دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی MBA

MBA هنرهای تجسمی


  دوره شش ماهه MBA هنرهای تجسمی چه دوره ای است؟ اهمیت یادگیری هنر و فایده های رشد هنری چیست ؟ هنرمند کیست ؟ آیا آموزش MBA هنرهای تجسمی نرم افزار خاصی دارد ؟ دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی چیست؟ چرا دوره MBA هنرهای تجسمی فن پردازان را انتخاب می کنیم ؟   همین حالا در دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی mba شرکت کنید   دوره شش ماهه MBA هنرهای تجسمی چه دوره ای است؟ هنر های تجسمی که گاها به اصطلاح هنر های بصری یا دید...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

 

دوره شش ماهه MBA هنرهای تجسمی چه دوره ای است؟

هنر های تجسمی که گاها به اصطلاح هنر های بصری یا دیداری نیز از او یاد می شود ،هنر هایی هستند که اساس آن بر حس بینایی پایه گزاری شده ، هنر هایی همچون طراحی ، مجسمه سازی ، چاپ دستی ، عکاسی ، طراحی صنعتی ، گرافیک ، طراحی محصول ، سرامیک ، صنایع دستی جز هنرهای تجسمی محسوب می شوند ، در واقع آن گروه از هنرهای مبتنی بر طرح است که ب طور کلی حس بینایی افراد را مخاطب قرار می دهد . هنر هایی مانند خوشنویسی ، نقاشی ، مجسمه سازی ، عکاسی ، طراحی گرافیک ، طراحی صنعتی ، معماری و طراحی داخلی و هنرهای مشتق شده از هنر های دیگر نیز به این گروه تعلق می گیرند .

هنر های تجسمی به طور کلی با  هنر های شنیداری ، کلامی و نمایشی و سایر هنرها کاملا متفاوت است . هر چند این تقسیم بندی انجام شده ، چندان مستدل نیست .
امروزه هنرهای تجسمی مشتمل بر هنر های کاربردی و هنر های زیبا می باشد . هنر مند تجسمی به کسی گفته می شود که در زمینه ی هنرهای دستی ، هنرهای کاربردی و هنر های دستی فعالیت می کند . اصول هنر های تجسمی را می توان به درک زبان و نو آوری در هنر های تجسمی و بصری تعبیر کرد .درک و ساخت آثار هنرهای تجسمی ، موضوع اصلی ، مبانی هنر های تجسمی می باشد . زندگی انسانها بر اساس تعاملات و ارتباط هایشان با همنوعان و جهان پیرامون شان شکل می گیرد . زبان وسیله ی بسیار ضروری و مهم برای ارتباطات و تعاملات آدمی است اما فقط توانایی سخن گفتن و دانستن زبان گفتاری برای تعامل بین افراد کافی نیست بلکه اشراف داشتن بر کلمات مشترک و برخورداری از قوه ی شنوایی لازم است .با این شرایط گاها چند یا دو نفر که از زبان مشترکی هم بر خور دارند باز منظور یکدیگر را به درستی متوجه نمی شوند . به همین دلیل افراد برای درک منظور یکدیگر به شناخت زبان و قواعد آن و همچنین آموزش کاربرد مناسب کلمات نیاز دارند.

بر همین اساس صحیح خواندن و درست نوشتن به منظور درک مفاهیم یک اثر نوشتاری و انتقال دقیق معانی آن بسیار اهمیت دارد .  بنابر این برای فهم درست یک نوشته ، شناخت دستور زبان و قواعد و معنی کلمات نیز بسیار ضروری می باشد .
با توجه به این مطلب باید گفت که درک درست و بجای یک اثر هنری ، تا حدود زیادی وابسته به درک کردن ابزار و شناخت عناصر هنر های تجسمی دارد ، البته با این تفاوت که برای  آموختن زبان ، قواعد کلی و دقیقی وجود دارد و حال آنکه زبان عناصر هنری بسیار دشوارتر و پیچیده تر می باشد .
در این بین ، چشم به عنوان اصلی ترین فاکتور در یاد گیری هنرهای تجسمی نقش دارد ،چرا که  امکان دیدن اشیا پیرامون و واقعیت آنان را برای ما مهیا می سازد . اهمیت دیدن اشیا به این دلیل است که ما معمولا تمامی تصاویر اشیا را از نزدیک و بی واسطه می بینیم و در واقع درست ترین نشانه ها در اختیار ما هستند تا بتوانیم خصوصیات و ویژگی های آن را درک کنیم و این در حالیست که با شنیدن نام اشیا و یا حتی توصیفی از آنها نمی توانیم به تمامی خصوصیات اشیا پی ببریم.

با تمامی این تفاسیر می توان درک کرد که آشنایی با مبانی هنرهای تجسمی تا چه اندازه می تواند در درک کردن به جا و درست جهان بصری موثر باشد .خصوصا در این دوره که رسانه های ارتباطی مانند کتاب های تصویری ، عکس تبلیغات ، سینما ، رایانه ، تلویزیون زندگی روزمره ی افراد را مملو از تصاویر کرده است بر همین اساس آموختن مبانی هنر های تجسمی کاملا ضروری و بدیهی به نظر می رسد خصوصا برای کسانی که می خواهند کار و تحصیل خود را در زمینه ی هنرهای تجسمی ادامه دهند .

 

 

اهمیت یادگیری هنر و فایده های رشد هنری چیست ؟

در چند سال اخیر ، تمامی طرح های دروس  با محوریت ادبیات و ریاضی بود اما هنر ؟؟؟؟
امکان دارد بعضی افراد آموزش هنر های تجسمی  و مطالعه ی آنرا فعالیتی اضافی و لوکس بدانند اما بعضی از فعالیت های خلاقانه و ساده هنری پایه رشد حیاتی فرزندانمان هستند.

امروزه رشد فعالیت های خلاق و یادگیری و آموزش و تفسیر زیبایی شنا سی هنری و تصویری ، در زمان رشد کودکان  مهم تر از دیگر فاکتور های یادگیری و رشد آنهاست .

در هر حال یادگیری هنر های تجسمی فواید بسیاری دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم :


اهمیت یادگیری و آموزش هنر در بهبود روند مهارت های حرکتی

حرکات بسیار ساده ای که باعث به وجود آمدن اثرات هنری می شود مانند گرفتن قلم مو در دست و یا حرکت دادن ملایم پاستل روی صفحه باعث رشد و پیشرفت مهارت های حرکتی کودک شده و برای آنها بسیار حیاتی محسوب می شود . مطابق با تحقیقات موسسات سلامت آمریکا ،در روند رشد کودک 3 ساله ،وی باید بتواند دایره کشیده و قیچی را در دستانش بگیرد .
کودک 4 ساله بایستی بتواند مربعی صاف کشیده و توانایی قیچی کردن و صاف بریدن را داشته باشد .
بسیاری از برنامه های آموزشی مهدکودک ها ،بر کارکردن با قیچی بی خطر بسیار تاکید دارند چرا که کار با قیچی باعث رشد بسیاری از مهارت های حرکتی کودک می شود.

مدیریت هنرهای تجسمی

 

اهمیت یادگیری هنر در رشد جسمانی و زبانی کودک

برای کودکان خرد سال خلق آثار هنری اولیه و یا حتی صحبت کردن راجع به آن این امکان را به کودک می دهد که اسم رنگ ها ،اسامی اشکال و ... را شناخته و یاد بگیرد . زمانی که کودک یک سال بیشتر ندارد پدر و مادر می توانند به راحتی یک کاغذ را مچاله کرده و به کودک بگویند که این توپ است و در واقع کودک را با همان اثر لحظه ای خلق هنر سرگرم کنند .
کودکان بزرگتر نیز می توانند از کلمه ها و عبارت توصیفی کامل استفاده کرده و تمامی مراحل خلق آثار هنری شان را توضیح دهند .
تمامی این موارد می تواند نشان دهنده ی اثر ارتباط با هنر و خلق آثار هنری برای عموم باشد و این مسئله می تواند مهارتهای دیگر کودکان را نیز پرورش دهد ، تعاملات اجتماعی ، ارتباط با افراد خانواده و ......
تحقیقاتی دیگر نشان می دهد که موضوع هنر علاوه بر تقویت قدرت تکلم کودک ، به مهارت حل مسئله ی کودک و مهارت های تفکر انتقادی ، تجربه ی تصمیم گیری های کوچک و انتخاب ضمن انجام کار در زندگی آینده ی کودک بسیار موثر بوده و کمک کننده می باشد .

اهمیت یادگیری هنر های تجسمی در تقویت سواد بصری

نقاشی ، طراحی ، ساخت تندیس های مختلف و کاردستی های کوچک ، همه و همه می تواند به تقویت مهارت های بصری ، فضایی کودک بیانجامد ، امروزه می دانیم که اینگونه فعالیتها چقدر برای رشد کودکان مفید هستند. در حال حاضر حتی کودکان خردسال و نوپا توانایی کارکردن با تبلت ها و گوشی های هوشمند را دارند و این بدین معناست که نسل جدید حتی قبل از اینکه سواد کافی برای خواندن و نوشتن پیدا کنند به طریق تصویری و بصری ، اطلاعات کاملا گرافیکی دریافت کرده و بر مهارت های عمومی آنها میافزاید. تمامی این اطلاعات گرافیکی مشتمل بر تصاویر و اشیا سه بعدی دنیای مجازی ، تلویزیون ، کتاب ها می شود. بنا بر گفته ی محققان ، والدین باید کاملا آگاه باشند که بچه های امروزی بیش از هر دوره ی دیگری از منابع گرافیکی اطلاعات دریافت می کنند. بچه ها باید بتوانند به صورت کاملا ملموس دنیا را تجربه کنند .یاد گیری و آموزش هنرهای تجسمی به کودکان می آموزد که چطور داده های مغزی را تفسیر کرده ،نقد کنند و بتوانند از تمامی اطلاعات بصری بهره گرفته و در راه یادگیری قدم بردارند. آموزش و یادگیری دانش بصری مثلا نماد های گرافیکی ، می تواند به کودکان کمک شایانی کند که در دنیای آینده شان گیج و سر در گم نشوند.

 

اهمیت یاد گیری هنرهای تجسمی در پرورش خلاقیت

هنگامیکه کودکان به خطر کردن و ابراز وجود در حین فعالیت های هنری تشویق می شوند ،  فعال شدن حس کشف به زندگی آینده اشان کمک بسیاری می کند . تمامی جوامع بشری به نسل خلاق و توانگر نیاز دارند ، افرادیکه همواره به فکر راه های جدید و بهبود شرایط هستند نه کسانیکه منفعل و دنباله رو هستند . در حال حاضر هنر، تمرینی است که افراد برای بهنود روند حل مسئله و اندیشه ورزی آنرا تجربه می کند.

اهمیت یادگیری هنر در ارتقا آگاهی و دانش فرهنگی

امروزه تمامی افراد در جوامعی زندگی می کنند که با خیل عظیمی از خرده  فرهنگها روبر هستند و این ممکن است درست و واضح برای کودکان به تصویر کشیده نشود. گاها امکان دارد از طریق خصوصیات یک اسباب بازی، یک عروسک، بافت یک اثر هنری و .... پیام های نژاد پرستانه یا جنس گرایانه به کودک منتقل شود. حال اگر به کودکان از ابتدا اصول هنرهای اولیه و ... آموزش داده شود ، کودک به نوعی به تفکر انتقادی مجهز می شود و می تواند درک کند که دیدن تنها تفسیری از واقعیت بوده و همه ی آن نیست.

بهبود عملکرد تحصیلی

مطالعات و تحقیقات کلی نشان دهنده ی این است که ارتباطی کاملا مستقیم بین هنر و دیگر موفقیت ها وجود دارد.
بر اساس این تحقیقات ، کلیه ی کودکانی که فعالیت های هنر در زندگی روزمره اشان نقش اساسی دارد، 4 برابر بیشتر از دیگر افراد معمولی موفق تر هستند.
مثلا موفق شدن در مسابقات ریاضی یا برنده شدن در المپیاد علوم، مسابقات شعر و ادبیات در بین افرادی که فعالیت هنری داشته اند بیشتر است.

 

مدیریت هنرهای تجسمی

 

هنرمند کیست ؟

هنرمند ، مخاطب ، هنر اساس اصلی هر هنری محسوب شده و وابستگی سه عامل یاد شده به حدی قوی می باشد که خلق یک اثر هنری با حذف هر یک از این موارد هیچگونه موجودیتی پیدا نمی کند به عبارت دیگر تمامی این موارد لازم و ملزوم یکدیگر در خلق آثار هنری هستند . میزان تاثیر گذاری هر یک  از موارد فوق در خلق آثار هنری با همدیگر یکسان نمی باشند و گاه تاثیرات متفاوت و متغیری دارند .
هنرمند همیشه به عنوان اولین ضلع مثلث مطرح می شود و اگر هنرمندی نباشد ، آثار هنری به وجود نمی آید . پس خلق آثار هنری در واقع وابسته به وجود هنرمند می باشد . هنر در این مجموعه ی سه گانه به عنوان ضلع دوم مثلث عمل کرده و مجموعه ای از تواناییها و عینیت بخشیدن یک اندیشه محسوب می شود .چنانچه هنر و خلق آثار هنری نباشد ، انتقال اندیشه بسیار سخت می شود . سومین عنصر و در واقع ضلع سوم از این مثلث مخاطب است که در واقع فلسفه ی آفرینش هر هنری می باشد ،در واقع اگر مخاطب وجود نداشته باشد ، انگیزه ی آفرینش به طور کلی از بین می رود . بنابراین تعاریف سه عامل مهم ذکر شده هر کدام ضلعی از مثلث بوده که فرایند انجام آن منتهی به خلق اثر هنری می باشد.  حال هر کدام از جنبه های این سه عنصر را بررسی می کنیم. خلق هر اثر هنری ،انعکاسی از احساسات و ادراک هنرمند و محیط اطراف او و تمامی فاکتورهای مورد علاقه اش می باشد .
هر موردی که انسان آنرا بررسی می کند ، خواه بسیار کوچک ، خواه بزرگ ، در واقع کلیه ی جنبه های مختلف حواس و شناخت را بیان می کند . کلیه ی آثاری که هنرمند از خود بر جای می گذارد ، نماد تمدن و فرهنگ حاکم شده بر زندگی او است.

همانطوری که تمامی علوم و دانش عمومی با شرایط و مقررات خاصی جمع آوری شده و با معیارهای خاص خودش مورد ارزشیابی واقع می شود . هنر و جنبه های آن نیز با سنجه های خاص خود مورد ارزیابی قرار می گیرد با این تفاوت اصلی که در هنر هیچ قاعده و قانونی مطلق نیست وقابل تغییر می باشد. به علت اینکه هنر به شکل کاملا مستقیم با احساسات و افکار انسانی مرتبط است که همواره شامل تحول و دگرگونی است . به علت تنوع و گوناگونی احساسات و جنبه های فکری و روحی انسانها همواره اختلاف نظر وجود دارد .هنر بر پایه ی تفکر و تعقل استوار است اما باید مبتنی بر دلیل و علت باشد و این را نیز می دانیم که هر چیزی که دلیل وجودی داشته باشد ، به نوعی علم به حساب می آید . علت آفرینش هنر با دیگر علوم این تفاوت را دارد که مانند دیگر علوم قرار دادی نبوده و و بر اثر تحولات فرهنگی ، دلیل ان نیز تغییر پیدا می کند و اما از بین نمی رود.

و این مسئله به این علت است که تعریف هنر کلا نسبی بوده و در هر نقطه نظری به شکل خاصی تعریف شده است. به اعتقاد فرانسیس بیکن ، هنر ، نوعی انسان است که در طبیعت خلق شده است و با استفاده از ذکاوت ، دانش ، هوش نظری خود ، شکل طبیعت را تغییر داده و مواد خام اولیه را به اشیا با ارزش و مفید تبدیل کند .
هنگل به نوعی دیگر هنر را تعریف می کند و در واقع ارزش و اعتبار هنر را بیشتر می کند . زیرا او برای ذهن خلاق هنرمند ارزش قایل بوده و اعتقاد دارد که هنر نوعی اندیشه است که بر ماده چیره می گردد .
از نظر او انسان به عنوان بخشی از طبیعت محیط خارجی محسوب شده و به شدت تحت تاثیر نیاز های مختلف جسمانی و مادی می باشد به دلیل آنکه در طبیعت گوناگون دنیا زندگی می کند . به اعتقاد وی انسان تنها زمانی می تواند بالاتر از طبیعت عمل کند که خود بتواند چیزهای زیبا و خاص خلق کند و اینجاست که هنر پا به عرصه ی وجود می گذارد و زیبایی های خاص را به وجود می آورد . چرا که هنر زا ده ی روح بوده و یک هنرمند تنها زمانی می تواند موفق شود که از طبیعت پیروی کرده و از قید و بندهای دنیوی رها شده و به ذات طبیعت برسد . به اعتقاد دیگر فلاسفه ، هنر اینگونه تعریف می شود ، هنر تلاشی است برای خلق شکل آثار هنری مختلف . این آثار حس زیبایی پسندی ما را کاملا اقناع کرده و در جهت تعالی روح قدم بر میدارد . حس زیبایی دوستی انسانها وقتی اقناع می شود که به نوعی هماهنگی خاصی بین حس خود و ارتباطات بصری ایجاد کرده باشیم. فاکتورهای که باعث به وجود آمدن آثار هنری خاص و منحصر به فرد می شوند ،وجود تناسب بین عناصر مختلف از جمله حجم اشیا ، شکل ، سطح و رنگ ها می باشد . ترکیب متناسب کلیه ی این عناصر با هم خلق آثار هنری زیبا را رقم می زند.

بعضی افراد هنر را از دید جامعه شنا سی و اجتماعی تعریف می کنند . به نقل از ارنست فیشر : هنر روزنه ی کوچکی است که انسان را به جهان پهناور وارد می کند . به گفته ی او هنر پدیده ایست که به قدمت بشر و وابسته به زمان می باشد و در واقع با خواسته ها و اندیشه های متفاوت در طول تاریخ مطابقت می کند . به اعتقاد او هنرمند نباید صرفا به خاطر دل خود هنر را خلق کند بلکه باید به نظر و سلایق دیگران نیز اهمیت دهد .
در مقایسه با نگرش های تاریخی ، علمی و فلسفی ، نگرش های دیگر جنبه های هنری را به مذهب ارتباط  داده و برای آن مانند مذهب یک هدف در نظر می گیرند . هنر تجلی روح انسان است و چیزی نیست که در حد تقلید از طبیعت نزول کند و عینیات دروغین و تصنعی ایجاد کند . زیرا تمامی آثار هنری که واقعیت فاصله دارد ، بسی زیباتر و منحصر به فرد می شود .

هنر یعنی تجلی روح مطلق نا هشیار و خودآگاهی در انسان .به طور کلی یعنی خدا شنا سی.
اما قبل از همه ی این تفاسیر ، در نظر گرفتن این نکته غیر قابل انکار است که چهره ی زیبا و دوست داشتنی عالم طبیعی که با نقوش ، رنگ ها و علائم و شکل های خاص مشخص می شود ، توسط هنر شناسانده شده و ثبت می گردد.

طبیعت خود هنرمند بی نظیری است . یک شاعر آلمانی ، طبیعت را منبع الهام بخش هنرمندان قلمداد می کند و حتی به کلیه ی هنرمندان توصیه می کند که برای اینکه خالق آثار هنری زیبا تر و منحصر به فرد باشیم ، بایستی ابتدا از طبیعت الهام گرفته تا بتوانیم از تمامی فرمول ها و قوانین طبیعت مدد گرفته تا جلوه های زیبایی را معرفی کنیم .
اگرچه زیبایی موجود در طبیعت نمود های متفاوتی دارد برای انسان ها گاها ظاهر و آشکار بوده و بعضی در زیر نقاب خاصی پنهان هستند ، اما مواردی که در رابطه ی نزدیک تری با انسان هستند مانند حیوانات ،موجودات زنده ، گیاهان ، زیبایی های خود را سریعتر آشکار میسازند ، انسان نیز چنین است . اولین آموزه های طبیعی و تجربه های خاص هنری را برای درک زیبایی و فهم آن ، طبیعت در اختیار انسان می گذارد . البته زیبایی طبیعی را زمانی می توان کاملا درک کرد که رمز و رموز ان به خوبی شناخته شود .
جلوه های طبیعت مرتبا در حال تغییر و تحول هستند و قابلیت جذب هنرمند را در سطح وسیعی در خود دارا می باشند .
طبیعت دارای جنبه هایی است که چشم آدمی به ندرت قادر است در اولین برداشت ،رمز و راز آن را پیدا کند . گاهی نمونه های هنری بسیاری دیده می شود که مبانی بسیار پیچیده ای دارند . مثلا حلزون ، یکی از این نمونه های هنری می باشد که پوسته ی آن به شکل کاملا لگاریتمی تشکیل شده است . نمونه ی دیگر آثار هنری طبیعت ، به وجود آمدن حباب است که حداکثر حجم هوا را در خود جای داده و اگر حباب دیگری در کنار آن قرار گیرد به صورت مسطح درآمده و به هم می چسبند . اما قسمت پیچیده تر آن زمانیست که تعداد حباب ها زیادتر می شود و همگی آنها به هم می چسبند
زیبایی های موجود در طبیعت ،اولین و خاص ترین صورت زیبایی است اما موجودات زنده ی موجود در طبیعت نیز نمونه ی با ارزش تری از هنر طبیعت می باشند . هنگامی که به پدیده های طبیعی خاص برخورد می کنیم زیبایی راستین را درک می کنیم  .
برخی از فلاسفه هنرمند را مظهری از یگانگی طبیعت دانسته و از او به عنوان ثبت کننده ی زمان و مکان یاد می کنند .

 

همین حالا در دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی mba شرکت کنید

 

آیا آموزش MBA هنرهای تجسمی نرم افزار خاصی دارد ؟

به منظور یادگیری و آموزش دوره شش ماهه هنر های تجسمی ، بعد از فراگیری مبانی اصلی هنرهای تجسمی و شاخه های ان برای سهولت و سریعتر انجام شدن کار، همواره متخصصین در صدد هستند که نرم افزارهایی تهیه و ارایه کنند که باعث شود که روند یادگیری و انجام کار مورد نظر سریعتر شده و از کیفیت برتری برخوردار شود .
برای آموزش هنرهای تجسمی و ورزیده شدن در آن همواره بایستی اول از یادگیری و آموزش مبانی اولیه ی هنر آغاز کرد و بعد از انجام کارهای عملی مربوط به آن و کار ورزی توانست به صورت حرفه ای در تمامی زمینه های هنرهای تجسمی وارد شد.

برای بعضی هنرهای تجسمی ، مانند نقاشی ، عکاسی ، طراحی گرافیک ، طراحی صنعتی ،  معماری و ... به منظور سرعت گرفتن در کار و دقیق تر انجام دادن پروژه های هنری ، نرم افزار آموزشی هنرهای تجسمی خاصی تدوین و ارایه شده است که البته استفاده از آنها برای ابتدای ورود به فعالیت هنری حرفه ای پیشنهاد نمی شود بلکه یادگیری و آموزش هنرهای تجسمی در ابتدا بایستی به صورت کاملا اصولی و ابتدایی آغاز شده و مبانی آن به صورت کامل تفهیم شود که این کار از طریق شرکت در دوره ی هنرهای تجسمی و آموزش هنرهای تجسمی مقدور می گردد تا بعد در مراحل پیشرفته تر بتوان از تمامی این اصول و مبانی در خلق آثار هنری بهره گرفت ، آنچه که در مقوله ی آموزش هنرهای تجسمی بسیار مهم است ، این نکته است که فردی که خواهان ورود به این زمینه ی فعالیتی می باشد بایستی در ابتدا ، تمامی علایق و استعدادهای ذاتی خود را کشف کرده و همگام با پرورش و شکوفایی استعدادهای ذاتی -اش  قدم بردارد. هنگامیکه در این زمینه مشغول به فعالیت شد و توانست آثار منحصر به فرد و خاصی خلق کند ، با شرکت در دوره های مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی ( mba  کسب و کار هنرهای تجسمی )می توانید تمامی اصول و تکنیک های اصلی هنر های تجسمی را آموخته و در مرحله ی بعدی با در نظر گرفتن استعداد و علاقه ی خود در زمینه ی هنرهای تجسمی به صورت کاملا تفکیک شده موفق به اخذ مدرک مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی dba)  مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی ) شده و قدم های هرچه استوار تری در این زمینه ی هنری بردارند.

مدیریت هنرهای تجسمی

 

دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی چیست؟

هر یک از رشته های علوم به صورت کاملا اختصاصی برای خود قواعد و اصول مشخصی دارند که لازمه ی درک و فهم آنها آشنایی با قوانین و اصول علمی می باشد، دوره های آموزشی هنرهای تجسمی نیز از این قاعده مستثنی نیست.
دوره ی مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی ، دوره ای کاملا تخصصی و پیشرفته بوده که هر هنرمندی به منظور ارتقا سطح کیفی کارها و آثار ارایه شده ی خود و همچنین بهبود روند انجام فعالیت های هنری ، می بایست در آنها شرکت کرده و موفق به اخذ مدرک مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی شود . امروزه با پیشرفت و گسترش تکنولوژی و همچنین بکارگیری تمامی متد و تکنیک های هنری تمامی هنرمندان با بهره گیری از دانش روز و مدرن امروز توانسته اند راه های پیشرفت را به آرامی پیموده و در پلکان ترقی قدم گذارند . حال آنکه در این میان تخصصی کردن هنر و هنرمند نیز یکی دیگر از پیش نیازهای ترقی در این زمینه بوده و آموزش و پی گیری مداوم هنرمند را می طلبد از آنجایی که کلیه ی هنرمندان بایستی مجهز به دانش به روز و گسترده ی امروزی باشند ، لذا شرکت در کلاس های آموزشی دوره ی مدیریت حرفه ای کسب و کار و هنرهای تجسمی ( دوره ی dba مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی ) یکی از ملزومات و ابزارهای موفقیت یک هنرمند محسوب می شود.

 

چرا دوره MBA هنرهای تجسمی فن پردازان را انتخاب می کنیم ؟

 • موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازن با داشتن سابقه ی چندین ساله در زمینه ی آموزش دوره های عمومی و اختصاصی و همچنین اخذ تمامی مجوزهای مورد لزوم از سمت وزارت علوم، فناوری و تحقیقات ،  یکی از معتبر ترین مراکز تخصصی آموزشی بوده و همچنین دارای مجوز لازم از سمت وزارت علوم به منظور اعطای تمامی دوره های آموزشی تایید شده می باشد .
 • موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان با بهره گیری از دانش اساتید مجرب و زبده و همچنین به کار گیری کلیه متدهای جدید و ... اقدام به برگزاری دوره ی آموزشی مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی ( dba حرفه ای مدیریت کسب و کار هنرهای تجسمی ) نموده است .  
 • این موسسه معتبر آموزشی به واسطه ی سابقه ی فعالیت در زمینه ی برگزاری دوره های آموزشی DBA مدیریت عالی کسب و کار هنرهای تجسمی و MBA مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی  و همچنین اعطای مدارک معتبر مورد تایید وزارت علوم ، فناوری و تحقیقات به یکی از برترین موسسات آموزشی تبدیل شده است .
 • این موسسه آموزشی با بکارگیری اساتید برتر و با سابقه ی حوزه ی مدیریت کسب و کار هنرهای تجسمی موفق به برگزاری دوره های آموزشی مدیریت کسب و کار در زمینه های مختلف و سطوح مختلف با بهترین سطح کیفیت شده است .

کلیه دانش پذیران متقاضی رشته MBA هنرهای تجسمی با شرکت در دوره های آموزشی این موسسه علاوه بر کسب توانایی و مهارت و همچنین قابلیت های موجود مورد نیاز برای فعالیت در این زمینه موفق به اخذ مدرک ارشد مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی/ MBA هنرهای تجسمی شده و شانس خود را برای استفاده از فرصت های شغلی مناسب و همچنین ورود به بازار کار این حرفه افزایش می دهند .
از دیگر مزایا و یا مهمترین مزایای شرکت در دوره ی آموزشی مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی /MBA هنرهای تجسمی و مدیریت عالی کسب و کار هنرهای تجسمی /DBA هنرهای تجسمی ،تایید مدرک DBA و MBA  صادر شده از سمت موسسه ارزیابی بین المللی WES کانادا  می باشد.

 

همین حالا در دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار هنرهای تجسمی mba شرکت کنید

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره MBA هنرهای تجسمی

 • مبانی رنگ    

 • آشنایی با مفهوم تباین رنگ (تضاد رنگ) و کاربرد آن در نقاشی    

 • انواع تباین (کنتراست)    
 • مفهوم نقاشي ايراني    
 • سير تحول مينياتور    
 • مفهوم رنگ در هنر هاي سنتي ايران    
 • خواص رنگ    
 • رنگ های خنثی    
 • روانشناسی رنگ ها    
 • مفهوم سايه روشن    
 • مفهوم سطوح تیره روشن در طراحی    
 • مفهوم تنالیته و انواع آن    
 • رنگ مناسب نقاشي زير لاكي    
 • مبانی طراحی    
 • لوازم مورد نیاز طراحی    
 • طراحی مدل    
 • تناسب ها    
 • سایه روشن    
 • توالی در کار بر روی تکالیف مختلف    
 • عملکرد سیستم آموزش    
 • طراحی کوتاه مدت    
 • مواد و روش های به کار بردن آنها    
 • لوازم و تجهیزات کارگاه 
 • طراحی پیشرفته    
 • طراحی طبیعت بی جان    
 • شروع به تصویر کشیدن عمق مكان    
 • طراحی یک ورق کاغذ در وضعیت های مختلف    
 • طراحی کره در نیمکره    
 • طراحی گلدان گچی با نقش و نگار    
 • طراحی طبیعت بی جان با اشیاء بزرگ    
 • به کار بردن مواد گوناگون در طراحی طبیعت بی جان    
 • پرسپکتیو    
 • پرسپکتیو خطی    
 • دایره دید    
 • نقطه دید (یا دیدگاه)    
 • سطح و بعد نقاشی    
 • خط افق    
 • پرسپکتیو خطی    
 • پرسپکتیو مربع و مکعب از رو به رو    
 • پرسپکتیو مربع و مکعب در زاویه باز نسبت به سطح تصویر    
 • پرسپکتیو دایره    
 • تابعیت تصویر از فاصله بین تابلو و دیدگاه    
 • نقشه سطوح و خطوط به کار رفته در ترکیب های پرسپکتیوی    
 • کشیدن خطوط موازی افقی دورشونده در پرسپکتیو    
 • تقسیم خطوط صاف و سطوح به قسمت های مساوی    
 • نقاط دوری (فاصله)    
 • به کار بردن فاصله کوتاه شده میان بیننده و تصویر در ساختن پرسپکتیو    
 • متد ویژوال و مقیاس طبیعی در طراحی از روی مدل    
 • پرسپکتیو خیابان و جاده    
 • نقاشی     
 • آشنایی با ابزار و وسایل نقاشی    
 • مقوا    
 • انواع مداد طراحی    
 • مداد طراحی    
 • مداد رنگی    
 • مدل نقاشی    
 • تخته شاسی    
 • سبک های نقاشی    
 • سبک رئالیسم یا واقع گرایانه    
 • کوبیسم    
 • سبك اكسپرسیونیسم انتزاعی    
 • پسادریافتگری    
 • نقاشی پست مدرنیسم    
 • پیشینه پست مدرن    
 • فراواقع‌گرایی    
 • جنبش هنری    
 • هنر قرون وسطایی    
 • اكسپرسیونیسم    
 • اکسپرسیونیسم در انگلستان    
 • امپرسیونیسم (دریافتگری)    
 • هنر انتزاعی    
 • آشنایی با مفهوم طبیعت در طراحی و نقاشی    
 • آشنایی با طبیعت و ویژگیه ای آن    
 • شناسایی اصول طراحی از طبیعت    
 • شناسایی اصول طراحی به کارگیری سایه در طبیعت    
 • آموزش طراحی منظره    
 • لوازم ضروری برای طراحی منظره    
 • ایجاد بافت با مداد رنگی    
 • تاثیر حلال بر ایجاد بافت با مداد رنگی    
 • راهنمای قدم به قدم ایجاد بافت با مداد رنگی ( طراحی و زیرسازی )    
 • آموزش کشیدن آتش    
 • ترکیب مداد رنگی    
 • طراحی از پوست حیوانات    
 • خز متراکم شیر کوهی    
 • خز بلند و انباشته ی خرس    
 • طراحی چشم های جغد ، به صورت گام به گام      
 • پیکرتراشی    
 • اصول مجسمه سازی    
 • مواد مجسمه سازی    
 • تجهیزات کارگاه    
 • مشق های ابتدایی    
 • پیکرسازی اجسام هندسی    
 • مکعب    
 • منشور شش ضلعی    
 • استوانه    
 • هرم    
 • مخروط    
 • گروه اجسام هندسی    
 • مجسمه سازی (هیکل تراشی)    
 • طبیعت بی جان، نقش و نگار    
 • پیکره سازی اشیاء از روی مدل    
 • اطلاعات اولیه درباره نقش برجسته (رلیف)    
 • مجسمه سازی نقش و نگار گل و گیاه از روی مدل های گچی    
 • مجسمه سازی گل و گیاه از روی مدل    
 • پیکره سازی نقش و نگار پیچیده گیاهی از روی نمونه های گچی    
 • پیکره سازی طبیعت بیجان در نقش برجسته    
 • پیکره سازی گروه اجسام هندسی در نقش برجسته    
 • طبیعت بی جان در نقش برجسته    
 • قالب گیری اولیه طبیعت بی جان    
 • پرسپکتیو    
 • اطلاعات اولیه در زمینه تئوری سایه ها    
 • سایه ها در روشنایی طبیعی    
 • سایه ها در نور مصنوعی    
 • بازتاب های آیینه ای    
 • کشیدن بازتاب در آب    
 • کشیدن بازتاب در آیینه موازی با سطح تصویر    
 • کشیدن بازتاب در آیینه شیب دار عمود بر سطح تصویر    
 • پدیده پرسپکتیو هوایی    
 • خطاهای بصری    
 • تاریخچه موسیقی        
 • ارتباط کشف کشاورزی و کشف موسیقی    
 • پیدایش طبقات و تمدن در شرق    
 • موسیقی سومریان    
 • سازهای سومریان    
 • سازهای قرن سوم پیش از میلاد    
 • سازها و ابزارهای موسیقی در مصر    
 • سازهای بادی مسی    
 • نفوذ موسیقی ایران در چین    
 • سازهای چین    
 • سازهای یهودیان    
 • مختصری از تاریخچه پیدایش موسیقی در ایران    
 • سبک موسیقی    
 • گام موسیقی    
 • رابطه با گام غربی    
 • معرفی دستگاه ها و گوشه های موسیقی ایرانی    
 • آواز    
 • قطعات ضربی بدون کلام  و با کلام در موسیقی ایرانی 
 • اصطلاحات موسیقی    
 • نت خواني    
 • خطوط حامل    
 • خطوط کمکی    
 • خطوط اضافه    
 • انواع كليد در موسيقي    
 • كشش نت در موسيقي    
 • ريتم    
 • ضرب در موسيقي    
 • سلفژ (یا سلفاژ)    
 • تقسيمات صداي انسان    
 • فرکانس    
 • هارمونی    
 • الفبای موسیقی    
 • تعریف اجمالی چند اصطلاح کلیدی    
 • ملودی    
 • گام    
 • هارمونی    
 • کنترپوآن    
 • آموزش گام به گام مبانی نت‌نویسی و نت خوانی    
 • نت    
 • پیشینه نام گذاری نت ها    
 • گام ها در موسیقی    
 • درجه گام    
 • ریشه گام    
 • انواع گام    
 • گام کروماتیک    
 • گام دیاتونیک    
 • گام ماژور ( Major Scale )    
 • گام مینور ( Minor Scale )    
 • گام مینور پنتاتونیک ( Pentatonic Minor Scale )    
 • گام ماژور پنتاتونیک ( Major Pentatonic Scale )    
 • گام مینور هارمونیک ( Harmonic minor Scale )    
 • گام ماژور بلوز ( Blues Major Scale )    
 • گام عربی ( Arabic Scale )    
 • ریتم در موسیقی    
 • تونالیته و آکوردشناسی    
 • هارمونی و بافت موسیقی