دوره مدیریت کسب و کار ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشیMBA

دوره MBA سالنهای ورزشی


  دوره MBA ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی چه دوره ای است ؟ رشته MBA ورزشی چه رشته ای است ؟ افرادی که دوره MBA ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را گذرانده اند، چگونه درآمد کسب میکنند؟ چرا دوره MBA ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان میگذرانیم ؟ آینده شغلی افرادی که دوره MBA ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را گذرانده اند ، چطور است ؟ افرادی که دوره MBA ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را گذرانده اند، میتوانند در چه مشاغلی فعالیت کنند؟ مد...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

دوره مدیریت باشگاه های ورزشی

 

دوره MBA ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی چه دوره ای است ؟

دوره MBA  ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی، یک از دوره های خدماتی و آموزشی است که همه افراد خصوصا دانش پذیران علاقمند به ورزش میتوانند در آن شرکت کرده و بعد از آشنایی با اهمیت مدیریت باشگاه ها و کارکرد و کارایی آنها و بررسی ویژگی های باشگاه های مطلوب ، انواع سالن های ورزشی را راه اندازی کرده و از طریق آنها کسب درآمد کنند. علاوه بر این، علاقمندان به مدیریت سالن های ورزشی میتوانند با استفاده از اطلاعات دوره ، برای سازمان های ورزشی برنامه ریزی و بودجه بندی کنند.  

 

همین حالا در دوره مدیریت کسب و کار ویژه باشگاه ها و سالنهای ورزشی mba شرکت کنید

 

رشته MBA ورزشی چه رشته ای است ؟

رشته MBA ورزشی، یکی از زیر مجموعه ها و گرایش های رشته MBA  در مقطع کارشناسی  ارشد است که هدف از آن آموزش و تعلیم مدیرانی است که بتوانند زمینه و تجهیزات لازم برای موفقیت ورزشکاران و قهرمان ها را فراهم کرده و آن را به سود اهداف تعیین شده خود هدایت کنند. افراد علاقمند به این رشته لزوما باید، گواهینامه کارشناسی داشته، در حیطه مدیریت ورزش مهارت و تجربه کافی به دست آورده و در مصاحبه ها نیز قبول شده باشند. 
علاوه بر این، این افراد میتوانند بعد از فارغ التحصیلی ، در جایگاه مدیریتی فعالیت داشته و وظایفی مانند برنامه ریزی، هدایت و کنترل و سازماندهی فعالیت هایی که در حوزه ورزش انجام میشوند  را بر عهده بگیرند. همچنین، افراد علاقمند به ادامه تحصیل میتوانند در گرایش های این دوره شامل مدیریت رسانه های ورزشی، مدیریت رویدادهای ورزشی، مدیریت بازاریابی در ورزش ، مدیریت اماکن و تاسیسات ورزشی، مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی و مدیریت اوقات فراغت ورزش های تفریحی شرکت کرده و حیطه تحصیلی خود را تغییر دهند. 
همچنین، فارغ التحصیلان این رشته ها میتوانند در نهایت به عنوان استاد دانشگاه، مربی ورزشی و یا پژوهشگر حیطه ورزشی و یا در سازمان های ورزشی، فدراسیون ها، بخش های ورزشی همگانی و باشگاه ها و مدارس مشغول به فعالیت شوند. 

افرادی که دوره MBA ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را گذرانده اند، چگونه درآمد کسب میکنند؟ 

افرادی که دوره MBA  ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را گذرانده باشند، میتوانند به عنوان مدیر باشگاه های ورزشی، انجام وظیفه کرده و به نوعی مدیریت فعالیت های ورزشی و فرهنگی را بر عهده گرفته  و البته ورزشکاران را به سوی هدف مشخص شان هدایت کنند. به طور معمول، فعالیت هایی که این مدیران در باشگاه ها و سالن های ورزشی انجام میدهند لزوما در حیطه ورزش و مرتبط با کار ورزشکاران و مجموعه ای از فعالیت های فرهنگی و ورزشی خاص و مشخص است. 
به طور معمول، مدیران سالن های ورزشی شیوه های متفاوتی را برای کسب درآمد پیش میگیرند که،  یکی از مهمترین آنها این است که زمین و یا سالنی که در اختیار دارند را به برگزاری مسابقات اختصاص دهند. غالبا، در این روند، باشگاه ها و سالن ها میتوانند از طریق فروش بلیط مسابقات برگزار شده در سالن کسب درآمد کرده و مبالغ به دست آمده را برای کارهای مختلفی هزینه کنند. 
علاوه بر این، از آنجایی که این مدیران با همه قوانین تصویب شده برای فعالیت های ورزشی و فدراسیون ها و سازمان های ورزشی آشنایی دارند، میتوانند از طریق اجرای انواع مسابقات و فعالیت های ورزشی متنوع و متفاوت، کسب درآمد کنند. همچنین، این مدیران میتوانند برای تیم های ورزشی که تحت پوشش آنها فعالیت دارند، پشتیبان و حامی مالی در نظر گرفته و به این شیوه بعد از کسب درآمد، هزینه های خود را تامین کنند. 
همچنین، با توجه به اینکه مسابقات فقط در باشگاه ها برگزار میشوند، باشگاه ها میتوانند به ازای ارایه مجوز پخش به تلویزیون و صدا و سینما و نشان دادن جریان مسابقات به آنها ، مبلغی دریافت کنند. 

چرا دوره MBA ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان میگذرانیم ؟

کار کردن در مقام و سمت مدیر باشگاه ها و سالن های ورزشی، بسیار جالب و چالش برانگیز بوده و افراد علاقمند به این حیطه میتوانند با شرکت در دوره MBA  ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، چالش های و مزیت های این دوره را تجربه کنند. این دوره، برای دانش پذیران و علاقمندان به حوزه ورزش فرصت خوب و مغتنمی پدید می آورد که میتوانند در طی آن، با فرصت ها و امتیازات مدیران باشگاه ها آشنایی پیدا کرده و در طی بازه زمانی بسیار کوتاه، برای بازار کار پررونق آماده شوند. 
این موسسه در پایان دوره به همه دانش پذیران مدرک MBA  ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی اعطا میکند که مورد تایید سازمان ارزشیابی "وس" و البته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و میتوان از آن برای یافتن فرصت های شغلی بهتر و مناسب تر ، آموزش به افراد علاقمند به این حیطه و تایید دانش و اطلاعات جامع در این زمینه استفاده کرد. 
علاوه بر این، در صورتی که علاقمندان به این دوره و  دانش پذیران ، مایل به گذراندن دوره های مشابه باشند، باید با مشاوران این مرکز ارتباط برقرار کرده و بعد از دریافت مشاوره ر این زمینه، آن را خریداری کرده و در کنار دوره قبلی مطالعه کرده و بعد از شرکت در آزمون مربوطه، مدرک آن دوره را دریافت و برای ورد مورد نظر استفاده کنند. 

 

دوره مدیریت باشگاه های ورزشی

 

آینده شغلی افرادی که دوره MBA ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را گذرانده اند ، چطور است ؟

در واقع، افرادی که دوره MBA  ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را میگذرانند، به همه جزئیات و اصول و قوانین امور ورزشی و مقررات و الزامات آن تسلط پیدا کرده و میتوانند به درستی از آنها برای انواع زمینه های ورزشی استفاده نموده و حتی هوشمندانه از این طریق کسب درآمد کنند. علاوه بر این، با توجه به توسعه و رشد برخی از حیطه های  ورزشی در کشور، آنها میتوانند از ورزشکاران و تیم های خاص حمایت کرده و زمینه را برای قهرمانی و درخشیدن آنها در سطح کشور و جهان فراهم کنند. 
همچنین، در صورتی که مدیر یک باشگاه خود در یک رشته ورزشی تخصص کافی داشته باشد میتواند مسئولیت رشد و ارتقا آن تیم را بر عهده گرفته و با استخدام و کمک انواع مربی ها و فراهم کردن تجهیزات لازم، آنها را برای مسابقات داخلی و خارجی آماده کرده و به موفقیت روز افزون آنها کمک کند. همچنین، این مدیران میتوانند با احراز شرایطی مانند دریافت مجوز برای تاسیس و گرفتن کارت مربیگری، سالن و باشگاه ورزشی تاسیس کرده و از این طریق ورزش هایی که بیشتر مورد توجه نسل جوان است را ارایه کرده و هر چه بیشتر آنها را به ورزش کردن ترغیب کنند. 
افرادی که دوره مدیریت باشگاه های ورزشی را گذراندند میتوانند، در سازمان های ورزشی به برنامه ریزی پرداخته و با انتخاب و جذب ورزشکاران رشته های خاص، یک تیم مجزا تشکیل دهد. علاوه بر این ، آنها میتوانند مسابقات فصلی و سالانه را در باشگاه ها برگزار کرده و بدین روش، درآمد خوبی هم نصیب باشگاه کنند. در کل، با توجه به اینکه نسل جوان ما همیشه علاقمند به ورزش بوده و برخی از ورزش ها را صرفا میتوان در محیط هایی مانند سالن های ورزشی انجام داد بنابراین، انتظار میرود که آینده شغلی افراد یکه در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، خوب و پر رونق باشد. 

 

افرادی که دوره MBA ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را گذرانده اند، میتوانند در چه مشاغلی فعالیت کنند؟ 

افرادی که دوره مدیریت کسب و کار ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی را گذرانده باشند، میتوانند مسئولیت  باشگاه های ورزشی را بر عهده گرفته و در مشاغلی که به این حوزه مرتبط هستند فعالیت داشته باشند.  با توجه به اینکه این نوع از مدیریت به نوعی به صنعت ورزش مرتبط است، بنابراین فعالان آن میتوانند به عنوان مدیر ورزشی، بازاریاب رسانه ای و ورزشی ، تهیه کننده تجهیزات ورزشی، هدایت کننده تیم های ورزشی و مدیر رویدادهای ورزشی انجام وظیفه کنند. علاوه بر این، آنها میتوانند برای رشد و ارتقا وضعیت شغلی و کاری خود، برخی فعالیت های مرتبط با ورزشکاران مانند ترغیب و تشویق آنها را نیز انجام دهند. 
قابل ذکر است که، فعالان حیطه ورزش میتوانند به عنوان ناشر مجله ورزشی و مربی ورزشی ( ورزشی که به صورت حرفه ای در باشگاه ها و سالن های ورزشی انجام میشود)  نیز فعالیت کرده و با راه اندازی آکادمی های ورزشی، ورزشکاران علاقمند به انواع ورزش را در مسابقات جهانی شرکت داده و افتخاراتی را برای آنها و کشور کسب کنند. علاوه بر این، امکان دارد که این افراد آژانس های تبلیغاتی ورزشی، شبکه های تلویزیونی ورزشی، ایجاد وبلاگ های ورزشی و البته سالن های طرفداران محلی یک ورزش خاص راه اندازی کنند.

شرکت در دوره MBAویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، به علاقمندان به ورزش امکان میدهد تا از مزیت های این دوره بهره مند شوند. این دوره، به دانش پذیران و علاقمندان به حوزه ورزش کمک میکند تا با فرصت های مدیران باشگاه ها به خوبی آشنایی پیدا کرده و در بازه زمانی کوتاه، برای بازار کار آماده شوند. 
این موسسه در پایان دوره به همه دانش پذیران مدرک MBA  ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی اعطا میکند که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و البته سازمان ارزشیابی "وس" بوده و میتوان از آن برای یافتن فرصت های شغلی بهتر و مناسب تر ، آموزش به افراد علاقمند به این حیطه و تایید دانش و اطلاعات جامع در این زمینه استفاده کرد. 

 
 

 

مدیران باشگاه ها و سالن های ورزشی چه مسئولیت هایی بر عهده دارند ؟

غالبا، در باشگاه های ورزشی فعالیت های متنوعی انجام میشود که مسئولیت انجام بهینه آنها بر عهده مدیریت باشگاه بوده و البته هزینه های آنها هم باید به نوعی تامین شوند تا بتوان آنها را درآینده ادامه داد. در کل، یک مدیر باید بتواند مسئولیت زیر را به نحو احسن انجام دهد:

 

 • اطمینان از رعایت استانداردها با توجه به شرایط
 • نظارت بر ارایه خدمات به مشتریان
 • بررسی نیاز به تجهیزات جدید و بهبود دیگر امکانات
 • ارایه خدمات برتر به مشتریان داخلی و خارجی و برقراری ارتباط موثر با آنها
 • ارتقا روابط کاری و مثبت و ایجاد محیط کاری فرح بخش
 • گزارش دادن به مدیران عملیات ها در مورد رفتارهای نامناسب
 • به چالش کشاندن کارکنان از طریق نقاط قوت شان 
 • مهارت و توانایی همکاری با دیگر مدیران و کارکنان 
 • شناسایی و تجزیه و تحلیل مشکلات و بررسی راه حل های احتمالی
 • هماهنگ شدن با سیاست های تعریف شده در حوزه سلامت 
 • مدیریت استخدام، ارزیابی و آموزش کارکنان جدید
 • سازماندهی جلسات کارکنان و اطمینان از کارایی و تاثیر آنها 
 • برقرار ارتباط و تحت تاثیر قراردادن دیگران به منظور دستیابی به اهداف
 • رسیدگی به تمام پیشنهادات، انتقادات دریافتی از اعضا و رقبا
 • شرکت فعالانه در جلسات مدیریت
 • نظارت بر تمام کارکنان و اطمینان از انجام کامل مسئولیت ها

 

امکان دارد که نوع و تعداد مسئولیت های این مدیران با توجه به نوع باشگاه و مدیریت آن ، وسعت باشگاه و فعالیت هایی که در آن انجام میشود، کمی متنوع و متفاوت شده و در نتیجه مسئولیت هایی که باید به آنها رسیدگی شود نیز کمی سنگین تر و پیچیده تر شود.

 

دوره مدیریت باشگاه های ورزشی

 

مدیران باشگاه ها و سالن های ورزشی باید چه مهارت هایی داشته باشند ؟

مدیران باشگاه ها و سالن های ورزشی، باید مهارت ها و توانمندی های خاصی داشته باشند تا بتوانند از تمام فرصت های موجود در این حیطه بهره برده و به ورزشکاران در جهت دستیابی به اهدا فشان کمک کرده و در عین حال، هزینه های خود را نیز به شیوه های مختلف و کارآمد تامین کنند. علاوه بر این، این مدیران باید در رشته مدیریت کسب و کار و یا رشته های مرتبط با آن تحصیل کرده باشند تا بتوانند تا بتوانند مسئولیت های خود را به نحو احسن انجام دهند. مهارت های متمایزی که مدیران باشگاه ها باید داشته باشند عبارتند از :

 

 • داشتن تجارب ذی قیمت در زمینه سلامت، تناسب اندام و حوزه های وابسته
 • توانایی و مهارت برقراری ارتباط شفاهی و یا مکتوب
 • توانایی ارایه انواع خدمات عالی به مشتریان
 • توانایی استفاده از نرم افزارها و سیستم های تناسب 
 • مهارت انجام وظایف چند گانه در محیط کاری
 • استفاده بهینه از امکانات موجود در باشگاه ها و سالن ها 
 • به کارگیری شیوه های عملیاتی ساده
 • برنامه ریزی دقیق برای انجام فعالیت های ورزشی
 • توانایی جذب کمک های مالی از حامیان مالی و استفاده از آنها در جهت راه اندازی تیم ها
 • توانایی تعامل دوطرفه با انواع گروه های مردمی
 • ارایه مشاوره برای انجام انواع فعالیت ها و عملیات ها در باشگاه ها و سالن های ورزشی
 • انجام اقدامات لازم برای حفظ ایمنی کارکنان
 • استفاده از تجهیزات استاندارد ادارات 
 • داشتن تجربه در صنایع سلامت و تناسب اندام
 • تسلط بر قوانین ایمنی و اطمینان از سلامتی همه اعضا 

 

مهارت های این مدیران به آنها امکان میدهد تا بتوانند در صورت برزو انواع مشکلات در حیطه ورزش، برای آنها راهکار موثری یافته و آنها را در اختیار دیگر مدیران نیز بگذارند. علاوه بر این، آنها میتوانند با وجود این مهارت ها، به سهولت برای فعالیت هایی که قرار است در یک بازه زمانی مشخص انجام شود، تصمیم گرفته و از این طریق ضمن ارتقا شغلی خود، تغییراتی در روندهای کار باشگاه نیز ایجاد کنند. 
افراد علاقمند به مدیریت سالن های ورزشی میتوانند در دوره MBA  ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، شرکت نموده و مزیت هایی که این دوره به همراه دارد را تجربه کنند. این دوره، فرصت خوبی در اختیار دانش پذیران و علاقمندان به حوزه ورزش میگذارد تا با فرصت ها و محدودیت های کاری و شغلی مدیران باشگاه ها آشنایی پیدا کرده و بتوانند در بازه زمانی کوتاه، برای بازار کسب و کار آمادگی کسب کنند.  
این موسسه در پایان دوره به همه دانش پذیران گواهینامه MBA  ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی اعطا میکند که میتوان از آن برای یافتن فرصت های شغلی بهتر و مناسب تر ، آموزش به افراد علاقمند به این حیطه و تایید دانش و اطلاعات جامع در این زمینه استفاده کرد. علاوه بر این، مدارکی که این موسسه در اختیار دانش پذیران میگذارد نیز معتبر بوده  و توسط مورد تایید سازمان ارزشیابی "وس" و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد تایید قرار گرفته است.  

 

همین حالا در دوره مدیریت کسب و کار ویژه باشگاه ها و سالنهای ورزشی mba شرکت کنید

 

علاقمندان به باشگاه و سالن های ورزشی، در چه شرایطی میتوانند باشگاه ورزشی تاسیس کنند ؟

با توجه به کمبود فضا برای ورزش و تعداد روز افزون افرادی که به دلیل ورزش نکردن به انواع بیماری های مبتلا شدند، افراد زیادی به راه اندازی باشگاه علاقمند و ترغیب شده اند اما راه اندازی این باشگاه ها نیز با احراز شرایطی صورت گرفته و حالت قانونی پیدا میکند. مراحل تاسیس باشگاه ورزشی شامل:

 
 • دریافت کارت مربیگری : دریافت این کارت برای افرادی که در رشته تربیت بدنی یا رشته های مشابه تحصیل کرده باشند، به نسبت ساده است اما افرادی که هیچ گونه اطلاعاتی در مورد ورزش نداشته و یا رشته تحصیلی متفاوتی دارند باید، به هیات های ورزشی مراجعه کرده و بعد از ثبت درخواست و آشنایی با انواع مفاهیم این حیطه، این مدرک را دریافت کنند. قابل ذکر است که این مرحله، در طی یک سال کامل شده و هزینه های هم باید برای آن پرداخته شود. 
 • دریافت مجوز برای تاسیس باشگاه : این مرحله در مقایسه با مرحله اول، کمی چالش برانگیز است زیرا ، ابتدا باید الزامات و پیش نیازهای تاسیس باشگاه را تامین کرد و سپس، به اداره ورزش محل سکونت مراجعه کرده و برای باشگاه درخواست داد. این الزامات و پیش نیازها شامل : 
  1. انتخاب رشته ورزشی و مربی آن : افرادی که قصد دارند، انواع باشگاه های ورزشی را تاسیس کنند باید با توجه به رشته هایی که کاربرد بیشتری داشته و از آنها استقبال میشود، رشته هایی را انتخاب و مربی های متناسب با آن را نیز استخدام کنند. 
  2. انتخاب همکاران : فردی که باشگاه را تاسیس میکند، به نوعی مدیر باشگاه هم بوده و باید افرادی را برای همکاری انتخاب کند که، از نظر اخلاقی و فکری مشابه خودش بوده و بتوانند در کنار هم وظایف را انجام دهند. علاوه بر این، این باشگاه به سرمایه گذار و البته مربیانی نیاز دارد که کارت مربیگری داشته باشند. 
  3. انتخاب مکان باشگاه : افرادی که دو مرحله قبل را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، در این مرحله، باید مکان مناسبی را برای اجاره یا خرید باشگاه در نظر بگیرند. البته، هنگام انتخاب این محل باید به سهولت دسترسی، وجود جای پارک، ترافیک، استقبال مشتریان و هزینه های تبلیغاتی توجه خاص داشت تا در حد امکان از جمع کل هزینه ها کاسته شده و بتوان به صورت بهینه کسب درآمد کرد.  
 • تامین تجهیزات لازم برای باشگاه : بعد از مشخص کردن محل باشگاه، مدیر باید وضعیت آن را بررسی کرده و با توجه به طیف فعالیت ها، وسعت و متراژ و سلیقه خود، امکانات و تجهیزاتی را برای آن فراهم کند. البته، این مدیران باید هنگام تامین تجهیزات ، اقتصادی عمل کرده و وسایلی را انتخاب کنند که دارای ضمانت و عمر طولانی بوده و در شرایط سخت، مقاوم هستند. 
 

علاوه بر این، این باشگاه ها میتوانند با انجام انواع مختلف تبلیغات گسترده، باشگاه خود را به دیگر افراد علاقمند معرفی کرده و یا حتی خدمات متنوعی به مشتریان و طرفداران ورزش ارایه داده و به این شیوه، بخشی از هزینه های خود را تامین کنند. 

قابل ذکر است که برای تاسیس باشگاه های ورزشی قوانین مشخص و تصویب شده ای وجود دارد و به افرادی که قصد تاسیس باشگاه های بزرگ با خدمات گسترده را دارند پیشنهاد میشود که، همه قوانین موجود در این حیطه را بررسی کرده تا مشکلی برای آنها بروز نکرده و از کارشان ممانعت نکند. علاوه بر این، ایده هایی که برای ارایه ورزش های جدید ( مانند پیلاتس) ارایه میشود، میتواند در میزان استقبال از خود باشگاه های ورزشی تاثیر گذار باشد.

مدیریت باشگاه های ورزشی

 

ورزشکاران باید چه هنجارهای اخلاقی را در ورزش رعایت کنند؟

از دیر باز، ورزش با اخلاق همراه و عجین بوده اما امروزه نقش این دو و تاثیرشان در الگوسازی برای جوانان اهمیت فوق العاده ای پیدا کرده است. علاوه بر این، در صورتی که ورزشکاران اخلاق مدار باشند، شخصیت و ورزش آنها ماندگار تر شده و میتواند هر چه بیشتر جوانان را برای ورزش و داشتن زندگی سالم ترغیب کنند. 
هنجارهایی که یک بازیکن باید رعایت کند مشخص بوده و از دیدگاه ورزشی، در سه حالت توصیف شده است :

 • بازیکن باید باور داشته باشد که، دیگران هم به اندازه او در بازی حق دارند و از این جهت نباید، حق آنها را ضایع کند. 
 • بازیکن از جریمه های بعد از خلاف کردن میترسد و از این رو، عمل خلافی انجام نمیدهد. 
 • با استفاده از علم و دانش و مهارت خود به این حقیقت دست پیدا میکند که، رعایت نکردن حق به معنای زیر پا گذاشتن اصول سیستم ها است.

بسیاری از هنجارها و قوانین ورزشی که ورزشکاران باید رعایت کنند مشخص بوده و بسیاری از آنها نیز جز رفتارها جوانمردانه و پهلوانانه هستند که به نوعی نانوشته هستند. با این حال، در کل، گاهی افراد کمتر به اخلاقیات اهمیت داده و این موجب شده تا مرزهای اخلاقی نه تنها در زندگی اجتماعی بلکه امور ورزشی هم کمرنگ شوند و در نهایت، این دو مقوله کمی از هم فاصله بگیرند و جامعه ورزشی با مشکلاتی مواجه شود. 
پیشنهاد میشود که ورزشکاران، تا جایی که امکان دارد همه هنجارهای مرتبط با ورزش را رعایت کنند تا هم به اخلاقیات لطمه ای وارد نشود و هم رقابت ها با موفقیت پیش رفته و اخلاق مداری بین همه اعضای جامعه نهادینه شود. 

اماکن و باشگاه های ورزشی مطلوب چه شرایطی دارند؟

یکی از دغدغه های افرادی که به هر دلیل به تناسب اندام میاندیشند، انتخاب اماکن و باشگاه های ورزشی مطلوب دارای امکانات کافی است. غالبا، این افراد بر اساس الویت های خود شروع به جستجو کرده و مواردی را در نظر میگیرند که برایشان بیشتر حائز اهمیت است. غالبا، از دیدگاه افراد مختلف باشگاهی مطلوب است که:

 • خدمات ماساژ، مشاوره، فیزیوتراپی و .... ارایه دهد. 
 • فاصله آن تا محل زندگی کم باشد
 • تجهیزات متنوعی داشته و بتوان از همه آنها استفاده کرد. 
 • متخصص تغذیه در آن حضور داشته باشد. 
 • پاکیزه و مرتب بوده و اصول بهداشتی را رعایت کند.
 • مربی های کارآزموده داشته و بتوان از آنها برنامه های تمرین ورزشی گرفت.  
 • کلاس های آموزشی ورزشی برگزار کند
 • وضعیت سلامتی پیش از انجام ورزش بررسی شود.

قابل ذکر است که تعریف باشگاه مطلوب از نظر افراد متفاوت بوده و البته امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای باشگاه های مختلف نیز با هم تفاوت داشته و این نکته میتواند بر انتخاب افراد تاثیر گذاشته و آنها را به ورزش علاقمند تر کرده و یا از انگیزه آنها برای ورزش کردن بکاهد. با این حال، برای هر باشگاهی یک حداقل تجهیزات در نظر گرفته شده که امکان دارد از دیدگاه برخی از ورزشکاران پذیرفتنی بوده و دیگران، آن را نپذیرند. 

 

 

شغل مدیران باشگاه ها و سالن های ورزشی، چه تاثیری بر اقتصاد دارد؟

علی رغم اینکه، فعالیت هایی که مدیران باشگاه ها و سالن های ورزشی در راستای ارتقا سطح کلی ورزش انجام میدهند به نوعی جز فعالیت های سرگرم کننده هستند اما، این صنعت میتواند از طریق ایجاد شغل برای افراد تحصیل کرده و افرادی که دوره های مختلف مدیریت باشگاه ها و سالن های ورزشی را گذرانده اند، در اقتصاد هم نقش مهمی ایفا کند. 
غالبا، افرادی که در کلاس های موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کرده و دانش و آموخته های خود در مورد مدیریت باشگاه ها و سالن های ورزشی را افزایش و ارتقا داده باشند، میتوانند از طریق انتخاب مشاغلی مانند مربی ورزشی که ورزشکاران را راهنمایی و هدایت میکند، مربی تناسب اندام و یا بازیکن تیم فوتبال و یا دیگر ورزش ها، در این زمینه فعالیت مستمر داشته و بعد از کسب تجارب ، درآمد چشمگیری کسب کنند. 

دوره مدیریت باشگاه های ورزشی

 

مدیران باشگاه ها و سالن های ورزشی باید از چه شیوه هایی برای مدیریت استفاده میکنند ؟ 

باشگاه ها و سالن های ورزشی نیز سازمان محسوب شده و به طور قطع، به مدیریت نیاز دارند و البته مدیران این عرصه علاوه بر شیوه های کسب و کار موثر و مفید باید بتوانند کارکنان خود را به نحوی هدایت و مدیریت کنند که بیشترین بازده را به دست آورده و در عین حال اهداف تعیین شده نیز تامین شوند. 
اولین قدم برای مدیریت باشگاه ها و سالن های ورزشی، انتخاب مدیری است که بتواند با استفاده از منابع در دسترس، باشگاه ها را سازماندهی، توسعه و مدیریت کند. در مرحله بعد، این مدیران باید از راهکارها و شیوه های مدیریتی مشخصی بهره ببرند که با کمک آنها سازمان را توسعه داده و علی رغم وجود همه معضلات، آن را مقاوم نگه داشته و بتوانند نیازهای کارکنان و البته سازمان را مرتفع و از آن حمایت و پشتیبانی کنند.  
همچنین، این مدیران باید منابعی را انتخاب کنند که، بودجه بندی با آنها تسهیل شده و بتوانند برنامه های کسب و کار موفق را با آنها به اجرا درآورند. علاوه بر این، این مدیران باید این منابع را به گونه ای انتخاب کنند که با استفاده از آن بتوان باشگاه های متمایزی با شیوه کار متفاوت ایجاد کرد که سودآوری آنها تضمین شده باشد.

همچنین، مدیران باید با به کار گیری این منابع، قادر به تغییر ساختارهای سازمانی ، مواجهه با امور و مسایل اخلاقی و قانونی، استخدام مربی های کارآمد و ایجاد روابط موثر بین مربی ها و دیگر افراد در سالن های ورزشی باشند. 
شرکت در دوره MBAویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، به علاقمندان به ورزش امکان میدهد تا از مزیت های این دوره استفاده کنند. این دوره، فرصت مغتنمی در اختیار دانش پذیران و علاقمندان به حوزه ورزش میگذارد تا با وظایف مدیران باشگاه ها به خوبی آشنایی پیدا کرده و با برنامه ریزی منسجم در بازه زمانی کوتاه، برای کسب و کار وسیع متفاوت آمادگی کسب کنند. 
این موسسه در پایان دوره به همه دانش پذیران گواهینامه MBA  ویژه باشگاه ها و سالن های ورزشی اعطا میکند که میتوان از آن برای آموزش به افراد علاقمند به این حیطه، یافتن سمت ها و جایگاه های شغلی بهتر و مناسب تر  و تایید دانش و اطلاعات جامع در این زمینه استفاده کرد. قابل ذکر است که مدارکی که این موسسه ارایه میکند توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان ارزشیابی "وس" مورد تایید قرار گرفته و میتوان برای ادامه تحصیل، ترجمه رسمی مدارک را به دانشگاه ها خارج از کشور ارایه کرد.  

 

چه عواملی میتواند موجب کاهش انگیزه ورزشکاران و ورزش دوستان برای ورزش کردن شود ؟

با توجه به جامعه ماشینی ما و رشد روز افزون تکنولوژی و کاهش تحرک خصوصا بین کارکنان و کارمندان، ورزش کردن بیش از هر زمان دیگری لازم و ضروری به نظر میرسد. جالب است که بدانید بیشتر افرادی که دارای هدف و نظم بوده و تعهد کاری دارند به ورزش در محیط های آزاد و باشگاه و سالن های ورزشی روی آورده و برای اینکار انگیزه کافی دارند. با این حال، نباید از دیگر افراد نیز غافل شد و برای آنها انگیزه ورزش و حرکت ایجاد کرد و اولین قدم در این راه، شناسایی موانعی است که آنها را از ورزش باز میدارد. این عوامل بازدارنده میتواند شامل:

 

اضافه وزن:
در واقع، اضافه وزن داشتن موجب میشود تا افراد کمتر برای ورزش کردن انگیزه داشته باشند زیرا حرکت و انجام حرکات ورزشی برای آنها دردسر ساز و مشکل است. 
داشتن شغل دوم :
افرادی که در طول ساعات کاری، روی صندلی خود نشسته و حرکت خاصی ندارند در دراز مدت مستعد چاقی هستند و این مشکل با داشتن شغل دوم، دو چندان شده و میتواند عوارض ناخوشایندی برای سلامتی به همراه داشته باشد. 
استرس :
علی رغم اینکه، ورزش استرس را کاهش میدهد اما، افراد ترجیح میدهند استرس خود را با کار کردن برطرف کنند.

 

زندگی شلوغ:
این نوع زندگی، افراد را از انجام فعالیت های مفید ورزشی باز داشته و مشکلات جدیدی را به آنها تحمیل میکند. 
فقدان محیط های ورزشی:
وجود محیط هایی که افراد بتوانند در آنجا راه رفته و ورزش کنند میتواند به دیگران نیز برای ورزش کردن ترغیب کند. 
دور بودن از امکانات ورزشی:
دور بودن از محیط های ورزشی و باشگاه ها موجب میشود تا افراد کمتر به شروع فعالیت های ورزشی و اهمیت آنها در زندگی شان بیاندیشند.

 

علی رغم اینکه، وجود محیط های ورزشی میتواند افراد را به ورزش کردن و حفظ سلامتی ترغیب کند اما، افراد باید به یاد داشته باشند که اصل ورزش و فعالیت مخصوصا در موقعیت های خاص از اهمیت بیشتری برخوردار است و افرادی که با وجود مشغله شغلی بتوانند به این کار ادامه دهند، سلامتی خود را تضمین کرده اند. علاوه بر این، در صورتی که افراد معمولی و ورزشکاران بتوانند دیگران را نیز به اینکار تشویق و ترغیب کنند، به سلامتی جامعه و رشد و ارتقا آن کمک کرده اند.

 

همین حالا در دوره مدیریت کسب و کار ویژه باشگاه ها و سالنهای ورزشی mba شرکت کنید

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این دوره همراه با پکیج mba ارائه می شود:

فصل اول    

 • مدیریت و برنامه ریزی ورزشی    
 • مقدمه    
 • مدیریت ورزشی    
 • صفر تا صد باشگاه ورزشی    
 • جزئیات مکان مجموعه    
 • وظایف مدیر باشگاه     
 • نظارت بر سالم بودن دستگاه های باشگاه    
 • آگاهی و مشاوره در امور باشگاهی     
 • مواردی که تاخیر در شروع به کار میشود     
 • نحوه خدمت رسانی در مجموعه    
 • شناختن رقیبانتان در حوزه ورزشی    
 • نحوه مدیریت یک مجموعه ورزشی    
 • یک مدیر ورزشکار    
 • تبلیغات حرف اول را می‌زند    
 • ضرورت زمانبندی دقیق    
 • مهارتهای مدیریت ورزشی    
 • سبکهای مدیریت و رهبری    

فصل دوم    

 • اهمیت و ضرورت برنامه ریزی    
 • برنامه ریزی    
 • تعریف برنامه ریزی    
 • هدف از برنامه ریزی    
 • انواع برنامه ریزی    
 • دیدگاههای متداول در برنامه ریزی    
 • برنامه‌ریزی موثر    
 • محاسن برنامه‌ریزی    
 • گام هاي فرايند برنامه ريزي    
 • موانع برنامه ريزي    
 • برنامه ريزي در تربيت بدني و ورزش    
 • پيش فرض هايي برنامه ريزي در تربيت بدني و ورزش    
 • سازماندهي نظام برنامه ريزي    
 • فعاليت هاي مرتبط با تدوين برنامه هاي بخشي    
 • شاخص هاي كلي بخش تربيت بدني و ورزش    
 • اهداف كمي بخش در تربيت بدني    
 • لغات پر کاربرد مدیریت ورزشی    

فصل سوم    

 • اماکن و سالن های ورزشی    
 • تاریخ ورزش    
 • مبانی جامعه شناختی ورزش    
 • مبانی روانشناختی مدیریت ورزشی    
 • انواع اماکن ورزشی    
 • بهره برداری از اماکن ورزشی    
 • مشخصات کالبدی فضاهای ورزشی (کف پوش، درب، دیوار و سقف)    
 • درب ها    
 • سقف سالن ها    
 • مشخصات و شرایط محیطی و فضاهای اماکن ورزشی    
 • مزایای نور کافی    
 • مدیریت امکانات و فضاهای ورزشی    
 • رختکن ها    
 • درب ها    
 • درب و پنجره    
 • اصطکاک بدن ورزشکار با سطح کف پوش    

فصل چهارم    

 • اصول ارزشي و اخلاقي در ورزش    
 • درباره اخلاق ورزشي    
 • لزوم نهادينه سازي اخلاق در ورزش    
 • ورزش و هنجارهاي اخلاقي    
 • اخلاق ورزشي در دنياي امروز    
 • پهلوانان نمي ميرند    
 • اخلاق پهلواني در ورزش    
 • اهميت ورزش در اسلام    
 • ورزش پهلواني    
 • خصوصيات اخلاقي يک پهلوان    
 • وقتي اخلاق در ورزشگاه رنگ مي بازد    
 • مسابقه ورزشي يا نبرد بين خير و شر    
 • خشونت در ورزشگاه ها; معظلي اجتماعي    
 • تاثير سن تماشاگران در انجام رفتارهاي خشونت آميز    
 • نقش ايرانيان در تعديل خشونت در ورزش    
 • خشونت در چين    
 • خشونت در ورزش آمريکا    
 • جوانمردي در ايران باستان    
 • پورياي ولي    
 • هولگانيسم (آشوبگري ورزشي )    
 • تعريف آشوبگري ورزشي     

فصل پنجم    

 • داروهاي نيرو زا و دوپينگ و عوارض آنها    
 • تاريخچه -  تعريف    
 • داروهاي دوپينگي    
 • روش انتخاب ورزشكاران براي آزمايش دوپينگ    
 • دوپينگ با داروهاي معمولي    
 • دليل استفاده از داروهاي ادرار آور در ورزشكاران    
 • دوپينگ خوني    
 • نمونه گيري براي آزمايش دوپينگ    
 • دوپينگ با چاي وقهوه و كوكاكولا    

فصل ششم    

 • مديريت برگزاري مسابقات ورزشي    
 • نحوه برگزاري يك دوره مسابقه    
 • كارهاي قبل و بعد از تقاضاي ميزباني يك دوره مسابقه    
 • وظايف كميته هاي برگزار كننده مسابقات    
 • كميته تداركات و پيشتيباني    
 • كميته داوري    
 • كميته پذيرش و ثبت نام    
 • كميته اسكان    
 • كميته پزشكي    
 • كميته بهداشت    
 • كميته روابط عمومي و تبليغات    
 • كميته انتظامات    
 • كميته حمل و نقل    
 • كميته انضباطي    
 • كميته امور مالي    
 • كميته نظارت و ارزشيابي    
 • تقويم ورزشي    

فصل هفتم    

 • بودجه و امور مالی    
 • مدیریت بودجه    
 • فلسفه وجودي بودجه    
 • واژه شناسي بودجه    
 • تعريف بودجه    
 • اصول بودجه    
 • مراحل بودجه    
 • روشهاي بودجه ریزي    
 • تهیه و تنظیم و پیشنهاد بودجه (بودجه پیشنهادی)    
 • تصویب بودجه (بودجه مصوب)    
 • مقایسه تصویب بودجه و سایر قوانین    
 • اجرای بودجه (بودجه تخصیصی)    
 • مراحل نظارت بر اجرای بودجه    
 • كسري بودجه    
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان