مدیریت یکساله کسب و کار MBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی

دوره MBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی


دوره MBA آرایشگری و مراکز زیبایی چه دوره ای است؟ چرا باید در دوره MBA آرایشگران و مراکز زیبایی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کنیم؟ بازار کار و آینده ی شغلی مدیریت MBA آرایشگران و مراکز زیبایی به چه صورت است؟ آرایشگر یا مدیر مراکز زیبایی چه مهارت هایی باید داشته باشد؟ مخاطبان دوره MBA آرایشگران و مراکز زیبایی چه کسانی هستند؟ اهمیت شرکت در این دوره ی آموزشی چیست؟ چگونه با شرکت در دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی موفق شوید؟ آیا شخصیت شما مناسب شغل آرایشگری است؟...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره MBA آرایشگری و مراکز زیبایی چه دوره ای است؟

آرایشگری و مراکز زیبایی!!! رشته ای هنری و فوق العاده پول ساز و البته بیشتر مورد توجه و استقبال خانم های علاقمند به زیبایی...
هر ساله خیل عظیمی از افراد به ویژه خانم ها در دوره های آموزشی آرایشگری و مراکز زیبایی شرکت می کنند. اکثر کسانی که در این دوره ی آموزشی شرکت می نمایند، قصد دارند پس از گذراندن این دوره ها مرکز زیبایی خود را افتتاح کرده و یا در مراکز زیبایی مشغول به کار شوند. مهم ترین نکته ای که در اینجا مطرح است، این است که این کار به شدت به دانش و مهارت مدیریتی نیازمند است.

جالب است بدانید طبق آمار و گزارشات، اغلب کسب و کارهایی که با شکست رو به رو می شوند از مهارت های مدیریتی هیچ اطلاعاتی نداشته و به دنبال یادگیری آن ها نیز نبوده اند. دوره MBA آرایشگران و مراکز زیبایی موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان با هدف آموزش در راستای تربیت مدیران و آرایشگران در بهترین سطح آموزشی برگزار می شود. دانش پذیران در این دوره ی آموزشی با کلیه ی مباحث مربوط به مدیریت آرایشگران و مراکز زیبایی آشنا می شوند. حال که با اهمیت شرکت در دوره ی مدیریت کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی آشنا شدید، بهتر است به طور مختصر اطلاعاتی درباره ی آرایشگری و مراکز زیبایی نیز داشته باشید تا بهتر بتوانید برای شرکت در این دوره پرطرفدار تصمیم بگیرید.

دوره MBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی

انسان موجودی است طالب زیبای ها و زیبایی و آراستگی همیشه مورد توجه او بوده و هست. ظاهر افراد تاثیر زیادی در ارتباطات اجتماعی آنان دارد. پوشاندن عیب های موجود در صورت یکی از دلایل اصلی اهمیت آرایش برای افراد است. آرایشگری مهارت و هنری است که به زیباتر جلوه دادن ظاهر افراد و رفع نواقص موجود می پردازد. آرایش به معنی اضافه کردن و پیرایش به معنای کاستن است. بنابراین اغلب واژه ی آرایش برای خانم ها و پیرایش برای آقایان استفاده می شود. به گفته جراح پلاستیک دکتر «گون ارسون» همه زنان و مردان دوست دارند، در هر سنی زیبا و بی نقص به نظر برسند انسان به لحاظ روانشناسی و احساسی نیاز دارد زیبا دیده شود و به همین دلیل این موضوع ربطی به سن افراد نخواهد داشت.

امروزه آرایشگری یکی از حرفه های پر رونق می باشد که در آن رقابت شدیدی در جریان است. شما برای آشنایی کامل و اصولی می بایست در دوره های MBA آرایشگران و مراکز زیبایی شرکت نموده تا علاوه بر یادگیری صفر تا صد مدیریت یک مرکز زیبایی با مباحث و اصول آرایشگری نیز آشنا شوید. کلیه ی علاقمندان به رشته ی آرایشگری و زیبایی با هر میزان سطح سواد و تجربه ی کاری می توانند در دوره ی مدیریت کسب و کار MBA ویژه ی آرایشگران و مراکز زیبایی موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت نمایند. در این رشته ی هنری نیاز است افراد همگام با آخرین متدهای صنعت مد پیش بروند تا به قول معروف از غافله عقب نمانند. این حرفه نیازمند برخورد اجتماعی درست و داشتن صبر و حوصله در برابر خواسته های مشتریان، می باشد. در واقع می توان گفت آرایشگران حرفه ای بعد از مدتی کسب تجربه روانشناسان خوبی برای شناخت سلایق و روحیات مشتریان خود می شوند.

 

چرا باید در دوره MBA آرایشگران و مراکز زیبایی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت کنیم؟

موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان همواره در تلاش است تا با استانداردهای جهانی آموزش همگام باشد . این مؤسسه در راستای آموزش کلیه ی علاقه مندان به حوزه مدیریت و کسب مهارت هر چند با دانش اندک در این زمینه ، با اساتید خبره و توانا ، اقدام به برگزاری دوره مدیریت کسب و کار در حوزه ی آرایشگران و مراکز زیبایی نموده است . این دوره ی آموزشی بسیار کاربردی است و هر ساله با استقبال زیادی از علاقمندان همراه است. هدف از برگزاری این دوره ی آموزشی افزایش مهارت دانش پذیران است ، تا بتوانند همگام با تغییرات جهانی کسب و کارها پیش بروند.

شما با شرکت در این دوره ی آموزشی از ابتدا تا انتهای دوره می توانید با مشاوران تخصصی در ارتباط باشید و سوالات و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارید . همچنین در طول دوره ی آموزشی می توانید از فیلم های آموزشی تولید شده توسط موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان استفاده نمایید و این در یادگیری هر چه بهتر شما بسیار موثر است . از دیگر مزایای شرکت در دوره ی مدیریت آرایشگران و مراکز زیبایی موسسه ی اموزش عالی آزاد فن پردازان کسب گواهینامه ی معتبر این موسسه با مهر مستقیم وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است لازم به ذکر است که کلیه ی گواهینامه های صادر شده توسط این موسسه قابلیت ترجمه به زبان انگلیسی ، برای ارائه به کشورهای خارجه را دارند . جالب است بدانید گواهینامه های صادر شده توسط موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان مورد ارزیابی سازمان جهانی WESقرار می گیرد و می توان برای مهاجرت از آن استفاده نمود . در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان این نگرانی وجود ندارد که محتوای دوره قدیمی باشند ، چرا که موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان دائما محتوا و سر فصل های آموزشی دوره را همگام با آخرین استانداردهای آموزشی به روز می نماید.

بازار کار و آینده ی شغلی مدیریت MBA آرایشگران و مراکز زیبایی به چه صورت است؟

امروزه گرایش به سمت یادگیری هنر آرایشگری بیش از پیش رایج شده است، یکی از مهم ترین دلایل آن نیز میزان درآمد بالای آن است. داشتن درآمد زیاد از این رشته نیز بسته به استعداد و مهارت افراد و برخورد مناسب آنان با مراجعه کنندگان است. علاوه بر دریافت گواهینامه ی معتبر تایید سلیقه و میزان خلاقیت افراد در میزان درآمد آن ها بسیار موثر است.
مدیریت سالن های زیبایی یا آرایشگری، حرفه ای است که نیاز به آموزش و کسب مهارت دارد و هر آرایشگر باید پروانه مربوط به حیطه ی فعالیت خود را داشته باشد. علاقه مندان به حرفه آرایشگری باید ابتدا در دوره ی موسسه آزاد فن پردازان شرکت کرده، سپس با اخذ گواهینامه ی معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در دست داشتن آن به واحد صنفی مربوطه مراجعه نمایند.
از آن جا که این حرفه با توجه به سلایق ، علایق و توقعات مختلف مشتریان از حساسیت ویژه ای برخوردار است به کلیه علاقه مندان ورود به این حرفه توصیه می شود پس از گذراندن دوره ی آموزشی و تخصصی مدیریت کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی مدتی را به عنوان کارآموزبه کسب تجربه بپردازند. همچنین علاقه مندان به این حرفه معمولا می توانند به صورت درصدی و توافقی با صاحب سالن زیبایی کار کرده و در صورت داشتن تجربه لازم و سرمایه مورد نیاز، می توانند مستقل شده و برای خود سالنی برای انجام فعالیت راه اندازی نمایند.

با توجه به این که حوزه فعالیت های آرایشگری مردانه و زنانه با یکدیگر تفاوت دارد، درآمد و نحوه آموزش و یادگیری این شغل هم در آن ها متفاوت است. در حوزه آرایشگری مردانه، بیشتر پیرایش و حالت دادن و رنگ کردن موها، مراقبت از پوست و مو آموزش داده می شوند اما در حوزه زنانه، وسعت فعالیت های آرایشگری بیشتر است و به آرایش، پاکسازی، ناخن کاری و ... نیز مربوط می شوند.
از آن جایی که امروزه مردم به زیبایی و آراستگی خود بیش از پیش اهمیت می دهند و به صورت یکی از نیازهای اصلی آن ها جلوه می کند، وضعیت بازار کار مناسبی برای این شغل وجود دارد و روند رو به رشدی را نیز در آینده می توان برای آن پیش بینی کرد.

مدرک MBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی

همواره از شغل آرایشگری یا مدیریت سالن های زیبایی به عنوان یک شغل زود بازده یاد می شود. شما می توانید پس از شرکت در دوره های آموزش آرایشگری و گذراندن آموزش های لازم، در مدت زمان کوتاهی درآمد کسب کنید. درآمد آرایشگران بسیار متفاوت است. میزان توانمندی، مهارت، به روز بودن و تجربه آرایشگر و میزان رضایت مشتری در موفقیت آرایشگر و کسب درآمد بیشتر او بسیار مهم و موثر می باشد.
در مجموع ، آرایشگری درآمد بسیار بالایی دارد. آرایشگرانی که مراکز زیبایی یا آموزشگاه آرایشگری مستقل دارند، درآمد بالاتر و گاهی بسیار بالاتری نسبت به سایر افراد در این حوزه دارند. البته به شرطی که همیشه خدمات مطلوب و مناسبی به مشتریان ارائه دهند. معمولا بسیاری از آرایشگاه های زنانه چون در کنار آرایشگری خدمات بهداشتی، زیبایی و پوستی بیشتری نسبت به آرایشگاه های مردانه ارائه می دهند، درآمد بالاتری دارند. همان طور که گفته شد برای این شغل با توجه به مهارت، نام آشنایی و سابقه فعالیت، می توان از ماهی 1/000/000 تومان تا 5/000/000 تومان و حتی بیشتر، درآمد در نظر گرفت. به طور کلی آینده شغلی را می توان با توجه به علاقه، فعالیت و سرمایه ای که هر فرد دارد، کمی متفاوت در نظر گرفت.

 

آرایشگر یا مدیر مراکز زیبایی چه مهارت هایی باید داشته باشد؟

آرایشگری یا مدیریت یک مرکز زیبایی حرفه ی پر زحمتی است و دائما با سلیقه های گوناگونی سر و کار دارد. به طور کلی می توان گفت که شما قبل از شروع حرفه ی آرایشگری، بهتر است موارد زیر را در خود بررسی کرده تا ببینید می توانید یک آرایشگر حرفه ای شوید یا خیر؟ جالب است بدانید که اگر بیشتر این موارد را داشته باشید، احتمالا شما یک آرایشگر ذاتی هستید. با بررسی شیوه ی انجام کار آرایشگران موفق می توان به راحتی چند اصل مهم را دریافت که همه آن ها کاملا رعایت کرده اند، اما متاسفانه بسیاری از آرایشگران نه چندان مطرح، هرچند که این اصول را می دانند، اما عمدتا آن ها را انجام نمی دهند. به همین دلیل در کار خود با شکست مواجه می شوند. مهارت های لازم این حرفه که تمام آرایشگران می بایست آن ها را کسب نمایند، به شرح زیر است:

 • میل به آموختن در زمینه ی زیبایی و آشنایی با ابزار و لوازم آرایشی گوناگون.
 • قدرت یادگیری سریع.
 • داشتن قدرت خلاقیت، تجسم و قوه ی تجسم قوی.
 • داشتن ظرافت در انجام کارهای دستی.
 • ارتباط برقرار کردن با دیگران و قدرت فهم دقیق از خواسته های آن ها.
 • تحمل فشار کار.
 • میل زیاد برای به روز بودن و دریافت آموزش های جدید و جدیدتر تا از دنیای مد عقب نمانید.

شغل آرایشگری و مدیریت مراکز زیبایی چه وظایفی را به دنبال دارد؟
افرادی که بدون هیچ پیش زمینه ای از هنر آرایشگری و دانش مدیریتی در دوره MBA آرایشگران و مراکز زیبایی شرکت کرده و دانش و مهارت لازم در این زمینه را کسب می کنند پس از دریافت مدرک پایان دوره ی معتبر می توانند به عنوان یک آرایشگر تازه کار وارد بازار کسب و کار شده و وظایف زیر را به درستی انجام دهند:

 1. خوشامد گویی به مراجعه کنندگان.
 2. شستن موهای مراجعه کنندگان.
 3. کوتاهی مو.
 4. اطمینان از تمیز و آماده بودن لوازم کار و حوله ها.
 5. تمیز و مرتب کردن سالن.
 6. نوبت دادن به مشتریان و تحویل پول از آن ها.

بسیاری از افرادی که در دوره ی MBA آرایشگران و مراکز زیبایی شرکت می کنند، علاقمندان به آموزش دوره های زیبایی هستند که طالب پیشرفت و کسب درآمد بالا هستند. این افراد باید به عنوان یک آرایشگر ماهر با مشتریان در مورد نوع کاری که می خواهند صحبت کرده و مشاوره های لازم را به آن ها داده و جدید ترین روش ها و مدل ها را به آن ها معرفی نمایند. به طور کلی وظایف یک آرایشگر ماهر عبارت است از:

 1. انجام انواع کوتاهی های مو.
 2. فر کردن، رنگ کردن و یا صاف کردن مو.
 3. دادن مشاوره در خصوص مشکلات پوست و مو.
 4. انجام اصلاح ابرو و صورت.
 5. انجام آرایش های صورت، پاکسازی پوست و طراحی ناخن ها.
 6. رعایت کامل اصول بهداشتی در حین انجام کار.
 7. تهیه ی مواد و وسایل لازم برای سالن آرایشگاه.

اینفوگرافیک دوره MBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی

مخاطبان دوره MBA آرایشگران و مراکز زیبایی چه کسانی هستند؟

مدرک MBA یکی از معتبر ترین مدارک مدیریت کسب و کار می باشد که افراد بسیاری تمایل به دریافت آن دارند، اما نمی دانند که چگونه می توانند این گواهینامه را اخذ کنند. در این میان بسیاری از آرایشگران و مدیران مراکز زیبایی یا حتی علاقه مندان به این حوزه قصد دارند که علاوه بر کسب دانش و اصول آرایشگری با فوت و فن های مدیریت مراکز آرایشی و زیبایی نیز آشنا شوند. همان طور که ذکر شد تنها راه آسان برای کسب این مهارت ها شرکت در دوره های آموزشی MBA آرایشگران و مراکز زیبایی است که در موسسه ی بسیار معتبر موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان به آموزش آن پرداخته می شود.
مخاطبینی که می توانند از دوره مدیریت کسب و کار MBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی استفاده کنند شامل موارد زیر است:

 1. صاحبان سالن های زیبایی زنانه.
 2. صاحبان سالن های زیبایی مردانه.
 3. کلیه ی علاقمندان به آرایش و پیزایش زنانه و مردانه.

یکی از مزیت های این شغل که موجب می شود به تعداد به متقاضیان شرکت در این دوره افزوده شود، تنوع آن است و علاقه مندان و آرایشگران می توانند در زمینه گریم و میکاپ، کار بامواد، ناخن، پوست و یا مو و ... فعالیت کنند. البته این حرفه برای آقایان تنوع کمتری دارد و از آن جایی که اکثر آقایان تنها برای کوتاهی موهای خود به آرایشگاه ها مراجعه می کنند، آرایشگران مرد باید مهارت خود را بیشتر در زمینه کوتاهی و مدل های مختلف مو افزایش دهند.

اهمیت شرکت در این دوره ی آموزشی چیست؟

همیشه زمانی که بحث از استخدام باشد ، دغدغه ی داشتن مدرک معتبر برای افراد پیش می آید ؛ زیرا هر چه مدرک و گواهینامه ی شما معتبرتر باشد ، رزومه ی کاری شما بهتر و احتمال استخدام شما بیشتر خواهد بود . امروزه با تغییر مدل کسب و کارها ، موقعیت های شغلی نیازمند تخصص در سطح بالا هستند تا بتوان با استفاده از آن ها ، با کسب و کارها همگام شد و از تغییرات جا نماند. MBA آرایشگری و مراکز زیبایی، افراد علاقه مند به این حیطه را قادر می سازد تا برای رویارویی چالش های حاضر در زمینه ی تخصصی کسب و کار خود آماده شوند . این دوره ی آموزشی به دلیل آن که از لحاظ علمی در سطح بالایی قرار دارد ، ابعاد مختلف اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست . برخی از ابعاد اهمیت شرکت در این دوره ی آموزشی عبارتند از :

کسب گواهینامه ی پایان دوره ی معتبر: درست است که داشتن تخصص در هر زمینه ای حرف اول را می زند اما بسیاری از فعالیت ها و کسب و کارها نیازمند ارائه ی گواهینامه ی معتبر برای راه اندازی و جذب مخاطب هستند . دوره ی MBA آرایشگری و مراکز زیبایی موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان این امکان را به شما می دهد تا علاوه بر کسب تخصص کافی ، گواهینامه ی معتبر پایان دوره نیز کسب نمایید و از این طریق جذب بازار کار حرفه ای چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور شوید ؛ و این تمام آمال و آرزوی یک فرد متخصص است .

کسب رزومه ی کاری معتبر: صاحبان هر کسب و کاری که به دنبال کسب رزومه کاری بهتری باشند ، داشتن گواهینامه ی مدیریت کسب و کار آرایشگری و مراکز زیبایی به خودی خود به عنوان رزومه ی کاری معتبر به آن ها کمک زیادی می کند . اگر صاحب کسب و کاری هستید و یا از کسب و کار فعلی احساس رضایت ندارید ، و اگر به فکر ارتقا در حوزه کاری خود هستید اما رزومه ی کاری معتبر ندارید ، حتما در دوره MBA آرایشگری و مراکز زیبایی موسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان شرکت نمایید تا علاوه بر کسب مهارت و گواهینامه ی معتبر ، در رزومه ی کاریتان آیتمی قوی برای جذب شدن به هر کسب و کاری را داشته باشید .

آینده ی کاری بهتر: آیتم داشتن شغل مناسب با درآمد بالا همواره دغدغه ی همه ی افراد در هر سن و جایگاهی بوده است ؛ همواره آنان که شغل نداشته به دنبال یافتن شغلی با درآمد بالا و آنان که شغل داشته به دنبال کسب درآمد و ارتقا سمت بوده اند . این موضوع را در نظر داشته باشید که زمان هیچ گاه به عقب باز نمی گردد ، اگر قصد انجام کاری را دارید همین الان اقدام به انجام آن کار نمایید و هیچ گاه کار امروز را به فردا محول نکنید ؛ زیرا با عدم انجام این کار فاکتور زمان را از دست می دهید . خیلی از مشاغل و کسب و کارها محدودیت سنی دارند زیرا با افزایش میزان سن افراد همواره قدرت یادگیری و تمرکز کاهش می یابد .همان طور که سن شما بالاتر می رود ، یادگیری دروس MBA هم ممکن است برای شما سخت تر باشد ، پیشنهاد می کنیم زمان را از دست ندهید و هر چه زودتر برای یادگیری در این دوره ی آموزشی اقدام نمایید .

یادگیری روش های جدید: دوره ی مدیریت کسب و کار در حوزه ی آرایشگری روش ها و متدهای جدید را ، بر اساس استانداردهای آموزشی به دانش پذیران ارائه می دهد . در این دوره ، تکنیک های زیادی آموزش داده می شود.

کسب مهارت های تخصصی: یکی از نکات قوت این دوره ی آموزشی برای دانش پذیران در ایجاد مهارت های تخصصی می باشد، کلیه ی مهارت ها در این دوره ی آموزشی آموزش داده می شود.

چگونه با شرکت در دوره DBA آرایشگران و مراکز زیبایی موفق شوید؟

دوره های آموزشی مدیریت کسب و کار آرایشگران و مراکز زیبایی که در موسسات مختلف از جمله موسسه برتر آموزش عالی آزاد فن پردازان برگزار می شود، تنها کمکی به علاقه مندان این حرفه است که با یادگیری مباحث جامع آرایشگری و مدیریت و دریافت مدرک MBA بتوانند خود را برای ورود به بازار کار آماده نمایند. بسیاری بر این باورند که فقط با دریافت این مدرک می توانند یک آرایشگر حرفه ای شوند و درآمد ماهانه ی میلیونی داشته باشند، این بزرگترین اشتباه افراد است. زیرا این دوره آموزشی و مدرک پایان دوره ی آن به شما کمک می کند با اصول مدیریت و آرایشگری آشنا شوید و ادامه ی راه و متخصص شدن با خود شماست. عوامل بسیاری در کنار آموزش لازم است تا شما به یک آرایشگر حرفه ای و مدیر سالن زیبایی ماهر تبدیل شوید. در ادامه با عواملی که به شما کمک می کند تا در این حرفه موفق شوید آورده شده است:

کسب تخصص های لازم: بارها و بارها به این موضوع اشاره کردیم که برای موفقیت در حرفه آرایشگری شما باید بتوانید تخصص های لازم در این حرفه را کسب کنید. برای این کار می توانید به مراکز آموزشی معتبر، همچون مراکز فنی و حرفه ای مراجعه کنید و در دوره های آموزشی که این مراکز برگزار می کنند، شرکت کنید. از طرفی با شرکت در این دوره ها و اخذ مدرک، شما می توانید اعتبار خود را به میزان زیادی افزایش دهید و از این طریق اعتماد مشتریان را بیشتر به سمت خود جلب کنید.

تمرین و ممارست: اگر در ابتدای راه هستید و تازه کار، باید در این حرفه تمرین و ممارست فراوانی داشته باشید. برای این کار می توانید از دوستان و آشنایان خود بخواهید برای شما مدل شوند. به این طریق که شما به صورت رایگان مدل های گوناگونی را روی این افراد پیاده می کنید و از این طریق مهارت های خود را کامل می کنید.

آیا شخصیت شما مناسب شغل آرایشگری است؟

آموزش MBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی

اگر می خواهید در آینده قادر باشید از گواهینامه ای که کسب کرده اید بهتر بهره مند شوید و به موفقیت و رضایت کاری دست یابید ، حتما پیش از انتخاب شغل ، به تناسب میان احساسات خود و کاری که قرار است انجام دهید ، توجه کنید. این سوالات را از خود بپرسید که آیا شخصیت خود را می شناسید ؟ و می دانید کدام شغل با روحیات تان سازگارتر است ؟
عوامل مختلفی مانند ارزش ها، علایق، مهارت ها، ویژگی های شخصیتی، شرایط خانوادگی و جامعه و غیره در انتخاب یک شغل مناسب و درست برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. ویژگی های شخصیتی مهم ترین عاملیست که در این انتخاب باید به آن توجه شود. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به زمان و تخصص کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه از تیپ های شخصیتی مختلف، افراد موفقی در شغل های متفاوت هستند. به گونه ای که نمی توان دقیقا اعلام کرد فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند. یکی از آزمون هایی که افراد را در شناخت ویژگی های شخصیتی و تناسب آن با شغل های مختلف کمک می کند ، آزمون شخصیت شناسی مایرز بریگز (Myers - Briggs) است . برخی از شخصیت های مناسب شغل آرایشگری بر اساس تست شخصیت شناسی MBTI عبارت است از :

ESFJ: افراد داری این تیپ شخصیتی از کارهای خدماتی لذت برده و دوست دارند با مردم در تماس باشند و به آن ها کمک کنند. ESFJ ها اشخاصی خون گرم و معاشرتی بوده و از روابط اجتماعی بالایی برخوردارند. آن ها دوست دارند که مورد نیاز باشند و از کارشان تقدیر و تشکر شود. این افراد به نیازهای دیگران بیش از نیازهای خود بها می دهند . ESFJ ها به معیار های اجتماعی توجه بسیاری دارند.

ISFP: این تیپ شخصیتی از ارایه خدمات به دیگران و رفع نیاز های آن ها لذت می برد. ISFP ها افرادی راحت و دوست داشتنی هستند آن ها معتقدند که زندگی کن بگذار که دیگران هم زندگی کنند. آن ها اغلب ساکت ، محافظه کارو فروتن هستند. برای افراد دارای این تیپ روابط هماهنگ شده از اهمیت بسیاری برخوردار است. این اشخاص صمیمی آرام و مهربان است و اغلب نیاز های دیگران را مقدم بر نیاز های خود می دانند.

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

این پکیج  شامل بسته آموزشی MBA هم می باشد.

فصل اول

 • مدیریت کسب و کار
 • چگونه هدف تعیین کنیم ؟
 • چشم انداز چیست، ماموریت چیست؟
 • پیامدهای چشم انداز
 • فواید طراحی چشم انداز مناسب و اثربخش
 • رهبران كارآفرین
 • چشم انداز درمقابل مأموریت
 • ماموریت  (Mission)
 • جمع بندی
 • تحلیل swot
 • تعاریف نقاط قوت و ضعف و فرصتها و تهدیدات
 • قواعد حاکم بر ماتریس تحلیلی SWOT :
 • اکانت تجاری یا بیزینس پروفایل اینستاگرام چیست؟
 • جمع‌بندی
 • بهترین روشهای تولید محتوا برای اینستاگرام
 • بهترین شیوه های تبلیغات اینستاگرام
 • خرید فالوور اینستاگرام
 • مزایای خرید فالوور اینستاگرام
 • تفاوت بازاریابی محتوا با داستان برند
 • رپورتاژ آگهی چیست ؟
 • سئو و مزایای آن
 • اوايل شروع سئو
 • اهداف سئو چیست ؟
 • سئو بیرون صفحه چیست ؟ (Off Page SEO)
 • سئو کلاه - سفيد چیست ؟ (White Hat)
 • سئو کلاه - سیاه چیست ؟ (Black Hat)
 • مفهوم خلاقيت چیست؟
 • تفاوت نوآوري يا ابداع با خلاقيت

فصل دوم

 • آرایشگری یک شغل پردرامد
 • آرایشگری شادترین شغل دنیا میباشد
 • آموزش آرایشگری حرفه ای هنری دارای تاریخچه
 • وظایف آرایشگر
 • مهارت و دانش مورد نیاز آرایشگری – مسیر ایرانی
 • آرایشگری زنانه شامل چه خدماتی می شود؟
 • پردرآمدترین خدمات آرایشگری کدام است؟
 • نحوه ورود به شغل آرایشگری
 • شغل‌های پردرآمد مرتبط با آرایشگاه
 • بازار کار آرایشگری چگونه است؟
 • هزینه راه اندازی آرایشگاه زنانه
 • وظیفه یک آرایشگر در سالن چیست؟
 • معایب این شغل

فصل سوم

 • نیروی انسانی موردنیاز برای آرایشگاه‌های مدرن
 • اقتصاد
 • تغییرات جمعیتی
 • ۱۷ شیوه در مورد جذب مشتری برای سالن زیبایی
 • روش های اصولی  برای تبلیغات سالن زیبایی
 • ارائه ی خدمات ویژه به مشتریان دائم جهت تبلیغات سالن زیبایی
 • طرح توجیهی هنر ارایشگری  جهت تاسیس
 • آموزشگاه مراقبت و زیبایی
 • نمونه ای از طرح های توجیهی اموزشگاه ارایشگری
 • سخنی با ارایشگران
 • عوامل موثر در پاسخ سوال چگونه آرایشگر موفقی باشیم؟
 • کسب تخصص‌های لازم
 • تمرین و ممارست
 • طرز برخورد خوب
 • سالن داری و آرایشگری
 • رعایت نکات بهداشتی
 • دقت در انتخاب سالن آرایشگاه
 • تبلیغات
 • کسب مجوزهای لازم
 • وسواس در انتخاب همکار
 • برقراری عدالت بین همکاران
 • ایجاد همکاری و تعامل بین همکاران
 • شرکت در سمینارهای آموزشی
 • ارزش گذاری به وقت مشتری
 • برخورداری از بهداشت فردی و آراستگی ظاهری
 • ارائه خدمات بهداشتی در کنار خدمات آرایشی
 • کار با ابزار و لوازم آرایشی گوناگون
 • همگامی با دنیای مُد و به روز بودن
 • طراحی و دکوراسیون مناسب سالن آرایشی و زیبایی
 • ارائه خدمات با قیمت‌های منصفانه
 • ارائه خدمات منحصر به فرد

فصل چهارم

 • انتخابات اشتباه ارایشگران
 • پرداخت دستمزد بالا
 • انتخاب نامناسب آرایشگر
 • استخدام آرایشگر خیلی باتجربه
 • استخدام آرایشگر بدون آزمون
 • مکان نامناسب
 • مدیریت ضعیف
 • عدم تبلیغات در صفحات نیازمندی روزنامه
 • تبلیغات بی‌تاثیر
 • نادیده گرفتن تاثیر تبلیغات کامپیوتری
 • اهمیت ندادن به پرسنل

فصل پنجم

 • پیشنهادات و ترویج ها
 • تخفیف های مبتنی بر زمان
 • فهرست کردن کسب وکار موجود در دایرکتوری ها
 • کارت های وفاداری
 • بازاریابی از طریق ایمیل
 • مدیریت سالن زیبایی
 • منابع انسانی
 • انتخاب منشی
 • ایجاد انگیزه در پرسنل
 • راه های جذب مشتری
 • برندسازی
 • عناصر هویت برند
 • رنگ برند
 • آگهی تبلیغاتی
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان