دوره مدیریت کیفیت در محصولات بهداشتی

دوره مدیریت کیفیت محصولات بهداشتی


  دوره مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي چه دوره ای است؟ مديريت کيفيت چيست؟ تعريف کيفيت در حوزه محصولات بهداشتی چيست ؟ سازمان غذا و دارو چه سازمانی است؟ وظايف و مسئوليت هاي سازمان غذا و داروي ايران چيست؟ استانداردهای مربوط به کيفيت در محصولات بهداشتی کدامند؟ عدم توجه و نظارت به مديريت کيفيت در محصولات بهداشتی چه عواقبی به دنبال خواهد داشت؟ بازار کار و فرصت های شغلی در حوزه مديريت کيفيت در محصولات بهداشتی چگونه است؟ چرا باید دوره مديريت کيفيت محصولات بهداشتي را بگذران...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

 

دوره مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي چه دوره ای است؟

دوره مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي دوره اي است که فراگيران را براي ورود به بازار کار در حوزه ارزيابي کيفيت محصولات بهداشتي آماده مي کند . فراگيران با شرکت در کلاس مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي به واسطه آشنايي با کليه اصول و مباني مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي مي توانند تخصص و تبحر مورد نياز به منظور ارزيابي و بازرسي کيفيت محصولات بهداشتي را کسب نمايند و براي اشتغال در مناصب و پست هاي شغلي مرتبط با اين حوزه نمايند . 

 

مديريت کيفيت چيست؟

شايد اين سوال در وهله اول سوالي بسيار ساده به نظر برسد . کيفيت کلمه اي است که شايد روزانه بارها و بارها از آن استفاده کنيم اما اگر بخواهيم تعريفي دقيق براي آن ارائه کنيم بدون شک به اين مساله پي خواهيم برد که شايد ارائه يک تعريف دقيق که بتوان بر مبناي آن کالا ها و محصولات مختلف را ارزيابي و طبقه بندي کنيم کار چندان ساده اي هم نيست . در اين بخش به برخي از تعاريفي که براي مفهوم کلمه کيفيت ارائه شده است اشاره خواهيم کرد.

 • کيفيت به معناي مطابقت کالا و خدمات مورد نظر با مشخصات و انتظارات از پيش تعيين شده مي باشد ، بنابراين ارزيابي کيفيت کالا و خدمات مورد نظر  نيز بر مبناي مشخصات و انتظارات از پيش تعيين شده انجام مي شود .
 • کيفيت به منزله رضايت مندي مصرف کننده ها از کالا و خدمات مورد نظر مي باشد ، بنابراين ارزيابي کيفيت کالا و خدمات مورد نظر نيز بر مبناي ميزان رضايت مندي  مشتريان و مصرف کننده ها انجام مي شود .
 • کيفيت به منزله مناسب بودن کالا و خدمات مورد نظر براي مصرف در موارد مورد نظر مي باشد ، بنابراين در روند ارزيابي کيفيت کالا و خدمات مورد نظر نيز مبناي ارزيابي ميزان مطابقت و تناسب ميان مشخصات و ويژگي هاي کالا و خدمات مورد نظر با موارد کاربرد و استفاده آن است . 
 • کيفيت به معناي ايجاد اعتماد در مخاطبان به واسطه ارائه کالا و خدمات مورد نظر مطابق با انتظارات و نيازهاي آ ن ها مي باشد ، بنابراين در روند ارزيابي کيفيت نيز ميزان اعتماد به وجود آمده در مخاطبان  کالا و خدمات مورد نظر ارزيابي مي شود . 
 • کيفيت به معناي بي نقص بودن است ، بنابراين در روند ارزيابي کيفيت کالا و خدمات مورد نظر به ارزيابي مشکلات احتمالي موجود در کالا و خدمات مورد نظر مي پردازند .

و در نهايت شايد بتوان ادعا کرد کامل ترين تعريف ارائه شده براي مفهوم کيفيت تعريفي است که سازمان بين المللي مديريت تحت عنوان استاندارد کيفيت ايزو 9001 ارائه کرده است .
در اين تعريف کيفيت عبارت است از ميزان و درجه اي از برآورده شدن الزامات و خواسته هاي مخاطبان و مصرف کننده ها و بنابراين براي ارزيابي کيفيت محصولات و خدمات مورد نظر نيز مبناي ميزان برآورده شدن الزامات و خواسته اي مخاطبان است و کيفيت کالا و خدمات مورد نظر بر اين اساس ارزيابي و طبقه بندي خواهد شد . 
با توجه به تعاريف ارائه شده اصلي ترين ملاک هاي مورد نظر در روند ارزيابي و طبقه بندي کيفيت محصولات و خدمات مورد نظر ميزان تطابق ويژگي هاي کالا و خدمات مورد نظر با مشخصات و انتظارات از پيش تعيين شده با توجه به نوع کالا و خدمات مورد نظر و ميزان رضايت مندي مخاطبان از اين تطابق مي باشد و با توجه به اين که مشخصات و انتظارات از پيش تعيين شده در مورد محصولات و خدمات مختلف با توجه به نوع آن متفاوت است و رضايت مندي مخاطبان نيز با توجه به همين ملاک ها تغيير خواهد کرد بنابراين تعريف تخصصي کيفيت براي انواع مختلف محصولات و خدمات نيز با هم متفاوت خواهد بود و بنابراين تعريف کيفيت براي محصولات بهداشتي نيز با توجه به مشخصات و انتظارات از پيش تعيين شده و ميزان رضايت مصرف کننده ها ارائه خواهد شد . در ادامه به بررسي مشخصات و انتظارات تعيين شده براي محصولات بهداشتي و عواملي که منجر به افزايش ميزان رضايت مندي مصرف کننده ها خواهد شد اشاره خواهيم کرد.

 

مدیریت کیفیت در محصولات بهداشتی

 

همین حالا در دوره مدیریت کیفیت در محصولات بهداشتی شرکت کنید

 

تعريف کيفيت در حوزه محصولات بهداشتی چيست ؟

همانطور که پيشتر نيز اشاره کرديم کيفيت عبارت است ميزان هماهنگي و مطابقت محصولات و خدمات مورد نظر با مشخصات و انتظارات از پيش تعيين شده و درنهايت ميزان رضايت مندي مخاطبان با توجه به اين تعاريف کيفيت در حوزه محصولات بهداشتي به منزله مطابقت محصولات مورد نظر با مشخصات و انتظارات موجود از محصول مورد نظر و در نهايت ميزان رضايت مصرف کننده ها مي باشد که به قاعده متناسب با  ميزان مطابقت ويژگي هاي محصول با انتظارات ان ها مي باشد.

بنابراين به منظور ارائه يک تعريف دقيق و جامع براي کيفيت هر نوع از محصولات بهداشتي ابتدا مي بايست با توجه به نوع محصول ، کاربرد و هدف مصرف کننده ها ، مشخصات و انتظارات مورد نظر را تعيين کرده و سپس با بررسي ميزان انحراف هر محصول از شاخص هاي مشخص شده و همچنين بررسي ميزان رضايت مندي مصرف کننده هاي آن محصول کيفيت محصول مورد نظر را ارزيابي نموده . 
اما نکته حائز اهميت در اين روند تعيين مشخصات و ويژگي هاي مورد انتظار و همچنين تعيين ميزان مطابقت محصولات مورد نظر با ملاک هاي تعيين شده مي باشد . اين ملاک ها توسط چه سازمان يا مرجعي تعيين مي شوند و محصولات با چه ميزان انحراف از ملاک هاي تعيين شده قابل قبول و با چه ميزان انحراف از اين ملاک ها بي کيفيت شناخته مي شود .

سازمان غذا و دارو چه سازمانی است؟

سازمان غذا و دارو ايران سازماني است که در پانزدهم اسفند ماه سال 1389 بر مبناي مصوب شوراي عالي اداري تشکيل شد و مسئوليت نظارت بر عملکرد اين سازمان به صورت مستقيم بر عهده معاونت غذا و داروي وزارت بهداشت مي باشد . اين سازمان به عنوان يک سازمان مرجع به تعيين و تدوين قوانين و مقررات و مشخص کردن حداقل استانداردهاي مورد نياز براي تائيد کيفيت کليه محصولاتي که در حوزه غذا  و دارو قرار مي گيرند مي پردازد و پر واضح است که محصولات بهداشتي نيز در زمره اين اقلام قرار مي گيرند . 
اين سازمان با هدف حمايت از کليه مباحث مرتبط با وضعيت سلامت اجتماع و سرو سامان دادن ، نظارت و ارزيابي  روند کاري سازمان ها ارگان هاي فعال در اين عرصه  و همچنين با هدف ممانعت از قاچاق کالاهاي مرتبط با اين حوزه و هرگونه جعل آرم و ليبل و نصب غير قانوني آن ها بر روي محصولات مرتبط با اين حوزه تاسيس شد.

 

گواهینامه مدیریت کیفیت در محصولات بهداشتی

 

وظايف و مسئوليت هاي سازمان غذا و داروي ايران چيست؟

شرح وظايف و مسئوليت هاي سازمان غذا و دارو بر اساس مصوبه شوراي عالي اداري به شرح زير مي باشند .

 • تهيه ، تدوين و ارائه کليه سياست ها و برنامه هاي مرتبط با حوزه اقلام خوردني و آشاميدني ، دارو ها ، اقلام بيولوژيک ، کليه تجهيزات و ملزومات مورد نياز و استفاده در حوزه طب ، اقلام مرتبط با بسته بندي کليه موارد قيد شده ، کليه اقلام بهداشتي و آرايشي و در نهايت کليه محصولاتي که در زمره اسباب بازي طبقه بندي مي شوند . 
 • تعيين کليه مشخصات و ويژگي هاي مورد نظر در خصوص کليه محصولات اين حوزه اعم از توليدات داخلي و محصولات وارداتي  . 
 • تعيين و تدوين کليه روش هاي مجاز براي توليد ، حمل و نقل ، انبارش و فروش و در صورت لزوم انهدام محصولات مورد نظر . 
 • تعيين روند درج تاريخ توليد و تاريخ انقضاي بر روي کليه محصولاتي که در حوزه نظارت و ارزيابي اين سازمان قرار مي گيرند . 
 • صدور ، تمديد ، لغو موقت و لغو دائمي کليه مجوزهاي و پروانه هاي مورد نياز براي فعاليت در حوزه توليد ، واردات ، حمل و نقل ، نگهداري ، خريد و فروش کليه اقلامي که در طبقه بنديهاي نام برده قرار مي گيرند . 
 • برنامه ريزي ، سياست گذاري و اجراي  کليه تحقيقات مرتبط با کنترل، آزمايش و ارتقاي کيفيت اقلام موضوع اين مصوبه.
 • انجام کليه عمليات آزمايشگاهي تخصصي به منظور ارزيابي کيفيت محصولات توليد يا وارد شده توسط متخصصان اين حوزه .
 • تعيين آزمايشگاه هاي همکار اداره استاندارد و نظارت بر روند فعاليت آن ها .

 

همزمان و به موازات رشد صنايع مرتبط با توليد اقلامي که در حوزه نظارت و ارزيابي سازمان غذا و دارو قرار مي گيرد و همچنين روند رو به رشد واردات اقلام مورد نظر نياز به بازرساني که در حوزه ارزيابي و رتبه بندي اقلامي که در اين دسته بندي قرار مي گيرند از تخصص و تبحر کافي برخوردار باشند بيش از پيش احساس مي شد. 
از آن جا که کليه اقلام طبقه بندي شده در اين حوزه شامل محصولاتي هستند که به صورت مستقيم با مبحث سلامت جسمي اجتماع در ارتباط هستند مراتب ارزيابي و تائيد کيفيت آن ها از جمله مهم ترين حوزه هاي ارزيابي محسوب مي شوند و به همين دليل روند استخدام و همکاري بازرسان اين حوزه نيز از اهميت و حساسيت دو چنداني برخوردار خواهد بود و تنها افرادي که به واسطه شرکت در دوره هاي آموزشي تخصصي موفق به کسب دانش ، توانايي ، مهارت ، قابليت هاي و شايستگي هاي مورد نياز براي ورود و فعاليت در اين حوزه و  کسب مدارک معتبر شده اند مي توانند شانس ورود و فعاليت در اين حوزه را داشته باشند .  
با توجه به اين که مبحث کيفيت در محصولات بهداشتي نيز يکي از زير مجموعه هاي سازمان غذا و دارو محسوب مي شود و از جمله مباحثي است که به صورت مستقيم با سلامت و بهداشت اجتماع در ارتباط است ورود و فعاليت در اين حوزه نيز نيازمند برخورداري از شرايط خاصي مي باشد.

 

استانداردهای مربوط به کيفيت در محصولات بهداشتی کدامند؟

همانطور که پيشتر نيز به آن اشاره کرديم صدور مجوز توليد و يا واردات انواع محصولات بهداشتي ، تعيين و تدوين استانداردهاي مربوط به کيفيت محصولات بهداشتي و نظارت بر روند اجراي اين مصوبات در حوزه وظايف و مسئوليت هاي سازمان غذا و دارو مي باشد . بر اساس مصوبات سازمان غذا و دارو برخي مجوزهاي در ليست مجوزهاي الزامي براي فعاليت در حوزه توليد و واردات محصولات بهداشتي قرار مي گيرند و برخي استاندارد ها در زمره مجوزهايي قرار دارند که به نشانه برخورداري از سطح کيفي بالاتر به فعالان اين عرصه ارائه مي شود . در ادامه برخي از مجوز هاي الزامي و اختياري به منظور فعاليت در حوزه توليد  و واردات محصولات بهداشتي اشاره خواهيم کرد.

اولين گام به منظور ورود و فعاليت در حوزه توليد و واردات محصولات بهداشتي دريافت کليه مجوز هاي و مدارک مورد نياز مي باشد در ادامه به کليه مجوزهايي که متقاضيان تاسيس کارخانه توليد محصولات بهداشتي و متقاضيان واردات محصولات بهداشتي ملزم به دريافت آن ها مي باشند و به آن هاي مجوزهاي الزامي مي گويند  اشاره خواهيم کرد.
براي تاسيس يک شرکت توليدي در حوزه محصولات بهداشتي متقاضيان ملزم به اخذ پروانه تاسيس ، پروانه مسئول فني ، پروانه بهره برداري و پروانه ساخت مي باشند .

دوره هاي آموزشي و کلاس مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي

 

پروانه تاسيس :
پروانه تاسيس مدرکي است که صدور آن در گرو صدور پروانه بهره برداري صنعتي يا پروانه فعاليت صنعتي از سوي وزارت صنايع مي باشد . پروانه تاسيس شرکت هاي توليدي فعال در زمينه توليد محصولات بهداشتي پس از صدور پروانه بهره برداري و طي مراحل تائيديه توسط معاونت غذا و دارو صادر خواهد شد و يکي از مجوزهاي الزامي  براي تاسيس شرکت هاي توليدي در حوزه توليد محصولات بهداشتي به شمار مي رود.
پروانه مسئول فني :
مسئول فني به فردي گفته مي شود که به واسطه احراز شرايط مختلف اعم از تحصيلات مرتبط  حداقل در سطح کارشناسي  ، تجربه کافي و عدم سوء پيشينه شايستگي کنترل و نظارت بر روند توليد را داشته باشد . مراتب تائيد مسئول فني و صدور پروانه مسئول فني بر عهده سازمان غذا و دارو مي باشد . پروانه مسئول فني يکي ديگر از مجوزهاي الزامي براي تاسيس شرکت هاي توليدي در حوزه محصولات بهداشتي به شمار مي رود.

 

پروانه بهره برداري :
پروانه بهره برداري نيز يکي ديگر از مجوزهاي الزامي به منظور تاسيس و راه اندازي شرکت هاي توليدي در حوزه محصولات بهداشتي محسوب مي شود .اين مجوز پس از اخذ مجوز پروانه مسئول فني و پروانه تاسيس در صورت احراز کليه شرايط از نظر امکانات و تجهيزات موردنياز براي افراد حقيقي و حقوقي صادر خواهد شد . 
پروانه ساخت :
پروانه ساخت نيز يکي ديگر از ملزومات تاسيس شرکت هاي توليدي در زمينه توليد محصولات بهداشتي به شمار مي رود که متقاضيان پس از اخذ پروانه تاسيس ، پروانه مسئول فني و پروانه بهره برداري مي توانند براي دريافت آن اقدام نمايند .پروانه ساخت مجوزي است که پس از بررسي و تائيد فرمول ساخت از سوي سازمان غذا و دارو براي متقاضيان صادر خواهد شد.

 

براي انجام فعاليت هاي تجاري اعم از واردات و صادرات محصولات بهداشتي متقاضيان ملزم به اخذ مجوز ورد کالا و مجوز ترخيص کالا مي باشند .

 

مجوز ورود کالا :
مجوز ورود کالا از جمله مجوزهاي الزامي است که متقاضيان واردات و صادرات مي بايست براي دريافت آن پس از تکميل مدارک مربوطه و کسب تائيديه از سوي وزارت بازرگاني با مراجعه به اداره کل نظارت بر مواد غذايي و بهداشتي پس از طي کليه موارد قانوني موفق به اخذ آن خواهند شد . کسب مجوز ورود کالا به منزله کسب موافقت اوليه به منظور اقدام براي وارد کردن کالاها و محصولات بهداشتي به کشور مي باشد.
مجوز ترخيص کالا :
مجوز ترخيص کالا آخرين مجوز الزامي مورد نياز براي واردات کالا به کشور محسوب مي شود . مجوز ترخيص کالا مجوزي است که پس از ورود کالا به گمرک هاي مختلف کشور برابر با مقرارت و مصوبات براي متقاضيان صادر خواهد شد.

 

شرکت هاي توليد کننده محصولات بهداشتي و وارد کننده هاي محصولات بهداشتي در صورتي که علاوه بر حداقل مشخصات و ويژگي هاي موردنياز براي کسب مجوزهاي الزامي موفق به ارتقاي سطح کيفي توليدات و محصولات خود شوند مي توانند علاوه بر کسب مجوزهاي الزامي موفق به اخذ مجوزهاي معتبري شوند که مي تواند ميزان اعتبار آن ها را به طرز قابل توجهي افزايش دهد در ادامه به برخي از اين مجوز ها اشاره خواهيم کرد . 
 

علامت استاندارد ايران 
علامت استاندارد ايران که از علائم و نشان هاي بسيار معتبر براي محصولات و توليدات داخلي و محصولات وارداتي محسوب مي شود . اولين اقدامات مدون و مستمر در حوزه استاندارد و استاندارد نويسي در ايران به سال 1304 شمسي بر مي گردد.  در آن زمان اولين قوانين مرتبط با تصويب قانون اوزان و مقياس ها در ايران به تصويب رسيد. نتيجه تلاش هاي مستمر در اين حوزه به تاسيس يک اداره آزمايشگاهي به نسبت مجهز و تحت نظارت اداره بازرگاني منجر شد .اين سازمان به ارزيابي ، نظارت و کنترل کيفيت کالاهاي توليد داخل و کالاهاي وارداتي  در کليه حوزه ها مي پرداخت . در نتيجه سال ها کار و تلاش مستمر سر انجام در سال 1339 اداره استاندارد ايران موفق شده به واسطه رعايت کليه اصول و مباني حوزه استاندارد به صورت رسمي به عضويت سازمان بين المللي استاندارد در آيد.

شرح وظايف و مسئوليت هاي سازمان استاندارد ايران به شرح زير مي باشد .

 • سازمان تدوين استاندارد تدوين و نشر استانداردهاي هاي مربوط به هر حوزه را تعيين مي کند .
 • سازمان استاندارد وظيفه انجام کليه تحقيقات مورد نياز به منظور افزايش کيفيت کالاهاي توليد داخل را برعهده دارد.
 • روند نظارت بر اخذ کليه استانداردهاي اجباري توسط مراکز توليدي نيز به عهده سازمان استاندارد مي باشد .
 • نظارت بر کيفيت کالاهاي  وارداتي و صادراتي به منظور حصول اطمينان از عدم صدور کالاهاي نا مرغوب به خارج از کشور و عدم ورود کالاهاي نا مرغوب  به کشور . 
 • آموزش نيرو هاي متخصص در حوزه مديريت کيفيت محصولات نيز يکي ديگر از وظايف و مسئوليت هاي سازمان استاندارد محسوب مي شود . 
 • آنجام آزمايش هاي مختلف و تطبيق نمونه کالا با استانداردهاي مربوط، اعلام مشخصات و اظهارنظر مقايسه‌اي و صدور گواهينامه‌هاي لازم نيز از وظايف و مسئوليت هاي سازمان استاندارد است . 
 • آموزش مستمر مسوولين مستقر در واحد کنترل کيفيت در کليه  واحدهاي توليدي نيز در حوزه فعاليت هاي اين سازمان محسوب مي شود .

 

در نهايت اخذ نشان ملي استاندارد به منزله توليد کالا و محصولات مورد نظر مطابق با آخرين مصوبات و استاندارد هاي مورد نياز مي باشد و جلب اعتماد و اطمينان مخاطبان را به دنبال خواهد داشت و به خصوص در سال هاي اخير به واسطه افزايش سطح اطلاعات مردم با استفاده از روش هاي مختلف فرهنگ سازي و تبليغات مفيد در اين زمينه برخورداري از علامت استاندارد به يکي ملاک هاي مورد نظر و موثر در روند انتخاب کالا توسط عموم مردم تبديل شده است.

لازم به ذکر است نشان استاندارد يک نشان ملي است که براي کليه محصولات  و توليدات مورد استفاده قرار ميگيرد و تنها براي لاين خاصي از محصولات و توليدات تعريف نشده است.

 

نشان سيب سبز سلامت
يکي از علائمي که اين روزها بر روي بسته‌ بندي هاي مواد غذايي مختلف ، مواد دارويي و بهداشتي د رکنار علامت استاندارد و  نام و مشخصات آن محصول ، مواد تشکيل‌دهنده محصول ، وزن و زمان توليد و انقضا ي محصولات به چشم مي خورد علامت سيب سبز سلامت است. سيب سبز سلامت علامت مختص سازمان غذا و دارو است و به منزله نظارت و تائيد سازمان غذا و دارو براي توليد و واردات محصولات و کالاهاي موردنظر مي باشد . علامت سيب سبز سلامت علامتي است که از يک سيب با دو رنگ آبي و سبز تشکيل شده است و  و برگي درميانه آن به شکل يک چشم که به منزله نظارت دقيق و همه جانبه سازمان غذا و دارو بر روند توليد ، واردات ، نگهداري و توزيع انواع محصولات طبقه بندي شده در اين حوزه مي باشد . برگ کوچکي که بر روي اين سيب طراحي شده و جاي گرفته نيز نمادي از رويش ، زندگي و حيات مي باشد .

همانطور که پيشتر نيز اشاره کرديم سازمان غذا و دارو سازماني است که به صورت کاملا انحصار يو تخصصي براي ارزيابي ، تحقيق و طبقه بندي کليه توليدات و محصولات غذايي ، دارويي ، آرايشي و بهداشتي تاسيس شده و هدف آن حفاظت و حراست از سلامت جامعه و عموم افراد جامعه مي باشد . 

 

همین حالا در دوره مدیریت کیفیت در محصولات بهداشتی شرکت کنید

 

عدم توجه و نظارت به مديريت کيفيت در محصولات بهداشتی چه عواقبی به دنبال خواهد داشت؟

با توجه به اين مساله که محصولات و کالاهاي بهداشتي در بر گيرنده اقلامي هستند که به صورت کاملا مستقيم با سلامتي افراد در جامعه مرتبط هستند عدم توجه و نظارت بر سطح کيفي اين موارد مي تواند ضرر و زيان ها و خسارت هاي جبران ناپذير زيادي براي مخاطبان و مصرف کننده ها به دنبال داشته و عليرغم انتظار مصرف کننده ها استفاده از آن ها نه تنها تاثيرات مثبت مورد نظر را به دنبال نخواهند داشت بلکه به واسطه عدم برخورداري از فرمول ساخت صحيح و اصولي ، عدم رعايت نکات بهداشتي و ايمني در پروسه ساخت و ترکيب و درنهايت به دليل عدم نگهداري و انبارش به صورت اصولي مي توانند عوارض و پيامد هاي ناگوار بسياري براي مصرف کننده ها به دنبال داشته باشد.

خساراتی که به واسطه استعمال محصولات بهداشتي براي مصرف کننده ها به وجود مي آيد بسيار فراتر از آن است که بتوان با صرف هزينه جبران شود . زيرا به واسطه ضرر و زياني که به سلامتي مصرف کننده ها وارد مي کند جبران آن نيازمند صرف زمان بسيار و طي روند هاي درماني مختلف مي باشد و چه بسا در بسياري موارد ضرر و زياد حاصل شده جبران پذير نيز نباشد. از اين رو سازمان های و ارگان های مربوطه تلاش مي کنند با از طريق استخدام و همکاری با نيروهای متخصص، متبحر و متعهد از بروز هرگونه سهل انگاری و تقلب در حوزه توليد و واردات محصولات بهداشتی پيشگيری نمايند.

بازار کار و فرصت های شغلی در حوزه مديريت کيفيت در محصولات بهداشتی چگونه است؟

با توجه به روند رو به رشد صنايع توليدي در حوزه توليد محصولات بهداشتي در کشور و همچنين با توجه به افزايش ميزان واردات کالاهاي بهداشتي در سال هاي اخير و باز با توجه به اهميت بسيار زياد رعايت اصول و مباني مصوب در توليد و واردات اين گروه از محصولات به واسطه ارتباط مستقيم آن ها با سلامت عمومي جامعه نياز به اعمال نظارت هاي تخصصي و دقيق بر روند توليد و واردات اين قبيل کالا ها در مقايسه با گذشته از اهميت بيشتري برخوردار شده است و همين امر منجر به افزايش فرصت هاي شغلي و رونق بازار کار در حوزه مديريت کيفيت در کالاهاي بهداشتي شده است . 
فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي ، کسب دانش ، تخصص ، توانايي ، مهارت و قابليت هاي مورد نياز و همچنين کسب گواهينامه مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي معتبر مي توانند زمينه اشتغال خود در شرکت هاي توليدي محصولات بهداشتي در پست هاي سازماني مختلف  و استخدام و همکاري با سازمان غذا و دارو در پست هاي مختلف را فراهم آورند . 

 

چرا باید دوره مديريت کيفيت محصولات بهداشتي را بگذرانیم ؟

با توجه به حساسيت بسيار بالاي مبحث کيفيت در حوزه توليد و واردات محصولات بهداشتي کليه سازمان ها ، ارگان ها و شرکت هاي ذيربط موظف هستند با استخدام نيروهاي متخصص ، متبحر و متعهد نهايت تلاش و دقت را در روند ارزيابي ، نظارت و کنترل کيفيت محصولات بهداشتي به خرج ببرند تا درنهايت محصولات و کالاهايي که موفق به اخذ نشان هاي مختلف استاندارد مي شوند از لحاظ کيفي محصولاتي قابل قبول باشند و بتوانند نيازها و خواسته هاي مخاطبان و مصرف کننده ها را برابر با ادعاي توليد کننده ها بر آورده سازند . 
با توجه به اهميت بسيار زياد مبحث کيفيت در محصولات بهداشتي روند گزينش ، استخدام و در نهايت همکاري با متقاضيان ورد به اين حوزه روندي بسيار حساس و دقيق مي باشد به صورتي که تنها افرادي که به واسطه تحصيلات مرتبط ، شرکت در دوره هاي آموزشي و کلاس مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي از تخصص و تبحر کافي برخوردار باشند و همچنين به واسطه گزينش در مصاحبه و ارائه عدم سوء پيشينه از تعهد مورد نظر نيز برخوردار باشند مي توانند براي ورود و فعاليت در اين حوزه اقدام نمايند . 
از سوي ديگر با توجه به نياز روز افزون شرکت هاي توليدي و تجاري به واسطه رشد صنايع توليد کننده و افزايش حجم واردات و صادرات در اين حوزه و همچنين سازمان ها و ارگان ها متولي تامين و تائيد کيفيت محصولات بهداشتي فرصت هاي شغلي متعدد و متنوعي براي متخصصان حوزه مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي به وجود آمده است که منجر به افزايش قابل توجه تعداد متقاضيان شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي شده است . از اين رو با شرکت در دوره هاي آموزش مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي فراگيران علاوه بر کسب دانش ، تخصص ، توانايي ، مهارت و قابليت هاي مورد نياز براي ورود و فعاليت در اين حوزه در پايان دوره نيز موفق به دريافت گواهينامه مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي نيز خواهند شد که در صورتي که در دوره هاي آموزشي مراکز آموزشي معتبر شرکت کرده باشند گامي موثر در راستاي ورود خود به بازار کار برداشته اند.

اخذ مدرک مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي معتبر و قابل استعلام خواهند شد

 

چرا دوره مديريت کيفيت محصولات بهداشتی را در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان بگذرانیم؟

در سال هاي اخير با رونق گرفتن بازار کار و افزايش فرصت هاي شغلي مرتبط با حوزه مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي  و افزايش تعداد متقاضيان شرکت در دور هاي آموزشي مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي  برخي مراکز آموزشي نا معتبر و سود جو بدون کسب مدارک و مجوزهاي مورد نياز و تنها با انگيزه کسب منافع شخصي اقدام به برگزاري کلاس مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي کرده اند . 
با توجه به اين مساله  که شرکت در دوره هاي آموزشي و کلاسي هاي برگزار شده توسط مراکز و موسسات آموزش بي اعتبار نتيجه اي  به جز اتلاف وقت  ، انرژي و بودجه براي دانشپذ يران  و فراگيران به همراه نخواهد داشت يکي از مهم مباحث بررسي ، تحقيق و انتخاب يک موسسه آموزشي معتبر و به نام در حوزه برگزاري دوره هاي مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي  مي باشد ، در ادامه به برخي از مهم ترين دلايلي که شرکت در دوره هاي آموزش مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان را به علاقه مندان و متقاضيان اين دوره توصيه مي کنيم اشاره خواهيم کرد.

 • موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازن با کسب کليه مدارک و مجوزهاي مورد نياز از سوي وزارت علوم که يکي از معتبر ترين مراکز ذيصلاح در حوزه صدور مجوزهاي آموزشي مي باشد اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي و صدور گواهينامه مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي کرده است . 
 • اين موسسه آموزشي به واسطه سال هاي فعاليت در حوزه برگزاري دوره هاي آموزشي مديريت کيفيت در حوزه محصولات بهداشتي  کسب اعتبار به يکي از برترين هاي اين حوزه تبديل شده است . 
 • اين موسسه آموزشي به واسطه همکاري با اساتيد برتر و به نام حوزه مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي موفق به برگزاري دوره هاي آموزشي با بهترين کيفيت در اين حوزه آموزشي شده است . 
 • فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي اين موسسه علاوه بر کسب دانش، تخصص ، توانايي ، مهارت و قابليت هاي مورد نياز براي فعاليت در حوزه مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي در پايان دور ه موفق به اخذ مدرک  مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي معتبر و قابل استعلام خواهند شد . لازم به ذکر است کليه مدارک صادر شده از سوي اين موسسه آموزشي مورد تائيد وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري مي باشد که از درجه اعتبار بالايي برخوردار است و مدرک مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي نيز از اين قاعده مستثني نيست . 
 • با توجه به اعتبار مدرک مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي صادر شده از سوي اين مرکز آموزشي شانس افراد براي ورود به بازار کار در مقايسه با ساير متقاضيان به ميزان قابل توجهي افزايش پيدا خواهد کرد. 
 • از ديگر مزاياي شرکت در دوره هاي آموزش مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي تائيد مدرک مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي صادر شده توسط اين مرکز توسط مرکز ارزيابي مدارک تحصيلي آمريکا و کانادا WES مي باشد . 
 • با توجه به تائيد مدرک مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي توسط سازمان بين المللي WES  فراگيران مي توانند پس از شرکت در دوره هاي آموزشي اين موسسه و اخذ مدرک مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي معتبر از اين مرکز براي ورود به بازار هاي کار جهانني نيز اقدام نمايند و در مقايسه با سايرين از شانس بيشتري براي ورود به بازار کار برخوردار شوند .

 

با توجه به مزايا و منافعي که براي شرکت در دوره هاي آموزش مديريت کيفيت در محصولات بهداشتي موسسه آموزشي عالي آزاد فن پردازان ارائه شد به کليه متقاضيان و علاقه مندان توصيه مي شود با شرکت در دوره هاي آموزشي اين مرکز به طور همزمان از کليه اين مزايا و منافع برخوردار شوند.

 

همین حالا در دوره مدیریت کیفیت در محصولات بهداشتی شرکت کنید

 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

فصل اول    

 • آشنایی با سیستم مدیریت کیفیت   
 • تاریخچه    
 • تعریف مفاهیم    
 • معرفی سیستم مدیریت کیفیت    
 • ساختار سیستم مدیریت کیفیت    
 • دستاوردهای شرکت پس از استقرار سیستم 
 • مدیریت کیفیت فراگیر    
 • هشت رکن مدیریتی در مدیریت کیفیت 
 • عوامل موثر در موفقیت مدیریت کیفیت   
 • ابعاد هشتگانه کیفیت    
 • ده عامل تعیین کننده ی کیفیت خدمت 
 • فسلفه دمینگ   
 • 1.ايجاد و انتشار اهداف و مقاصد براي سازمان 
 • 2. به کارگیری فلسفه ی  جدید
 • 3. درك فهم بازرسي 
 • ٤. پايان دادن به پاداش هاي بازاريابي صرفًا بر اساس قيمت
 • ٥. بهبود مستمر و مداوم سيستم 
 • 6.  نهادينه كردن آموزش 
 • ٧. تعليم و برقراري رهبري 
 • ٨. بر طرف كردن ترس ٥ و ايجاد اعتماد و فضاي نوآوري
 • ٩. بهينه سازي فعاليت هاي گروه ها و محيط هاي ستادي 
 • 1٠. حذف شعارها، نصيحت ها و هدف هاي توخالي 
 • 11  حذف سهمیه های کمی برای نیروی کار 
 • 12. حذف سدهايي كه مانع از افتخار كاركنان به مهارتشان مي شود 
 • 13. تشويق و گسترش آموزش 
 • 14. دگرگونی و تحول
 • سیر تکامل جوایز کیفیت   

فصل دوم    

 • ابزارهای مدیریت کیفیت    
 • ابزارهای مدیریت کیفیت    
 • ایزو 9000    
 • نمودار استخوان ماهی( نمودار علت و معلول )    
 • ترسيم نمودارهاي علت و معلول    
 • روش های مختلف رسم نمودار علت و معلول    
 • نمودار پارتو    
 • چگونه پارتو را رسم کنیم ؟    
 • موارد استفاده از نمودار پارتو    
 • ارتباط نمودار پارتو و علت و معلول    
 • نمودار جریان    
 • نمودار مستطیلی (هیستوگرام)    
 • نمودار کنترل    
 • تابع ضرر    
 • تحلیل میدان نیرو    
 • دوایر کنترل کیفیت    
 • حلقه های کیفیت    
 • فرآیند کنترل کیفیت    
 • وظایف حلقه های کیفیت    
 • روش دلفی    
 • نحوه ى آماده سازى طرح نامه ى تحقيق در روش دلفی :    
 • فصل ها و بخش هاى اصلى و فرعى روش دلفى    
 • بازگويي يا تكرار    
 • اجماع    
 • گمنامي شركت كنندگان    
 • ارزشيابي دلفي    
 • شيوه ى توصيف و تحليل اطلاعات:    
 • نقاط قوت و ضعف روش دلفي    
 • محدوديت هاي دلفي    
 • ملاحظات اخلاقي    
 • پيشنهاداتي براي انجام بهتر دلفي    
 • مفهوم QFD   
 • عناصر QFD   
 • روش كار با خانه هاي كيفيت    

فصل سوم    

 • بکارگیری محصولات بهداشتی و کرم ها    
 • انواع کرم و لوسیون    
 • کرم های پایه یا فونداسیون    
 • روش صحیح استفاده از کرم ها    
 • استفاده صحیح از محصولات شست و شوی مو    
 • عوارض محصولات بهداشتی    

فصل چهارم    

 • هیدراتاسیون و پاکسازی پوست    
 • مراقبت و نگهداری پوست    
 • مراحل پاکسازی پوست    
 • روش های پاکسازی پوست
 • رژیم غذایی سالم    
 • خشکی پوست  
 • علل خشکی پوست    
 • رفع خشکی پوست    
 • علت ایجاد جوش سر سیاه و آکنه    
 • درمان جوش سر سیاه    
 • انواع کرم های مرطوب کننده    
 • کرم مناسب برای پوست چرب    
 • آبرسانی پوست    

فصل پنجم    

 • کنترل کیفیت محصولات بهداشتی    
 • آشنایی با کنترل کیفیت    
 • سودمندی و كارآیی (Efficacy)    
 • بررسی اثر بخش خمیردتدان    
 • سهولت كاربرد (Useability)    
 • پایداری (Stability)    
 • ایمنی محصولات آرایشی و بهداشتی (Safety of Cosmetics)    
 • مفهوم كلی ایمنی محصولات آرایشی و بهداشتی    
 • آزمون ها و روش های ارزیابی ایمنی محصولات آرایشی و بهداشتی    
 • تقسیم بندی اثرات ناخواسته محصولات آرایشی و بهداشتی    
 • اثرات پیكره ای (Systemic Effects)    
 • كنترل كیفیت هنگام تولید محصول   
 • ادوات بسته بندی    
 • مواد اولیه   
 • محصول در جریان ساخت   
 • محصول نهایی   
 • موارد مورد سنجش   
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان