با دوره فن بیان و گویندگی خوب صحبت کنید

کاربر گرامی ،‌توجه داشته باشید ، مقالات موجود در وبسایت ، از بستر اینترنت و جستجو در سایت های اینترنتی ( بصورت خودکار) جمع آوری شده اند، لذا لطفا جهت یافتن منابع اصلی انتشار دهنده از موتورهای جستجو کمک بگیرید.

با دوره فن بیان و گویندگی خوب صحبت کنید

با دوره فن بیان و گویندگی خوب صحبت کنید | آیا زمانی که از شما خواسته می شود در جمع یا کنفرانسی صحبت کنید، دلهره و استرس زیادی می گیرید؟ آیا از صحبت کردن در جمع های بزرگ و روبرو شدن با نگاه های دیگران می ترسید؟ اگر می خواهید حرف هایتان روی دیگران تاثیر بگذارد و به صورت حرفه ای گویندگی کنید، دوره فن بیان و گویندگی به شما در رویارویی با ترس ها و تاریکی های درونتان کمک می کند تا بتوانید با صحبت هایتان دیگران را متقاعد کنید و آن ها از صحبت های شما لذت ببرند.

همچنین برای این که بتوانیم در زندگی حرفه ای و شخصی خود نسبت به دیگران متمایز باشیم باید روابط اجتماعی خوبی داشته باشیم و بتوانیم منظور خود را به درستی به مخاطبان خود منتقل کنیم بهتر است در این دوره شرکت کنیم. با دوره فن بیان و گویندگی خوب صحبت کردن و استفاده درست از صدایتان را یاد می گیرید.

دوره فن بیان و گویندگی

منظور از فن بیان چیست؟

فن بیان شامل تکنیک ها و روش های بیان بهتر است و به شما کمک می کند تا در هر شرایط به صورت کاملا حرفه ای سخن بگویید. این که بدانید درهر شرایط مکانی و زمانی چگونه صحبت کنید باعث موفقیت شما در کسب و کارتان و زندگی روزمره خواهند شد.

چرا فن بیان اهیمت دارد؟

فارغ از این که شاغل هستید یا خانه دار و این که چه شغل و موقعیت اجتماعی دارید، در هر جایگاهی که باشید، باید بتوانید با انسان های اطراف خود به خوبی ارتباط برقرار کرده و احساسات خود را به بهترین شکل ابراز کنید. اگر وکیل هستید مطمانا برای دفاع از حق موکل خود در دادگستری به اهمیت فن بیان پی برده اید. مشاوران و روانشناسان و همچنین مددکارن اجتماعی برای حل مشکلات و صحبت کردن با مراجعان خود باید سخنی دلنشن و تاثیرگذار داشته باشند.

ازهمه مهم تر در کسب و کار نیز آشنایی با مهارت های فن بیان بسیار اهمیت دارد زیرا شما برای بستن قرارداد و فروختن محصولات به مشتریان باید بتوانید آن ها را متقاعد کنید. در زندگی شخصی نیز و ارتباط با همسر، فرزندان و خانواده خود باید با مهارت های ارتباطی موثر آشنا باشید. در نهایت این که طرز بیان و نحوه سخن گفتنمان در زندگی شخصی و حرفه ای که داریم بسیار نقش مهمی ایفا می کند، بنابراین با شرکت در این دوره مهارت های بسیاری آموزش می بینید و موفق می شوید.

دوره فن بیان و گویندگی مناسب چه کسانی است؟

دوره فن بیان و گویندگی برای همه افرد مناسب است زیرا با این دوره مهارت های ارتباطی موثر، آداب معاشرت و احوال پرسی حرفه ای، اعتماد به نفس، نحوه شروع سخنرانی و استفاده از واژگان مناسب آشنا خواهید شد که همه این مهارت ها و توانایی ها برای زندگی شخصی و حرفه ای شما ضروری هستند. اما این دوره برای افرادی دیگر که رویای گویندگی و مجری گری در برنامه های تلویزیونی و رادیو را دارند بسیار مهم و ضروری است. همچنین این دوره برای افراد زیر بسیار موثر است.

 • مدیرانی که می خواهند در کسب و کار خود موفق شوند
 • افرادی که در حوزه آموزش فعالیت می کنند.
 • افرادی که در جلسات و کنفرانس های کاری زیادی شرکت می کنند
 • کسانی که می خواهند در عرصه سینما و تئاتر موفق شوند
 • بازیگران
 • دوبلرها
 • وکیل دادگستری
 • مشاوره و روانشناس
 • مشاورین املاک

در دوره فن بیان و گویندگی چه مهارت ها و توانایی هایی فرا می گیرید؟

 • تقویت مهارت زبان بدن و درک رفتارهای شخصی
 • شناخت مخاطبان
 • ترس از سخنرانی
 • مدیریت خشم
 • تکنیک های رفع خجالت و کم رویی
 • تمرین های عملی و تکمیلی تنفس
 • افزایش قدرت ابزارهای گفتاری و بیانی
 • نحوه خواندن متون مختلف
 • کنترل و مدیریت جلسات
 • افزایش اعتماد به نفس
 • فنون صحبت کردن

همزمان خواندن و صحبت کردن

یکی از تکنیک های مورد نیاز و ضروری در کنفرانس ها و جلسات این است که بتوانید به صورت همزمان صحبت کنید و بخوانید. قبل از اینکه جلسه شروع شود متن را چندین بار بخوانید تا با کلمات آن آشنا شوید و هنگام خواندن آن بیش از حد به متن نگاه نکنید. همچنین باید بتوانید حین صحبت کردن با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و به آن ها نگاه کنید. ارتباط چشمی در برقراری ارتباط تاثیر گذار بین شما و شنونده بسیار اهمیت دارد. این که از روی کاغذ یا لپ تاپ متنی را بخوانید و هیچ گونه حسی پشت لحن شما نباشد هیچ فایده ای ندارد.

داشتن صدای بلند و رسا

اگر می خواهید در جلسات و کنفرانس ها توجه همه را به صحبت هایتان جلب کنید باید صدای رسا و بلند داشته باشید و از همه مهم تر لحن شما نباید یکنواخت باشد. یکنواخت بودن لحن باعث می شود مخاطب احساس خستگی بکند و دیگر به صحبت های شما گوش ندهد. بنابراین برای اینکه بتوانید کنترل و مدیریت یک جلسه را به دست بگیرید باید صدای خود را هر جا که نیاز است کم و زیاد کنید. البته شمرده صحبت کردن یکی از اصل های کلیدی در فنون صحبت کردن است. سرعت صحبت کردنتان به نوع مخاطب هم بستگی دارد. اگر مخاطب شما کودک است باید سرعت و لحن صحبت کردن را تغییر بدهید. در حین صحبت گاهی برای چند ثانیه نفس عمیق بکشید تا کمی استرستان کاهش یابد.

کلمات را درست تلفظ کنید

برای این که بتوانید نظر مخاطبان خود را جلب کنید یا مکالمه ای تاثیرگزار داشته باشید بهتر است به تلفظ کلمات دقت بیشتری بکنید. چون هرگونه اشتباهی در تلفظ و معنی کلمات باعث می شود مخاطب دیگر به شما اعتماد نکند و یا حتی شما بعد از این که متوجه شدید کلمه را اشتباه تلفظ کرده اید، اعتماد به نفس خود را از دست بدهید.

آموزش فن بیان و گویندگی

چرا باید گواهینامه فن بیان و گویندگی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان را اخذ کنیم؟

فن بیان و گویندگی یک هنر است که با دانش آمیخته شده است. بهترین فرصت برای کسب دانش و مهارت های فن بیان و موفقیت در جلسات و کنفرانس ها شرکت در دوره فن بیان و گویندگی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان است. موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با بیش از ده سال سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های مختلف جز برترین موسسات آموزش عالی آزاد می باشد. در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شما از دانش و تجربیات اساتید برتر از سراسر کشور بهره مند خواهید شد. همچنین پس از شرکت در این دوره مدرک فن بیان و گویندگی دریافت خواهید کرد که این مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد

همچنین گواهینامه فن بیان و گویندگی که ما به شما می دهیم تاییدیه سازمان wes کانادا را دارد و می توانید از آن برای مهاجرت و تحصیل در کانادا استفاده کنید. در نهایت این که اگر می خواهید در شغل مدیریتی یا هنری و زندگی شخصی خود نسبت به دیگران برتری ویژه ای داشته باشید وهمچنین درآمد بیشتری کسب کنید، با شرکت در این دوره به تمامی اهداف و آرزوهای خود می رسید. با آموزش فن بیان و گویندگی در موسسه ما مهارت های بسیاری فرا می گیرید که در نگرش و بیان شخصیت شما بسیار تاثیرگزار است. پس فرصت را از دست ندهید و با مشاوران ما تماس بگیرید تا آن ها اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

نظرات و دیدگاه ها

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان