دوره یکساله مدیریت بازاریابی و فروش(MBA)

MBA بازاریابی و فروش


  دوره MBA بازاریابی و فروش چه دوره ای است؟ آیا به مدرک MBA بازاریابی و فروش نیاز دارم؟ موقعیت های شغلی MBA بازاریابی و فروش چیست؟ آیا برای فروش و بازاریابی نیاز به مدرک MBA داریم؟ مزایای شرکت در دوره MBA بازاریابی و فروش مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ مهارت های مورد نیاز مدیر بازاریابی و فروش چیست؟   دوره MBA بازاریابی و فروش چه دوره ای است؟ دوره MBA بازاریابی و فروش، دوره ای است که برای افرادی طراحی شده است که به دنبال مدیریت حرفه ای کسب...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

 

دوره MBA بازاریابی و فروش چه دوره ای است؟

دوره MBA بازاریابی و فروش، دوره ای است که برای افرادی طراحی شده است که به دنبال مدیریت حرفه ای کسب و کار خود در زمینه ی بازاریابی و فروش هستند و شیوه های برنامه ریزی، توسعه و پیاده سازی استراتژی های بازاریابی  جدید را یاد بگیرند. علاوه بر این، فراگیران با یادگیری مهارت ها و دانش لازم ، کسب و کار خود را تجزیه و تحلیل می کنند. MBA بازاریابی و فروش به بررسی موضوعاتی همچون آشنایی با بازاریابی و هدف از فعالیتهای بازاریابی، آشنایی با مفهوم اندازه گیری تقاضا، شناسایی ابزار تبلیغات ، آشنایی با مفهوم فروش ، شناسایی اصول سیستم بازرگانی بین ‌المللی و مباحثی از این قبیل می پردازد. در این دوره با استفاده از فرآیندها و شیوه های بازاریابی اثبات شده، رفتار مصرف کننده و وفاداری مشتری و تقسیم بندی بازار می توانید به کسب و کار خود رونق دهید. اگر به مباحث بازاریابی، عرضه و تقاضا، شناسایی روش ‌ها و استراتژی قیمت گذاری، بازارهای بین المللی، و مباحثی از این  قبیل علاقه مند باشید، این دوره برای شما می تواند گزینه ی مناسبی باشد. MBA بازاریابی و فروش در سال های اخیر یکی از معتبر ترین مدارک در زمینه کسب و کار بوده است. امروزه با افزایش رونق بازاریابی دیجیتال و کسب و کار آنلاین،  اکثر کسب و کارها دارای تیم های بازاریابی و فروش قوی هستند که متخصص استخراج و تحلیل داده های مربوط به مشتریان هستند و این نیاز به مدرک MBA بازاریابی و فروش را بیشتر می کند که در بخش بعدی به بررسی آن می پردازیم.

 

همین حالا در دوره مدیریت بازاریابی و فروش(MBA) شرکت کنید

 

مدیریت بازاریابی

آیا به مدرک MBA بازاریابی و فروش نیاز دارم؟

اگر فردی هستید که مهارت های بین فردی قوی، شخصیت جذاب، و یک ذهنیت خوب و آینده نگر برای کسب و کار دارید می توانید MBA بازاریابی و فروش را در نظر بگیرید. این مدرک همچنین برای متخصصانی که در یک محیط کاری سریع و به صورت تیمی کار می کنند بسیار مفید است. MBA بازاریابی و فروش روی موضوعاتی همچون ویژگی های قیمت گذاری، ایجاد کمپین، ارزیابی، فروش، روابط عمومی، استراتژی کسب و کار عمومی، امور مالی و بازاریابی دیجیتال متمرکز است. لذا، اگر به دنبال درک بهتر این موضوعات به صورت نظری و عملی هستید، مدرک MBA بازاریابی و فروش می تواند برای شما گزینه ی مناسبی باشد به این دلیل که این مدرک  می تواند به شما کمک کند تا موقعیت  شغلی خود را با استفاده از مهارت ها و دانش بدست آمده از این مدرک ارتقاء دهید و  خود را برای شروع یک کسب و کار جدید آماده کنید. علاوه بر این، آیا می دانستید که کارفرمایان هم نیاز به این مدرک دارند؟ با اخذ مدرک MBA بازاریابی و فروش، کارفرمایان می توانند به سمت های بالاتر ارتقاء یابند. در واقع، کسب مدرک MBA بازاریابی و فروش می تواند مسیر شغلی شما را عوض کند و درآمد شما را بالا ببرد.

مدرک MBA بازاریابی و فروش درهای بسیاری از موقعیت های شغلی هیجان انگیز را به سوی  شما باز می کند. اکثر کسب و کار ها به بازاریابی و فروش برای حفظ رقابت نیاز دارند، بنابراین افرادی که این مدرک را اخذ می کنند ممکن است فرصت های شغلی متنوعی را پیش روی خود ببینند. هم چنین عناوین شغلی شغلی می تواند متفاوت باشد و شامل مدیر بازاریابی، مدیر بازاریابی دیجیتال، ، مدیر فروش، مدیر بازاریابی، متخصص منابع انسانی، مدیر فروشگاه و متخصص روابط عمومی باشد. MBA  بازاریابی و فروش یک ابزار بسیار ارزشمند است و آن چیزی است که شما به آن برای بازاریابی و فروش محصولات و خدمات خود نیاز دارید. علاوه بر این، MBA بازاریابی و فروش به کارفرمایان می گوید که شما در حوزه ی بازاریابی و فروش متخصص هستید و سطح تعهدی از کار را به کارفرما نشان می دهد که محیط کار بسیار ارزشمند خواهد بود. کسب مدرک MBA بازاریابی و فروش می تواند چالش برانگیز باشد ولی مدرکی در بالا در سطح کسب و کار است که مزایایی را به همراه دارد که علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، مواردی هم در پایین ذکر شده است که می توانید آنها را بخوانید.

 

درک کلی از کسب و کار: هنگام تحصیل در MBA بازاریابی و فروش علاوه بر کسب یک سری از مهارت ها و مباحث نظری ، تمرکز اصلی آن به وضوح روی کسب و کار است. فراگیران در این زمینه به یک نگاه جامع و کامل به تمام جنبه های کسب و کار، از جمله عملیات داخلی و تعاملات خارجی می رسد. با توجه به اینکه ارتباط بین فناوری اطلاعات، عملیات و بازاریابی در چند سال گذشته بطور قابل توجهی تقویت شده است، درک عمیق تر از استراتژی های مربوط به کسب و کار نیز مهم شده است. به عنوان مثال استفاده از کلان داده ها به تقویت این رابطه کمک کرده است  که موجب آن  بینش و تمایلات مصرف کننده از آن داده ها بدست می آید که  امکان ادغام بیشتر بین بازاریابی و دیگر بخش های کسب و کار را فراهم می آورد. بدون شک، دانش عمیق کسب و کار می تواند به طور قابل ملاحظه ای به بازاریاب ها کمک کند و به آنها این امکان را می دهد تا کمپین های تبلیغاتی سود آور ایجاد کنند که به طور نزدیک با نیازها و خواسته های شرکت مطابقت دارد.

 

متفاوت فکر می کنید: فراگیرانی که MBA بازاریابی و فروش را یاد می آموزند پا فراتر از کسانی می گذراند است که تنها مایل به پست های مدیریتی هستند. اگرچه این پست های مدیریتی بسیار می تواند برای فرد در آمد بیشتری داشت باشد ولی چیزی که  فرد در این میان با کسب این مدرک بدست می آورد، توانایی تفکر خلاق و متفاوت است. دنیای کسب و کار نیاز به تفکر خلاق دارد. بدون تفکر خلاق، چالشهایی مانند برآورده شدن اهداف رشد و نیازهای مشتریان، برآورده نخواهد شد. MBA بازاریابی و فروش افراد علاقه مند به این حوزه را دعوت می کند تا تفکر انتقادی و روش های جدیدی را برای انجام کارها اتخاذ کنند و آنها را تشویق به حل مسائل می کند تا با استفاده از قوی تفکر انتقادی و خلاقیت خود کمپین های تبلیغاتی مفیدی به راه اندازند که برای شرکت یا سازمان مفید واقع شود.

 تغییر چشم انداز بازار: این حقیقت قابل انکار نیست که بازاریابی و فروش زمینه ای پویا است و دائما در حال تغییر و تکامل است. کسانی که نمی توانند با روندهای تازه و متغییر بازار حرکت کنند، معمولا سریعا از این روند سریع عقب می افتند. افرادی که در زمینه MBA بازاریابی و فروش تخصیل می کنند در برخورد این روند رو به رشد ، به سرعت سازگار می شوند. انعطاف پذیری و مهارت های خلاقانه در مسیر کسب موفقیت در دنیای کسب و کار به ویژه بازاریابی، نیاز به مدت زمان بسیاری دارد. بنابراین، بازاریابی و فروش بخش جدایی ناپذیر از یک سازمان است و ارتباط اساسی بین مدرک MBA بازاریابی و فروش و بازار کار، ارتباط مستقیمی است، به ویژه این که این مدرکی بسیار شناخته شده در سطح بین الملل است.

ایجاد شبکه ی فروش خوب: مزیت اصلی MBA بازاریابی و فروش علاوه بر مهارت هایی که در این دوره  یاد می گیرید، ایجاد شبکه حرفه ای است که شما ایجاد می کنید. شما می توانید شبکه ی فروش و بازاریابی خود را با استفاده از مهارت های بدست آمده از این دوره، ایجاد کنید. افرادی در زمینه ی بازاریابی و فروش موفق می شوند که بتوانند شبکه ی فروش خود را به طور مؤثر و کارآمد ایجاد کنند.

ارتقاء شغلی: کسب مدرک MBA بازاریابی و فروش می تواند شانس ارتقاء شغلی را بالا ببرد. انواع کسب و کار، مهارت های رهبری و دانش ارائه شده در MBA بازاریابی و فروش به افراد کمک می کند تا به موقعیت شغلی خوبی دست یابند. هر چه تحصیلات شما بالاتر باشد، فرصت های شغلی بهتری پیش روی شما خواهد بود. بسیاری از شرکت های تجاری بزرگ، افرادی را استخدام می کنند که پیشینه قوی MBA بازاریابی و فروش دارند. شرکت های بزرگ و مشهور به دنبال افرادی خبره و متخصص در زمینه ی بازاریابی و فروش هستند که مهارت های ویژه دارند و بازار را به معنای واقعی درک کرده باشند. اگر شمّ تجاری و علاقه به مباحث بازاریابی و فروش دارید، این مدرک به شما کمک می کند تا عناوین شغلی خوبی بدست آورید مانند مدیر تحقیقات، مدیر ارشد بازاریابی، مدیر بازاریابی دیجیتالی، مدیر فروش، کارشناس ارشد فروش.

درآمد بیشتر: با توجه به داده های سایت PayScale.com در آوریل 2017، بسته به عنوان شغلی، حقوق سالانه افراد دارای MBA بازاریابی و فروش بین 39،002 تا  226،692 بود. در مقابل، افراد دارای BBA بازاریابی (مدیریت اجرایی کسب و کار) بسته به عنوان شغلی ، حقوق و دستمزد آنها بین 42000 تا 87000 دلار بود. به طور ویژه، حقوق متوسط سالانه مدیران بازاریابی با مدرک BBA  برابر با 87،000 دلار بود. در مقابل، مدیران بازاریابی و فروش با 100،733 دلار حقوق دریافت کردند.

کسب دانش پیشرفته: MBA بازاریابی و فروش شامل مجموعه ای از کارهای پیشرفته کسب و کار، در کنار گزینه های بازاریابی خاص است. شما می توانید دانش خود از مباحث کلی کسب و کار، مانند امور مالی، مدیریت شرکت ها و منابع انسانی ارتقاء دهید و در عین حال تمرکز خود را بر مهارت های بازاریابی خود قرار دهید. دوره ی MBA بازاریابی و فروش  به طور تخصصی روی موضوعاتی نظیر شناسایی اصول جذب و نگهداری خریدار ، شناسایی مقاطع بازار و انتخاب بازار هدف ، آشنایی با طبقه بندی کالا ، اهداف مدیر فروش و شناسایی روش‌ها و استراتژی قیمت گذاری متمرکز است. این مدرک می تواند به عنوان دانش پایه برای پیشرفت حرفه ای باشد و با استفاده از این دانش بدست آمده  می توانید قدرت درآمد زایی خود را افزایش دهید.

 

موقعیت های شغلی MBA بازاریابی و فروش چیست؟

زمینه بازاریابی و فروش به سرعت در حال پیشرفت است، و بیشتر این به دلیل تکنولوژی های جدید که به طرز چشمگیری تغییر کرده است و هم چنین مصرف کنندگانی که یک محصول یا خدمات را خریداری می کنند، است. اما موقعیت های شغلی موجود برای کسانی که دارای MBA بازاریابی و فروش هستند، به طور پیوسته در حال رشد است. در این قسمت می خواهیم شما را با برخی از موقعیت های شغلی MBA بازاریابی و فروش آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

مدیر اجرایی بازاریابی و تبلیغات:

مدیر اجرایی بازاریابی و تبلیغات مسئول برنامه های بازاریابی و فروش شرکت است. تفکر خلاق و نوآوری در جهت بازار و فروش یکی از عوامل ضروری در این عنوان شغلی است. هم چنین توانایی ایجاد ارتباط مؤثر و کارآمد با کارمندان و مشتری یک از مهارت های لازم این شغل است. مدیر اجرایی بازاریابی و تبلیغات از طریق کانال های بازاریابی بیشماری همچون رسانه های اجتماعی، تلویزیون و رادیو، روزنامه های کثیر الانتشار تبلیغات خود را انجام می دهد. در تمامی این کارها، مدیر اجرایی بازاریابی و تبلیغات باید مهارت های رهبری استثنایی را نشان دهد. همچنین بازاریابی و فروش شرکت ها را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد. علاوه بر این، وی اهداف را به طور مشخص تعیین می کند تا تیم در جهت آنها حرکت کند . یکی دیگر از وظایف اصلی وی ارزیابی نیروهای جدید برای استخدام و واگذاری مسئولیت به آنها است. برای این شغل داشتن پیش زمینه ی اطلاعاتی قوی لازمه ی این شغل است. کارفرمایان به دنبال مدیران اجرایی بازاریابی و تبلیغاتی هستند که علاوه بر تحصیلات عالی، دارای مهارت های کافی برای هدایت تیم تبلیغات خود باشند. میزان حقوق دریافتی این عنوان شغلی بر اساس میزان سابقه ی کاری متفاوت است. اگر سابقه ی کاری فرد کمتر از 5 سال باشد میزان حقوق وی برابر با 88000 دلار خواهد بود. مدیران اجرایی با بیش از سابقه ی کاری 5 سال، حقوقی برابر با 116000 دلار دارند. هم چنین اگر فرد سابقه ی کارش بین 10تا 20 سال باشد، حقوق متوسط آنها برابر با 192000 دلار است.

مدیر بازاریابی:

مدیر بازاریابی به فردی در شرکت اطلاق می شود که به ایجاد امور تبلیغاتی مختلف و یا کمپین های فروش کالاهای و خدمات تجاری کمک می کند. مدیر بازاریابی می تواند در خط تولید محصول، ییخش بازارایابی و فروش، بخش برندینگ یا به طور یک بخش مستقل در شرکت ها کار کند. مدیر بازاریابی معمولا تیمی متشکل از تیم های خلاقیت و گرافیک، تحقیق، تبلیغات و فروش دارد.
مدیر بازاریابی معمولا یک یا چند بازاریاب را نظارت می کند. مدیر بازاریابی ممکن است خود تمام کمپین های فروش و تبلیغاتی را طراحی کند. با این حال، او معمولا یک جلسه با اعضای مختلف تیم بازاریابی می گذارد تا با استفاده از ایده های جدید و بارش مغزی بین افراد تیم شعارهای بازاریابی و تبلیغاتی جذابی را طراحی کنند. به طور معمول، یک کمپین بازاریابی همچنین نیاز به تحقیقات در بازار است تا در مورد جذابیت محصول یا خدمات تحقیقاتی انجام شود. مدیران بازاریابی معمولا باید در گروه و جلسات مختلف شرکت کنند و تا حدی ساعات کاری آنها شلوغ است. بر اساس میزان سابقه ی کاری فرد، حقوق مدیر بازاریابی می تواند متفاوت باشد. مدیران بازاریابی با سابقه ی کمتر از 5 سال حقوقی برابر با 54000 دلار دارند. اگر سابقه ی آنها بیش از 5 سال باشد میزان حقوق آنها برابر با 67000 دلار خواهد بود. مدیران بازاریابی با سابقه بین 10 الی 20 سال حقوقی برابر با 74000 دلار دارند.

مدیر ارشد بازاریابی و فروش:

مدیران ارشد بازاریابی و فروش مدیران عالی مرتبه در شرکت هستند که مسئول تعیین استراتژی برای بهبود و یا حفظ سهام بازار برای کالاها یا خدمات هستند. این کار شامل تعیین استراتژی در بسیاری از زمینه های مربوط به ارائه خدمات و محصولات شرکت، برند سازی و تبلیغات و حتی قیمت گذاری و تخفیف می شود. مدیر ارشد بازاریابی و فروش معمولا دریک  بخش از سازمان/شرکت کار می کند که مختص به تحقیق و ارائه ی داده های تحلیلی مربوط به بازاریابی و ایده های خدمات و محصولات جدید می باشد.  یعنی مدیر ارشد بازاریابی و فروش می تواند به عنوان یک عامل مهم در ارائه ی محصولات و خدمات جدید باشد.
بوسیله ی استفاده دقیق از ابزارهای تحقیق در بازار می توانند به تعیین نیازها و خواسته های مصرف کننده کمک کنند. تحقیق در بازار می تواند منجر به تأکید بیشتر بر خدمات و همکاری بیشتر با مدیران تیم تحقیق و توسعه برای تولید محصولات جدید شود. میزان حقوق و دستمزد این شغل نیز بر اساس سوابق کاری می تواند متغیر باشد. اگر سابقه ی کاری فرد کمتر از 5 سال باشد، میزان حقوق آنها برابر با 86000 دلار است. برای مدیران ارشد با سابقه ی بین 5 تا 10 سال حقوقی برابر با 128000 دلار دارند. هم چنین مدیران بازاریابی و فروش با سابقه ی بین 10تا 20 سال حقوقی برابر با 155000 دلار خواهند داشت. 

 

مدیر توسعه کسب و کار:

مدیر توسعه کسب و کار برای بهبود وضعیت بازار و دستیابی به رشد اقتصادی کار می کند. این مدیر اهداف استراتژیک بلند مدت را تعریف می کند، روابط کلیدی مشتری را ایجاد می کند، فرصت های کسب و کار را شناسایی کرده و آنها را با شرایط کنونی بازار سازگار می کند.  آنها با تیم فروش، اعضای تیم بازاریابی و سایر مدیران همکاری می کنند تا فرصت های فروش را افزایش دهند و در نتیجه درآمد شرکت را افزایش می دهد. برای رسیدن به این هدف، مدیر توسعه کسب و کار، مشتریان جدید را پیدا می کند، محصولات و خدمات را به آنها معرفی می کنند و درنهایت آنها را به عنوان مشتری ثابت جذب می کنند. مدیران توسعه کسب و کار نیز اطمینان حاصل می کنند که مشتریان آنها از خدمات و کیفیت محصولات راضی هستند، یعنی به گونه ای مشتری مداری انجام می دهند. میزان حقوق دریافتی این افراد بر اساس سابقه کاری متفاوت است. حقوق دریافتی مدیر توسعه کسب و کار با سابقه ی کاری کمتر از 5 سال برابر با 63000 دلار است. اگر فرد سابقه ی کاری بین 5 تا 10 سال داشته باشد، حقوق متوسط وی برابر با 80000 دلار است. مدیران با سابقه ی 10 تا 20 سال، حقوق دریافتی متوسط برابر با 92000 دلار دارند.

 برنامه ریز تبلیغات:

این افراد کمپین های بازاریابی را برای شرکت های خود طراحی می کنند و هماهنگی های لازم را برای اجرای آنها انجام می دهند. کمپین هایی که مشتمل بر سخنرانی ها، رسانه های اجتماعی، چاپ بنر و تابلو های تبلیغاتی، پست های الکترونیکی، و یا تبلیغات تلویزیونی، و اغلب ترکیبی از این موارد می باشند. برنامه ریز های تبلیغاتی غالبا با در نظر گرفتن اهداف بلند مدت شرکت ، ایده های جذابی ارایه می دهند. آنها با دیگر بازاریابان و طراحان گرافیک که مسئول راه اندازی کمپین هستند همکاری می کنند . همچنین ممکن است با نمایندگان خدمات فروش / خدمات مشتری و فروشندگان همکاری کنند. میزان حقوق دریافتی این افراد بر اساس میزان سابقه ی کاری متفاوت است. اگر دارای سابقه ی کاری کمتر از 5 سال باشند حقوق دریافتی آنها برابر با 40000 دلار است. برنامه ریز تبلیغات با سابقه ی بین 5 تا 10سال حقوقی برابر با 46000 دلار دریافت می کنند. هم چنین اگر سابقه ی فرد بین 10 تا 20سال باشد، میزان حقوق دریافتی وی برابر با 49000 دلار است.

مدیر برند:

یک مدیر برند به طور کلی با اصول اولیه مانند تقسیم بندی انواع مشتری آشنایی دارد که باعث می شود تا تیمی که با آن همکاری می کند را به نحو احسن به سمت بازار هدف هدایت کند. آنها از روش های متفاوتی مانند جمعیت شناسی، مطالعه ‌ی ارزشها و خواسته های مصرف کنندگان ، مطالعات جغرافیایی و رفتاری استفاده می کنند. مدیران برند مسئول ایجاد هویت نام تجاری برای محصول هستند؛ نام تجاری باید در بازار متمایز باشد و به همین دلیل مدیر برند، باید در انتخاب نام تجاری یک خدمات یا محصول دقت کافی داشته باشد. متوسط حقوق و دستمزد مدیر برند مبتدی  44،783 دلار در سال است، در حالی که مدیران ارشد برند به طور میانگین 104،433 دلار حقوق دریافت می کنند.

 

گواهینامه بازاریابی و فروش mba

 

آیا برای فروش و بازاریابی نیاز به مدرک MBA داریم؟

اکنون که در مورد موقعیت های شغلی متنوع MBA بازاریابی و فروش بحث کردیم، این سؤال برایتان ممکن پیش آید که آیا اصلا برای فروش و بازاریابی محصول یا خدمات خود نیاز به مدرک MBA داریم؟ در پاسخ به این سؤال می توان گفت که علاوه بر مزیت رقابتی در بازار کار، MBA مهارت های افراد حرفه ای را که در بخش فروش و بازاریابی فعالیت می کنند را بهتر می کند. این مهارت ها در فعالیت های روزمره مدیر فروش یا بازاریابی اعم از مشاوره در مورد مسائل فنی مشتریان، نظارت بر کارکنان، حل و فصل شکایات یا مشکلات مشتری، پذیرش انتقادات و پیشنهادات مشتری و کاهش هزینه های سازمانی پدیدار می شوند. با درک پیشرفته از مفاهیم و شیوه های کسب و کار که از مدرک MBA بدست می آورید می توانید به وضوح تفاوت بین موفقیت و شکست در مدیریت فروش را درک کنید. حتی بازاریاب ها و فروشندگان حرفه ای هم نیاز به داشتن مدرک MBA دارند زیرا روش های علمی بدست آمده از مدرک MBA را می توانند با تجربیات خود تلفیق کرده و فروش خود را بیشتر کنند. مدرک MBA به شما مهارت هایی را می آموزد که در فروش و بازاریابی خود موفق باشید. این مهارت ها مشتمل بر حسابداری، شیوه های نوین کسب و کار، مدیریت فروش، تفکر استراتژیک و رهبری است و شانس شما موفقیت شما را در دنیای تجارت افزایش می دهد.  اگر شما علاقه مند به تحصیل در MBA بازاریابی و فروش هستید، می توانید در دوره MBA بازاریابی و فروش شرکت کنید . در این راستا، مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان اقدام به برگزاری دوره MBA بازاریابی و تبلیغات کرده است تا علاقه مندان به زمینه ی بازاریابی و فروش مهارت های خود را تقویت کرده و فروش خود را افزایش دهند.

 

همین حالا در دوره مدیریت بازاریابی و فروش(MBA) شرکت کنید

 

مزایای شرکت در دوره MBA بازاریابی و فروش مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

در مورد لزوم به داشتن مدرک MBA بازاریابی و فروش قبلا صحبت کردیم ولی اینکه چرا باید در دوره های MBA بازاریابی و فروش این مؤسسه شرکت کنیم لازم است توضیحاتی در این باره داده شود. مؤسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان يکي از معدود مؤسسات معتبری است که پس از اخذ کليه مجوزات لازم از سوي مراجع ذيصلاح اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي مختلف از جمله دوره MBA بازاریابی و فروش کرده است. محتوای این دوره تحت نظر اساتید برتر و مجرب تهیه و طراحی شده است که مطابق با استانداردهای روز به صورت بسته های آموزشی به دانش پذیران گرامی ارائه می شود. محتوای درسی این دوره با بررسی دقیق و بر اساس نیازهای افراد علاقه مند در زمینه بازاریابی و فروش طراحی شده است.

علاوه بر این مزایا ، شرکت در دوره MBA بازاریابی و فروش این مؤسسه مزایایی را به همراه دارد که عبارتند از:

 

 • تأیید مدارک دانش پذیران توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری کشور پس از اتمام دوره که این خود اعتبار بالای مدرک را نشان می دهد.

 •  امکان ارزیابی مدارک توسط سازمان WES کانادا

 •  در صورتیکه دانش پذیر قصد مهاجرت یا کار در کشورهای خارجی را داشته باشد، امکان ترجمه رسمی مدارک با مهر وزارت امور خارجه وجود دارد.

 • ارائه ی منابع دیداری- شنیداری دوبله شده به زبان فارسی همراه با بسته های آموزشی

 • ارسال بسته های آموزشی به کلیه ی نقاط کشور

 • امکان رفع مشکل دانش پذیران طی دوره

 •  ارائه مشاوره تخصصی از ابتدا تا انتهای دوره

 

مهارت های مورد نیاز مدیر بازاریابی و فروش چیست؟

MBA مدیریت و بازاریابی یک برنامه جامع برای کسب و کار است که به دلیل ویژگی هایی که دارد مهارت های کسب و کار را تقویت می کند و بستری را برای توسعه ی مهارت های ارزشمند فروش و بازاریابی فراهم می کند. در این قسمت می خواهیم به بررسی مهارت های مورد نیاز مدیر بازاریابی و فروش بپردازیم.

مقابله با فشار:

تقریبا در هر موقعیت شغلی شرایط تحت فشار زیادی وجود دارد، اما محیط کسب و کار به دلیل فشار، سرعت و سطح تعهد شناخته شده است. مدیر بازاریابی و فروش دارای توانایی خاص برای مدیریت تیم در مواقع پر تنش بوده و سعی می کند علاوه بر کنترل استرس و فشار روحی خود، در محیط کار آرامش ایجاد کند. مدیر بازاریابی و کسب و کار با اعتماد به نفس بالایی که دارد، هر گونه موانعی که بر سر راهشان باشد را با آرامش کنار می گذارند.

مهارت های ارتباطی مؤثر:

در حالی که مهارت های ارتباطی عالی در بسیاری از مشاغل مهم است، در MBA بازاریابی و فروش یکی از ارکان اصلی آن به حساب می آید. به دلیل طیف وسیعی از مهارت های ارائه شده در MBA بازاریابی و فروش، فراگیران درک جامعی از اصول و زبان کسب وکار پیدا می کنند. مدیر بازاریابی و فروش با تکنیک ها و مهارت های فن بیان قوی که دارد، می تواند سود بیشتری در کسب و کار خود داشته باشند.

فناوری:

در نهایت، مهارت های تکنولوژی برای موفقیت شما ضروری است. با استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه، ایمیل های تبلیغاتی، شبکه های اجتماعی و CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) برای پیگیری میزان پیشرفت یک کمپین تبلیغاتی ، می توانید کسب و کار خود را بهتر توسعه دهید. برای اینکه مدیر بازاریابی و فروش بهتری باشید، باید با فناوری های روز پیش بروید و از آنها به نحو احسن برای تبلیغات و بازاریابی خود استفاده کنید.

توسعه خلاق:

مدیران بازاریابی و فروش نه تنها استراتژیست هستند، بلکه به صورت خلاقانه روش هایی را برای توسعه ی کسب و کار خود ارائه می دهند. یک مدیر بازاریابی و فروش با استفاده از بارش مغزی با تیم بازاریابی و فروش خود، روش های جدید تبلیغ و ترویج یک محصول یا خدمات جدید را ارائه می دهند و این امکان را فراهم می سازد تا کسب و کار با استفاده از نوآوری و خلاقیت پیش برود.

 

توانایی مذاکره و گفتگو:

مذاکره یک مهارت مهم در بازاریابی و فروش است. از طریق مذاکره با مشتریان در مورد قیمت محصول یا خدمات، زمان بندی ها و برآورده کردن انتظارات مشتری ، مدیر بازاریابی و فروش می تواند خدمات و محصولات را به نحو احسن به مشتری ارائه دهد. موفقیت در بازاریابی و فروش نیازمند مهارت های گفتگو و مذاکره ی قوی می باشد به نحوی که  به هر دو طرف سود عادلانه برسد.

توانایی حل مشکل

مدیران بازاریابی و فروش با دیدگاه استراتژیک و تفکر انتقادی در مورد مسائل مربوط به کسب و کار، راه حل های مفیدی را ارائه می دهند. این مدیران قبل از اینکه تصمیمات جدی و حیاتی بگیرند، خوب درباره موضوع مربوطه فکر می کنند و با استفاده از پشتوانه ی نظری و تجربه ی خود، برای برون رفت از بحران ها حداکثر تلاش خود را می کنند.

تحلیل و تحقیق استراتژیک:

مدیر بازاریابی و فروش توانایی انجام تحقیقات جامع و تجزیه و تحلیل داده ها را به طور موثر دارد. وی با استفاده از تحقیقات استراتژیک در طیف وسیعی از کسب و کار و بازاریابی، بازخورد های مشتریان را بررسی می کند. این مهارت  به مدیر این امکان را می دهد تا به جوانب مختلف کسب  و کار توجه داشته باشند.

تفکر انتقادی:

تفکر انتقادی استراتژیک مبنای مدیریت بازاریابی و فروش است که همیشه به مدیران کمک می کند تا دیدگاه و چشم انداز کلی شرکت و سازمان را درک کرده و در جریان آن حرکت کنند.

 

همین حالا در دوره مدیریت بازاریابی و فروش(MBA) شرکت کنید

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این دوره همراه با پکیج MBA ارائه میگردد.

فصل 1.    مفاهیم و موضوعات    

 • 1. مبانی اجتماعی بازاریابی    
 • مدیریت بازاریابی    
 • مفهوم بازاریابی    
 • مفهوم بازاریابی اجتماعی    
 • اهداف نظام بازاریابی    
 • پذیرش سریع بازاریابی
 • 2. برنامه‌ریزی استراتژیک و نقش بازاریابی در سازمان    
 • نگرش کلی به برنامه‌ریزی    
 • مزایای برنامه‌ریزی    
 • شیوههای برنامه ریزی    
 • برنامه‌ریزی استراتژیک    
 • تعیین رسالت شرکت    
 • تعیین اهداف شرکت    
 • تعیین ترکیب فعالیتها    
 • تهیه خطمشی‌های رشد    
 • بازاریابی و سایر واحدها    
 • فرایند مدیریت بازاریابی    
 • تجزیه و تحلیل فرصت‌های بازار    
 • انتخاب مصرف‌کنندگان هدف    
 • اندازه‌گیری تقاضا و پیشبینی آن    
 • تقسیم بازار    
 • هدف گیری در بازار    
 • جایگاه یابی در بازار    
 • تهیه ترکیب عناصر بازاریابی    
 • مدیریت تلاش های بازاریابی    
 • خطمشی های بازاریابی رقابتی    
 • وظایف مدیریت بازاریابی    

فصل 2.    انواع بازاریابی    

 • انواع بازاریابی    
 • ویژگی های امور خدماتی    
 • مدیریت بازاریابی خدمات    
 • آمیخته بازاریابی خدمات    
 • آینده خدمات
 • بازاریابی در سازمان های غیرتجاری
 • وسعت بازاریابی غیرتجاری    
 • مفهوم مبادله و بازاریابی در سازمان های غیرتجاری    
 • بازارهای موجود در سازمان های غیرتجاری    
 • اهمیت بازاریابی غیرتجاری    
 • طرز تفکر سازمان های غیرتجاری نسبت به بازاریابی    
 • ایجاد برنامه استراتژیک برای بازاریابی غیرتجاری    

فصل 3.    اینترنت و بازاریابی    

 • بازاریابی و اینترنت    
 • تعریف بازاریابی اینترنتی    
 • اشکال مختلف بازاریابی اینترنتی    
 • محاسن و معایب بازاریابی اینترنتی    
 • تأثیر اینترنت برآمیخته بازاریابی(4P)    
 • تکنیک های تشویق کننده در اینترنت    
 • بازاریابی و دیدگاه‌های متفاوت    
 • فعالیتهایی که به ضرر مصرف کنندگان می‌انجامد    
 • فعالیتهایی که به ضرر جامعه است    

فصل 4.    شناخت بازار    

 • درک بازار، تقاضای بازار و محیط بازاریابی    
 • حمایت از تصمیمات بازاریابی در سایه‌ی اطلاعات، آگاهی و تحقیق    
 • تحقیقات بازاریابی    
 • سیستم پشتیبان تصمیم گیری بازاریابی    
 • مروری بر روش های پیش بینی و اندازه گیری تقاضا    
 • کدام بازار را باید اندازه گیری کرد؟    
 • برآورد تقاضا    
 • تقاضای شرکت و پیش بینی فروش    
 • برآورد تقاضای کنونی    
 • کل توان بالقوه بازار    
 • حوزه بازار بالقوه    
 • شناسایی نیروها و روندهای موجود در سیستم اقتصاد کلان و نشان دادن واکنش در برابر آن‌ها    
 • عامل فرهنگی- اجتماعی    
 • بخش بندی بازار    
 • سطح بخش بندی بازار    
 • بخش بندی بازار: روش ها    
 • بخش بندی بازارهای مصرف و تجاری    
 • مبنای بخش بندی بازارهای مصرف    
 • بخش بندی بازار بر مبنای مناطق جغرافیایی
 • بخش بندی بازار برحسب ترکیب جمعیت    
 • بخش بندی بازار بر مبنای روان نگاری    
 • بخش بندی بازار بر مبنای رفتار خریداران    
 • بخش بندی بازار بر مبنای ترکیب ویژگی ها    
 • مبنای بخش بندی بازارهای تجاری    
 • بخش بندی بازار به شیوه های اثربخش    
 • استراتژی های مبتنی بر هدف قرار دادن بازار    
 • ارزیابی بخش های مختلف بازار

فصل 5.    MIS    

 • سنجش در تحقیقات بازاریابی    
 • سنجش طبق تعریف    
 • سنجش و واقعیت    
 • اندازه گیری و مفاهیم    
 • مقیاس های سنجش    
 • سنجشهای اسمی    
 • سنجش های رتبه ای    
 • سنجش های فاصله ای    
 • سنجش های نسبی    
 • مؤلفه های سنجش ها    
 • انعکاس دیگر ویژگی های پایدار    
 • خصوصیات موقتی پاسخگو    
 • ویژگی های موقعیتی    
 • ویژگی های فرایند سنجش    
 • ویژگی های ابزار سنجش    
 • ویژگی های تحلیل    
 • دقت سنجش    
 • ساخت سنجه    
 • سیستم اطلاعات بازاریابی و سیستم پشتیبان تصمیم گیری    
 • سیستم اطلاعاتی بازاریابی    
 • ماهیت سیستم اطلاعات بازاریابی    
 • انواع اطلاعات موجود در MIS    
 • سیستم های اطلاعات بازاریابی ویژه    
 • سیستم های پشتیبان تصمیم گیری بازاریابی    
 • پیش بینی فروش محصولات صنعتی جدید و راهبرد شروع MDSS    
 • بودجه بازاریابی    
 • سیستم های خبره    

فصل 6.    تحقیق کیفی    

 • مصاحبه های عمقی    
 • مصاحبه های عمقی فردی    
 • مصاحبه های گروه کانون    
 • مزایای گروه های کانون    
 • معایب مصاحبه های گروه کانون    
 • گروهک ها    
 • تکنیک های فرافکنی    
 • تکنیک های تداعی    
 • تکنیک های تکمیل    
 • تکنیک های ساخت    
 • تکنیک های بیانگر    
 • مشکلات و دورنمای تکنیک های فرافکنی    

فصل 7.    اهداف فروش    

 • مدیریت فروش    
 • خط مشی نیروهای فروش    
 • ساختار منطقه ای فروشندگان    
 • ساختار کالایی فروشندگان    
 • ساختار بازار فروشندگان    
 • ساختار مختلط فروشندگان    
 • حقوق و مزایای کارکنان فروش    
 • چهار جزء تشکیل دهنده حقوق و مزایا    
 • مدیریت چیست؟    
 • مهمترین وظایف مدیریت نیروی فروش    
 • انتخاب نمایندگان فروش    
 • روش های استخدام    
 • انتخاب بهترین ها از بین متقاضیان استخدام    
 • نظارت بر عملکرد نیروهای فروش    
 • ایجاد انگیزش در نیروهای فروش    
 • ارزیابی و کنترل نیروهای فروش    
 • 1- گزارش های نیروی فروش    
 • 2- مشاهده مستقیم نیروی فروش    
 • 3- ارزیابی نیروهای فروش از طریق دریافت نامه و شکایت از مشتریان    
 • 4- تحقیق پیمایشی از مشتریان در مورد رضایت از عملکرد فروشندگان    

فصل 8.    اصول فروش    

 • نگرش مثبت
 • تنظیم اهداف    
 • شراکت و معاشرت با اشخاص هدف گذار    
 • موارد ضروری و لازم برای یک طرح کسب و کار
 • تفاوت بین مشتری و اربابرجوع    

فصل 9.    چاشنی فروش    

 • انواع چاشنی های فروش
 • چاشنی های فروش ویژه مشتریان    
 • ارائه نمونه های رایگان
 • مزایا و محدودیت های استفاده از نمونه های رایگان    
 • روشهای توزیع نمونه های رایگان    
 • ارائه کوپن    
 • مزایا و محدودیت های ارائه کوپن    
 • روشهای توزیع کوپن    
 • ارائه مزایا        
 • مسابقه ها و قرعه کشی ها    
 • مسائل و مشکلات اجرای مسابقه‌ها و قرعه‌کشی‌ها    
 • بازپرداخت و استرداد وجه    
 • ارزیابی ارائه بازپرداخت و استرداد وجه    
 • بسته‌های پاداش    
 • تخفیف قیمتی    
 • بسته محتوی چند کالا با یک قیمت    
 • برنامه‌های ایجاد وفاداری    
 • چاشنی‌های فروش تجاری    
 • مسابقه‌ها و برنامه‌های انگیزشی    
 • تخفیفهای تجاری    
 • مشکلات ارائه تخفیفهای تجاری    
 • پوسترها و استندها در محل خرید    
 • برنامه های آموزش نیروهای فروش    251
 • نمایشگاههای تجاری
 • تبلیغات مشترک    
 • چاشنی های فروش خرده فروشان    
 • تبلیغات نمایشی    
 • استندها در محل خرید    
 • تخفیف قیمتی    
 • مارک گذاری خصوصی    
 • فروش آنلاین    

فصل 10. مذاکره فروش    

 • نمایی از یک فروشنده صنعتی    
 • اهداف مذاکره فروش    
 • اعتبارسازی    
 • رعایت نکات اساسی در یک مذاکره فروش    
 • فروش موقعیتی    
 • استراتژیهای موقعیتی    
 • نمایی از یک فروشنده دورنویس    
 • نوشتن یک پروپوزال رسمی فروش    

فصل 11.خاتمه فروش    

 • چگونه با مشتری تماس برقرار کنیم؟    
 • مراحل برقراری تماس    
 • فنون خاتمه فروش    
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان