دوره یکساله مدیریت نفت و گاز و پتروشیمی (MBA)

دوره MBA نفت و گاز


دوره MBA نفت و گاز چه دوره ای است؟ اهمیت اخذ مدرک MBA نفت و گاز چیست؟ چرا باید در دوره MBA نفت و گاز شرکت کنیم؟ پس از اخذ مدرک MBA نفت و گاز چه چیزهایی یاد می گیریم؟ گذراندن دوره MBA نفت و گاز چه تأثیری در آینده شغلی ما دارد؟ موقعیت های شغلی MBA نفت و گاز چیست؟ مهارت های مورد نیاز مدیر MBA نفت و گاز چیست؟ مزایای شرکت در دوره MBA نفت و گاز مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟ دوره MBA نفت و گاز چه دوره ای است؟ حوزه نفت و گاز یکی از زمینه های تحصیلی است که علاقه...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره MBA نفت و گاز چه دوره ای است؟

حوزه نفت و گاز یکی از زمینه های تحصیلی است که علاقه مندان بسیار زیادی دارد. دوره MBA نفت و گاز دوره ای است که دانش عمیق و مسائل کاربردی و تخصصی درباره موضوعات مدیریتی حوزه نفت و گاز مانند مدیریت انرژی، مدیریت مالی، مدیریت نفت و گاز، قانون قرار نفت و گاز و مدیریت دارایی و اقتصاد پترولیوم را بررسی می کند. در این دوره با استفاده از مهارت هایی که می آموزید می توانید با چالش های مدیریتی روبرو شوید و می توانید تصمیمات حیاتی در زمینه صنعت نفت و گاز و انرژی اتخاذ کنید. اگر به دنبال شروع کسب و کار خود در صنعت نفت و گاز هستید یا در این زمینه مشغول به کار هستید، MBA نفت و گاز، گزینه مناسبی برای شما است که می خواهید کسب و کار تازه را به راه اندازید یا کسب و کار فعلی خود را گسترش دهید. این دوره اطلاعاتی را درباره فرآوری و انتقال گاز، تکنولوژی مدرن در استخراج نفت، مباحث مربوط به مدیریت انرژی و مدیریت صنعت نفت به شما ارائه می دهد. این دوره افراد را آماده می کند تا در پُست های مدیریتی و اجرایی صنعت نفت و گاز کسب و کار را به طور موفقیت آمیز مدیریت کنند. مباحث مطرح شده در این دوره شما را قادر می سازد تا درک عملی از ساختارهای انرژی که امروزه در تجارت، بازاریابی و مدیریت ریسک مورد استفاده قرار می گیرند، بدست آورید و همچنین با مکانیسم ها و ابزارهای کاربردی در تجارت نفت گاز و بازار آن آشنا می شوید. هم چنین این دوره شما را آماده می کند تا با جوانب کسب و کار در زمینه صنعت نفت و گاز آشنا شوید.

اهمیت اخذ مدرک MBA نفت و گاز چیست؟

دوره MBA نفت و گاز

صنعت نفت و گاز نقش مهمی در توسعه اقتصادی ایفاء می کند. مدرک MBA نفت و گاز یکی از مدارکی است که آینده شغلی خوبی دارد و متقاضیان آن هم زیاد است. از آنجاییکه هر سازمان نیاز به مدیریت در همه سطوح دارد و نیاز به افرادی که تخصص در زمینه مدیریت نفت و گاز دارند، بسیار احساس می شود اخذ مدرک MBA نفت و گاز در این زمینه بسیار ضروری است. توسعه اقتصادی طولانی مدت در جهان وابسته به وجود صنایع انرژی و منابع کارآمد، نوآورانه و خلاق است. این به نوبه خود متکی به افرادی است که درک درستی از زمینه های قانونی، اقتصادی، فنی و سیاسی در این زمینه داشته باشند. هم چنین اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا (BLS) ) گزارش داد که تمام مشاغل مدیریتی در صنعت استخراج نفت و گاز در ماه مه سال 2015 دستمزدی معادل 165،660 دلار به دست آوردند. لذا این خود اهمیت اخذ مدرک MBA نفت و گاز را بیشتر می کند. هم چنین نفت و گاز به عنوان یکی از منابع اصلی انرژی به طور کلی نقش مهمی برای هر اقتصاد ایفاء می کند. با توجه به پویایی اقتصاد جهانی و رشد جمعیت، نیاز افراد جامعه به انرژی نفت و گاز هم روز به روز بیشتر می شود. این بدین معنی است که MBA نفت و گاز نیز روز به روز رشد می کند و نیاز به مدیران ارشدی دارد تا جوانب مختلف کسب کار از قبیل جوانب اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و مسائل حقوقی را در نظر بگیرند.

علاوه بر دلایل مذکور، دلایل مختلفی برای اخذ مدرک MBA نفت و گاز وجود دارد. با شرکت در این دوره و اخذ مدرک مربوطه، دانش پذیران مهارت های متنوعی از قبیل بازاریابی، روش تحقیق، مدیریت استراتژیک و مسائل روز مربوط به صنعت نفت، گاز و انرژی را فرا می گیرند. علاوه بر این، مدرک MBA نفت و گاز به افراد کمک می کند تا در صنعت نفت و گاز موقعیت شغلی خوبی پیدا کنند به عنوان مثال مدیر فروش محصولات پلیمری، مدیر انرژی، سرپرست آزمایشگاه، مدیر توسعه کسب وکار که درآمد خوبی دارند. همانطور که تجربه و سابقه کار در این زمینه پیدا می کنید، شما را به پُست های مدیریتی بالا تر منصوب می کنند. صنعت نفت و گاز یکی از صنایع مورد نیاز جامعه است. هر روزه ما از موادی استفاده می کنیم که از گاز و نفت به دست آمده اند و اشتغال زایی در این زمینه بسیار زیاد است. به عنوان مثال ده ها هزار نفر در بخش نفت و گاز در بریتانیا مشغول به کار هستند. افزون بر این، محتوای این دوره کاربردی بوده و با هدف توسعه دانش و استفاده از آن به طور عملی برای دانش پذیران آماده و طراحی شده است. هم چنین اهمیت اخذ این مدرک به این دلیل است که شاید می خواهید در پُست مدیریت فعلی که هستید به طور کارآمد عمل کنید تا ارتقاء شغلی بگیرید یا شاید بخواهید مهارت های مدیریتی و تخصصی خود را در زمینه نفت و گاز گسترش دهید. هم چنین بخش انرژی در سال های اخیر با تغییرات قابل توجهی روبرو شده است و تا سال 2023، تقاضا برای کار افزایش خواهد یافت و از این رو نیاز به مدرک MBA نفت و گاز هم بیشتر می شود. هم چنین حوزه ای به مانند MBA نفت و گاز در دنیا دارای بخش های گسترده ای در زمینه کسب و کار است و موقعیت شغلی کافی برای افرادی که گواهینامه MBA نفت و گاز را دریافت کرده اند، وجود دارد.

 

چرا باید در دوره MBA نفت و گاز شرکت کنیم؟

دوره MBA نفت و گاز یکی از پرطرفدار ترین و مهمترین دوره ها در حوزه نفت و گاز است. این دوره با تمرکز روی جنبه دیگر نفت و گاز یعنی کسب وکار از جمله مدیریت اقتصادی ، مدیریت ریسک و مدیریت صنعت نفت، مطالب و موضوعات ضروری برای کسب و کار را مطرح می کند که برای توسعه کسب و کارتان بسیار مهم و ضروری است. با شرکت در این دوره مهارت های مدیریت کسب و کار و دانش لازم برای پُست های مدیریتی را می آموزید. امروزه علم مدیریت بسیار گسترده شده است و برای داشتن تخصص در حوزه های مختلف، افراد نیازمند به گذراندن دوره ای آموزشی مربوط به آن حوزه هستند تا تخصص مربوط به آن رشته را بدست آورند. هم چنین اشتغال در بخش نفت و گاز در سراسر جهان به سرعت در حال رشد است و فرصت های شغلی هیجان انگیز و خوبی برای افراد فراهم کرده است تا در این بخش مشغول به کار شوند. از این رو افراد علاقه مند به این زمینه باید دارای تخصص در زمینه های مدیریتی نفت و گاز هم باشند تا بتوانند به خوبی کسب و کار خود را نظارت کنند که این نیازمند گذراندن آموزش MBA نفت و گاز و اخذ گواهینامه MBA نفت و گاز است. دلیل دیگری که شرکت در این دوره دارد اینست که این دوره ترکیبی از مباحث فنی و مدیریت نفت و گاز است. از این رو، تنوع موضوع و مطالب درسی خوبی دارد و باعث می شود یادگیری بهتری از مطالب داشته باشید.

پس از اخذ مدرک MBA نفت و گاز چه چیزهایی یاد می گیریم؟

شاید این سؤال ممکن است برای شما پیش آمده باشد که پس از گذراندن این دوره چه چیزهایی یاد می گیرید. در پاسخ به این سؤال می توان گفت که به دلیل اینکه این مدرک MBA نفت و گاز مدرکی منحصر به فرد در زمینه صنعت نفت بوده و محتوای دوره آن کاملا کاربردی است، پس از این دوره روی تکنیک های کسب و کار و مسلط می شوید و یاد می گیرید که چگونه با چالش های بوجود آمده در کار روبرو شوید و توانایی تصمیم گیری خود را بالا ببرید. علاوه بر موارد مذکور، موارد زیر را با گذراندن این دوره فرا می گیرید:

درک اصول نظری و به کار گیری آنها و گسترش مرزهای علم و دانش خود از طریق تحقیق و پژوهش و استفاده از اصول کسب وکار در صنعت نفت و پتروشیمی

استفاده از پژوهش و تحقیق برای تحلیل و بررسی مشکلات و مسائل مربوط به صنعت نفت و ارزیابی آنها و استفاده از یک استراتژی برای حل مسائل مربوط به کسب و کار

تصمیم گیری بر اساس تحلیل داده های مختلف به منظور پیشرفت کسب و کار

تعیین اهداف کسب و کار خود با استفاده از برنامه ریزی دقیق و ارزیابی چشم انداز کسب و کار خود

آشنایی با تجارت بین الملل و قوانین حاکم بر تجارت نفت و گاز

گذراندن دوره MBA نفت و گاز چه تأثیری در آینده شغلی ما دارد؟

گذراندن دوره MBA نفت و گاز پایه و اساس دانش علمی شما را بالا می برد و شانس قبولی شما را در مصاحبه و در نتیجه استخدام افزایش می دهد. هم چنین با گذراندن این دوره می توانید رویکردها و استراتژی های مدیریت و رهبری را فرا گیرید تا در سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه نفت و گاز عملکرد بهتری داشته باشید. هم چنین می توانید از طریق اطلاعاتی که از این دوره بدست آورده اید، دامنه گسترده ای از مسائل و مشکلات مربوط به کسب و کار خود را حل کنید. هم چنین با دانش و مهارتی که از این دوره بدست می آورید، به عنوان مدیر MBA نفت و گاز پتانسیل ها و ارزش های خود را به کارفرما نشان می دهید.

همین حالا در دوره مدیریت نفت و گاز و پتروشیمی (MBA) شرکت کنید

موقعیت های شغلی MBA نفت و گاز چیست؟

مدرک MBA نفت و گاز

صنعت نفت و گاز یکی از حوزه هایی است که فرصت های شغلی متنوعی در خارج و داخل کشور ارائه می دهد. در حالی که کار در این بخش ممکن است با تغییرات شدید و شرایط سخت کاری همراه باشد ولی به دلیل حقوق بالا، کار در این زمینه سود آور و پر درآمد است. پس از چندین سال کار در این زمینه، بسته به شرکت یا سازمانی که برای آن کار می کنید ، ممکن است ترفیع و ارتقاء شغلی بگیرید و مدیریت گروهی از افراد را در دست بگیرید. موقعیت های شغلی در زمینه MBA نفت و گاز متنوع و مختلف است. در قسمت های زیر می خواهیم به بررسی این موقعیت های شغلی بپردازیم.

مدیر انرژی: مدیر انرژی در درجه اول مسئول برنامه ریزی، تنظیم و نظارت بر استفاده از انرژی در یک مکان است. مدیر انرژی باید دارای مهارت های ارتباطی عالی باشد تا بتواند با کارمندان بهتر کار کند. مدیر باید فردی بسیار سازمان یافته باشد و دارای مهارتهای چند گانه و تحلیلی عالی باشد و توانایی کار در محیط های مختلف را داشته باشد. این موقعیت شغلی مخصوص افرادی است که قابلیت مذاکره و گفتگو بالایی دارند و بتوانند روی افراد دیگر هم تأثیر گذار باشند. مدیر انرژی مسئول ارزیابی میزان ارزیابی انرژی افزایش بهره وری آن است. مدیر انرژی در حوزه های مختلف مدیریت انرژی، با اجرای سیاست های مختلف مانند به کار گیری انرژی تجدید پذیر، ارائه راه حل های مدیریتی، حفظ و نگهداری انرژی، مسئولیت خود را به خوبی انجام می دهد. دیگر مسئولیت های وی اغلب شامل ارائه آموزش به کارمندان، حفظ اطلاعات دقیق در مورد استفاده از انرژی، جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها در مورد مصرف انرژی، ارزیابی مصرف است. بر اساس میزان سابقه کاری و محلی که مدیر انرژی مشغول به فعالیت است، حقوق و مزایای وی هم متفاوت است. مدیر انرژی با سابقه کاری کمتر از 5 سال حقوق دریافتی سالیانه برابر با 64125 دلار دارد و مدیران انرژی با سابقه کاری بیش از 5 سال حقوق دریافتی بین 68641 تا 88129 دلار دارند.

مهندس پروژه: مهندسین پروژه کارکنان فنی را در پروژه های مهندسی در شرکت خود نظارت می کنند و اطمینان حاصل می کنند که پروژه ها به صورت منظم در بودجه و زمان تعیین شده، تکمیل شوند. مهندسین پروژه وظایف بین کارکنان را با هم هماهنگ می کنند تضمین می کنند که افراد درگیر در پروژه های نفت و گاز و همچنین منابع به درستی اختصاص داده شده اند. این مهندسان معمولا در کنار مهندسین دیگر در یک محیط اداری کار می کنند و گاهی اوقات هم مسافرت های منظم به سایت های پروژه دارند. این متخصصان به طور کلی در ساعات کاری منظم کار می کنند، اگرچه ممکن است بسته به نوع و مدت زمان تکمیل پروژه، ساعات کاری آنها متفاوت باشد. مهندسین پروژه باید درک خوبی از مباحث مدیریتی همچون مدیریت مالی، مدیریت اقتصادی و هم چنین مهارت های ارتباطی بالایی داشته باشند. بسته به میزان سابقه کاری مهندس پروژه، حقوق و مزایای دریافتی وی هم متفاوت است. مهندس پروژه با سابقه کار کمتر از 5 سال حقوق دریافتی برابر با 43388 دلار در سال دریافت می کند و مهندسین پروژه با ساقه کاری بیشتر از 5 سال حقوق دریافتی بین 50867 تا 62510 دلار دریافت می کند.

نمونه بردار خاک: نمونه بردار خاک نقش مهمی در حفاری نفت و گاز ایفاء می کند و اطلاعات مختلف مربوط به خاک محل حفاری را جمع آوری می کند گزارش دقیقی از آن تهیه می کند. به عنوان نمونه بردار چاه های نفت و مناطق حفاری نفت و گاز، فعالیت های حفاری را نظارت و ثبت می کنید و اطلاعات لازم را در مورد وضعیت خاک ، قبل و بعد از استخراج نفت یا گاز تهیه می کنید. داده هایی که نمونه بردار خاک جمع آوری می کند ، بر تصمیمات مهم در مناطق نفت و گاز اثر می گذارد. نمونه برداران خاک اطمینان حاصل می کنند که نمونه های برداشته شده از خاک دقیق بوده و هر گونه مسئله پیش آمده در حفاری ثبت و ضبط می کنند. نمونه برداران خاک عموما در شرکت های نفتی و گازی و خدمات مرتبط به آن مشغول به کار می شوند. وظایفی که نمونه برداران خاک دارند عبارتند از کار در سایت های حفاری چاه و جمع آوری، تحلیل و ارائه گزارش از نمونه ها، نظارت بر داده های ثبت شده حفاری در رایانه، تفسیر داده ها و ارائه بازخورد از آن ها به تیم حفاری و کمک به تیم حفاری طی عملیات مته زنی . هم چنین مهارت های ارتباطی در این موقعیت شغلی بسیار مهم است تا با سرپرستان و دیگر متخصصان حفاری همکاری کنند. بر اساس آخرین آمار میزان حقوق و دستمزد نمونه برداران خاک بین 25000 تا 70000 پوند در انگلستان و در آمریکا بین 36976 تا 59000 دلار بوده است.

مدیر فروش محصولات پتروشیمی: مدیر فروش محصولات پتروشیمی برای شرکت های فروش مخصولات پتروشیمی، نفت و گاز کار می کنند یا به غیر مستقیم محصولات را به مصرف کنندگان می فروشند. مدیران مذکور اغلب دارای اهداف فروشی هستند که باید به آن برسند و میزان حق کمیسیون آنها ممکن است براساس عملکرد فروش به آنها داده شود. در بعضی مواقع ممکن است لیستی از مشتریان را تهیه کنند و با آنها تماس بگیرند و یا با آنها به صورت حضوری ملاقات کنند. مهارت های نوشتاری، کلامی و ارتباطاتی به منظور تعیین نیازهای مشتری و ارائه مناسب ترین محصولات و خدمات ، لازمه این کار است. همچنین باید با محصولات و خدمات ارائه شده خود آشنایی کامل داشته باشند تا در صورت وجود هر گونه سؤال پیش آمده توسط مشتری، بتواند وی را به خوبی راهنمایی کند. بر اساس آخرین آمار و ارقام، میزان حقوق پایه مدیران فروش محصولات پتروشیمی بین 71864 تا 111336 دلار بوده است. اگر به بُعد دیگری از حوزه نفت و گاز یعنی بازاریابی و فروش محصولات آن علاقه دارید، این عنوان شغلی گزینه ای مناسب برای شما می تواند باشد.

مدیر زنجیره تأمین: مدیر زنجیره تامین، بخش های کلیدی زنجیره تامین محصول را نظارت و هماهنگی می کند. سه مسئولیت اصلی مدیر زنجیره تامین عبارتند از: ترویج کار گروهی بین تیم فروش و تیم خدمات مشتری، توسعه و حفظ سیاست ها در زمینه تدارکات و حفظ موجودی کلی بر اساس تقاضا. مدیر زنجیره تامین در ارتباط مستقیم با تامین کنندگان محصولات نفت و گاز است و باید قادر به تجزیه و تحلیل هزینه و سود و زیان شرکت باشد. مدیران مذکور ، تیم فروش و تأمین کنندگان را نظارت می کند و وظایف خاصی به آنها اختصاص می دهد. مدیران زنجیره تأمین باید با روی هر حوزه ای که آن را نظارت می کنند، آشنایی کامل با آن داشته باشند. وظایف این مدیران عبارتند از طراحی، پیاده سازی و اصلاح سیستم زنجیره تأمین از مواد خام تا مرحله ارسال محصول، بهسازی موجودی و فعالیت های زنجیره تأمین و سند سازی برای بهره وری بهتر. میزان حقوق و دستمزد مدیران زنجیره تأمین بر اساس سوابق کاری آنها متفاوت است. بر این اساس مدیران زنجیره تأمین با سابقه کاری کمتر از 5 سال حقوق و دستمزد میانگینی برابر با 58651 دلار در سال و مدیران زنجیره کاری با سابقه کاری بیش از 5 سال حقوقی متوسط بین 83478 تا 92518 دلار دریافت کردند.

مدیر عملیات نفت و گاز: مدیر عملیات نفت و گاز، مدیریت، برنامه ریزی و اجرای ایمن عملیات میدان نفتی و گاز را بر عهده دارد تا اطمینان حاصل کند که روند تولید محصولات شرکت های پتروشیمی رو به رشد است. علاوه بر این، وی مسئول دستیابی به اهداف تولید با هزینه و بودجه تعیین شده است. این کار بوسیله همکاری با بخش تولید محصول، حفاری و کارگران و مسئولین بخش حفاری انجام می شود. مدیر عملیات نفت و گاز رابط اصلی بین دفتر مرکزی شرکت و عملیات حفاری در سایت است. مدیر عملیات نفت و گاز گزارش های مربوطه را به مدیران ارشد ارائه می دهد تا به طور مؤثر پروژه های نفت و گاز را پیش برد. مسئولیت های مدیر نفت و گاز عبارتند از تضمین موفقیت در پروژه، افزایش ظرفیت تولید محصولات نفت و گاز، ارائه و نظارت بر هزینه های عملیاتی، ارائه استراتژی های جدید برای افزایش تولید محصولات پتروشیمی با استفاده از روش های مقرون به صرفه، نظارت بر عملیات سایت های نفت و گاز به روش سود آور و بهینه. میانگین حقوق و دستمزد مدیران عملیات نفت و گاز تقریبا برابر با 193276 دلار است.

 

مهارت های مورد نیاز مدیر MBA نفت و گاز چیست؟

کار در صنعت نفت و گاز با پروژه ها، تیم های مختلف ، زمان و بودجه ارتباط نزدیکی دارد. در اینجاست که نقش مدیر به عنوان رهبر و سرپرست پروژه های نفت و گاز ، داشتن توانایی و مهارت های ویژه مدیریتی برای هدایت یک تیم قوی و پیشرفت پروژه های حفاری بسیار مهم است. هر سازمان/ شرکت ایجاب می کند که یک مدیر کارآمد داشته باشد تا بتواند پرسنل را با هم هماهنگ سازد و آنها را به طور موثر رهبری کند. مدیر MBA نفت و گاز فردی است که با مجموعه ای از مهارت های مدیریتی و اطلاعات مختلف آشنا است. مدیر MBA نفت و گاز دانش کاملی در زمینه صنعت و گاز دارد. مدیران مذکور نه تنها با جوانب فنی صنعت نفت و گاز آشنا هستند بلکه با مهارت های مورد نیاز مدیریت منابع انسانی هم آشنایی کامل دارند. مدیر MBA نفت و گاز از قابلیت ها و استعدادهای تک تک اعضای تیم خود اطلاع دارد. هم چنین مدیران مذکور به مهارت های زیر نیاز دارند:

اینفوگرافیک دوره MBA نفت و گاز

داشتن ذهن تحلیلی: داشتن ذهن تحلیلی برای مدیر نفت و گاز به این معنی است که قادر به شناسایی فرصت ها و مشکلات در زمینه نفت و گاز باشند و بتوانند سود و زیان سازمان/شرکت را ارزیابی کنند. مدیران مذکور پس باید قار باشند تا با استفاده از قدرت تحلیلی که دارند، برای رسیدن به اهداف تعیین شده برنامه ریزی کنند. داشتن قدرت تحلیل مسائل و فرصت ها در مواقع مختلف از مهارت های بسیار ضروری یک مدیر نفت و گاز است.

مهارت رهبری: مهارت رهبری یکی دیگر از مهارت های مورد نیاز مدیر mba نفت و گاز است. رهبری افراد بسیار سخت است، زیرا عوامل و موانع مختلفی برای رهبری کارآمد افراد بسیار وجود دارد. با این حال، ویژگی های رهبری افراد عموما بر اساس شخصیت فرد و میزان تجربه وی در کار بنا شده است، بنابراین مهارت رهبری به شخصیت افراد هم بستگی دارد. در حالیکه سازمان/شرکت های مختلف به مدیران مختلف نیاز دارند، در این بین بسیار مهم است تا بر اساس نوع شرکت، مدیر مربوطه هم بر همان اساس افراد را رهبری کند زیرا افراد دخیل در پروژه های شرکتی نه تنها نیاز به انگیزه دارند بلکه نیاز به راهنمایی و پیاده سازی برنامه های استراتژیک دارند که این یکی از ویژگی های مهارت رهبری است و مدیر mba نفت و گاز باید آن را داشته باشد.

مهارت خوب گوش دادن: در حالی که بیان انتظارات و دیدگاه یکی از ویژگی های مهم مدیریت در صنعت نفت و گاز است، توجه و گوش دادن به حرف های پرسنل بسیار مهم است. "صحبت کردن و شنیدن" دو طرف یک سکه هستند و مدیران برتر در انجام هر دو بسیار توانا هستند. همانطور که مارک تواین می گوید، "خِرَد، پاداشی است که از خوب گوش دادن بدست می آورید." گوش دادن به نظر ساده است، ولی در گوشه ای نشستن و خوب گوش دادن به حرف های کارمندان، بسیار مهم است و نشان می دهد برای افراد زیر دستان خود اهمیت و ارزش قائل هستید. کارکنان باید بدانند که نگرانی ها و ایده هایشان شنیده می شود که این نه تنها به تقویت روحیه کمک می کند بلکه باعث می شود تا کارآیی و میزان راندمان پرسنل شما هم افزایش یابد. یک مدیر خوب ، هنر شنیدن خوبی دارد و با استفاده از مهارت شنیدن ، مشکلات مربوط به پرسنل را حل می کند و یک فرهنگ سازمانی قوی را ایجاد می کند.

مثبت اندیشی: داشتن نگرش مثبت در کارهای تیمی بسیار مهم است. اگر تیم شما توسط افراد خوشحال و مثبت هدایت و راهنمایی شود، در نتیجه شاد تر خواهند بود و سخت تر کار خواهند کرد. مثبت اندیشی می تواند اشکال مختلفی در محل کار داشته باشد. بهترین کار برای ایجاد یک محیط کارآمد و با راندمان کاری بالا، مثبت اندیشی بسیار ضروری است. در نظر داشته باشید که در راستای مثبت اندیشی، برخی از مدیران، جلسات انگیزشی برای کارمندان خود برگزاری می کنند. موارد قرمز و زرد در کارت امتیازی خود. شما قطعا می خواهید از مسائل آگاهی داشته باشید (زیرا هیچ رهبر خوبی در شن و ماسه وجود ندارد)، اما شما نیز باید وقت خود را برای تشخیص چیزهایی که با استراتژی شما سازگار هستند و موفقیت های خود را جشن بگیرید.

برقراری ارتباط درست و صحیح: مدیران در صنعت نفت و گاز با پرسنل ارتباط چهره به چهره خوبی دارند. این باعث ایجاد برقراری ارتباط قوی با پرسنل می شود که بسیار مهم است. توانایی برقراری ارتباط مؤثر از عوامل کلیدی موفقیت مدیران است. مدیران با روش های برقراری ارتباط آشنا باشند و باید بتوانند به صورت رسمی و غیر رسمی با افراد از طریق رسانه های مختلف (ایمیل، چت، تلفن، ویدیو و شخصا البته) ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، مدیران مستعد، قدرت فن بیان و مذاکره بالایی دارند. این به این معنی است که با استفاده از برقراری ارتباط مؤثر، انسجام تیم را حفظ می کنند.

تأثیر گذاری روی افراد: راه های متعددی وجود دارد که می توانید افراد اطراف خود را تحت تاثیر قرار دهید. یکی از راه هایی که مدیر روی افراد تأثیر می گذارد، ایجاد انگیزه در پرسنل است. مدیرانی که دانش و آگاهی بالایی دارند از دانش مدیریتی خود برای ایجاد انگیزه و اثر گذاری روی پرسنل خود استفاده می کنند. به عنوان یک مدیر شما باید بتوانید روی دیگران تاثیر بگذارید و این کار با همدلی، دلسوزی و رهبری درست افراد بدست می آید.

همین حالا در دوره مدیریت نفت و گاز و پتروشیمی (MBA) شرکت کنید

ارشاد و راهنمایی: مدیران نفت و گاز علاوه بر تأثیر گذاری روی افراد باید مهارت ارشاد و راهنمایی افراد داشته باشند. همچنین مدیران نام برده به عنوان تصمیم گیرندگان اصلی در کسب و کار باید نقش حمایتی ایفا کنند. اگر شما به این سطحی از مدیریت برسید که بتوانید افراد را راهنمایی و نظارت کنید، تجربه، دانش و مهارت خود را ثابت کرده اید و این وظیفه شما به عنوان مدیر است که تجربیات خود را به صورت نکته و ترفند به افراد زیر دست خود ارائه دهید. این کار شامل آموزش و ارائه مشاوره به کارمندان و ایجاد اعتماد به نفس و تقویت مهارت های فردی آنها می شود. در پُست مدیریت، شما مسئولیت نظارت بر پیشرفت کاری تمامی پرسنل را بر عهده دارید و نیروی محرک پیشرفت اعضای تیم هستید.

سازماندهی : یک مدیر در طول روز به طور مداوم، باید مسئولیت های چندگانه را بر عهده بگیرد، بنابراین مهارت های سازماندهی خوبی باید داشته باشد. به عنوان مدیر نفت و گار به دلیل حجم کاری بالا و زمان زمان فشرده، باید حجم کاری خود را مدیریت کنید، بر کار پرسنل خود نظارت کنید، در جلسات هیئت مدیره و جلسات آموزشی شرکت کنید و خط مشی ها و اهداف تعیین شده شرکت را ارزیابی و بررسی کنید. کار بدون سازماندهی در این صنعت جایی ندارد. از این رو، مهارت های سازمانی موثر باعث کاهش استرس، صرفه جویی در زمان و اطمینان حاصل از اتمام پروژه ها در بودجه و زمان تعیین شده می شود.

مزایای شرکت در دوره MBA نفت و گاز مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان چیست؟

جهت گذراندن یک دوره آموزشی و اخذ گواهینامه معتبر، انتخاب مؤسسه بسیار مهم است. مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان یکی از مؤسسات معتبر است که با بیش از یک دهه سابقه در برگزاری دوره های آموزشی، اقدام به ارائه دوره آموزشی MBA نفت و گاز زیر نظر کارشناسان برتر و مجرب نموده است. شرکت در این دوره دارای مزایایی است که عبارتند از:

 • کلیه مدارک صادر شده از سوی این مؤسسه مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور است که باعث بالا رفتن ارزش و اعتبار مدرک می شود.
 • برای آن دسته از افرادی که قصد کار یا تحصیل در خارج از کشور یا قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند، کلیه مدارک دارای مهر وزارت امور خارجه هستند.
 • مدارک صادر شده از سوی این مؤسسه مورد تأیید سازمان بین المللی ارزیابی مدارک یعنی WES کانادا است و این خود اعتبار مدرک را بالاتر می برد.
 • بکارگیری از اساتید مجرب و برتر
 • رفع مشکلات دانش پذیر در طول دوره توسط اساتید
 • مشاوره تخصصی از ابتدا تا پایان دوره
 • ارسال بسته های آموزشی به تمامی نقاط کشور

آموزش دوره MBA نفت و گاز

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ها

فصل اول - اصول و اهداف مدیریت

 • تعاریف مدیریت    
 • سطوح مدیریت    
 • مهارت های مدیران    
 • نقش های مدیریت    
 • وظایف مدیران    
 • انگيزش    
 • انگیزش در عمل    
 • الگوی اقتضایی انگیزش    
 • رهبری    
 • سبک رهبری    
 • شبکه مدیریت    
 • نظریه های اقتضایی (ایجابی)    
 • ارتباطات    
 • فرآیند ارتباط    
 • موانع ارتباطی    
 • ارتباطات در سازمان    

فصل دوم - انواع مدیریت

 • مدیریت مالی
 • مدیریت اقتصادی
 • مدیریت رفتار سازمانی
 • مدیریت دانش
 • مدیریت استراتژیک
 • مدیریت ریسک
 • مدیریت انرژی
 • مدیریت صنعتی
 • مدیریت صنعت نفت
 • مدیریت بازرگانی

فصل سوم - مدیریت انرژی

 • انواع انرژی
 • تعریف مدیریت انرژی
 • استاندارد مدیریت انرژی
 • نگهداری انرژی
 • شاخص های انرژی
 • پایگاه های مهم انرژی
 • مالیات بر انرژی
 • مدیریت مصرف انرژی

فصل چهارم - صنعت نفت و گاز

 • تاریخچه اکتشاف نفت در ایران
 • اهمیت نفت و گاز در جهان
 • فرآورده های نفتی
 • فنون حفاری، اکتشاف، استخراج و پالایش نفتی
 • آشنایی با صنعت نفت
 • فرآوری و انتقال گاز
 • تکنولوژی مدرن در استخراج نفت

فصل پنجم - مدیریت نفت و گاز

 • خرده فروشی و بازاریابی
 • عملیات خط لوله (Pipeline Operations)
 • مدیریت عملیات
 • مدیریت زنجیره تامین و لجستیک
 • سیاست انرژی و محیط (Energy Policy and the Environment)
 • بهداشت، ایمنی و خطر در یک محیط سازمانی (Health, Safety and Risk in an Organisational Context)
 • رهبری، ارتباط و تغییر (Leadership, Communication and Change)
 • مدیریت تغییرات (Change Management)
 • قانون قرار نفت و گاز (Oil and Gas Contract Law)
 • مدیریت نفت و گاز (Oil and Gas Management)
 • مدیریت عملیات: نفت و گاز (Operations Management: Oil and Gas)
 • مدیریت دارایی و اقتصاد پترولیوم (Petroleum Economics and Asset Management)
 • اصول پروژه (Project Fundamentals)
 • مدیریت منابع انسانی در صنعت نفت
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان
پشتیبانی آنلاین
کیفیت پاسخگویی:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
سلام روزتون بخیر چطور می تونم کمکتون کنم؟
{{comment.message}}
{{comment.message}}