دوره 6 ماهه مدیریت بازاریابی شبکه ای (MBA)

دوره 6ماهه MBA بازاریابی شبکه ای


دوره مديريت بازاريابي شبکه اي|Network marketing چه دوره اي است  ؟ دوره مديريت بازاريابي شبکه اي| Network marketing چه دوره اي است ؟ دوره  آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي دوره اي است که فراگيران را به اصطلاح با صفر تا صد علم بازاريابي و به خصوص مديريت بازاريابي شبکه اي آشنا مي کند . در اين دوره آموزشي فراگيران با مباحثي از قبيل بازار يابي ، انوع بازاريابي ، ابزارهاي بازاريابي ، بازار يابي شبکه اي ، تکنيک هاي بازاريابي شبکه اي ، ضرورت آشنايي با بازار يابي شبکه اي و تاثيرات آن بر روند...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره مديريت بازاريابي شبکه اي|Network marketing چه دوره اي است  ؟

دوره مديريت بازاريابي شبکه اي| Network marketing چه دوره اي است ؟ دوره  آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي دوره اي است که فراگيران را به اصطلاح با صفر تا صد علم بازاريابي و به خصوص مديريت بازاريابي شبکه اي آشنا مي کند . در اين دوره آموزشي فراگيران با مباحثي از قبيل بازار يابي ، انوع بازاريابي ، ابزارهاي بازاريابي ، بازار يابي شبکه اي ، تکنيک هاي بازاريابي شبکه اي ، ضرورت آشنايي با بازار يابي شبکه اي و تاثيرات آن بر روند موفقيت کسب و کار هاي مختلف آشنا خواهند شد . فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي پس از آشنايي با علم بازاريابي ، کاربردها و مزاياي آن با انواع روش هاي مدرن ، کاربردي و تاثير گذار بازاريابي از جمله بازار يابي شبکه اي و مديريت اين حوزه نيز آشنا خواهند شد  . 

امروزه بازاريابي يکي از ارکان ضروري و اجتناب ناپذير حوزه تجارت و بازرگاني به شمار مي رود

امروزه بازاريابي يکي از ارکان ضروري و اجتناب نا پذير حوزه تجارت و بازرگاني به شمار مي رود تا جايي که عدم آشنايي با علم بازاريابي و تکنيک هاي آن مي تواند در گذر زمان منجر به از بين رفتن کسب و کارهاي بزرگ و موفق و رشد و توسعه کسب و کار هاي نو پا و تازه تاسيس شود. با توجه به تاثيرات قابل توجه علم بازاريابي در روند پيشرفت و کسب موفقيت کسب و کار ها مختلف دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي نيز مورد استقبال قابل

توجه متقاضيان قرار گرفته و به همين دليل در زمره دوره هاي آموزشي پر مخاطب در حوزه مديريت قرار گرفته است و همين امر مراکز آموزشي بسياري را بر آن داشته تا در راستاي استفاده از اين فرصت اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي نمايند. 

همین حالا در دوره مدیریت بازاریابی شبکه ای (MBA)شرکت کنید

علم بازاريابي چيست ؟

قبل از آن که بازاريابي به صورت  آکادميک تعريف شود و در زمره دوره هاي آموزشي و علوم کاربردي قرا بگيرد ، تجار ، بازرگانان ، صاحبان کسب و کارهاي کوچک و بزرگ و صاحبان صنايع و مشاغل همه و همه با استفاده از راه و روش هاي مختلف تلاش مي کردند تا با جلب توجه و رضايت خاطر مشتريان سهم بيشتري از بازار و به تبع آن سود بيشتري را به خود اختصاص دهند .
در گذر زمان اين تلاش ها که در اثر تکرار و تجربه شکل و شمايل اصولي تري به خود گرفتند تحت عنوان بازاريابي شناخته شدند . با علمی و آکادميک شدن علم بازاريابي  تعاريف مختلف بسيار زيادي براي آن ارائه شد که همه در نهايت به يک اصل مهم اشاره داشتند و آن اصل مشترک و مهم مشتري است. در سال 2013 ميلادي انجمن بازاريابي آمريکا بازاريابي را به اين صورت تعريف کرد . بازاريابي عبارت است از مجموعه فعاليت هاي ايجاد ، انتقال ، ارسال و تبادل کليه مواردي که مورد توجه و نياز مشتريان باشد، به عبارت ديگر مرکز توجه در همه مراحل از طراحي و توليد تا توزيع و فروش مشتري است . 
در روند بازاريابي صحيح و اصولي اهميت مشتري تا جايي است که حتي قبل از ورود او به چرخه خريد و فروش کليه فرآيندهاي طراحي و توليد نيز با در نظر گرفتن نيازها، علايق ، سلايق و قدرت خريد او انجام مي شوند . بسياري از کارشناسان و صاحب نظران حوزه بازاريابي بر اين باورند که در صورتي که در مراحل طراحي و توليد محصولات و خدمات به درستي نيازها ، علايق ، سلايق و قدرت خريد مشتريان در نظر گرفته شده باشد بيش از نيمي از مسير بازاريابي طي شده است ، به اين مفهوم که در صورتي که طراحان و توليد کننده گان در پروسه طراحي و توليد با توجه بررسي ها ، تحقيقات و نياز سنجي مشتريان بتوانند کالا و خدماتي متناسب با نيازها ، سلايق ، علايق و قدرت خريد آن ها طراحي ، توليد و ارائه نمايند  در مراحل بعد تنها با استفاده از اطلاع رساني و با استفاده از برخي عوامل ساده مي توانند موفق به جلب توجه و در نهايت جذب مشتري شوند و بخش بيشتري از بازار هدف را به خود اختصاص دهند . 

 

اهداف علم بازاريابي کدامند ؟

بازاريابي همانطور که ذکر شد شامل کليه فعاليت هاي منتهي به جذب مشتري و تبديل مشتريان بالقوه به مشتريان بالفعل  براي طيف محصولات و خدمات مورد نظر مي باشد . در اين رويه  به منظور نيل به هدف نهايي برخي اهداف کوچکتر توسط تيم بازار يابي و به سرپرستي مدير بازاريابي دنبال مي شوند که در ادامه به برخي از مهم ترين آنها اشاره خواهيم کرد .

 • اولين هدف در حوزه فعاليت هاي بازاريابي عبارت است از  بررسي ،  شناسايي جلب و  جذب مشتريان در حوزه بازار هدف است .
 • دومين هدف در پروسه فعاليت هاي بازاريابي برنامه ريزي تبليغاتي و اجراي آن در راستاي معرفي کالا و خدمات مورد نظر به جامعه مخاطبان و مشتريان  مورد نظر است .
 • سومين هدف در پروسه فعاليت هاي بازار يابي قيمت گذاري محصولات به روشي منطقي و معقول و با در نظر گرفتن به سطح اقتصادي و توانايي مالي جامعه مخاطبان است . 
 • چهارمين هدف در پروسه بازار يابي حفظ و نگهداري  مشتريان قديمي و فعلي  و اضافه کردن مشتريان جديد به اين حوزه است . 
 • پنجمين هدف در حوزه فعاليت هاي بازاريابي تجزيه و تحليل داده ، سامان دهي ، هدايت و جهت دهي به کليه فعاليت هاي در اين حوزه است . 

 

وظايف مديران بازارگاني کدامند ؟

در اين بخش به برخي از عمده ترين وظايف و مسئوليت هاي مديران بازاريابي اشاره خواهيم کرد .

 • اولين وظيفه يک مدير بازاريابي تحقيق و بررسي روند تعاملات در بازار است .  
 • دومين وظيفه يک مدير بازاريابي شناسايي بازارهاي هدف و تعيين بهترين روش‌ها براي دسترسي به آن‌ها مي باشد . 
 • سومين وظيفه مديران بازاريابي تدوين استراتژي‌هاي بازاريابي به منظور رسيدن به اهداف بازاريابي نهايي شرکت است . 
 • از ديگر وظايف مديران بازاريابي مي توان به طراحي کمپين هاي تبليغاتي و بودجه بندي آن‌ها اشاره کرد .
 • نظارت و انجام کليه هماهنگي‌هاي مورد نياز براي توليد پوستر، بروشور، بنر تبليغاتي ، تبليغات اينترنتي و غيره نيز در زمره وظايف مديران بازاريابي قرار دارد .
 • نظارت بر بودجه بندي و هزينه هاي مورد نياز براي کمپين هاي تحقيقاتي مورد نياز نيز يکي ديگر از وظايف بسيار مهم مديران بازاريابي به شمار مي رود. 
 • نظارت بر روند اجراي کمپين هاي تبليغاتي و حصول اطمينان از صحت روند برگزاري نيز بر عهده مديران بازاريابي است . 

اینفوگرافیک بازاریابی شبکه ای

 • رهبري تيم بازاريابي ، تعيين اهداف و خط مشي آن ها ، ارائه آموزش هاي مورد نياز به اعضاي تيم بازاريابي  نيز از ديگر وظايف حائز اهميت مديران بازاريابي است . 
 • بررسي نتايج حاصل از شرکت در کمپين هاي تبليغاتي مختلف ، تهيه و ارائه  گزارش درباره ميزان اثربخشي هر يک از اين کمپين ها نيز در حوزه وظايف و مسئوليت هاي مديران بازاريابي است .

 

انواع روش هاي بازاريابي کدامند ؟

در سال هاي گذشته تجار و صاحبان کسب و کار هاي مختلف براي انجام فعاليت هاي بازاريابي از روش ها و تکنيک هاي  مختلفي  استفاده کردند  . برخي از اين روش ها در گذر زمان  به واسطه عدم ميل با اهداف مورد نظر به دست فراموشي سپرده شده و در نهايت منسوخ شدند و برخي ديگر از اين روش ها به دليل نتايج شگفت انگيز و قابل توجهي  که به دنبال داشتند و منجر به توسعه و رونق هر چه بيشتر کسب و کارهاي موردنظر شدند  در زمره روش هاي ماندگار، کار آمد و پر کاربرد بازاريابي قرار گرفتند که در ادامه به برخي از معروف ترين ، موثر ترين و پر کاربرد ترين  آن ها اشاره خواهيم کرد . انواع مختلف بازاريابي عبارتند از : 

 روش بازاريابي خيريه اي |  Cause Marketing
در روش بازاريابي خيريه اي تيم بازاريابي  برند هاي مختلف تحت هدايت و سرپرستي مديريت بازاريابي برند مورد نظر بواسطه شرکت در انجام امور خيريه نام برند مورد نظر را در ليست برند هاي خوش نام و حامي حقوق بشر در ذهن مخاطبان به ثبت مي رسانند ، در اين روش غالبا بخشي قابل توجهي از سود حاصل از فروش براي  انجام امور خيريه در نظر گرفته مي شود . 
روش بازاريابي برد نزديک  | CRM| Close Range Marketing
در روش بازاريابي برد نزديک تيم بازاريابي به سرپرستي مديريت بازاريابي برند مورد نظر از روش هايي مانند ارسال انبوه پيام هاي کوتاه با محتواي تبليغاتي به منظور جذب مشتري  استفاده مي کنند  . روش بازاريابي برد نزديک به دليل سهولت روند اجرا و کم هزينه بودن صورت بسيار گسترده مورد استفاده قرار مي گيرد .
روش بازاريابي رابطه مند |  Relationship Marketing
در روش بازاريابي رابطه مند تيم بازاريابي برند مورد نظر به رهبري مدير بازاريابي با استفاده از ترفند هاي مختلف براي برقراري ارتباط و نزديک شدن با مشتريان اقدام مي کنند  و از اين رابطه دوستانه و صميمانه براي افزايش ميزان فروش استفاده مي کنند . 
روش بازاريابي تراکنشي | Transactional Marketing
در روش بازاريابي تراکنشي  تيم بازاريابي برند مورد نظر به سرپرستي مدير بازاريابي با استفاده از در نظر گرفتن شرايط فروش خاص در مدت زمان محدود مشتريان را براي خريد ترغيب مي نمايند . روش بازاريابي تراکنشي در زمره ساده ترين روش هاي بازار يابي قرار و در عين حال در زمره موثرترين و پر کاربرد ترين روش هاي بازاريابي قرار دارد . 
روش بازاريابي کميابي | Scarcity Marketing
در روش بازاريابي کميابي تيم هاي بازاريابي به رهبري مدير بازاريابي با ايجاد محدوديت در هر يک از فاکتورهاي موجود مشتريان را براي دست يابي به اين حجم اندک حريص مي کنند . اين محدوديت مي تواند شامل محدوديت در تعداد توليدات و عدم توليد مجدد باشد و يا با در نظر گرفتن شرايط خاص تنها براي برخي از مشتريان ويژه . 
روش بازاريابي دهان به دهان | Word of Mouth Marketing 
در روش بازاريابي دهان به دهان کارشناسان تيم بازاريابي برند مورد نظر تلاش مي کنند انتقال محتواي تبليغاتي مورد نظر را بوسيله مشتريان و به صورت فرد به فرد انجام دهند. در اين روش تيم هاي بازاريابي از آنچه مورد علاقه مردم است در راستاي منافع خود استفاده مي کنند. به اشتراک گذاري برند محبوب و صحبت کردن در مورد آن در تمام دنيا به عنوان يکي از سرگرمي هاي مورد علاقه مردم شناخته شده است . با توجه به اين که در اين روش انتقال دهنده گان ذي نفع محسوب نمي شوند، صداقت گفته آن ها بيش از پيش بر مخاطبان تاثير گذاشته و مثمر ثمر واقع خواهد شد. 
بازاريابي اشانتيون | Freebie Marketing
روش بازاريابي اشانتيون  يکي از ساده ترين و در عين حال موثرترين روش ها بازاريابي به شمار مي رود . روش بازار يابي اشانتيون  شامل ارائه اشانتيون هاي کوچک و جذاب به مخاطبان مي باشد . 
روش بازاريابي تنوع گرا | Diversity Marketing
در روش بازاريابي تنوع گرا تيم بازاريابي برند مورد نظر با استفاده از يک پيام تبليغاتي با فرمت هاي مختلف براي جذب مخاطبان  اقدام مي کند ، زيرا در اين روش بر اين باورند که يک طراحي ثابت نمي تواند پاسخگويي نياز انواع مخاطبان با روحيات مختلف ، سطح تحصيلات متفاوت ، فرهنگ ، عقايد ، آداب و رسوم ، طبقات اجتماعي متفاوت و رنج سني مختلف مناسب و کارآمد باشد . 
روش بازاريابي مخفي کاري | Undercover Marketing
در روش  بازار يابي مخفي تيم بازاريابي با هدايت مدير بازاريابي برند مورد نظر به صورت غير مستقيم برا ي جلب توجه و جذب مخاطب تلاش مي کند . به اين صورت که با نشر اکاذيب و خبر هاي ضد و نقيض حس کنجکاوي مخاطبان را بر مي  انگيزد.   

روش بازاريابي انبوه |  Mass Marketing
اين استراتژي که از اولين روش هاي مورد استفاده پس از ظهور رسانه هاي جمعي بود شامل نمايش پيام هاي بازرگاني و تبليغاتي در شبکه هاي معتبر استاني و ملي پر مخاطب است . روش بازاريابي انبوه  براي بازاريابي و تبليغ کالاهاي مصرفي و روزانه بسيار مفيد فايده واقع شده است . 
روش بازاريابي فصلي | Seasonal Marketing
در روش بازاريابي فصلي کارشناسان بازاريابي تلاش مي کنند با استفاده از  ايجاد هماهنگي بين بسته بندي ، شرايط فروش و قيمت با در نظر گرفتن مناسبت هاي مختلف مخاطبان را براي خريد محصولات و خدمات موردنظر تشويق و ترغيب نمايند . 
روش بازاريابي آنلاين | Online Marketing
روش بازاريابي آنلاين يکي از جديد ترين هاي حوزه بازاريابي محسوب مي شود و با پيدايش اينترنت پا به عرصه وجود گذاشت .در روش بازاريابي آنلاين تيم بازاريابي تلاش مي کند از طريق  ارسال انواع فايل ها ي صوتي و تصويري با محتواي آموزشي نظر مخاطبان را جلب نمايد . 
روش بازاريابي برون ‌يابي يا مشتري در بيرون | Outbound Marketing
در بازاريابي به روش برون يابي تيم بازاريابي  با تهيه و تکميل يک بانک اطلاعاتي از نام و آدرس راه هاي ارتباطي مشتريان بالقوه کالا و خدمات مورد نظر زمينه برقراري ارتباط با آن ها را فراهم مي کند. بازاريابي به روش برون يابي به منظور هر چه هدفمند تر شدن روند بازاريابي مورد استفاده قرار مي گيرد .
روش بازاريابي درون ‌يابي يا مشتري در داخل | Inbound Marketing
در روش بازاريابي درون يابي تيم بازاريابي برند مورد نظر  تلاش مي کند با ارائه خدمات بهينه و معرفي ساير محصولات و خدمات موجود به مشتريان بالفعل آن ها را براي خريد هاي هر چه بيشتر تشويق و ترغيب نمايد . 
روش بازاريابي ويروسي|  Viral Marketing
در روش بازاريابي ويروسي تيم بازاريابي برند مورد نظر با استفاده از جلوه هاي ويژه  گرافيکي در قالب هاي مختلف اعم از فايل هاي تصويري ، صوتي و ويدئويي  و به کارگيري برخي ترفند هاي تخصصي در اين حوزه اقدام به توليد محتواي تبليغاتي بسيار جذاب براي طيف وسيعي از مخاطبان مي کنند و اين امر علاوه بر جذب هرچه بيشتر مخاطبان منجر به ارسال آن براي ديگران توسط خود افراد خواهد شد . 
بازاريابي نمايشگاه هاي تجاري | Tradeshow Marketing
روش بازاريابي نمايشگاه هاي تجاري  مخصوص محصولات و خدماتي است که مشتريان پيش از اقدام براي خريد محصول يا کالاي مورد نظر نياز به تست کردن کالاي مورد نظر دارند . روش بازاريابي نمايش گاهي شامل شرکت در نمايشگاه هاي کوچک و بزرگ محلي و بين المللي است . شرکت در نمايشگاه هاي مختلف علاوه بر معرفي محصولات و خدمات مورد نظر به مخاطبان مي تواند فرصت مناسبي براي آشنايي با سلايق ، علايق و نيازهاي مخاطبان باشد . 
روش بازاريابي شبکه اي | Network Marketing
با تعريف علمي مي توان گفت بازاريابي شبکه اي يک مدل بازاريابي تجاري است که در آن براي توسعه و رونق بخشيدن به کسب و کار مورد نظر از يک شبکه توزيع کننده استفاده مي شود . به اين صورت که هر يک از مصرف کنندگان خود نيز مي توانند به عنوان يک عامل فروش با يک شاخه مصرف کننده به عنوان زير مجموعه عمل نمايد . اين روش علاوه بر افزايش تعداد مشتريان که به واسطه اعتماد بر يک مصرف کننده که در حال حاضر به عنوان يک بازارياب در حال فعاليت است و منجر به افزايش ميزان در آمد و به تبع آن سود شرکت مي شود درصدي سود نيز عايد عوامل فروش يا همان بازارياب هاي مورد نظر مي کند . 
هريک از روش هاي بازار يابي با استفاده از تکنيک هاي مختلف براي جلب توجه و جذب مشتري تلاش مي کنند سهم بيشتري از بازار هدف را به خود اختصاص دهند.

همین حالا در دوره مدیریت بازاریابی شبکه ای (MBA)شرکت کنید

بازاريابي شبکه اي چه نوع بازاريابي است ؟

بازاريابي شبکه اي يکي از زير مجموعه هاي به نسبت جديد و پر کاربرد رشته بازاريابي به شمار مي رود .در روش بازاريابي شبکه اي پايه و اساس فروش بر مبناي  شبکه هاي انساني و اجتماعي بنا شده است. در روش بازاريابي شبکه اي ، هر فرد مي تواند از طريق خريداري محصولات مورد نظر و به فروش رسانيدن آن در مکان هاي مختلف از درصد مشخصي سود برخوردار شود به عبارت ديگر در اين روش  مصرف کننده ها مي توانند به عنوان بازارياب هاي فعال براي کالاها و خدمات مورد نظر بازاريابي کنند و در ازاي  آن سود دريافت نمايند. در روش بازاريابي شبکه اي اعضاي گروه مي بايست با رعايت اصول و قواعد اين روش عمل نمايند . در روش بازاريابي شبکه اي افراد مي بايست  افراد جديدي را با عنوان زير شاخه خود به تيم بازاريابي معرفي نمايند  و روال کار از اين قرار است که هر چه افراد و بازاريابان  زير مجموعه هر فرد بيشتر باشند و فعاليت بيشتري انجام دهند علاوه بر اين که خودشان از درصدي از سود فروش بهره مند مي شوند سر شاخه ها نيز از در درصدي از سود فروش آن ها شريک خواهند شد . در روش بازار يابي شبکه اي تبليغات به صورت رو در رو انجام مي گيرد . 

بازاریابی شبکه ای جز دوره های جدید می باشد

 

پايه و اساس بازاريابي شبکه اي چيست ؟

بازاريابي شبکه ای معمولا شامل استفاده از سه نوع استراتژيک اصلي براي کسب درآمد مي باشد که عبارتند از : 

 • دستيابي به بازارهاي هدف جديد و بکر : در روند بازاريابي شبکه اي در بسياري از موارد برند ها به واسطه همکاري با طيف مختلفي از مصرف کننده ها در قالب بازارياب موفق شده اند به بازارهاي جديد و بکر با پتانسيل بسيار بالا دسترسي پيدا کنند . 
 •  توسعه تيم بازاريابي بدون تحميل هزينه : در روند بازاريابي شبکه اي مصرف کنندگان در ازاي معرفي و فروش کالا و خدمات مورد نظر به سايرين درصد مشخصي از سود حاصل از فروش را به خود تخصيص مي دهند و در نتيجه افزايش و توسعه تيم بازاريابي هزينه زيادي به سازمان تحميل نخواهد کرد و تنها با پرداخت سهم اندکي از سود حاصل از فروش و آن هم به نسبت ميزان فروش هر فرد جبران خواهد شد . 
 • استفاده از روش هاي خلاقانه : استفاده از روش هاي خلاقانه و آموزش آن به مصرف کنندگاني که در حال حاضر در کسوت اعضاي جديد تيم بازاريابي فعاليت مي کنند نيز در اين روش نتايجي مثبت زيادي به همراه داشته است . 

 

الزامات بازاريابي شبکه اي موفق کدامند ؟

در روند بازاريابي شبکه اي پيروي از اصول و قواعد مي توان منجر به دست يابي به موفقيت هاي قابل توجهي در اين عرصه شود . در ادامه به برخي از مهم ترين و تاثير گذار ترين  اين اصول و قواعد اشاره خواهيم کرد . فاکتورهاي تاثير گذار در روند موفقيت بازاريابي شبکه اي عبارتند از: 

 • کيفيت کالا و خدمات مورد نظر 
 • کنترل مذاکرات با موضوع فروش 
 • تمرکز بر فعاليت هاي تيم و رهبري آن 

کيفيت کالا و خدمات مورد نظر اولين و مهم ترين فاکتوري است که مي تواند تداوم روند فروش را تضمين نمايد . به اين مفهوم که در صورت ارائه کالا و خدمات بي کيفيت حتي در صورتي که براي يک بار موفق به متقاعد کردن مشتريان براي خريد کالا و خدمات مورد نظر شويد شانس خود براي موفقيت در دفعات بعدي از دست خواهيد داد . بنابراين کيفيت کالا و خدمات مورد نظر يکي از اصلي ترين عواملي است که مي تواند ضامن موفقيت شما در روند انواع بازاريابي و به خصوص بازاريابي شبکه اي شود . 
کسب مهارت در زمينه مذاکره و فروش نيز يکي ديگر از فاکتور هايي است که در روند بازاريابي شبکه اي مي تواند به موفقيت هر چه بيشتر شما کمک کند . از آن جا که در بازاريابي شبکه اي روند برقراري ارتباط با مشتريان به صورت رو در رو مي باشد توانايي برقراري ارتباط با مشتريان و آشنايي با فنون مذاکره مي تواند تاثيرات مثبت به سزايي در روند بازاريابي شبکه اي داشته باشد . 
تمرکز بر فعاليتهاي تيم و رهبري نيز يکي ديگر از ملزومات کسب موفقيت در روند بازاريابي شبکه اي مي باشد .اضافه کردن افراد فعال و مستعد به تيم و نظارت بر روند عملکرد آن ها يکي ديگر از عوامل کسب موفقيت در حوزه بازاريابي شبکه اي به شمار مي رود . 

ضرورت آشنايي با بازار يابي شبکه اي 

در دنياي تجارت و کسب و مار امروزي با توجه به روند رشد پر سرعت انواع صنايع و خدمات و رقابت بسيار تنگاتنگ آن ها در راستاي تخصيص بخش بزرگتري از بازار هدف به خود آشنايي با علم بازاريابي و تکنيک هاي بازاريابي و همچنين آشنايي با جديد ترين روش هاي بازار يابي يکي از الزامات اجتناب ناپذير اين حوزه محسوب مي شود و بازار يابي شبکه اي به واسطه نتايج قابل توجهي که بر اساس آمار و ارقام به ثبت رسيده ا ست در زمره کاربردي ترين و موثرترين روش هاي بازاريابي به شمار مي رود و آشنايي با تکنيک هاي بازاريابي شبکه مي تواند تاثير به سزايي در روند موفقيت شرکت ها . سازمان ها به دنبال داشته باشد . 
با توجه به مزاياي روش بازاريابي شبکه اي استفاده از اين روش و پياده سازي تکنيک هاي بازاريابي شبکه اي به کليه تجار ، توليد کننده گان و همه افرادي که به نحوي با حوزه تجارت و کسب و کار در ارتباط هستند توصيه مي شود

 

برتري هاي  بازاريابي شبکه اي با ساير روش هاي بازاريابي چيست ؟

روش بازاريابي شبکه اي در مقايسه با ساير روش هاي بازاريابي مزايا  و منافعي دارد که در ادامه به صورت مختصر به آن ها اشاره خواهيم کرد: 

 • استفاده از يک روش به نسبت جديد که شرايط پيشي گرفتن از رقبا را فراهم مي آورد .
 • صرفه جويي در هزينه هاي بازاريابي به واسطه پرداخت اين هزينه ها از طريق بخشي از سود حاصل از فروش.
 • جلب اعتماد هر چه بيشتر مخاطبان به واسطه تجربيات مصرف کنندگاني که در حال حاضر به عنوان بازارياب فعاليت مي کنند . 
 • قابليت استفاده از تکنيک هاي بازاريابي شبکه اي به موازات ساير روشهاي بازاريابي نيز از ديگر مزاياي بازاريابي شبکه اي محسوب مي شود . 

 

فرصت هاي شغلي  بازاريابي شبکه اي در دنيا و ايران چگونه است ؟ 

بازاريابي شبکه اي در حال حاضر در سراسر دنيا از جايگاه بسيار ويژه اي برخوردار است و در سراسر دنيا برند هاي زيادي با استفاده از تکنيک هاي بازاريابي شبکه اي موفق شده اند در زماني کوتاه و با  صرفه جويي قابل توجه  انرژي و هزينه هاي خود برند مورد نظر خود را توسعه دهند . نتايج حاصل از بازاريابي شبکه اي صاحبان و سهام داران بسياري از برندهاي به نام و معتبر ، برندهاي در حال توسعه و همچنين برندهاي نو پا را برآن داشته تا به منظور توسعه هر چه بيشتر نام برند تجاري خود و کسب سهم بيشتري از بازار هاي هدف از روش بازاريابي شبکه اي استفاده کنند و همين امر منجر به افزايش چشمگير فرصت هاي شغلي براي کارشناسان و متخصصان حوزه مديريت بازاريابي شبکه اي شده است .
همچنين با توجه به روش کسب در آمد در بازاريابي شبکه اي ميزان در آمد متخصصان و کارشناسان مديريت بازاريابي شبکه اي محدوديتي نداشته و اين افراد متناسب با ميزان تخصص ، تجربه و فعاليت هاي خود در اين حوزه مي توانند از سطح درآمد بسيار مطلوبي برخوردار خواهند شد.

در ايران اما بازاريابي شبکه اي در بدو ورود خود به واسطه عدم برخورداري از پشتيباني ها قانوني موفقيت هاي چنداني حاصل نکرد و بسياري از اين روش روي گردان شدند اما در گذر زمان و سازمان دهي ، حمايت و صدور مجوزهاي قانوني براي فعاليت در حوزه  بازاريابي شبکه اي اين روش نوين در ايران نيز مانند ساير کشورهاي دنيا توانست موفقيت هاي چشمگيري براي کاربران به ارمغان آورد .
با توجه به اين که اين که بازاريابي شبکه اي در ايران يک حوزه نوين محسوب مي شود و پتانسيل هاي زيادي براي اجراي اين روش وجود دارد شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي مي تواند آينده شغلي و حرفه اي افراد را تضمين نمايد و با توجه به محدوديت نيروهاي متخصص و متبحر در اين حوزه متقاضيان علاقه مند مي توانند به واسطه شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي و کسب دانش ، تخصص ، توانايي ، مهارت ، تجربه و قابليت هاي مورد نياز براي ورود و فعاليت در اين حوزه از آينده حرفه اي بسيار روشني برخوردار شوند .
از جمله پست هاي سازماني که افراد پس از شرکت کردن در دوره هاي آزمايشي مديريت پروژه با نرم افزار MSP مي توانند براي احراز آن اقدام نمايند مي توان به موارد زير اشاره کرد .  

 

 

ضرورت شرکت در دوره آموزشي بازاريابي شبکه اي | Network marketing چيست؟ 

در دنياي تجارت و کسب و کار امروزي رقابت در حوزه مديريت بازاريابي به يکي از ارکان اساسي و اجتناب نا پذير تبديل شده است ، چرا که با رشد و توسعه دنياي تجارت و کسب و کار و رونق گرفتن تجارت جهاني که منجر به از بين رفتن مرزهاي موجود براي تجارت و کسب و کار شده است استفاده از روش هاي مختلف بازاريابي با توجه به شرايط و مقتضيات زماني يکي از مهم ترين فاکتورهاي کسب موفقيت محسوب مي شود . اما در اين ميان آنچه از اهميت دو چنداني برخوردار است مديريت بازاريابي به منظور استفاده از روش هاي موثر و متناسب با شرايط و زمان مي باشد و از آنجا که بازاريابي شبکه اي | Network marketing به عنوان يکي از روش هاي نوين ، کار آمد و مقرون به صرفه در حوزه بازاريابي در سال هاي اخير از اهميت بسيار زيادي برخوردار شده است آشنايي با مديريت بازاريابي شبکه اي ، تکنيک ها و روش هاي آن به يک ضرورت اجتناب ناپذير در عرصه هاي مختلف تجارت و کسب و کار تبديل شده است . 
از آنجا که استفاده و به کار گيري تکنيک هاي بازاريابي شبکه اي به عنوان يک روش به نسبت جديد تنها در سايه شرکت در دوره هاي آموزش مديريت بازاريابي شبکه اي مقدور و ميسر مي باشد در سال هاي اخير ضرورت شرکت در دوره هاي آموزشي بازاريابي شبکه اي بيش از پيش احساس مي شود و اکثريت قريب به اتفاق بنگاه ها اقتصادي کوچک و بزرگ ، صاحبان صنايع و مشاغل ، سهامداران ، کار آفرينان و کليه افرادي که به هر صورت با دنياي تجارت و کسب و کار در ارتباط هستند تلاش مي کنند از طريق شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي و يا از طريق همکاري با کارشناسان و متخصصان حوزه مديريت بازاريابي شبکه اي به رشد و توسعه کسب و کار خود رونق ببخشند . 
به طور خلاصه مي توان ضرورت شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي را به صورت زير برشمرد .

 • عدم آشنايي با تکنيک هاي مديريت بازاريابي شبکه اي به عنوان يکي از روش هاي به روز بازاريابي مي تواند زمينه ساز توقف روند رشد و توسعه کسب و کار هاي مختلف و در نهايت حذف شدن آن ها از حوزه رقابت با ساير برند ها شود . 
 • عدم آشنايي با تکنيک هاي مديريت بازار يابي شبکه اي به عنوان يکي از روش هاي کم هزينه در حوزه بازاريابي مي تواند منجر به افزايش هزينه هاي بازار يابي برندها شود . 
 • عدم آشنايي با تکنيک هاي مديريت بازاريابي شبکه اي منجر به ناديده گرفتن پتانسيل هاي موجود در مصرف کنندگان به عنوان نيروهاي موثر در حوزه بازاريابي خواهد شد .
 • عدم آشنايي با تکنيک هاي بازاريابي شبکه اي منجر به منفعل شدن روند تجارت و کسب و کار هاي مختلف خواهد شد . 
 • وجود فرصت هاي شغلي متعدد و متنوع براي متخصصان و کارشناسان حوزه مديريت بازاريابي شبکه اي نيز يکي ديگر از عمده دلايل شرکت در دوره هاي آموزشي  مديريت بازاريابي شبکه اي به شمار مي رود.

 با توجه به عواقب ناخوشايند عدم آشنايي با روش بازاريابي شبکه اي و مديريت بازاريابي شبکه اي  و مزاياي استفاده از تکنيک هاي بازاريابي شبکه اي شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي را مي توان يکي از ضرورت هاي امروز دنياي کسب و کار محسوب کرد . 
آنچه در اين ميان از اهميت بسيار زيادي برخوردار است بررسي و تحقيق و انتخاب يک مرکز آموزشي معتبر و به نام در حوزه آموزش مديريت بازاريابي شبکه اي مي باشد ، زيرا شرکت کردن در دوره هاي آموزشي موسسات و مراکز آموزشي نا معتبر براي فراگيران نتيجه اي به جز اتلاف زمان ، انرژي و هزينه به دنبال نخواهد داشت . 
يکي از مراکز آموزشي بسيار معتبر و فعال که به واسطه سال هاي فعاليت و کسب تجربه در حوزه آموزش از اعتبار و حسن شهرت قابل توجهي بر خوردار شده است  موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان است . اين موسسه با برگزاري دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي متقاضيان و علاقه مندان را در راستاي نيل به اهداف مورد نظر همراهي مي نمايد . به کليه متقاضيان و علاقه مندان  حوزه مديريت بازاريابي و شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي  توصيه مي شود با ثبت نام و شرکت در دوره هاي آموزشي اين موسسه از مزاياي ان بهره مند شود . 

 

چرا دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان ؟

در پاسخ به پرسش ضرورت شرکت در دوره هاي آموزش مديريت بازاريابي شبکه اي به دلايل و ضرورت هاي شرکت در اين دوره آموزشي اشاره کرديم اما در پاسخ به پرسش چرا دوره آموزشي مديريت بازاريابي در موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان مي توان به موارد زير اشاره کرد .

 • موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان يکي از موسسات آموزشي بسيار معتبري از که با اخذ مجوز مورد نياز از سوي وزارت علوم تحقیقات و فناوری اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي کرده است. 

مدرک بازاریابی شبکه ای بعد از گذراندن دوره اعطا می شود

 • دوره هاي آموزشي موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان به واسطه همکاري با اساتيد برتر و به نام حوزه مديريت بازاريابي در بالاترين سطح آموزشي برگزار شده و فراگيران با شرکت در اين دوره هاي آموزشي از تخصصي ترين و به روز ترين آموزش هاي حوزه مديريت بازاريابي شبکه اي بر خور دار خواهند شد. 
 • کليه مدارک صادر شده از سوي موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان به مورد تائيد مستقيم وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري کشور مي باشد و مدرک مديريت بازاريابي شبکه اي نيز از اين قاعده مستثني نبوده و نيست و فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي اين موسسه علاوه بر کسب دانش ، تخصص ، توانايي ، مهارت و قابليت هاي مورد نياز براي ورود و فعاليت در اين حوزه در پايان دوره ميز موفق به اخذ مدرک مديريت بازاريابي شبکه اي معتبر از سوي اين موسسه نيز خواهند شد. 
 • با توجه به اعتبار مدرک مديريت بازاريابي شبکه اي موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان فراگيران پس از اخذ اين مدرک شانس زيادي براي ورود به بازار کار خواهند داشت .
 • يکي ديگر از مزاياي دوره هاي آموزشي موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان شرايط ثبت نام آسان و  پاسخ گويي در اسرع وقت مي باشد. 

با توجه به مزاياي شرکت در دوره هاي آموزش مديريت بازاريابي شبکه اي موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان به کليه متقاضيان شرکت در دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي توصيه مي شود با شرکت در دوره هاي آموزشي اين مرکز معتبر از مزاياي آن برخوردار شوند . متقاضيان مي توانند با مراجعه به سايت موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان و از طريق ارتباط با مشاوران آنلاين اين موسسه  و يا از طريق تماس تلفني از شرايط و نحوه ثبت نام دوره هاي آموزشي مديريت بازاريابي شبکه اي اين مرکز معتبر آموزشي اطلاع پيدا کنند.

همین حالا در دوره مدیریت بازاریابی شبکه ای (MBA)شرکت کنید

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

فصل اول - مقدمه

 • اصول مدیریت
 • وظایف مدیریت
 • سطوح مدیریت
 • شاخه های مدیریت
 • مدیریت و اقتصاد

فصل دوم - بازاریابی

 • تعریف بازاریابی
 • انواع بازاریابی
 • تحقیقات بازاریابی
 • تفاوت بازاریابی و فروش
 • ارکان بازاریابی
 • وظایف مدیریت بازاریابی
 • بازاریابی صنعتی و مصرفی

فصل سوم - بازاریابی شبکه ای

 • بازاریابی شبکه ای چیست ؟
 • شركت های سنتي
 • شركت بازاریابی شبکه ای
 • MLM یک روش اساسی و بنیادی
 • مزایای بازاریابی شبکه ای

فصل چهارم - مبانی فروش

 • اثرات اولین برخوردها
 • هنر گفتگو کردن
 • فروش
 • غلبه بر اعتراضات و موانع فروش
 • خاتمه فروش و شروع مشتری مداری
 • کلیدهای طلایی مدیریت بر روابط مشتری

فصل پنجم - فروش صنعتی

 • بازاریابی صنعتی چیست ؟
 • مزایا بازاریابی صنعتی
 • اصول خرده فروشی
 • اصول عمده فروشی
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان