دوره فناوری اطلاعات(MBA)

دوره MBA فناوری اطلاعات


  دوره MBA فناوری اطلاعات چه دوره ای است؟ مزایای MBA فناوری اطلاعات چیست؟ موقعیت های شغلی MBA فناوری اطلاعات چیست؟ مزایای شرکت در دوره MBA فناوری اطلاعات مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ چرا مدیران IT باید مدرک MBA داشته باشند؟     همین حالا در دوره MBA فناوری اطلاعات شرکت کنید   دوره MBA فناوری اطلاعات چه دوره ای است؟ دوره MBA فناوری اطلاعات ، یکی از شاخه های جدید مدیریت رشته مدیریت فناوری اطلاعات است که از دیدگاه خیلی از م...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

 

همین حالا در دوره MBA فناوری اطلاعات شرکت کنید

 

دوره MBA فناوری اطلاعات چه دوره ای است؟

دوره MBA فناوری اطلاعات ، یکی از شاخه های جدید مدیریت رشته مدیریت فناوری اطلاعات است که از دیدگاه خیلی از مدیران و محققان دنیای امروز نیازمند فارغ التحصیلانی است که  هم در حوزه مدیریتی آموزش لازم فرا گرفته باشند و هم در سازمان و محل کار خود با این روش تکنولوژی جدید باعث افزایش عملکرد و بهره وری چشمگیری شوند. فن آوری اطلاعات مهارت و علم تولید ذخیره سازی و محاسبات اطلاعات و ارتباطات است این تکنولوژی شامل مباحثی که به علوم کامپیوتر ,طراحی و گسترش و پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی مرتبط می شود. مدیریت فناوری اطلاعات به اطلاعات در حوزه فناوری اطلاعات و اطلاعات عمومی و داشتن مهارت کافی در امر منابع انسانی و دارا بودن روحیه بالا کاری در پست مدیریت, درک مشکلات و تغییرات بسیار سریع فناوری و اثرات آن در محیط کسب و کار  نیازمند می باشد فناوری اطلاعات به تنهایی زیاد موثر نمیباشد. زمانی با ارزش است که در ارتباط با نیازهای سازمان استفاده شود.

در قلب هر برنامه MBA یک برنامه درسی مدیریت کسب و کار، استراتژی، و اقتصاد قرار دارد. با این حال، کسب و کار بر مبنای اطلاعات اجرا می شود، و در دنیای امروز، اطلاعات از طریق تکنولوژی به اشتراک گذاشته می شود. این که آیا تکنولوژی در قالب یک حساب نقدی، انبار داده یا تولید رباتیک وجود دارد یا خیر، دانش به کار گیری آن در کسب و کار مدرن ضروری است. MBA فن آوری اطلاعات ، ادغام مدیریت کسب و کار و دانش فن آوری به صورت یک برنامه پیشرفته است.

فناوری اطلاعات یک صنعت قوی است که پتانسیل زیادی برای رشد دارد. اگر می خواهید وارد این زمینه شوید یا کار حرفه ای را خود پیش ببرید، MBA فناوری اطلاعات را در نظر بگیرید تا بتوانید رقابت خود را حفظ کنید. MBA فناوری اطلاعات روی بخش کسب و کار، سازمانی و مالی صنعت فناوری اطلاعات متمرکز است. MBA فناوری اطلاعات، شما را قادر می سازد تا در سطوح کسب و کار و سازمان برنامه ریزی های فنی انجام دهید. با ترکیب تخصص فناوری اطلاعات خود با برنامه ریزی خلاقانه و پیاده سازی استراتژی ، می توانید به کارفرمای خود کمک کنید تا در بالاترین سطح IT خود قرار بگیرد. MBA فناوری اطلاعات (IT) موضوعات متعددی اعم از اصول مدیریت، مدیریت فناوری اطلاعات،  سیستم‌های مرتبط با فناوری اطلاعات ، کسب و کار الکترونیکی و تجارت الکترونیکی، کسب و کار هوشمند ، پردازش تراکنش، برنامه‌های کارکردی و یکپارچه سازی استراتژی توسعه کسب و کار الکترونیک و مسائلی از این قبیل را پوشش می دهد. کسب مدرک MBA فناوری اطلاعات می تواند به افراد کمک کند تا  فرصت شغلی شان را افزایش دهند. MBA فناوری اطلاعات می تواند مهارت ها و دانش لازم را برای شروع یک کسب و کار جدید فراهم آورد و بسیاری از مدیران فناوری اطلاعات  نیاز به MBA فناوری اطلاعات نیاز دارند تا بتوانند راهکارهای مدیریتی را بهتر اجرا کنند. بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات با بحث های مدیریتی آشنا نیستند. نیاز به یک فرد واجد شرایط برای راه اندازی یک کسب و کار فناوری اطلاعات هستند که دانش کافی دارند.

این دوره، یک دوره ایده آل برای افرادی است که علاقه مند به دانش در حوزه ی فن آوری اطلاعات و مدیریت کسب و کار مرتبط با فناوری هستند. با توجه به تعداد روزافزون کسب و کارهایی در حوزه ی کامپیوتر و اینترنت است، نیاز به مدیریت در این رشته روز به روز احساس می شود. افرادی که MBA فناوری اطلاعات را در نظر دارند، کسانی هستند که می خواهند پست بالایی در سازمان ها/شرکت ها داشته باشند . اگر شخصی بلند پرواز هستید و می خواهید اداره یا شرکت خود را به عنوان مدیر یا رئیس اداره کنید، دوره MBA فناوری اطلاعات، مهارت های مناسب را برای کار به شما ارائه می دهد. شما فقط گروهی از کارکنان را اداره نخواهید کرد، بلکه نیازهای شغلی خود را به عنوان یکی از پرسنل IT دانسته و سعی در برآوردن آن نیازها می کنید. امروزه ما در دنیایی زندگی می کنیم که فناوری جزء اصلی زندگی ما به حساب می آید و تا حد زیادی ما به آن وابسته هستیم. پس این نباید زیاد تعجب آور باشد که ما نیاز به مدارک حرفه ای داریم که در حیطه ی فناوری اطلاعات بوده و مباحث مدیریتی هم در آن گنجانده شده باشد. مدیریت ارشد کسب ‌و کار فناوری اطلاعات  گزینه ی مناسبی برای این کار به حساب می آید و فرصت های شغلی بسیار گسترده ای را برای افراد علاقه مند به حوزه ی مدیریت و فناوری اطلاعات فراهم می آورد. MBA فناوری اطلاعات (IT) با هدف آماده سازی دانش پذیران برای موفقیت در زمینه ی مدیریت و فناوری اطلاعات طراحی شده است.

اینفوگرافی فناوری اطلاعات MBA

 

مزایای MBA فناوری اطلاعات چیست؟ 

فناوری اطلاعات یکی از سریعترین صنایع در حال رشد در دنیای مدرن است و به طور متوسط رشد تقریبا 20 درصد در دهه آینده خواهد داشت. فناوری اطلاعات صنعتی است که متکی به طیف گسترده ای از مهارت ها و توانایی ها مانند تفکر بازاریابی و دانش فنی به خلاقیت، نوآوری و مهارت های حل مسئله است. با توجه به این موضوع، MBA  فناوری اطلاعات یک نوع سرمایه گذاری صحیح در آینده به حساب می آید. در بخش های زیر به بررسی مزایای مدیریت ارشد کسب و کار فناوری اطلاعات می پردازیم. 

 

افزایش مهارت های مدیریتی:
با افزایش تعداد کسب و کارهای اینترنتی و فروش آنلاین، MBA فناوری اطلاعات به کارآفرینان درک بهتری از مدیریت افراد در تجارت الکترونیک و امنیت می دهد. شروع کسب و کار جدید نیاز به مهارت های موجود از طریق برنامه های MBA است و به همین دلیل دانستن نحوه ی برنامه ریزی زیرساخت های سیستم در ابتدا می تواند منجر به رشد بیشتر در آینده شود. همچنین با استفاده از MBA فناوری اطلاعات ، یک دیدگاه مفهومی و پیشرفته برای کسب و کار برای تغییر روند کسب و کار بدست می آید. MBA فناوری اطلاعات به مدیران کمک می کند تا بوسیله ی ارائه ی یک دیدگاه مفهومی و سود آور و هم چنین همراهی با روند فناوری روز، به شرکت/سازمان ، مزیت رقابتی ارائه دهد. هم چنین به مدیران، مهارت های مدیریتی بنیادینی را ارائه می دهد تا از آنها برای پیشبرد اهداف سازمان استفاده کنند زیرا یکی از عناصر اصلی در موفقیت کسب و کار داشتن دانش به روز و مهارت های مدیریتی از قبیل کار تیمی، برقراری ارتباط قوی و رهبری است.
حقوق و مزایای بهتر:
MBA فناوری اطلاعات دارای مزایای حرفه ای و همچنین شخصی است. این بدین معنی است که مدرک MBA فناوری اطلاعات فرصت های بیشتری برای افزایش پاداش ها و مزایای بهتر به همراه خواهد داشت.  بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات، از MBA به عنوان یک پرش به سوی پست های بالا با حقوق بیشتر استفاده می کنند. علاوه بر این، بعضی از شرکتها ممکن است افزایش حقوق رسمی را به کارکنانی که MBA فناوری اطلاعات و گواهینامه های مربوطه را دریافت می کنند، پیشنهاد دهند. در ابتدای کار می توان گفت که  می توانید دستمزد پایه سالانه بین 50،000 تا 67،000 دلار در سال به دست آورید. هم چنین ممکن است مزایای و پاداش هایی بدست آورید که میزان حقوق و دستمزد آن به اندازه ی 70 تا 80 هزار دلار برسد. البته قابل ذکر است که شرکتی که برای آن کار می کنید نیز مهم است. پس از تجربه در این زمینه، دستمزد شما ممکن است پس از 5 سال 5000 دلار افزایش یابد. پس از 15 سال در صنعت به عنوان مدیر فناوری اطلاعات، دستمزد شما باید از کارکنان مبتدی چند برابر شود. اگر مهارت های IT خود را به روز کنید، پتانسیل درآمد شم نیز افزایش می یابد. 

 

فرصت های شغلی گسترده:
اخذ مدرک MBA فناوری اطلاعات بیش از یک فرصت شغلی را برا شما فراهم می کند. هم چنین به فرد یاد می دهد که تفکر انتقادی داشته باشد و به طور کارآمد ارتباط برقرار کند. فرصت های شغلی که می توانید از این مدرک داشته باشید عبارتند از مدیر بخش فناوری اطلاعات، معاون بخش فناوری اطلاعات، مدیر ارشد پروژه، مشاور فناوری اطلاعات، مدیر ارشد اطلاعات، تحلیلگر سیستم و غیره.
ارتقاء دانش و تحصیلات:
یکی از مزایای مهم اخذ مدرک MBA فناوری اطلاعات، ارتقاء سطح کیفی سواد و دانش فرد است. مدیریت ارشد کسب و کار فناوری اطلاعات طیف وسیعی از مهارت هایی را که تقریبا در حوزه ی فناوری اطلاعات است را به شما آموزش می دهد تا با تلفیق آنها با مسائل مدیریتی همچون سیستم‌های مرتبط با فناوری اطلاعات، فرهنگ سازماني، استراتژی توسعه کسب و کار الکترونیک و مدل های آن، مشکلات مربوط به سازمان را حل کنید.

 

ارائه راه حل به مدیران ارشد:
پس از کسب مدرک MBA فناوری اطلاعات به عنوان یک کارشناس کسب و کار به عنوان متخصص حرفه ای در زمینه ی  IT شناخته می شوید. همچنین خودتان را در موقعیتی برابر با سایر مدیران ارشد خواهید دید- مدیرانی که اغلب از شما به عنوان مدیر IT نظرخواهی می کنند . MBA فناوری اطلاعات زبان برقراری ارتباط مؤثر با دیگر پرسنل و عوامل را به شما یاد می دهد و به مدیران IT کمک می کند تا نیازهای زمینه های کسب و کار را درک کنند. این به مدیران MBA فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا راه حل هایی را ارائه دهند که برای سازمان سودآوری داشته باشد.
تصمیم گیری استراتژیک:
MBA به مدیران IT، دانش کسب و کار وسیعی می دهد تا تصمیمات کسب و کار استراتژیک اتخاذ کنند و تأثیرات مثبتی روی سازمان/ شرکت بگذارند درک درستی تمامی جوانب کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، امور مالی و زنجیره تامین از مؤلفه های اصلی تصمیم گیری استراتژیک است. مدیران IT باید بتوانند تصمیمات استراتژیک بگیرند، با دیگران مذاکره کنند و یک تیم را با کارایی بالا رهبری کنند. دیگر مهارت های مهم شامل ارتباطات کتبی و شفاهی، توانایی کار در تیم، حل مسئله و مهارت های تحلیلی است.. مدیران IT با استفاده از تصمیمات استراتژیک خود، چهارچوبی را برای کلیه ی کارکنان ارائه می دهند تا همه در یک جهت به سمت اهداف و چشم انداز تعیین شده ی سازمان/شرکت حرکت کنند. 

 

مدرک فناوری اطلاعات mba

 

موقعیت های شغلی MBA فناوری اطلاعات چیست؟

بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به دنبال کارجویی با مدرک MBA فناوری اطلاعات برای موقعیت های مدیریتی خود هستند. افرادی که موفق به اخذ مدرک MBA فناوری اطلاعات می شوند می توانند عناوین شغلی مختلفی را به دست آورند مانند مدیر سیستم اطلاعاتی، تحلیلگر سیستم کامپیوتر، مدیر ارشد فناوری و غیره. در قسمت های زیر به بررسی فرصت های شغلی مدیریت ارشد کسب وکار فناوری اطلاعات می پردازیم.

 

مدیر سیستم های اطلاعاتی:
مدیران سیستم های اطلاعاتی در چندین سطح شرکت کار می کنند تا بر منابع و پرسنل فناوری اطلاعات (IT) نظارت کنند. آینده ی شغلی مدیران سیستم های اطلاعاتی با نرخ رشد مورد انتظار 15٪  تا سال 2024 همراه خواهد بود.  طبق گزارش دفتر آمار کار ایالات متحده آمریکا (BLS) این نرخ رشد از مشاغل دیگر سریعتر بوده است. همچنین BLS گزارش کرد که حقوق مدیران سیستم های اطلاعاتی بر اساس تخصص  و نوع سازمانی که در آن مشغول به کار هستند، فرق می کند. متوسط درآمد سالانه مدیران سیستم های اطلاعاتی در تمام زمینه ها در ماه مه 2015 به میزان 131،600 دلار بوده است.
تحلیلگر سیستم:
تحلیل گرهای سیستم،  طراحی و بهینه سازی سیستم های کامپیوتری و زیرساخت های فناوری کسب و کار را برعهده دارند. هم چنین نصب و پیاده سازی سیستم های جدید را مدیریت می کنند. اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا پیش بینی می کند که استخدام تحلیلگران سیستم های کامپیوتری تا 2024 می تواند 21 درصد رشد کند. با این حال، به مانند مشاغل دیگر در فن آوری اطلاعات، رشد استخدام می تواند توسط برونسپاری سازمان ها متوقف شود. میانگین حقوق برای تحلیلگر سیستم 85000 دلار در ماه مه 2015 گزارش شد. تحلیلگران با رتبه ی بالا هم حدود 135450 دلار بدست آوردند در حالیکه تحلیلگران با رتبه ی پایین درآمد میانگین برابر با 51910 دلار بدست آوردند. 

 

مدیر ارشد فناوری اطلاعات:
مدیران ارشد فناوری اطلاعات، معمولا مدیران فن آوری برتر در یک شرکت هستند و اطمینان حاصل می کنند که منابع فناوری اطلاعات یک کسب و کار، اهداف شرکت را افزایش می دهند. با توجه به ماهیت بالا و معتبر بودن این پست، رقابت زیادی برای این موقعیت وجود دارد. بر اساس BLS، انتظار می رود، شغل مدیر ارشد فناوری به میزان 6٪ تا سال 2024 افزایش یابد. بر اساس اداره آمار کار ایالت متحده آمریکا، متوسط حقوق پست های اجرایی برابر با 175110 دلار بوده است. به مانند دیگر پست های ارشد، میزان حقوق دریافتی مدیران ارشد فناوری اطلاعات، به اندازه ی شرکت، کسب و کار و صنعت مد نظر دارد. به عنوان سرپرست، مدیر ارشد فناوری، مسئول اصلی تصمیم گیری های بزرگ در ارتباط با چارچوب اطلاعات سازمان است. این وظیفه مدیر ارشد فناوری اطلاعات است که تصمیمات نهایی مربوط به انتخاب و خرید تجهیزات فناوری اطلاعات را اتخاذ می کند. مدیر ارشد فناوری اطلاعات همچنین تصمیم می گیرد که چگونه این تجهیزات را نصب کند، چه موقع آنها را ارتقا دهد و چگونه این تجهیزات و سیستم ها را در جهت عملیات سازمان سوق دهند. وی فردی متخصص فنآوری است که درک کاملی از سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی دارد. هم چنین مدیر ارشد فناوری اطلاعات علاوه بر مهارت های فنی  دارای مهارت های مدیریت و تصمیم گیری است و اطمینان حاصل می کنند که تیم های IT در کنار یکدیگر کار می کنند. 
مدیر فناوری اطلاعات:
مدیران فناوری اطلاعات مسئول مدیریت و هدایت عملیات فناوری اطلاعات برای شرکت خود هستند و توصیه های مدیریتی و فنی به بخش های سازمان ارائه می دهند. آنها همچنین مسئول ایجاد راهکارهای موثر برای توسعه تکنولوژی و نرم افزار، تست دستگاه های سخت افزاری و برنامه های کاربردی هستند. مدیران فناوری اطلاعات روابط قوی با فروشندگان برقرار می کنند تا به قیمت گذاری بهتر و صرفه جویی در منابع شرکت دست یابند و در یک محیط تیمی با مدیران و سرپرستان دیگر برای رسیدن به اهداف سازمان، همکاری بسیار دارند. وظایف اصلی آنها همچنین می تواند توزیع بودجه و گزارش پیشرفت آنها را به معاون یا رئیس شرکت باشد. آنها دارای توانایی های بین فردی قوی برای ارائه ی مفاهیم اطلاعات، توضیح مفصل مفاهیم مربوط به فناوری اطلاعات هستند و تعامل بین متخصصان فناوری اطلاعات، فروشندگان، مشتریان و کارکنان را تسهیل می کند. همچنین ممکن است آنها با یافتن راه حل های نوآورانه ارائه می دهند و عیب های موجود در سیستم عامل ها را پیدا کرده و آنها را رفع می کنند. بر اساس میزان تجربه مدیر فناوری اطلاعات، یک مدیر فناوری اطلاعات با تجربه ی کمتر از 5 سال، می تواند میزان حقوق متوسط برابر با 70000 دلار داشته باشد. مدیران فناوری با بیش از 5 سال سابقه ی کاری، حقوق متوسطی برابر با 90000 هزار دلار می تواند داشته باشد. هم چنین مدیران فناوری اطلاعات با سابقه کار بین 10 تا 20 سال درآمد متوسطی برابر با 122000  دلار می تواند داشته باشد.
تحلیلگر کسب وکار IT:
تحلیلگر کسب و کار IT، روی بهبود عملیاتی تمرکز می کند که در حیطه ی فناوری اطلاعات در یک شرکت است. تحلیلگر کسب و کار برای کارائی بهتر شرکت به مدیریت پیشنهاداتی ارائه می دهد. تحلیلگر کسب و کار IT ، سخت افزار، نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات که در یک شرکت وجود دارند را تحلیل می کنند. این تحلیل برای این انجام می شود تا حوزه های داخل سازمان را که نیاز به بهبودی دارند ، تعیین شود. تحلیلگر سپس نتایج را بررسی می کند و پیشنهاد می دهد که چه چیز باید در مورد سیاست های فناوری اطلاعات تغییر کند. هنگامی که مشکلات شناسایی می شوند، تحلیلگر باید تکنیک های حل مسائل را برای رسیدن به یک نتیجه ی کارآمد ارائه دهد. دانش SQL در زمینه  نیز مهم است تا بتواند داده ها را از پایگاه های داده تجزیه و تحلیل کند. تحلیلگر کسب و کارIT باید بتواند تجزیه و تحلیل هایی مانند تحلیل سود و زیان را انجام دهد. بنابراین، مهارت های ریاضی قوی ضروری است. مهارت های ارائه مطلب و گزارش دادن به منظور ارائه یافته ها به مدیریت نیز  بسیار حائز اهمیت است. متوسط حقوق تحلیلگر کسب وکار IT با توجه به سابقه ی کاری کمتر از 5 سال ، حقوقی متوسط برابر با 62000  دلار دارند. اگر سابقه ی کاری آنها بین 5 تا 10سال باشد، میزان متوسط حقوق آنها برابر با 78000 دلار خواهد بود. هم چنین، تحلیلگران کسب وکار IT بین 10 تا 20 سال سابقه ی کاری، متوسط حقوق برابر با 84000 دلار خواهند داشت.

 

کسب گواهینامه فناوری اطلاعات mba از موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان

 

 

معاون فناوری اطلاعات:
معاون فناوري اطلاعات (IT) يك مقام بلندپايه است كه بر تشکیلات فناوري سازمان، و همچنين تغيير و به روزرساني فناوري اطلاعات در پروژه ها نظارت دارد. معاون فناوری اطلاعات، سیستم ها را ارزیابی می کند و تصمیمات مربوط به سرمایه گذاری و پیاده سازی فناوری را اتخاذ می کند. آنها باید در چارچوب دیدگاه و ارزش های سازمان به اهداف سازمان دست یابند. آنها همچنین به توسعه سیاست ها، استانداردها و اهداف کمک می کنند و افراد مستعد جدید را استخدام می کنند. یکی از مهمترین وظایف این عنوان شغلی، کمک به ایجاد بودجه و اجازه خرید است. اکثر معاونان IT در ساعات کاری به طور منظم در محیط اداری کار می کنند. میزان حقوق متوسط معاونین فناوری اطلاعات  بر اساس تجربه متفاوت است. یک معاون فناوری اطلاعات با سابقه ی کمتر از 5 سال میزان حقوق متوسط برابر با 118000 دلار خواهد  داشت. برای معاونین با سابقه ی 5 الی 10 سال میزان حقوق متوسط برابر با 134000 دلار خواهد بود. اگر سابقه ی معاونین فناوری اطلاعات بین 10 الی 20 سال باشد، میزان حقوق متوسط آنها برابر با 156000 دلار خواهد بود. این میزان حقوق های ارائه شده در اینجا بسته به نوع و اندازه ی شرکت می تواند متفاوت باشد.
مدیر ارشد پروژه IT:
مدیران ارشد پروژه باید بسیار منظم و مسئولیت پذیر بوده و قادر باشد تا با افراد مختلفی کار کند. مدیران ارشد پروژه با سرعت بالا کار می کنند و در  ازای مسئولیت هایی که به آنها داده شده است، بسیار سخت کار می کنند. این مدیران افرادی تحصیل کرده و به روز هستند. مدیران ارشد پروژه IT اطمینان حاصل می کنند که کلیه ی عملکردهای فنی شرکت به درستی پیش می رود. این عملکردها شامل پروژه ها، ارتباط با مشتری و خدمات مربوط با آن می شود. آنها باید اهداف تیم را تعیین کنند و وظایفی را برای اعضای گروه تعیین کنند. علاوه بر این زمانیکه مشکلی بوجود می آید، باید آن را به طور کارآمد حل کنند. در خصوص وظایف اختصاصی مدیر ارشد پروژه می توان گفت گه آنها عملکرد سرور و پیاده سازی آن را مدیریت می کنند و سیستم عامل ها و پایگاه های داده را ارتقاء می دهند. هم چنین آنها بر نصب تجهیزات و روند پیشرفت کلی هر پروژه از آغاز پروژه نظارت می کنند. میزان حقوق متوسط این عنوان شغلی نیز بر اساس سوابق و تجارب کاری متفاوت است. اگر فرد دارای سابقه ی کاری کمتر از 5 سال باشد، می تواند حقوق متوسطی برابر با 93000 دلار داشته باشد. مدیران دارای سابقه ی کاری بین 5 الی 10 سال، می توانند درآمدی برابر با 108000 دلار داشته باشند. هم چنین مدیران با سابقه ی کاری بین 10 الی 20 سال می توانند حقوق متوسطی برابر با 120000 دلار داشته باشند.
مشاور فناوری اطلاعات:
مشاوران فناوری اطلاعات (IT) برای سازمان های مختلف کار می کنند. کار آنها ارائه ی مشاوره به مشتریان درباره نحوه ی استفاده از فناوری اطلاعات است تا اهداف کسب و کار خود را برآورده سازند. آنها باید قادر به ساخت و بهبود ساختار IT مشتریان خود باشند. آنها باید قادر به تحلیل و حل مشکلات مختلف فناوری اطلاعات باشند. آنها باید با مسائل دسکتاپ و سرور آشنایی داشته باشند. مشاوران فناوری اطلاعات،  سخت افزار و نرم افزارهای IT مشتریان را نصب و عیب یابی می کنند. آنها نیازهای مشتریان را مورد بحث قرار می دهند و حوزه ی پروژه های IT را تعریف می کنند. آنها باید شرایط و مشخصات سیستم های مشتریان را تصریح کنند. آنها با مشتریان در مورد زمان بندی و هزینه های مربوطه مشورت می کنند. آنها باید مهارتهای ارائه مطلب عالی داشته باشند. همچنین باید مهارتهای ارتباطی عالی و حرفه ای داشته باشند و باید با کارمندان در تمام سطوح با مشتریان و کاربران خود ارتباط برقرار کنند. و جدیدترین فناوری های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری به روز باشند. بر اساس میزان سال سابقه ی کاری، حقوق افراد متفاوت است. اگر فرد دارای سابقه ی کاری کمتر از 5 سال باشد می تواند درآمدی برابر با 64000 دلار داشته باشد. مشاورین فناوری اطلاعات با سابقه ی 5 الی 10 سال حقوقی متوسط برابر با 83000 دلار دارند. هم چنین مشاورین با سابقه ی 10 تا 20 سال متوسط حقوقی برابر با 100000 دلار خواهند داشت.

 

همین حالا در دوره MBA فناوری اطلاعات شرکت کنید

 

مزایای شرکت در دوره MBA فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

مهمترین قدم برای برنامه ها در مدیریت و راهنمایی فناوری اطلاعات در سازمان ها توجه کردن به افرادی است که از این فناوری استفاده میکنند .گذراندن دوره های آموزش فناوری اطلاعات به تشویق و ترغیب کارکنان به استفاده از IT در مقاطع مختلف کاری و حتی شخصی برای افزایش دانش و مهارت افراد می باشد. بر این اساس موسسه آموزش عالی فن پردازان در راستای آموزش مدیران و مهندسین فناوری اطلاعات و علاقه مندان به حوزه مدیریت فناوری اطلاعات را طراحی کرده است که دارای مزایای ذیل است:

 • موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازن پس از کسب کليه مدارک و مجوزهاي لازم از سوي وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری کشور، اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي MBA فناوری اطلاعات نموده است . یکی از مزایای این دوره تائيديه وزارت علوم تحقيقات و فن آوري بوده که دارای اعتبار بالایی می باشد. 
 • امکان ترجمه رسمی مدارک با مهر وزارت امور خارجه جهت ارائه به سازمان ها و شرکت های خارج از کشور
 • به کارگیری از اساتید مجرب و برتر در حوزه ی MBA فناوری اطلاعات 
 • برخورداری از محتوا و سر فصل های درسی گسترده و جامع
 • امکان رفع اشکال دانش پذیران توسط اساتید مجرب 
 • امکان تأیید مدارک توسط سازمان ارزیابی WES
 • ارائه ی منابع شنیداری-دیداری همراه با بسته های آموزشی
 •  ارسال بسته های آموزشی به سراسر نقاط کشور

 

چرا مدیران IT باید مدرک MBA داشته باشند؟

تحصیل در زمینه  MBA اطلاعات فناوری، افراد را برای مدیریت و رهبری در زمینه ی فناوری اطلاعات آماده می کند. مدیر کسی است که در تصمیم گیری برای کسب و کار، سازمان ها و پرسنل آن دخیل هستند. زمانی که تصمیمات مدیر در به بار آوردن نتایج مورد انتظار موفق باشد. این قاعده برای مدیران IT نیز مستثنی نیست. اما داشتن یک مدرک MBA فناوری اطلاعات برای مدیر IT ضروری است. در بخش های زیر به بررسی این موضوع می پردازیم.

 

آشنایی با امور مالی:
مدیران IT برنامه های کسب و کار را ارائه می دهند. به همین دلیل، آنها باید با مسائل اقتصادی مربوط به تولید، زنجیره های عرضه و بازاریابی خود آشنایی داشته باشند. آنها باید درک اساسی از پیشرفت مستمر داشته باشند.. اگر شما مدیر IT هستید، باید تصمیمات مهمی را که روی شرکت شما تاثیر می گذارند را بررسی کنید زیرا این تصمیمات بر هزینه های بالقوه ای مانند کار، تغییر حوزه ی پروژه، تأخیر پروژه، قیمت گذاری رقبا، زنجیره های تامین نیز تأثر گذار است. امور مالی، حسابداری و کسب و کار از موضوعاتی هستند که برای مدیران IT بسیار حائز اهمیت است، لذا، داشتن مدرک MBA فناوری اطلاعات برای مدیران IT بسیار ضروری است. 
برنامه ریزی استراتژیک:
یکی از مسائل و موضوعات مهم در عرصه ی مدیریت به ویژه مدیریت ارشد کسب و کار فناوری اطلاعات، برنامه ریزی استراتژیک است. برنامه ریزی استراتژیک عبارتست فرآیند سازمان برای تعیین استراتژی، جهت گیری و تصمیم گیری ها. در بحث MBA فناوری اطلاعات، برنامه استراتژیک عبارتست از فهم اینکه چگونه و تا چه حد پرسنل و افراد تیم شما با چشم انداز، اهداف و ارزش های سازمان هم جهت هستند. از دیدگاه مدیرMBA فناوری اطلاعات، این به معنی تصمیم گیری درباره ی پرسنل است. اگر یک مدیر IT هستید، به یک مدرک MBA فناوری اطلاعات نیاز دارید تا برای برنامه ها و اهداف خود برنامه ریزی استراتژیک کنید. 
یادگیری مهارت های مدیریتی:
مدرک MBA فناوری اطلاعات ضروري است ، زیرا مديريت به عنوان پشتوانه ی اقتصادي کسب وکار شرکت/سازمان به حساب می آید. مدرک MBA فناوری اطلاعات به مدیران IT از طریق توسعه مهارت های كامل مدیریتی، تحقیق، مشاوره و تعامل با مدیران در حوزه ی فناوری اطلاعات کمک می کند تا از منابع سازمانی به نحو احسن برای اهداف شرکت استفاده کنند. زمانیکه مدیران IT مبانی مدیریت را بهتر یاد بگیرند، می توانند مسائل مختلف را به طور مؤثر شناسایی کرده و بهترین راه حل ها را برای حل آن مشکلات ارائه دهند.
مدیریت محصول و پرسنل:
مدرک MBA فناوری اطلاعات ضروري است  زیرا هر فرد موفق در زمینه ی کسب وکار IT  باید بداند که چگونه "محصولات و پرسنل" را به نحو کارآمد مدیریت کند .مدرک MBA فناوری اطلاعات، مهارت ها و تجربه های لازم را برای تبدیل شدن به یک رهبر در کسب و کار خود و مدیریت محصولات و پرسنل با هم به شما کمک می کند. هم چنین، مدیران IT با استفاده از این مدرک می توانند روش های مدیریت پرسنل خود را یاد بگیرند.

 

همین حالا در دوره MBA فناوری اطلاعات شرکت کنید

 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این دوره آموزشی به همراه پکیج آموزشی MBA ارسال میشود. برای مشاهده سرفصل ها به دوره MBA مراجعه کنید.

فصل اول

 • اصول و مبانی مدیریت    
 • تعریف مدیریت‏    
 • وظایف اصلى مدیران    
 • طبقه‌بندی مدیران‏    
 • مدیران عملیاتى‏    
 • مدیران میانى‏    
 • مدیران عالى‏    
 • مهارت‌های مدیران‏    
 • سیر تاریخى مدیریت‏    
 • نظریه‏هاى جدید مدیریت    
 • تعریف سیستم‏    
 • طبقه بندى سیستم ها    
 • نظریه اقتضایى    
 • نظریه نقش‏هاى مدیرى‏    
 • اصول مدیریت    
 • برنامه‏ریزى‏    
 • اهمیت برنامه‌ریزى‏    
 • ویژگى‏هاى برنامه‌ریزى موفّق‏    

فصل دوم    

 • مدیریت فناوری اطلاعات    
 • آشنایی با فناوری اطلاعات    
 • تعریف فناوری اطلاعات    
 • اطلاعات چیست    
 • مدیریت فناوری اطلاعات    
 • تاریخچه فن آوری اطلاعات    
 • مدیریت فناوری های ارتباطات و اطلاعات(ITs ) در سازمان:    
 • مهارت‌های عمومی مدیریتی    
 • مهارت‌های مرتبط با IT    

فصل سوم    

 • سیستم‌های مرتبط با فناوری اطلاعات    
 • تعریف سیستم‌های اطلاعات    
 • سیستم‌های اطلاعات سازمانی    
 • انواع معمول سیستم‌های اطلاعات سازمانی عبارتند از    
 • سیستم های اطلاعات مدیریت    
 • مفهوم سیستم اطلاعات مدیریت :    

فصل چهارم    

 • نقش فناوری اطلاعات در سازمان‌های امروزی و عملکرد سازمان‌ها    
 • الف) فشارهای بازار    
 • ب) فشارهای فناوری    
 • پ) فشارهای اجتماعی    
 • واکنش‌های سازمانی به فشارهای کسب و کار و پشتیبانی فناوری اطلاعات    
 • مزیت رقابتی و سیستم‌های اطلاعات استراتژیک    
 • مدل نیروهای رقابتی Porter    
 • ERP چگونه قادر است عملكرد تجاري يك شركت یا سازمان را بهبود بخشد ؟    
 • بكارگيريERP براي يك كسب و كار چه مزيتهايي راميتواند به همراه داشته باشد ؟    
 • آيا ERP با فرايندهاي موجود در شركت یا سازمان تطابق دارد يا خير؟    
 • ERP چه نوع هزينه هايي ميتواند به همراه داشته باشد؟    
 • ERP چگونه با تجارت الكترونيكي تطابق پيدا می‌کند؟    

فصل پنجم    

 • بررسی ارتباط میان مدیریت تحول، تکنولوژی اطلاعات و کسب‌وکار‏    
 • تعاريف تحول در سازمان    
 • فرهنگ سازماني؛ اصل اوليه در تحول سازماني    
 • پنج گامي که روي مديريت تغيير تأثیر می‌گذارد‏    
 • گام : درک آنچه نياز به تغيير دارد    
 • گام: شفاف کردن فرايندهاي تغيير    
 • گام : تخصيص بهينه منابع    
 • گام: به کارکنان توجه کنيد    
 • گام : از بالا رهبري کنيد    
 • عاملان تغيير و مقاومت در برابر تغيير    
 • مدل‌های تغيير    
 • فناوري اطلاعات و کسب و کار‏    
 • مديريت تحول، ‏IT‏ و کسب و کار‏    
 • نتیجه‌گیری:‏    
 • آشنایی با فرآیندها و فرآیند محور    
 • مروري بر مفهوم فرآيند    
 • هدف از BPM چيست؟    
 • چرخه حيات BPM    

فصل ششم    

 • اقتصاد اطلاعات    
 • استراتژی قیمت‌گذاری اطلاعات کالا و خدمات اطلاعاتی    
 • اهداف قیمت‌گذاری    
 • فناوری اطلاعات و تأثیر آن بر بنگاه‌های اطلاعاتی    
 • مفهوم سواد اطلاعاتی    
 • مباني نظري سواد اطلاعاتي    
 • محدودیت‌های ناشي از توسعه فناوري اطلاعات    
 • کاربرد تکنیک‌های مالی و اقتصادی در پروژه فناوری اطلاعات    
 • چرخه زندگي پروژه‌هاي‌ فناوري اطلاعات    
 • رويکردهاي نوين ارزيابي سرمايه‌گذاري پروژه‌هاي ICT    
 • کارت امتيازي متوازن    

فصل هفتم    

 • کسب و کار هوشمند    
 • روشهای نوین داده کاوی در کشف و استنتاج داده‌ها    
 • هوشمندی کسب و کار و مدل های کسب وکار    
 • اهداف اصلی هوشمندی کسب و کار    
 • مدلهاي كسب و كار    
 • يك سيستم منابع مناسب و موفق چگونه است؟    
 • مدلهاي سوددهي براي شركتهاي آنلاين چه هستند؟    
 • خودکار سازی فرآیندهای کسب وکار    
 • ابزارها و تکنیک های هوشمندسازی کسب و کار    

فصل هشتم    

 • مدیریت خدمات فناوری اطلاعات    
 • مدیریت خدمات در فناوری اطلاعات    
 • متدولوژی ها و چهارچوب های مدیریت فناوری اطلاعات    
 • معرفي استانداردهاي و چهارچوب‌ها    
 • مقايسه چهارچوب‌ها و استانداردها    
 • کتابخانه،زیرساخت فناوری اطلاعات(ITIL)    
 • ITIL((IT Infrastructure Library    
 • كامپونت‌ها و اهداف    
 • مزيت پياده سازيITIL در سازمان    
 • چهارچوب مدیریت خدمات فناوری اطلاعات ITIL چیست؟    
 • مدیریت تغییر در فناوری اطلاعات    
 • ماهیت فناوری اطلاعات    
 • روش سیستم های نرم    
 • مدل های تغییر تکنولوژیک    
 • مدل پیشنهادی    
 • میزان شناخت مراجعان و سرویس دهندگان از IT    
 • SERVQUAL:    
 • مراحل جمع آوری اطلاعات و تجربه و تحلیل آن‌ها:    

فصل نهم    

 • استراتژی توسعه کسب و کار الکترونیک    
 • مدل های توسعه کسب و کار الکترونیکی    
 • مشخصات خاص فضای web    
 • استراتژی کسب و کار الکترونیکی    
 • رسالت تجارت الكترونیك    
 • الگوهای کسب و کار الکترونیک (تجارت الکترونیک)    
 • تعریف مدل کسب و کار    
 • مدل های کسب و کار موفق در ایران    

فصل دهم    

 • پردازش تراکنش، برنامه‌های کارکردی و یکپارچه سازی    
 • سیستم های اطلاعات کارکردی: Functional Information Systems    
 • سیستم های پردازش تراکنش یا Transaction Processing systems (TPS)    
 • سیستم پردازش تعاملات Transaction Processing System    
 • اهداف TPS    
 • برخی ویژگی های اصلی TPS    
 • اهداف اتوماسیون    
 • برنامه ریزی استراتژیک فناوری اطلاعات    
 • برنامه ريزي استراتژيك    
 • معماري سازماني    
 • برنامه ريزی فناوری اطلاعات  و سيستمهای اطلاعاتی(IT/ISP)    
 • دستاوردهاي برنامه ريزي استراتژيك فناوري اطلاعات    
 • رويكرد هاي ‌برنامه‌ريزي ‌استراتژيك ‌اطلاعات‌    
 • شبكه‌ استراتژيك‌ مك ‌فارلان‌ و مك‌كني‌    
 • استراتژي‌ ارتباط‌ پارسونز    
 • عوامل‌ موفقيت‌ بحراني‌    
 • تحليل‌ استراتژي‌ سرمايه‌گذاري‌    
 • مدل چهار مرحله ای IT/ISP    
 • ديدگاه هاي موجود براي طرح كلان    
 • رويکرد معماري سازماني براي تدوين برنامه کلان ICT    
 • اهداف اصلي معماري سازماني    
 • هرم معماري سازماني    

فصل یازدهم    

 • کسب و کار الکترونیکی و تجارت الکترونیکی    
 • آشنایی با کسب و کار الکترونیک    
 • معرفی کسب و کار الکترونیک    
 • تجارت الکترونیک    
 • تفاوت کسب و کار الکترونیک و تجارت الکترونیک    
 • انواع کسب و کار الکترونیک    
 • معایب کسب و کار الکترونیک    
 • چهارچوب تحلیلی    
 • شیوه‌های کسب و کار الکترونیک    
 • استراتژی کسب و کار الکترونیکی    
 • مدل رایج کسب و کار الکترونیکی    
 • آشنایی با مفهوم استراتژیک    
 • تفکر استراتژيک چيست؟    
 • الگوي مفهومي    
 • تفکر استراتژيک - برنامه ريزي استراتژيک    
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان