت هستند از:

 • تعیین بودجه و اهداف سالانه و بلند مدت
 • تطابق گزارشات مالی و تایید آن ها
 • نظارت بر حساب های قابل پرداخت و دریافتی
 • نظارت بر کار حسابداران
 • توسعه و پیاده سازی سیستم هایی برای رسیدن به اهداف بلند مدت مالی

حسابدار هزینه

حسابداری مدرن توسط تخصص های بی پایان آن تعریف می شود. هرچه تجارت پیچیده تر می شود، به حرفه های تخصصی بیشتری نیاز داریم. حسابداری هزینه یکی از این تخصص هاست که با حساسیت زیادی بر آنالیز هزینه های تولید یک محصول و قیمت گذاری به هدف سوددهی بیشتر متمرکز شده است.  مدیران حسابدارهزینه نیاز به توانایی تحلیلی قوی وهمچنین درک گسترده ای از همه نیروهای اقتصادی تعیین کننده هزینه و ارزش دارند. حسابدار هزینه وظایف متععدی از جمله مدیریت روش ها و سیستم های کنترل هزینه و تهیه گزارشات حسابداری هزینه را بر عهده دارد.

تحلیل گر ارشد مالی

تحلیلگران ارشد مالی تقریبا در هر صنعتی حضور دارند. وظایف اصلی آن ها بازنگری امور مالی یک شرکت، ارائه توصیه هایی برای چگونگی کاهش هزینه ها و بهبود وضعیت مالی آن است. یک تحلیلگر ارشد مالی رهبر گروهی از تحلیلگران مالی است که با پول سازمان یا شرکت سروکار دارند بنابراین باید بسیار دقیق و حساس باشند. تحلیل گران ارشد مالی وضعیت مالی را پیش بینی و پیشنهاداتی برای برنامه های مالی آینده ارائه می دهند.

مدیر مالیات بین المللی

در عصر اینترنت که هیچ مرزی وجود ندارد، تجارت مدت هاست که جهانی شده است. به همین دلیل مدیران مالیاتی بین المللی برای یک شرکت بسیار با ارزش هستند. مدیران بین المللی علاوه بر اینکه با قوانین و مقررات بازار داخلی آشنایی دارند با مقررات، قوانین و شیوه های تجارت بین المللی هم آشنا هستند. مدیر مالیات بین المللی تجزیه، تحلیل و تعیین تغییرات در نرخ ارز و ثبت سود و زیان از تغییرات ارز را بر عهده دارد.

مدیر مالی

مدیر مالی بر تمام عملکردهای مالی از جمله حسابداری، بودجه، اعتبار مالی، بیمه، مالیات و خزانه داری نظارت دارند و جهت دهی سیاست های مالی را بر عهده دارند.

آموزش حسابداری

چرا باید گواهینامه حسابداری موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان را اخذ کنیم؟

موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با بیش از ده سال سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره حسابداری با برخورداری از اساتید برتر و باتجربه به شما کمک می کند پس از اخذ مدرک حسابداری به سرعت وارد بازار کار شوید، در شغل خود پیشرفت کنید و درآمد بیشتری داشته باشید. با اخذ گواهینامه حسابداری که مورد تایید سازمان wes کاناداست می توانید از آن برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند.

نظرات و دیدگاه ها

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان