دوره مدیریت کسب و کار گرایش عمران سازه MBA

دوره MBA عمران و سازه


  دوره MBA عمران و سازه چه دوره ای است؟ چرا به مدرک MBA عمران و سازه نیاز داریم؟ موقعیت های شغلی MBA سازه و عمران چیست؟ اهداف ما از برگزاری دوره MBA عمران و سازه چیست؟ مهارت های مورد نیاز MBA عمران و سازه چیست؟ مزایای شرکت در دوره MBA عمران و سازه مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ چه چیز باعث منحصر به فرد شدن MBA عمران و سازه از سایر مدارک می شود؟ تفاوت بین مهندسی عمران و سازه و مهندسی ساخت و ساز چیست؟ دوره MBA عمران و سازه چه دوره ای است؟ دوره M...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

 

دوره MBA عمران و سازه چه دوره ای است؟

دوره MBA عمران و سازه دوره ای است که ترکیبی از مسائل مختلف مدیریتی همچون مدیریت پروژه، مدیریت قرارداد ساخت، مدیریت ایمنی و تضمین کیفیت ، مدیریت بحران و موضوعات تخصصی مهندسی عمران مانند کاربرد نرم افزارهای مختلف در عمران (Tekla Structures، ETABS، SAFE، Autocad، غیره) است. این دوره دانش پذیران را برای مدیریت پروژه های ساختمانی آماده می کند تا بر جنبه مدیریت کسب و کار در حوزه عمران و سازه نظارت داشته باشند. این دوره تمرکز خاصی بر مدیریت ساخت و ساز و موارد مربوط به آن دارد. دوره MBA عمران و سازه به دانش پذیران کمک می کند تا مهارت های برنامه های کاربردی کامپیوتر مرتبط با عمران و سازه و همچنین روش های کمّی در تصمیم گیری مدیریتی را فراگیرند. این دوره فرصتی را برای دانش پذیران فراهم می کند تا مفاهیم نظری و دانش را در تمامی زمینه های کاربردی کسب و کار از طریق یک فرایند تصمیم گیری و حل مسئله به کار برند. فراگیران این دوره، دانش جدیدی را به دست می آورند و از این دانش برای استفاده در زمینه کسب و کار استفاده می کنند. این دوره به دلیل این که مطالب درسی مرتبط با مدیریت پروژه های ساختمانی و قراردادهای ساخت و ساز دارد، روی مبانی و اصول مدیریتی هم متمرکز است. اگر فردی هستید که علاوه بر جوانب فنی عمران و سازه به جنبه دیگر عمران و سازه یعنی مدیریت کسب و کار علاقه مند هستید، دوره MBA عمران و سازه را می توانید انتخاب کنید.

 

همین حالا در دوره مدیریت کسب و کار گرایش عمران سازه MBA شرکت کنید

 

اینفوگرافیک عمران و سازه mba

چرا به مدرک MBA عمران و سازه نیاز داریم؟

شاید این سؤال تا به حال به ذهنتان خطور است کرده است که اصلا ضرورت اخذ مدرک MBA عمران و سازه چیست؟ در این قسمت می خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم. مدرک MBA عمران و سازه به پیشرفت شغلی و دریافت حقوق و مزایای شغلی بهتر کمک می کند.
امروزه، MBA عمران و سازه مدرکی مهم به حساب می آید زیرا نوع مدیریت پروژه بر محیط زیست و ساختمان ها تأثیر می گذارد. افرادی که موفق به درک گواهینامه MBA عمران و سازه می شوند، نحوه تأثیر عوامل خارجی مانند عوامل قانونی دخیل از قبیل قراردادهای ساخت و ساز، تملک بهره برداري و فروش و نمونه قرارداد اجرای ساختمان پیمان مدیریت را فرا می گیرند. اگر می خواهید در پروژه های مهم ساختمانی شرکت داشته باشید یا موقعیت شغلی بهتری بدست آورید، MBA عمران و سازه گزینه مناسبی است. در مقایسه با هزینه ای که می کنید، اخذ مدرک MBA عمران و سازه مزایای بسیار بیشتر و بزرگتری دارد. به عنوان مثال،  برخی از شرکت های مهندسی ممکن است الویت آنها برای استخدام داشتن مدرک در سطوح مدیریتی مرتبط با رشته عمران  و سازه باشد. برخی دیگر هم ممکن است در ازای اخذ مدرک MBA عمران و سازه، پاداش و ارتقاء خاصی در نظر بگیرند. علاوه بر این برخی از شرکت ها هستند که روی پروژه خاصی با مدیران عمران و سازه به طور مشترک کار می کنند.

علاوه بر علل مذکور در بالا، یکی دیگر از علت اخذ مدرک MBA عمران و سازه اینست که این مدرک ، فراگیران را برای مشاغل در ساخت و ساز، مهندسی و مدیریت پروژه آماده می کند. افراد دارای MBA عمران و سازه  می توانند با کسب چند سال سابقه یا در  صورت داشتن سابقه کاری به پست های مدیریتی شغلی بالاتری ارتقاء یابند. امروزه مدیریت پروژه و ساختمان شدیدا نیاز به افرادی دارد که دارای تخصص و مهارت در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز باشند. هم چنین بر اساس داده های اداره آمار کار ایالت متحده آمریکا رشد شغلی در زمینه مدیریت ساخت و ساز تا سال 2026 11 درصد افزایش خواهد یافت. هم چنین مدیران ساخت و ساز می توانند درآمد سالانه متوسط برابر با 91000 دلار داشته باشند. با مدرک MBA عمران و سازه می توانید خود را در زمینه عمران و سازه از بقیه متمایز کنید و با دانش و مهارت های ضروری در کسب وکار در زمینه عمران و سازه آشنا شوید.

عمران و سازه نماد احیای جامعه و رشد است و بسیاری از افرادی که می خواهند در این زمینه کار کنند، به دنبال شغل در پست های مدیریت ساخت و ساز، عمران و سازه هستند. بعضی از افراد کار خود را در ساخت و ساز به عنوان مهندس عمران شروع می کنند و بعد از سال ها کسب تجربه شغلی به سمت پست های مدیریتی پیش می روند. با این حال، این نوع روند کار به طور تجربی، افراد مشغول در زمینه عمران و سازه را آن طور که باید با دانش و مهارت های تخصصی مدیریت آشنا کند،  به اندازه کافی آشنا نمی کند و به یک سری از مهارت ها و تخصص های لازم در زمینه مدیریت نیاز دارند. از این رو باید به دنبال مدرکی بود که به افراد کمک کند تا مهارت های تحلیلی خود را بهتر کنند و سبک های های رهبری شخصی خود را توسعه دهند. اکنون که از ضرورت اخذ مدرک MBA عمران و سازه صحبت کردیم، می خواهیم در قسمت بعدی شما را با موقعیت های شغلی MBA عمران و سازه آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا به بررسی این موقعیت های شغلی بپردازیم.

 

موقعیت های شغلی MBA سازه  و عمران چیست؟

MBA سازه و عمران موقعیت های شغلی متنوعی را برای افرادی ارائه می دهد که آموزش MBA عمران و سازه را گذرانده باشند. برخی از افراد ممکن است در زمینه خاصی تخصص یابند و یا در زمینه های مرتبط با عمران و سازه یعنی برنامه ریزی شهری یا معماری مشغول به کار شوند. در زیر مشاغل مربوط به MBA سازه و عمران ذکر شده است که عبارتند از:

 

 برنامه ریز شهری و منطقه ای:

برنامه ریزان شهری و منطقه ای در زمینه برنامه ریزی شهری فعالیت می کنند. آنها به منظور بهینه سازی کارایی و اثربخشی زمین و زیرساخت های جامعه، برنامه هایی را طراحی می کنند. به عنوان مثال، برخی از برنامه ریزان شهری روی منطقه بندی و کاربری زمین متمرکز هستند، در حالی که برخی از آنها روی طراحی پیاده رو خیابان ها تمرکز می کنند تا جریان ترافیک را بهینه سازی کنند. دیگر زمینه های کاری این عنوان شغلی شامل سیستم های حمل و نقل (به عنوان مثال، راه آهن، اتوبوس)، توسعه شهری و بازسازی محیط زیست است. برنامه ریزان شهری و منطقه ای عمدتا در بخش های دولتی کار می کنند. با این حال، برخی از برنامه ریزان شهری و منطقه ای توسط شرکت های برنامه ریزی خصوصی هم استخدام می شوند. برنامه ریزان شهری و منطقه ای به طور معمول در ساعات کاری منظم کار می کنند، اگرچه ممکن است گاهی اوقات اضافه کاری برای انجام پروژه ها در موعد مقرر مورد نیاز باشد. برخی از وظایف این افراد عبارتند از ارائه برنامه های بلند و کوتاه مدت برای کاربری زمین، اطمینان حاصل از مطابقت پروژه ها با آیین نامه ها، کمک و ارائه پیشنهاد به تخصیص بودجه برای برنامه ها یا پروژه های حمل و نقل، تحلیل و گزارش نتایج. میزان حقوق متوسط دریافتی برنامه ریز شهری و منطقه ای بر اساس اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا (BLS) سالانه برابر با 73050  و بالاترین میزان حقوق دریافتی  برابر با 114170 دلار در سال 2018 بوده است. هم چنین این اداره پیش بینی می کند که این شغل تا سال 2026 به میزان 13 درصد رشد خواهد کرد.

 مدیر ساخت و ساز:

مدیر ساخت و ساز ، جاده ها و سازه های دیگر را نظارت می کند. وی تضمین می کند که کار ساخت و ساز به طور کارآمد انجام شود. قبل از شروع کار، مدیر ساخت و ساز ممکن است یک برنامه طراحی کند. مدیر ساخت و ساز اغلب به طور مستقیم با مشتریان کار می کند، بنابراین مهم است که  با مشتریان تعامل خوبی داشته باشد. مهارت های فردی قوی برای همکاری با کارکنان و با مشتریان برای این عنوان شغلی ضروری است. هم چنین توانایی رهبری نیز در این زمینه بسیار مهم است. مدیر ساخت و ساز ممکن است کار پیمانکاران و کارمندان ثابت را نظارت کند. مدیران ساخت و ساز باید داخل بودجه و زمان تعیین شده برای پروژه کار کنند، بنابراین مدیر باید به طور مداوم بررسی کند که آیا پروژه در مسیر زمانی تعیین شده پیش می رود یا خیر. هم چنین ممکن است وظایف خرید مصالح مورد نیاز ساخت و ساز هم به او داده شود، از این رو، مدیر ساخت و ساز باید مصالحی را انتخاب کند که علاوه بر کیفیت، قیمت مقرون به صرفه ای هم داشته باشند. میزان متوسط حقوق دریافتی مدیر ساخت و ساز بر اساس میزان تجربه و سابقه کاری وی متفاوت است. اگر مدیر مذکور دارای سابقه کاری کمتر از 5 سال باشد، حقوقی سالیانه متوسط برابر با 59000 دلار خواهد داشت. مدیران ساخت و ساز با سابقه کاری بیش از 10 سال حقوقی برابر با 73000 دریافت کرده اند. هم چنین مدیران ساخت و ساز با سابقه بالاتر از 10سال، حقوقی متوسط بین 80000 و 88000 دلار دریافت کردند.

 

مدیر قرار داد های ساختمانی:

مدیران قراردادهای ساختمانی به مدیران ارشد کمک می کنند تا کسب و کارهای خود را با مشتریان جدید گسترش دهند و روابط حرفه ای خود را با شرکای فعلی با انعقاد قرارداد برای پروژه های ساختمانی حفظ کنند. آنها اطلاعات را از مدیران سایت، پایگاه های داده جمع آوری می کنند که اطلاعات گذشته را برای تعیین شرایط قرارداد شامل قیمت، زمان اتمام پروژه و مشخصات ساختاری ذخیره می کند. مدیران قرارداد های ساختمانی باید در مورد قوانین ساختمان و مقررات و استانداردهای صنعت ساخت و ساز آگاهی داشته باشند. ارتباطات، سازماندهی و مهارت های تحلیلی و فن مذاکره عالی برای انجام این کار ضروری است. با این حال، برخی از شرکت ها افرادی را استخدام می کنند که دانش تخصصی در زمینه عمران و سازه هم داشته باشند و دارای مدرک معتبر در این زمینه باشند. میانگین حقوق مدیر قرار داد های ساختمانی در ایالات متحده برابر با 79،986 دلار در سال 2018 برابر با  41.02 دلار در هر ساعت بوده است. افرادی که به تازگی وارد این حیطه کاری می شوند، می توانند حقوقی سالیانه برابر با 35،685 دلار داشته باشند، در حالی مدیران قراردادهای ساختمانی مجرب می توانند حقوقی متوسط برابر با 135،976 دلار در سال داشته باشند.

مدیر ارشد مهندسان:

مدیر ارشد مهندسان، مسئول نظارت بر کیفیت کار پروژه گروه و جهت گیری لازم را برای اطمینان از انجام وظایف مالی، اداری و سایر وظایف در یک پروژه است. آنها معمولا مسئول پروژه ها در مقیاس بزرگ در حوزه های صنعتی، تولیدی، غیره هستند. همچنین مدیران مذکور می توانند براساس قرارداد به صورت پروژه ای کار کنند. مدیران ارشد مهندسان دارای پست های نظارتی کار می کنند و مسئول استخدام، بازبینی، بودجه بندی و آموزش کارمندان و تنظیم جلسات است. آنها همچنین کارهای مشترک انجام می دهند که نیاز به دانش گسترده ای از مکانیک و مهندسی و همچنین نگهداری تجهیزات پیچیده است. مدیر ارشد مهندسان ، گزارش های مربوط به پیشرفت پروژه را به مدیران عالی و رئیس هیأت مدیره ارائه می دهند. میزان حقوق متوسط دریافتی این عنوان شغلی بر اساس سابقه کاری فرد متفاوت است. اگر فرد دارای سابقه کاری کمتر از 5 سال باشد حقوق متوسطی برابر با 86000 دلار دریافت خواهد کرد. مدیران ارشد با سابقه بیش از 5 سال حقوق متوسطی بین 106000 تا 121000 دلار دریافت می کند. قابل ذکر است که این میزان بر اساس محل اشتغال و میزان تحصیلات وی متفاوت است.

 

معمار پروژه:

معمار پروژه بخش های بسیاری از پروژه را هماهنگ می کند؛ آنها مسئول طراحی محصول، توسعه برنامه ها، اسناد ساخت و ساز و مشاوره با سایر کارشناسان در مورد پروژه هستند. وظایف یک معمار پروژه به میزان زیادی به اندازه پروژه اختصاص یافته به آنها بستگی دارد. آنها کارگران پروژه را نظارت می کنند و همچنین مسئول هماهنگ سازی بخش های مختلف پروژه با کارکنان و مشتریان هستند. در بعضی موارد، معمار پروژه مسئول برقراری ارتباط با مهندسین و مدیران عالی رتبه است که ممکن است در مرحله طراحی هر پروژه شرکت داشته باشند. آنها همچنین مصالح ساختمانی و بهترین روش ها را برای پروژه تعیین می کنند. آنها اطمینان حاصل می کنند که هر پروژه منطبق با منطقه بندی و آیین نامه های ساختمانی است. برای معمار پروژه مهم است که مهارت های ارتباطی و رهبری خوبی داشته باشد. آنها همچنین نیاز به دانش کافی از نرم افزاری معماری دارند. متوسط درآمد ملی معمار ارشد پروژه در ایالات متحده برابر با 87814 دلار است.

مدیر عملیات:

مدیریت عملیات، مسئول مدیریت موثر و موفق پروژه های ساخت و ساز، بهره وری، کنترل کیفیت و اقدامات ایمنی است که مطابق با استانداردهای تعیین شده است. هم چنین وی به عنوان نماینده شرکت در زمینه مسائل نظارتی فعالیت می کند. بهبود پروسه های عملیاتی، سیستم ها و مدیریت، فرآیندهای کسب و کار، گزارش های مدیریتی از وظایف مدیر عملیات است که مطابق با سیاست های شرکت و قوانین ساخت و ساز است. دیگر مسئولیت های وی شامل مصاحبه، انتخاب و استخدام افراد است؛ آموزش کارمندان جدید و قدیم؛ برنامه ریزی، اختصاص دادن بودجه و هدایت کارمندان؛ بحث در مورد ارزیابی عملکرد کارکنان؛ پرداختن به عملکرد کارکنان و برنامه های اصلاحی می باشد. اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا (BLS) گزارش داد که میانگین حقوق سالانه که مدیران عملیات به دست آورند در سال  2015 به مبلغ 97730 دلار بوده است. براساس گزارش BLS، انتظار می رود که فرصت های شغلی مدیران عملیاتی تا سال 2024 به میزان 7 درصد افزایش یابد.

 

گواهینامه عمران و سازه mba

 

اهداف ما از برگزاری دوره MBA عمران و سازه چیست؟

MBA عمران و سازه ، تخصص مورد نیاز برای انجام یک پروژه ساخت و ساز و یا کسب و کار را در اختیار شما می گذارد . شما مهارت های فنی، دانش مالی، مهارت های مدیریت پروژه و مسائل مربوط به کسب و کار مورد نیاز برای موفقیت در حوزه عمران و سازه را کسب خواهید کرد. یکی از اهداف ما در این دوره تقویت مهارت هایی از جمله تخمین هزینه پروژه ساختمانی، کنترل هزینه ها، ریسک، استفاده از نرم افزارهای جدید و برنامه ریزی برای پروژه است . این دوره همچنین افراد را آماده می کند تا دیدگاه جامعی از تکنیک های ارزیابی پروژه ها، قراردادهاي بازسازي، مدیریت پورتفولیو و پروژه های سازمان بدست آورند و با استفاده از آن ها بتوانند پروژه های عمران و سازه را به خوبی مدیریت کنند.

یکی دیگر از اهداف ما در این دوره ارائه اطلاعات و دانش کافی برای دانش پذیران است تا بتوانند به عنوان فردی خلاق و مدیری که مشکلات را حل می کند در تیم پروژه موفق باشند. ویژگی که این دوره دارد، دانش پذیران را ترغیب می کند تا  در مورد دانش فنی خود را همراه با مهارت های مدیریتی هم به صورت عملی و هم به صورت نظری تقویت کنند.  

 

همین حالا در دوره مدیریت کسب و کار گرایش عمران سازه MBA شرکت کنید

 

مهارت های مورد نیاز MBA عمران و سازه چیست؟

حوزه MBA عمران و سازه مهارت های مورد نیاز و خاص خود را می طلبد. هنگامیکه می خواهید برای موقعیت شغلی خاصی در این حوزه استخدام شوید یا رزومه کاری خود را قوی کنید، نیاز به مهارت هایی خاص در این زمینه دارید. در بخش ذیل به بررسی مهارت های مورد نیاز MBA عمران و سازه می پردازیم.

 

رهبری:

در بحث MBA عمران و سازه، کارها بیشتر به صورت تیمی است و افرادی  که در این تیم حضور دارند شامل پیمانکاران، معماران، مدیران ساختمان، مهندسین عمران و غیره می شود. افراد شاغل در این زمینه باید به طور موثر مدیریت و رهبری هر تیم را بر عهده داشته باشند تا پروژه ها با موفقیت انجام شوند. این به معنای ایجاد روابط با تمام اعضای تیم و ایجاد انگیزه مؤثر است. مهارت های روابط عمومی بالا نیز بخش بزرگی از رهبری موثر در MBA عمران و سازه به حساب می آید هستند . مدیران عمران و سازه با مهارت های گفتگو و مذاکره بالایی که دارند می توانند انتظارات را برآورد کنند و بازخورد های افراد تیم را دریافت کنند.

 مدیریت پروژه:

به عنوان مدیر پروژه، فردی که مدرک MBA عمران و سازه را اخذ می کند باید بتواند پروژه را از ابتدا تا انتها نظارت و رهبری کند. آنها باید افراد مختلفی را اداره و مدیریت کنند و به طور موثر با مشتریان همکاری کنند. آنها باید انتخاب های مهم را اتخاذ کنند تا اطمینان حاصل کنند که هر پروژه در مدت زمان و بودجه تعیین شده کامل شود . در این میان، نرم افزارهای مدیریتی به فرد بسیار کمک می کند، ولی افرادی که در این زمینه کار می کنند باید بتوانند مدت زمان انجام پروژه را تخمین بزنند به طوریکه با بودجه تعیین شده پروژه هماهنگی داشته باشد.

مهارت های ارتباطی:

مهارت های ارتباطی برای مدیریت هر نوع کاری بسیار مهم هستند. اعطای وظایف به تک تک افراد گروه در یک پروژه عمرانی و سازه نیاز به مهارت های ارتباطی بسیار بالا دارد؛ علاوه بر این، مهارت های ارتباطی خوب ممکن است به معنای توانایی در نظر گرفتن  پروژه ساخت و ساز به طور کلی باشد. اگر بخواهیم به طور ساده تر بگوییم، مدیر  پروژه های عمران و سازه باید اطمینان حاصل کند که هیچ گونه از جزئیات نادیده گرفته نمی شود و همه نکات مربوطه را یادداشت می کند به طوریکه هیچ موردی از قلم نیافتد.

مهارت های فنی:

در حالی که مهارت های مهم مانند رهبری و روابط عمومی برای افراد شاغل در زمینه MBA عمران و سازه بسیار حیاتی است، این افراد نیز به مهارت های فنی نیاز دارند. آنها باید در ریاضیات و فیزیک، و همچنین خواندن نقشه های عمرانی، تکنیک های طراحی و آشنایی با نرم افزار طراحی کامپیوتری(Autocad، MATLAP، غیره)، مهارت داشته باشند. این مهارت های فنی ضروری است تا اطمینان حاصل شود که پروژه های مهندسی عمران و سازه به خوبی پیش می روند.

 

الویت بندی:

نویسنده ی آلمانی، یوهان ولفگانگ فون گوته، بیان می کند که "چیزهایی با اهمیت را نباید فدای چیزهای کم ارزش کرد." به عنوان مدیر پروژه عمران و سازه این مسئولیت شما است تا بتوانید موارد مهم در پروژه را اولویت بندی و تعیین کنید. توجه دقیق به مواردی که در فهرست کاری شما انجام می شود کمک شایانی به فهمیدن اینکه چه چیزی باید ابتدا تکمیل شود، می کند و باعث می شود تا کارهای خود طبق برنامه پیش ببرید و تمرکز خود را در کار بالا ببرید.

تعیین اهداف:

تعیین اهداف شبیه به برنامه ریزی است، اما تمرکز آن بیشتر روی نیازهای درازمدت شرکت/سازمان است. تعیین اهداف که اغلب به عنوان نقاط عطف در مدیریت پروژه شناخته می شود، لازم است به طور دقیق تعیین شود. این اهداف  می توانند به عنوان مثال شامل استخدام نیروهای جدید یا ارائه برنامه های جدید و گزارش پیشرفت پروژه برای مدیران عالی شود.

 مدیریت ریسک:

در دنیای مدیریت پروژه های عمران و سازه، ریسک امری عادی به حساب می آید و ممکن است موردی رخ دهد که با آنچه که در ابتدای پروژه برنامه ریزی شده بود متفاوت باشد. مدیر پروژه های عمران و سازه باید مهارت مدیریت ریسک را مد نظر قرار دهد، زیرا فرآیند ساخت و ساز یکی از بخش های بسیار مهم در عمران و سازه به حساب می آید.

 تخصیص وظایف:

مدیران عمران و سازه به تنهایی نمی توانند وظایف و کارهای خود را انجام دهند، به همین دلیل آنها نیاز به یک تیم برای حمایت از آنها دارند. اعطای وظایف به افراد حاضر در پروژه زمان لازم را برای تمرکز روی مسائل اصلی به مدیر می دهد و تضمین می کند که کلیه افراد تیم در جهت اهداف پروژه حرکت می کنند.

 

مدرک عمران و سازه mba

 

مزایای شرکت در دوره MBA عمران و سازه مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

قبلا درباره ضرورت داشتن مدرک MBA عمران و سازه بحث کردیم ولی دلیل اینکه چرا می بایستی در دوره  MBA عمران و ساز این مؤسسه شرکت کنیم لازم است توضیحاتی در این مورد ارائه شود. مؤسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان يکي از معدود مؤسسات معتبری است که پس از اخذ تمامی مجوزات لازم ، اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي مختلف از جمله دوره MBA عمران و سازه کرده است. محتوای این دوره زیر نظر اساتید برتر و مجرب تهیه و طراحی شده است که با استانداردهای روز آموزشی منطبق است. شرکت در دوره MBA سازه و عمران این مؤسسه دارای مزایایی است که عبارتند از:

 • دانش پذیران پس از اتمام این دوره می توانند مدرکی را دریافت کنند که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور مورد تأیید است و قابل استعلام بوده و این خود ارزش مدرک را بسیار بالا می برد.
 •  برای آن دسته از دانش پذیرانی که قصد مهاجرت یا کار در خارج از کشور را دارند، امکان ترجمه رسمی مدارک با مهر وزارت امور خارجه وجود دارد که این خود مزیتی مهم برای ارائه مدارک به سازمان ها و شرکت های خارج از کشور به حساب می آید.
 • یکی دیگر از مزیت شرکت در دوره MBA عمران و سازه این مؤسسه اینست که مدارک صادره از سوی این مؤسسه مورد تأیید سازمان بین المللی ارزیابی مدارک یعنی WES کانادا است.
 •  ارائه منابع دیداری- شنیداری دوبله شده به زبان فارسی همراه با بسته های آموزشی
 •  استفاده از اساتید برتر و مجرب
 •  ارائه مشاوره تخصصی از ابتدا تا انتهای دوره
 •  ارسال بسته های آموزشی به سرتاسر نقاط کشور

 

چه چیز باعث منحصر بفرد شدن MBA عمران و سازه از سایر مدارک می شود؟

MBA عمران و سازه یکی از با ارزش ترین مدارک در دنیای کسب وکار امروزی است. این زمینه چند رشته ای، نقش مهمی در ساخت سازه های مختلف از قبیل آسمان خراش های بلند و استادیوم ، پل ها، راه آهن ها و تونل ها ایفاء می کند. MBA عمران و سازه باعث می شود در جامعه فردی مفید واقع شوید زیرا برای پیشرفت بهتر جامعه و اجتماع، زیرساخت های جدید را می سازید و باعث رفاه مردم می شوید. به عنوان کسی که آموزش MBA عمران و سازه را گذرانده اید، می توانید پروژه های مختلف عمرانی را بر عهده بگیرید.  دانش پذیران در این دوره به طور معمول با مسائل قانونی ساخت و ساز در مورد انواع  قراردادها و ویژگی های آن آشنا می شوند که باعث می شود این مدرک منحصر به فرد باشد. یکی دیگر از ویژگی هایی که این مدرک دارد اینست که این مدرک دانش پذیران را با مفاهیم مدیریت پروژه در صنعت ساخت و ساز آشنا می کند و دانش پذیران می توانند در مورد چرخة حيات پروژه، استانداردهاي مديريت، فرآیند مديريت پروژه و مدیریت ایمنی دانش کافی را کسب کنند. هم چنین مدرک MBA عمران و سازه دارای تخصص و زمینه های کاری متنوعی است که می توانید در آن  شاغل شوید، این خود یکی از ویژگی های منحصر به فرد این مدرک به حساب می آید.

 

تفاوت بین مهندسی عمران و سازه و مهندسی ساخت و ساز چیست؟

مهندسی عمران و مهندسی ساختمان تا حدی شبیه به هم هستند و هر دو با صنعت ساخت و ساز مرتبط هستند. مهندسی عمران با طراحی، برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل پروژه ساخت و ساز بیشتر مرتبط است ، در حالی که مهندسی ساخت و ساز عمدتا مرتبط با مدیریت ساخت و ساز است. هم چنین این دو دارای تفاوت هایی هستند که عبارتند از:

 

هدف:

مهندسان عمران، ساختمان ها، جاده ها و پل ها را طراحی می کنند و در مورد کانال های تامین آب و سیستم های فاضلاب برنامه ریزی می کنند. مهندسان ساخت و ساز در محل ساخت و ساز کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که پیمانکاران و کارگران مختلف که برای تکمیل پروژه کار می کنند، کار خود را با دقت انجام می دهند. مهندس عمران تضمین می کند که طرح های عمرانی و ساختمانی با استانداردهای آیین نامه های ساختمانی مطابقت داشته باشد، در حالی که مهندسان ساخت و ساز هر بخش ساخت و ساز را بررسی می کنند تا آیین نامه های اجرایی ساختمان رعایت شود.

 مسیر شغلی:

با داشتن مدرک مهندسی عمران فرد به عنوان یک مهندس سازه ، مهندس محیط زیست ، مدیر یا برنامه ریز شهر کار کند. در مقابل، فرد با داشتن مدرک مهندسی ساخت و ساز به عنوان یک مهندس عمران در صنعت ساخت و ساز و یا به عنوان یک مدیر ساخت و ساز، مدیر پروژه ساخت و ساز و یا مدیر گروهی از مهندسان که در پروژه های ساخت و ساز کار می کنند، مشغول به فعالیت می شود. مهندس عمران دارای طیف گسترده ای از فرصت های شغلی است، در حالی که مهندس ساخت و ساز عمدتا در صنعت ساخت و ساز مشغول به کار می شود.

میزان پرداخت حقوق:

میانگین حقوق پرداختی هر مهندس بسته به زمینه ای که در آن کار می کند متفاوت است. بر اساس اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا (BLS)، مهندس عمران درآمد سالانه برابر با 86640 دلار به دست آورده است و در مقابل مدیر ساخت و ساز درآمدی سالانه برابر با 93370 دلار در سال 2018 داشته است. زمانی که یک مهندس ساخت و ساز به پست مدیریتی ارتقاء پیدا می کند بر مهندسان نظارت می کند، درآمد وی به طور چشمگیری افزایش می یابد.

موضوعات درسی:

موضوعات درسی مهندسی عمران شامل مطالعه در مورد سازه ، آیین نامه های ساختمانی، تکنیک های مورد استفاده حین ساخت و ساز و سایر تحلیل های آماری می شود. مهندسی ساخت و ساز بیشتر عملی است. موضوعات درسی مهندسی ساخت و ساز در مورد اصول طراحی، مصالح ساختمانی مختلف، برنامه ریزی ساخت و ساز و مدیریت پروژه های ساختمانی است.

 

همین حالا در دوره مدیریت کسب و کار گرایش عمران سازه MBA شرکت کنید

 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این بسته آموزشی به همراه پکیج MBA ارسال می شود

فصل اول    

 • نرم افزارهای کاربردی در عمران    
 • کاربرد نرم افزاردر عمران و مدیریت ساخت    
 • نرم‌افزار FLAC 3D   
 • نرم‌افزار Tekla Structures    
 • نرم‌افزار سازه ۸۰    
 • نرم‌افزار ETABS    
 • نرم‌افزار SAFE    
 • نرم‌افزار SAP    
 • نرم‌افزار Plaxis    
 • نرم‌افزار Graphisoft Archicad    
 • نرم‌افزار Autocad    

فصل دوم    

 • مدیریت پروژه    
 •  تعریف مدیریت پروژه    
 • مفاهیم ضروری در مدیریت پروژه   
 • رويكرد هاي مديريت پروژه   
 • چرخة حيات پروژه    
 • ويژگي فازهاي پروژه    
 • مراحل اولیه پروژه    
 • استانداردهاي مديريت    
 • حوزه‌هاي دانش مديريت  
 • فرآیند مديريت پروژه  
 • مديريت و کنترل پروژه، کنترل کيفيت و گزارش دهي به کارفرما   
 • مدیریت پورتفولیو و پروژه های سازمان   
 • برنامه استراتژیک پورتفولیو   
 • سرمایه های فرآیندی پورتفولیو    
 • سیستم اطلاعات مدیریت پورتفولیو   
 • بازاریابی پروژهای ساخت وساز 

فصل سوم    

 • مدیریت قرارداد ساخت    
 • قراردادهاي ساخت، بهره برداري و انتقال :(B.O.T)    
 • قراردادهاي ساخت، تملك ، بهره برداري و انتقال ( B.O.O.T )    
 • قراردادهاي ساخت، تملك و بهره برداري ( B.O.O )   
 • قراردادهاي ساخت، تملک بهره برداري و فروش BOOS    
 • قراردادهاي ساخت، اجاره، انتقال : ( B.R.T ) يا ( B.L.T )    
 • قراردادهاي ساخت، انتقال و بهره برداري(B.T.O)    
 • قراردادهاي بازسازي ، بهره برداري و انتقال(R.O.T)    
 • قراردادهاي مدرنيزه كردن، بهره برداري و انتقال ( M.O.T )    
 • نمونه قرارداد پیمان مدیریت ساختمان    
 • نمونه قرارداد اجرای ساختمان پیمان مدیریت   

فصل چهارم    

 • مدیریت ایمنی و تضمین کیفیت    
 • تقسیم بندی کلی HSE    
 • HSE – MS    
 • مدیریت ایمنی    
 • اعضای تیم اجرایی HSE    
 • کنترل و تضمین کیفیت    
 • متدولوژی تضمین کیفیت   
 • نرم افزار تضمين کيفيت   
 • مدیریت استراتژیک پروژه    
 • مدیریت پروژه استراتژیک   
 • تکنیک های ارزیابی پروژه ها   
 • مدیریت بحران   
 • انواع ريسک    
 • فرايند مديريت ريسک پروژه    
 •     مفاهيم پايه اي مديريت ريسک پروژه:    
 • مدیریت ادعا در پروژه های عمرانی   
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان