روش طراحی سایت با html چگونه است؟

کاربر گرامی ،‌توجه داشته باشید ، مقالات موجود در وبسایت ، از بستر اینترنت و جستجو در سایت های اینترنتی ( بصورت خودکار) جمع آوری شده اند، لذا لطفا جهت یافتن منابع اصلی انتشار دهنده از موتورهای جستجو کمک بگیرید.

روش طراحی سایت با html چگونه است ؟

آیا تا به حال به فکر طراحی سایت افتاده اید؟ طراحی سایت مختص به برنامه نویسی نمی باشد و باید گرافیک و محتوای آن هم مناسب باشد تا مخاطب را جذب کند.

ثبت نام دوره زبان برنامه نویسی HTML

یادگیری برنامه نویسی html راحت می باشد

برنامه نویسی چیست ؟

برنامه نویسی شامل دستوراتی است که در یک سیستم می شود و بعد از پیاده سازی به درستی آن را به مرحله اجرا می رسانیم. برنامه نویسی شامل زبان برنامه نویسی دستورات، کلمه ها و همچنین قوانینی است که از پیش در اختیار برنامه نویس قرار داده شده که به وسیله آن بتواند با سیستم های کامپیوتری صحبت نماید.
برنامه کامپیوتری برای رسیدن به جواب یک مسئله می باشد. هر چقدر که یک مسئله سخت تر باشد آن نرم افزار کاربردی تر و معروف تر خواهد شد.
افرادی که کار برنامه نویسی را جز علاقمندی های خود قرار می دهند باید سعی کنند تا نرم افزارهای بهتری و پرکاربردارتری را برای مردم وارد بازار کنند. زمانی که به یک برنامه نویس تبدیل شدید باید دانست چه مسئله ای را باید حل کنید یعنی چه برنامه ای را باید بنویسید تا آن چه مردم به دنبالش هستند حل گردد.
هر برنامه کامپیوتری مجموعه دستوراتی است که به کامیپوتر داده می شود که پیاپی اجرا گردد. به عنوان نمونه همان جور که یک ویروس ، یک  برنامه مخرب شناسایی شده است، دستوراتی را بر اساس تخریب و یا همچنین نابودی قسمتی از داده های ذخیره شده بر روی کامپیوتر طراحی می کند. 
دستورات می توانند به روشی نوشته شده باشند که بتوانند یک نرم افزار را تولید کنند و برعکس می توانند دستوراتی نوشته شوند که سبب ایجاد خللی در سیستم گردد در آن موقع است که یک ویروس طراحی شده است.
در برنامه نویسی هر دستوری نیز که بخواهد اجرا گردد به آن یک Statement گفته می شود. برای نوشتن تعدادیStatement  نیاز به ویرایشگر است تا بتواند دستورات مورد نظر را وارد سازد.
برای نوشتن برنامه نویسی فقط به آموزش نیاز است و در کنار آن علاقه هم مهم می باشد.
یادگیری اصول برنامه نویسی از مزایای زیادی برخوردار است که اصلی ترین آن این است که چگونه کد نویسی انجام دهید و علاوه بر اصول کد نویسی ، در حرفه هایی که از پردرآمد ترین مشاغل است وارد شوید.
کد نویسی شاید به نظر سخت باشد اما در اصل کد نویسی با نوشتن برنامه های کامپیوتری خیلی راحت تر و آسان تر می باشد. با یادگیری اصول کد نویسی ، افراد می توانند چیزهایی مثل خلاقیت ، منطق و روش های حل مسئله و اصول و همچنین با طراحی آشنایی پیدا کنند.
به همین اساس در اصل مهارت برنامه نویسی یکی از اصلی ترین مهارت ها به شمار می آید این در صورتی است که امروزه سازمان هایی زیادی به افرادی که برنامه نویسی انجام می دهند نیاز بوده و به آن ها اهمیت خاصی نیز می دهند.

مدرک برنامه نویسی html از طرف وزارت علوم و تحقیقات فناوری اعطا می گردد


برای شروع برنامه نویسی باید به زبان انگلیسی تا حدودی مسلط بود و در کنار آن یک برنامه نویس باید کار با کامپیوتر و یا لپ تاب را از قبل آموخته باشند و همچنین باید به اینترنت دسترسی داشته باشد  زیرا کسی که وارد دنیای برنامه نویسی می شود باید بتواند چیزی را در اینترنت جستجو نماید و نتیجه آن را به دست آورد.
یادیگیری برنامه نویسی با ساختمان آن همانند مهارت برنامه نویسی فرق دارد. برای یادگیری برنامه نویسی باید بتوان مهارت نوشتن داشت.
هیچ زبان برنامه نویسی برتری نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی دیگری ندارد و هر یک از برنامه نویسی ها برای طراحی خاصی انجام شده اند. 
برای یادگیری و کار با برنامه نویسی لازم دارید تا تکنیک ها و فنون آن را یاد بگیرید. فراموش نکنید تا حد الامکان از دوره آموزش برنامه نویسی استفاده کنید و در ادامه تمرین های آن را انجام دهید تا برنامه نویس موفقی شوید.

برنامه نویسی HTML

اچ تی ام ال یا Hyper Text Markup Language یک زبان نشانه گذاری است که برای ساخت صفحات وب مورد نیاز می باشد و همچنین در مرورگر اینترنت به نمایش گذاشته می شود که نتیجه آن یک زبان است. خوشبختانه اچ تی ام ال زبان ساده ای می باشد و یادگیری آن خیلی شیرین است.
ایجاد یک سند HTML 
برای ایجاد یک فایل اچ تی ام ال نه نیاز به برنامه خاصی و نه نیاز به سیستم عامل خاصی می باشد. در اصل فایل های HTML را با نرم افزار نوت پد Pad Note در ویندوزها ایجاد می گردد.
ولی اگر نوت پت در ویندوز موجود نبود می توان از دیگر نرم افزارهای Notepad++ و یا Sublime استفاده کرد.
برای شروع کار ابتدا به سراغ start ویندوز رفته و برنامه notepad را باز می کنیم و در آن جا متن کدهایی که در آن جا قصد نوشتن شان را داریم وارد می نماییم.
برای ذخیره این نوع فایل در قالب html لازم است تا از منوی notepad گزینه save AS انتخاب گردد و همچنین پسوند فایل TEXT را به Html تغییر داد.
در مرحله بعدی نیز یک گزینه دیگر کشویی مانند به نام encoding پدیدار است که پیشنهاد شده تا گزینه UTF-8 انتخاب شود.
در پایان مراحل فوق،  شروع به کد نویسی کرده که برای نمایش این فایل به صورت صفحه اینترنتی باز می گردد.
 از آن جا که HTML یک زبان نشانه گذاری است، به این معنی است که قسمت های متفاوتی توسط اجزایی به نام تگ از هم جدا شده، که هر کدام دارای کاربرد و خواص مربوط به خود می باشند. 
تگ های استفاده شده به مرورگر دستور داده که هر قسمت از صفحه نیز چه نوع عنصری را باید نمایش دهند زیرا HTML برای طراحی صفحات وب استفاده می شود.
در صفحات HTML  می توان از عناصری همانند متن ، تیتر ، عکس و جدول و ... قرار داده شود که هر یک از عناصر نیز باید از تگ مخصوص به خود استفاده کنند. 
 صفحات HTML تنها از کدها که به صورت متن هستند تشکیل شده اند به این معنا که برای تصویر کد مربوطه به نمایش تصویری و جدول و ... کدهای HTML به هر یک باید نوشته شود و مرورگر با رسیدن به این کدها و تگ ها، دستورات  اجرایی هر یک را در صفحه مرورگر نمایش می دهد.
مرکز آموزش عالی آزاد فن پردازان اقدام به برگزاری دوره های غیرحضوری زبان برنامه نویسی HTML نموده است . علاقمندان برای آن که وقت در کلاس های آموزشی حضوری را ندارند مزیت خوبی می باشد زیرا در کلاس های غیر حضوری به صورت کاملا کاربردی با امکانات این زبان ها آشنا می شوند و در پایان دوره نیز دوره مدرک معتبر با مهر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری را دریافت می نمایند.

آموزش HTML 

سند html یک پرونده متنی بر متن است که باید با پسوندهای .html یا .htmlنام گذاری شود. محتویات آن از برچسب های HTML تشکیل می گردد. مرورگرهای وب که توانایی فهمیدن برچسب های اچ تی ام ال هستند، فقط در داخل سند HTML خوانده می شود و بعد محتوای آن صفحه نمایش داده می شود.

دوره آموزشی برنام نویسی html پیشرفته است

ثبت نام دوره زبان برنامه نویسی HTML

دوره آموزش برنامه نویسی HTML

مرکز آموزش عالی آزاد فن پردازان برای افراد علاقمند به برنامه نویسی و طراحی صفحات اینترنتی می باشند دوره آموزش زبان برنامه نویسی HTML را ارایه داده است تا افراد با شرکت در این دوره بتوانند به یک برنامه نویس تبدیل شوند از طرفی فن پردازان علاوه بر آموزش مدرک زبان برنامه نویسی HTML و گواهینامه زبان برنامه نویسی HTML اعطا می نماید.

نظرات و دیدگاه ها

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در فن پردازان