دوره مدیریت مراکز بندری و گمرک

دوره مدیریت مراکز بندری و گمرک

 • person مدرسین دوره
    مجتبی امانی بنی
    مریم سورچیان
 • cast_for_educationنوع برگزاری دوره حضوری
 • scheduleمدت دوره ۴۰۰ ساعت
 • verifiedگواهینامه پایان دوره
 • attach_moneyشهریه ۳,۴۲۵,۰۰۰ تومان
 • categoryدسته بندی مدیریت کسب و کار

ثبت نام

دوره مدیریت مراکز بندری و گمرک

درباره دوره

دوره مدیریت مراکز بندری و گمرک چه دوره ای است؟ اهمیت شرکت این دوره در چیست؟ منظور از مدیریت گمرک چیست؟ گمرک به چند دسته تقسیم می شود؟ منظور از مدیریت بنادر چیست؟ با شرکت در این دوره چه مهارت هایی به دست می آورید؟ وظایف مدیران بنادر چیست؟ مشاغلی که می توانید با شرکت در این دوره در آن...
مشاهده بیشتر
خدماتی که شما در این دوره دریافت میکنید
 • بسته آموزشی مالتی مدیا
  بسته آموزشی مالتی مدیا
 • گواهینامه پایان دوره معتبر
  گواهینامه پایان دوره معتبر
 • لوح ویژه گواهینامه
  لوح ویژه گواهینامه
 • کتاب کامل محتوای دوره
  کتاب کامل محتوای دوره
مدرسین دوره
Ports and customs management
مجتبی امانی بنی دکتری مدیریت بازرگانی از دانشگاه اصفهان مشاهده رزومه keyboard_backspace
Ports and customs management
مریم سورچیان کارشناسی ارشد زبان انگلیسی از دانشگاه شیخ بهایی اصفهان مشاهده رزومه keyboard_backspace

امکان پرداخت اقساطی این دوره:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.


تمام جلسات این دوره به صورت محتوای ویدئویی آموزشی در اختیار شما قرار میگیرد

 • 1 گمرک و ترخیص کالا (30 ساعت)

  •     بازرگانی و کسب و کار
  •     گمرک
  •     تعریف گمرک
  •     اهداف و وظایف سازمان گمرک
  •     اصطلاحات گمرک
  •     ﺁﻳﻴﻦﻧﺎﻣﻪ ﺍﺟﺮﺍﻳﻲ ﺍﻣﻮﺭ ﮔﻤﺮﮐﻲ
  •     پروانه گمرکی  
  •     اصول و تدارکات خارجی
  •     تجارت بینالملل و مدیریت خرید
  •     مدیریت و اهمیت آن در خرید خارجی
  •     سازمان و اداره خرید
  •     گمرک
  •     مذاکره
  •     استعلام مناقصه و ارزیابی پیشنهادها
  •     مشخصات فنی و استانداردهای خرید کالا
  •     انواع قرارداد در خریدهای خارجی
  •     بیمه بازرسی حمل و ترخیص کالا
  •     مدیریت کالا، لجستیکی و زنجیره تأمین
  •     مراجع حل اختلافات گمرکی در گمرک

   

   

دوره مدیریت مراکز بندری و گمرک چه دوره ای است؟

دوره مدیریت مراکز بندری و گمرک دوره ای است که به بررسی مفاهیم و اصطلاحات گمرکی ، اسناد گمرکی جهت تنظیم اظهارنامه ، واردات، صادرات، هزینه های گمرکی و ... می پردازد.

دانش پذیران با شرکت در این دوره مهارت های لازم برای اداره ی هرچه بهتر سیاست های تجاری و مدیریت واردات و صادرات یک کشور را خواهند آموخت.با توجه به اهمیتی که گمرک و بنادر دریایی و مدیریت صحیح آن بر واردات، صادرات و همچنین اداره سیاست های تجاری خارجی دارد، شرکت در این دوره، در نهایت منجر به آموزش نیروی های متخصصی می شود که می توانند با تکیه بر دانش و تجربه ای که در این زمینه به دست می آورند به مدیریت هر چه بهتر سیاست های تجاری در اداره امور گمرکی و بنادر بپردازند و در بخش های خصوصی و یا دولتی مشغول به کار شوند.

در واقع هدف از برگزاری این دوره، آموزش و تربیت کادر کارآمدی است که بتوانند نیروی انسانی مورد نیاز برای فعالیت در بنادر و اداره گمرک را برآورده کنند. شایان ذکر است که بدانید حمل و نقل دریایی در تجارت خارجی ایران 90% سهیم بوده است. با توجه به آمار موجود از سال 2015 ، بنادر دریایی چیزی حدود 35 میلیارد دلار در خلیج فارس و دریای عمان کسب درآمد داشته اند که این خود اهمیت شرکت در این دوره را بیشتر می کند که در ادامه می خواهیم به بررسی آن بپردازیم.

اهمیت شرکت این دوره در چیست؟

بنادر نقش مهمی در اقتصاد کشورها دارند، به گونه ای که با تلاش در این عرصه و سرمایه گذاری برای گسترش آن، تاثیر مستقیم آن بر رشد اقتصاد ملی کشور، کاملا محسوس خواهد بود. کشورهای مختلف از طریق گسترش حمل و نقل های دریایی، استخراج نفت و ... در صدد هستند که بنادر خود را توسعه دهند. کسب مهارت در این زمینه به شما کمک می کند که امکان فعالیت در مشاغلی که مرتبط با این حوزه هستند، از جمله : صنعت حمل و نقل دریایی، پتروشیمی و ... را بدست آورید و با طرح ایده های موثر و مرتبط (بر فرض مثال : ایده های مرتبط با توسعه ی زیرساخت های توریستی و گردشگری) به کارآفرینی پرداخته و درآمد بالایی کسب کنید. از طرفی چنانچه علاقمند به کار در حیطه ی تجارت و بازرگانی بین الملل هستید، این رشته برای شما جذاب خواهد بود.

دوره مدیریت مراکز بندری و گمرک

منظور از مدیریت گمرک چیست؟

سیستم های مدیریت گمرکی برای پشتیبانی از فرایندهای واردات و صادرات، سرعت بخشیدن به معاملات، به حداکثر رساندن درآمد گمرکی و کاهش هزینه های مربوط به تجارت های بین المللی طراحی شده اند. آن ها با رعایت الزامات قانونی که تجارت بین المللی را اداره می کنند، بهبود می یابند و زمینه ساز همکاری های بیشتری در این بخش می شوند.مدیریت گمرک در واقع فراگیری تمامی مقررات و قوانین مرتبط به امور گمرک است. گمرک مجری قوانین و مقرراتی است که توسط مجلس وضع شده است و در نتیجه تاثیر مستقیمی بر واردات، صادرات، ترانزیت کالاها و تسهیل تجارت کشور دارد. در واقع می توان گفت که گمرک بخش بزرگی از درآمدهای دولت را تامین می کند.

گمرک به چند دسته تقسیم می شود؟

گمرک به دو بخش تجاری و مسافربری تقسیم می شود. کارشناسان گمرک که در بخش تجاری مشغول به کار هستند به تمامی قوانینی که در مورد واردات و صادرات کالا، کد گذاری آن ها و تعرفه هایی که مشخص شده و همچنین ممنوعیت هایی که در این زمینه وجود دارد آگاه هستند. در بخش مسافری نیز کارشناسان به قوانین مسافری و همچنین ممنوعیت هایی که در این زمینه وجود دارد مسلط هستند.

منظور از مدیریت بنادر چیست؟

به طور کلی مدیریت امور بندری در سه حوزه ی عملیاتی، ستادی و اسنادی فعالیت می کند. در بخش عملیاتی افراد بر اسکله ها و محوطه ها نظارت می کنند و ترافیک دریایی را به کمک بخش دریایی کنترل می کنند. از جمله مهترین وظایف کارمندان این قسمت آماده کردن گزارش از عملکرد پایانه های بندری و پاسخگویی به ارباب رجوعان در بخش حمل ونقل دریایی است.در بخش ستادی نیز کارشناسان به مدیریت امور بندر و نظارت و کنترل ترمینال هایی که در بندرها مستقر شده اند و اسکله های نفتی، مشغول هستند و در تلاش هستند که به حوادث بنادر رسیدگی کرده و امنیت را برقرار کنند. علاوه بر این، در بخش ستادی افراد به بازرسی بر تعرفه های بندری، همکاری با منطقه آزاد و گمرک جهت آسودگی کار ارباب رجوعان و نظارت بر عملکرد کارکنان ترمینال ها هستند و در واقع به دنبال اطمینان از رعایت قوانین مربوط به گمرک و منطقه آزاد ، توسط کارمندان هستند.

همین حالا در دوره مدیریت مراکز بندری و گمرک شرکت کنید

با شرکت در این دوره چه مهارت هایی به دست می آورید؟

دانش پذیران با شرکت در دوره ی مدیریت گمرک و بنادر، با قوانین مربوط به گمرک که شامل نظارت بر واردات و صادرات، ایجاد تعرفه های مالیاتی و روش های مختلف پرداخت در معاملات تجاری آشنا شده، همچنین با توجه به سیاست های حاکم بر کشور، کالاهای ممنوع و غیر ممنوع را شناسایی کرده و از طرفی با انواع واردات قطعی، عوارض و هزینه های گمرکی، شرایط صدور کارت بازرگانی، روش های صادرات و واردات، ترخیص کالا و تخلفات گمرکی آشنا خواهند شد و نحوه ی محاسبه ی ارزش در گمرک را به طور کلی خواهند آموخت.

وظایف مدیران بنادر چیست؟

مدیران بنادر به بازرسی امور دریایی و بازرگانی کشور می پردازند و مقررات و قوانین مرتبط به امور دریایی، بازرگانی و انبار داری بنادر را تنظیم می کنند. از طرفی نظارت بر امور کشتیرانی و تایید صلاحیت فنی واحدهای دریایی نیز بر عهده ی مدیران بنادر است.

مشاغلی که می توانید با شرکت در این دوره در آن ها فعالیت کنید، چیست؟

 • کارشناس گمرک

وظیفه کارشناسان گمرک بررسی و ارزیابی ارزش واقعی کالاهای وارداتی تحت عوارض گمرکی است. فعالیت در این نقش، بسیار چالش برانگیز است، کارشناسان می بایست برای جلوگیری از ورود مواد مخدر یا خروج آن از کشور تلاش کنند. کارشناسان گمرکی نقش مهمی را در کنترل کالاهای وارداتی و صادراتی ایفا می کنند.از جمله وظایف یک کارشناس گمرک، پیشگیری از ورود وخروج کالاهای غیرقانونی است، کارشناسان گمرک با جستجوی چمدان ها، وسایل نقلیه و بازرسی مسافران ، کار خود را انجام می دهند. همچنین این افراد به شناسایی جنایات مرتبط با ممنوعیت فروش جهانی حیوانات و پرندگانی که در معرض خطر هستند، می پردازند.
کارشناسان گمرک در صورت مشاهده هر گونه قانون شکنی توسط مسافران، برای مثال مواجه شدن با افرادی که در حال حمل کالایی هستند که عوارض گمرکی آن را پرداخت نکرده اند و یا در حال حمل اجناس ممنوعه هستند، مجرمان را بازداشت کرده و محموله آن ها را جستجو کرده و گذرنامه ی آن ها را می گیرند. وظایف کلی کارشناسان گمرک عبارتند از ، دستگیری و شناسایی متخلفان تهیه اظهارات و گزارشات ، همکاری با پلیس و وزارت کشور، حضور در دادگاه به عنوان کارشناس رسمی دادگستری امور گمرکی به عنوان کارشناس گمرک کار شما شامل سوار شدن و تفتیش کشتی ها، هواپیماها یا سایر وسایل نقلیه دیگر در یک بندر یا فرودگاه است. برای این کار ممکن است نیاز به بازکردن، مهر و موم کردن و یا تایید هر گونه اقلام در صورت قانونی و یا غیر قانونی بودن کالا داشته باشید. گاهی حتی نیاز می شود که هواپیماهایی که اجازه ی پرواز ندارند را از پرواز منع کرده و به منظوربررسی و اطمینان از مجوز حرکت کشتی ها، آن ها را متوقف کنید.

 • کارشناس تحقیقات بازار

افرادی که در این حیطه مشغول به کار هستند به منظور به فروش رساندن یک محصول، به بررسی شرایط بازار می پردازند. همانطور که از نام این شغل پیدا است، کارشناسان تحقیقاتی بازار به جمع آوری اطلاعات پرداخته و برای داده های خود برنامه ریزی کرده و به پیاده سازی نتایج دریافتی وکنترل، تجزیه و تحلیل دریافتی ها و در نهایت به ارائه ی گزارش می پردازند. داده های جمع آوری شده به طور معمول در مورد محصولات و یا خدماتی مورد نیاز و یا خریداری شده توسط مردم و یا شرکت ها است.کارشناسان تحقیقات بازار بنابر نتایج کار خود می توانند به تولیدکنندگان در راستای شناخت محصولات مورد نیاز مردم و قیمت مورد نظر متقاضیان کالای مربوطه و همچنین به شناخت بازار هدف، کمک کنند. فرصت های زیادی برای فعالیت در شرکت های تحقیقاتی بازار، همچنین مجموعه های صنعتی و تجاری، آژانس های تبلیغاتی و موسسات تحقیقاتی دولتی / اجتماعی وجود دارد.شما همچنین می توانید در سمت تبلیغات و بازاریابی مشغول به کار شوید. اگر ترجیح می دهید برای خودتان کار کنید، می توانید به عنوان یک محقق بازار، آژانس خود را راه اندازی کنید. در واقع یکی از فعالیت های کارشناسان تحقیقاتی بازار، در بررسی عادات و نیاز های مردم در خرید خلاصه می شود که از طریق ارائه ی پرسشنامه، داده های الکترونیکی موجود، مصاحبه و نظر سنجی به دست می آید. کارشناسان باید بر اساس داده هایی که در اختیار دارند به پیش بینی نیاز مردم و روند بازار در آینده بپردازند. بنابر آنچه گفته شد وظایف کارشناسان تحقیقات بازار را می توان به شکل زیر دسته بندی کرد:

 • تحقیق در مورد فعالیت بازار

 • تجزیه و تحلیل داده ها و آمار منتشر شده

 • ارزیابی عملکرد فروش سابق یک محصول یا خدمات ارائه شده

 • پیش بینی و ارزیابی روند آینده ی بازار

 • نظارت و راه اندازی گروه تبلیغاتی

 • ایجاد هماهنگی در پروژه های تحقیقاتی

 • رییس بانک

در اولین درجه رئیس بانک موظف به مدیریت کارکنان بانک و به وجود آوردن شرایطی مطلوب برای مشتریان است به گونه ای که بتوانند تمامی عملیات بانکی مورد نظر خود را انجام دهند.از دیگر وظایف روسای بانکی اشراف و تسلط کامل بر بخش نامه ها و دستورالعمل هایی است که از طرف مقامات بالاتر برای آن ها ارسال می شود.
برای سمت مدیریت بانک، افراد باید سال های متوالی به عنوان بانکدار، عضو ارشد و معاونت شعبه فعالیت کنند تا نهایتا به عنوان رئیس بانک انتخاب شوند.
وظایف روسای بانکی را می توان به شرح زیر دسته بندی کرد:

 • آگاهی و تسلط بر بخش نامه های جدید و ارائه ی آن به تمامی کارمندان

 • ارزیابی شرایط شعبه ی خود، گزارشات و اسناد مالی به منظور طرح یک برنامه ریزی دقیق برای رسیدن به اهدافی که توسط سازمان مرکزی بانک ها مشخص شده است.

 • نظارت و کنترل کردن حساب ها و خدمات ارزی و ریالی

 • ایجاد هماهنگی بین کارکنان بانک

 • رسیدگی به شکایاتی که از طرف ارباب رجوعان مطرح شده است و تلاش برای برطرف کردن مشکلات موجود

 • آماده کردن گزارش برای ارائه به سازمان مرکزی بانک

 • مدیر بازاریابی

مدیریت بازاریابی نقش مهمی در کمک به ترویج یک کسب و کار و افزایش فروش محصولات یک برند در بازار به مشتریان دارد . آن ها می توانند بر نظری که در مورد یک جنس در بازار موجود است تاثیر گذاشته و منجر به تغییر، تقویت و در نهایت پیشرفت آن شوند. بازاریابی طیف گسترده ای از وظایف در یک کسب و کار را شامل می شود که از طریق ارتقاء محصولات و خدمات، راه را برای تجزیه و تحلیل داده ها و تنظیم استراتژی های جدید برای رشد یک شرکت فراهم می کند. از آنجا که بازاریابی می تواند تاثیر زیادی بر بخش های مختلف یک شرکت و نحوه عملکرد آن داشته باشد، مدیریت بازاریابی از اهمیت بالایی برخوردار است. در ابتدا بخش بازاریابی با تکیه بر تکنولوژی مدرن به دنبال یافتن راه های جدید برای ایجاد درآمد و جذب مشتریان بیشتر و همچنین بهینه سازی و نوسازی روش های بازاریابی سنتی است.
برای موفقیت در نقش مدیریت بازاریابی، برخورداری از ذهنی خلاق در زمینه ی کسب و کار ضروری است. ایجاد یک ارتباط قوی، توانایی رهبری و ایجاد انگیزه برای تیم، از جمله مهارت های اصلی مورد نیاز در این موقعیت است. مدیریت بازاریابی، یک مسیر قابل دسترس برای تمامی افراد است، درآمدی که مدیران بازاریابی به دست می آورند بسته به میزان فعالیت، تجربه و سطح مسئولیت پذیری شان می تواند بسیار متفاوت باشد. مهم تر از همه، مدیریت بازاریابی حرفه ای سرگرم کننده است که می تواند امکان سفر، فروش کالاهای لوکس و ارائه ی خدمات لوکس و حتی شرکت در آزمایش های تکنولوژی جدید را برای افراد فراهم سازد.
مدیر بازاریابی مسئولیت تبلیغ یک برند و یا محصولات و خدماتی است که یک شرکت عرضه می کند. به طور معمول مدیران بازاریابی برای جذب مشتریان بیشتر برای خرید از یک شرکت و افزایش اعتبار نام تجاری یک محصول، از طریق ایجاد کمپین های بازاریابی فعالیت می کنند. آن ها همچنین به بازار هدف و چگونگی جذب مشتریان مورد نیاز یک محصول فکر کرده و روش هایی را برای ارائه ی خدمات بهتر به مشتریانی که در حال حاضر موجود هستند ، ارائه می دهند. آن ها همچنین اطمینان حاصل می کنند که این شرکت نسبت به پولی که در فعالیت های بازاریابی سرمایه گذاری می کند، بازده خوبی دریافت می کند. از آنجا که مدیریت بازاریابی شغلی بسیار متنوع و جالب است و در زمینه گمرک و بنادر هم کاربرد دارد، بسته به اعتبار و گستردگی یک شرکت ، مدیر بازاریابی می تواند مسئولیت های متفاوتی داشته باشد:

 • مدیریتوب سایت

 • مدیریت رسانه های اجتماعی

 • مدیریت تولید محتوا

 • تجزیه و تحلیل داده ها

 • روابط عمومی و ارتباطات شرکتی

 • کار با تیم اجرایی، مانند مدیر بازاریابی یا مدیر عامل، برای تنظیم استراتژی بازاریابی مورد نیاز در کسب و کار

 • استخدام و مدیریت عملکرد یک تیم بازاریابی جوان و خلاق

 • تحقیق و تجزیه و تحلیل روند بازار و رقبا

 • نظارت بر کمپین های بازاریابی

 • پیگیری اثر بخشی کمپین های بازاریابی و ارائه ی گزارش به تیم اجرایی

 • مذاکره و ارتباط با سازمان های بازاریابی شخص ثالث

 • مدیریت طراحی و تبلیغات موجود مانند وب سایت ها و بروشورها.

 • نظارت بر حضور شرکت در رویدادهای مهم ، مانند : نمایشگاه های تجاری، کنفرانس ها و جشنواره ها

 • کارمند بانک

کارمند بانک معمولا در ارتباط مستقیم با ارباب رجوعان عمل می کند و هر بار که شما به بانک مراجعه می کنید معمولا با کارمندان بانک در ارتباط خواهید بود. بانک ها معمولا امکان انجام عملیات مالی، اعتباری، انتقال وجه، خرید و فروش ارز و ... را برای مردم فراهم می کنند و از سوی دیگر به نگهداری پول و سرمایه و اشیای قیمتی افراد می پردازند و به مردم اجازه می دهند که با استفاده از دارایی و حساب های بانکی خود به انجام عملیات مورد نظرشان بپردازند.
شرایط مورد نیاز برای فعالیت در این حرفه:

 • کارمندان بانک باید از روابط عمومی بالایی برخوردار باشند چرا که 90% از زمان خود را به برقراری ارتباط با ارباب رجوعان مشغول هستند.

 • برخورداری از صبر و تحمل از دیگر ویژه گی های مورد نیاز برای موفقیت در این حرفه است.

 • دقت و نظم از دیگر لازمه های این شغل است. در واقع چنان چه این افراد در انجام کارهای خود دقت زیادی به خرج ندهند مشکلات بزرگی به وجود خواهد آمد. برای مثال اشتباه در حساب و کتاب های بانکی می تواند منجر به کسری صندوق شود که جریمه و عواقب بدی را برای شخص خاطی به همراه خواهد داشت.

 • کارمند بانک بایستی که از قوانین بانکی آگاه باشد و بر آن ها مسلط باشد و این آگاهی را به روز نگه دارد تا بتواند از آن ها در زمان مورد نیاز استفاده کند.

 • با دیگر کارمندان و رئیس شعبه همکاری کند و از روحیه ی کار تیمی برخوردار باشد.

 • آشنایی و تسلط کافی بر کامپیوتر و استفاده از آن به منظور انجام فعالیت های بانکی

اینفوگرافیک دوره آموزش مدیریت مراکز بندری و گمرک

مهارت های مورد نیاز عنوان کارشناس گمرک چیست؟

 • تمرکز و دقت بالا به تمامی جوانب و جزئیات موجود

 • تسلط بر تمامی بخش نامه ها و قوانینی که از مقامات بالا وضع شده

 • مهارت در برقراری ارتباط با دیگران (قاطع و محترمانه

درآمد کارشناس گمرک در کشور های مختلف چگونه است؟

 • در ایران کارشناسان گمرک طبق قانون مدیریت خدمات کشوری درآمد دارند، دریافتی این افراد بنابر سابقه ی کاری آن ها و توانایی و تخصص شان می تواند متفاوت باشد.

 • درآمد دستیاران کارشناسان گمرک در انگلیس، چیزی حدود 16،000 پوند (۲۶۸,۸۰۰,۰۰۰) در سال است و اما دریافتی کارشناسان بین 20 تا 26 هزار پوند (۴۳۶,۸۰۰,۰۰۰) است. در صورت ترفیع مقام در رتبه های بالاتر این دریافتی به 39،000 پوند نیز می رسد.

 • در آمریکا متوسط درآمد سالانه برای کارشناس امور گمرکی حدود 71،900 دلار معادل (۹۲۷,۵۱۰,۰۰۰) تومان است.

چه شخصیتی برای کارشناس گمرک مناسب است؟

ISTJ (خود شناس): افرادی با ثبات، مسئولیت پذیر، متعهد، واقع بین و عمل گرا هستند. این افراد از قدرت تمرکز بالایی برخوردارند و در کارهای خود بسیار منظم هستند و برای نظرات و رفتارشان دلایل منطقی دارند. بنابر آنچه در این شخصیت مشهود است، می توانند در فعالیت نامبرده مشغول شوند.

مهارت های مورد نیاز برای کارشناس تحقیقات بازار چیست؟

 • ذهن تحلیلی

 • دانش قوی در مورد آمار و رایانه

 • توانایی اداره اطلاعات برای کار در تحقیقات کمی

 • علاقه به روانشناسی و علوم رفتاری برای تحقیقات کیفی

 • دانش علمی یا فنی خاص برای کار به عنوان یک محقق صنعتی

 • اعتماد به نفس در برخورد با اشخاص متفاوت

 • مسئولیت پذیر بودن

 • مهارت های ارتباطی عالی و توانایی ارائه ی دستورالعمل های واضح

 • مهارت کامل در تهیه پرسشنامه ها و گزارش ها

 • مهارت در علم ریاضی، تحلیلات عددی و توانایی حل مسئله

 • ذهن سازمان یافته

درآمد کارشناس تحقیقات بازار در کشور های مختلف چگونه است؟

 • در انگلیس درآمد کارشناسان تحقیقات بازار حدود 10 هزار پوند خواهد بود، در پست های ارشد، حقوق شما می تواند به 40،000 پوند حتی تا 50،000 پوند نیز افزایش یابد.

 • در آمریکا نیز متوسط سالیانه ی کارشناسان تحقیقاتی بازار چیزی حدود 60000دلار است.

چه شخصیتی برای کارشناس تحقیقات بازار مناسب است؟

INTJ (خودشناس)
این تیپ های شخصیتی در تحلیل مسائل به خوبی عمل می کنند و از این رو برای فعالیت در این عرصه بسیار مناسب هستند.
این افراد کلامی منطقی دارند و با توجه به قدرت تحلیل بالایی خود به راحتی می توانند نتایج ایده و طرح های جدید را پیش بینی کند. اشخاصی انتقاد پذیر و استقلال طلب هستند. بسیار قاطع و مصمم هستند و در حل مسائل و مشکلات پیچیده، تبحر دارند.

ENTP (مجادله گر)
این افراد با تکیه بر افکار و طرحی که در ذهن خود دارند، به پیش بینی آینده می پردازند.
INTP (منطق دان)
این دسته از افراد برای افکار خود اهمیت زیادی قائل بوده و به دنبال راه حل مشکلات هستند. از این رو همواره در تلاش هستند تا کلام شان نیز منطقی باشد.

مهارتهای لازم برای شرکت در رشته ی مدیریت بنادر و گمرک چیست؟

فراگیری اصول مدیریتی: یادگیری اصول و اخلاق مدیریتی برای کسانی که می خواهند وارد این حیطه شوند بسیار ضروری است، چرا که حضور مدیران شایسته در یک مجموعه خود منجر به پیشرفت روند کار می شود، به بیان دیگر مدیران کارآمد با بکارگیری استانداردهای مدیریتی می توانند هماهنگی بیشتری در مجموعه ی خود و بخش های مختلف آن، در راستای رسیدن به اهداف مطلوب خود، ایجاد کنند.
تسلط بر زبان انگلیسی:با توجه بر اینکه فعالیت در این زمینه حول محور صادرات و واردات و روبط بین الملل می چرخد، یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
آشنایی با قوانین حقوقی و حقوق بین الملل:با کسب آگاهی در این زمینه، روند کار در تجارت پیشرفت پیدا می کند.مهارت در علم ریاضی و تحلیل داده:با کسب این مهارت از شکل گیری اشتباه در طول مبادلات و معاملات کاسته می شود.

همین حالا در دوره مدیریت مراکز بندری و گمرک شرکت کنید

چرا باید در دوره مدیریت بنادر و گمرک موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کنیم ؟

موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان با ده سال پیشینه درخشان در این بخش، می کوشد تا با رعایت معیارها و به کارگیری استانداردهای آموزشی بین المللی و همچنین با ارائه مفاهیم جامع و کامل مورد نیاز در این حیطه و با استفاده از فیلم های آموزشی با کیفیت، به پیشرفت هر چه بیشتر دانش پذیران کمک کرده و حرکت در این مسیر را راحت تر کند و در نتیجه عرصه را برای حضور مدیرانی با استعداد و خلاق، توانا و قاطع باز کند.
موسسه آموزش عالی فن پردازان با استفاده از اساتید توانمند و ماهر در این حوزه ، به برگزاری این دوره پرداخته است، علاقه مندان به شرکت در دوره مدیریت گمرک و بنادر، علاوه بر کسب توانایی و مهارت های ضروری و کارآمد، در پایان آموزش خود، گواهینامه مدیریت گمرک و بنادر را دریافت کنند که نشان می دهد در این دوره شرکت کرده اند. شایان به ذکر است بدانید گواهینامه هایی که توسط موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان به دانش پذیران ارائه می شود تحت نظارت مستقیم وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری کشور است و در صورت نیاز برای ارائه به شرکت های خارجی قابل ترجمه به زبان انگلیسی می باشد.
علاوه بر موارد ذکر شده، گواهینامه های این موسسه، تاییدیه سازمان بین المللی ارزیابی مدارک یعنی WES کانادا را دارد و در صورتی که می خواهید مهاجرت کنید، می توانید از آن استفاده کنید. هدف اصلی از برگزاری این دوره، پرورش متخصصانی است که با دانش به روز خود بتوانند در این حیطه فعالیت داشته و موفق شوند. هم چنین، با ثبت نام در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان از پشتیبانی همیشگی مشاوران ما برخوردار خواهید شد.

این دوره دارای 13 ساعت فیلم آموزشی و 705 صفحه محتوی متنی می باشد.

آموزش مدیریت مراکز بندری و گمرک

دوره های مرتبط
 • Ports and customs management
 • Ports and customs management
 • Ports and customs management
 • Ports and customs management
 • Ports and customs management
 • Ports and customs management
نظر شما

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است

close