آمادگی آزمون TOLIMO

آزمون تولیمو


دوره آمادگی TOLIMO چه دوره ای است؟ آزمون تولیمو (TOLIMO) چیست؟ برای شرکت در دوره های تولیمو چه مهارت هایی مورد نیاز است؟ شرکت در دوره تولیمو به چه کسانی توصیه می شود؟ نحوه برگزاری آزمون تولیمو به چه شکل است؟ منابع آزمون تولیمو چیست؟ مزایای شرکت در آزمون تولیمو در چیست؟ آزمون MSRT یا MCHE چیست؟ مزایای گذراندن دوره ی تولیمو در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ دوره آمادگی TOLIMO چه دوره ای است؟ دانش پذیران با شرکت در این دوره گواهینامه ای دال بر میزان مهارت...

توضیحات بیشتر...

دوره آمادگی TOLIMO چه دوره ای است؟

دانش پذیران با شرکت در این دوره گواهینامه ای دال بر میزان مهارت شان در زبان انگلیسی دریافت می کنند. افرادی که به دنبال شرکت در دوره ی دکتری در کشور ایران هستند به این مدرک نیاز پیدا می کنند.به منظور کسب این توانایی , در مرحله ی اول, زبان آموزان که اکثرا متقاضیان شرکت در دوره ی دکترا هستند دانش لغوی خود را گسترش داده و تمرکز خود را صرف فهمیدن متون و بالا بردن درک خود از مطالب انگلیسی می کنند. متقاضیان شرکت در دوره های زبانی باید مد نظر داشته باشند که موفقیت در این عرصه منوط به تقویت کلیه ی مهارت های زبانی به صورت هماهنگ می باشد، چرا که 4 مهارت زبان انگلیسی (مهارت خواندن، نوشتن، شنیدار و گفتار) همه به همدیگر وابسته اند و ضعف در هر کدام از مراحل نام برده بر سایر مهارت ها تاثیر منفی خواهد گذاشت, در واقع کسب توانایی در خواندن متون و نوشتن, مستلزم دایره لغاتی قوی و همچنین آشنایی با دستور زبان است, افرادی که گفتار خوبی ندارند نوشتار قوی ای هم نخواهند داشت.

بنابر آنچه گفته شد راز موفقیت در زبان انگلیسی در یادگیری همزمان تمامی این مراحل و تقویت زبان عمومی شما نهفته است.
موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان, با استفاده از اساتید مجرب و به روز ترین و پرکار برد ترین روش های یادگیری زبان, به شما این اطمینان را می دهد که در کمترین زمان و هزینه, این دوره را برای علاقمندان برگزار کند. در پایان، گواهینامه موسسه با مهر تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانش پذیران اعطا می گردد.

آزمون تولیمو (TOLIMO) چیست؟

دوره آموزش TOLIMO

تولیمو یا TOLIMO مخفف (The Test of Language by the Iranian Measurement ) می باشد. این آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. هدف این آزمون تعیین سطح دانش زبان انگلیسی دانشجویانی است که مایل به ادامه تحصیلات عالی در دانشگاه های ایران را دارند. این آزمون شامل 4 بخش از جمله مهارت شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتار می باشد. تولیمو برای داوطلبانی است که قصد دارند در آزمون دکتری شرکت کنند. نمره TOLIMO بین 310 و 677 متغیر است. نمره بالاتر از 600 عالی، از 520 تا 599 خوب و از 480 تا 519 متوسط تلقی می شود. پایین تر از 479 نیز ضعیف می باشد. بخش نوشتار آزمون به طور جداگانه ارزیابی می شود و نمره آن بین 1 تا 6 است. همچنین این آزمون به صورت چهارگزینه ای است و شامل 140 سوال که 40 سوال آن ساختار و نوشتار زبانی، 50 سوال خواندن و درک مطلب و 50 سوال درک مطلب شفاهی می باشد. در جلسه آزمون سوالات بخش شنیداری از بلندگو پخش می شود که داوطلبان باید به یکی از 4 گزینه پاسخ دهند و متن سوالات فقط یک بار پخش می شود. نتیجه آزمون 30 تا 40 روز بعد از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. همچنین محل برگزاری آزمون و شماره صندلی را می توانید در سایت سازمان سنجش ببینید. برای شرکت در این آزمون علاوه بر پرینت کارت ورود به جلسه باید کارت ملی خود را به همراه داشته باشید. برای موفقیت در این دوره باید دانش لغوی و درک مطلب را همراه با مهارت شنیدار تقویت کنید. برای بخش نوشتار نیز باید بتوانید با رعایت اصول نوشتار انگلیسی، در مورد موضوعی بنویسید. بنابراین برای این که بتوانید در این آزمون نمره خوبی کسب کنید باید به همه این 4 مهارت تسلط نسبی داشته باشید.
TOLIMO یکی از دو آزمون بزرگ زبان انگلیسی در ایران است. از دیگر آزمون ها می توان به MSRT اشاره کرد که با نام MCHE نیز شناخته می شود. TOLIMO به صورت ماهانه توسط سازمان سنجش، برای اهداف آموزشی و ارزیابی ورود دانشجویان به دانشگاه های ایران برگزار می شود. برای شرکت در این آزمون محدوده ی سنی خاصی تعیین نشده و افراد با رده های سنی متفاوت و همچنین مدارک تحصیلی مختلف می توانند در این آزمون شرکت کنند. نتیجه ی این آزمون معمولا، 30 الی 40 روز بعد از امتحان مشخص شده و از طریق سازمان سنجش کشور اطلاع رسانی می شود.

همین حالا در دوره آموزش TOLIMO شرکت کنید

این دو آزمون به ارزیابی سطح زبانی دانش پذیران پرداخته و در پایان به مخاطبان مدرک بین المللی می دهد. شرکت در دو آزمون یاد شده برای کسانی که قصد مهاجرت دارند و به دنبال اخذ اقامت تحصیلی و کاری هستند، ضروری است. نکته ی قابل توجه این است که برای شرکت در این دو آزمون، نیاز به پرداخت مبالغ بالایی است. چناچه شما تنها به دنبال آزمونی هستید که توانایی خود و شایستگی تان در زبان انگلیسی را محک زده و از طرفی در پایان دوره گواهینامه ی معتبری کسب کنید، با شرکت در آزمون تولیمو که توسط سازمان سنجش برگزار می شود، می توانید خواسته ی خود را برآورده کنید.

 

آمادگی TOLIMO

برای شرکت در دوره های تولیمو چه مهارت هایی مورد نیاز است؟

برای شرکت در دوره های تولیمو باید دانش نسبی در 4 مهارت خواندن و درک مطلب، نوشتار، گفتار و شنیدار زبان انگلیسی داشته باشید تا بعد از گذراندن این دوره بتوانید بر همه این مهارت ها مسلط شوید و در آزمون تولیمو نمره خوبی کسب کنید. حال سوال اینجاست که برای تقویت این 4 مهارت چه باید کرد؟ برای تقویت مهارت شنیداری می توانید  از سی دی های آموزشی استفاده کنید . همچنین با دیدن فیلم و گوش دادن به رادیو انگلیسی به صورت روزانه می توانید این مهارت را در خود تقویت کنید. برای تقویت مهارت نوشتار نیز ابتدا باید مهارت خواندن را تقویت کنید. با خواندن کتاب داستان با ساختار جملات و کلمه های سخت آشنا می شوید و می توانید در هنگام نوشتن از آن ها کمک بگیرید. همچنین می توانید برنامه روزانه یا خاطرات خود را به زبان انگلیسی بنویسید تا این مهارت را تقویت کنید. جهت تقویت مهارت گفتار نیز می توانید جلوی آینه صحبت کنید یا اینکه هنگام صحبت به زان انگلیسی ویدیو خود را ضبط کنید تا کم کم بتوانید انگلیسی را روان صحبت کنید. مهارت خواندن و درک مطلب با خواندن کتاب های داستان و روزنامه انگلیسی تقویت می شود.  حائز اهمیت است که بدانید یادگیری این مهارت ها باید طبق ترتیب خاصی صورت بگیرد، ابتدا مهارت شنیداری، سپس گفتار، خواندن و در نهایت نوشتار تقویت شود. البته پس از تقویت این مهارت ها، آمادگی لازم برای شرکت در دوره تولیمو را خواهید داشت.

شرکت در دوره تولیمو به چه کسانی توصیه می شود؟

همان طور که قبل اشاره کردیم بیشتر افرادی که در این آزمون شرکت می کنند متقاضیان شرکت در آزمون دکتری هستند. با توجه به اینکه داشتن نمره ی زبان در یکی از آزمون های زبانی برای ادامه تحصیل در دوره ی دکتری ضروری است و کسب نمره ی مقبول در آزمون های آیلتس و تافل به مراتب سخت تر از پذیرفته شدن در آزمون تولیمو است، افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را نداشته باشند، ترجیح می دهند که برای موفقیت در این آزمون سرمایه گذاری کنند.

مدرک TOLIMO

نحوه برگزاری آزمون تولیمو به چه شکل است؟

در آزمون تولیمو دو دفترچه به شرکت کنندگان داده می شود. یکی از این دفترچه ها شامل آزمون های تشریحی و دیگری شامل پرسش های چند گزینه ای است. داوطلبان باید پاسخ سوالات تشریحی را در همان دفترچه بنویسند و پاسخ سوال های چند گزینه ای در پاسخنامه نوشته می شود.
برای آزمون تشریحی به داوطلب 30 دقیقه فرصت داده می شود تا به پرسش ها پاسخ دهد. آزمون چند گزینه ای 140 پرسش دارد که به سه قسمت نوشتاری، ساختار و نوشتار زبانی و درک مطلب تقسیم می شود و تعداد و زمان پاسخگویی به آنها به شرح زیر است:
شنیداری: 50 سوال و مدت پاسخگویی 35 دقیقه
ساختار و نوشتار زبانی: 40 سوال و مدت پاسخگویی 30 دقیقه
درک مطلب: 50 سوال و مدت پاسخگویی 55 دقیقه
در آزمون تولیمو فقط سوالات مربوط به بخش شنیداری از بلندگو پخش می شود و داوطلبان بعد از شنیدن چیزی که از بلند گو پخش می شود از بین 4 گزینه ای که برای هر پرسش نوشته است می تواند یکی را انتخاب کند و گزینه مورد نظر خود را در پرسشنامه علامت بزند. متن مربوط به پرسش های بخش شنیداری فقط یک بار از بلندگو پخش می شود و تکرار نمی شود. آزمون تولیمو به صورت الکترونیکی نیز برگزار می شود و داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون الکترونیکی را دارند باید به این موارد توجه کنند:

 1. برای ورود به محل آزمون داوطلبان باید کارت شناسایی معتبر همراه خود داشته باشند.

 2. داوطلبان مجاز به همراه داشتن هیچ گونه وسیله ارتباط الکترونیکی مانند تلفن همراه، ساعت هوشمند و غیره نیستند.

 3. از آنجایی که بعضی از مراکز برگزاری آزمون تولیمو محلی برای نگهداری وسایل شخصی داوطلبان ندارند، بهتر از داوطلبان در روز آزمون از آوردن هر گونه وسایل غیر ضروری با خود به محل برگزاری آزمون خودداری کنند.

 4. پس از اعلام اجازه ورود به داوطلبان به محل برگزاری آزمون، داوطلبان پس از ارائه مدرک شناسایی وارد اتاق Admin می شوند. هر یک از داوطلبان برای چند لحظه پشت کامپیوتر Admin می نشینند و بعد از عکسبرداری، نرم افزار به طور تصادفی یکی از کامپیوترهای موجود در سالن برگزاری آزمون تولیمو را انتخاب کرده و داوطلب را به سمت آن کامپیوتر هدایت می کند.

 5. پس از پایان مراحل اولیه شناسایی داوطلب، مراقبین رمز ورود را وارد کامپیوتر داوطلب می کند و نرم افزار آزمون اجرا می شود.

 6. با توجه به اینکه در آزمون الکترونیکی تولیمو از کامپیوتر استفاده می شود و زمان آزمون همه داوطلبان باید یکسان باشد، داوطلبانی که بعد از ساعت شروع به محل برگزاری آزمون برسند اجازه ورود به سالن آزمون را ندارند.

شرکت در دوره تولیمو به چه کسانی توصیه می شود؟

معمولا افراد علاقمند به شرکت در آزمون تولیمو متقاضیان شرکت در آزمون دکتری هستند. زیرا داشتن نمره قابل قبول در یکی از آزمون های معتبر زبان برای آنها ضروری است. آزمون های تافل و آیلتس که جز آزمون های بین المللی زبان محسوب می شوند معمولا سخت تر و گران تر از آزمون های بین المللی است و افرادی که قصد مهاجرت ندارند و صرفا به داشتن یک مدرک معتبر زبان برای استخدام یا ادامه تحصیل نیاز دارند در آزمون تولیمو شرکت می کنند.

همین حالا در دوره آموزش TOLIMO شرکت کنید

منابع آزمون تولیموچیست؟

ابتدا بایستی دانش لغوی خود را تقویت کنید که برای رسیدن به این نتیجه کتاب های 504 واژه، 1100 واژه ی بارونز، کتاب 5000 کلمه آکادمیک و کتاب واژگان ضروری تافل منابع خوبی برای بالا بردن دایره ی لغات زبان آموزان می باشد.
برای تقویت دستور زبان خود و یادگیری ساختارهای زبانی می توانید از کتاب Advanced grammar in use استفاده کنید و از مجموعه نمونه سوالات MSRT که همانند آزمون تولیمو است، استفاده کنید. درادامه بیان این نکته ضروری است که از اهمیت اساتید در موفقیت افراد در این آزمون نمی توان غافل شد. استادان مجرب برای شما در هر سطح زبانی که باشید برنامه ی مشخصی خواهند داشت و شما را تا رسیدن به موفقیت همراهی می کنند. با شرکت در دوره ی آموزشی موسسه ی فن پردازان خواهید توانست با بهره بردن از اساتید کارآمد و در اختیار داشتن پکیج های آموزش جامعی که برای دانش پذیران طراحی شده است همزمان به یادگیری لغت، دستور زبان، ساختار جملات، روش های درک مطلب و تست زنی آشنا شوید.

مزایای شرکت در آزمون تولیموچیست؟

از مزایای منحصر به فرد این آزمون این است که نمره ی منفی ندارد و داوطلبین به آسودگی خاطر می توانند به کلیه سوالات پاسخ دهند، تنها در صورتی نمره سوال را از دست خواهید داد که به یک سوال دو پاسخ داده باشید.
یکی دیگر از مزایای شرکت در آزمون اینست که اگر آمادگی لازم را جهت شرکت در آزمون نداشته باشید، می توانید از آزمون این دوره صرف نظر کرده و در دوره ی بعدی مجددا شرکت کنید.مدرک تولیمو، تا دو سال بعد از برگزاری تاریخ آزمون اعتبار خواهد داشت. شرکت درآزمون تولیمو هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد و تمامی داوطلبین حتی با داشتن مدرک دیپلم نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند.لازم به ذکر است که هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در این آزمون نیز وجود ندارد.

آزمون MSRT یا MCHE چیست؟

این آزمون نیز مانند تولیمو برای کسانی که زبان اصلی شان انگلیسی نیست و به منظور ارائه به دانشگاه های ایران طراحی شده است.تفاوت این آزمون با تولیمو در این است که این آزمون فاقد بخش نوشتاری است. همانطور که گفتیم آزمون تولیمو توسط سازمان سنجش برگزار می شود اما آزمون MSRT توسط وزارت علوم برگزار می شود، علاوه بر این، تولیمو و MSRT در ساختار نیز با هم تفاوت دارند، در ادامه به ساختار آزمون MSRT اشاره شده است. آزمون MSRT شامل ۱۰۰ سوال که به 3 قسمت تقسیم می شود:

قسمت شنیداری: قسمت شنیداری شامل 30 تست می شود که با استفاده از مکالمه های کوتاه و بلند، همچنین سوالات شفاهی درک مطلب، توانایی دانش پذیران در مهارت شنیداری سنجیده می شود. زمانی که برای پاسخگویی به این بخش در نظر گرفته شده است، بین 30 تا 35 دقیقه است. دفترچه ای که مرتبط به مهارت شنیداری می باشد به صورت مجزا از دفترچه های سایر بخش ها توزیع می شود.

قسمت گرامر و ساختار زبان: این قسمت از 30 سوال تشکیل شده است که نیمی از آن ها ساختار جمله (Structure) را مورد سوال قرار می دهد و نیمی دیگر مربوط به نوشتن عبارت (Written Expression) می شود. 45 دقیقه زمان برای این قسمت نیاز است.

مهارت خواندن: 4 متن در این قسمت وجود دارد و برای هر متن، 10 سوال طرح شده است. زمان مورد نیاز برای پاسخ گویی به این قسمت 50 دقیقه می باشد.

مزایای گذراندن دوره تولیمو در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

از آنجایی که موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان ، یکی از موسسات معتبر آموزشی در تمامی زمینه های مورد نیاز و به روز دنیا می باشد ، لذا برگزاری آزمون تولیمو یا MSRT نیز در بخش آموزشی این موسسه نیز گنجانده شده است.
موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با بهره گیری از اساتید مجرب و به نام زبان انگلیسی، جزوات آموزشی و محتوای مورد نیاز جهت مطالعه ی این آزمون را برای دانش پذیران فراهم آورده است.لذا اگر سر درگم هستید و نمی دانید چه منابع آموزشی را برای موفقیت در این آزمون مرور و مطالعه کنید حتما در دوره های آمادگی آزمون تولیمو موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کنید. از آنجایی که این موسسه ارایه دهنده دوره های حضوری و آنلاین بوده و همواره شرایط داوطلبین را برای شرکت در دوره ها در نظر می گیرد، لذا به راحتی میتوانید بسته به موقعیت خود در این دوره ها شرکت کرده و بهره  کافی ببرید.اگر شاغل هستید و وقت کافی برای شرکت حضوری در دوره های آمادگی تولیمو را ندارید و یا اگر شاغل هستید و مدت زمان محدودی برای مطالعه و شرکت در کلاس ها دارید و یا اگر به طور کلی دوست ندارید در دوره های آکادمیک شرکت کنید، موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان ، ارایه دهنده ی دوره های آنلاین آمادگی تولیمو نیز میباشد.
این دوره ها امتیازات ویژه ای نسبت به دوره های آکادمیک دارد چرا که از انعطاف کافی زمانی جهت آموزش برخورداربوده و دست دانش پذیر باز است که در هر برهه ی زمانی که آمادگی لازم جهت آموزش و مرور دروس را دارد، در کلاس های آنلاین شرکت کند.
یکی دیگر از مزایای دوره های آنلاین اینست که دانش پذیر دیگر دغدغه ی دیر رسیدن سر کلاس را نداشته و بدن استرس و با آرامش خیال به یادگیری دروس می پردازد.
نکته دیگری که گفتن آن خالی از لطف نیست، این است که در این دنیای شلوغ و پرجمعیت امروزی که آلودگی هوا یکی از مشکلات اساسی آن می باشد، دانش پذیر بدون استفاده از هیچ وسیله نقلیه عمومی و شخصی می تواند به راحتی با استفاده از تبلت و یا لپ تاپ شخصی در منزل شخصی یا محل کار خود در کلاس های آموزشی شرکت کرده و دیگر استرس رفت و آمد در این فضای شلوغ و آلوده را نخواهد داشت.
و البته نکته آخر اینکه با توجه به عدم رفت آمد به منظور شرکت در کلاس های آموزشی و بالتبع صرف هزینه  آن و همچنین ترافیک و .... در زمان و هزینه ها ی شما صرفه جویی شده و نسبت به هزینه های اضافی، مبلغ بسیار مناسبی را هزینه میکنید و از تمامی مزایای این دوره بهره مند خواهید شد.پس با ما باشید و خیلی سریع و آسان تبحر کافی برای شرکت در آزمون تولیمو را بدست آورید. چرا که ما با استفاده از استادان خبره و به نام انگلیسی، جزوات مختصر و مفیدی را ارایه داده ایم که به راحتی می توانید از آنها استفاده کرده و برای شرکت در آزمون تولیمو مهیا شوید.

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره آزمون تولیمو

-بخش Vocabulary: کتاب 504Essential words - مدرس: دکتر حمیده واعظی

بخش گرامر:

فصل1. زمانها Tenses    

 • Simple Present    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کاربرد این زمان    
 • قیدهای زمان    
 • نکات مهم در آزمون    
 • Present Continuous    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کابرد این زمان    
 • قیدهای زمان    
 • نکات مهم در آزمون    
 • Present Perfect    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کاربرد این زمان    
 • قیدهای زمان    
 • نکات مهم در آزمون    
 • Present Perfect Continuous    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کاربرد    
 • نکات مهم در آزمون    
 • Simple Past    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کاربرد    
 • قیدهای زمان    
 • نکات مهم در آزمون    
 • Past Continuous    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کاربرد    
 • قیدهای زمان    
 • نکات مهم در آزمون    
 • Past Perfect    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کاربرد    
 • قیدهای زمان    
 • نکات مهم در آزمون    
 • Past Perfect Continuous    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کاربرد    
 • نکات مهم در آزمون    
 • Simple Future    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کاربرد    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کاربرد    
 • Present Continuous    
 • قیدهای زمان    
 • نکات مهم در آزمون    
 • Future Continuous    
 • طرز ساخت    
 • موارد کاربرد    
 • نکات مهم در آزمون    
 • Future Perfect    
 • طریقه ساخت    
 • موارد کاربرد    
 • نکات مهم در آزمون    

فصل2 .افعال Modal    

 • Can   
 • Could   
 • May 
 • Might
 • Should    
 • Must....    
 • Will......    
 • Would    
 • Ought to/need to    

فصل3. ساختار مجهول Passive Voice    

 • ساختار مجهول در زمانها    
 • فرمول ساختار مجهول برای تمامی زمانها    
 • Present Continuous    
 • Past Continuous    
 • Future Continuous    
 • Present Perfect    
 • Past Perfect    
 • Future Perfect    
 • Simple Future    
 • Modals    
 • Present Perfect Continuous    
 • Past Perfect Continuous    
 • نکات مهم در آزمون    
 • نمونه سوالات بخش زمانها، مجهول و افعال modal    
 • پاسخنامه نمونه سوالات بخش زمانها، مجهول و افعال modal    

فصل 4. اجزای جمله Parts of Speech    

 • اسمها Nouns    
 • اسامی قابل شمارش Countable    
 • اسامی غیر قابل شمارش Uncountable    
 • حرف تعیین the    
 • نکات مهم در آزمون    
 • قیودsome / any    
 • نکات مهم در آزمون    
 • صفات   
 • نکات مهم در آزمون    
 • صفات برتری Comparatives    
 • نکات مهم در آزمون    
 • صفات عالی و برترین Superlatives    
 • نکات مهم در آزمون    
 • افعال  
 • مصدر Infinitives    
 • کاربرد ها   
 • اسم مصدر Gerunds    
 • کاربردها    
 • نکات مهم در آزمون    
 • افعال سببی Causative    
 • افعال دو مفعوله    
 • ضمایر    
 • ضمایر فاعلی Subjective Pronouns    
 • ضمایر مفعولی Objective Pronouns    
 • ضمایر و صفات ملکی Possessive Pronouns and Adjectives    
 • ضمایر انعکاسی Reflexive Pronouns    
 • نکات مهم در آزمون    
 • قیود Adverbs    
 • نکات مهم در آزمون    
 • ساختار موازی Parallel    
 • نمونه سوالات بخش اجزای جمله    
 • پاسخ نامه نمونه سوالات بخش اجزای جمله    

فصل5 . جملات شرطی Conditional Sentences    

 •    جملات شرطی حقیقی (real conditional)    
 • مقایسه بین سه فرمول ساخت    
 • موارد کاربرد    
 • نکات مهم در آزمون    
 •   جملات شرطی غیرحقیقی    
 • مقایسه بین دو جمله    
 • نکات مهم در آزمون    
 • نمونه سوالات بخش جملات شرطی    
 • پاسخ نامه نمونه سوالات بخش جملات شرطی    

فصل 6. نقل قول Reported Speech    

 • نقل قول سوالات Reported Questions    
 • نکات مهم در آزمون    
 • ساختار معکوس Inversion    
 • موارد کاربرد این ساختار    
 • نمونه سوالات بخش وارونگی    
 • پاسخ نامه نمونه سوالات بخش وارونگی    

فصل7 . قیود مقایسه Contrast words    

 • But 
 • However    
 • Although    
 • Though / even though    
 • Whereas    
 • Unless    
 • No matter how    
 • In spite of / Despite    
 • While   
 • نکات مهم در آزمون    
 • نمونه سوالات بخش قیود مقایسه    
 • پاسخ نامه نمونه سوالات بخش قیود مقایسه    

فصل8 . شبه جمله Clauses    Error! Bookmark not defined.

 • انواع شبه جمله ها    
 • چگونگی ساختن شبه جمله    
 • شکل کوتاه شده شبه جملهها Reduced Clauses    
 • کوتاه سازی در شبه جملات فاعلی Reduced Subjective Clauses    
 • کوتاه سازی شبه جملات مفعولی Reduced Objective Clauses    
 • نکات مهم در آزمون    
 • نمونه سوالات بخش شبه جمله    
 • پاسخ نامه نمونه سوالات بخش شبه جمله    

منابع   

Listening

 • نکات مهم پیش از شروع به پاسخگویی به سوالات  

بخش اول:سوالات کوتاه    

 • 1-پرهیز از انتخاب گزینههای مشابه  
 • نکات مهم در آزمون   
 • 2-تمرکز بیشتر بر روی بخش دوم مکالمه    
 • 3-انتخاب گزینههای دارای هممعنی کلمات    
 • تمرین سری اول Exercise 1    
 • پاسخ نامه تمرین سری اول Exercise 1    
 • Exercise 1 Audio Script   
 • 4-توجه به عبارات منفی   
 • 5-جملات با حضور دو قید منفی   
 • 6-حضور قیدهایی با معانی تقریبا منفی    
 • 7-انتخاب صفات مقایسه comparatives و as … as    
 • تمرین سری دوم Exercise 2   
 • پاسخ نامه تمرین سری دومExercise 2   
 • Exercise 2 Audio Script    
 • 8-توجه به ساختار مجهول    
 • 9-فهم فاعل، مفعول و قیود زمان و مکان    
 • تمرین سری سوم Exercise 3   
 • پاسخ نامه تمرین سری سومExercise 3    
 • Exercise 3 Audio Script    
 • 10-تایید و بیان هم نظر بودن   
 • 11-جملات با حضور قیود پیشنهادی و عدم اطمینان    
 • 12- جملات با حضور عبارات تعجبی    
 • تمرین سری چهارم Exercise 4    
 • پاسخ نامه تمرین سری چهارمExercise 4   
 • Exercise 4 Audio Script    
 • 13-جملات شرطی نوع اول    
 • 14-جملات شرطی نوع دوم و سوم    
 • 15-عبارات انتظاری یا wish clauses  
 • تمرین سری پنجم Exercise 5    
 • پاسخ نامه تمرین سری پنجمExercise 5    
 • Exercise 5 Audio Script    
 • 16-اصطلاحات و ضربالمثلها    
 • 17- Phrasal verbs  یا افعال چند بخشی    
 • تمرین سری ششم Exercise 6    
 • پاسخ نامه تمرین سری ششمExercise 6    
 • Exercise 6 Audio Script   
 • نمونه سوالات بخش شنیداری کوتاه    
 • تمرین سری هفتم Exercise 7    
 • پاسخ نامه تمرین سری هفتمExercise 7    
 • Exercise 7 Audio Script    
 • تمرین سری هشتم Exercise 8    
 • پاسخ نامه تمرین سری هشتمExercise 8   
 • Exercise 8 Audio Script   

بخش دوم: مکالمه Conversation   

 • 1-حدس زدن موضوع    
 • 2-حدس زدن سوالات    
 • 3-پاسخ به سوالات WH    
 • 4-پاسخ دهی به سوالات به صورت ترتیبی    
 • نمونه سوالات بخش مکالمه    
 • تمرین سری نهم Exercise 9   
 • پاسخ نامه تمرین سری نهمExercise 9    
 • Exercise 9 Audio Script   
 • تمرین سری دهم Exercise 10    
 • پاسخ نامه تمرین سری دهمExercise 10    

بخش سوم – تدریس Lecture   

 • نمونه سوالات بخش تدریس Lecture    
 • تمرین سری یازدهم Exercise 11    
 • پاسخ نامه تمرین سری یازدهمExercise 11    
 • Exercise 11 Audio Script    
 • تمرین سری دوازدهم Exercise 12    
 • پاسخ نامه تمرین سری دوازدهمExercise 12    
 • منابع 

Reading

 • مقدمه        ‌
 • بخش درک مطلب Reading   
 • Skim       

فصل 1:سوالات مربوط به فهم موضوع کلی متن    

 • طریقه پاسخ گویی    
 • طریقه حذف گزینههای غلط در این بخش    
 • تمرین سری اول Exercise 1    
 • پاسخ نامه تمرین سری اول Exercise 1    

فصل 2:فهم موضوع هر پاراگراف و طریقه اتصال آنها به یکدیگر    

فصل3: اتصال و ارتباط بین پاراگراف ها    

 • تمرین سری دوم Exercise 2    
 • پاسخ نامه تمرین سری دوم Exercise 2    

فصل 4: سوالات جزییاتی داخل متن Detail questions    

 • تمرین سری سوم Exercise 3    
 • پاسخ نامه تمرین سری سوم Exercise 3    

فصل 5: سوالات انتخاب گزینه نادرست Negative Facts    

 • تمرین سری چهارم Exercise 4    
 • پاسخ نامه تمرین سری چهارم Exercise 4    

فصل 6: سوالات در مورد ضمایر Pronoun Referent    

 • ضمایر فاعلی Subjective Pronouns    
 • ضمایر مفعولی Objective Pronouns    
 • ضمایر و صفات ملکی Possessive Pronouns and Adjectives    
 • ضمایر انعکاسی Reflexive Pronouns    
 • نمونه سوالات سری پنجم Exercise 5    
 • پاسخ نامه تمرین سری پنجم Exercise 5    

فصل7: پاسخ گویی به سوالات لغت با استفاده از متن Vocabulary in Context    

فصل 8: پاسخ گویی به سوالات لغت با توجه به اجزای لغت Vocabulary Parts   

 • تمرین سری ششم Exercise 6    
 • پاسخ نامه تمرین سری ششم Exercise 6    

فصل 9: محل پاسخ گویی به سوالات در متن Where Information is Found    

 • تمرین سری هفتم Exercise 7   
 • پاسخ نامه تمرین سری هفتم Exercise 7    

فصل 10: سوالات درک مطلب  Inference Questions   

 • تمرین سری هشتم Exercise 8   
 • پاسخ نامه تمرین سری هشتم Exercise 8    

فصل 11: حالت و هدف نویسنده  Tone and Purpose Questions    

 • تمرین سری نهم Exercise 9    
 • پاسخ نامه تمرین سری نهم Exercise 9    
 • نمونه سوالات کامل بخش درک مطلب    
 • پاسخ نامه تمرین کامل   
 • منابع        

Writing

 • فصل 1.ساختار بخش نوشتاری Writing    
 • فصل 2. یادآوری    
 • یادآوری مهم ترین دستور زبان برای طولانی سازی جملات   
 • انواع شبه جمله ها    
 • چگونگی ساختن شبه جمله    
 • شکل کوتاه شده شبه جملهها Reduced Clauses    
 • کوتاه سازی در شبه جملات فاعلی Reduced Subjective Clauses    
 • کوتاه سازی شبه جملات مفعولی Reduced Objective Clauses    
 • فصل 3. موارد استفاده از کاما    
 • فصل4.مقدمه Introduction    
 • بخشهای مختلف مقدمه    
 • مثالهای  بخش مقدمه    
 • تمرین های بخش مقدمه   
 • فصل 5. بدنه Body    
 • مثالهای بخش Body   
 • تمارین فصل Body    
 • فصل 6. نتیجه گیری Conclusion    
 • مثالهای  بخش Conclusion    
 • تمرین های بخش Conclusion    
 • نمونه سوالات دوره های گذشته