دوره یکساله مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهرات(MBA)

دوره MBA طراحی طلا و جواهرات


دوره MBA طراحی طلا و جواهرات چه دوره ای است؟ چرا به مدرک MBA طراحی طلا و جواهرات نیاز داریم؟ چرا باید در دوره MBA طراحی طلا و جواهرات موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کرد؟ موقعیت های شغلی MBA طراحی طلا و جواهرات چیست؟ دانش پذیران دوره MBA طلا و جواهرات با چه نرم افزار هایی آشنا می شوند؟ دانش پذیران دوره MBA طراحی طلا و جواهرات چگونه در بازار کار موفق می شوند؟ میزان درآمد طراحان طلا و جواهرات چقدر است؟ دانش پذیران دوره MBA طراحی طلا و جواهرات چه وظایفی دارند؟ مخاطبان د...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره MBA طراحی طلا و جواهرات چه دوره ای است؟

اگر به سنگ های گران بها مانند نقره، طلا، یاقوت، زمرد و ... علاقه دارید، شغل طراحی طلا و جواهرات نیز برایتان جالب و هیجان انگیز است. طراحی جواهرات یکی از شغل های پول ساز در دنیا محسوب می شود. در ایران نیز صنعت طلا و جواهر سازی از جمله مشاغل مورد توجه و پر سود در میان دیگر کسب و کار ها می باشد.

هنر طراحی طلا و جواهرات رابطه ی مستقیمی با خلاقیت و نوآوری دارد. به عبارتی می توان ثبات و بقای این کسب و کار را در خلاقیت و ایده های نوی طراحان دید. افرادی که به این رشته علاقه دارند و یا در آن مشغول به فعالیت هستند باید برای موفقیت در این راه از مهارت های بالای طراحی نیز بهره مند باشند. یعنی تنها نمی توان به خلاقیت و نوآوری بسنده کرد، بلکه داشتن تکنیک و مهارت نیز امری لازم و ضروریست. دوره MBA طراحی طلا و جواهرات نیز به همین منظور برگزار می شود. شما با شرکت در کلاس های مدیریت کسب و کار طلا و جواهر علاوه بر یادگیری تکنیک های مدیریتی در سطح بالا با تمام مباحث جامع طراحی طلا و جواهرات نیز آشنا می شوید.
در حال حاضر طراحی طلا و جواهرات با کیفیت بسیار مهم می باشد چرا که سلیقه ی مشتریان با گذشت زمان بهتر شده و به سمت کار های خلاقانه می رود. اگر شما بتوانید در طراحی های متفاوت و پیچیده موفق باشید، مشتریان بیشتری به سمت شما و طرح هایتان می آیند. این خود یک راه برای موفقیت در شغل طراحی طلا و جواهرات می باشد.

دوره مدیریت کسب و کار طلا و جواهر MBA

در صنعت طلا و جواهر، طراحی به عنوان عنصر پویایی و تحرک شناخته می شود. زیرا اکثر برند های مشهور برای افزایش توان و ظرفیت شرکت خود طراحانی که دارای خلاقیت و نوآوری باشند را به کار می گیرند. در ایران نیز مسیر پیشرفت و خلق آثار متنوع و به روز بسیار هموار پیش بینی می شود چرا که با توجه به جایگاه ششم ایران در مصرف طلا و میزان مصرف حدود 18 تن طلا در این کشور می توان گفت که طراحان نوآوری های بیشتری را در طرح ها و آثار خود وارد می کنند. به گونه ای که آینده ی شغل طراحی طلا و جواهرات در ایران بسیار روشن می باشد.

طلا سازی، جواهر سازی و طراحی آن ها در گذشته به صورت دستی انجام می شده است. به این صورت که طرح اولیه را روی کاغذ اجرا می کردند و پس از آن به ترتیب مراحل قالب گیری و ریخته گری انجام می شد، که همیشه هم کیفیت کار بسیار نامطلوب بود. اما امروزه برای طراحی طلا و جواهرات از نرم افزار های پیشرفته طراحی استفاده می کنند که نتیجه ی آن کاری دقیق تر با کیفیت فوق العاده می باشد.

دانش پذیران دوره MBA طراحی طلا و جواهرات با آموزش های لازم در این زمینه به طراح طلا و جواهرات ماهر و حرفه ای تبدیل می شوند. این افراد با مباحثی آشنا می شوند که به آن ها کمک می کند تا در بازار کسب و کار طلا و جواهر به محبوبیت و معروفیت برسند. مهارت هایی که دانش پذیران در این دوره کسب می کنند راه رسیدن به موفقیت در طراحی را بسیار هموار می کنند. تمام طراحان طلا و جواهرات به دانش کارگاهی و فنی در این زمینه نیاز دارند. آن ها باید در طراحی های خود از استاندارد های روز پیروی کنند. همه این نکات و اصول در دوره مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهرات مفصل توضیح داده شده است. برخی از مباحث این دوره شامل:

 • مدیریت بازاریابی
 • مدیریت فروش
 • مدیریت محصولات
 • تعریف مدیریت منابع انسانی
 • آشنایی با بازارهای مورد نظر
 • آشنایی با اصول و اهمیت بازاریابی مستقیم
 • مبانی هنرهای تجسمی
 • مدل سازی رایانه ای جواهرات
 • آشنایی با طلا و جواهر
 • نماد ها و نشانه ها در طراحی زیور آلات
 • آشنایی با جواهرات سیمی و مهره ای
 • تجزیه و تحلیل محیط بازاریابی
 • تجزیه و تحلیل محیط
 • چگونگی شناخت طلا
 • ایده های فروش
 • اقتصاد طلا و جواهر
 • و ... می شود.
 

چرا به مدرک MBA طراحی طلا و جواهرات نیاز داریم؟

برای کسانی که علاقه مند به بحث طراحی هستند، دوره مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهرات می تواند دوره ی هیجان انگیز و جذابی باشد. اما ممکن است این سوال در ذهنتان پیش بیاید که چرا شرکت در این دوره و اخذ مدرک MBA آن اهمیت دارد. در پاسخ به این سوال شما می توان دلایل بسیاری آورد که نشان دهد دریافت مدرک مدیریت کسب و کار امری مهم و ضروریست. اولین دلیلی که می توان گفت رشد صنعت طلا و جواهر سازی و طراحی آن است.

امروزه این صنعت با پیشرفت های چشمگیری رو به رو می شود. به همین علت نیاز به افراد متخصص در زمینه مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهرات مورد اهمیت قرار گرفته، افرادی که با مهارت و تکنیک های خود این صنعت را پیش ببرند. آیا می دانستید افرادی که در دوره MBA طراحی طلا و جواهرات شرکت می کنند روی مباحث گسترده تری از کسب و کار هم متمرکز می شوند و از این رو می توانند طیف گسترده ای از مشکلات پیش روی این صنعت را حل کنند. همچنین به دلایل زیر اخذ این مدرک حائز اهمیت است.

رقابت بالا با مهندسان صنایع: در هر زمان رقابتی میان طراحان طلا و جواهرات وجود دارد. چرا که با پیشرفت ها و تغییر سلایق مشتریان در طول زمان هر طراح طلا و جواهر باید مهارت های خود را افزایش دهد و طرح هایی خلاقانه تر و متنوع تر ارائه کند.
به همین دلیل افرادی که گواهینامه ی مدیریت عالی کسب و کار طراحی طلا و جواهرات را دریافت می کنند علاوه بر آموزش هایی که در زمینه شناخت طلا و سنگ های قیمتی و طراحی آن ها می بینند، درباره ی مدیریت و مباحث لازم در کسب و کار نیز اطلاعات گسترده ای کسب می کنند. چرا که امروزه تنها توانایی و مهارت نمی تواند عامل موفقیت افراد باشد بلکه باید از بازار و فروش در آن نیز اطلاعاتی داشته باشند.

ارتقای شغلی: نقش شما در صنعت طلا و جواهر به صورت عملیاتی است. پس از تمرین های مداوم و پشتکار به طراحی حرفه ای تبدیل می شوید که بسیاری از برند ها و شرکت ها به دنبال شما خواهند بود. اگر شما صاحب کسب و کار خودتان هستید می توانید این امید را داشته باشید که پس از دریافت مدرک MBA طراحی طلا و جواهرات در بازار کار از مهارت ها و توانایی های مدیریتی بیشتری بهره مند شده و طرح هایتان نیز مشتریان بیشتری جذب کند، این خود یک ارتقای شغلی محسوب می شود.

همین حالا در دوره مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهرات mba شرکت کنید

کسب دانش در زمینه تخصصی طراحی: یکی از دلایل اصلی که چرا افراد مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهرات را به عنوان تخصص خود انتخاب می کنند، افزایش دانش خود در حوزه تخصصی طراحی است. مدل سازی رایانه ای جواهرات ، چگونگی شناخت طلا، اقتصاد طلا و جواهر ، متالوژی فلزات قیمتی، تحقیقات بازار و مدیریت فروش نیز از دیگر مباحثی است که به شما کمک خواهد کرد تا دانش تئوری و عملی بیشتری در زمینه طراحی طلا و جواهرات کسب کنید. بنابراین وقتی به این فکر می کنید که چرا مدرک MBA طراحی طلا و جواهرات؟ در پاسخ به این سؤال می توان گفت که این مدرک باعث افزایش دانش شما در زمینه تخصصی صنایع می شود. این افزایش دانش به مرور زمان باعث می شود مهارت های بالایی در این زمینه بدست آورید و به موفقیت در طراحی طلا و جواهرات نزدیک و نزدیک تر شوید.

کسب انگیزه: طراحی طلا و جواهر کاری بسیار جالب و انگیزشی است به طوری که بسیاری از دانش پذیران در طول دوره ی آموزشی انگیزه شان برای آینده بیشتر می شود زیرا مباحثی که می آموزند ممکن است بسیار گسترده باشد اما پس از گذراندن دوره مزایایی مانند شغل بهتر، درآمد عالی، فرصت های شغلی بیشتر و ... را به همراه دارد.

موقعیت شغلی بهتر: با توجه به این که تعداد زیادی از افرادی که مدرک MBA را اخذ می کنند، مهم است که آن را با چه گرایش و تخصصی اخذ کرده باشند. در مقایسه با تعداد مشاغل رو به رشد در زمینه طراحی، امروزه شاهد افزایش موقعیت های متنوعی هستیم، از این رو داشتن مدرک MBA طراحی طلا و جواهرات در این میان مزیتی برای گرفتن موقعیت های شغلی بهتر به حساب می آید. افراد می توانند موقعیت های شغلی با درآمدی خوب داشته باشند.

چرا باید در دوره MBA طراحی طلا و جواهرات موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کرد؟

موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان از معدود موسساتی است که اقدام به برگزاری دوره مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهر کرده است. چرا که این دوره به دلیل خاص بودن در تمام موسسات آموزشی تدریس نمی شود. دوره MBA طراحی طلا و جواهرات با همکاری اساتید برتر و بین المللی طراحی و اجرا می شود. دانش پذیرانی که در این کلاس ها ثبت نام می کنند می توانند در طول دوره از راهنمایی های اساتید نیز بهره مند شده و مشکلات احتمالی خود در طول آموزش را رفع کنند.

بسیاری از علاقه مندان به طراحی طلا و جواهر به دنبال دوره های آموزشی هستند که علاوه بر جامع بودن در مباحث از مدرک معتبر نیز برخوردار باشد. گواهینامه ای که توسط موسسه آموزشی فن پردازان به دانش آموختگان این رشته اعطا می شود مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار است.

امروزه افراد بسیاری فکر مهاجرت و کار در خارج از کشور را در سر دارند اما به مدرکی با ارزش و معتبر نیاز دارند که رزومه ی خود را پر بار تر کنند. دانش پذیران دوره مدیریت عالی کسب و کار طراحی طلا و جواهر علاوه بر افزایش دانش در زمینه طراحی و آشنایی با تمام مباحث مدیریتی، امکان دریافت مدرک ترجمه شده در سر برگ دادگستری با مهر وزارت امور خارجه را دارند.
دوره آموزش MBA طراحی طلا و جواهرات موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان مورد استقبال علاقه مندان بسیاری قرار می گیرد زیرا علاوه بر اعطای مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گواهینامه ی صادر شده از سوی این موسسه قابل تایید سازمان بین المللی ارزیابی مدارک یعنی WES کانادا است و در صورتی که دانش پذیران قصد مهاجرت یا کار در کشور کانادا را داشته باشند، این مدرک بسیار معتبر است.

موقعیت های شغلی MBA طراحی طلا و جواهرات چیست؟

طراحی طلا و جواهر حرفه ای جذاب است که توجه بسیاری از جوانان را به خود جلب کرده است. سهولت در آموزش و طراحی با رایانه و کسب درآمد بالا موجب شده تا افراد زیادی به این حرفه وارد شوند. طراحی طلا و جواهر همیشه به عنوان حرفه ای پر زرق و برق به نظر می رسد، اگر در این زمینه دانش و تجربه ی کافی کسب کنید می توانید به موفقیت دست پیدا کنید. علاقه مندان به آموزش طراحی طلا و سنگ های قیمتی با شرکت در دوره MBA طراحی طلا و جواهرات با دانش مدیریت کسب و کار نیز به طور کامل آشنا می شوند. علم مدیریت در این رشته به شما می آموزد که چگونه از دانش طراحی خود برای موفقیت در بازار کار استفاده کنید.

یکی از کسب و کار های ارزشمند، طراحی طلا و جواهرات است که شما می توانید با بکارگیری از علایق شخصی و ذوق هنری خود در آن به پیشرفت های بسیار زیادی دست پیدا کنید. بسیاری از دانش پذیران بر این باورند که تنها با گذراندن دوره مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهر در آینده در شرکتی معروف استخدام شده یا کسب و کار خود را راه می اندازند و به عنوان یک طراح حرفه ای فعالیت می کنند؛ این بزرگترین اشتباه افراد است چرا که گذراندن دوره آموزشی در این حوزه به شما کمک می کند که به یک طراح طلا و جواهر تبدیل شده و مهارت های مدیریتی را فرا بگیرید، تمرین مستمر و پشتکار دیگر عاملیست که باعث موفقیت شما در این رشته می شود.
افراد علاقه مند به بحث طراحی طلا و جواهرات برای ورود به بازار کار باید تمام اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند و با آگاهی کامل وارد این رشته شوند تا بتوانند در طراحی طلا و سنگ های قیمتی پیشگام باشند و از سرمایه گذاری و صرف وقت در این زمینه به سود برسند. البته بازار کار طراحی طلا و جواهرات هنوز اشباع نشده و انتخاب این حرفه می تواند گام بزرگی در جهت آینده ای پر از موفقیت باشد.

دانش پذیران دوره MBA طلا و جواهرات با چه نرم افزار هایی آشنا می شوند؟

در عصر امروز هنر طراحی با پیشرفت هایی همراه است. طراحان همه ی رشته ها به خصوص رشته طراحی طلا و جواهرات در طراحی های خود از کامپیوتر و نرم افزار های مدرن استفاده می کنند. امروزه طراحی طلا به وسیله ی کامپیوتر در ایران رو به افزایش است. همان طور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، علاقه مندان به این حوزه با ثبت نام در کلاس های حضوری مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهرات موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با دانش روز طراحی طلا و سنگ های قیمتی آشنا شده و می توانند به عنوان طراح طلا و جواهر در هر کجای ایران که باشند و با هر میزان سرمایه شروع به کار کنند.

همین حالا در دوره مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهرات mba شرکت کنید

راینو: در سال ۱۹۸۰ و در سیاتل آمریکا رابرت مک نیل و همکارانش این نرم افزار را بر مبنای نرم افزار اتوکد (Autocad) برای طراحی طلا و جواهر سازی ساختند. راینو برای طراحانی شامل طراحان صنعتی، جواهرات، کفش، کشتی، هواپیما و حتی معماران کاربرد دارد. قدرت نامحدود در مدل سازی و آنالیز ساخت و انیمیشن از ویژگی های این نرم افزار محسوب می شود. از دیگر ویژگی های این نرم افزار عدم محدودیت، قدرت نا محدود، دقت و سازگاری، راحتی در یادگیری و هزینه کم آن است.

ماتریکس: نرم افزار ماتریکس بزرگ ترین و بهترین مجموعه ابزارهایی است که برای سنگ ها در نظر گرفته شده است. از ویژگی های آن، توانایی در تغییر اندازه، چرخاندن و جابجا کردن به کمک ابزارهای ساده، گنجاندن و چیدمان به شیوه سنگ فرشی می ‌باشد. طراحان طلا و جواهرات از ماتریکس به عنوان همراهی مناسب برای راینو یاد کرده زیرا پیاده سازی اندیشه های خلاقانه طراح را در سریع ترین زمان مناسب میسر می سازد.

دانش پذیران دوره MBA طراحی طلا و جواهرات چگونه در بازار کار موفق می شوند؟

مدرک مدیریت کسب و کار طلا و جواهر

طراح طلا و جواهر در واقع یک طراح صنعتی است. رشته طراحی طلا و جواهرات در ایران هنوز به صورت یک رشته مستقل دانشگاهی ارایه نمی شود و متاسفانه عدم وجود این رشته در مقایسه با دیگر کشورها باعث شده نتوانیم از سیل گسترده ی استعداد های افراد به ویژه جوانان در این صنعت بهره مند شویم. به طور کل هنر طراحی طلا و سنگ های قیمتی یکی از گرایش های رشته طراحی صنعتی می باشد. علاقه مندان به این رشته هنری و صنعتی باید مسیر تحصیل خود را به گونه ای هدایت کنند تا بتوانند مهارت های لازم و ضروری را در زمینه طراحی طلا و جواهر کسب کنند. البته همان طور که می دانید ممکن است این امر امکان پذیر نباشد و افرادی که در این رشته از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند مهارت کافی در این زمینه را نداشته باشند زیرا معمولا این رشته در دانشگاه ها به صورت کامل تدریس نمی شود.

موسسات و مراکز خصوصی متنوعی در زمینه های مختلف این صنعت مشغول به فعالیت هستند که با توجه به شرایطی که ذکر شد، می توانند مکمل مناسبی برای تکمیل تخصص و مهارت علاقه مندان به این رشته شده و زمینه ساز ورود به این دنیای جذاب و بی انتها شوند. یکی از معتبر ترین موسسات آموزشی نیز موسسه ی آموزشی فن پردازان می باشد که با کمک مباحثی که ارایه می دهد، افرادی حرفه ای در این زمینه تربیت می کند.
در این زمینه، ارایه طرح های خلاقانه تر باعث می شود طراح موفق تر عمل کند. آموزش طراحی طلا و جواهرات برای افرادی که قصد ورود به این رشته را دارند یک امر لازم و ضروری می باشد؛ در غیر این صورت علاقه مندان به این رشته نمی توانند در زمینه طراحی طلا و جواهر موفق عمل کنند و باید به سختی کار کنند؛ حتی ممکن است در اوایل کار خود درآمد مطلوبی نیز نداشته باشند اما با تمرین مداوم می توانند میزان دریافتی خود را نیز افزایش دهند. دوره MBA طراحی طلا و جواهرات موسسه آموزش عالی فن پردازان نیز با این هدف برگزار می شود که به دانش پذیران کمک کند کسب و کار خود را به خوبی مدیریت کرده و بتوانند با شناخت کافی بازار این صنعت، به میزان درآمد قابل توجهی برسند. در ادامه به بررسی تعدادی از روش ها برای موفقیت در بازار کار طراحی طلا و جواهرات می پردازیم.

برآورد هزینه ها: شما باید برای شروع کار در زمینه طراحی طلا و جواهرات در ابتدا توانایی این را داشته باشید که یک محاسبه دقیق از طراحی های خود را انجام دهید. بهتر است برای موفقیت در این زمینه، رسیدی را برای تعیین هزینه های مصرف شده در طراحی ها نزد خود داشته باشید تا در پایان بتوانید با توجه به برآورد هزینه های مصرفی قیمت مناسبی را برای طراحی خود در نظر بگیرید. این روش به شما کمک می کند زمینه ی موفقیتان برای ورود به بازار کار طراحی و جواهرات فراهم شود. نکته ی جالبی که باید به آن توجه کنید خرید مواد اولیه از عمده فروشی های مربوط به این کار می باشد، چرا که این امر موجب می شود طراحی زیبا تری داشته و سود بیشتری به دست آورید.

صرفه جویی در زمان: برای انجام طراحی طلا و جواهر باید به زمانی که صرف این کار می کنید نیز توجه داشته باشید تا به این ترتیب بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن و با برنامه ریزی های از پیش تعیین شده یک طراحی بسیار عالی و زیبا را در زمینه طلا و جواهرات به مشتریان خود ارائه دهید. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که صرف زمان کم تر در طراحی طلا و جواهرات برابر با سودآوری بیشتر می باشد.

تنوع در طرح ها و نوآوری: یکی از پیش زمینه ها و ملزومات در طراحی طلا و جواهر خلاقیت و نوآوری می باشد. طرح های بسیار زیبا و متنوع طراحی شده در زمینه طلا و جواهر سبب جذب مشتریان بیشتر و افزایش سود آوری در این زمینه می گردد. بنابر این شما می توانید باید با بهره گیری از مهارت ها و خلاقیت خود در این زمینه، گام بزرگی در جهت پیشرفت و موفقیت در زمینه طراحی های خلاقانه و بسیار زیبای طلا و جواهر بردارید.
با انجام تحقیقات و کسب آگاهی از تحقیقات می توانید به بررسی سلیقه های مردم در این زمینه بپردازید و با آگاهی از طرح های مورد علاقه مشتریان به طراحی طلا و جواهرات خاص و ایده آل بپردازید و از این طریق میزان مشتریان خود را افزایش دهید.

ارزیابی مجدد طراحی: اگر طراحی های انجام شده در طلا و جواهر شما به آسانی به فروش نمی رود، بهتر است به ارزیابی و بررسی طرح های خود بپردازید و علت کاهش فروش را بررسی کنید تا به این ترتیب با شناسایی علت و برطرف کردن آن بتوانید مشتریان خود را به خرید علاقه مند کنید. در صورت لزوم بهتر است به بررسی مجدد طراحی های خود بپردازید و طراحی طلا و جواهرات جدید را به گونه ای زیباتر و جذاب تر انجام دهید.
طراحی بسیار زیبا و شیک: بستگی به عملکرد و هدف قطعه ای که طراحی می کنید، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای موفقیت در بازار کار طراحی طلا و جواهر، طرح هایی را بر اساس زیبایی شناختی و سلیقه فردی خود به مشتریان ارائه دهید. به گونه ای که مشتری از ظرافت کار شما در طراحی طلا و جواهر و همچنین راحتی استفاده از آن رضایت داشته باشد. هدف از طراحی طلا و جواهر باید ایجاد یک قطعه طلا و جواهر شیک و مشتری پسند باشد.

 

دوره MBA طراحی طلا و جواهرات

میزان درآمد طراحان طلا و جواهرات چقدر است؟

طراحی طلا و جواهرات، حرفه ای است که با ارایه ایده هایی نو همراه است. حتی ممکن است بسیاری از طراحان، خود نیز در کار خرید و فروش طلا و جواهرات باشند. در آمد حرفه طراحی جواهر نیز همانند بسیاری از حرفه های دیگر به سطح تجربه فرد، میزان تقاضا و درخواست مشتریان برای محصول بستگی دارد، البته عوامل دیگری مانند محل جغرافیایی و نوع جواهرات موجود در منطقه نیز در این زمینه تعیین کننده هستند.
طراحان طلا و جواهر می توانند از راه های زیادی به کسب درآمد بپردازند. برای مثال برخی از آن ها حقوق و دستمزد خوبی برای فروش طرح های سفارشی و منحصر به فرد از جواهرات را برای بعضی از مشتریان خاص دریافت می کنند و می توانند به اندازه یک عدد میلیون ها تومان در سال کسب درآمد داشته باشند. در حالی که برخی دیگر از طراحان جواهر تنها با فروش یک طرح برای تولید انبوه به همین مقدار درآمد دست پیدا می کنند. بنابراین میزان درآمد طراحی جواهر کاملا متغیر می باشد و به میزان مهارت و تجربه فرد طراح و توانایی او در ارایه طرح های خلاقانه بستگی دارد.

دانش پذیران دوره MBA طراحی طلا و جواهرات چه وظایفی دارند؟

در این رشته مراحل بسیاری طی می شود تا یک محصول تولید شده و مورد استفاده افراد دیگر قرار گیرد. از مهم ترین آن ها می توان به خلق ایده و ساخت قالب اصلی اشاره کرد که پس از انجام دیگر مراحل تولید، محصول نهایی وارد بازار می شود. در گذشته ابتدا ایده ی اولیه توسط طراح طلا و جواهرات به شیوه کاملا سنتی و توسط ابزار های دستی روی موم یا فلز نقره قالب سازی شده و سپس نتیجه ی کار برای تولید انبوه وارد مراحل دیگر می شد. مسلما این کار به مهارت، تجربه و دقت بالا و البته صرف زمان بسیاری نیاز داشته است.

با پیشرفت تکنولوژی، روش کار در مرحله قالب سازی تغییر کرده و این بخش توسط نرم افزارهای مختلف روز دنیا نظیر راینو، آرتکم و ماتریکس انجام می شود، به این صورت که بعد از تایید ایده اولیه، طرح توسط افراد متخصص در نرم افزار به صورت سه بعدی مدل شده و این مدل توسط دستگاه های پیشرفته با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده و به عنوان قالب اصلی برای تولید مورد استفاده قرار می گیرد.
استفاده از نرم افزار ویژگی های منحصر به فردی دارد. این مزایا شامل افزایش سرعت و دقت، کاهش خطا، امکان کنترل وزن محصول، کیفیت بالای قالب و امکان ساخت قالب های پیچیده و خاص می باشد . این نرم افزارها کمک بسزایی در افزایش کیفیت و کمیت تولیدات این صنعت داشته اند. البته این روش نیز نیازمند تخصص و کسب تجربه بالایی است. با این حال افراد با سرعت بیشتری نسبت به روش قبل می توانند به عنوان طراح وارد بازار کار شوند . به عبارتی طراحی و مدل سازی دو جزء جدا نشدنی این حرفه است.

 

مخاطبان دوره MBA طراحی طلا و جواهرات چه کسانی هستند؟

طراحی طلا و جواهرات از جمله رشته های هنریست که همیشه مورد توجه افراد بسیاری قرار می گیرد. افزایش تغییرات و پیشرفت در این زمینه یکی از عواملی است که علاقه مندان به این رشته به دنبال آموزش دانش روز و مهارت های بیشتری هستند، چرا که با گذشت زمان سلایق مشتریان نیز تغییر کرده و طرح های خاص تر را می پسندند.

یکی دیگر از عواملی که موجب می شود استقبال ویژه ای از دوره MBA طرحی طلا و جواهرات شود، آموزش مباحث مدیریت کسب و کار این صنعت است. بسیاری از افراد و علاقه مندان به طراحی بر این باورند که تنها با گذراندن دوره های آموزشی طراحی طلا و جواهرات می توانند به طراحی حرفه ای و موفق در دنیای کار و تجارت تبدیل شوند، در صورتی که این باور کاملا اشتباه است. دانش طراحی طلا و جواهر و مهارت های آن تنها بخشی از عوامل موفقیت در این صنعت است. تکنیک ها و مهارت های مدیریت کسب و کار مهم ترین بخش هر شغل می باشد. به همین علت دوره مدیریت کسب و کار طراحی طلا و جواهرات موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان مورد استقبال افراد بسیاری قرار می گیرد. دانشجویان و فارغ التحصیلان طراحی صنعتی، طراحی لباس، طراحی مد، معماری، هنر، هنرهای تجسمی، نقاشی، مجسمه سازی، صنایع دستی یا کامپیوتر و همه اشخاصی که به طراحی طلا و جواهر علاقه داشته از جمله متقاضیان ثبت نام در این کلاس می باشند.

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

فصل اول    

 • مفهوم مديريت منابع انساني
 • تعريف مديريت منابع انساني
 • اﺑﻌﺎد ﮔﻮﻧﺎﮔﻮن ﻣﺎرﮐﺘﯿﻨﮓ    
 • مدیریت بازاریابی   
 • آشنایی با بازارهای مورد نظر    
 •  آشنایی با بازار صنعتی و مفهوم آن    

فصل دوم  

 • مبانی هنرهای تجسمی
 • تاریخ هنر ایران و جهان
 • متالوژی فلزات قیمتی
 • مدلسازی رایانه ای جواهرات
 • تاریخچه جواهرات ایران و جهان
 • تاریخ مد و پوشاک
 •  نماد ها و نشانه ها در طراحی زیور آلات
 • آشنایی با هنرهای سنتی ایران
 • آشنایی با جواهرات سیمی و مهره ای
 • تجزیه و تحلیل رقبا و تقاضا در بازار طلا    
 • سیستم بازار    
 • ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ ﻣﺤﯿﻂ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ    
 • تجزیه و تحلیل بازار رقبا    
 • آشنایی با مفهوم تقاضا    
 • انواع تقاضا    
 • آشنایی با مفهوم اندازه گیری تقاضا    
 • پیش بینی تقاضای آینده    
 • شناسایی کشش پذیری تقاضا در مقابل تغییر قیمت    
 • شناسایی مقاطع بازار و انتخاب بازار هدف    
 • شناسایی اصول برنامه ریزی استراتژیک    
 • هدفهای سازمان و منابع آن    
 • تجزيه و تحليل محيط    
 • عوامل محيط خارجي سازمان    
 • •    عوامل اقتصادي    
 • فصل سوم    
 • آشنایی با طلا و جواهر    
 • دسته بندی گوهرها    
 • تاریخچه طلا و جواهر در ایران    
 • ایران قبل از اسلام    
 • خواص سنگ‌های قیمتی    
 • فهرستی از گوهرها، جواهرات و سنگ‌های قیمتی:    
 • سنگ‌های قیمتی در گذر تاریخ    
 • جواهر و آویز طلای اسپانیایی    
 • طلا و جواهرات    
 • آشنایی با جواهر آلات و انواع آن    
 • مقایسه پلاتین و طلای سفید    
 • مقایسه تیتانیوم و طلای سفید    
 • دانستنی هایی در هنگام خرید طلا و جواهر    
 • همه چیز درباره استفاده صحیح از جواهر    
 • پاکیزه نمودن جواهرات و زیورآلات    
 • چگونگی شناخت طلا    
 • نحوه عمل شناخت طلا    
 • فصل چهارم    
 • فروش در حوزه هنر صنعت جواهر و سنگهای قیمتی    
 • ۱۰۰ ایده بازاریابی برای تجارت طلا و جواهر    
 • ▪ ایده های کلی    
 • ▪ بازار هدف    
 • ▪ توسعه محصول    
 • ▪ آموزش، منابع و اطلاعات    
 • ▪ قیمت گذاری و پرداخت    
 • ▪ ارتباطات بازاریابی    
 • ▪ رابطه با رسانه ها    
 • ▪ خدمات مشتری و رابطه با مشتری    
 • ▪ شبکه رابط ها و تبلیغ دهان به دهان    
 • ▪ تبلیغات    
 • ▪ رویدادهای ویژه    
 • ▪ ایده های فروش    
 • بررسی آمیخته‌های بازاریابی در جواهر فروشی (مطالعه موردی)    
 • ۱) تعیین آمیخته بازاریابی مناسب در جواهری مورد نظر با تکنیک AHP با رویکرد برنامه ریزی استراتژیک    

فصل پنجم    

 • اقتصاد طلا و جواهر    
 • معیارهای تعیین قیمت هر قیراط سنگ جواهر    
 • نوع گوهر : GEM VARIETY    
 • رنگ : COLOR    
 • شفافیت : CLARITY    
 • تراش و پولیش : CUT AND POLISH    
 • اندازه : Size    
 • شکل : Shape    
 • بهبود کیفی : TREATMENT    
 • منشاء : ORIGIN    
 • مد : Fashion    
 • زنجیره تامین و عرضه : Supply Chain    
 • تجارت مهره    
 • الماس های رنگی فانتزی، سرمایه گذاری فیزیکی    
 • اقتصاد اسپینل    
 • حوزه های خاص مسئولیت و وظایف مدیریت در صنعت طلا وجواهر :    
 • مهارتها و قابلیت های مورد نیاز مدیران صنعت طلا و جواهر :    

فصل ششم    

 • توانایی بازاریابی مستقیم    
 • آشنایی با اصول واهمیت بازاریابی مستقیم    
 • رشد بازاريابي مستقيم    
 • آشنایی با نحوه پیدا کردن خریدار    
 • شناسایی اصول مشخصات فروش شخصی    
 • آگاهی از عکس العمل خریدار و درک اطلاعات وی    
 • فصل هفتم    
 • آشنایی با تحقیقات بازاریابی    
 • مفهوم تحقیقات بازاریابی    
 • تحقیقات بازار    
 • دامنه تحقیقات بازاریابی    
 • مدیریت فروش    
 • انواع تحقیقات بازاریابی از لحاظ محتوا    
 • انواع تحقیقات بازاریابی از لحاظ فرم    
 • تمایز میان تحقیقات بازاریابی و بازاریابی مستقیم    
 • فصل هشتم    
 • مدیریت محصولات    
 • موضع یابی    
 • ﺗﻮﺳﻌﻪ‌ی اﺳﺘﺮاﺗژي ﻫﺎي ﻣﻮﺿﻊ ﯾﺎﺑﯽ ﻣﺤﺼﻮل    
 • درک موضع محصول:    
 • مدیریت آمیخته محصول    
 • ﻣﺮاﺣﻞ اﺻﻠﯽ اﯾﺠﺎد و ﻋﺮﺿﻪ‌ی ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺟﺪﯾﺪ    
 • منحنی عمر محصول    
 • ﻧﺎﻣﮕﺬاري وﻣﺎرك ﻣﺤﺼﻮل:    
 • اﺳﺘﺮاﺗژﯾﻬﺎي ﻣﺎرك ﮔﺬاري:    
 • منابع    
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان