**آمادگی TOLIMO

آموزش TOLIMO


دورهآمادگی TOLIMO چه دوره ای است؟ آزمون تولیمو (TOLIMO) چیست؟ برای شرکت در دوره های تولیمو چه مهارت هایی مورد نیاز است؟ شرکت در دوره تولیمو به چه کسانی توصیه می شود؟ نحوه برگزاری آزمون تولیمو به چه شکل است؟ منابع آزمون تولیمو چیست؟ مزایای شرکت در آزمون تولیمو در چیست؟ آزمون MSRT یا MCHE چیست؟ مزایای گذراندن دوره ی تولیمو در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ دورهآمادگی TOLIMO چه دوره ای است؟ مهارت شما در این آزمون بیانگر توانایی شما در زبان انگلیسی است. دا...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دورهآمادگی TOLIMO چه دوره ای است؟

مهارت شما در این آزمون بیانگر توانایی شما در زبان انگلیسی است.
دانش پذیران با شرکت در این دوره گواهینامه ای دال بر میزان مهارت شان در زبان انگلیسی دریافت می کنند. افرادی که به دنبال شرکت در دوره ی دکتری در کشور ایران هستند به این مدرک نیاز پیدا می کنند.
به منظور کسب این توانایی , در مرحله ی اول, زبان آموزان که اکثرا متقاضیان شرکت در دوره ی دکترا هستند دانش لغوی خود را گسترش داده و تمرکز خود را صرف فهمیدن متون و بالا بردن درک خود از مطالب انگلیسی می کنند. متقاضیان شرکت در دوره های زبانی باید مد نظر داشته باشند که موفقیت در این عرصه منوط به تقویت کلیه ی مهارت های زبانی به صورت هماهنگ می باشد، چرا که 4 مهارت زبان انگلیسی (مهارت خواندن، نوشتن، شنیدار و گفتار) همه به همدیگر وابسته اند و ضعف در هر کدام از مراحل نام برده بر سایر مهارت ها تاثیر منفی خواهد گذاشت, در واقع کسب توانایی در خواندن متون و نوشتن, مستلزم دایره لغاتی قوی و همچنین آشنایی با دستور زبان است, افرادی که گفتار خوبی ندارند نوشتار قوی ای هم نخواهند داشت.

بنابر آنچه گفته شد راز موفقیت در زبان انگلیسی در یادگیری همزمان تمامی این مراحل و تقویت زبان عمومی شما نهفته است.
موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان, با استفاده از اساتید مجرب و به روز ترین و پرکار برد ترین روش های یادگیری زبان, به شما این اطمینان را می دهد که در کمترین زمان و هزینه, این دوره را برای علاقمندان برگزار کند. در پایان، گواهینامه موسسه با مهر تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانش پذیران اعطا می گردد.

آزمون تولیمو (TOLIMO) چیست؟

دوره آموزش TOLIMO

TOLIMOمخفف عبارت (Test of Language by the Iranian Measurement Organization)یک آزمون استاندارد برای اندازه گیری سطح مهارت در زبان انگلیسی، برای افرادی است که بدنبال یادگیری زبان انگلیسی و ادامه ی تحصیل در دانشگاه های کشور ایران هستند. آزمون تولیمو برای متقاضیان شرکت در دوره ی دکترای داخل کشور (دانشگاه‌های آزاد و سراسری) معتبر است. این آزمون در بسیاری از موسسات علمی و حرفه ای در ایران پذیرفته شده است، به ویژه افرادی که قصد شرکت در آزمون دکتری را دارند می توانند در این آزمون شرکت کنند.
TOLIMO یکی از دو آزمون بزرگ زبان انگلیسی در ایران است. از دیگر آزمون ها می توان به MSRT اشاره کرد که با نام MCHE نیز شناخته می شود. TOLIMO به صورت ماهانه توسط سازمان سنجش، برای اهداف آموزشی و ارزیابی ورود دانشجویان به دانشگاه های ایران برگزار می شود. برای شرکت در این آزمون محدوده ی سنی خاصی تعیین نشده و افراد با رده های سنی متفاوت و همچنین مدارک تحصیلی مختلف می توانند در این آزمون شرکت کنند. نتیجه ی این آزمون معمولا، 30 الی 40 روز بعد از امتحان مشخص شده و از طریق سازمان سنجش کشور اطلاع رسانی می شود.
در دنیای امروزه نیاز به یادگیری زبان انگلیسی در تمامی مراحل زندگی احساس می شود و کم و بیش همه ی ما با آزمون های آیلتس و تافل آشنایی داریم.

همین حالا در دوره آموزش TOLIMO شرکت کنید

این دو آزمون به ارزیابی سطح زبانی دانش پذیران پرداخته و در پایان به مخاطبان مدرک بین المللی می دهد. شرکت در دو آزمون یاد شده برای کسانی که قصد مهاجرت دارند و به دنبال اخذ اقامت تحصیلی و کاری هستند، ضروری است. نکته ی قابل توجه این است که برای شرکت در این دو آزمون، نیاز به پرداخت مبالغ بالایی است. چناچه شما تنها به دنبال آزمونی هستید که توانایی خود و شایستگی تان در زبان انگلیسی را محک زده و از طرفی در پایان دوره گواهینامه ی معتبری کسب کنید، با شرکت در آزمون تولیمو که توسط سازمان سنجش برگزار می شود، می توانید خواسته ی خود را برآورده کنید.
در این آزمون انواع مهارت های نوشتاری، درک مفهوم و ساختاری زبان ارزیابی می شود. سیستم نمره دهی در این آزمون بین 310 تا 677 است و به شکل زیر است:
نمره ی بالاتر از 600 توانمندی جامع و کامل زبان آموز را به نمایش میگذارد و در رتبه ی عالی دسته بندی می شود.
بین 560 تا 599 در رتبه ی دوم قرار می گیرد و نتیجه خیلی خوب محسوب می شود.
کسب نمره، بین 520 تا 559 شما را در گروه سوم و در واقع خوب قرار می دهد.
بین 480 تا 519 توانایی متوسط زبان آموزان را به نمایش می گذارد.
440 تا 479 نشانگر ضعف شما در زبان انگلیسی و در صورتی که نمره ی شما از 440 کمتر باشد مهارت زبانی شما واقعا ضعیف تلقی می شود و نیاز به زمان و تمرین زیادی برای موفقیت خواهید داشت.

 

آمادگی TOLIMO

برای شرکت در دوره های تولیمو چه مهارت هایی مورد نیاز است؟

برای شرکت در دوره آزمون Tolimo نیاز است که در مهارت های نوشتاری و ساختاری زبان، خواندن و درک مطلب، مهارت داشته باشید، اما بهتر است که بدانید این آزمون به سختی آیلتس و تافل نیست و طبیعتاً نمره ی بهتری می توانید در این آزمون کسب کنید.
از طرفی نیاز است بدانید که برای موفقیت در آزمون تولیمو باید زمان بندی دقیقی برای پاسخ دهی به سوالات داشته باشید، در ادامه به تعداد سوال و زمان تقریبی که برای پاسخ دهی به قسمت های مختلف آزمون نیاز است، اشاره شده است:
قسمت نوشتاری زبان شامل 40 سوال می شود و مدت زمان مورد نیاز برای پاسخ دهی به این قسمت 30 دقیقه می باشد. قسمت درک مطلب و خواندنی این آزمون 50 سوال را به خود اختصاص می دهد و صرف 55 دقیقه برای پاسخ دهی به این قسمت کافی می باشد. در قسمت درک مطلب شفاهی نیز 50 سوال موجود است که مدت زمان پیش بینی شده برای این قسمت نیز 35 دقیقه است.

شرکت در دوره تولیمو به چه کسانی توصیه می شود؟

همان طور که قبل اشاره کردیم بیشتر افرادی که در این آزمون شرکت می کنند متقاضیان شرکت در آزمون دکتری هستند. با توجه به اینکه داشتن نمره ی زبان در یکی از آزمون های زبانی برای ادامه تحصیل در دوره ی دکتری ضروری است و کسب نمره ی مقبول در آزمون های آیلتس و تافل به مراتب سخت تر از پذیرفته شدن در آزمون تولیمو است، افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را نداشته باشند، ترجیح می دهند که برای موفقیت در این آزمون سرمایه گذاری کنند.

مدرک TOLIMO

نحوه برگزاری آزمون تولیمو به چه شکل است؟

همان طور که گفته شد این آزمون توسط سازمان ارزیابی و سنجش کشور برگزار می شود. این آزمون شامل دو دفترچه می باشد:
دفترچه ی شماره یک، شامل سوالات تشریحی می شود و دفترچه ی شماره 2 شامل سوالات تستی می باشد. پاسخ دهی به سوالات تشریحی در خود دفترچه و سوالات تستی در پاسخ نامه می باشد. دفترچه ی اول شامل 1 سوال است و مهارت نوشتاری زبان آموزان در این قسمت سنجیده می شود. نکته ی قابل توجه این است که قسمت نوشتاری در این امتحان، نمره¬ ی مجزا دارد و بین ۱ الی ۶ است که در کارنامه کنار نمره¬ کل درج می ‌شود.

دفترچه ی شماره دو
شامل ۱۴۰ سوال تستی در زمینه های مختلف: دستور زبان (40 سوال)، درک مطلب (شامل 5 متن، با موضوعات و تعداد سوال های متفاوت) و شنیداری (50 سوال، تنها یک بار پخش می شود و بعد از آن داوطلبان می بایست به سوالات جواب دهند) می باشد. نکته ی قابل توجه این است که در قسمت شنیداری، داوطلبان باید به متن سوالات که از بلندگو پخش می شود گوش دهند و از بین 4 گزینه ی موجود، عبارت صحیح را انتخاب کنند.

همین حالا در دوره آموزش TOLIMO شرکت کنید

منابع آزمون تولیمو چیست؟

ابتدا بایستی دانش لغوی خود را تقویت کنید که برای رسیدن به این نتیجه کتاب های 504 واژه، 1100 واژه ی بارونز، کتاب 5000 کلمه آکادمیک و کتاب واژگان ضروری تافل منابع خوبی برای بالا بردن دایره ی لغات زبان آموزان می باشد.
برای تقویت دستور زبان خود و یادگیری ساختارهای زبانی می توانید از کتاب Advanced grammar in use استفاده کنید و از مجموعه نمونه سوالات MSRT که همانند آزمون تولیمو است، استفاده کنید. در ادامه بیان این نکته ضروری است که از اهمیت اساتید در موفقیت افراد در این آزمون نمی توان غافل شد. اساتید مجرب برای شما در هر سطح زبانی که باشید برنامه ی مشخصی خواهند داشت و شما را تا رسیدن به موفقیت همراهی می کنند. با شرکت در دوره ی آموزشی موسسه ی فن پردازان خواهید توانست با بهره بردن از اساتید کارآمد و در اختیار داشتن پکیج های آموزش جامعی که برای دانش پذیران طراحی شده است همزمان به یادگیری لغت، دستور زبان، ساختار جملات، روش های درک مطلب و تست زنی آشنا شوید.

مزایای شرکت در آزمون تولیمو در چیست؟

از مزایای این آزمون این است که نمره منفی ندارد و دانش پذیران با خیال راحت می توانند به سوال ها پاسخ دهند، البته چنان که به یک سوال 2 پاسخ داده باشید نمره ی سوال را از دست می دهید.
در صورتی که دانش پذیر در تاریخ مشخص شده ، آمادگی لازم برای شرکت در آزمون را نداشته باشد، می تواند در دوره ی بعدی برگزاری آزمون (در همان سال) شرکت کند.
مدرک تولیمو، 2 سال بعد از برگزاری آزمون اعتبار خواهد داشت.
برای شرکت در آزمون تولیمو محدودیت سنی و یا تحصیلی وجود ندارد و افراد حتی با داشتن مدرک دیپلم نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند، همچنین محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در این آزمون وجود ندارد.

آزمون MSRT یا MCHE چیست؟

این آزمون نیز مانند تولیمو برای کسانی که زبان اصلی شان انگلیسی نیست و به منظور ارائه به دانشگاه های ایران طراحی شده است.
تفاوت این آزمون با تولیمو در این است که این آزمون فاقد بخش نوشتاری است. همانطور که گفتیم آزمون تولیمو توسط سازمان سنجش برگزار می شود اما آزمون MSRT توسط وزارت علوم برگزار می شود، علاوه بر این، تولیمو و MSRT در ساختار نیز با هم تفاوت دارند، در ادامه به ساختار آزمون MSRT اشاره شده است. آزمون MSRT شامل ۱۰۰ سوال که به 3 قسمت تقسیم می شود:

قسمت شنیداری: قسمت شنیداری شامل 30 تست می شود که با استفاده از مکالمه های کوتاه و بلند، همچنین سوالات شفاهی درک مطلب، توانایی دانش پذیران در مهارت شنیداری سنجیده می شود. زمانی که برای پاسخگویی به این بخش در نظر گرفته شده است، بین 30 تا 35 دقیقه است. دفترچه ای که مرتبط به مهارت شنیداری می باشد به صورت مجزا از دفترچه های سایر بخش ها توزیع می شود.

قسمت گرامر و ساختار زبان: این قسمت از 30 سوال تشکیل شده است که نیمی از آن ها ساختار جمله (Structure) را مورد سوال قرار می دهد و نیمی دیگر مربوط به نوشتن عبارت (Written Expression) می شود. 45 دقیقه زمان برای این قسمت نیاز است.

مهارت خواندن: 4 متن در این قسمت وجود دارد و برای هر متن، 10 سوال طرح شده است. زمان مورد نیاز برای پاسخ گویی به این قسمت 50 دقیقه می باشد.

مزایای گذراندن دوره ی تولیمو در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

این آموزشگاه با بکارگیری اساتید مجرب و توانمند در موسسه و بهره گیری از فیلم های آموزشی جامع و کامل اقدام به برگزاری دوره های تولیمو کرده است و در پایان دوره به تمامی دانش پذیران گواهینامه ای تحت نظارت وزارت علوم, تحقیقات و فناوری و همچنین گواهینامه ای دیگر دارای تایید سازمان ارزیابی WES کانادا ارائه می شود. گواهینامه ی پایان دوره قابلیت ترجمه برای ارائه به شرکت های خارج از کشور را دارد.

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

 • English basic grammar
 • Vocabulary for TOLIMO
 • Time Management
 • Guessing the meanings of words
 • Understanding text structure
 • Dealing with word formation
 • Simple and Compound sentences
 • Analyzing skills for writing
 • Language structures
 • Advanced comprehension for TOLIMO
 • Learning essay structure
 • Comprehending the main idea
 • Comprehending important details related to the main idea
 • Learning how to expand your vocabulary scope
 • Learning how to memorize vocabularies in up-to-date methods
 • Learning how to use most adequate vocabularies in your writing
 • Learning the mechanics of writing
 • Skimming
 • Scanning
 • Structure and written expression
 • Reading comprehension
 • Listening comprehension
 • Writing technics
 • Spelling and word formation
 • Punctuation and meaning
 • Adjectives Formation
 • Types of sentences
 • Past Participle sentence
 • English advanced grammar

 

 

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان