دوره یکساله مدیریت کسب و کار اجرایی (EDBA)

دوره EDBA


دوره مدیریت کسب و کار اجرایی ( EDBA) چه دوره ای است؟ پس از گذراندن دوره EDBA ، چه مهارت هایی کسب می کنیم؟ اهمیت گذراندن دوره مدیریت کسب و کار اجرایی (EDBA) چیست؟ موقعیت های شغلی مدیریت کسب و کار اجرایی چیست؟ مهارت های مورد نیاز مدیر EDBA چیست؟ وظایف مدیر EDBA چیست؟ مزایای شرکت در دوره مدیریت کسب و کار اجرایی ( EDBA) مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ دوره مدیریت کسب و کار اجرایی ( EDBA) چه دوره ای است؟ دوره مدیریت کسب و کار اجرایی یا EDBA دوره ای حرفه ای و کارب...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره مدیریت کسب و کار اجرایی ( EDBA) چه دوره ای است؟

دوره مدیریت کسب و کار اجرایی یا EDBA دوره ای حرفه ای و کاربردی است که برای تربیت افراد در زمینه های مختلف مدیریت عالی کسب و کار طراحی شده است و مسائل و چالش های مربوط به مدیریت کسب و کار در سطح عالی مورد بررسی قرار می دهد. این دوره روی موضوعاتی همچون تئوری های سازمان و مدیریت، مدیریت مالی و اقتصاد مدیریت، مدیریت تکنولوژی و نوآوری، مدیریت منابع انسانی، سیستم ‌های اطلاعات مدیریت، تکنیکهای بازاریابی نوین، مدیریت بازاریابی و غیره متمرکز است. این دوره نظریات مربوط به مدیریت را در سطح عالی ارائه می دهد و مسائل و موضوعات واقعی در دنیای کسب و کار را مد نظر قرار می دهد. این دوره به گونه ای استفاده کاربردی از علم مدیریت کسب و کار در بالاترین سطح است که با استفاده از جدید ترین روش های پژوهشی به بررسی مشکلات و مسائل می پردازد. این دوره دانش پذیران را مجهز به تفکر انتقادی، مهارت های پژوهشی، ابزارهای کاربردی در مدیریت می کند. هم چنین دانش پذیران پس از این دوره یاد می گیرند که چگونه مسائل و مشکلات کسب و کار خود را حل کنند. پس از گذراندن این دوره دانش پذیران مهارت هایی را کسب می کنند که می خواهیم در قسمت بعدی به بررسی آن بپردازیم.

پس از گذراندن دوره EDBA ، چه مهارت هایی کسب می کنیم؟

دوره مدیریت کسب و کار اجرایی (EDBA)

آیا آرزوی این را داشته اید که تبدیل به مدیر عالی اجرایی در سطح بالا در سازمان/شرکت خود شوید یا مدیر اجرایی کسب و کار خود باشید؟ دوره EDBA زیر نظر اساتید برتر و مجرب به نحوی طراحی شده است که دانش پذیران را مجهز به مهارت های مدیریتی می کند که لازمه کسب و کار در حوزه کارهای اجرایی است تا بتوانند رؤیای خود را تحقق بخشند. از لحاظ شخصی افراد می توانند مهارت های پژوهشی و تحقیقاتی خود را تقویت کنند. هم چنین افراد ابزارهایی جدید را برای فهم محیط و سیستم های سازمانی کشف می کنند و آماده می شوند تا چالش ها و فرصت های مربوط به محیط کسب و کار را بررسی کنند. از لحاظ مدیریتی هم، راهبردهای مربوط به حل مشکلات کسب وکار را یاد می گیرند. همچنین پس از گذراندن این دوره، دانش پذیران مهارت های ارائه استراتژی کسب و کار، مزیت رقابتی، ارائه مشاوره کسب وکار و بسیاری دیگر از حوزه های حیاتی موفقیت کسب و کار را می آموزند. در دوره EDBA، دانش پذیران می توانند دانش و مهارت های خود را در دانش نظری و یا انجام پژوهش های کاربردی تقویت کنند.

 

اهمیت گذراندن دوره مدیریت کسب و کار اجرایی (EDBA) چیست؟

دوره مدیریت کسب و کار (EDBA) دوره ای بسیار مفید برای افراد علاقه مندی است که می خواهند آینده شغلی خوبی داشته باشند. به همین منظور، یکی از دلائل گذراندن دوره EDBA اینست که بر اساس اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا، دستمزد سالانه افراد در پُست های مدیریتی برابر با 119،910 دلار و برای افراد در پُست های مدیریت کل و مدیران عملیاتی برابر با 123،460 دلار بوده است. هم چنین این اداره گزارش می کند که شغل تحلیلگر تحقیقات بازار که یکی مشاغل در زمینه EDBA که یکی از مشاغل در زمینه EDBA است تا سال 2026 به اندازه 23% رشد خواهد کرد. هم چنین علاوه بر موقعیت های شغلی متنوعی که در بازار پس از گذراندن این دوره وجود دارد، افراد می توانند در دانشگاه هم به عنوان استاد در حوزه های مختلف مدیریت اجرایی هم تدریس کنند. هم چنین مدرکی که پس از گذراندن این دوره آموزشی اخذ می کنید در بالاترین سطح مدیریتی بوده و با استفاده از آن می توانید به عنوان پژوهشگر هم در بخش های مختلف مشغول به کار شوید. علاوه بر این گذراندن این دوره به دلائل زیر حائز اهمیت است:

اینفوگرافیک دوره مدیریت کسب و کار اجرایی EDBA

متمایز بودن از بقیه: در اقتصاد امروزی جهان، اکثر مشاغل در کسب و کار و مدیریت نیازمند افرادی است که دارای گواهینامه EDBA هستند تا کسب و کار خود را گسترش و توسعه دهند. ممکن است دارای مدرک مدیریت در حوزه های مختلف باشید یا می خواهید مدرک این دوره را اخذ کنید. چیزی که در این بین حائز اهمیت است اینست که مدرک EDBA به دلیل ماهیتی که دارد با مدارک مدیریتی دیگر فرق دارد. این باعث می شود که از دیگر کارجویان متمایز بوده و این خود یک مزیت رقابتی برای شما بوجود می آورد. هم چنین اخذ این مدرک باعث می شود که ارزش و اعتبار بیشتری از لحاظ علمی بدست آورید که این خود باعث متمایز شدن شما از بقیه می شود.

تقویت مهارت ها و یادگیری فنون جدید: متخصص بودن در زمینه کاری خاصی، نیاز به گذراندن دوره تخصصی مربوط به آن دوره است. دوره مدیریت کسب و کار اجرایی به شما این فرصت را می دهد تا مهارت های مدیریتی خود را تقویت کرده و با استفاده از محتوا و سرفصل های جامعی که طراحی شده است، مهارت جدیدی را فرا بگیرید و از آنها به طور کاربردی در مدیریت استفاده کنید. مدرک مدیریت کسب و کار اجرایی شما را برای نقش های مختلف مدیریت ارشد مانند مدیریت اجرایی ارشد در سازمان و شرکت ها و مراکز مختلف آماده می کند. EDBA حوزه ای بین رشته ای بوده و به دانش پذیران اجازه می دهد تا در زمینه های مختلف تخصص پیدا کنند. این بدین معنی است که دوره EDBA مفاهیمی از زمینه های دیگر مانند مدیریت مالی، مهندسی و فناوری، مدیریت عمومی، مدیریت پروژه، بازاریابی و بسیاری موارد دیگر را در خود گنجانده است. مفاهیمی که برای تبدیل شدن به یک مدیر عالی، مورد نیاز است.

کسب تخصص: شاید به عنوان فردی که می خواهید مسئولیت های مختلف را به عهده بگیرد، استراتژی های کسب و کار را ارائه دهید، مدیریت موفق داشته باشد. از این رو این کار نیاز به تخصص و گذراندن دوره تخصصی مربوطه را دارد. حوزه مدیریت کسب و کار اجرایی حوزه ای است که موضوعات متنوعی را پوشش می دهد و تخصص در این حوزه می تواند فرصت های بزرگی را برای شما ایجاد کند. اگر در حوزه کاری که کار می کنید، تخصص پیدا کنید، شانس موفق بودن در شغل شما هم بسیار افزایش می یابد. زمانیکه کارفرمای شما درک کند که دارای تخصص هستید، بیشتر برای شما ارزش قائل می شود.

افزایش اعتماد به نفس: اعتماد به نفس در هر جنبه ای از زندگی مهم است، اما وقتی که بحث بر سر دنیای کسب و کار پیش می آید، واقعا می تواند کلید موفقیت باشد. تکنیک های زیادی وجود دارد تا اعتماد به نفس را بهتر کنید. یکی از این راه ها مسلط بودن به حوزه کاری که در آن می کنید است. هنگام استخدام ، افرادی می توانند توجه کارفرمای خود را جلب کنند که دارای اعتماد به نفس هستند. گذراندن این دوره به شما اعتماد به نفسی می دهد که روی موضوعات مختلف مدیریت کسب و کار اجرایی مسلط شوید و هنگام استخدام با اعتماد به نفس در مورد موضوعات تخصصی حین مصاحبه صحبت کنید.

موقعیت های شغلی خوب: پس از اخذ مدرک این دوره می توانید موقعیت های شغلی خوبی پیدا کنید. به عنوان مثال می توانید در بخش های مختلف خصوصی و دولتی و نیمه دولتی مشغول به کار شوید. عناوین شغلی خوبی که پس از اخذ این مدرک می توانید کسب کنید عبارتند از مشاور مدیریت، تحلیلگر بازار، مدیر عامل اجرایی، مدیر ارشد، مدیر عالی کسب و کار، تحلیلگر بازار و حتی اقتصاد دان. شاید می خواهید مدیر کسب و کار خود باشید. هم چنین اگر می خواهید در جایی استخدام شوید، قابل توجه است که بدانید میانگین حقوق مدیران اجرایی کسب وکار در سال 2019 در ایالات متحده آمریکا بین 236945 تا 279536 دلار بوده است! در بخشبعدی به بررسی موقعیت های شغلی مدیریت کسب و کار اجرایی می پردازیم.

 

موقعیت های شغلی مدیریت کسب و کار اجرایی چیست؟

آموزش مدیریت کسب و کار اجرایی (EDBA)

پس از گذراندن دوره مدیریت کسب و کار اجرایی، موقعیت های شغلی مختلفی برای ورود به بازار کار وجود دارد. بر اساس گزارش های ارائه شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا، مشاغل در حوزه مدیریت اجرایی تا سال 2026 به اندازه 8 درصد افزایش می یابد. هم چنین این اداره اعلام کرد که 23 درصد از مدیران در بخش مدیریت کسب و کار اجرایی به صورت خود اشتغال هستند و اکثر بخش هایی که در آن مشغول به کار می شوند عبارتند از بخش های مدیریتی، فنی، علمی-پژوهشی، دولتی، تولیدی و کارخانه ها، بخش سلامت و بهداشت. این تنوع شغلی به این دلیل است که کلیه کسب و کار ها و سازمان ها/شرکت ها نیاز به یک مدیر دارد تا بتواند آنها کلیه بخش ها را هدایت و رهبری کند. عناوین شغلی مدیریت کسب و کار اجرایی در قسمت زیر آمده اند که می خواهیم به بررسی تک تک آنها بپردازیم.

مدیر عامل اجرایی کسب و کار: مدیر اجرایی کسی است که مسئول یک سازمان است و به طور معمول اکثریت قریب به اتفاق تصمیمات اجرایی مرتبط با کسب و کار را به عهده دارد. به منظور موفقیت در این عنوان شغلی، مدیر عامل اجرایی باید مهارت های اجتماعی فراوانی داشته باشد و دارای توانایی رهبری موثر باشد و قابلیت تصمیم گیری های بزرگ را داشته باشد. وظایف کاری خاصی که مدیر عامل اجرایی دارد، بستگی به نوع سازمان /شرکتی دارد که در آن کار می کند زیرا می تواند طیف گسترده ای از مسئولیت های اجرایی را در بر بگیرد که ممکن است متفاوت از یکدیگر باشد. بسیاری از تصمیم گیری هایی که مدیر عامل اجرایی می گیرد ، موفقیت یا شکست یک سازمان را تحت تأثیر قرار می دهد. علاوه بر این، مدیرعامل اجرایی همچنین مسئولیت ارائه یک سری از برنامه های استراتژیک مربوط به پیشرفت کسب و کار خود را بر عهده دارد، زیرا برنامه ریزی استراتژیک یکی از موضوعات کلیدی در مدیریت کسب و کار اجرایی است. دیگر وظایفی که مدیر کسب و کار اجرایی بر عهده دارد عبارتست از ارائه گزارش های مربوط به کار به هیأت مدیره در مورد پیشرفت کار، برقراری ارتباط با سرمایه گذاران، تعیین اهداف کوتاه و بلند مدت شرکت. میزان حقوق و دستمزد مدیران عامل اجرایی بر اساس محل کار و سابقه کاری متفاوت است. بر اساس آخرین گزارش ها، مدیران عامل اجرایی با سابقه کمتر از 1 سال، دستمزدی برابر با 100992 دلار دریافت می کنند و مدیران عامل با سابقه بیش از 5 سال ، حقوق و دستمزدی بین 113588 تا 164763 دلار دریافت می کنند.

مشاور مدیریت: مشاور مدیریت به بهبود جوانب کسب و کار، از جمله بهره وری، مدیریت، و چشم انداز شرکت کمک می کند. مشاور مدیریت ، مشکلات فعلی و خطرات احتمالی را شناسایی و به شرکت کمک می کند تا بر آنها غلبه کند. مدیر اجرایی کسب و کار باید دارای مهارت های تحلیلی بالایی باشد و توانایی تجزیه و تحلیل داده ها را داشته باشد. هم چنین، ممکن است مشاور مدیریت، چشم انداز شرکت را پیش بینی کند. گزارش های منسجم باید توسط مشاور مدیریت انجام شود. بسیاری از کارها معمولا در یک دفتر انجام می شود، اما لازم است که مشاور مدیریت در جلسات با مدیران و هیأت مدیره شرکت هم حضور یابد. هم چنین مهارت های گفتاری و ارائه مطلب قوی لازمه این کار است. بسیاری از کارهای مشاور مدیریت با همکاری با پرسنل انجام می شود، اما بخش زیادی از آن به طور مستقل انجام می شود. وظایفی که مشاور مدیریت بر عهده دارد عبارتست از ارائه مشاوره تخصصی کسب و کار، مدلسازی، تحلیل و پژوهش در مورد طرح های مختلف کسب و کار، آموزش و تربیت افراد برای توسعه کسب و کار. برای این موقعیت شغلی هم میزان حقوق و دستمزد نیز بر اساس سوابق کاری و محل کار متفاوت است. مشاور مدیریت با سابقه کمتر از 1 سال حقوق و دستمزدی برابر با 68123 دلار دریافت می کند. مشاورین مدیریت با سابقه بیش از 1 سال ، حقوق و دستمزدی بین 79120 تا 133003 دلار در سال دریافت می کنند.

همین حالا در دوره مدیریت کسب و کار اجرایی EDBA شرکت کنید

مدیر توسعه سازمان: بالا بردن کارایی سازمان و پرسنل، مسئله مهمی است. بسیاری از سازمان ها دارای تیم های متخصصی هستند که وظیفه آنها ، آموزش کارکنان و به حداکثر رساندن میزان راندمان کاری آنها است. فردی که این کار را انجام می دهد، مدیر توسعه سازمانی نامیده می شود که کل برنامه های توسعه کارکنان سازمان را مدیریت می کند. مدیر توسعه سازمانی، پرسنل جوان و تازه کار را مدیریت می کنند تا هر یک از آنها وظایف خاصی را به عهده بگیرند و اغلب رابط مستقیم بین سازمان و کارکنان است. مدیر توسعه سازمانی مسئول ایجاد اهداف و ارائه دستورالعمل های توسعه سازمان است. مدیر توسعه سازمانی نیز ممکن است علاوه بر پرسنل، به طور مستقیم در امر توسعه مدیران هم دخیل باشند. آنها همچنین مسئول تعیین بودجه برای فعالیت های سازمانی هستند و فعالیت های شرکت را در جهت بودجه تعیین شده قرار می دهند. مهارت های مدیریتی عالی یکی از کلیدی ترین مهارت های مدیر توسعه سازمانی است. اکثر کارفرمایان به دنبال مدیر توسعه سازمانی هستند که مدرک مربوطه مانند مدرک EDBA را دریافت کرده باشند و یا آموزش EDBA را به صورت تخصصی گذرانده باشند. حقوق و دستمزد مدیر توسعه سازمان با سابقه کاری کمتر از 4 سال برابر با 87573 دلار در سال و مدیر توسعه سازمانی با سابقه کاری بیش از 4 سال حقوق و دستمزدی بین 98389 تا 127414 دلار در سال دریافت می کنند.

تحلیلگر ارشد کسب و کار: تحلیلگران ارشد کسب و کار مسئولیت های گوناگونی دارند که بسته به مسائل مختلف می تواند بسیار پیچیده باشد. این افراد هوش تجاری بالایی دارند که نیاز به شِمّ اقتصادی بالایی دارد. هم چنین این افراد توانایی درک و پردازش اطلاعات وسیعی از اطلاعات مربوط به نیازهای سازمان خود را دارند. تحلیلگران ارشد کسب و کار، درک زیادی از چالش های روبروی شرکت و سازمان های مختلف دارند، زیرا این کار بخش مهمی از موفقیت در کسب و کار به حساب می آید. یکی دیگر از مؤلفه های اصلی تحلیلگر کسب و کار ارشد کسب و کار، شناسایی نقاط قوت و ضعف سازمان و پیشنهاد دادن حوزه هایی از کسب و کار است تا بتوان روی آنها سرمایه گذاری کرد. همچنین، پس از ارائه یک پیشنهاد یا راه حل مربوط به کسب و کار، تحلیلگر ارشد کسب و کار، آن پیشنهادات را بررسی و بازبینی می کند. هم چنین، تحلیل گران ارشد کسب و کار اغلب پروژه های بسیار پیچیده تری را نسبت به تحلیلگر کسب و کار معمولی انجام می دهند و بسیار زبده و مجرب هستند. وظایف تخصصی که تحلیلگران ارشد کسب و کار دارند عبارتند از جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف جهت شناسایی فرصت های مختلف کسب و کار، شراکت با تیم های مختلف برای شناسایی مشکلات کسب و کار و برنامه ریزی برای ارائه اطلاعات، جمع آوری اطلاعات از طریق مصاحبه، پژوهش و تحقیق و دیگر روش ها. میزان حقوق و دستمزد تحلیلگر ارشد کسب و کار بر اساس میزان سوابق کاری نیز متفاوت است. بر این اساس، میزان حقوق و دستمزد تحلیلگران ارشد با سابقه کاری کمتر از 1 سال برابر با 69731 دلار و تحلیلگران ارشد با سابقه بالاتر از 1 سال بین 75046 تا 95888 دلار در سال است.

مدیر ارشد مالی: مدیران ارشد مالی امور مالی شرکت خود را نظارت می کنند و پرسنل بخش های مختلف مالی شرکت را مدیریت می کنند تا میزان کارایی آنها را بالا ببرند. همچنین مدیر ارشد مالی اطمینان حاصل می کند که امور مالی مطابق با قوانین شرکت پیش می رود. علاوه بر این، مدیر ارشد مالی روی خرید، قیمت گذاری، سرمایه گذاری، مالیات، دیون پرداخت شده و قابل پرداخت، نظارت می کنند و کلیه تراکنش ها را بررسی کرده و آنها را در پایگاه داده یا دفاتر مخصوص حسابداری ثبت می کنند. این تراکنش ها به صورت یک گزارش توسط مدیر ارشد مالی به هیأت مدیره ارائه می شود. افزون بر این، مدیران ارشد مالی حسابرسی و تحقیق نیز انجام می دهند. وظایف اختصاصی که مدیران ارشد مالی بر عهده دارند عبارتند از ارائه سیاست و روش های مختلف برای فعالیت هایی همچون مدیریت بودجه، وجوه نقدی و غیر نقدی، مدیریت اعتبار و حسابداری، آماده سازی اظهارنامه های مالی، پیش بینی مالی ، بررسی بودجه سالیانه، برنامه دقیق براتی کسب و کار، حسابداری و بودجه بندی. حقوق و دستمزد مدیران ارشد مالی بر اساس سوابق کاری متفاوت است. بر این اساس مدیران ارشد مالی که سابقه کاری آنها کمتر از 1 سال است حقوق و دستمزدی برابر با 87803 دلار دارند و مدیران ارشد با سابقه کاری بیش ار 1 سال، دستمزدی بین 97252 تا 146769 دلار دریافت می کنند.

مهارت های مورد نیاز مدیر EDBA چیست؟

زمانی که به عنوان مدیر EDBA مشغول به کار می شوید معنی آن این است که تقریبا در معرض چالش های مختلف در حوزه تخصصی و مدیریت خود قرار می گیرید. برای رویارویی با برخی از این مشکلات و چالش های پیش روی خود، باید دارای مهارت هایی باشید تا بتوانید به خوبی این مشکلات را حل کنید. در این بخش می خواهیم به بررسی مهارت هایی که یک مدیر EDBA نیاز دارد تا مدیریت کارآمدی روی افراد داشته باشد، بپردازیم. با ما همراه باشید.

روابط عمومی بالا: داشتن یک روابط عمومی بالا یکی از مهارت های حیاتی است که مدیران باید داشته باشند. مدیران در حوزه مدیریت با افراد بسیاری در تماس هستند و از این رو باید قدرت ارتباطی کلامی و غیر کلامی بالایی داشته باشند. ایجاد ارتباط مؤثر با دیگران به شما کمک می کند تا شبکه کسب و کار خود را گسترش دهید. گسترش شبکه کسب و کار باعث می شود تا آینده کسب و کار شما بهتر شود. هم چنین داشتن روابط عمومی بالا باعث افزایش مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) می شود و از این رو درآمد شما را هم افزایش می دهد.

مدیریت بودجه: هر شرکت روش خود را برای مدیریت بودجه دارد. در مدیریت کسب و کار شما بایستی بودجه و هزینه های خود را مدیریت کنید. بودجه شرکت عمدتا براساس مدیریت هزینه و زمان تعیین می شود. مدیر EDBA یک شرکت باید این کار را به خوبی انجام دهد و هزینه های اضافی را در جهت اهداف شرکت کم کند تا میزان سود دهی شرکت بالا رود. مدیران EDBA خوب، اغلب دارای استعداد خاصی در مدیریت بودجه و هزینه های اضافی هستند.

مهارت های سازمانی: برای موفقیت در مدیریت کسب و کار، باید مهارت های سازمانی خوبی داشته باشید. در حرفه مدیریت کسب و کار اجرایی باید در آن واحد، چندین کار را با هم مدیریت کنید که نیاز به مهارت سازمانی بالایی دارد. به عنوان مدیر اجرایی کسب و کار باید پروژه های متعدد را مدیریت کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ خللی در کار و جود نداشته باشد. داشتن مهارت های سازمانی خوب شما را قادر می سازد تا در عین حال که کلیه امور را به طور کلی مدیریت می کنید، امور جزئی را هم مورد توجه قرار دهید. برنامه ریزی یک بخش کلیدی از سازمان است. در مدیریت کسب و کار، شما باید هم برنامه کوتاه مدت و هم بلند مدت را برای اطمینان از موفقیت خود ارائه دهید. برای مثال، ممکن است لازم باشد یک طرح کسب و کار یا بازاریابی بنویسید و سپس آن را عملی کنید.

مدیریت زمان: مهارت های مدیریت زمان به شما این امکان را می دهد تا به طور کارآمد کار کنید و پروژه ها در مدت زمانبندی شده انجام دهید. این مهارت ها برای یک مدیر ضروری است. به عنوان مدیر اجرایی کسب و کار باید بدانید که چگونه وظایف خود را اولویت بندی کنید و در ابتدا آنها را انجام دهید. شما باید بدانید که چگونه روز کاری خود را برنامه ریزی کنید و برنامه های خود را برای تیم خود تنظیم کنید. مدیریت زمان مؤثر در بحث مدیریت کسب کار شامل یادگیری نحوه ایجاد برنامه برای کارکنان، چگونگی تعیین وظایف کارآمد برای آنها، و نحوه اولویت بندی وظایف کاری برای آنها و غیره می شود.

تعیین هدف: تعیین هدف/اهداف یک مهارت بسیار عالی است که لازمه کسب و کار است. این که آیا حرفه شما روی بحث بازاریابی، مالی، و یا غیره متمرکز باشد، بستگی به اهداف بلند مدت/کوتاه مدت تعیین شده از قبل دارد. دوره ای که در این مؤسسه می گذرانید شما را آماده می کند تا بتوانید اهداف کسب و کار خود را تعیین کنید و در مورد آنها برنامه ریزی کنید. با داشتن اهداف خاص در حوزه مدیریت کسب و کار اجرایی می توانید میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنید. برای این کار به عنوان مثال می توانید روی حوزه خاصی متمرکز شوید مانند حفظ مشتری، افزایش فروش یا بهره وری و آنها را بهتر است روی برگه ای یادداشت کنید و هر روز آنها را مرور کنید.

قاطعیت: قاطعیت مستلزم قضاوت خوب و به موقع است و یکی از موثر ترین مهارت های رهبری است. حتی قاطع ترین مدیران نیز ممکن است به خاطر تصمیماتی که می گیرند زیر سؤال بروند. اگر چه بعضی از رهبران تمایلی به تصمیم گیری عجولانه ندارند، ولی پیامدهای عدم قاطعیت در مدیریت بسیار بیشتر از پیامدهای ناشی از تصمیم گیری اشتباه است. عواقب وخیم ناشی از خطا برای مدیران بسیار ناگوارتر از زمانی است که تصمیم گیری با تأخیر داشته باشند-، از این رو اتخاذ تصمیمات قاطع و درست برای مدیریت بسیار مهم است.

توانایی سازگاری با شرایط: سازگاری به معنای واکنش به شرایط محیطی در حال تغییر است. هر کس در تلاش برای انطباق با افراد جدید و ناآشنا، همه چالش را تجربه می کند، اما مدیران واقعی قادر به حل این چالش ها با یک طرح جامع و عملی هستند. اگر یک خصلت وجود داشته باشد که مدیران باید آن را داشته باشند، توانایی سازگاری با شرایط است. مدیران برتر و عالی خود را با شرایط جدید بازار و کسب و کار تطبیق می دهند و برای آن برنامه ریزی می کنند. توانایی سازگاری با شرایط مختلف به عنوان مثال شرایط اقتصادی (رکود اقتصادی، بالا رفتن نرخ تورم، غیره) می تواند به پیشرفت کسب و کار شما کمک کند و یکی از مهم ترین مهارت های مدیر اجرایی کسب و کار به حساب می آید.

وظایف مدیر EDBA چیست؟

مدیر EDBA وظایف مختلفی را بر عهده دارد . این وظایف شامل پشتیبانی از کارکنان ارشد، مدیریت فایل ها و داده ها و حفظ پایگاه های اطلاعاتی شرکت می باشد. هم چنین مدیر EDBA می تواند به طور مستقیم با مشتریان مذاکره کند، گزارش های کار به هیأت مدیره ارائه دهد و هزینه های کسب و کار را بررسی کند. مدیر EDBA باید روی امور مالی، بازاریابی، آمار، مدیریت منابع انسانی مسلط باشند. مدیران نامبرده دارای وظایفی هستند که عبارتند از:

وظایف کلی: وظایف اختصاصی مدیر اجرایی کسب و کار بستگی به شرکت و شرح شغل دارد، اما به طور کلی، مدیران نامبرده، مسئول تسهیل عملیات اجرایی یک شرکت است. اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا (BLS) گزارش می دهد مدیران اجرایی می توانند میزان کارایی شرکت را از طریق تقویت روحیه افراد بالا ببرند و به عنوان بخشی از مسئولیت های خود، انتظار می رود که کارمندان مدیران نامبرده، روحیه بالایی داشته باشند. سایر حوزه هایی که ممکن است تحت نظارت این مدیران قرار گیرد عبارتند از ایجاد تغییرات در سیاست ها یا روش ها برای بهبود عملیات، برنامه ریزی بودجه برای قرارداد، تجهیزات و منابع، و نظارت روی آنها برای اطمینان حاصل از پیروی از قوانین.

وظایف اختصاصی: برخی از مدیران اجرایی کسب و کار در حوزه خاصی از مدیریت تخصص پیدا می کنند مانند حسابداری یا مدیریت منابع انسانی. بخش هایی که در آن مدیران اجرایی کسب و کار می کنند، عموما می تواند بخش هایی مانند خدمات آموزشی، بهداشت و سلامت، بخش های دولتی، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی مانند دانشگاه ها یا پژوهشکده ها، امور مالی و بیمه و غیره.

همین حالا در دوره مدیریت کسب و کار اجرایی EDBA شرکت کنید

مدیریت بودجه: بودجه بندی، یکی دیگر از وظایف مهم در مشاغل اجرایی است و به این معنی است که الویت های مالی شرکت بر اساس میزان پول موجود تعیین شود. فاکتورها و حقوق پرداختی و دیگر امور مالی مهم و پروژه های جدید بایستی مورد بررسی قرار گیرند. این کار را مدیر EDBA انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که تمامی جوانب کسب و کار دارای بودجه تعیین شده باشد تا میزان نرخ ضرر پایین آید.

برنامه ریزی: وظیفه برنامه ریزی مدیر اجرایی کسب و کار شامل فعالیت های مختلف در سطوح مختلف می شود. جنبه برنامه ریزی حرفه ای برای رشد کل سازمان ضروری است. همچنین ، وظایف برنامه ریزی مدیر ممکن است شامل کارهای خاصی نظیر ایجاد یک سری از مراحل توسعه یک محصول یا خدمات جدید باشد. برنامه ریزی برای افرادی که در سمت مدیر اجرایی کسب و کار هستند، نیازمند یک دید کلی از جزئیات و نحوه عملکرد یک سازمان است تا مطابق با عملکرد سازمان برنامه ریزی کنند.

مزایای شرکت در دوره مدیریت کسب و کار اجرایی ( EDBA) مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با سابقه درخشان و طولانی، همواره در طراحی و ارائه دوره های آموزشی پیشتاز بوده است. این مؤسسه مفتخر است که پس از بررسی و پژوهش روی حوزه کسب و کار اجرایی زیر نظر کارشناسان و اساتید برتر، اقدام به برگزاری دوره EDBA کرده است که دارای مزایای زیر است:

مدرک مدیریت کسب و کار اجرایی (EDBA)

یکی از مزایای مهم شرکت در این دوره اینست که مدرک صادر شده از سوی این مؤسسه مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور بوده و از این رو ارزش و اعتبار مدرک را بسیار بالا می برد.

اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی یا کار در آن کشورها را دارید، مدرک EDBA صادر شده از سوی این مؤسسه دارای مهر وزارت امور خارجه است.

ارزیابی مثبت سازمان WES کانادا بعد از بررسی مدارک می باشد . سازمان WES کانادا ( ارزیابی بین المللی مدارک ) ، کلیه مدارک اخذ شده از موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان را تایید کرده و امتیاز ویژه ای برای آن در نظر می گیرد .

ارائه منابع دیداری-شنیداری همراه با بسته های آموزشی

به کارگیری اساتید برتر و مجرب در زمینه مدیریت کسب و کار اجرایی

امکان رفع مشکلات دانش پذیران طی دوره

ارسال بسته های آموزش به سراسر کشور

 
برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

کتاب اول: 

فصل اول    

 • تئوری سازمان و مدیریت و اصول مدیریت    
 • مدیریت    
 • سطوح مدیریت    
 • نقش های مدیریت    
 • نقش های اطلاعاتی    
 • کارآیی و اثر بخشی    
 • وظایف مدیران    
 • انگيزش    
 • نظریه های محتوایی انگیزش    
 • انگیزش در عمل    
 • الگوی اقتضایی انگیزش    
 • رهبری    
 • رابطه رهبری و مدیریت    
 • ویژگیهای رهبر    
 • عمده صفات رهبری    
 • سبک رهبری    
 • سبکهای عمده رهبری    
 • شبکه مدیریت    
 • سبک های عمده شبکه مدیریت    
 • ارتباطات    
 • ارتباطات چیست؟    
 • فرآیند ارتباط    
 • موانع ارتباطی    
 • نقش ادراک در ارتباطات    
 • ارتباطات در سازمان    
 • ارتباطات عمودی در سازمان    
 • الگوهای ارتباط غیرررسمی    
 • تجزیه و تحلیل تعاملی یا مراودهای    

فصل دوم    

 • مدیریت مالی و اقتصاد مدیریت      
 • تعریف مدیریت مالی    
 • هدف مدیریت مالی   
 • نقش مدیر مالی    
 • مدیریت اقتصادی    
 • ارتباط اقتصاد مديريت با نظريه اقتصادي:    
 • ارتباط اقتصاد مديريت با رشته هاي کاربردي مديريت بازرگاني    
 • تئوري يا نظريه بنگاه    
 • انواع بنگاه ها و واحدهاي اقتصادي    
 • دليل وجود بنگاه ها و عملکرد آنها    
 • محدوديت هاي نظريه بنگاه    
 • بهينه يابي مقيد  
 • وضعيت بنگاه ها در ايران    
 • نقش بنگاههاي اقتصادي کوچک در توسعه اقتصادي    
 • نظريه هاي سود    
 • نقش بنگاههاي اقتصادي در جامعه    
 • قيود دولتي (به عنوان نماينده جامعه )جهت بنگاهها اقتصادي    

فصل سوم    

 • مدیریت تکنولوژی و نوآوری    
 • تکنولوژی محوری    
 • كاربرد تكنولوژي و فنآوری اطلاعات در سازمان    
 • انتقال تكنولوژي و فنآوری اطلاعات    
 • فرآيند انتخاب و كسب تكنولوژي و فنآوری اطلاعات    
 • انطباق، كاربرد و جذب تكنولوژي و فنآوری اطلاعات    
 • توسعه و انتشار تكنولوژي و فنآوری اطلاعات    
 • تعریف و مفهوم نوآوری    
 • انواع نوآوري    
 • انواع نوآوري از ديدگاه سازمان و به صورت كاربردي    
 • اصول نوآوري    
 • عوامل موثر در افزايش نوآوری    
 • ضرورت واهميت  نوآوري در سازمان    
 • موانع خلاقيت ونوآوري سازماني    

فصل چهارم    

 • مدیریت منابع انسانی    
 • ماهیت مدیریت منابع انسانی    
 • وظایف مدیریت منابع انسانی    
 • مراحل بر نامه¬ریزی نیروی انسانی    
 • مرحله اول: مطالعه و بررسی اهداف و استراتژی های سازمان    
 • مرحله دوم. برآورد نیروی انسانی مورد نیاز    
 • مرحله سوم. برآورد عرضه نیروی انسانی    
 • مرحله چهارم. مقایسه عرضه وتقاضا    
 • جايگزين هاي كارمنديابي    
 • عوامل مؤثر بر انتخاب روش هاي كارمندیابی    
 • روش های کارمند یابی    
 • آموزش    
 • آموزش ضمن خدمت    
 • دلایل نیاز به آموزش کارکنان:    
 • اهداف آموزش    
 • مزایای آموزش    

فصل پنجم    

 • سیستم‌های اطلاعات مدیریت    
 • تعریف و مفهوم سیستم های اطلاعاتی    
 • تاریخچه ی سیستم های اطلاعاتی    
 • رویکرد  استفاده از  سيستم‌هاي اطلاعاتی    
 • انواع سيستم‌هاي اطلاعاتی    
 • سيستم‌هاي پردازش عملیات    
 • سيستم‌هاي پشتيبان تصميم‌گيري    
 • سیستم هاي اطلاعاتی پشتیبانی گروه کاري    
 • سيستم‌هاي خبره    
 • عناصر تأثيرگذار بر سيستم‌هاي اطلاعاتی    
 • چرخه حیات سیستم هاي اطلاعاتی    
 • عوامل موثر بر موفقيت سيستم های اطلاعاتي   
 • موانع استقرار سيستم های اطلاعاتی در سازمان    

فصل ششم    

 • مدیریت تولید و عملیات    
 • مفهوم مدیریت تولید و عملیات    
 • ارزیابی های تاریخی از مدیریت تولید و عملیات    
 • مفهوم تولید    
 • سیستم تولید    
 • طبقه بندی سیستم های تولید    
 • تولید کار فروشگاهی    
 • تولید مجموعه ای    
 • تولید انبوه    
 • تولید پیوسته    
 • مدیریت تولید    
 • اهداف مربوط به مدیریت تولید    
 • سیستم عملیاتی    
 • مفهوم عملیات    
 • تمایز میان عمیات های تولید و عملیات های خدماتی    
 • مدیریت عملیاتها    
 • اهداف مربوط به مدیریت عملیات ها    
 • مدیریت عمیات های جهانی    
 • رویه ی مربوط به مدیریت تولید و عملیات    

کتاب دوم :

فصل اول    

 • مدیریت بازاریابی    
 • مفهوم بازاریابی    
 • ارزش بازاریابی    
 • تفاوت بازاریابی با فروش    
 • سیر تکاملی مفهوم بازاریابی    
 • بازاریابی پست مدرن    
 • نگاهي بر ويژگيهاي مدرنيسم و پست مدرنيسم در بازاريابي    
 • ريشه های فكري بازاريابي پست مدرن    
 • مصرف كننده مدرن و پست مدرن    
 • خصوصيات مصرف كننده پست مدرن را ميتوان در اين موارد خلاصه كرد:    
 • آميخته بازاريابي و پست مدرنيسم    
 • چالشهاي فلسفي بازاريابي مدرن    
 • ابعاد بازاریابی    
 • فرایند بازاریابی    
 • الگوها و دیدگاههای مختلف فرایند بازاریابی    
 • برنامهریزی بازاریابی    
 • لزوم برنامه ریزی بازاریابی: چرا برنامه‌ریزى در بازاریابی لازم است    
 • شیوه‌هاى برنامه‌ریزى در بازاریابی    
 • مراحل فرایند برنامه بازاریابی    
 • الگوها و دیدگاههای مختلف فرایند برنامه ریزی بازاریابی    

فصل دوم    

 • استراتژیهای بازاریابی    
 • بازاریابی و نقش آن در استراتژی    
 • استراتژی بازاریابی    
 • تحلیل استراتژیک    
 • مدل STP    
 • برنامهریزی استراتژیک بازاریابی    
 • تدوین، ارزیابی و انتخاب استراتژیهای بازاریابی    
 • استراتژیهای  بازاریابی در شرایط رکود اقتصادی    
 • تدوین برنامه بازاریابی    
 • اجرای استراتژیهای بازاریابی    
 • عوامل موثر بر توان اجرای استراتژی    
 • تدوین استراتژی بازاریابی    
 • هماهنگ کردن استراتژی بازاریابی با دیگر استراتژیها و منابع شرکت    
 • آماده سازی مبانی استراتژیهای بازاریابی: فرایند موقعیت یابی    
 • گونه های اصلی استراتژی بازاریابی    
 • استراتژیهای رشد آنسوف    
 • استراتژیهای بازاریابی مایکل پورتر    
 • استراتژي‌هاي بازاريابي در چرخه عمر محصول    
 • طراحی استراتژیهای بازاریابی شرکت برای موقعیتهای خاص    
 • چالشهای استراتژی بازاریابی    
 • راهكارهايي براي افزايش اثربخشي اجراي استراتژيهاي بازاريابي    
 • مدیریت استراتژیک بازار    
 • مدیریت استراتژیک بازار-اهداف    

فصل سوم    

 • تکنیکهای بازاریابی نوین    
 • بازاریابی اخلاقی    
 • مسئولیت اجتماعی    
 • تاثیر مسئوليت اجتماعي بر موفقیت سازمانها    
 • - افزايش مشروعيت سازمان و اقدامات آن    
 • - التزام اخلاقي در توجه به اهميت ذينفعان    
 • شیوههای ارتقاء تعهد سازمانها نسبت به انجام مسئوليت اجتماعي    
 • - آموزش مديران    
 • موافقان و مخالفان  مسئولیت اجتماعی    
 • موانع اجرای مسئولیت اجتماعی سازمان    
 • بازاریابی پارتیزانی    
 • اصول اساسی بازاریابی پارتیزانی    
 • بازاریابی پارتیزانی و ابزار آن در ارتباطات بازاریابی    
 • نقش خلاقیت در بازاریابی پارتیزانی    
 • استراتژاتژیهای بازاریابی پارتیزانی    
 • چهارمسئله اساسی در استراتژی فروش    
 • بازاریابی مستقیم    
 • ضرورت استفاده از بازاریابی مستقیم    
 • رشد بازاریابی مستقیم    
 • مزایایی بازاریابی مستقیم    
 • شیوههای بازاریابی مستقیم    
 • قوتها وضعفهای بازاریابی مستقیم    
 • مسائل عمومی و اخلاقی در استفاده از بازاریابی مستقیم    
 • انواع بازاریابی تلفنی    
 • بازاریابی شرکت به شرکت    
 • بازاریابی مصرفی    
 • بازاریابی تلفنی به روش درونی    
 • بازاریابی تلفنی به روش بیرونی    
 • تفاوت بازاریابی تلفنی با فروش تلفنی    
 • بازاریابی اینترنتی    
 • آميخته بازاريابي و تاثير اينترنت    
 • مهارتهای الزامی بازاریابی اینترنتی    
 • مدل ارتباط بازاریابی سنتی و اینترنتی    
 • مزایا بازاریابی اینترنتی    
 • معایب بازاریابی اینترنتی    
 • روشهای اجرایی بازاریابی دهان به دهان    
 • عوامل تأثیرگذار بر اثربخشی بازاریابی دهان به دهان    
 • بازاریابی ویروسی    
 • دلیل محبوبیت بازاریابی ویروسی    
 • کارهای شرکتها برای ایجاد انگیزه در مشتریان    
 • انواع بازاريابي ويروسي    
 • مشکلات بازاريابي ويروسي    
 • برخی راهکارهای غلبه بر مشکلات بازاریابی ویروسی    
 • بازاريابي محتوا    
 • تفاوت بين تبليغات و بازاريابي محتوايي    
 • بازاريابي حسي    
 • ويژگي بازاريابي حسي    
 • مزاياي بازاريابي حسي    
 • عملكرد بازاريابي حسي    
 • اجراي موفق بازاريابي حسي    

فصل چهارم    

 • آمیخته بازاریابی(P)    
 • آمیخته بازاریابی    
 • عوامل نوین در آمیخته بازاریابی    
 • عناصر آمیخته بازاریابی    
 • محصول    
 • اجزاء و عناصر محصول    
 • آمیخته محصول    
 • تعیین کنندگان آمیزه محصول    
 • دلایل شکست بعضی از محصولات    
 • محصول جدید    
 • توسعه محصول جدید    
 • عوامل کلیدی موفقیت در توسعه محصول جدید    
 • دلایل عمده توجه روزافزون به مقوله توسعه محصول جدید    
 • فرایند توسعه محصول جدید    
 • راهبردهایی برای بهبود فرایند توسعه محصول جدید    
 • مراحل اصلی ایجاد و عرضه محصولات جدید    
 • طراحی محصول جدید    
 • رویکردهای توسعه محصول جدید    
 • سرعت پذیرش محصول جدید    
 • مراحل فرایند پذیرش    
 • ريسك توسعه محصول جديد    
 • نوآوری و توسعه محصول جدید    
 • قیمت    
 • اهمیت قیمت گذاری    
 • اهداف قیمت گذاری    
   
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان