دوره مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری

دوره مدیریت هتلداری


  دوره مدیریت هتل داری ، جهانگردی ،گردشگری چه دوره ای است؟ انواع هتل ها کدامند؟ چرا دوره ی مدیریت هتل داری ، جهانگردی و گردشگری را انتخاب می کنیم ؟ بازار کار دوره ی مدیریت هتل داری ،جهانگردی ، گردشگری چگونه است ؟ گردشگری در ایران چگونه بوده است ؟ مزایای شرکت در دوره ی مدیریت هتل داری ، جهانگردی ، گردشگری چیست ؟ چرا دوره های آموزشی مدیریت هتل داری ، جهانگردی و گردشگری موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان را انتخاب می کنیم ؟ چگونه یک مدیر هتل با تجربه و خبره شویم...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

 

دوره مدیریت هتلداری، جهانگردی، گردشگری چه دوره ای است؟

از آنجا که هتل داری بخشی از صنعت گردشگری و جهانگردی به حساب می آید ،در قرن حاضر تنها داشتن یک سرمایه نمی تواند جوابگوی حجم وسیعی از نیازهای دانش و توانمندی مدیریت در هتل داری باشد . به طور کلی مدیریت عبارتست از استفاده از روش های مختلف به منظور اداره ی منابع انسانی آموزش دیده و هماهنگی کلیه ی فعالیت ها و امور کاری آنان به منظور دستیابی به اهداف مشخص و همچنین مدیریت هتل و یا سرپرستی سازمانی .اما قبل از تشریح ویژگی های یک هتل دار موفق بایستی بدانیم که مدیر هتل کیست و چه وظایفی بر عهده ی آن می باشد . یک هتل دار در حالت کلی فردی ست که با کلیه ی اصول مدیریتی و مهمان داری آشنا بوده و تسلط کامل بر نحوه ی استفاده از سیستم های مدیریت هتل و تمامی اصول مهمان داری دارد . از مهمترین وظایف او به طور کلی مدیریت کلیه ی امور هتل داری ،روش های مدیریت کارکنان و پرسنل ، نحوه ی تعامل با مشتریان و کلا مدیریت تمامی امور هتل ،از نگهداری هتل گرفته تا کنترل بودجه و بازاریابی بر عهده ی مدیر هتل می باشد .یک مدیر موفق هتل بایستی مهارت های کسب و کار را به خوبی آموزش دیده باشد و با گسترش این استعدادها ، توان رفع مشکلات کار را در خود افزایش داده و بتواند راه حل هایی سریع و خاص برای آنها پیدا کند .اتخاذ تصمیم سریع و به موقع نیز یکی دیگر از ویژگی های مدیران موفق محسوب می شود. در کل برخی از وظایف اصلی مدیران هتل عبارتند از:

 
 • بررسی و دریافت نظرات و شکایت مشتریان
 • ایجاد تعادل و هماهنگی در بخش های مختلف
 • تعیین اهداف مشخص کسب و کار و استراتژی های بازاریابی
 • مشخص نمودن بودجه ی سالانه و تخصیص آن
 • آنالیز اطلاعات و آمار مالی هتل
 • مشخص نمودن وظایف کارکنان هتل و بخش های مختلف آن و مدیریت ، بررسی و کنترل آنها
 • کسب اطمینان از امنیت در سطح دلخواه و مطلوب
 • کسب اطمینان از اعمال دستورالعمل ها و قوانین در هتل ، مانند کسب مجوز ، رعایت اصول ایمنی ، قوانین بهداشتی
 

همین حالا در دوره مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری شرکت کنید

 

مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری

تأثیر مدیریت در هتل
شغل مدیریت هتل دارای اهمیت خاصی می باشد که حقوق و مزایای زیادی در بر دارد، علاوه بر آن منافع دیگیری هم دارد. مدیریت هتل علاوه بر اینکه می تواند مهمان های خود را به هتل دعوت کند، حتی می تواند از غذا و دسر ها و غیره هتل استفاده کند.اما باید این موضوع را در نظر گرفت که میزان مسئولیت های این شغل  نسبت به مقام های مشابه بیشتر است. مشکلاتی از قبیل: مشکلاتی در مورد مهمان ها، کارکنان هتل، قراردادهای هتل و مشکلات روزمره ایی که وجود دارد و هر روز متفاوت می شوند، و در واقع مدیر هتل باید تمامی این مشکلات را سازماندهی کند. اگر بخواهیم مدیریت هتل را با سایر مدیریت ها به طور مثال مدیریت کارخانه های صنعتی و تولیدی مقایسه کنیم، متوجه این موضوع می شویم که وی از برخورد با ارباب رجوع به دور است و همین مورد می تواند کار آن ها آسان تر کند.
گاهی اوقات میهمانان هتل تقاضای این را دارند که با مدیر هتل آشنا شوند؛ حتی در بعضی موارد میهمانانی که برای عقد قراردادهای شخصی در هتل حضور دارند، برای انجام معاملات خود در دفتر مدیریت داد و ستد های خود را انجام میدهد.اما با تمام این اوصاف و مشکلات مدیر هتل همیشه باید با چهره ایی باز با چنین افرادی روبرو شود. مدیر هتل باید به گونه ای هتل را اداره کند که تمامی میهمان ها از اقامتشان راضی و خشنود باشند. هر مجموعه یا موسسه ایی با روش ها و شیوه های خود اداره می شود. در واقع مهارت های مدیر کیفیت خدماتی که ارائه می کند را نشان می دهد مدیر ملزم است که در تمامی امور حرفه ای رفتار کند، به طور مثال برای خرید های هتل و نحوه نگهداری باید آشنایی داشته باشد و برنامه ریزی کند. یک مدیر هتل نباید به اعدادی که روی گزارش های کامپیوتری ثبت شده اکتفا کند، حتما باید از درستی آن ها اطمینان حاصل کند.

 
 

گواهینامه مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری

 

روشهای مديريت هتل

کسی که یک مجموعه بازرگانی یا خدماتی یا تولیدی را اداره می کند و به بهترین صورت به منظور رسیدن به اهداف، موسسه را سرپرستی می کند مدیر نامیده می شود. در مدیریت دو مسئله اهمیت زیادی دارد، از جمله: وجود داشتن افرادی برای انجام کارها و در نهایت به نتیجه رسیدن امور در بهترین حالت. رهبری شامل روش های مختلفی می شود:

 • مديريـت خودکامه ديکتاتوری
 • مديريت مهار گسيخته
 • مديريت دموكراتيك
 • مديريت مشارکتي ( جدي و مهربان )
 
اهداف مـديريت
هر موسسه برای رسیدن به هدف هایی کارمندانی را استخدام می کند که مجموعه ایی از این اهداف در زیر خلاصه شود:
محکم کردن ارتباط های انساني با استفاده از شیوه های دموكراتيك، آشنایی با روش های گوناگون مدیریتی، شناختن نمودارها و جداول سازماني مرتبط به انجام امور، تلاش برای بالا بردن قسمت های تخصصی و تسلط کارمندان از روش آموزش های مکرر، آشنا شدن با وظیفه های سرپرستان همه قسمت ها.
اصـول روابط انساني بين مدير و كاركنان هتل
لازم است در ارتباط با بالا بردن ردیف شغلی کارمندان توضیح داده شود و همچنین در زمان هایی که احتیاج است کارمندان تشویق یا تمجید شوند، اطلاع رسانی شود. در صورتی که تصمیم برای تغییراتی در سازمان گرفته شد باید زمان و نوع تغییر اطلاع رسانی شود. اگر هر کدام از کارمندان مشکلاتی داشتند چه در زمینه کاری و چه شخصی باید سعی شود تا مشکلات حل شود. باید توانایی های همه افراد کنترل و شناسایی شود و برای رسیدن به هدف ها بهبود بخشد. همچنین برای پیشرفت کارمندان آن ها را به واحد های دیگر انتقال دهد. برای ارائه خدمات بهتر چگونگی رفتار صحیح به کارمندان آموزش داده شود.
انواع واحد اقامتی
در واقع هتل یک واژه فرانسوی می باشد و هدف تاسیس هتل ایجاد یک مکان با بهترین امکانات برای اقامت کوتاه مدت میهمان ها و مسافرین می باشد. در فارسی به هتل، مهمانخانه، کاروانسرا، مهمان پذیر، مسافر خانه، زائرسرا گویند. این هتل ها برای ایجاد شغل و در آمد زایی ساخته می شوند.در اینجا چند نوع از محل های اقامتی ذکر شده است: هتل تجارتى ،واحد هاي فاميلي ، هتل شهرى، بنگلو ، هتل فرودگاه، هتل بازي‌هاى شبانه، خوابگاه، پانسيون، سوئيت اداري ، سوئيت دو لوکس و غیره چند نوع از محل های اقامتی می باشند.
متل(Motel): متل ها در واقع از اقامت های بین شهری و بین راهی هستند و غالبا در بیرون شهر ها قرار دارند. در متل مسافران اجازه دارند با ماشین های خود وارد شده و درب اتاق خود پارک کنند، همچنین در متل ها لابی وجود ندارد.
ريزورت هتل Resort Hotel: به هتل هایی که نزدیک ساحل یا چشمه های معدنی می باشند، ريزورت هتل می گویند.

 

 

مدرک مدیریت هتلداری جهانگردی و گردشگری بعد از آزمون اعطا می گردد

 

انواع هتل ها کدامند؟

هتل ها بر اساس ستاره به چند نوع تقسیم می شوند:

 • هتل هاي دو ستاره
 • هتل هاي سه ستاره
 • هتل هاي چهار ستاره
 • هتل هاي پنج ستاره
 • هتل های پنج ستاره ممتاز
 • هتل های شش و هفت‌ستاره
 

انواع اتاق در هتل ها

در هتل ها و جایگاه های اقامتی اتاق يک نفره، اتاق دو نفره، اتاق سه نفره ،سوئيت،آپارتمان ،استوديو،کانکتد روم، کابانا ، فيستا سوئيت، البته اتاقهاي ديگري هم وجود دارند که بر حسب علاقه می توان آن ها را رزرو کرد.
 ساعت کار متصدی پذیرش هتل ها شیفتی کار می کنند. در هتل های کوچک دو شیفت کاری وجود دارد و در هتل های بزرگ سه شیفت کاری موجود می باشد، که هر کدام 8 ساعت است.پذیرش گر هتل به صورت شیفتی کار می کند. در هتل های بزرگ معمولا سه شیفت ۸ ساعته و در هتل های کوچک و مهمانپذیرها دو شیفت کاری وجود دارد.   

 

هدف از دوره آموزشی مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری

هدف از تشكیل دوره آموزشی مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری آموزش هتلداران و مهمانداران و تورلیدر ها و آژانس های هواپیمایی می باشد.افرادی كه در زمینه های مربوط به هتلداری، جهانگردی و گردشگری بتوانند در جهت فراهم نمودن نیازهای امروز و فردای مدیریت در جامعه فعالیت كنند. موسسه آموزش عالی فن پردازان، با همکاری اساتید وگروهی از کارشناسان مجرب دوره آموزشی مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری طی یک دوره آموزش مجازی پس از بررسی محصولات جدید و مطابقت آن با نیاز بازار و آگاهی نیازهای واقعی مشتریان، اقدام به طراحی پکیج دوره آموزشی مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری کرده است تا علاقه مندان در این حوزه بتوانند مدرک با تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری دریافت کنند.
دانشپذیران باید با مباحث دوره آموزشی مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری علاقمند باشند تا بتوانند با موفقیت این دوره آموزشی را در موسسه آموزش عالی فن پردازان بگذرانند. در مبحث مدیریت ، آگاهی از اصول مدیریت، مفاهیم مدیریتی، مهارت های برنامه ریزی و آشنایی با سازمان و مفاهیم سازمانی و ... در حوزه فنی آشنایی با مفاهیم و اصول رایانه ، نرم افزارهای مدیریتی و پایه ای، کاربردهای کامپیوتر، سیستم پایگاه داده از پیش نیازهای موفق دوره آموزشی مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری می باشند.
یکی از ضروری ترین عامل های جذب نیرو در بازار کار توجه به نیازهای جامعه دانشپذیران است.  در حال حاضر بسیاری از مراکز نظیر مدارس، بانک ها به سیستم کامپیوتر مجهز هستند و به افرادی نیازمندند که قادر به نگهداری و پشتیبانی از آن ها باشند.

 

چرا دوره مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری را انتخاب می کنیم؟

این رشته یکی از شاخه های مدیریت موجود در کشور میباشد . ویژگی اصلی آن میان رشته ای بودنش است .عناوین دروس مدیریت جهانگردی را می توان مشتمل بر اقتصاد ، زبان های خارجی ، ریاضیات و آمار ، مدیریت و بازاریابی ، علوم اجتماعی و جغرافیا و تاریخ دانست .
این رشته برای اولین بار سال 1374 شکل گرفت که در دانشگاه طباطبایی تهران اقدام به پذیرش دانشجو کرد .در واقع این رشته به عنوان پدر علم گردشگری شناخته شده است .
از آنجایی که این روزها موضوع گردشگری به عنوان یکی از مباحث موفق و سود آور کسب و کار در دنیا مطرح شده و همواره مورد توجه عموم و مسئولین ذیربط قرار دارد و در این مسیر همیشه موارد جدید و به روز مطرح می شود و همچنین با توجه به اینکه دولت دوازدهم با تکیه بر پتانسیل های گردشگری کشور و تاکید بر اهمیت صنعت گردشگری در راستای افزایش رونق اقتصادی کشور تلاش می کند ،لذا تحصیل و آموزش مدیریت هتل داری ، جهانگردی ، گردشگری می تواند گامی موثر و پویا در راستای جذب فرصت های شغلی و ایجاد کسب و کارهای موفق باشد . سالانه بسیاری از افراد با تحصیلات مرتبط و غیر مرتبط جذب این رشته شده و فعالیت خود را در این زمینه آغاز می کنند .
فعالیت در زمینه ی گردشگری ،جهانگردی می تواند همواره افقهای پیشرفت و ترقی را گشوده و سود سرشاری عاید افراد فعال در این زمینه کند .

 

بازار کار دوره ی مدیریت هتل داری ،جهانگردی ، گردشگری چگونه است ؟

با توجه به اینکه کشورمان ایران ، از پتانسیل های بالقوه ی زیادی برای جذب توریست و گردشگر در سطح بین الملل برخوردار می باشد ،لذا با برنامه ریزی مسئولین و همت والای آنان در راستای ارتقا سطح صنعت گردشگری و همچنین جذب گردشگران داخلی و خارجی ، آینده ی بسیار خوبی در انتظار دانشپذیران دوره ی مدیریت هتل داری ، جهانگردی و گردشگری می باشد .  
تمامی دانش پذیران رشته ی مدیریت هتل داری ، جهانگردی ،گردشگری با یادگیری درس هایی مانند سامانه اطلاعاتی جهانگردی ،محیط تجارت و گردشگری ملی و بین المللی و همچنین تحلیل رفتارهای گردشگری و تعاملات فرهنگی آماده ی ورود به بازار کار شده و فعالیتهای گردشگری خود را آغاز می کنند .
تمامی دانش آموختگان و دانش پذیران دوره مدیریت هتلداری ،جهانگردی ، گردشگری می توانند در دامنه ی وسیعی از مشاغل و صنایع مشغول به کار شده و کسب در آمد کنند . از جمله ی این مشاغل عبارتند از :

 
 • کارمندان آژانس های مسافرتی ، کلیه ی افرادی که در این زمینه شاغل هستند ، موظفند اطلاعات وسیع و دقیقی را در ارتباط با تورهای گردشگری ، انواع بلیط ها و دیگر اطلاعات لازم مربوط به سفر را در اختیار ارباب رجوعان و مشتریان خود قرار دهند .
 • مدیریت مراکز اقامتی و هتل ها ، مدیر هتل ها و مراکز اقامتی  بایستی با کلیه ی روش های هتلداری و اصول ان به منظور جذب مشتریان بیشتر آشنا بوده و انها را ضمن انجام فعالیت به کار گیرد . از جمله این اصول می توان به نحوه ی ارتباط با مشتریان ، اصول مهمان داری ، نحوه ی مدیریت کارکنان اشاره نمود .
 • آموزش در زمینه ی گردشگری ، مدرس دانشگاه و مدرسین موسسات آموزشی (البته هنگامیکه مدرک مدیریت هتلداری ، جهانگردی ، گردشگری را در مقطع دکترا دارا باشید )
 • انجام مطالعات  و پژوهشهای حوزه ی گردشگری ،تحقیقات انجام گرفته می تواند در زمینه ی شناخت مردم ، متدهای درآمد زایی از جهانگردان و بناهای باستانی صورت گیرد .
 • راهنمای تورهای داخلی و خارجی ، فارغ التحصیلان  دوره ی مدیریت هتلداری ، جهانگردی ، گردشگری  با احاطه ی کامل بر اطلاعات جغرافیایی و تاریخی می توانند راهنمای بسیار خوبی برای برای گردشگران داخلی و خارجی باشند .  
 • کلیه مشاغل مرتبط با هتلداری ، گردشگری و جهانگردی
 • مدیریت جشنواره ها ، رویدادها و کنفرانس ها
 • اخذ سمت در نهاد ها و مراکز دولتی ( شهرداری ها ، استانداری ها ، گردشگری ها )
 

همچنین با توجه به فرا بخشی بودن صنعت جهانگردی امکان اشتغال در تمامی بخش ها و صنایع مختلف وجود دارد که من جمله می توان به کارمند بانک ، رئیس بانک ، کارمند بیمه ، مدیر انتشارات ، کارشناسی روابط عمومی اشاره کرد.
تاریخچه ی گردشگری
کلمه ی توریسم از کلمه ی لاتین tour  به معنای گشت زدن گرفته که ریشه در کلمه ی turn به معنای دور زدن و یا رفت و امد بین مقصد و مبدا است که از طریق زبان های انگلیسی و فرانسه به زبان فارسی نیز راه یافته هست.معادل فارسی این کلمه، گردشگری می باشد که در لغات فارسی از آن استفاده می شود.
افراد متمول معمولا به اکثر نقاط جهان سفر می کنند ، تا از شاهکارهای هنری و مکان های باستانی دیدن کنند ،با فرهنگ های مختلف مردم جهان آشنا شوند ، زبان های جدید بیاموزند و یا با غذاها ی ملل دیگر نیز آشنا شوند .
لغات توریست و توریسم برای اولین بار در سال 1937 بوسیله ی جامعه ی ملل مورد استفاده قرار گرفت و از ان به بعد به سفرهایی که به خارج از کشور و با مدت زمان بیش از 24 ساعت انجام می شد ، گردشگری گفته می شود .

 

همین حالا در دوره مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری شرکت کنید

 

گردشگری در ایران چگونه بوده است ؟

با تمرکز و مطالعه در سفر نامه های ایرانی که از دوران قدیم بر جا مانده است می توان نتیجه گیری کرد که از قرن 14 تا 19 میلادی ، گردشگری قبل از دوره ی اسلامی ،بوسیله ی مردمی انجام می شد که از سمت ایران به کشورهای خاور دور و خاورمیانه سفر می کردند . تمامی گردشگران در آن دوره گزارش سفر خود را در مطالعات تاریخی ، کتاب های جغرافیایی و ... ارایه می کردند ،در آن دوران هیچ خبری از رفت و آمد اروپاییان نمی باشد و اینگونه به نظر میرسد که آنها هیچ علاقه ای به گردشگری نداشته اند . در آن دوران گاها به تاجران یهودی و یا جهانگردان بر می خوریم . از قرن پانزدهم به بعد خصوصا در قرن هفدهم شاهد جریان گردشگری به شکل معکوس هستیم. در آن دوره جهانگردهای مهم معمولا جز اروپاییان بودند که به سرزمین های شرقی سفر کرده و گزارش های مختلفی از آداب ، شیوه های حکومتی ، فرهنگ ، اماکن قدیمی و باستانی ، محصولات و اجناس کشورهای اسلامی و ... ارایه داده اند .در آن زمان خبری از جهانگردان اسلامی نیست و یا اگر آثاری وجود دارد در مورد سفرهای زیارتی از منطقه ای به منطقه ی دیگر است .

مزایای شرکت در دوره مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری چیست؟

 • این دوره یکی از مفید ترین و کاربردی ترین دوره های موجود می باشد که امکان جذب دانشپذیران بسیاری را به صورت بالقوه دارا ست.
 • تربیت و آموزش متخصصین کارآمد در زمینه ی مدیریت هتلداری ، گردشگری ، جهانگردی  به منظور ارتقا سطح کیفی خدمات ارایه شده
 • افزایش کمی منابع انسانی فعال در تمامی زمینه های هتلداری و جهانگردی ، مانند کلیه ی آژانس های مسافرتی ، واحد های پذیرایی و اقامتی ، موسسات جهانی و ملی جهانگردی ،شرکت های حمل و نقل هوایی و تمامی مشاغل مربوط به این مبحث.
 • مدیریت هتل داری و کلیه ی مراکز اقامتی
 • آموزش کلیه ی هتل داران و پرسنل هتل ها و مراکز اقامتی
 • آموزش تورلیدرها ، مدیران آژانس های هواپیمایی و دفاتر خدمات مسافرتی و آموزش کلیه ی مهمانداران

و بسیاری دیگر از خدمات جهانگردی را پوشش می دهد که نمی توان همه را به رشته ی تحریر در آورد .

 

چرا باید دوره های آموزشی مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان را انتخاب کنیم؟

از آنجایی که موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با اخذ مجوز رسمی از وزارت علوم فناوری تحقیقات کار خود را آغاز نموده و در بین موسسات آموزشی از اعتبار ویژه ای برخوردار است و همچنین با توجه به اینکه کلیه مدرک های دوره ی آموزشی مدیریت هتل داری ، جهانگردی و گردشگری مورد تایید سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی  بین المللی Wes بوده و دارای امتیاز زیادی است ، می توانیم با اعتماد به این موسسه دوره ی آموزشی مدیریت هتلداری جهانگردی گردشگری را با کمک این موسسه فرا گرفت.
موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازن با داشتن سابقه ی طولانی درخشان در زمینه ی آموزش دوره های اختصاصی و عمومی و همچنین دارا بودن تمامی مجوزهای مورد لزوم از سوی  وزارت علوم، فناوری و تحقیقات ،  یکی از معتبر ترین مراکز آموزشی تخصصی می باشد و همچنین این موسسه ی آموزشی  دارای مجوزهای  لازم وزارت علوم به منظور اعطای  مدرک تمامی دوره های آموزشی می باشد .
موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان با به کار گیری دانش بسیاری از فرهیختگان و استادان مجرب و همچنین استفاده از کلیه متدهای خاص  و روش های آموزشی مدرن  اقدام به برگزاری دوره ی آموزشی مدیریت هتل داری جهانگردی ، گردشگری نموده است .
این موسسه معتبر آموزشی به علت سابقه ی فعالیت چندین ساله  در زمینه ی برگزاری دوره های آموزشی مدیریت هتل داری ،جهانگردی ، گردشگری  و همچنین ارایه ی مدارک معتبر مورد تایید وزارت علوم ، فناوری و تحقیقات به یکی معتبرترین و خاص ترین  موسسات آموزشی تبدیل شده است .
این موسسه آموزشی معتبر   با سابقه ی حوزه ی مدیریت هتل داری ،جهانگردی ، گردشگری و با بکارگیری اساتید برتر، موفق به برگزاری دوره های آموزشی مدیریت هتل داری ،جهانگردی ،گردشگری با بهترین سطح کیفیت آموزشی شده است .

 
 

دوره آموزش مدیریت هتلداری ، جهانگردی و گردشگری در فن پردازان ارایه می گردد

 

چگونه یک مدیر هتل با تجربه و خبره شویم؟

به نظر شما آیا مدیر بودن کار آسانی است ؟آیا تا به حال در سمت مدیریت مشغول به کار بوده اید؟

به نظر شما آیا مدیر بودن کار ساده ای است؟ تا به حال مدیر بوده اید؟ هنگامیکه صحبت از یک مدیر به میان می آید ، همه درباره مسئولیت های آن اجماع نظر دارند ، اینکه مسئولیت بسیار زیادی با خود همراه دارد .
 حالا تصور کنید که  مدیر یک هتل شده اید، در این شرایط تنها انتظارات مجموعه و کارکنان و خودتان مطرح نیست بلکه باید انتظارات افراد بسیاری را هم در نظر بگیرید که خود این مسئله ،دارا بودن  مهارت های زیادی را در مقام مدیر می طلبد .

برخلاف معنای ادبی این واژه ، مدیر بودن اصلا کار ساده ای نیست چرا که علاوه بر مسئولیت هایی که بر عهده ی مدیر گذاشته می شود ،باید این مسئله را مد نظر قرار داد که  خواسته ها و  سلیقه های همه ی افراد نسبت به یکدیگر فرق داشته و شما نیز به عنوان مدیر باید همواره این اختلاف نظر ها را در نظر بگیرید .  همواره باید جانب رعایت اصول و عدالت، را رعایت کنید .،این امر بسیار مشکل است. به خصوص اگر که شما در مسئولیت  مدیر هتل باشید، باید کلیه ی برنامه ها ی خود را در قالب  استانداردهای جدید جهان و روش های  پیشرفته هتلداری تطبیق دهید.
توجه داشته باشید که درعصری زندگی می کنیم که هر روز استانداردها و شرایط زندگی تغییر می کنند. اما با وجود همه ی این ها ،چگونه می توان یک مدیر موفق در اداره ی یک هتل بود؟

 
 • اولین گام تبدیل شدن به یک مدیر موفق برای شما شناخت کامل خودتان به شکل عمقی می باشد . اگر هتل را به یک اتومبیل مثال بزنید  ، منابع انسانی شما در مقام سوخت اتومبیل هستند. همواره بایستی تمامی ابعاد شخصیتی  کسانی که مسئول تداوم و بقا و پذیرائی از مهمانان هستند را در نظر بگیرید. مدیر یک هتل همواره  بایستی در گزینش  و پذیرش کارکنان هتل  ، نهایت دقت را به عمل بیاورد تا قادر باشند  کارهایشان را به بهترین شکل ممکن در جایگاه در نظر گرفته شده ، انجام دهند.
 • گام دوم این است که از تکنولوژی روز دنیا استفاده کنید ! همه ی ما واقف هستیم که در عصر حاضر در هرجا و مکانی، تکنولوژی وجود دارد اما تکنولوژی مورد نظر در این مطلب ، هر ابزاری است که باعث پیشرو شدن هتل: WiFiمی شود مانند  کلیدهای هوشمند، اتاق هوشمند،
 • باید با  کارمندانتان به هر شکلی در ارتباط باشید. به طور مثال می توانید برای آن ها جلسات آموزشی آن لاین برگزار کنید.
 • گام سوم و مهم برای شما، امکانات رفاهی هتلتان است. البته این مورد مهم خیلی ربطی به مهارت های مدیریتی شما ندارد و در واقع جزئی از شرح وظایفتان به شمار می آید اما، مانند مقوله ی تکنولوژی، به روز بودن شما در به روز کردن تجهیزات و امکانات هتلتان بسیار نقش دارد. دست و دلباز باشید و از انجام  تمامی آنچه که هتل شما را تبدیل به یک هتل معروف می کند، نهراسید.
 • گام چهارم در راه مدیریت موفق یک هتل انتقاد پذیر بودن است . ممکن است مواردی باشد که به هر دلیلی دیده نشوند و در بلند مدت همین موارد اثرات سو بگذارند. انتقادها را بدون ناراحتی و عصبانیت از کارکنان و مهمانان هتل بپذیرید. آن ها را بررسی کنید تا به نتیجه ی خوب  و مطلوبی برسید..
 • گام پنجم برای جایگاه مدیریتی شخص مدیر بسیار مهم است و باعث موفقیت و پیشرفت می گردد. اگر مدت مدیدی است که  از گرفتن مدرک شما و یا گذراندن دوره های مختلف آموزشی مدیریتی شما می گذرد، مجددا در این دوره ها شرکت کنید . علم مدیریت به طور مستمر مواردی تازه و کاربردی در خود به وجود می آورد که باعث می شود یک مدیر در جایگاهش  بسیار موفق تر نسبت به گذشته عمل کند.
 • گام ششم این است که هرگز نباید مشتری ناراضی از هتل خارج شود چرا که شما در ازای هر مهمان ناراضی، 4 مهمان جدید دیگر را از دست می دهید و مورد دیگر اینکه متوجه مسئله به وجود آمده و در نتیجه نارضایتی مهمان خود نمی شوید. همیشه فرم های ارزشیابی و نظرسنجی برای مهمانان هتل داشته باشید تا از آن به عنوان یک منبع اطلاع رسانی موثق استفاده کنید.
  • گشاده رو باشید
  • خلاقیت،نو‌آوری و ابتکار در زمینه ی  اداره ی امور هتل داشته باشید
  • در بین پرسنل عدالت را رعایت کنید .
  • اولویت های مسئولیت خود را مشخص کنید.
  • از مشاورانی امین و خوب  مدد بگیرید
اینفوگرافیک دوره مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری

 

همین حالا در دوره مدیریت هتلداری، جهانگردی و گردشگری شرکت کنید

 

 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این دوره شامل 4 کتاب است:

کتاب اول:مدیریت ایرانگردی و جهانگردی

فصل اول   

 • تاریخچه ، تعاریف و مفاهیم سفر   
 • و گردشگری    
 • مفاهیم اصلی   
 • تاریخچه گردشگری :  
 • گردشگری    
 • تعریف گردشگری با تاکید بر تقاضا(گردشگر)    
 • تعریف گردشگری با تاکید بر عرضه(مقصد و ساکنان)  
 • صنعت گردشگری    
 • گونه شناسی گردشگری   
 • مفهوم سفر   
 • انواع گردشگری  

فصل دوم   

 • گردشگری    
 • مقدمه   
 • اهمیت گردشگری    
 • تعاریف فنی گردشگری :    
 • ارتباط بین گردشگری و اوقات فراغت:   
 • گونه شناسی گردشگران   
 • .آثار اجتماعی  فرهنگی توسعه گردشگری:   
 • آثار محیطی توسعه گردشگری:  
 • عوامل بروز اثار گردشگری:  
 • منشور جهانی اخلاقیات برای گردشگران:    
 • فرهنگ وگرشگری :  
 • منشور بین المللی گردشگری فرهنگی :    
 • اهداف گردشگران:   
 • بخش بندی بازارگردشکری :   
 • پژوهش در گردشگری :    
 • گردشگری در قرن بیست و یکم :  
 • گردشگری پایدار و آینده :   

فصل سوم   

 • بررسي و ارزيابي وضعيت صنعت گردشگري 
 • در ايران و جايگاه آن در جهان    
 • توسعه صنعت توريسم  
 • وضعيت گردشگري ايران    
 • نگاهی به وضعیت گردشگری در ایران و جهان    
 • نقش دولت در توسعه صنعت گردشگری  
 • روابط متقابل سازمانهاي گردشگري   
 • جايگاه سازمان گردشگري در نظام مديريتي كشورها    
 • سازمانهاي ملي گردشگري در كشورهاي پيشرو   
 • ضروریت گردشگری برای اقتصاد ایران  
 • تاثیر گردشگری الکترونیک بر صنعت توریسم   
 • آینده گردشگری ایران و جهان    
 • صنعت گردشگری و تولید ملی   
 • عوامل توسعه صنعت گردشگری  

فصل چهارم    

 • تبيين ابعاد اقتصادي گردشگري 
 • و تأثير آن بر توسعه اقتصادي  
 • رشد و توسعه اقتصادی  
 • ابعاد اقتصادي صنعت گردشگري در جهان
 • دیپلماسی گردشگری   
 • تنگناهای صنعت گردشگری در ایران    
 • موانع اقتصادی    
 • نقش صنعت گردشگری بر متغیرهای اقتصادی    
 • رویکردهای کلان اقتصادی در صنعت توریسم    
 • نقش صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی ایران و راههای گسترش آن    
 • ارزش و اهمیت صنعت جهانگردی    

فصل پنجم    

 • اثرات اقتصادی، اجتماعی    
 • و فرهنگی گردشگری    
 • ماهیت اثرات گردشگری    
 • اثرات اقتصادی گردشگری    
 • اثرات اجتماعی و فرهنگی گردشگری    
 • راهکارهای خنثی سازی اثرات منفی اجتماعی- فرهنگی گردشگری    
 • اثرات زیست محیطی گردشگری    
 • طراحی پایدار در راستای اهداف توسعه‌ی پایدار    
 • اصول طراحی پایدار    

فصل ششم    

 • عناصر و بخش‌های مختلف تشکیل دهنده    
 • خدمات سفر و گردشگری    
 • منابع طبیعی    
 • محیط انسان ساخت    
 • بخش‌های عملیاتی    
 • غذا و نوشیدنی    
 • خدمات جانبی    
 • حمل و نقل    
 • آژانس مسافرتی    
 • انواع بیمه وخدمات آن در مسافران گردشگری    
 • خدمات تفریحی وگردشگری    
 • اخلاق گردشگری    
 • پارک جاذبه های گردشگری    
 • خدمات بانکی و تسهیلات    

فصل هفتم    

 • مقاصد سفر و بازارهای گردشگری    
 • انگیزه سفر    
 • عوامل انگیزشی و کششی    
 • الگوهای رفتاری گردشگری    
 • انواع تورهای گردشگری    
 • انواع تورهای مسافرتی سازمان یافته 
 • بخش بندی بازار    
 • بخش بندی روان نگارانه بازار    
 • بازاریابی مشترک    
 • بازاریابی اینترنتی    

فصل هشتم    

 • مدیریت، برنامه ریزی   
 • و توسعه گردشگری    
 • برنامه ریزی گردشگری   
 • برنامه ریزی و نقش آن در توسعه‌ی گردشگری   
 • سطوح برنامه ریزی گردشگری   
 • رویکردهای برنامه ریزی گردشگری    
 • رویکرد توسعه پایدار  
 • مدیریت راهبردی (استراتژیک) گردشگری
 • فرآیند مدیریت راهبردی گردشگری   
 • سطوح مدیریت راهبردی    
 • مدیریت بازاریابی گردشگری   
 • اصول بنیادین بازاریابی صنعت گردشگری    
 • برنامه ریزی راهبردی بازاریابی گردشگری    
 • تحقیقات و سیستم های اطلاعات بازاریابی 
 • رفتار مصرف  کننده گردشگری  
 • بخش بندی بازار و تعیین بازار هدف گردشگری   
 • آمیخته ی بازاریابی گردشگری  
 • مشتری مداری و مدیریت ارتباط با مشتری   
 • ایجاد اشتغال رقابتی و فرصت های شغلی   
 • سازمان ها و متولیان مدیریت و سیاست گذاری گردشگری   
 • اهداف دولت از مداخله در امر گردشگری   
 • سیر تحول دخالت دولت در گردشگری 
 • اشکال مختلف مشارکت دولت در مدیریت گردشگری 
 • مدیریت گردشگری پایدار   
 • بیانیه اسلو پیرامون طبیعت گردی   

فصل نهم    

 • آشنایی با تاریخچه سازمانهای بین المللی،   
 • سایت ها و اتحادیه های مرتبط با صنعت گردشگری    
 • سازمان توسعه و همکاری اقتصادی OECD    
 • سازمان بین المللی هواپیمایی کشور (ایکائو ICAO)    
 • اتحادیه بین المللی هواپیمایی (یاتا IATA)    
 • شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)    
 • بانک بین المللی ترمیم و توسعه (IBRD)    
 • سازمان جهانی تجارت (WTO)    
 • پیشینه و ساختار سازمان گردشگری در ایران    
 • ساختار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران    
 • سازمان های بین المللی    
 • شورای جهانی مسافرت و گردشگری    
 • سازمان بین المللی اسکال    
 • انجمن بین المللی مسافرت هوایی    
 • سازمان بین المللی هواپیما کشوری    
 • سازمان های توسعه ای (ملی و بین المللی)    
 • سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی    
 • سازمان های بین المللی منطقه ای    
 • سازمان های ملی    
 • کمیسیون گردشگری کانادا    
 • سازمان گرشگری استرالیا    
 • سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران    
 • مجامع شهری و دفاتر امور بازدید کنندگان    
 • انجمن بین المللی بازاریابی مقصد    

کتاب دوم:دیریت هتلداری

فصل اول   

 • تاریخچه هتلداری  
 • تاریخچه هتل   
 • هتل های تاریخی  
 • تأثير مدیریت بر زندگی انسانها:  
 • جهانگردی نيروی محرکه ای برای فقرزدایی – اشتغال زایی و تکنولوژی در هتلداری   
 • کمبود و نواقص صنعت هتلداری:  
 • هتل نمونه    
 • آموزش هتلداری در سوئيس    

فصل دوم    

 • طبقه بندی هتل ها    
 • طبقه بندی هتل ها    
 • انواع هتل ها بر حسب ستاره    
 • انواع اتاق در هتل ها    
 • انواع تخت در هتل    
 • انواع سرويس در هتل ها    
 • محل و شرايط احداث هتل    
 • هتل چهار ستاره Arabian Courtyard Hotel & Spa    
 • معیارهای درجه بندی هتل ها    
 • استانداردهای ایران برای دادن ستاره به یک هتل    
 • هتل تک ستاره    
 • هتل ۲ ستاره    
 • هتل های ۳ ستاره    
 • هتل‌های ۴ ستاره    
 • هتل‌های ۵ ستاره    
 • هتل 6 و 7 ستاره    
 • هتل 8 ستاره    
 • ستاره های هتل ها به چه معناست    
 • لوکس ترین هتل های پنج ستاره دنیا    
 • امکاناتی که یک هتل 5 ستاره باید داشته باشد    

فصل سوم    

 • مدیریت هتل    
 • تأثیر مدیریت در هتل    
 • روشهـاي مديريـت هتـل    
 • ارتباطات مدیریت    
 • چگونه یک مدیر هتل موفق می‌شود و چرا بعضی مدیران موفق‌ترند؟    
 • مدیران را چه کسانی مدیریت می‌کنند؟    
 • تأثیر تولید کنندگان بر مدیریت و هتل    
 • مدیر تشریفات یا مدیر رستوران‌های هتل    
 • معاون مدیر هتل    
 • مدیر شب    

فصل چهارم    

 • مدیریت استراتژیک صنعت هتلداری    
 • مدیریت استراتژیک چیست و بکارگیری آن چه ضرورتهایی دارد    
 • استراتژي هاي رسانه هاي مجازي براي هتل ها    
 • تعيين هدف    
 • سفارشي كردن سايت رسانه اجتماعي    
 • مطالب و محتويات منحصر به فرد    
 • مطالب متناسب با اهداف    
 • قابليت دست يابي به صورت آنلاين و آفلاين    
 • پیگیری نتایج    

فصل پنجم    

 • فناوری های جدید صنعت هتلداری    
 • کاربرد تکنولوژی ، فناوری  اطلاعات و ارتباطات ( ICT) و (IT) در هتل    
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات:    
 • اهمیت و دلایل استفاده هتل ها از تکنو لوژی  ،IT   و ICT    
 • پردازش اطلاعات    
 • ارتباطات از راه دور    
 • کنترل انرژی    
 • کنترل اتوماتیک روشنایی    
 • سیستم های بازیابی گرما    
 • سیستم های حفاظتی    
 • انواع سرویس های امنیتی و حفاظتی    
 • استفاده از فناوری‌های نوین و پیشرفته در طراحی هتل منحصر بفرد Aloft    
 • روند های جدید درطراحی داخلی هتل های امروزی    

فصل ششم    

 • روابط عمومی در هتلداری    
 • ارائه خدمات درصنعت رستوران و هتلداری    
 • عملیات ارتباط جمعی    
 • بررسی روشها و سیاستهای داخلی روابط عمومی هتل    
 • بررسی سیاست خارجی بخش روابط عمومی    
 • روابط عمومی مدیریت شركت در جلسات    
 • روابط عمومی مدیریت    
 • تبلیغات    
 • چرا روابط عمومی یک هتل مهم است؟    
 • نفوذ در رسانه‌ها، شاه کلید موفقیت روابط عمومی هتل    
 • اهمیت کارشناسان حوزه‌ی رسانه در عرصه‌ی تبلیغات درون و برون مرزی    

فصل هفتم    

 • مدیریت منابع انسانی هتل    
 • آموزش کارکنان جدید    
 • انعطاف ‏پذیری در گزینش‏ها و جایگزینی کارکنان هتل    
 • اهمیت و چگونگی استخدام پرسنل    
 • بل بوی یا پادو    
 • خدمات    
 • انواع بودجه    
 • خصوصیات گارسن هتل    
 • رفتار در هتل    
 • شرح وظایف کارگزینی هتل    
 • شیوه‏های آموزش به پرسنل    
 • گزینش پرسنل    
 • نکاتی که هرگز نباید در هتل دیده شود    

فصل هشتم    

 • معماری هتل ها    
 • تاریخچه هتل در ایران معاصر    
 • طراحی با نور در هتل وزیرمجموعه‌های آن :    
 • معرف فضاها    
 • پذیرش    
 • راهروها: نور راهنمای گذر    
 • رستوران ونوشگاه :    
 • اتاق‌ها :    
 • حمام: آب‌تنی در نور    
 • سالن‌های جشن و اتاق‌های چند منظوره : نورهای رویایی    
 • اتاق‌های ملاقات : ایستگاه‌هایی تجاری    
 • امکانات رفاهی و ورزشی :    
 • نمای بیرونی: تبلیغ شهری    
 • اهداف اصلی در طراحی طبقات مهمان :    
 • درصد زیربنای فضا های مختلف یک هتل    
 • ساختارها و فضاهای لازم در هتل ها    
 • حمام ها    
 • تسهیلاتی که باید برای معلولین در نظر گرفته شود.    

فصل نهم    

 • اصول پذیرش میهمان    
 • تعریف ارتباط و انواع ان    
 • عوامل تأثيرگذار در روابط بين فردي    
 • اصول و روابط در هتل ها    
 • متصدی پذیرش هتل    
 • ساعت کار متصدی پذیرش هتل    
 • وظایف متصدی پذیرش هتل    
 • شخصیت شناسی متصدی پذیرش هتل    
 • شخصیت شناسی متصدی پذیرش هتل بر اساس تست MBTI    
 • اجزاء و مؤلفه هاي فرآیند پذيرش    
 • گرفتن اطلاعات از ميهمان هتل    
 • شيوه پذيرش ميهمان    
 • تطابق ويژه    
 • فهرست اتاق    

فصل دهم    

 • صندوق دار    
 • مفهوم مديريت زمان براي پذيرشگر    
 • مراحل پذيرش مهمان(مسافر):    
 • فعاليتهاي زمان ورود مهمان    
 • خدمات به مهمان:    
 • چگونگي عملكرد اپراتوردرهتل    
 • سبک کار صندوق دار:    
 • رئیس صندوقداران    
 • توانمندی ها صندوق دار    
 • مهارت ها ی صندوق دار    
 • مأمور کنترل    
 • فعالیتهای حرفه  ای صندوق دار    
 • حسابداری هتل    
 • صندوق فروشگاهی    

فصل یازدهم    

 • الگوی رفتار در هتل    
 • آداب‌دانی و صحبت‌کردن    
 • رفتار با میهمان    
 • ادب و رفتار    
 • کسانی که شایستگی کار در هتل را ندارند    
 • انعطاف ‏پذیری در گزینش‏ها و جایگزینی کارکنان هتل    
 • انجام کنترل‌ها و بررسی‏های مداوم برکارهای جاری هتل:    
 • شیوه‏های آموزش به پرسنل    
 • شرح وظایف کارگزینی    
 • ساعت کارت‌‌زن    

فصل دوازدهم    

 • بازاریابی و فروش در هتل    
 • بازاریابی هتلداری و توریسم    
 • اهمیت بازاریابی    
 • بازاریابی توریسم    
 • جدید ترین متدهای بازاریابی هتل ها    
 • مسئولیت های مهم یک مدیر موثر بازاریابی هتل    
 • ارتباط با مشتریان    
 • برقراری ارتباط با سایر همکاران    
 • نکات کلیدی بازاریابی هتل    
 • استراتژی عرضه خدمات جدید در هتل داری    

کتاب سوم:تورلیدری

فصل اول: شناخت صنعت گردشگری

 • مفاهیم اصلی
 • گردشگری
 • تعریف گردشگری با تاکید بر تقاضا(گردشگر)
 • تعریف گردشگری با تاکید بر عرضه(مقصد و ساکنان)
 • صنعت گردشگری
 • گونه شناسی گردشگری

 فصل دوم : عناصر و بخش‌های مختلف تشکیل دهنده خدمات سفر و گردشگری

 • منابع طبیعی
 • محیط انسان ساخت
 • بخش‌های عملیاتی
 • غذا و نوشیدنی
 • خدمات جانبی
 • حمل و نقل
 • آژانس مسافرتی
 • انواع بیمه وخدمات آن در مسافران گردشگری
 • خدمات تفریحی وگردشگری
 • اخلاق گردشگری
 • پارک جاذبه های گردشگری
 • خدمات بانکی و تسهیلات

فصل سوم: شناخت اماکن تاریخی ایران

 • اشنایی با آثار باستانی ایران در یک نگاه
 • تخت جمشید
 • ارگ بم
 • سنگ‌نبشته بیستون
 • میدان نقش جهان
 • تخت سليمان
 • پاسارگاد

فصل چهارم: فرهنگ و اقوام ایران زمین

 • تعريف فرهنگ
 • خرده فرهنگ
 • اقلیت‌های قومی
 • آیین اقوام مختلف ایرانی در شب یلدا
 • هزار و یک رنگ عروسی اقوام ایرانی
 • اجرای موسیقی سنتی و رقص محلی
 • سفره سبز رمضان در چهارگوشه ایران
 • آيين های سوگواري در هزارستان
 • سیزده بدر

فصل پنجم: شناخت موزه‌های ایران

 • تاريخچه موزه و موزه دارى در ايران
 • انواع موزه ها
 • کاخ موزه گلستان
 • کاخ موزه سعد آباد
 • موزه ملی ایران
 • موزه تاریخ طبیعی همدان
 • خانه مشروطه (اصفهان)
 • باغ عفیف آباد(شیراز)

فصل ششم: اکوتوریسم و طبیعت‌گردی

 • آشنایی با اکوتوریسم
 • اصول اکوتوریسم
 • ارزش های بوم گردی و اکو توریسم
 • بوم گردی و اکوتوریسم در ایران
 • بیابانگردی
 • توریسم مردم‌شناسی
 • شکار و صید
 • کوه‌نوردی و غارگردی
 • ورزش‌های زمستانی
 • ورزش‌های ساحلی و آبی

فصل هفتم: مهارت‌های تورگردانی

 • مهارت های روابط اجتماعی
 • اشتباهات لیدرتور
 • انواع راهنما
 • جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی

فصل هشتم: کمک های اولیه و بهداشت در سفر

 • کمکهای اولیه در سفر
 • انتخاب جعبه کمک های اولیه برای سفر
 • علامت دهی برای کمک در طبیعت
 • بهداشت سفر

فصل نهم:آداب معاشرت و الگوهای رفتاری

 • آداب غذا خوردن
 • آداب معاشرت
 • آداب معرفی
 • رفتار با مافوق
 • برخورد با نابینایان و سالخوردگان
 • آداب دست دادن

فصل دهم: شناخت روحیات ملل

 • روحیات اخلاقی ملل
 • آداب غذا خوردن ملل مختلف
 • فرهنگ پوشش ملل مختلف

فصل یازدهم: نقشه خوانی

 • تعريف نقشه
 • تاريخچه پيدايش نقشه
 • قطب هاي جغرافيايي
 • اهميت نقشه
 • مقياس عددي
 • مقياس خطي يا ترسيمي
 • انواع روشهای جهت یابی

کتاب چهارم:مدیریت جهانگردی، تحصیل و کار در خارج از کشور 

فصل اول: مفاهیم اولیه و کلیات جهان گردی    

 • جهان گردی چیست؟ و جهان گرد کیست؟    
 • اهمیت جهانگردی چیست؟    
 • آثار و پیامدهای جهانگردی بر روی محیط چیست؟    
 • منابع طبیعی    
 • محیط انسان ساخت    
 • بخش‌های عملیاتی    
 • غذا و نوشیدنی    
 • خدمات جانبی    
 • حمل و نقل    
 • آژانس مسافرتی    
 • انواع بیمه وخدمات آن در مسافران گردشگری    
 • خدمات تفریحی وگردشگری    
 • اخلاق گردشگری    
 • پارک جاذبه های گردشگری    
 • خدمات بانکی و تسهیلات    
 • انگیزه سفر    
 • عوامل انگیزشی و کششی    

فصل دوم: مهاجرت برای کار و تحصیل    

 • مهاجرت چیست    
 • برای مهاجرت از کجا شروع کنیم    
 • رمز موفقیت مهاجر    
 • از صفر شروع کردن    
 • آمار جهانی مهاجرت    
 • موانع مهاجرت    
 • مزایای مهاجرت    
 • انواع مهاجرت    
 • آثار مهاجرت    
 • مهاجرت و زنان    
 • انواع مهاجرت    
 • نرخ‌هاى مهاجرت    
 • ويژگى‌هاى مهاجرت    

فصل سوم: شرایط تحصیل در خارج از کشور    

 • ادامه تحصیل در خارج از کشور    
 • مزایای تحصیل در خارج از کشور    
 • اضافه کردن کمی هیجان(چاشنی) به زندگی    
 • راحتی سفر کردن نسبت به سال‌های دیگر زندگی    
 • ملاقات با مردم جدید و پیدا کردن دوست‌های تازه    
 • سفر به مکان‌هایی جدید    
 • قرار گرفتن در موقعیت‌های جدید    
 • پیشرفت تحصیلی    
 • ایجاد مزیت رقابتی    
 • زبان آموزی    
 • حداقل یک بار تجربه کردن فرهنگی دیگر    
 • رشد شخصیتی و فردی با استفاده از به چالش کشیدن خود    
 • راهنمای عملی تحصیل در خارج از کشور    
 • ارز دانشجویی    
 • ارزشیابی مدارک    
 • پذیرش تحصیلی    
 • هدف از ادامه تحصیل    
 • اهمیت کشور یا رشته    
 • اهمیت دانشگاه یا رشته تحصیلی    
 • هدف از تحصیل مهاجرت    
 • یادگیری زبان غیر از انگلیسی    
 • مدارک مورد نیاز    
 • بورس تحصیلی    
 • دانشگاه های رایگان    
 • معایب و مشکلات تحصیل در خارج از کشور    

فصل چهارم: شرایط کار در خارج از کشور    

 • اعزام نیروی کار به خارج از کشور    
 • پررونق‌ترین بازارهای کار جهان    
 • تعریف سازمان های بین المللی از بیکاری و اشتغال    
 • مزایای اعزام نیروی کار به خارج از کشور    
 • معایب اعزام نیروی کار    
 • پایگاههای اینترنت کاریابی در خارج از کشور    
 • فهرست مشاغل بین‌المللی    

فصل پنجم: مشکلات مهاجرت    

 • غم غربت چیست؟    
 • برای پیشگیری از ابتلا به افسردگی    
 • نگاهی به مهاجرت و تأثیرات آن بر خانواده‏ها و زنان ایرانی    
 • شرایط جدید فرزندان‏    
 • خانواده مهاجران و بحران هویت‏    
 • اعتیاد و فساد و فحشا در بین خانواده‏های ایرانیان مقیم‏    
 • سوءاستفاده ازمهاجرین ایرانی بالاخص زنان‏    
 • برگزاری جنبش‏های ملی و مذهبی‏    
 • چه طور با مشکلات مهاجرت به خارج کنار بیاییم؟    
 • معضلات و مشکلات مهاجرت    
 • پذیرفتن مشکلات مهاجرت    
 • مهاجرت و تأثیرات آن بر خانواده‏ها    
 • تقابل‌ دو فرهنگ‌ در مهاجرت‌ و پی‌آمدهای آن‌    

فصل ششم: مهاجرت نخبگان    

 • خروج نخبگان    
 • دلايل و پيامد های مهاجرت نخبگان    
 • دلايل فرار مغز ها    
 • عوامل موثر در مهاجرت نخبگان    
 • تحلیل فرایند عدم تعادل    
 • طیف مهاجران    
 • عوامل دافع نخبگان    
 • عوامل جاذب نخبگان    
 • عوامل فرار مغزها    
 • پیامدهای فرار مغزها    
 • راه های جلوگیری از فرار مغزها    
   
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان