برای معماری داخلی یک ساختمان باید چه اصولی را رعایت کرد؟

کاربر گرامی ،‌توجه داشته باشید ، مقالات موجود در وبسایت ، از بستر اینترنت و جستجو در سایت های اینترنتی ( بصورت خودکار) جمع آوری شده اند، لذا لطفا جهت یافتن منابع اصلی انتشار دهنده از موتورهای جستجو کمک بگیرید.

برای معماری داخلی یک ساختمان باید چه اصولی را رعایت کرد ؟ 

طراحی داخلی ، هنر و علم ارتقا و بهبود فضای داخلی یک ساختمان به منظور ، ایجاد محیطی است که برای ساکنان آن از نظر زیبایی شناسی مطلوب و دلپذیر باشد. علاوه بر این، طراحی داخلی مواردی مانند برنامه ریزی برای فضا، توسعه مفهومی و بازرسی محل را در بر میگیرد. غالبا، فردی که وظیفه طراحی داخلی را بر عهده دارد، در این کار تخصص داشته و باید وظایف برنامه ریزی برای یک پروژه، تحقیق و توسعه پروژه، هماهنگی و مدیریت پروژه ها را با هم انجام دهد و دوره آموزش دکوراسیون داخلی را نیز گذرانده باشد. 
منظور از معماری داخلی ، طراحی بخش های داخلی انواع ساختمان ها است که امکان دارد این طرح ها به نوعی  طرح اولیه بوده و با گذشت زمان، بخش هایی به آن اضافه شده و تغییر پیدا کند. در کل معماری داخلی ، به هنر فضایی طراحی محیطی اشاره داشته و افرادی که در این زمینه مشغول به کار میشوند باید مدرک دکوراسیون داخلی و تجربیات عملی کافی کسب کرده باشند. علاوه براین، اصطلاح معماری داخلی به چهار مورد اشاره میکند : 
اصطلاح کلی برای طراحی فضای داخلی ساختمان 
شیوه های معماری داخلی 
شیوه طراحی و ایجاد فضای داخلی 
هنر و علم طراحی ساختمان و فضای داخلی آنها
به طور معمول ، معمارها باید برای معماری داخلی اصول مشخصی را رعایت کنند که میان آنها میتون به موارد زیر اشاره کرد : 
معمارها باید بین همه طرح های ایجاد شده تناسب و هماهنگی ایجاد کنند. 
بین مولفه های طرح باید ریتم خاصی وجود داشته باشد. 
طرح ها باید از نظر سایز، اندازه، رنگ و شکل با هم تناسب داشته باشند. 
طراح باید بتواند بین عناصر فضا، فرم و رنگ کنتراست ایجاد کند. 
طراح باید با استفاده از جزئیات به طرح، جان بدهد. 
طراحرباید از مولفه هایی مانند رنگ و بافت ، برای تاکید بر نقطه کانونی و اصلی طرح استفاده کند. 
همه طرح ها باید از نظر بصری با هم توازن داشته باشند. 
سر فصل هایی که در این مقاله شرح داده میشوند شامل طراحی داخلی ، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، آموزش دکوراسیون داخلی ، دوره دکوراسیون داخلی ، مدرک دکوراسیون داخلی ، گواهینامه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون، معماری داخلی ، مبلمان منزل، دکوراسیون آشپزخانه و طراحی نمای ساختمان هستند. 

ثبت نام دوره نرم افزار طراحی و دکوراسیون داخلی


دکوراتورها باید طرح هایی را برا ییک محیط انتخاب کنند که با ابعاد و رنگ آن تناسب داشته باشند.

دکوراسیون منزل

نحوه دکوراسیون منزل و استفاده از مواد و ترکیبات و اشیا خاص در آن، تاثیر زیادی بر صورت ظاهری منزل و وضعیت آن دارد ؛ به این صورت که، به کار گیری رنگ خاص برای آن میتواند به ساکنانش شور و انرژی داده و یا آنها را نا امید و افسرده کند. بنابراین، معمارها و یا طراحانی که مسئولیت دکوراسیون داخلی منزل را بر عهده میگیرند باید در این زمینه تجربیات کافی داشته و دوره دکوراسیون داخلی را گذرانده و مدرک  دکوراسیون داخلی در یافت کرده باشند تا بتوانند در مورد انتخاب بهترین دکوراسیون برای منزل تصمیم بگیرند. 
علاوه بر این، این معمارها میتوانند برای تغییر فضای منزل از مولفه های متفاوتی استفاده نموده و تاثیر آنها را بررسی کنند تا در نهایت ، موردی که با توجه به وسعت منزل مناسب است انتخاب شود. یکی از این مولفه های موثر در دکوراسیون، مبلمان منزل است که باید با توجه به رنگ کل منزل، وسعت و بزرگی آن و البته هدف ساکنان انتخاب شود تا راحتی ساکنان منزل را به همراه آورد. 


رنگ دکوراسیون باید با رنگ بقیه وسایل منزل هماهنگ باشد.

آموزش دکوراسیون داخلی 

یکی از مواردی که موجب میشود تا نمای ساختمان ها تغییر کرده و ارزش مالی و پولی آنها اضافه شود، استفاده از انواع دکوراسیون داخلی است. به طور معمول، افرادی که به حوزه دکورسیون داخلی علاقمند هستند باید دوره دکوراسیون داخلی را گذرانده وگواهینامه دکوراسیون داخلی دریافت کرده باشند تا دیگران نیز برای تغییر دکوراسیون منزل به آهنا اعتماد کرده و بتوانند از دانش و خلاقیت آنها استفاده کنند. علاوه بر این، مهمترین و کاربردی ترین نکته برای طراحان و دکوراتورها این است که علاوه بر تحصیلات آکادمیک بسیار خلاق بوده و بتوانند برای هر منزلی از طرح های نوآورانه استفاده کنند. 
با توجه به استقبال افراد از حیطه دکوراسیون داخلی ، موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، دوره آموزش دکوراسیون داخلی را برای علاقمندان و دانش پذیران این حوزه ارایه کرده است. دوره دکوراسیون داخلی  برای دانش پذیرانی که تجربه کمی در این رشته دارند، بسیار مفید بوده و به آنها کمک میکند تا تمام فنون و ایده های خلاقانه این دوره را یاد گرفته و ضمن کسب تجربه عملی ، از آنها برای طرح های خودشان استفاده کنند. 
علاوه بر این، این مرکز در پایان دوره به دانش پذیرانی که در آزمون آنلاین نمره حد نصاب کسب کرده باشند ، مدرک دکوراسیون داخلی  اعطا میکند. قابل ذکر است که این مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و در همه موقعیت های شغلی و دولتی قابل استناد است  و البته برای مهاجرت به کشورهای همسایه نیز مفید خواهد بود. 

دکوراسیون آشپزخانه 

آشپزخانه بزرگ، یکی از محیط هایی است که خصوصا برای خانم ها مطلوب بوده و با وجود آن میتوانند کار اشپزی را بهتر انجام دهند. اما ، معماری امروزه موجب شده تا اشپزخانه ها کوچک از حد معمول قبلی شده و خللی در کار خانم ها به وجود آورد. از طرف دیگر، دانش طراحی و دکوراسیون داخلی توانسته این مشکل را تا حدی مرتفع کرده  وبه آسایش همه اعضای خانواده کمک کند. ترفندهایی که امروزه برای دکوراسیون آشپزخانه به کار گرفته میوشد شامل :
استفاده ز انواع رنگ ها با توجه به رنگ غالب اشپزخانه 
به کار گیری نورپردازی متفاوت برای مدرن جلوه دادن آشپزخانه 
به کارگیری طرح های ساده و منحصر به فرد
استفاده از رنگ های مشکی و تم های سفید
استفاده از تم چوبی برای کابینت ها 
ساده و خلوت کردن فضای آشپزخانه 
اضافه کردن رنگ های شفاف و طرح های مهندسی به اشپزخانه 
استفاده از گیاهان سبز 
ترکیب کردن دکوراسیون مدرن و کلاسیک
به طور معمول، افرادی که دوره دکوراسیون داخلی را گذرانده و گواهینامه دکوراسیون داخلی دریافت کرده باشند، میتوانند برای دکوراسیون تخصصی یک مکان تصمیم گرفته و آن را به مرحله اجرا درآورند. 


دکوراسیون منزل باید به گونه ای باشد که فضا را بزرگتر نشان دهد.

ثبت نام دوره نرم افزار طراحی و دکوراسیون داخلی

طراحی نمای ساختمان 

نمای ساختمان، یکی از بخش های مهم هر ساختمان است که باید محیط داخل و خارج از ساختمان را به نوعی با هم مرتبط کرده و نقش محافظتی داشته باشد. علاوه بر این، در طراحی نمای ساختمان باید به عامل مقاومت ساختمان، زیبایی، پیشگیری از هدر رفت انرژی و آلودگی صوتی توجه داشت و نمای هر ساختمان را با توجه به شرایط محیطی و کاربردی آن انتخاب کرد. 
به طور معمول، طراحانی که دوره دکوراسیون داخلی را گذرانده باشند، با ملزومات و شرایط نمای ساختمان اشنایی بیشتری دارند. علاوه بر این، در طراحی نمای ساختمان باید اصول کلی را در نظر داشت که شامل : 
رنگ و بافت نمای یک ساختمان باید با ساختمان های مجاور مشابه باشد.
نمای ساختمان باید پویا باشد. 
نمای ساختمان باید در عین زیبایی، ساده باشد. 
نمای ساختمان باید به نحوی انتخاب شود که بر جذابیت فضای شهری اضافه کند. 
نورپردازی ساختمان باید به گونه ای باشد که ساختمان جذاب جلوه کند. 

 


 

نظرات و دیدگاه ها

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان