***پکیج طلایی آزمون وکالت (کانون وکلا)

پکیج طلایی آزمون وکالت (کانون وکلا)


آمادگی آزمون وکالت(کانون وکلا) موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با همکاری موسسه طرح نوین اندیشه به منظور بهبود فرایند یادگیری دانشپذیران آزمون های وکالت، پکیج های آموزشی این آزمون را در اختیار دانشپذیران قرار می دهد. پکیج طلایی این آزمون  شامل پکیج کامل فیلم های آموزشی (حقوق مدنی،آیین دادرسی مدنی، حقوق تجارت، اصول فقه، حقوق جزا، آیین دادرسی کیفری ) به مدت زمان 500 ساعت می باشد. 4 مرحله آزمون جامع ، پکیج جامع کتاب های نکته و تست آزمون وکالت و کلاس های آنلاین مطابق با برنامه درسی و از طریق...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

آمادگی آزمون وکالت(کانون وکلا)

موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با همکاری موسسه طرح نوین اندیشه به منظور بهبود فرایند یادگیری دانشپذیران آزمون های وکالت، پکیج های آموزشی این آزمون را در اختیار دانشپذیران قرار می دهد. پکیج طلایی این آزمون  شامل پکیج کامل فیلم های آموزشی (حقوق مدنی،آیین دادرسی مدنی، حقوق تجارت، اصول فقه، حقوق جزا، آیین دادرسی کیفری ) به مدت زمان 500 ساعت می باشد. 4 مرحله آزمون جامع ، پکیج جامع کتاب های نکته و تست آزمون وکالت و کلاس های آنلاین مطابق با برنامه درسی و از طریق پنل کاربری برگزار می گردد.

معنی کلمه وکالت عبارتند از اعتماد به دیگری و واگذاری و در معنای مصطلح فقه عقدی است که کسی فردی را برای انجام کار خود جانشین خود می کند. معنا و مفهوم لغوی وکالت شامل واگذاری هر کاری میباشد، ولی در معنی اصطلاحی هر کاری را نمی توان به کسی واگذار کرد .به طور کلی معنای اصطلاحی و لغوی وکالت دارای رابطه عموم و خصوص من وجه می باشد.

کانونهای وکلای دادگستری جمهوری اسلامی طبق قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری 1376 ایران موظف و مکلفاند حداقل سالی یکبار ( طبق معمول این آزمون در پاییز هرسال برگزار میشود ) نسبت به پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت از طریق آزمون با آگهی در روزنامهها ( معمولاً این آگهی در مردادماه هرسال در روزنامه اطلاعات قید می شود )مبادرت کنند. براساس تبصره ماده یک این قانون مشخص شدن تعداد کارآموزان وکالت برای هر کانون به عهده کمیسیونی تشکیل شده از رئیس کل دادگستری استان، رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب و رئیس کانون وکلای مربوط می باشد که به دعوت رئیس کانون وکلای هر کانون ، حداقل یکبار در سال تشکیل شده و تصمیم گیری می کنند. برای کسانی پروانه وکالت صادر می شود که دارای مدرک لیسانس یا بالاتر حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی باشند.

همین حالا در دوره آمادگی آزمون وکالت و سردفتری شرکت کنید

آنچه داوطلبان آزمون وکالت باید بدانند براساس قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری ۱۳۷۶، آزمون وکالت هر سال برگزار می گردد. موارد مورد نیاز داوطلبان عبارت است از:

آمادگی آزمون قضاوت وکالت و سر دفتری

 • شرایط داوطلبان

  از مهم ترین شرایط و خصوصیات داوطلبان داشتن دانشنامه حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی، داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، نداشتن سوء پیشینه کیفری، اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و … می باشد.

 • زمان انتشار آگهی ثبت نام و برگزاری آزمون

  طبق معمول شهریور هر سال آگهی ثبت نام در سایت کانون های وکلا (اسکودا) انتشار می یابد و ثبت نام داوطلبان آزمون وکالت در اوایل مهرماه به عمل می آید. زمان برگزاری آزمون آبان یا آذر ماه خواهد بود.

 • ظرفیت پذیرش

  کمیسیونی تشکیل شده از رئیس کل دادگستری استان، رئیس شعبه ی اول دادگاه انقلاب و رئیس کانون وکلای مربوطه که معمولاً برای مشخص کردن ظرفیت پذیرش هرکانون وجود دارد که تا مرداد هر سال اعلام شده و اتخاذ تصمیم می کنند.

فقط حق ثبت نام در یک کانون برای داوطلب وجود دارد.

 

شامل موارد زیر می باشد : حقوق مدنی(۳)، آیین دادرسی مدنی(۳)، حقوق تجارت(۲)، حقوق جزای عمومی و اختصاصی(۲)، آیین دادرسی کیفری(۲) و اصول فقه (1)

 • منابع مطالعاتی آزمون

  هر داوطلب بر اساس ویژگی ها و توانایی های خود و شرایط شغلی و شخصی از منابع به تشخیص خود استفاده کند.
  1- کتب و جزوات آموزشی
  گروه اول:داوطلبان با سطح علمی خیلی خوب وعالی
  هدف داوطلبانی که قرار است در آزمون وکالت ، میانگین نمره ی علمی بالاتر از ۱۵را بدست آورند . به بیان دیگر ، آنها باید حداقل به ۷۵% سوالات هردرس پاسخ درست بدهند
  گروه دوم: داوطلبان با سطح علمی خوب
  داوطلبانی که حداقل میانگین نمره علمی ۱۳ را داشته باشند . به گونه ای که به ۶۵ % سوالات پاسخ درست بدهند.
  گروه سوم: داوطلبان با سطح علمی متوسط
  مراد داوطلبانی هستند که درآزمون وکالت باید حداقل میانگین علمی ۱۲ را بدست آورده و به بیانی دیگر ۶۰% سوالات را درست پاسخ دهند.

 • قوانین، مقررات و آراء وحدت رویه

  جدای از متعلق بودن به گروه های علمی بالا ، همه داوطلبان باید قوانین، مقررات و آراء وحدت رویه مرتبط با هردرس را حتما مطالعه نمایند .مطالعه سوالات سالهای گذشته

  پس از مطالعه کلی منابع اصلی و فرعی و قوانین متفرقه و آراء وحدت رویه پیشنهاد می شود سوالات آزمونهای سال های پیش مطالعه شود .به عنوان نمونه کتابهای موسسه فن پردازان منبع مطالعاتی مناسب برای آشنایی بهتر با نمونه سوالات و نکات آموزشی می باشد.

 • اعلام نتایج

  به صورت معمول اعلام نتایج و تصحیح آنها نیاز به 45 روز زمان دارد. در سایت سازمان سنجش کارنامه ی پذیرفته شدگان انتشار می یابد ولی در سایت کانون نتایج قطعی و نهایی پس از چند روز قرار می گیرد.
  سایر موارد مهم
  در زمان ثبت نام حداکثر سن متقاضیان برای استان تهران(۴۰ سال) و سایر کانون ها ۵۰ سال می باشد
  قاعده ی منع جمع مشاغل دولتی، قضاوت، سردفتری و … برای وکیل پایه یک دادگستری اعمال می شود.
  صدور پروانه ی وکالت برای همان شهر خاص صادر می شود و نقل و انتقال تابع مقررات مربوطه می باشد.
  پروانه ی وکالت قابل انتقال به غیر نیست و قائم به شخص می باشد .
  تاسیس دفتر و نصب تابلو برای شهر محل صدور پروانه است لیکن امکان فعالیت در سایر نقاط کشور بدون تاسیس دفتر یا مشارکت با وکلای دیگر وجود دارد

 

آمادگی آزمون قضا.ت وکالت و سر دفتری

همین حالا در دوره آمادگی آزمون وکالت و سردفتری شرکت کنید


مهم ترین نکات کلیدی آزمون ها (وکالت)

-شخص داوطلب باید به یادگیری و فهم عمیق مطالب دست یابد. امروزه با توجه به شیوه ای که در تحلیلی شدن سوالات آزمون ها شاهد بوده ایم تنها تکیه کردن به حفظیات نمی تواند داوطلب را در موقعیت خوبی قرار دهد و داوطلبی که تنها به خواندن جزوه عادت کرده وقتی به چالش های علمی می رسد فاقد اعتماد به نفس و مهارت برای خواندن عمیق مطالب و متون اصلی می باشند در صورتیکه نکته و تست فقط برای مرور و یادآوری مطالب مفید می باشد.داوطلبان باید حتما سراغ مطالب و متون اصلی بروند و ضعف اصلی داوطلبان در مفاهیم پایه حقوق می باشد.تنها خود شما هستید که می توانید معجزه کنید.

-سوالات آزمون وکالت بصورت تستی و 4 گزینه ای (با ستثنای آزمون اختبار وکالت) برگزار می گردد. استفاده از تست سالهای گذشته برای آمادگی داوطلب و آشنایی با شکل و فرم طرح سوال مفید است.طراحی سوالات آزمون رسمی بصورت استاندارد و با دقت انجام می گیرد هرچند دارای اشکالاتی می باشند و به داوطلبان توصیه می شود که سوالات را بررسی و تجزیه و تحلیل کنند و از تست های تالیفی استفاده نکنند .
-توصیه ای دیگر که به داوطلبان میتوان نمود در مورد روابط بین مباحث است بصورتی که آنها مباحث را از بالا نگاه کنند و توجه خود را روی نکات کوچک و ریز متمرکز نکنند.

این دوره دارای 0 ساعت فیلم آموزشی و 0 صفحه محتوی متنی می باشد

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره پکیج طلایی آزمون وکالت (کانون وکلا)

 • آیین دادرسی مدنی: 80 ساعت (دکتر محمد مهدی توکلی) ضریب 3
 • حقوق مدنی: 120 ساعت (دکتر میترا ضرابی) ضریب 3
 • حقوق تجارت: 80 ساعت (دکتر محمد مهدی توکلی) ضریب 2
 • اصول فقه: 70 ساعت (استاد محمد بخشی) ضریب 1
 • حقوق جزا: 90 ساعت (دکتر بابک فرهی) ضریب 2
 • آیین دادرسی کیفری: 7 ساعت (دکتر علیرضا نوبهاری تهرانی) ضریب 2