دوره زبان برنامه نویسی HTML

دوره زبان برنامه نویسی HTML

 • person مدرس دوره
    رضا رجبعلی پور
 • cast_for_educationنوع برگزاری دوره حضوری
 • scheduleمدت دوره ۲۰۰ ساعت
 • verifiedگواهینامه پایان دوره
 • attach_moneyشهریه ۲,۷۵۰,۰۰۰ تومان
 • categoryدسته بندی شبکه و کامپیوتر

ثبت نام

دوره زبان برنامه نویسی HTML

درباره دوره

زبان برنامه نویسی HTML چیست؟ در دوره HTML فن پردازان می آموزید که زبان برنامه نویسی HTML مخفف Hypertext Markup Language است که برای ایجاد صفحات وب یا برنامه های کاربردی وب به کار می رود. امروزه عموما از HTML همراه با جاوا اسکرسیپت و سی اس اس استفاده می شود تا ظاهری را به صفحات وب بدهد که مور...
مشاهده بیشتر
خدماتی که شما در این دوره دریافت میکنید
 • بسته آموزشی مالتی مدیا
  بسته آموزشی مالتی مدیا
 • گواهینامه پایان دوره معتبر
  گواهینامه پایان دوره معتبر
 • لوح ویژه گواهینامه
  لوح ویژه گواهینامه
 • کتاب کامل محتوای دوره
  کتاب کامل محتوای دوره
مدرس دوره
HTML programming language
رضا رجبعلی پور کارشناسی مهندسی تکنولوژی نرم افزار از دانشگاه آزاد اسلامی مشاهده رزومه keyboard_backspace

امکان پرداخت اقساطی این دوره:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.


تمام جلسات این دوره به صورت محتوای ویدئویی آموزشی در اختیار شما قرار میگیرد

 • 1 زبان برنامه نویسی(css,Html) (5 ساعت)

  •  مقدمات Html    
  • ایجاد یک صفحه    
  • تعریف تگ (Tag)    
  • تفاوت‌های Html و Xhtml    
  • دستورات در Html  
  •  معرفی تگ‌های Html    
  • تیترها    
  • آشنایی با Attributes در Html                    
  • لینک‌های داخلی و خارجی    
  • آشنایی با تصاویر Html  
  • آشنایی با صفت
  • آشنایی با المنت‌های قالب‌بندی      
  • آشنایی با جداول  
  • آشنایی با لیست ها   
  • آموزش لایه‌بندی در HTML    
  • Meta داده‌ها در html    
  • فرم ها در Html       

زبان برنامه نویسی HTML چیست؟

در دوره HTML فن پردازان می آموزید که زبان برنامه نویسی HTML مخفف Hypertext Markup Language است که برای ایجاد صفحات وب یا برنامه های کاربردی وب به کار می رود. امروزه عموما از HTML همراه با جاوا اسکرسیپت و سی اس اس استفاده می شود تا ظاهری را به صفحات وب بدهد که مورد دلخواه ما هستند. از طریق HTML، شکل ظاهری تصاویر، پیوندها، عناوین، چیدمان صفحه و هر عنصر صفحه وب را می توان قالب بندی کرد. 

 

زبان html

زبان برنامه نویسی HTML این قابلیت را دارد که برنامه های نوشته شده در زبان اسکریپت از قبیل جاوا اسکریپت را در خود جای دهد که رفتار و محتوای صفحات وب را تحت تأثیر قرار می دهد. در حالیکه زبان های برنامه نویسی شناخته شده جهانی و ابزارهای دیگری مانند سیستم های مدیریت محتوا امروزه وجود دارند ولی با این حال HTML زبان برنامه نویسی غالب برای ایجاد صفحات وب است. HTML نوعی زبان نشانه گذاری است. HTML داده ها را در تگ های HTML نشانه گذاری می کند و هدف خود را در صفحه وب توصیف می کند. مرورگر صفحه وب HTML را می خواند که اطلاعاتی از قبیل عنوان ها، محل پاراگراف ها، محل لینک ها ، غیره را به آن می دهد. HTML داده ها را برای مرورگر توصیف می کند و مرورگر بر اساس آن داده ها را نمایش می دهد. HTML  اصل اساسی توسعه ی فرانت اند است و فرصت ها و قابلیت های آن برای تعریف و ساخت داده های صفحات بسیار زیاد است که تأکید بیشتر آن روی چند رسانه ای، وب موبایل ، محل جغرافیایی، غیره است. این یادگیری این زبان را آسان و راحت تر می کند.

HTML توسط کنسرسیوم جهانی وب (W3C) ساخته شده است. چندین نسخه از HTML وجود دارد. در سپتامبر 2018، استاندارد فعلی HTML به عنوان HTML5 خوانده می شود و به طور خاص در نسخه 5.2 است. HTML ساختار صفحات وب را با استفاده از نشانه گذاری توصیف می کند و عناصر HTML اجزای اصلی صفحات HTML هستند که با تگ نشان داده می شوند. HTML از اجزای کوچک خاص زبان برنامه ریزی به نام "تگ" استفاده می کند تا به مرورگر این امکان را دهد تا ظاهر صفحه را بشناسد. تگ ها عموما به صورت جفت می آیند: تگ شروع کننده که شروع یک بلوک محتوا را تعریف می کند و تگ پایان دهنده که پایان یک بلوک محتوا را تعریف می کند. 

همین حالا در دوره زبان برنامه نویسی HTML شرکت کنید

مزایای زبان برنامه نویسی HTML چیست؟

ظهور دوران تلفن همراه باعث شده است که توسعه دهندگان بیشتر و بیشتر برای ایجاد وب سایت های سازگار با HTML5 ایجاد کنند. مزایای اصلی HTML5 هر روز در حال تکامل است تا قابلیت های آن را با فناوری های بومی ارائه دهد . با توجه به ویژگی های جدید و قدرتمندی که برای توسعه دهندگان و کاربران نهایی استفاده می شود، HTML برای استفاده از وب سایت های سراسر جهان استفاده می شود. HTML توسط تمام دسکتاپ های جدید و مرورگرهای تلفن همراه و یا توسعه وب برنامه های کاربردی موبایل فعال می شود. زبان برنامه نویسی HTML دارای مزایای بسیاری است که عبارتند از: 

استفاده آسان: استفاده از HTML بسیار آسان است. برای یادگیری این زبان نیازی به این نیست که الزاما برنامه نویس باشید. اگر بتوانید یک متن را ویرایش کنید می توانید HTML بنویسید. پس اگر هنوز برای یادگیری این زبان اقدام نکرده اید، می توانید آن را یاد بگیرید. 

پشتیبانی تمامی مرورگرها از HTML: تقریبا همه مرورگرها از HTML پشتیبانی می کنند. بدیهی است که مرورگرها نسبت به زبان های برنامه نویسی دیگر از HTML بیشتر پشتیبانی می کنند. در نتیجه، هنگامی که شما یک وب سایت با استفاده از HTML ایجاد می کنید، در بسیاری از مرورگرها در سراسر جهان نشان داده می شود، تا زمانی که برنامه نویس به دنبال بهینه سازی وب سایت برای مرورگرهای مورد استفاده ی خود برود. بهینه سازی وب سایت مبتنی بر HTML برای سازگاری مرورگر نه دشوار و نه پیچیده است.

 فرم: مهم ترین مزیت HTML شامل اشکال زیبا، سرعت دهنده رابط کاربری، نیاز کمی به جاوا اسکریپت و اعتبار سنجی فرم ها وجود دارد. 

زبان برنامه نویسی html

سینتکس HTML و XML بسیار شبیه به هم هستند: امروزه از XML به طور فزاینده برای ذخیره سازی داده ها استفاده می شود. شباهت سینتکس بین HTML و XML بدین معناست که کار کردن بین این دو پلتفورم بسیار آسان است. این یکی از ویژگی های بارز HTML به حساب می آید که سینتکس شبیه به زبان برنامه نویسی دیگری دارد. 

HTML رایگان است: مزیت عمده HTML این است که رایگان است. شما هیچ نرم افزاری برای HTML نیاز ندارید، هیچ افزونه ای مورد نیاز نیست و این به این معنی است که می توانید به میزان قابل توجهی در هزینه توسعه وب سایت خود صرفه جویی کنید. گاهی اوقات فقط با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای متن باز، تمام پلاگین هایی (افزونه هایی) که ممکن است شما نیاز داشته باشید، رایگان نیستند. 

یشتر ابزارهای توسعه HTML را پشتیبانی می کنند: خواه FrontPage، DreamWeaver یا هر ابزار برنامه نویسی دیگر استفاده می کنید، ابزارهای توسعه وب بیشتری وجود دارند که به شما امکان ایجاد وب سایت های مبتنی بر HTML را از هر زبان برنامه نویسی وب دیگر می دهد.

HTML سازگارترین برنامه با موتور جستجو است: از همه زبانهای برنامه نویسی وب، HTML  سازگارترین برنامه با موتور جستجو است. ایجاد وب سایت های سازگار با SEO ( سئو یا بهینه سازی موتور جستجو) با استفاده از HTML به طور قابل توجهی آسان تر از هر زبان برنامه نویسی دیگر است. HTML کمترین عوارض SEO را به همراه دارد و هنگام تلاش برای ایجاد یک وب سایت سازگار با SEO، بیشترین انعطاف پذیری را ایجاد می کند. مادامیکه که مطمئن شوید کد HTML شما شفاف و معتبر است، خواندن و دسترسی خزنده های موتور جستجو آسان تر است. این باعث کاهش زمان خزیدن و بهبود زمان بارگذاری صفحه می شود و باعث می شود که وب سایت شما در نتایج جستجو بهتر عمل کند.

در بیشتر موارد، HTML همان چیزی است نیاز دارید: به رغم تمام مزایای استفاده از HTML، اولین قدم که شما باید در هنگام مفهوم سازی یک وب سایت انجام دهید، تعریف دقیقا همان چیزی است که وب سایت شما باید انجام دهد. آیا شما به دنبال یک وب سایت هستید که اطلاعاتی در مورد کسب و کار شما ارائه می دهد یا به دنبال کار تجارت الکترونیک هستید؟ آیا وب سایت شما عمدتا شامل اطلاعات بازاریابی و شرکتی می شود یا بیشتر خبری است؟ هر چند ساعت یا روز محتوا کجا اضافه شده است ؟ آیا وب سایت شما به طور عمده اطلاعات را برای بازدیدکنندگان پخش می کند یا به بازدیدکنندگان سایت خود برای ایجاد تعامل نیاز دارید؟ کلمه عملی در تعریف قابلیت وب سایت شما "نیاز" است. در اغلب موارد، وب سایت های کسب و کار نیازمند قابلیت های پیشرفته ای هستند که نیاز به فن آوری های برنامه نویسی یا سیستم های مدیریت محتوا هستند. 

زیبایی: از لحاظ زیبایی، یک وب سایت HTML می تواند به مانند یک سایتی جذاب باشد که از تکنولوژی های پیشرفته استفاده می کند. ساخت یک وب سایت HTML خوب ممکن است عاقلانه باشد و برای پیشرفت کسب و کار شما مفید باشد. اگر می خواهید به زیبایی هم توجه داشته باشید، استفاده از HTML مناسب کار شما است.

درک بهتر ساختار صفحه وب: با یادگیری HTML، درک بهتری از ساختار یک صفحه با کمک HTML پیدا می کنید. 

ویژگی های جدید: با داشتن ویژگی ها و استانداردهای جدید، یادگیری HTML برای ایجاد برنامه های کاربردی فرانت اند (front-end) مانند ابزارهای کشیدن و انداختن (drag and drop)، ویکی (دانش نامه) ها، اتاق ها یا تالار های بحث و دیگر عناصر مفید، آسان تر است. 

اشتراک گذاری: با استفاده از  موقعیت جغرافیایی، جایی که در جهان هستید را می توانید به اشتراک گذارید. شما می توانید این کار را با استفاده از آدرس IP خود، اتصال به شبکه بی سیم، برج سلولی، تلفنی که با آن صحبت می کنید یا سخت افزار GPS اختصاص داده شده برای محاسبه عرض و طول و عرض جغرافیایی از اطلاعات ارسال شده توسط ماهواره ها انجام دهید. با استفاده از موقعیت جغرافیایی جدید، HTLM، رابط های برنامه نویسی کاربردی (APIs)  محل را به طور مستقیم به هر برنامه مبتنی بر مرورگر HTML سازگار می کنند. این سازگاری برای اشتراک گذاری یکی از مزایای جالب HTML است. 

ذخیره ی حافظه ی پنهان: HTML راه حل های هوشمند تری برای مشخص کردن فایل هایی ارائه می دهد که مرورگر شما باید آن را در حافظه ی پنهان ذخیره کند. صفحات وب می توانند حتی زمانی که آفلاین هستید، به درستی بالا بیایند. 

ذخیره سازی نشست ها (sessions): به جای کاهش اندازه ی کوکی ها، HTML به شما این امکان را می دهد تا از ذخیره سازی نشست و ذخیره سازی محلی استفاده کنید. 

کدهای استاندارد شده: کدهای استانداردسازی شده ی عناصر HTML، ارزش معنایی (semantic value) صفحه ی وب را افزایش می دهد. با داشتن تگ های خاص برای عناوین، پانویس ها، غیره، طراحان معنی و هدف قالب کلی را بهتر درک می کنند. 

ویژگی های بیشتر: HTML ویژگی های بیشتری از قبیل ویدئو، صدا، چارت، عکس های با کیفیت، پویانمایی ها و یکپارچه سازی محتوا دارد. یکپارچه سازی چندرسانه ای ها و محتوای گرافیکی با وب بدون فلش یکی از مزایای وب به حساب می آید. 

آیا یادگیری زبان برنامه نویسی HTML سخت است؟

برای پاسخ به این سؤال ابتدا باید HTML را به اجزاء تشکیل دهنده ی آن تقسیم کرده و درباره ی هر کدام توضیحی ارائه دهیم.
زبان : HTML یک زبان است یعنی به مانند زبان دارای گفتگو است و دارای واژگان، نحو و قواعد خاصی است. ولی یادگیری مفاهیم و مبانی این زبان، بسیار زمان بر نیست. 
نشانه گذاری: دومین قسمت این زبان ویژگی نشانه گذاری آن است. کدهای نشانه گذاری اطراف یک محتوا قرار می گیرند تا محتوا را شناسایی کند و ساختار آن محتوا را برای نشان دادن در صفحه ی وب بسازد. از این رو با کدهایی خاص می توان چیدمان محتوا در صفحات وب را تنظیم کرد. 
متن: HTML زبانی مبتنی بر متن است که برای خواندن، اصلاح و تغییر آسان است. در واقع تنها چیزی که نیاز دارید تا با HTML یک صفحه ی وب بسازید، یک ویرایشگر متن و مغز شما است. 
اَبَر: در نهایت قسمت اَبَر از ابر متن که عموما برای پیوند دادن چندین صفحه به هم به کار می رود. محتوای که شما آنها را نشانه گذاری کردید نیازی ندارد که در یک محل مشابه قرار گیرد. با استفاده از کدهای ساده hی HTML شما محتواها را کنار هم قرار می دهید. 
یکی دیگر از مزایای برنامه نویسی HTML ، اینست که در ابتدای کار نیازی نیست همه چیز را بدانید. بهترین بخش در مورد یادگیری HTML این است که شما مجبور نیستید تعدادی از قوانین و نشانه گذاری HTML را به حافظه ی خود بسپارید. اگر فقط یک تگ HTML یاد بگیرید، استفاده از بقیه ی تگ را هم یاد خواهید گرفت. همه تگ های HTML از قوانین ساده ای پیروی می کنند، بنابراین یادگیری کلی قوانین تگ باعث می شود تا آن را به آسانی یاد بگیرید. 

زبان html

هم چنین با استفاده از زبان برنامه نویسی HTML می توانید کد صفحات وب افراد دیگر را هم بخوانید و برخی از ویژگی های صفحات آنها را هم برای خود استفاده کنید. هم چنین می توانید زمانی که ویرایشگر قادر به انجام برخی از اعمال نیست، خودتان کار را انجام دهید. یکی دیگر از مزایای HTML اینست که می توانید آن را تقریبا با هر ویرایشگر متنی مانند نوت پد (notepad) بنویسید که به طور پیش فرض روی هر ویندوزی نصب شده است. 

چرا باید زبان برنامه نویسی HTML را یاد بگیریم؟

با در نظر گرفتن مزایای که در بالا به آنها اشاره شد، برنامه نویسی HTML علاوه بر مزایای دلائلی هم برای یادگیری آن وجود دارد.  HTML پایه و اساس تمام صفحات وب است. بدون HTML، شما قادر به سازماندهی متن یا اضافه کردن تصاویر یا فیلم ها به صفحات وب خود نخواهید بود. HTML آغاز هر چیزی است که شما باید برای ایجاد صفحات وب جذاب بدانید. 
گر چه ویراستاران HTML باید کدگذاری لازم را انجام دهند، باید به یاد داشته باشید که آنها کامل نیستند و می توانند اشتباه کنند. این دلیل اصلی شما برای یادگیری HTML است. شما باید اصلاحات را زمانی انجام دهید که ویراستاران HTML کد های غیر ضروری را وارد کرده و کد گذاری HTML خود را در صورت خرابی کدها انجام دهید. گاهی اوقات، شما همچنین ممکن است با شرایطی روبرو شوید که ویرایشگر قابلیت های آن را ندارد. هنگامی که این اتفاق می افتد، اگر بتوانید HTML را یاد بگیرید، می توانید برای رسیدن به راه حل های مورد نظر خود تلاش کنید. برخی از دلائلی که باید زبان HTML را یاد بگیریم عبارتند از:

دوره زبان html

 • درآمد بیشتر: امروزه کاربرد زبان برنامه نویسی HTML روز به روز افزایش است، زیرا زیرساخت وب زبان HTML است. با دانستن این زبان برنامه نویسی فرصت های شغلی بسیاری برای شما وجود خواهد داشت. به دلیل اینکه یادگیری این زبان آسان است می توانید در کنار کارهای دیگر، این زبان برنامه نویسی را هم می توانید یاد بگیرید تا به عنوان منبع درآمد دیگری برای شما به حساب آید.
 • ساخت سایت رزومه ی خود: با زبان برنامه نویسی HTML پا فراتر از وبلاگ ها بگذارید و بوسیله ی مهارت کد نویسی خود، به کارفرمایان نشان دهید که این سایت را خودتان ساخته اید.این جالب است زمانیکه کارفرمایان بفهمند که شما این سایت را خودتان ساخته اید، احتمال جذب از سوی کارفرمایان بهتر وجود دارد. 
 • فرمت بندی وبلاگ/ صفحه فرود (landing page): گاهی اوقات ممکن است زمانی که روی یک محتوا یا صفحه ی وب خود کار می کنید، عکس ها دارای فاصله بندی نا مرتب هستند، متن ها به هم ریخته اند، با داشتن کمی دانش HTML می توانید وارد پست های خود شوید و کدهایی را که باعث مشکل شده اند، رفع کنید. 
 • وارد کردن محتوا داخل سیستم مدیریت محتوا: بیشتر افراد نمی دانند که نوشتن یک بلاگ پست در یک پردازشگر متنی  مانند ورد یا گوگل داک(Google Docs) و کپی کردن آن در سیستم مدیریت محتوا، مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد می کند. اگر کمی  دانش HTML بیاموزید می توانید زمانی که محتوا را از ورد یا گوگل داک وارد سیستم مدیریت محتوای خود می کنید، هر گونه اسنیپت (Snippet) مضر را حذف کنید. به همین دلیل است که استفاده از زبان برنامه نویسی HTML رایج شده است.
 • طراحی ایمیل برای مشتریان: ایمیل تبدیل به یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی آنلاین شده است. با استفاده از ویرایشگرهای HTML می توانید ایمیل هایی را سازماندهی کنید برای مشتریان جذاب تر بوده و سبک ایمیل ها را به نحوی که در بازاریابی اینترنتی بیشتر رایج است، تغییر دهید. 
 • یادگیری زبان های برنامه نویسی دیگر: با یادگیری مفاهیم و مبانی زبان برنامه نویسی HTML می توانید  زبان های برنامه نویسی دیگر ار هم یاد بگیرد. 
 • آینده ی HTML: برنامه های کاربردی وب نمی توانند بدون HTML و CSS و جاوا اسکریپت عملکرد داشته باشند. فناوری های وب و مرورگر ها در آینده به HTML وابسته هستند. از این رو یادگیری این زبان آینده ی خوبی به همراه دارد. 
 • آپدیت کردن سئو (بهبنه سازی موتور جستجو): برای اکثر شرکت ها، منبع اصلی مشتریان جدید، جستجوی ارگانیک است. در حالی که اکثر بازاریاب ها از اهمیت سئو  در بالا آمدن نتایج در گوگل با خبر هستند، با دانستن دانش برنامه ی HTML، می توان سئو سایت را بالا برد.
 • اصلاح بلاگ پست های سایت یا حتی کل مضمون (Theme) سایت: بیشتر وب سایت ها از یک سیستم مدیریت محتوا مانند ورد پرس، جوملا و غیره استفاده می کنند که برای کسانی که با زبان برنامه نویسی و کد نویسی آشنایی ندارند، گذاشتن محتوا روی سایت را آسان می کند. این مزیت خوبی به حساب می آید. ولی گاهی اوقات می خواهید صفحه ای را به صفحات وب خود اضافه کنید که دو یا چند ستون محتوا دارد یا یک لندینگ پیجی ایجاد کنید که دکمه ی " حالا ثبت نام کنید" را داشته باشد. در این تولید محتوا برای یک وب سایت ورد پرسی به دلیل محدودیت هایی از صفحه ی وب دچار مشکل می شود. اگر با مبانی HTML آشنا باشید، می توانید به آسانی صفحه نمایش با هر گونه چیدمانی را ویرایش کنید. 
 • ایجاد صفحه ی فرود یا لندینگ پیج خود: اگر از یک وب سایت برای تبلیغ یا فروش محصولات یا خدمات خود استفاده می کنید، به ایجاد لندینگ پیج داخل سایت ها نیاز دارید. خواه از کانال هایی مانند گوگل اد وردز (Google AdWords) یا فیسبوک ادز (Facebook ads) یا پست گذاشتن در سایت های دیگر برای تبلیغ و بالابردن نرخ بازدید سایت خود استفاده می کنید، برای ایجاد لندینگ پیج های جذاب و خاص نیاز به زبان برنامه نویسی HTML هستید. با استفاده از صفحات فرود سفارشی سازی شده ی ، شما می توانید به طور مستقیم با انواع مختلف مشتریان بالقوه صحبت کنید و این نشان می دهد که شما نیازهای خود را درک می کنید و اطمینان حاصل می کنید که محصول یا خدمات شما بهترین راه حل است. صفحات اصلی سفارشی، به طور کلی، بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال هستند. و راههایی وجود دارد که آنها را به بهترین شکل جذاب نشان داد. و این کار هزینه می برد. بهترین راه برای جلوگیری از این هزینه، یادگیری HTML است. هنگامی که بدانید که چگونه متن، تصاویر، ویدیو و دکمه های جذاب را به یک صفحه اضافه کنید، نیمی از راه را پیموده اید.  
 • افزایش اعتماد به نفس در حرفه ی کاری خود: تنها یادگیری قسمتی از HTML می تواند در افزایش اعتماد به نفس شما در حرفه ی خود مؤثر واقع شود. همانطور که در بالا بدان ذکر شد، ممکن است در موقعیت هایی قرار بگیرید که فقط با  کد نویسی با HTML ( به عنوان مثال نحوه ی چیدمان محتوا در سایت) می توان آن را انجام داد. بنابراین اگر شروع به یادگیری زبان HTML کنید، دانش کد نویسی شما روز به روز افزایش می یابد و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما می شود و می توانید در بیشتر موارد که افراد نمی توانند مشکلاتی را حل کنند، شما آنها را حل کنید. 
 • جستجو در دیگر سایت ها: شاید بدانید که با رفتن به یک سایت و کلیک راست کردن روی صفحه ی آن وب سایت گزینه View Source"" را بزنید و به کدهای زیرساخت سایت نگاه بیندازید. اگر مبانی زبان برنامه نویسی  HTML را یاد بگیرید، کدهای سایت دیگر را می توانید درک کنید و از نحوه ی چیدمان و قالب بندی سایت ها با خبر شوید. طی زمان و کار کردن با HTML، ترفندهایی را می آموزید که برای بهتر کردن ظاهر و قالب سایت خود جالب و کاربردی هستند.  

همین حالا در دوره زبان برنامه نویسی HTML شرکت کنید

مزایای شرکت در دوره ی زبان برنامه نویسی HTML مؤسسه ی آموزش عالی فن پردازان چیست؟

شرکت در دوره ی زبان برنامه نویسی HTML این مؤسسه مزایایی را به همراه دارد که عبارتند از:

 • استفاده از اساتید برتر و مجرب
 • اعطای مدرک مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور به دانش پذیران پس از اتمام دوره
 • ارائه ی بسته های آموزشی همراه با ویدئوهای آموزشی 
 • ارسال بسته های آموزش به سراسر کشور
 • امکان ترجمه رسمی مدارک
 • امکان تأیید مدرک توسط سازمان ارزیابی WE
 • امکان رفع اشکال دانش پذیران در طول دوره
 • محتوا و سرفصل های جامع و ساده

دوره زبان برنامه نویسی HTML

مهارت هایی که لازمه ی زبان برنامه نویسی HTML است، چیست؟

برنامه نویسان HTML نیاز به مهارت های فنی ویژه ای دارند تا بتوانند با فناوری های نوظهور و تحولات در زمینه خود همراه شوند. برنامه نویسان HTML باید طرح ها را به کد تبدیل کنند، در یک تیم خوب کار کنند و بتوانند در چندین زبان از جمله PHP، .NET، CSS، AJAX و جاوا اسکریپت برنامه ریزی کنند. 
بسیاری از توسعه دهندگان HTML با یک تیم برای ایجاد یک وب سایت کار می کنند. آنها نه تنها با دیگر برنامه نویسان و افراد فنی کار می کنند، بلکه با طراحان و توسعه دهندگان محتوا هم کار می کنند، بدین معنا که مهارت های ارتباطی آنها باید بالا باشد. توسعه دهندگان HTML باید طرح ها را به کد تبدیل کنند، مستندات فنی بنویسند، و موعد مقرری برای پروژه تعیین کنند. دیگر مهارت هایی که یک برنامه نویس زبان HTML باید داشته باشد عبارتند از: 

مهارت های خدمات رسانی به مشتریان: در حالیکه مهارت های فنی لازمه ی برنامه نویسی HTML است، برنامه نویس HTML باید مهارت های خدمات رسانی به مشتری هم داشته باشد. خواه به عنوان شغل آزاد یا به عنوان برنامه نویس زیر نظر یک سازمان/شرکت کار کنید، باید با افراد ارتباط برقرار کنید، ایده های طراحی ارائه دهید و روابط را مدیریت کنید. مهارت های عالی خدمات مشتری به شما در همه این موارد کمک می کند. 

مهارت های مدیریت پروژه: مهارت مدیریت پروژه یکی از مهارت های مورد نیاز برنامه نویسی HTML است.

اگر با یک تیم یا با به صورت آزاد یا دورکاری به ویژه پاره وقتی (پروژه ای) کار می کنید، مهارت های مدیریت زمان و پروژه به شما کمک خواهد که وظایف خود را سریعتر و موفقیت آمیز تر انجام دهید. برنامه نویسان HTML باید مدیریت زمان و پروژه داشته باشند تا در بازه ی زمانی تعیین شده بتوانند پروژه را به موقع تحویل دهند.

پشتکار و علاقه ی زیاد: تلاش/پشتکار و تمرین یکی از مواردی است که لازمه ی برنامه نویسی HTML است. اگر نوشتن کدهای طولانی و پست سر هم تلاش و پشتکار نداشته باشد، ممکن است گاهی اوقات ساعت های متمادی پشت صفحه ی نمایش مشغول به کد نویسی شوید، پس اگر علاقه و پشتکار به این کار نداشته باشید ممکن است از برنامه نویسی HTML دست بکشید، زیرا HTML در عین جالب و متنوع بودن ، نیاز به صبر و پشتکار زیاد دارد. 

مهارت های ویرایشی: برای نوشتن کدهای HTML باید مهارت ویرایش کدهای HTML را کسب کنید. ممکن است کدهای بسیاری پشت سر هم بنویسید، لذا باید مهارت ویرایش کدها را داشته باشید. 

مهارت های تحلیلی: اگر مهارت های تحلیلی شما قوی باشد، می توانید وب سایت های موفقیت آمیزی بسازید. 

مهارت مدیریت زمان: به عنوان یک برنامه نویس HTML باید مهارت های مدیریت زمان بسیار داشته باشید. به روز رسانی سریع پروژه ها به این معنی است که طراحی و برنامه نویس HTML باید اطلاعات خود را به روز کند. یک برنامه نویس HTML خوب باید زمانبندی خوب داشته باشد زیرا کدنویسی خوب زمان بر است. 

 

درآمد و آینده ی شغلی برنامه نویس HTML چیست؟

بسیاری از توسعه دهندگان HTML خوداشتغال هستند و یا به صورت آزاد کار می کنند. شرکت ها اغلب برنامه نویس های HTML را براساس پروژه استخدام می کنند، بنابراین ممکن است درآمدهای مختلفی براساس پروژه ها در بازه های زمانی مختلف داشته باشند. مسیر شغلی برای برنامه نویس HTML برنامه نویس بسیار تعریف شده است. پس از یادگیری HTML و داشتن مدرک تحصیلی، می توانید حرفه خود را در موقعیت مقدماتی شروع کنید و پس از تجربه در همان حوزه برای چندین سال می توانید در سطح متوسط و سپس در سطوح بالا قرار گیرید. 
توسعه دهنده یا برنامه نویس HTML می تواند در توسعه نرم افزار مشغول به کار شود تا طراحی و ظاهر محصول را با کاربر سازگار تر کند. کارفرمایان زیادی وجود دارند که به طور فعال به دنبال توسعه دهندگان HTML هستند. این توسعه دهندگان عمدتا بر روی برنامه هایی کار می کنند که می توانند در یک مرورگر تلفن همراه مانند Safari، Chrome و غیره جواب دهد. همان برنامه ها را می توان در مرورگرهای دسکتاپ نیز استفاده کرد. HTML از طریق پلتفورم های مختلف به شخص آزادی و انعطاف پذیری در کار می دهد. 
برای کسانی که علاقه مند به ایجاد طراحی دیداری و عملکردی وب سایت هستند، تبدیل شدن به یک توسعه دهنده HTML ممکن است یک گزینه حرفه ای باشد. بر اساس پیش بینی های اداره ی آمار کار ایالات متحده ی آمریکا(BLS)، فرصت های شغلی برای توسعه دهندگان وب که شامل توسعه دهندگان HTML هم می شود تا سال 2024 به اندازه ی 27٪ افزایش می یابد. 
هم چنین در آمریکا گزارش شده است که یک توسعه دهنده ی وب میتواند از 50 هزار دلار آمریکا تا 120 هزار دلار آمریکا درآمد داشته باشد. ولی حقوق و دستمزد متوسط توسعه دهنده یا برنامه نویس HTML حدود 75 هزار تا 80 هزار دلار است. حقوق و دستمزد توسعه دهندگان HTML با توجه به سازمان متفاوت است. حرفه ی توسعه دهنده یا برنامه نویس HTML این روزها به سرعت در حال رشد است و در آینده نیز فرصت های شغلی خوبی خواهد داشت. 
توسعه دهندگان HTML تازه کار می توانند حدود 50 هزار دلار درآمد داشته باشند. نیاز به شغل توسعه دهنده HTML در سال های اخیر افزایش یافته است . هم چنین توسعه دهندگان/برنامه نویسان HTML  می توانند با یادگیری برنامه های دیگر، حقوق و درآمد خود را بیشتر از این مقادیر افزایش دهند. موقعیت های شغلی بسیاری در حوزه ی برنامه نویسی HTML وجود دارند که عبارتند از توسعه دهنده ی وب، طراح گرافیک، برنامه نویس کامپیوتر، طراح سایت، معمار سایت و وب مستر، مدیر شبکه های اجتماعی، مدیر سایت، مدیر محتوا، مهندس تضمین کیفیت. دانش HTML به درک جوانب مختلف برنامه های کاربردی در صنعت نرم افزارها کمک می کند. 
به دلیل که HTML عمدتا با سایر زبانهای اسکریپتی مورد استفاده قرار می گیرد، HTML همواره در رتبه های برتر قرار دارد و در هر یک از توسعه وب مانند صفحات وب و برنامه های کاربردی وب مورد استفاده قرار می گیرد، حتی برای ایجاد برنامه های کاربردی شخصی یا صفحات وب مفید است. HTML را می توان با چندین زبان مورد استفاده قرار داد و کارفرمایان حقوق و دستمزد خوبی برای توسعه دهندگان وب یا برنامه نویسان HTML می دهند. HTML به شما آزادی را در سفارشی کردن ویژگی ها با کمترین هزینه و تلاش می دهد. در پایان، مشاغلی که شامل زبان برنامه نویسی HTML می شوند به سرعت در حال رشد است . پس از همین حالا شروع به یادگیری این زبان برنامه نویسی برای ایجاد وب سایت های خود یا فرصت های شغلی بهتر اقدام کنید. 

زبان html

 

زبان برنامه نویسی چیست؟

یک زبان برنامه نویسی شامل مجموعه ای از دستورالعمل های مورد استفاده برای تولید انواع خروجی است. زبان برنامه نویسی برای ایجاد برنامه هایی که الگوریتم های خاصی را اجرا می کنند استفاده می شود. چنین دستورالعمل ها زمانی که به شکل عددی در کامپیوتر هستند به عنوان زبان ماشین شناخته می شوند. برنامه ریزی، یا برنامه نویسی، مانند حل پازل است. این به مانند این است که یک زبان انسانی مانند زبان انگلیسی یا فرانسوی را یاد بگیرید. ما از این زبان های انسانی برای انتقال اندیشه ها و ایده ها به یکدیگر استفاده می کنیم و در زبان برنامه نویسی از کاراکترها برای انتقال فرمان یا عملی خاص به کامپیوتر استفاده می کنیم.

زبان برنامه نویسی راه ما ارتباط با نرم افزار است. افرادی که از زبانهای برنامه نویسی استفاده می کنند، اغلب برنامه نویس یا توسعه دهنده نامیده می شوند. چیزهایی که با استفاده از یک زبان برنامه نویسی به نرم افزار می گوییم را می توان به صورت یک صفحه وب خاص به نمایش درآورد یا به عنوان مثال یک شیء در صفحه ی وب حرکت کند. هر صفحه در وب که بازدید میکنید، از یک توالی از دستورالعمل پشت سر هم ساخته شده است که یکی پس از دیگری هستند. مرورگر شما (کروم، فایرفاکس، سافاری و غیره) یک عامل اصلی در ترجمه کد به شکلی است که ما می توانیم آن را در صفحه نمایش ببینیم و حتی با آن ارتباط برقرار کنیم. هنگام باز کردن یک صفحه وب، مرورگر شما HTML و سایر زبانهای برنامه نویسی را فچ می کند و آن را تفسیر می کند.

همین حالا در دوره زبان برنامه نویسی HTML شرکت کنید

دوره دارای 6 ساعت فیلم آموزشی و 152 صفحه محتوی متنی می باشد.

دوره های مرتبط
 • HTML programming language
 • HTML programming language
 • HTML programming language
 • HTML programming language
 • HTML programming language
 • HTML programming language
نظر شما

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است

close